W1MMH MIWSBIAB Planoloog Schat hanteert ontleedmes bij ontwerp-grenswijzigingen Overtrokken beeld van de woonbehoeften Maassluis Tekort aan leiding in clubhuis De Haven Fa. A. KÜCHLER Eppo Hekman kan de titel praktisch niet ontgaan Intiem 2 iaat zien dat de degradatie vergissing was Badimntoïispelers willen hun sport in Vlaardingen uitbreiden Badminton-toernooi Vijfsluizen vergde 189 wedstrijden OPENBARE VERGADERING IN PROVINCIEHUIS Agenda Wat steekt er achter? Nederlandse vlag derde KAMPIOENSCHAP le KLAS LIBRE Slechte avond voor de titelhouder Vrouwenwereldgebedsdag Te hoge ramingen Zie Zanussi wasauiomatenadvertentie Bij ons de gehele serie Zanussi wasautomaten in voorraad iedere vrijdagmiddag wasdemonsiraties Hoofdagentsclup en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 - Tel 3229 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 26 FEBRUARI1963 Redactie: Tel. 5453 VLA AKDIN GEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSUL1NDESINGEL 33 Een grote groep, naar schatting 60 Maaslanders, bevolkten de tribunes van de zaai in het Provinciehuis, waarvan xnr. J. Kïaasesz gistermiddag, ais voorzitter van het college van Ged. Staten, de openbare vergaderini opende, die in het kader staat van de voorgenomen grenswyziginger waarbfl Maasland grote delen van zijn grondgebied moet afstaan aan laaraingen en Maassluis. Deze door G.S. ingeluide grenswqzigjngs- procedure heeft onder de Maaslandse bevolking zoTn grote beroering verwekt, dat men er helemaal niet vreemd van opgekeken zou hebben, als de Maaslanders, gewapend met klompen en hooivorken waren ver schenen. Met de Schipluidcnaren bevolken de Maaslanders het nog 5.000 ha grote weidegebied Midden-Delfland, de nog resterende boerengemeen schap in het polderlandschap, dat zich eens henoorden de Waterweg over een lengte van 45 en een breedte van 35 km uitstrekte. Onlangs ging van dit open weidegebied tussen de agglomeraties Rotterdam en Den Haag 800 ha verloren bjj de grenswijziging tussen Schipluiden en Delfland, waardoor Delft naar het zuiden kon oprukken. Het onderhavige door G,S. opgemaakte wetsontwerp beoogt een amputatie van 1.000 ha aan de zuidzijde van dit weidegebied, waardoor Vlaardingen en Maassluis deze groene long in noordelijke, oostelijke en westelijke richting zullen binnen dringen. Het moet wellicht aan de griep-epedemie worden toe geschreven dat de commissaris van de Koningin slechts door 3 van de 6 leden van het college van G.S. werd geflankeerd: mevrouw mr, Chr, de Ruflter—De Zeeuw, mr. H. v. Riel en de heer A. C. A. Deerenberg. De heer Van Dijken, Van der Kwaak en Van Praag schitterden van afwezig heid. Nadat mevrouw mr. Chr. de Ruijter-De Zeeuw in enkele grote trekken de indiening van het wetsontwerp had gemotiveerd: werd het woord aan Maasland verleend, waarhij burgemeester F. J. Groot Enzerink als gemachtigde inleidde de planoloog van het Instituut v. Stad en Landschap, de heer A. P. Schat Deze heeft twee punten aan de orde gesteld, die in de tegen het wetsont werp ingebrachte bezwaren nog niet naar voren waren gebracht. Het eerste punt be trof de bestemming van de open zone tus sen Vlaardingen en Maassluis. In de Me morie van Toelichting openen G.S. de mogelijkheid hier enkele laboratoria te stichten. Dit doet verband leggen met het plan, als aangegeven in het structuurplan MaassluisVlaardingen—Maasland, voor een verhoogd Maasterras langs de Nieuwe Waterweg, waar hoogwaardige elementen van dc Nederlandse zeehavemndustrie zich kunnen .presenteren; de bouw van