ROÏÏERDA» NIEUWSBLAD Barna Voortreffelijke uitvoèring van dameskoor Vivezza Opnieuw winst voor Intiem en verlies voor Reflex v. d. Does en v. d, Lee hielden donderbussen onder de tafel Expositie van boekwerken over Rusland Fa. A. KUCHLER SCHIEDAM Uit het politierapport Agenda TITELSTRIJD le KLAS LIBRE Spanning te snijden Ontsluit een wereld Burgerlijke stand Nieuwe klanten voor UI C.V.-monteyrs dectrisch lassers Insir. pijpfitters Machine-bankwerkers Cons!r.-bankwerkers Montagewerken versnelde opleiding tot pijpfitter Raadslid wordt ongeduldig Nieuwe vormen nieuwe normen De wereld der boeken Zie Zanussi wasauiomatenadvertentie Bij ons de gehele serie Zanussi wasautomaten in voorraad Iedere vrijdagmiddag wasdemonstraties hit het politierapport Raadsagenda van Heerjansdam Nieuws uit Barendreclit BOTTEKDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG IS FEBRUARI 1953 A Hoofdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 - Tel. 3229 Redactie: Tel. 5453 VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19 30 UUR: TELEFOON 6637 1NSULINDESINGEL 33 pROFICIAT „VIVEZZA!" Van harte gefeliciteerd met het uit stekende optreden van gisteravond. We moeten er weliswaar onmiddellijk aan toevoegen, dat de hoge kwaliteit van de avond niet helemaal voor honderd procent op naam van het Vlaardlngse dameskoor kan worden geschreven, maar de gedeel ten van het programma die „Vivezza" voor haar rekening ram, waren alle stuk voor stak de moeite waard gehoord te worden. Onder dc uiterst bekwame leiding van mevrouw Kalh. Verb oef f-Torn kwamen de welgeteld eenentwintig dames tot gave uitvoeringen van o.a. Vere Languores van Antonio Lotti, Standehen ven Schubert en het Spinnerlied van Richard Wagner. Voor al in de eerste drie ten gehore gebrachte a eapelia gezongen liederen: Het Vere Languores van Lotti, het Spiritus Sancti Gratia van Nogarede en het Engel Ter- zett van Mendelssohn was duidelijk waar te nemen, de grote accuratesse waarmee over het algemeen werd gezongen. Boven dien suggereerden de directiebewegingen Tan mevrouw Vcrboeff-Torn uiterste ge voeligheid, die .ook steeds door het koor werd gerealiseerd. Het dameskoor Vivezza bestest reeds zesenveertig jaar en zo lang ook is me vrouw Verhoeff-Torn dirigente van het koor. Er is nu nog een lid dat alle zes enveertig jaar heeft meegezongen en die •wij toewensen, dat zij het nog geruime tijd kan blijven doen. evenals men wenst dat de dirigente nog heel lang „kapitein op haar schip" zal blijven. Want zij geeft de leiding, wekt al het enthousiasme waar mee steeds weer gezongen wordt. "PEN hoogtepunt van deze avond was ook het optreden van de banton Max van Egmond, Zijn prachtige stem en schitterende voordracht heeft de zaal doen genieten. Uiterst beheerst en indringend -ivas bijvoorbeeld ziin vertolking van „Chanson de Prmtemps" van Gounod. Het volume van zijn stem was volkomen be rekend' op de betrekkelijk kleine ruimte van Triangel. Met die kleine ruimte en de akoestiek, waarover we al eens eerder schreven dat ze niet zo best is. leken de beide andere solisten meer moeite te heb ben. In de 63e Psalm van Franz Lacher gaf de sterk vibrerende stem van me- wouw Lenie Hoogland de indruk dat er met overal even zuiver geïntoneerd werd, Dit was jammer, omdat de voordracht van het