min HIEUWSBLAD De Covert Maanschool is vanmorgen in gebruik genomen uil, imu Een hogere vergoeding bij ontruiming krotten Prachtige uitvoering van Shell Mannenkoor Rotterdams zakengezin vaart wel in Vlaardingse industriepolder a;i KUSTVAART Binnen half jaar gereed gekomen BMfi H 1 - SU! i - MÉaÉMi' -.• Unieke prestatie Hemelsbreed verschil Intiem acht goede naam aangetast Judo gala-avond Agenda Produktsehapsprijs voor schippers M. Dijkhuizen en K. Rog Ruud Liebrechts vier le prijzen rijker Hypermoderne chemische wasserij KERN VLAARDINGEN LICHTMATROZEN MATROZEN O/GAGE en MATROZEN ROTTERDAMSCH HIEUWSBLAD MAANDAG 4 MAART 1963 X Hoofdaceutscbap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 - Tel. 3229 ItóflMlte: Ttl. 5453 VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 u?y *'?- ^|S®r8R8l «- t Vanmorgen is de eerste lagere school in Zuidhuurt in gebruik genomen: -de her vormde Govert Maanschool van de Vereni ging voor bijzonder christelijk scbeolon- deiwijs. Is dit voor de ouders in de twee zuidelijke buurten van de Westwijk, die voor hun kinderen hervormd onderwijs wensen, op zich zelf reeds een heuglijke gebeurtenis, een bijzonderheid bovenal is, dat deze ingebruikneming bon geschieden IWs maand na het slaan van de le paal. En dat, terwijl de laatste 2Vi maand een zeer strenge winter zich heeft doen gelden. Van de twee dagen dooi tu»sen twee vorst perioden in werd gebruik gemaakt de cen trale verwarming In te schakelen. Enkele tientallen meters van deze school verwij derd en eveneens aan de Prof. Telders- straat, werd in juni vorig jaar, S maanden eerder, de le paal geslagen voor een gere- foi meerde lagere school. De bouw van deze school, in traditionele stijl, is nog niet veel verder gevorderd dan wat gemet selde muurtjes en stehverk op de funde ring. Zelfs is er nog seen enkelp vloer ge stort. Het bouwtempo van deze fr-klassige la gere scholen geeft dus wel oen hemels breed verschil te zien. De Govert Maan school is, evenals de Van jtampenschool, volgens het Simpïexsysteem gebouwd. Met het Schiedamse bouwbedrijf J. v.d. Tempel en Zn. als bouwer en het Viaar- dingse architectenbureau Nuijt en Heikens als ontwerper. Met deze twee scholen hebben ze 5n de praktijk het bewijs geleverd een zesklassi- ge school in Simpïexsysteem binnen een half jaar te kunnen bouwen, terwijl voor do traditionele bouw minstens een jaar staat. Een 3-klassige kleuterschool wordt met dit systeem zelfs in goed 3 maanden opgeleverd. En bij de bouwsom ban ten volle worden gewedijverd met de tradi tionele bouw. Ja, er kan met het Simplex- systeem zelfs aanmerkelijk goedkoper worden, gebouwd, indien seriebouw kan worden toegepast. Gemeenteopzichter Brussaard, die we gistermorgen In. de Prof. Tel dersstraat ontmoetten, stak zijn grote bewondering voor de zeer snelle bouw van de Govert Maanschool onder de hu'dige barre weersomstandigheden niet onder stoelen of banken. Snel gebouwd, maar bovendien ook een zeer lief uitziend schooltje, was zijn commentaar. Omdat het Vlaardingse gemeentebestuur reeds dezelfde ervaring had opgedaan met de Van Kampenschool, kan. het slechts verwondering wekken, waarom, toen de seriebouw van scholen in Rozenburg, Maassluis en Vlaardingen in het Atlas-Du- 9 De Govert Maanschool, waarvoor 15 september vorig jaar de le paal werd geslagen, vanmorgen ia gebruik rasysteem wegens te hoge bouwkosten afsprongen, de besturen van deze ge meenten hun toevlucht namen tot traditio nele bouw, in> plaats van tot het Simplex systeem. Niet alleen zou dan zeer waar schijnlijk, om het arbeidsbesparend karak ter, eerder de rijksgoedkeurmg zijn afge komen, maar bovenal ook zou dan de inge bruikneming van deze scholen met ingang van het nieuwe schooljaar een reële moge lijkheid zijn geweest. En wat dit met na me voor het R.K.