labora toria, representatieve- - kantoorgebouwen, centra varr wetenschappelijk onderzoek, met als onverbrekelijke consequentie: de bouw van hoge woongebouwen als woon gelegenheid voor de concentratie van hoog geschoolde arbeidskrachten. Een dergelijke ontwikkeling zou tevens tot consequentie kunnen hebben, de bouw van bij bedrljfslaboratoria behorende in dustriële produktie-afdelingen. AI wordt bij de motivering van het wets ontwerp met geen enkel woord over een dergelijke mogelijke ontwikkeling gerept, wij vrezen, aldus de heer Schat, dat de zin speling op het toelaten van enkele labora toria de inleiding vormt voor een straks gewoon verdergaande industrialisatie In deze strook, in- westelijke richting aanslui tend op het Vlaardingse industriegebied langs de Waterwegoever. Alleen al om het gevaar, dat hieruit kan voortspruiten voor een nog grotere luchtverontreiniging, zou voor G.S. al redenen moeten zijn, voor dit gebied van grenswijziging af te zien. Bewuste strook, zo hield de heer Schat aan G.S. voor, ligt op het kaartje door de Vaste Commissie van de Rijksdienst voor het Nationale Plan aan de Kroon verzon den, In verband met streekplan Westland, bewuste strook ligt op dit kaartje binnen de begrenzing van het persé open te houden gebied van Midden-Delfland. De Vaste Commissie sprak zich daarbij nadrukkelijk uit voor afwijzing van Iedere stadsrecfea- tie in deze hufferstrook tussen Vlaardin gen en Maassluis. Deze stadsrecreatle voor Vlaardingen wil de Rijksdienst voor het Nationale Plan verwezenlijkt zien als stads rand recreatie op dezelfde plaats, waar G.S., die vroeger ook hadden gedacht en in 1957 aan de Staten van Zuid-Holland had den voorgesteld: aan de noordrand van Schiedam en Vlaardingen. TER OPFRISSING We mogen in de herinnering terug roe pen, dat Vlaardingen zijn stadsrecreatie in het plan Noord oorspronkelijk projecteerde san weerszijden van de Vlaardingse Vaart Maar G.S. wilde ia het oostelijk gedeelte van dit plan, plan Holy een stadswijk met racer inwoners gepland zien, waarna Vlaardingen deze stadsrecreatle aan de noordzijde van plan Holy projecteerde. Gelijk dus G.S. in 1957 san de Provinciale Staten had voorgesteld en gelijk dus ook de zienswijze was van de Rijksdienst voor het Nationale Plan. Maar ook hieraan ont hielden G.S. toen hun goedkeuring, zij het niet via de officiële procedure. Argument was: de resterende 3.54 km brede buffer zone tussen. Delft—Den Haag enerzijds en SchiedamVlaardingen anderzijds moest open weidegebied blijven om een verloop tussen deze twee agglomeraties te voorko men. Mevr. mr. De Ruijter-de Zeeuw for muleerde het bezwaar gistermiddag met de woorden; met stadsrecreatie ten noor den van de Verlengde Doenkade zou men agrarisch gebied binnen dringen. Evenmin als de Rijksdienst voor het Nationale Plan en als aanvankelijk G.S., hebben wij ooit kunnen inzien welk gevaar deze strook als bufferzone kan lopen, als daar stadsrecrea tie wordt verwezenlijkt in de trant van de Schieöamse stadsrecreatie tussen Vlaar dingen en Schiedam. Als G.S. bezwaar mochten hebben gemaakt tegen het gepro jecteerde voetbalstadion in het Vlaardingse recreatiegebied ten noorden van dc Doen kade, dan zou het niet moeilijk zijn geval len voor dit stadion een geschikte andere plaats aan te wijzen, waarbij we denken aan dc open strook, grenzend aan de west zijde van het geprojecteerde Broekpolder plan, in de onmiddellijke omgeving van rijksweg 20 en de Verlengde Doenkade. Terwijl in deze bufferzone aan de noord zijde, doorsneden