werk evenals de samenwerking tussen-koor en soliste Roed was. Mevrouw Geri van-Giesen liet ons haar prachtige volle altstem horen in de Rhap sodic van Brahms. Doze Rhapsodle werd uitgevoerd met ..Euphonic", een dubbel mannen kwartet, dot ook onder leiding van mevrouw Verhoeff-Torn staat. Jammer van enkele ongelijke inzetten en enkele onzuiverheden, want „Euphonie" beschikt over een tweetal uitzonderlijk goede te noren. „Euphonie" hebben wij van haar beste zijde gehoord In het bekende ..Les Pêcheurs de Perles" van Bizet, beter be kend als het koor van de Parelvissers. Een kleine groepering musici trad op onder de niet nader aangeduide naam van „Kamerorkest". En het is jammer, maar we moeten zeggen dat de uitvoering van het Concert in E-moll voor 2 fluiten en orkest van Telemann niet helemaal uit de verf kwam. Dit groepje musici was hoor baar niet al te best op elkaar ingespeeld en dat is, naar onze mening toch wel een eerste vereiste. De assistentie van enkele leden van het Rotterdams Phiïharmouiscft Orkest kon niet verhinderen dat er on zuiver en onritmisch werd gespeeld. De pianopartij was bijna met hoorbaar, ter wijl de beide fluiten niet met elkaar stem den. In een levensmiddeienbedrijf aan de Korte Hoogstraat heeft de recherche een 4l-jarige huisvrouw aangehouden, onder verdenking vart winkeldiefstal. Er is te gen de vrouw proces-verbaal opgemaakt. Een ondeskundig aangemaakte olie kachel veroorzaakte brand In de huiska mer van een woning aan de Keizerstraat. Het brandje kon met eigen middelen wor den geblust, zodat de brandweer geen dienst behoefde te doen. De schade was gering. Een vrachtauto, die gesleept werd door een personenwagen, raakte op de Voor straat aan bet glijden en slingeren en botste zodoende tegen een geparkeerde personenauto. Acljter deze laatste bevon den zich juist twee dames, die wilden» oversteken. Door de schok reed de aan gereden auto tegen de dames en één van hen, de 65-jarige mevrouw J. Doelman- Verbrugge werd daarbij gewond. Met een hoofdwond en vermoedelijk een hersen schudding nroest zij naar hel ziekenhuis gebracht worden. Dp aangereden auto werd ernstig beschadigd. DINSDAG Luxor: 8 uur: De zondares van Assyrlët 14 J.l. Stadsgehoorzaal, 8 'uur: Eddie schiet met scherp {14 j V. RK Verenigingsgebouw, 8 uur: Bijeenkomst Kon. Ned. Natuurlüst, Vereniging. Lezing door G. L, A. Faber over „Wat leeft en groeit m dé getUdenzoue". WOENSDAG Luxor, 2 30 uur: De reddingsbrigade (aj.j: 8 uur: De. zondares van Assyrië (14 J.) Stadsgehoorzaal,- 8 -Uur: Eddie schiet met scherp (14 j.j. Dr. A. PleamanschoDl, 7.30 uur: Declamstie- cursus. "V. ScJiwendbUplein 36-38, 5—" uOpenings receptie fa Deco Triangel, a uur: Bijeenkomst Vlaard. Chr, Middenstandsveremging. Spreker H, de Mooy over „Nieuwe vormen nieuwe normen". Clubhuis De Hcllandiaan, 8 uur: Spelregel avond. ZO februari Afnemende maan Zon op 7 47 uur, onder 38 «2 uur Maan op 5.29 uur, onder 13 46 uur HpOT slot van het programma voerden „Vivezza", .Euphonie" en het „Ka merorkest" gezamenlijk het „Chor der Landleute" van Smetana uit, dat geweldig insloeg bij het publiek. Had Max van Eg- mond eerder op de avond al gebisseerd met „Where you there when they cruci fied my lord" en „Euphonie" met een gedeelte van het koor der Parelvissers, mevrouw Verhoeff-Torn