-onderwijs zou hebben be tekend, daarover zou het schoolhoofd P. Halkes van de St. Willibrordusschool mee kunnen praten. Maar ook zou ten zeerste tegemoet zijn gekomen aan de wensen van de ouders in de twee zuidelijke buurten van de Westwijk, die voor hun kinderen openbaar lager onderwijs verlangen. TOUWTREKKERIJ Hoe lang kan het nu niet duren, alvo rens er een openbaar lagere school in Zuidbuurt staat? Heeft men er zich wel rekenschap van gegeven, hoe moeilijk ha* na de hervatting van de bouwactivi teiten zal worden de bouwvakarbeiders aan te trekken, benodigd voor bouwwer» ken in traditionele bouw? Geschat mag worden dat 8 procent van de bouwvakar beiders tijdens deze langdurige vorstperio de naar een andere werkkring zijn overge stapt en niet meer op de bouwplaatsen zullen terug keren. Alle in uitvoering zijn de bouwwerken kampen met grote achter stand. Tijdens deze lange vorstperiode zijn tal van rijksgoedkeurixigen voor nieu we bouwwerken afgekomen. Het belooft derhalve een enorme touwtrekkerij om bouwvakarbeiders te worden en met name om metselaars en stuca doors, de grote knelpunten in de bouwsector. Daarom zal hei meer dan ooit zaak zijn, zijn toe vlucht tot systeembouw te nemen, waarbij hpf metsel- en stucadoorwerk overbodig Is geworden of tot een minimum beperkt Dit geldt voor het Simplexsysteem, waar geen stucadoors aan te pas komen en voor de ingebruikneming van scholen niet op het metselen van de halfsteensbuiten- muren behoeft te worden gewacht, zoals vandaag de Govert Maanschool heeft aan getoond. Met een stevige vorst en de cen trale verwarming volop brandend is er geen spoor van uitslaan of condenswater. Van buiten maakt de Govert Maanschool nog een rommelige indruk, omdat er on der de huidige weersomstandigheden van de afwerking van het buitenwerk geen sprake kan zijn en ook.de aanleg van de speelplaats op beter weer moet wachten. Maar van binnen is de school geheel ge reed en zitten de 65 leerlingen, die thans de school bevolken, in een uitstekend in gericht gebouw. Onofficieel hebben voor zitter J. de Jong en dc heer Van Heusden vanmorgen namens het schoolbestuur de school voorlopig aan het schoolhoofd W. Stolk overgedragen. In Vlaardingse tafeltenniskringen is nog al deining ontstaan naar aanleiding van het door ons vermelde bericht, dat de sportiviteit bij Intiem te wensen zou over laten. Zoals vermeld in het wekelijks over zicht hebben we daarbij de woorden ge citeerd van de voorzitter-wedstrijdleider van de Windmolens, de heer J. Braber. Helaas hebben we daarbij verzuimd, de juistheid daarvan te controleren. ïn het artikel werd de indruk gewekt of heel Intiem er bij betrokken was, terwijl het slechts betrof de in de vierde klasse spe lende teams. Achteraf is ons gebleken, dat de bedoelde wedstrijd, namelijk De Windmolens 2-Intiem 5 een normaal ver loop heeft gehad. Intiem acht terecht haar goede naam aangetast vanwege de publi catie en heeft een en ander in handen ge geven van de Vlaardingse Tafeliennlscom- missle, die de nogal netelige kwestie baar- fjn zal uitzoeken. Zodra deze commissie haar onderzoek heeft verricht zullen we het resultaat daarvan be' endmaken. De hoofdschotel van de judo gala-avond op 15 maart in het kader van het 10-jarige bestaan van sportschool Van Gorsel, wordt gevormd door een teamwedstrijd tussen viif Europese