door de 6-baans Benelux- weg, de Schle en Schiewegen, de spoorlijn, de rijksweg 13 en de Abswoudseweg, geen sprake meer kan zijn van een aaneengeslo ten boerengemeenschap, terwijl de ver- keersrichting in Vlaardingen overwegend zuid-noord loopt, wordt afgestapt van de projectering van de Vlaardingse stadsre- cratie langs de noordgrens en overge stapt op projectie van deze stadsrecreatie in westelijke richting, waarbij een slechts 1.5 km breed weidegebied wordt binnenge drongen en de bestaansmogelijkheid van het enige overgebleven open. weidegebied tussen de Waterweg en de Haagse agglome ratie op het spel wordt gezet.-Weegt dit nu niet zwaarder dan het denkbeeldige gevaar van stadsrecreatie in het versnipperde ge bied Van de noordelijke bufferzone. Denk beeldig, omdat ook de Vaste Commissie van het Nationale Plan heeft kenbaar gemaakt, dat de oostelijke percelen van deze buffer zone met bos kunnen worden beplant en waarom dan niet de zuidelijke gedeelten, ten hoorden van de Verlengde Doenkade? DINSDAG XiUxor, B uur, Het raadsel van dc verdwenen vrouwen. <13 jr> Stadsgehoorzaal, B uur. De liefde van Hercules (14 je) Harmonie, 8 uur, Bijeenkomst studiekring Vlaardingen, spreker C. C. v. d. Heuvel over ..De psychologische oorlogvoering". Volksgebouw, S uur, Kaderbijeenkomsi NVV< bestuurdersbond, spreker B. J. v. Eldik over ..Is de klant nog koning' R.K. Ver, gebouw, 8 uur. Vastenavondfeest RK WIK. WOENSDAG Luxor: 230 uur. Hoe langer hoe gekker (a.1.), 3 uur. Het raadsel van de verdwenen vrou wen (18 jr). Stadsgehoorzaal, 8 uur. Hoofdstad Operette met ,,Ir. efner kleinen KöndJtorei". Harmonie, 8 uur. Filmavond Nederl. Rei&ver- eer.iging. Dr_ a. Plesmawchool, 7.30 uur. Declamatie- cursus. Volksgebouw, 8 uur. Jaarvergadering ANMB. Volgens een statische analyse over de scheepvaartbeweging in de voornaamste elf havens van de Verenigde Staten in 1962, uitgewerkt door de Maritime Asso ciation van de haven van New York, heeft deze haven zijn dominerende plaats als Amerika's leidende haven behouden: er zijn in de havens van New York-New Jer sey In 1962 25.6B4 zeeschepen aangeko men en vertrokken, ongeveer het dubbele aantal van de overige grote havens. De Nederlandse vlag bezet in dit ver keer de derde plaats na de Noorse en de Britse vlag met 595 inkomende en 587 uitgaande schepen. EPPO HEKMAN kan de titel 1ste klas librekamploen 1963 van het district Schie dam praktisch stiet meer ontgaan, na de voorlaatste speelavond in de zaak van Freek Weber aan de Binnensingel te Vlaardingen. Hf] schakelde op grand! wijze een van zijn rivalen, de Maassïnfaer Gerrit van Gendt, voor de titel uit en be leefde bovendien, dat de Schiedammer K. van Dnikeren de kampioen van vorig jaar de Maassluise veteraan Leen Groeneveld, een nederlaag berokkende. Hü liep daar mee niet alleen 2 ponten op Groeneveld uit, maar bereikte ook een algemeen moy enne, dat 9.58 hoger ligt dan dat van de Maassluizer. Groeneveld zon alleen ztfn ti tel kunnen prolongeren, als hij volgende week maandag, op de slotavnnti. Hekman behalve met groot verschil, ook in een zeer kort© partij zou verslaan. Want dan alleen kan hi) In puntental met Hekman en Van der Does gelijk komen en hun algemene moyenne overtreffen. Deze mogelijkheid is zo gering, dat men deze wel kan attaint- Slechts drie Vlaardingse tafeltennisver enigingen zonden ons ditmaal de uitsla gen van de door hen gespeelde weds tri j den. voorzien van de aanvullende com mentaren. De Holiandiaan bereikte het beste gemiddelde door 6 punten te beha