liet het Chor der Landjeute nog een tweede maal zingen, tot grote vreugde van het enthousiaste publiek. Een laatste woord voor de pianis te deze avond. Lenie van de Endt. Zij had wel een bijzonder zware taak. Op de drie a capelle gezongen werken na en het „Slandchen" van Sehubert is zi] de hele avond in de weer geweest en wel op be wonderenswaardige wijze. De enkele maal wanneer ei* eens van een vergissing spra ke was, nemen we haar met kwalijk want het vak van begeleiden is zeer moeilijk. Het publiek liet keer op keer een en thousiast applaus horen. Aan het eind van de avond waren er bloemen voor de dirigente en de solisten. Middenstanders let op uw sacch Bij vele middenstanders komt. nu de omzetten van de warenhuizen stijgen, de \rang op hoe hun loekoins.t ral zijn. Grote veranderingen voltrekken zich in de de tailhandel. Supermarkets rijzen als, padde stoelen uit de grond en shopping-eentres verrijzen rondom de steden. Is er nog perspectief voor de midden standers? Hierover zal woensdagavond in Triangel de heer H. de Mooy (bonds voorzitter! voor de Vlaardlngse Christe lijke Middenstawlsvereniging spreken. De titel van zijn inleiding is ..Nieuwe vor men nieuwe normen". De vergadering begint om acht uur pre cies. Bestuur Sursum Corda Op de onlangs gehouden ledenvergade ring van Chr. Harmonie Vereniging Sur sum Corda werd het volgende bestuur benoemd: A. P. Christ, voorzitter; W. v. cl. Veer, secretaris, Florislann 42b, A. Nieuwstralen, 2c secretaris. Van Boisot- str. 5, tel. 5609; M. Struys, penningmees ter; C. J. Post commissaris materiaal, C. C. Farber, bibliothecaris, J. Ver- brugge, algemeen secundus. Met spectaculair vuurwerk wordt de strijd om het kampioenschap le klas libre vun het district Schiedam in de zaak van Freek IVeber besloten. Daarvoor hebben de huzarenstukjes gezorgd, die Huib vitu der Does en Leen van der Lee gister avond hebben geleverd. Waren Eppo Hek man en Leen Groeneveld na de wedstrijd- avond van vorige week de twee gedood verfde titellavorieten, door hun nederla gen, die zij gisteravond van dit tweetal kregen te Incasseren, is het nog lang geen uitgemaakte zaak, dat de titel bij een van hen terecht zal komen. Mede, omdat Rieniis Oost veen de verwachte ze ge op Ti tuis Kooy kon laten aantekenen, oeren thans Huil) van der Doe» en Itïe- nns Oostveen de ranglijst aan en zijn Hekman en. Groeneveld naar de 3e en 4e plaats verwezen. Bovendien ligt Oer rit Gendt, op de 5e plaat» geklasseerd, nog op de loer. Met Tïmis Koolj, zijn Van der Does en Oostveen uitgespeeld. Met Dijkshoorn en Van Dnikeren, moeten Hekma", Groeneveld en Van Gendt nog partijen spelen, terwijl voor Van der Man rel en Van der Lee nog 1 partij res teert, Voor volgende week maandag en de 'oorluatste wedstrijdavond staan oik to wachten de partijen: Hekman-Van Gendt, Groenevehl-Van Dnikeren en Dijkshoorn- Vnn der Maarel. Op de laatste uedstrijd- avond: Hekman-Groene veld. Van Gewit- Dïjkshoorn en Var» Duikeren-Van der Leo. Het is bepaald niet uitgesloten, dat Van Gendt, evenals Van der Does en Oost veen, op 12 punten eindigt. Dit zou betekenen, dat Hekman dit aantal slechts kan be reiken door zijn laatste partij tegen Groe- neveld te winnen en de laatste komt dan eveneens op 12 punten, als hij volgende week de baas-blijft over