judokampioenen en de beste vijf Vlaardingse judoka's. Hun namen ver neemt u een dezer dagen. Voorts zullen er vele bekende judoka's demonstraties hou den: Anton Geeslnk <6e dan en wereld kampioen), Gé Koning <5e dan uit Am sterdam) met zijn assistent Jaap Korzelius (de dan), Wim Boersma 4e dan uit Amers foort. De laatste zal met Gé Koning voor het eerst in Vlaardingen het koshiki no kata demonstreren. Na de pauze wordt een NSF-film vertoond over de wereldkam pioenschappen judo te Parijs en door An ton Geeslnk van commentaar voorzien, chemische reinigingsproces, maar binnen kort onder de wapenen moet. Met ingang van 1 januari 1962 betaalt het rijk aan de gemeenten een premie van f600 voor ieder krot, dat wordt ont ruimd en gesloopt. Die premie moet ge stort worden in een fonds, waaruit de ge meente aan bewoners van de te ontruimen krotten een tegemoetkoming kan geven In de verhuiskosten en een bijdrage in de huur ven een eventueel duurdere woning. Deze bijdragen kunnen ook worden toe gekend aan bewoners van huizen, die geen krot zijn, maar in verband met sane rïngsplannen ontruimd en gesloopt moeten worden. Tot nu toe betaalde de gemeente aan gezinnen, die vrijwillig meewerkten aan ontruiming van gemeentewoningen, die wegens sanering gesloopt moesten worden, eer. bedrag van f200. Burgemeester en wethouders hebben nu de raad een andere regeling voorgesteld, die, op grond van de rijksregeling, een ruimere financiële tege moetkoming zat mogelijk maken. Er wordt, als de raad zijn goedkeuring geeft, een fonds gevormd, waarin de rijks- premies worden gestort en bij vrijwillige ontruiming kan daaruit aan bewoners van te slopen krotten een vergoeding worden gegeven van £300. Bovendien kan een. blj- dxege worden verstrekt van f 50 voor elke gulden, waarmee de weekhuur van de nieuwe woning die van het ontruimde krot overtreft, echter met een maximum van £300. Laatstgenoemde tegemoetkoming zal. indien zij groter is dan £50, in twee of drie jaarlijkse termijnen worden uitbe taald. Mensen, die' vrijwillig meewerken aau ontruiming van hun woningen, om daar door'woonruimte vrij te maken voor be woners van te stopen krotten, zullen eveneens een vergoeding van f 300 kunnen ontvangen. AAN het concert, dat zaterdagavond ge geven werd in het Shell Pernis Sport park „De Vijfsluizen", zullen alle mede werkenden en het publick een mooie herinnering bewaren. Want we moeten hulde brengen aart diligente Ria Borg- meijer, onder -wier leiding het jubilerende Shell Mannenkoor kwam tot een prachtige uitvoering van het Soldaten Requiem polni Mse" van Bobuslav Martinu. Dit werk geeft uitdrukking aan de psychische gesteldheid van een frontsol daat. Men hoort er de vertwijfeling in. het Octe Nas, het Onze Vader, van de mens, die niet meer kan geloven dat God nog daar is, temidden van het afschuwelijke oorlogs geweld; men hoort er de heimwee van ds krijgsman, zijn ellende, zijn angst. Maar bovenal toch weer zijn geloof in de God heid: hij wordt vertroost door het zingen van psalmen. In het verstilde Kyrie eieison vraagt men erbarming, wanneer trompet signalen en slagwerk de soldaat geroepen hebben tot de harde strijd. In de instrumentatie van dit werk vinden we, naast het koor, een blazersorkest en een niet alledaagse combinatie van piano en harmonium. In een uitleg van de wer ken, die men gevoegd had bij bet program ma, konden we lezen dat de componist het gebruik van dit harmonium heeft voorge schreven. Het gebruik ervan is min of meer symbolisch: een harmonium immers kan te velde worden meegevoerd voor het houden van