len uit 5 wedstrijden; Intiem scoorde 8 van de 14 te behalen punten, terwijl da Windmolens meldden, dat hun tweede team verloor, terwijl de ontmoeting So- zaro 1 Windmolens 1 werd uitgesteld. Voor het eerst van dit seizoen is het commentaar van onprettige aard. De voorzitter-wedstrijdleider van de WindmO' lens. de heer J. Braber beklaagt zich er over. dat zijn clubleden niet graag tegen Intiem spelen, omdat deze spelers over het algemeen nogal lastig zijn. Zij schij< nen te klagen over vloeren, die niet goed zijn: en over Jicht dat niet voldoende is en ondervinden ook hinder van weüstrij den. die in dezelfde zal worden gespeeld. De heer Braber heeft 2ija licht op ge- stoken bij andere verenigingen in de vier de klas en deze zouden volgens hem ook Men schrijft ons; Op 1 maart als steeds op de eerste vrijdag in de Lijdensweek, zei ook hier in Vlaardingen deze gebeds dag weer gehouden warden. Wij vereni gen ons dan in ce geest met miljoenen Christenen over de gehele wereld. De liturgie komt dit jaar wit Korea. De samenkomsten beginnen 's avonds oir. acht uur en worden gehouden: in de Remonstrantse kerk aan de Hoflaan en in de Maranathakerk in de Westwijk Dr. Wiardi Beckmansingal 1. Hoewel cr zeker sprake is geweest van gestadige groei, was het jaar 1962 voor het clubhuis De Haven vooral een jaar van stabilisatie van het bestaande werk. Het werken met groepen van ten hoogste vijftien leden gaf de leiding de mogelijk heid aan elk der leden, individuele aan dacht te schenken en dat leidde weer tot geregeld huisbezoek en in sommige ge vallen tot verwijzing naar andere instel lingen. Het huisbezoek leidde ook tot ouder avonden, gezinskampen en cursuswerk, samen met de huishoudelijke- en gezins- voorllchtingsdlenst. Het aantal kinderen, dat drie vier maal per week het clubhuis bezocht be droeg ongeveer 270, gelijkelijk verdeeld over jongens en meisjes, In de groep van negen tot veertien Jaar bedroeg het aan tal 150, van veertien tot negentien jaar 120. De bezigheden in het clubhuis be stonden uit velerlei vormen van handen arbeid, sport en spel, huishoudelijke vori ming, biljarten, dansen, enz. Daarnaast waren er filmvoorstellingen, zwemmen en feesten als Jaar-, sinterklaas- en kerst feest. Hoogtepunten waren de weekeinden en zomerkampen, waaraan ca. 150 jonge ren deelnamen.Voor een groep van 23 kin deren werden de kosten van het kamp dragen door de gemeentelijke dienst voor maatschappelijke zorg. Er was ook een gtzinskamp met 70 deelnemers uit ze ven gezinnen waarvoor aan de deelne mers de voorwaarde was gesteld, dat er geen andere mogelijkheid was om met va kantie te gaan. In de leiding van het jeugdwerk traden verschillende mutaties op. Uit het feit, dat leerlingen van verschillende opleidingen voor een stage naar het clubhuis De Ha ven werden gezonden ter assistentie van de leiding, blijkt wel. dat er algemeen een groot vertrouwen bestaat in het Vlaar dingse clubhuls. Ook in 1962 werd het werk weer tot op grote lioogte gedragen en mogelijk ge- maukt door vrijwillige medewerkers en medewerksters. Helaas moet vastgesteld worden, dat het aantal vrijwilligers bene den het vereiste minimum blijft, zodat de omvang van het werk wat beperkt moet blijven. Aan het eind van het jaar werd een zelf standige stichting Clubhuizen De Haven 'n het leven geroepen, waardoor de forme- le binding met de Vlaardingse Jeugdge meenschap werd opgeheven. De heer Schat heeft G.S. ook een zware PÜP te roken gegeven met zijn opmerkin gen over de woonbehoeften voor Maassluis. De