Vun Duikeren- Met aldus een spanning, stijgend tot het kookpunt, zouden 5 spelers deze strijd met 1? punten afsluiten en In dit geval zou de Mansduiifr Van. Gendt de titel veroveren, dankzij zijn algemeen moyen ne, dat met kop en schouders boven dat van zijn rivalen uitsteekt. Niet alleen de rook ook de spanning zal op dc laatste twee wedstrijden te snijden zijn. SPANMNG TE MACHTIG Eppo Hekman is de spanning gister avond reeds te machtig geworden. Tegen Huib van der Does zijn de zenuwen hem de baas geworden. Want alleen hierdoor is te verktaren, dat hij met een moyenne •an 4.38 uit de bus kwam. Dit was toch al te zeer beneden de stand van Eppo. Huib behoefde helemaal niet sterk te spe len om de partij met een voorsprong van caramboles te beëindigen. Zijn eind- moyenne liep op tot 6.66, op dat van Van Gendt na. thans het hoogste. Daarmee mogen we de benjamin van dit toernooi complimenteren. Hij prijkt er zelfs door aan het hoofd van de ranglijst. Leen van der Lee zorgde voor de tweede grote ver rassing in beide openingspartijen. Want ook aan de tafel, waar hij en Groeneveld de strijd aanbonden, moest de titelfavo- riet capituleren. Leen speelde voor zijn doen bijzonder sterk, al stond hij tia de 7e beurt, waarin de andere en Maasslulse Leen een serie van 37 produceerde, met ;—37 achter. De strijd kreeg echter een geheel ander aanzien, toen Leen v. d. Lee in 6 beurten 96 caramboles bijeen scoorde en daardoor na de 22e beurt een 100—-175 •oorsprong nam. Toen was het wel be keken voor de Vlaardlngse Leen, die in de volgende partij tegen Noi van der Maarel niet meer was te herkennen als de glorieuze overwinnaar van Leen Groe- neveld. Nol nam geducht revanche voor de ne derlaag, die zijn stadgenoot had opgelo pen en slachtofferde Van der Lee met Ba—200! Een voetbal kan vreemd rollen, maar de capriolen van een biljartbal zijn soms helemaal met te volgen. De door cijfers geïllustreerde resultaten van deze avo-nd kunnen dit onderschrijven: Hekman 137 29 15 4.38 v. d. Does 200 29 25 6.89 Groeneveld 325 27 37 4.63 v. d. Lee 200 27 21 7,41 v. d, Lee 95 27 18 3.52 v. d. Maarel 200 27 27 7,40 Oostveen 200 36 15 5.56 Kooij 138 35 15 3,78 Stand: v. d. Does 9 12 1724 259 51 6.66 Oo»tveen 9 13 1671 289 43 5.75 Hekman 7 10 1303 197 53 6.61 Groeneveld 7 10 1226 187 58 6.56 Van Gendt 8 1356 187 41 7.25 Kooü 9 8 1513 301 38 5.03 Van Duikeren 7 6 1116 232 68 4.81 v. d. Maarel 8 6 1320 215 60 6.14 v. d. Lee 8 4 1150 245 36 4.65 Dijkshoorn 7 2 1220 353 31 4.82 Wedstrijd programma voor volgende week maandag: Hekman—Van Gendt, Groeneveld—Van Duikeren en Dijks hoornVa» der Maarel, Over het geheel genomen vallen de re sultaten van de Vlaardlngse tafeltenni' verenigingen wel iets tegen. Weliswaar vormt Intiem wederom de uitzondering op de regel, maar de rest stelde teleur Wat te denken van de Reflex-teams, die 4 van de 7 ontmoetingen verloren. De Hoiiandianen deden precies hetzelfde en bleven dus beneden het gemiddelde. De Windmolens verloren en wonnen een wed strijd. Bij Intiem zit het venijn in de staart, getuige het feit, dat de eerste zes teams met flinke cijfers wonnen, terwiil de laatste drie teams ruimschoots verlo ren. In totaal werden 25 wedstrijden ge speeld, waarvan er elf werden gewonnen en twaalf verloren gingen, tweemaal werd gelijk