kerkdiensten. ONDER DE DYNAMISCHE leiding van Ria Borgmeijer kwam het Shell Man nenkoor tot een sterke, sfeervolle vertol king. Het is verbluffend zoals de dirigente het grote mannenkoor dwingt tot een een heid van klank, waarin geen enkele partij onjuist domineert De spanning, die voor de realisatie van een werk als Polni Mse vereist is, wordt nadrukkelijk gesuggereerd door de extaete directie-bewegingen van Ria Borgmeijer en vervolgens prachtig ver klankt door het koor. Ook de blazers en Slagwerkers van de Marinierskapel hebben zich in de uitvoe ring van dit werk van hun beste zijde laten zien. Aan de piano zorgde Annie Neder- bragt voor een zeer goede muzikaal ge voelige begeleiding, waarvan we vooral hebben kunnen genieten in het Kyrie eieison. Thea Roos bespeelde het harmo nium, Comelis Schcll zong de bariton-solo. Aan dit laatste werk voor de pauze was voorafgegaan een uitvoering van Schuberts ..Nachtgesang ïm "Walde". Medewerking verleende ook het Shell Dameskoor, dat we konden beluisteren, in drie liederen van Joh. Brahms, Het spijt ons te moeten zeg gen dat de prestaties van het dameskoor achter bleven, bij die van het mannenkoor. De sopraanpartij klinkt vaak te schel door enkele harde, sterk dominerende stemmen. Eovendien wordt er vaak onzuiver ge- intoneerd, vooral bij hoge inzetten. IN „Gesang aus Fingal" kwam men toteen gave uitvoering, gevoelig, zuiver en mooi van klank. Na de pauze hebben we het dameskoor nogmaals kunnen horen ia een werk van de componist Carl Lans. Dit werk verraadt een literaire inslag van de componist, waardoor het muzikaal niet altijd een een heid is. Deze compositie draagt de titel: „Morgensterntiere", omdat er in de geest van de dichter Christian Morgenstern en kele dieren worden bezongen als de wezel, de weerwolf, de slak en zelfs een ,maso-> behm" dat helemaal niet bestaat Licht, soms ^pottend maar vooral geestig is-het werk hier en daar een persiflage van de opera waarin het gesnik en gesnuit niet vreemd zijn. De bas-bariton Cornelis Schell droeg met zijn kostelyke voordracht bij tot het slagen van deze uitvoering, enkele schoonheids foutjes bij het koor in aanmerking geno men. Componist Carl Lans deelde met de dirigente een spontaan applaus van het publiek. Het Shell Mannenkoor sloot het pro gramma af met een uitvoering van een werk van Hans F. Keunig. Eerder had het koor nog uitgevoerd „Job" van Jacques Reuland, maar dit werk kon ons veel min der boeien dan het sprankelend uitgevoer de „Ma*1 is a tool-using animal." Het is een zeer ritmisch werk, waarvan de hoofdmelodie invloed heeft ondergaan van de spiritual Koor, solist en dirigente legden eer in met dit werk, dat, voorzien van een boek ide piano- en sligwerkbege leiding, uitgevoerd werd met alle benodig de spirit. Het zeer talrijke publiek liet zich na afloop van dit concert niet onbetuigd. Er waren bloemen voor de dirigente Ria Borgmeijer en de beide pianisten Annie Nederbragt en Thea Roos. ADA MET MAANDAG I.uxer, 8 uur: De overval, aJ. Goudsesiagel 81a, 8 uur: Kleutercursus Groene Kruis/OranJe-groene Kruis. Het prodnktschap voor vis en vispro- dukten heeft ook nu weer prijzen toege kend kan schippers van vissersvaartuigen, die de best verzorgde zeevis of haring hebben aangevoerd. D© prijs voor gezou ten haring viel voor 1962 in Vlaardingen ten deel aan de schippers M. Dijkhuizen en K. Rog. Schipper Dijkhuizen voerde In dat jaar met de treiler VL 153, biesje en Rutger van G. Kornaata Handelmaatschappij, al hier de best verzorgd© gezouten haring aan en schipper Rog van de VL 190, Ko ningin Wilhelmina, van