geproduceerde cijfers in de Memorie van Antwoord ztfn onjuist, omdat zjj uit gaan van een woon-werk-evenwloht In Maassluis, wat echter alleen voor beide Maasoevers ïn hun geheel wordt nage streefd. Als gevolg hiervan, aldus de heer Schat, is het eerste deel van de prognose voor 1980 in de M.v.T. reeds rond 6.000 in woners te hoog. Ook de schatting, dal Voorlopig 10.009 personen van elders op de rechter Maasoever, in Maassluis zullen gaan wonen door de Rotterdamse overdruk naar het westen, is te hoog. Want ais dit wordt vergeleken met de door de PPD opgestelde woon-werkbaians voor 1980^ dan .heeft Maassluis slechts een totale voorraad van 7.000 woningen nodig om evenwicht kunnen bereiken mét de uit de werkge legenheid op de gehele rechter Maasoever voortvloeiende woningbehoefte. Hieruit vloeit voort, zo stelde de hèer Schat vast, dat Maassluis in 1980 inclusief de uit het oosten komende woonforensen, niet meer dan 24.000 inwoners zou hebben, de pendel op het Botlekgebied buiten beschouwing gelaten. PEmMJ.lEMF.NT ONDER DE WEP Dit inwonertal rechtvaardigt de aanspra ken niet, die thans op het grondgebied van Maasland worden gedaan. Het thans bijna 15.000 inwoners tellende Maassluis kan op eigen grondgebied stellig nog 10.000 bewo ners onderbrengen en wellicht ligt dit nog 100 procent hoger. Bij een objectieve be oordeling van de noodzaak tot gebieds- afstand is het derhalve wel degelijk van belang welke getalswaarde wordt toege kend aan de Maassluise arbeiderspendel naar de overzijde van de waterweg en kan niet worden volstaan, zoals in de M.V.T. geschiedt, met slechts aan te geven: „een deel van de aan de overzijde werkende ar beiders woont reeds In Maassluis, op den duur zullen dit er echter enkele duizenden worden". Temidden van het geroezemoes in de Sporthal aan de Vijfslui2en troffen we za terdagmiddag de heren J. Frazer, voor zitter van de B. C. Vijfsluizen en Bonds- gedelegeerde en A., F. Brouwer, secreta ris-penningmeester van de organiserende vereniging en tevens wedstrijdleider van het Open Toernooi, dat dit weekend in "Vlaardingen werd gehouden. Beide beren waren uiterst tevreden over het verloop van de strijd, die op vier banen werd uit gevochten. Jammer vonden zij het dat toch nog een zestigtal inschrijvingen moes ten worden afgewezen, omdat de speel ruimte een nog groter aantal wedstrijden niet toeliet. Op onze vraag, hoe het stond met de po pulariteit van de badminsport in onze stad bleek, dat dit vooralsnog moeilijk te bepa len is. Gebrek aan zaalruimte enerzijds en het feit. dat de Vijfsluizen nu eenmaal geen leden aan kan nemen, die niet bij de ROYS zijn aangesloten anderzijds, maken een schatting naar het aantal badminton- liefhebbers onmogelijk. Wel was het de heer Fraser bekend, dat er voldoende ani mo bestaat om naast de B.C. Vijfsluizen een tweede badmintonvereniging op te richten, als deze vereniging tenminste over zaalruïmte zou kunnen beschikken. Misschien dat het bezoek van de ge meentelijke sportcommlssie aan dit toer nooi positieve resultaten af kan werpen? Een feit is in ieder geval, dat ook deze sport, die in de zomermaanden door on telbar en als liefhebberij wordt beoefend, in de laatste twee jaar een grote vlucht heeft genomen. In drie jaar tijd vermeer derde het aartal bondsleden van 2500 tot 4300, Een stijging van bijna 100 pet dus. Naar onze mening een reden om aan te nemen, dat een tweede badmintonclub in Vlaardingen beslist tot de mogelijkhe den behoort Begin. 