gespeeld. Dank zij de grote over winningen van Intiem bedroeg de score verhouding 12$ voor en 124 tegen. Stoik onderscheidde zich jn de wedstrijd tussen Intiem 1 en Germinal, die in eer 82 zege eindigde. Intiem won met liefst 91 van W.T.V, 1 en heeft daardoor her. kampioenschap binnen bereik. Noordhoek was topscorer bij Stokvis 2—Intiem 3 (3—7). Mullerco verloor met 9—1 van In tiem 4, maar Intiem 5 deed het nog beter, want het versloeg Zuidwijk 4 met 100 en blijft meedoen in de strijd om de titel. Ook Intiem 6 zit in de running. R.A-P 3 keerde met een 73 nederlaag huis- Als bijdrage voor de actie „Ontsluit een wereld" ts op het kantoor van de Midden- sta ndsbank vaneen gever, die onbekend wenst te blijven, een bedrag ontvangen van f500 (1 biljet van f106 en 16 van f25». Een prachtige aanvulling dus van het fonds, dat in deze al maar langer wor dende winter nog steeds alle reden vat» bestaan heeft. Geboren; Jacoba, a v. W. G. van 't Hof en K. M. Bed er veld, v. d. Waalstraat 18; Aira Francis, d.v. L Berkhout en P, Bergwerf. Van 't Hoffetraat 11; Anita Miranda, d v. A. Molenaar en M. Kok, Johannes Pont straat 4; Marceïla Aüriana, .v. C. Nedertof en Z de Jong. Pr. Hendrlktaan 80 Getrouwd: Thomas van der Vvs. 23 jr. en Sophia Maria van Schaijk, 19 jr.; Cornelia Molendijk, 21 jr. en Maria Elizabeth Gas?. 21 jaar. Overleden: Jan Slagbaam. 59 jr.. Ridder kerk: Jonkh. de Sav. Lohmanstruat 62; Keeltje Mathleiver, 8i jr.. wed. van A. van der Drift, Parkweg 56; Marmus Brecrmn, jr., wedr. van N. van der Wmdt, Maris- Btraat 24; Antomus Henncu® Odems, 71 jr. wedr, van A. van der Wende, v. Wesenv» bekestraat 43. IIBIIIIHIBIBMI1 Overal zijn er mensen die Uw klant zouden zijn., als zij U ken den. Wanneer U bij voorbeeld schoonheids middelen verkoopt. of speelgoederen, of col berts - weten dan al degenen die zoiets nodig hebben, dat U die voor treffelijk kunt leveren? U zegt nee? Maar dan mist U vele. veie kansen want het is immers heel eenvoudig om al die mensen te bereiken. De ervaring heeft ge leerd. dat in dit land dagbladadvertenties wor den gespeld dat ze tienduizenden ja hon derdduizenden tot da koopdaad brengen. kunt U niet missen geen. dag Uw advertentie in de dagbladen, d:e doet het 'm! Daarmee laat U van U horen, daar mee brengt U nieuwe klanten in beweging. Maak daar goed gebruik van w MONTAGE vraagt vour de houw van olieverwer. kende en chemische installaties oa. in het Botlek-gebied VAKBEKWAME (met N.VL.-diplom&j. Tevens bestaat op onze FITTEttSSCHÜOL by voorkeur vdoi metaalbewerkers (niet ouder dan 30 jaarj. de mogelijkheid een voor de oLevci werkende en chemische industrie te volgen. Na voltooide opleiding volgt tewerk stelling op een onzer binnenlandse montagewerken Regeling voor reisgeld vergoeding of kosu en reisgeldveigoedmg Graus bedrijfskleding Gunstige winstaandeelregelmg. Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden, woensdag 20 febiuari as tussen 7 en 8 uur nm. bij het Gew. Arbeidsbureau te MAASSLUIS, alwaar een Werkspoor-vertegenwoordiger aan wezig is. Reis- en verauimkosten bij sollicitatie worden vergoedt waarts. Bij Intiem 7 won alleen v. d. Lin den, en verloren de anderen; resultaat een 82 nederlaag tegen K. ers K. Smash l won mbt 73 van Intiem 8 en Intiem 9 verloor tenslotte met 91 van K. A. J. Centrum, waarbij Dumortier de aer red de Reflex 1 verkee.c haar kans »o de tweede plaats door met een 5—5 gelijk spel genoegen te nemen tegen een veel zwakker Noad 2. Aan Versteege is het goed te merken, dat hij een bondscursus vilgt. Enn spel is steeds in stijgende lijn en med--1 daar door won Reflex 2 met 8—2 van Shell 2. Reflex 3 verloor met 8—1 van het on geslagen tweede team van Service. Het vierde team van de P.eflexanen draait het beste sinds Kramer daarin gezelschap heeft genomen. G.S.S.M 1 verloor mc' 6—i op eigen bodem. De verdere uitsla gen luiden: Reflex-5—Germinal 10 3-7, Diveko 3Reflex 6 64 en Reflex 7- WTV 2 2—8. 21 Up 3De Hollandiaan 1 7—3; Elan 5-De Ho». 23—7; De HoH. 3-RN 1 5—5; De Hoil. 4—Luxaflex 29—1: SVZ 2—Sw HoH. 56—4: TOG 4-De HoH. 6 10—0; De Hoil. juniorenGerminal 3 3-7. Het Eerste team van De Windmolens versloeg De Nationale 3 met 9—t, met welke cijfers het tweede team van De Windmolens verloor van Germinal 9. f LAflRDINGSE 0 De Fortuna-poolcommissie verzoekt ons mede te delen, da^ poolbiljet 24. bestemd voor 23 en 24 februari, afgehaald kan wor den bij de bekende adressen en dear tot vrijdag 22 februari, *s avonds 7 uur kan worden ingeleverd In bezit zijnde pool- formulieren van de nog niet gespeelde wedstrijden moeten zorgvuldig wvrden be waard tot nadere mededelingen volgen Het raadslid H, lan Munster Cpvda) heeft het college van burgemeester en wethouders herinnerd aan zijn brief van 27 december vorig jaar, waarin hij enke le vragen stelde betreffende de vermake lijkheidsbelasting. vooral ook voor de bioscopen. Het college heeft dc vragen steller destijds geantwoord, dat het de ..desbetreffende- aangelegenheid" in onde zoek had genomen, maar da tdaarvoor zo veel lijd nodig was, dat het niet mogelijk zou zijn binnen de voorgeschreven tijd op gestelde vragen te antwoorden. De hoer Van Munster heeft nu het college laten weten „bij/onder nieuwsgierig" ie zijn naar de uitslag van dat onderzoek en naar het standpunt van het college met betrekking tot het „vermakelijkheids- probleem". Klaverjassen bij D.O.M Een klaverjrstoernooi. waaraan alle liefhebbers kunnen meedoen, heeft de klaverjas vereniging D.O.M. op' touw gezet voor komende vrijdagavond. Het toernooi wordt gehouden in het Volksgebouw, het begint om acht uur en er worden drie maal zestien beurten gespeeld. Jaarvergadering ABC De afdeling Vlaardingen van de Alge mene Bedrijfsgroepencentrale heeft tegen vrijdagavond, acht uur, de jaarvergade ring uitgeschreven, die gehouden wordt in de zaal Harmonie. De agenda vermeldt o.a. bespreking van voorstellen voor liet congres 1063 en huldiging van jubilarissen. Na afloop treedt het gezelschap Joop Teunus op. De Vlaardingse christelijke midden- tandsveremging heeft tegen woensdag avond een bijeenkomst georganiseerd, waar de bondsvoorzitter, de heer H. de Mooy uit Rïjnsburg, komt spreken over „Nteuwe vormen nieuwe normen". Daarin hoopt hij de positie van de mid denstander te bezien in het ücht van de revolutionaire ontwikkelingen jn de sector van de detailhandel. Deze bijeenkomst wordt gehouden in Triangel en begint om acht uur. TN DE ZAAL van de Gem. Bibliotheek •A aan de Lange Ha\*en, waar de boeken worden uitgeleend, ïs een verzameling boeken over Rusland bijeengebracht, die verdeeld is in vier