de N.V. Dogger- maatschappij, alhier, kreeg de produkt- sehapswiüipel voor de best verzorgde ge zouten haring, die in dat jaar met een logger werd aangevoerd. De overige prijzen gingen naar: Schipper Adr. v. d. Plas van de IJM 59 van de N.V. Zeevisserij Maatschappij „De Hoop I" te Umuiden, voor de best ver zorgde verse zeevis en verse haring, die met een vaartuig met een motorvermogen van 120 tot 25D pk te Umuiden is aan gevoerd. Schipper D. Kuyt van de KW 155 van de firma FL Kuyt en Zn. te Katwijk aan Zee. voor de best verzorgde verse zeevis en verse haring, die met een vaartuig met een motorvermogen van 250 tot 500 pk te IJmuiden is aangevoerd. Schipper H. Krab van de IJM 99 van de N.V. Visserij Mij „Batavia" te Umui den, voor de best verzorgde verse zeevis en verse haring, die met een vaartuig met een motorvermogen van 500 pk of ho ger te Umuiden is aangevoerd. Schipper M. v. d. Harst van de treiler SCH 196 van de Rederij en Harmghandei Jaca den Duik en Zonen te Scheveningen, voor de best verzorgde gezouten haring, die te Schevomngen is-aangevoerd. Schipper W. Rog van de logger SCH 73 van de N.V. Vishandel, Rederij en Ijsfa briek v.h. Frank Vrolijk te Scheveningen. voor de best verzorgde gezouten haring, die met een logger te Scheveningen is aan gevoerd (een. produktschapswimepl). Schipper C. Dubbelaar van de treiler KW 121 van de N.V. Ouwehands Rederij en Visverwerking te Katwijk aan Zee, voor de best verzorgde gezouten haring, die te Katwijk aan Zee/IJmuiden is aangevoerd. Schipper IL v. d. Niet van de logger KW 22 van de rederij M. Parlevliet te Katwijk aan Zee voor de best verzorgde gezouten haring, die met een Katwijkse logger te Katwijk aan Zee/IJmuiden is aangevoerd Ceen produktschapswimpeü. Voorts viel een produktsehepsprijs voor gezouten haring voor 1962 te IJmuiden/ Katwijk aan Zee ten deel aan: Schipper M. Kramer van de treiler SCH 27 van. de N.V. Cornelis Vrolijks Vissen] Mij te IJmuiden, voor de best verzorgde gezouten haring, die met een niet-Katwijks vaartuig te IJmuiden/Katwïjk aan Zee is aangevoerd. 0 Voor de eveneens aan de Prof. Tclders- straat verrijzende gereformeerde lagere werd reeds In juni vorig jaar de le paal geslagen, U ziet hier de huidige situatie, rond 9 maanden later. Slechts wat gemet selde muren en stelwerk op de fundering. Beladen met bekers is Rudi Liebrechts zondagavond van de 2 daagse invitatie- wedstrijden in Broekershaven terug ge keerd De baan was uitgezet op het IJssel- meer, maar de ijsclub had de föufc be gaan, de nacht voor de wedstrijd een laag je water op de baan te spruiten. Dit smolt overdag in. de zon, waardoor op zeer slecht ijs moest worden gereden. Niettemin heeft Rudi Liebrechts op de 1500 en 3000 meter tijden gemaakt, die voorheen nog nimmer in Nederland op natuurijs werden genoteerd. Alle eerste prijzen, die er te veroveren waren, kon Ruud in zijn groot prijzenkast bijzetten. Behalve die van de 500 meter, waarop hij zo'n slechte start had. dat hij het verder wel geloofde. Daardoor kon Arie Zee op deze afstand de le prijs inpalmen, ter wijl Ruud de 3e en 4e plaats deelde met Chris Meeuwisse. Maar op de overige af standen, de 1500. 