1062 waren in het Botlekgebied 3214 arbeiders werkzaam. Van hen woon den 56 in Maassluis, oftewel minder dan 2 procent. Voor Pfmis-Vondeiingenplaat is dit eveneens rond 2 procent. Echter vol gens de nieuwste woon-werkbaians van de PPD voor 1980 zal het percentage van de in Maassluis woonachtige Botlekarbef ders zijn gestegen van 2 tot ruim 41 pro cent, te weten tot 3.300 op een totaio Bot' lekbezetting van rond 8.000 arbeiders. Men dirigeert in deze woon-werkbalans 5.000 van de ïn totaal voor de Botlek benodigde woningen naar Maassluis. Maassluis zou. hierdoor Spijkenisse van de eerste plaats verdringen als leverancier van arbelds krachten voor het Botlekgebied. Er wordt een toeneming van het aantal arbeidskrach ten in de Botlek tot 1980 verwacht van 4,800, Als Maassluis van hen 3-300 zou huis vesten. blijven er voor Spjjkenisse en de rest van Voome-Putten-Rozenburg, van nu tot 1980, slechts 1500 Botlekarbeiders te huisvesten over, Voome-Putten-Rozenburg leveren momenteel 700 arbeiders aan de Botlek, zodat Maassluis met 3.400 Botlek werkers heel Voome-Putten-Rozenburg met 2.200 Botlekaxbeiders zou overtreffen. Dit kan toch niet in de bedoeling van G.S. liggen bij de toekomstige spreiding van het bij de Waterwegontwikkeiing behorende woongebied? IRREëLE DENKBEELDEN Na in het licht te hebben gesteld, hoe G.S. van. standpunt zijn veranderd over het benodigde aantal woningen in Maassluis voor Boüekarbeiders: in 19R1 een aantal van 4.000, in 1962 van 3.0Q0 en in 1963 van 5,000, zette de heer Schat uiteen, hoe de zuidwaartse pendel uit Maassluis blijvend verkeersmoeilijkheden bij het rivierkrui- send verkeer zal veroorzaken. Bovendien is hiervoor een woonwerk-verkeerstunnel geprojecteerd ten westen van Maassluis, waarvan de kosten stellig op 100 miljoen zijn te schatten. Z|jn deze te verantwoor den, terwijl nu vast staat, dat Spijkenisse en de andere woonkernen op de zuidelijke oever deze voor Maassluis genoemde aantal woningen gemakkelijk kunnen realiseren. Hieruit kan worden geconcludeerd, dat Maasland het slachtoffer dreigt te worden van irreële denkbeelden. De streekplan prognose van de PPD wijst zonneklaar uit en het staat voor ons ook als een paai bo ven water, dat de ontwikkeling op de rechter Maasoever, tezamen met de eigen economische ontwikkeling van Maassluis, ongenoegzaam zijn als beslissend argument voor grenswijziging. Slechts wanneer men vele duizenden pendelaars van de overzijde in Maassluis zou onderbrengen, wordt de Maassluise jas te krap. Wij, aldus de hee; Schat, refereren daarom aan het vroeger door G.S. ingenomen standpunt van af leiding van de woondruk naar het zuiden, welk standpunt ook is overgenomen door de Commissie Westen des Lands, de Raad voor de Ruimtelijke Ordening en ten slotte door de regering zelf. De heer Schat be sloot met het advies: maak geen reclame voor vestiging in Maassluis in da aanloop jaren van de ontwik keling tot grote steden van Spijkenisse en Hellevoetsïuis, daar an ders de toch al moeilijke start van de woon gebieden bezuiden de waterweg wordt vertraagd. Morgen hopen we op deze openbare ver gadering, waar ook vertegenwoordigers van Maassluis en Vlaardingen aan het woord zijn geweest, terug te komen. van mening zijn, dat de sportiviteit bij Intiem te wensen over laat. Hij gaat zelfs zover, dat Intiem de hoge uitslagen die het regelmatig verkrijgt, zou krijgen onder het motto; „nou, als je het dan zo wilt winnen, ga dan je gang maar." Aan Intiem het antwoord om te laten zien, dat het wel degelijk de bedoeling is, om de punten op gezellige manier bij