hoofd groepen, name lijk geschiedenis, land en volk» cultureel leven en politiek leven. Er bestaat zulk een grote belangstelling voor dit actuele onderwerp, dat reeds na eqjiéle dagen het merendeel van deze boeken was uitge leend ol aangevraagd. Onderk geschiedenis vallen o.m. boeken als „Raspoetin, de hei lig#» duivel" door R. Fiilop-Nliller, de lilo grafie van de Russische boer, die als mon- nik de invloedrijkste man werd aan heU hof van Tsaar Nicolaas IL „Nikita's zwarte dag" door G. R. Mair, een verklaring met anecdotische inslag van de gebeurtenissen welke aanleiding ga ver» tot een buitengewone zitting van de Verenigde Naties in de herfst van I960 en bijna de oorzaak werden van een der de wereldoorlog. „Moskou was in 1958 over vol bezoekers. Stalin was van de kaart e-n meneer Chroesjtsjef kwam met zijn New Look voor de dag". Hl Markt 39. Showroom: Kerksteeg 3, Vlaardingen, Tel. 3632 O* d1 rectus het NIEUWSBLAD behoudt zhUi hei recht voor •dvertenüee sondw opiuaf vao redenen wetaerea By «wenen ues onder num mer w-orden aan de adver teerder nJ« doorgegeven, drukwerJten. wrculalrea en dergelijke «tuKken afkom stig van tuaaenperaorxen. hetzelfde geld^ voer andere «ukken, welke nier bona Ode op de tnboud ran de advertentie reflectere». stukken. dia by bei blad blijven berusten, worden oa een maand na conuvle van de Inhoud vernietigd. Voor fouten u« telefonisch opgegeven adxertentjea is bet blad niet aansprake lijk Verzoek om berplast- »tng zonder betaling of restitutie kan derhalve niet worden Ingewilligd. EEN WERK van imposanter allure is „Rusland" door Elisabeth Seeger (The pageant of Russian History!, tn het voorwoord schrijft d^ze deskundige autri- ce; „Het is al een gemeenplaats gewor den om te zeggen, dat de wereld één ïs En toch is het ontstellend te zien, hos weinig we van onze buren weten." En ver der: „Naties zijn organismen, samenge steld uti de opeenvolgende generaties van menselijke individuen, Zij verschillen zo als mensen verschillen" Tot slot deze sa menvatting: „Toen het Rode Leger Duits land binnentrok en de vele duizenden krijgsgevangenen bevrijdde, zag het dat deze al even slecht behandeld waren als de burgcihjke gevangenen. Eu m Polen vona men do onvoorstelbare kampen vau Maidanek en Auschwitz. De onuttgelok- te uitval, het enorme verlies aan men sen, het meelijwekkende lot der kinde ren en al dit nodeloze leed sloeg een diepe wond m het lichaam der natie.' f\VER LAND EN VOLK: „Van de Oostzee tot de Kaukasus" door G, Schxldt. Dwars door het hedendaagse Rus land. Voor een Zweeds blad geschreven verslag van een Fins kunsthistoricus, waaruit blijkt dat de officiële kunstwaar- denng geenszins de abstracte kunst geldt. Doch de vraag naar kunst is enorm en de bestellingen 2tjn legio", aidus de schrijver. Aardig, pretentieloos, doch met nuch tere observatie geschreven is het toeris tisch reisverhaal van G. van de Sandt, ge- Geen inbreker blijkt de man te zyn, die dezer dagen in diverse straten is gesigna leerd terwijl hij voorgaf gemeente-ambte naar te zijn. Hij blijkt inlichtingen in te winnen voor een afbetalingsbureau en dacht door voor te wenden dat hij gemeen- ambtenaar was, zijn werk vlotter te kunnen doen. Op het ijs van de Vellevest belandde een personenauto, bestuurd door H. C. uit