3000 en 5000 toonde Rudi zich superieur over zijn tegenstan der. De aanval van Arie Zee op de 5000 meter, die gebrand was op de zeer fraaie beker, welke voor de le prijswinnaar op deze afstand was uitgeloofd, sloeg hij ro yaal af. Met 4 seconden voorsprong op Arie finishte Ruud als eerste. Ruud ver overde ook de grote beker, als winnaar van het algemeen klassement. De ogen van mevrouw Jansen vulden zich met eon gordijn van tranen. En haar man moest haastig zijn zakdoek hanteren, nm dit verschijnsel bij zichzelf te voorko men. Een vrouw kan zich dit veroorloven, maar van een man wordt verwacht, dat hij zijn ontroering meester blijft. Een man me? waterlanders bij een feestelijke plech tigheid: dat is geen gezicht. Temeer niet, wanneer die man ais gastheer de hoofdfi guur is van een samenkomst, belegd ter ero van een nieuwe mijlpaal in zijn loop baan als succesvol zakenman. Een nieuwe ha! en de installatie van een elektroni sche verdeelband had hij aan zijn bedrijf toegevoegd: de chemische wasserij Jansen in de Vlaardingse industriepolder Een be drijf. dat hij in zijn eentje ln het laatste jaar voor de laatste wereldoorlog in Rot terdam was begonnen en dat nu omvat: een fabriek in Vlaardingen met twee mo derne hallen van 600 en 400 vierk. meter, alsmede 40 filialen, verspreid in het Rijn mondgebied en een expeditie-afdeling met pp.i omvangrijk autopark, dat ter gelegen heid van deze mijlpaal in volle omvang langs de fabriek stond geëtaleerd. Een be drijf, samen met zijn vrouw opgebouwd, waarin achtereenvolgens zijn dochters Dicky (26 en Joke <16) en 2ljn zoon Ries (19) hem zijn komen assisteren. Een een manszaak, die uitgroeide tot een famUie- N.V., met een fabrieksbezetting van 23 man en vrouw personeel. Met een appa ratuur, 20 modern, dat de Engelse vak pers een uitvoerig artikel aan dit bedrijf heeft gewijd. Vier volautomatische chemi sche reinigingsmachines, twee Duitse en twee Engelse, staan in de nieuwe hal op gesteld, vanwaar een elektronische ver deelband naar de oude hal leidt en zich over de hele lengte voortzet. De ingebruik neming van de twee Engelse apparaten heeft het reinigingsproces opgevoerd van. 350 tot 640 stuks kleding per uur. De ge reinigde, met stoom kreukvrij gemaakte en opgeperste kledingstukken worden met hangertjes aan de verdeelband opgehan gen. Voorzien van kartonnetjes met num mers, corresponderend met die, welke- de 40 filialen zijn gegeven, waarvan de kle dingstukken afkomstig zijn. Als een kapi tein op een brug troont een personeelslid achter een toetsenbord, waarmee hij de kledingstukken langs elektronische weg over de band verdeelt, hen filiaaisgewijs groeperend en leidend naar het personeel van de verzendafdeling. Het was bij de officiële ingebruikstelling van dit staaltje menselijk vernuft, dat we het staaltje menselijke ontroering voorge schoteld kregen. Huisvriend H. Overweel uu Rotterdam was daartoe uitgenodigd. Eer. huisvriend met de gave, de gevoelige snaren van de mensenziel te bespelen. Hij illustreerde treffend het menselijke ele ment, dat achter dit bedrijfssucces schuil gaat. De onverpoosde inzet van zijn vriend Jansen en diens gezinsleden, die hart voor het bedrijf hebben en er dag en nacht voor in touw willen zijn. Waarbij de heer Jansen de eenvoudige kerel uit de ©erste dagen Is gebleven, die men ook nu nog me» een ketelpak, besmeurd met olie, lig gend onder een ketel, kan aantreffen. Waarbij mevrouw Jansen dagelijks in het bedrijf is te vinden. Waarbij oudste doch ter Dicky, al vanaf haar 12e jaar ;n de zaak, de rechterhand van vader werd en nu als directrice in de familïe-NV is opge nomen. Belast met de algemene dagelijk se leiding. Waarbij dochter Joke twee Jaar geleden haar intrede in het bedrijf deed en op kantoor de expeditie-administratie verzorgt. Waarbij zqon Ries, na zijn HBS- opleiding, nog maar kort aan de gezins bezetting in het bedrijf toegevoegd, zich vertrouwd maakt met de aspecten van het Het moment, waarop zich de tafereel