een te scoren. In de eerste klasse zorgden Fop, Oli vier en Schilperoord er voor, dat Holian diaan 1 op gelijke voet (55) bleef met het bezoekende Centrum 1. De Holl. 3 won in Rotterdam met 64 van Stadhuis 4, dit dank zij Schipper, die alle partijen won. Het vierde team van de Hollandia- nen speelde uit tegen Stokvis 5—5 gelijk; hier was Struys de enige die een hat trick voor zijn rekening nam. Keurig werk leverde De Holl. S, dat stadgenote Reflex 7 met 9—1 van zich af beet (kre gen we daarom geen uitslagen van Re flex??). De junio van de Holiandiaan verloren opnieuw cn wel met 82 van het bezoekende derde team van 21 Up 4. In een zeer spannende strijd hebben de spelers van Intiem 1 met 64 hun meer dere moeten erkennen in S.V.A. 1, dat daardoor de leiding behield in de tweede klasse. Het gaat er naar uit zien, dat de degradatie van Intiem 2 een vergissing moet zijn geweest, want met 9—1 zege vierden Van de Knaap, Borsboom en An dree over Shell 3. De strijd om de bo venste plaats tussen Intiem 4 en Dlveko 2 eindigde in een 7-1-3 overwinning vota Diveko. Van de wedstrijd Windmolens 2—Intiem 5 schrijft de Intiem „commentator", dat op Windmolens een overwinning werd be vochten. Dat de ontmoeting Intiem 6 SV 3 eenzijdig was moge blijken uit de uitslag, namelijk 100. Intiem 8 behaal' 'de een verdienstelijke 73 overwinning op VBP 4. Het negende team van In tiem staat bekend als een gezellig team, maar het verloor toch met 82 van Smash I. Tot nog toe wonnen Schilder Larooy en Du Mortier slechts een wed strijd. ten. Wel kan het verloop van het duel Groeneveld—Hekman tot gevolg hebben, dat Hnib van der Does de derde hond wordt, die met het been wegloopt. Maar dan zou Hekman zfln partij moeten verlie zen met een moyenne, dai duidelijk bene den de 5,ligt. Ook deze mogelijkheid ia vrijwel uitgesloten, tenzij Hekman t weer al te kwaad krijgt met zijn zenuwen. Doch daarvoor is geen enkele aanleiding meer. Neen, er moet al een wonder gebeuren, wil de sympathieke Eppo volgende week de gelukwensen en zfln kaas 't district Schie dam in de gewestelijke kampioenschappen te vertegenwoordigen, nog mislopen. Eppo had maar 20 beurten nodig, om zijn. partij tegen Gerrit van Gendt uit te ma ken. Hij speelde dus met een moyenne van 10.en hij Het Gerrit op 94 staan. Geen spoor van nervositeit ditmaal. Een serie van 34 in do 3e beurt, liet hij door 20 in de 4e, 6 m de 5e en 18 in de 8e beurt volgen, waardoor hij na 8 beurten ïïfet 8737 vóór stond. In de 15e beurt kwam hü tot een produktie van 24, in dc 17e beurt eveneens van 24 en hij besloot zijn partij met een serie van 22. Van Gendt kwam nog op 94 door in zijn laatste twee beurten. 10 en 26 te scoren, maar hij miste de nastoot Kees van Du ik er en heeft tegen Leen Groenevald wel geen vuurwerk afgescho ten. maar zeer regelmatig en vrij sterk ge speeld. Na 14 beurten was dc stand. 61—87 na 20 beurten 89—118 en toen Kees de partij uitmaakte was het verschil tot 47 caramboles uitgegroeid. Jammer dat Nod, van dec Maarel zon zwakke start heeft gehad en pas in de sede helft van dit toernooi op stoot fa gekomen. Zijn slotpartij tegen Klaas Dijks hoorn sloot hij met een moyenne van 8.69 af, waarbij Klaas Dijkshoorn niet verder dan 78 caramboles kwam. Pas na de 12e beurt kreeg Nol het juiste ritme te pak ken. Leen van der Lee verraste in zijn slotpartij met een zege op Kees van Dui- keren, die rijk was aan spasming, maar een rrrarathonkarakter had met 49 beurten. Partijresultaten Hekman 200 20 34 10.