Rotterdam, matroos. Hï; verklaarde dat hy de weg naar Overschie was kwijt geraakt en bij het achteruitrijden te ver was doorgestoken De politie zette de auto weer op de wég C. bleek niet in het bezit van een rijbewijs ta zijn. titcld „Nippen aan de wodka". Andere mensen dan wij: Russen. Ze hebben ech ter veel met ons gemeen Ook ZIJ willen gelukkig zijn. Ook zij verlangen ernaar, dat het hun goed gaat", staat erin te le zen. In het culturele vlak vinden we onder meer B. L. Pasternak: Vrijgeleide. Auto biografische beschouwingen Van de Russi sche Nobelprijswinnaar. En het prachtige verhaal van Iwan S. Toergenewi Liza, dat doordrenkt van negentiende-eeuwse poëzie aldus begint: Een prachtige heldere lentedag neeg ten einde. Hoog in de heldere lucht dreven kleine rozige wolkjes, die niet voorbij schenen tc glijden, maar langzaam" en traag zich oplosten in de blauwe diepten daarachter. Dit is het andere Rusland, van het heimwee cn de tederheid, van do roman tiek en het etherisch, nostalgisch ver- Jangen. De burgemeester van Heerjansdam heeft dc leden van de gemeenteraad op geroepen voor een openbare vergadering op maandag 25 februari a.s. des avonds om half acht ten gemeentehuize. De agenda vermeldt o.a. voorstellen tot vaststelling van vergoedingen voor het lager- en kleuteronderwijs: het verle nen van medewerking bij de uitbreiding van de Kleuterschool De Hummel; ver goeding vakonderwijs aan de bijzondere lagere school; het verlenen van medewer king bij de vervanging van een taalmetho de en een methode vaderlandse geschiede nis aan de bijzondere lagere school; uit breiding van het parkeerterrein bij het zwembad; financiering schoolzwemmen; aankoop van rte woningen Dorpsstraat 105 en 107: krediet voor het aanbrengen van verbeteringen aan het dorpshuis; wij ziging winkelslditingsverardening; ont trekking aan de openbaarheid van een ge deelte van de Onderdijksertjweg; beëin diging van het huurcontract met de Rijks gebouwendienst betreffende de verhuur van een gedeelte van het raadhuis tb.v. de rijkspolitie; het verlenen van koude en duurteloeslagen aan het gemeenteper- soneei en wonlngwetbouw 2963, Buurtvereniging verdwijnt. Op don derdag 21 februari a.*s. zal in het Her vormd Jeugdhuis de jaarvergadering wor den gehouden van de Buurtvereniging .Carnisse". Punt 6 van de agenda ver meldt: Voorstel van het bestuur om over te gaan tot liquidatie van de vereniging en een bestemming te geven aan de gel den en goederen. Jaarfeest. Het jaarfeest van de Chr. Wandelspartvereniging „Marijke" zal wor den gehouden op zaterdag 23 februari in het Verenigingsgebouw der Ned. Herv. Kerk. Gymnastlekuitvoering. Op dinsdag 26 februari en zaterdag 2 maart zal In de aula van de Groen van. Prinstererschool de jaarlijkse uitvoering worden gegeven door de Chr. Gymnastiekvereniging „Kracht en Vlugheid'1 te Barendrecht, Beide avonden beginnen reeds om half acht. Veertig jaar bij zondagsschool. Op donderdag 21 februari a.s. 's avonds half acht zal de heer W. van der Meer ge huldigd worden in het wijkgebouw aan de Bakkersdijk te Barendrecht-Smitshoek. Op die datum zal hij 40 jaar zondags- schoolonderwijzer zijn. Alle oud-leden van de zondagsschool in Smitshoek alsmede belangstellenden, zijn hartelijk welkom

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1