tjes van menselijke ontroering zich af speelden, greep plaats, toen de heer Over weel het geschenk van mevrouw Jansen aan haar man liet komen aanrollen bij de brug van de elektronische apparatuur: een knots van een gemakkelijke Ieren stoel, waarin de heer Jansen het slot van ds toespraak van zijn huisvriend moes' aanhoren. Dat de met bloemen opgetuigde cham pagnefles bij de elektronische bediening bij zijn weg langs de band niet aan scher ven viel en de elektronische apparatuur daarmee de champagnedoop misliep, was allerminst een beletsel voor een uitbundi ge gelukwenspartij, waarbij het echpaar Jansen en hun kinderen op zuldelijk-war- me wijze hun genegenheid voor elkander demonstreerden. In tegenstelling tot de meeste andere Rotterdammers, die mei hun bedrijf naar Vlaardingen zijn verhuisd, zijn zij Rotterdam als woonplaats trouw gebleven. Van de meeste andere chemische wasserijen onderscheidt het bedrijf van de heer Jansen zich door het feit, dat de te reinigen kledingstukken niet worden afge haald en thuisbezorgd, maar gebracht en opgehaald moeten worden. De daarmee uitgespaarde expe-ditiekosten vindt men te rug ln de te berekenen prijs voor de ge reinigde goederen. De elektronische ver deelband heeft een capaciteit voor de be diening van 44 filialen, maar kan tot 83 filialen worden opgevoerd. Merkwaardig genoeg bevindt zich in Vlaardingen, als vestigingsplaats, geen filiaal. Maar dal kemt ook nog, verzekerde de van geluk stralende heer tijdens de bijzonder genoeg lijke en druk bezochte receptie. De directie vin bet NXEDWSBIJtS faeOouüt öcb het recht woor advertenties ronder opgaaf van redenen te weigeren. BIJ advertenties onder num mer worden aan do adver teerder niet doorgegeven, drukwerken, circulaires en dergelijko stukken afkom stig van tussenpersonen, heuelfde geldt voor andere stukken. w elite niet bona fide op de inhoud van de advertentie reflecteren. Stukken, die bij het blad blijven berusten, worden aa «Cn maand na control# van de Inhoud vernietigd. m Voor fouten ui telefonisch opgegeven advertenties is het blad nint aansprake lijk. Verwek om herplaat sing tonder betsllng of restitutie kan derhalve niet worden mgowllJLgd. Oi STADHUIS *t Zeegat uit biedt een vrij en vast bestaan belangstellenden worden hierbij uitgenodigd inderjarigen (liefst met hun ouders om op DINSDAG 5 MAART a.s. 's avonds 7.30 uur in Zaal Café Concordia, Rijkestraat 3, een voorlichtings- en filmavond bij te wonen, waar Kapitein Postma inlichtingen zal geven en even tueel vragen zal beantwoorden over de kleine Han delsvaart (Kustvaart) en de scholen van het -Koninklijk Onderwijs Fonds voor de Scheepvaart De kustvaart heeft plaats voor: Met lagere schoolopleiding kunnen deze jongelui het brengen tot stuurman en/of kapitein. Ook is er plaats voor: leerling-machinisten (opleiding liefst lagere technische school, afd. macblnebankwerkem Deze jongelui kunnen promotie maken tot eerste machinist, via de rangen van ass. machinist en tweede machinist. Bovengenoemde L.T.S.-ers kunnen, .indien ze wal- praktijk hebben gehad, eventueel direct geplaatst - worden h3s ass.-machinist. Verder is er plaatsingsmogelijkheid voor: TWEEDE MACHINISTEN en KOKS De koks moeten liefst ook brood kunnen bakken. Inlichtingen omtrent plaatsing, opleidingen en pro motiekansen kan men verkrijgen bij: a. Het Koninklijk Zeemanscollege A-Kerkhof 32a Groningen Telefoon 05900—27343—27344 b. Alle Arbeidsbureaus e. Da Koop vaar dijstichting A-Kerkhof S2b - Groningen, Tel. 05900—29380-27344

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1