— Van Gendt 94 20 26 4.70 Van der Maarel 200 23 40 8.69 Dijkshoorn 78 23 15 3,39 Groeneveld 153 30 17 5,30 Van Duikeren 200 30 20 6.87 Van der Lee 200 49 23 4.08 Van Duikeren 190 49 24 3.87 Stand: Hekman 8 12 1503 217 53 €.93 V. d. Does 9 12 1724 259 51 6.65 Oostveen 9 12 1671 289 43 5.78 Groeneveld 8 10 1373 217 58 6.35 Van Gendt 8 8 1450 207 41 7.— V. d. Maarel 9 8 1520 238 54 6^9 Koojj 9 8 1512 300 38 5.04 Van Duikeren 9 8 1506 311 68 4.84 V. d. Lee 9 6 1350 296 36 4-50 Dijkshoorn S 2 1198 276 31 4.34 Voor de slotavood resteren de partijen: Groeneveld-Hekman en Van Gendt-Djjks- hoom. Wij en de wereld Dc gemeenschap Vlaardingen van het Hu manistisch Verbond heeft tegen zondag 3 maart een openbare bijeenkomst belegd in de bovenzaal van de Harmonie. Om half drie spreekt daar de heer T. W. Po- lel over ,,Wij en de wereld". KAASMARKT BODEGRAVEN 6 lebr. Aangevoerd 20 partijen. Prijs 2.27—2.37, extra tot ƒ2.52. Handel goed. Een van de minder bekende zaalsporten 15—10 te verslaan. In de B-klasse won G. vierde dit weekend hoogtij ïn de prachtige sporthal van de Vijfsluizen. Onder do be zielende leiding van de heren J. Fraser en A. F. Brouwer organiseerde de B.C. Vijfsluizen daar een open A-, B- en C- toemooi, waaraan vele bekende en onbe kende badmintonspelers deelnamen. Op de eerste dag, zaterdag, werden de wedstrij den in de B- en C-klosse verspeeld, ter wijl gisteren de A-klassers en de gemeng de dubbels uit-de B- en C-afdeling aan de beurt waren. Doordat dit weekend even eens de open Belgische kampioenschappen werden gehouden, ontbraken er enkele prominente spelers op het appel, maar met namen als die van Jos Reijmers, Van Hemert van Stakenburg, J. van der Sluis, Henk Weijs e,a„ konden de organi satoren toch wel hogen op een sterke be zetting van dit evenement. VLAARDINGSE SUCCESSEN Wat de Vlaardingse deelnemers aan dit sterk bezette toernooi betreft, zijn er toch enkele aardige successen te vermelden. Kwam Toutenburg ln de A-klasse niet in de finale van het enkelspel, in het ge mengd dubbel slaagde hij er samen met mej, Visman uit IJmulden In de erepalm weg te slepen door het paar Van Hemert van Stakenburg-mej. Ernst met 15U, Koutstaal door ln de finale te winnen van M. Hofstede 156, 15—9. In de C-klassc leek het er aanvankelijk op dat het paai mevr. Kroon-J. Eraser jr. met de titel zou gaan strijken, maar ten slotte moesten zij de eer aan het duo Hes sen-Balier laten. Verheugend was het voor do organisato ren, dat naast een aantal directieleden van de Shell en een aantal hoofdbestuursleden tevens een aantal leden van de gemeente lijke sportcommissie van hun belangstel ling voor dit toernooi blijk gaven. In ge zelschap van de wethouder voor sportza ken, de heer T. de Bruijn, hebben, zij een tijdlang de wedstrijden gevolgd. Een be wijs temeer, dat ook de niet zo populaire sporten de volle belangstelling hebben van onze gemeentebestuurderen. VOLGEND JAAR INTERNATIONAAL Nu de kruitdamp weer is opgetrokken uit de vaak overvolle sporthal van de Vijfsluizen, kunnen de organisatoren weer even uitblazen van de vermoeienissen. Maar lang zal dit niet zijn, want reeds nu sprak men over het volgende toernooi. Men wil dan trachten een hartewens in vervulling te doen gaan, namelijk door het toernooi een internationaal karakter te ge ven. Men wil dan proberen vooraanstaan de spelers uit het buitenland naar Vlaar dingen te krijgen. Markt 39. Showroom: Kerksteeg 3, Vlaardingen, Tel. 3632 Wie het Nieuwsblad leest weet van alles het meest

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1