HOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PW Honderd leden voor nieuwe afdeling Tuinbouw en Plantkunde Mij, Gemeentelijke attentie voor de buitenwerkers SVV zal nog dit jaar naar Harga verhuizen De SBLO heeft klachten over de zalennood Eerste nederlaag van VSG nette bezorger-agent a. EEN AKTEMJUt b. EEN TELEFONISTE Geref. Kleuterschool nadert voltooiing Toch wordt het lente Nieuwe clubhuis gedeeltelijk in doe-het-zelf werk AT AAR. ANNECGL Uit het politierapport VLAARDINGEN Damkampioen Risseeuw eindigt onderaan Zwemelub voor oudere dames Burgerlijke stand De Sportraad voor z'n eerste lustrum Nieuw memorandum van Amsterdam over kwestie Bijlmermeer EEN METEROPNEMER-INCASSEERDER HERHALING GEMEENTE SCHIEDAM THEATER Ruime bijverdiensten Hoofdagenlschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 HOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 6 MAART 1963 SCHIEDAM: Klacht-en over bezorging: 18.30 tot 21 uur: Telefoon 67292, Rotterdamschedijk 232c. KETHEL: Groeneweg, Seringenhof 3. In hel Wijkcentrum in Nieuwland is tij- thans 15.500 telt, ingeschreven bij 88 af- deus pen druk bezochte vergadering de afdeling Schiedam opgericht van de Ko ninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantknnde, die gestart is raci ca. 40 nieuwe Schiedamse leden, plus een 69 tal leden, die tot dusver lid wa ren van de afdeling Botterdam, maar nu automatisch naar de afdeling ïn hun woon plaats Schiedam worden overgeschreven Dp vice-voorzitter van de Maatschappij, de heer W. R. Koppe, hield een propa- gandaspeecli. waarin hij de geschiedenis van de maatschappij besehrpef. Deze is in 1873 opgericht als vereniging van tuin bazen. In die jaren waren er in Nederland misschien «el duizend landgoederen, eigen dom van baronnen, jonkheren en graven allen in het bezit van een eigen kwekerij, beheerd door tuinbazen en knechts. Zij hielden praatavonrijrs en wedstrijden, wie d«' mooiste planten had. Ook enkele bloe misten waren lid, evenals een enkele lief hebber, althans indien hij over relaties be- M'lriktc. In 1955 heeft de Maatschappij haar ar beidsterrein verruimd en de verenigin: opengesteld voor plantenliefhebbers in het algemeen. Het gevolg is, dat de Maat schappij, die In 1958 nog slechts 5000 le» ucr had, verdeeld over 50 afdelingen, er De ingevallen dooi betekende ook veel voor de kinderen het onderwijzend perso neel van de Gereformeerde kleuterschool in Mieuwiand en voor die van de Joh. C'jlvijnschool aan de Nieuwe Damlaan. Er is nu immers kans op, dat binnen afzien bare tijd de gemeente een begin zal ma ken met de bestrating en andere werk zaamheden, die door do aanhouden vorst niet konden doorgaan. Gelukkig konden juist voor de vorstperiode de verwarmingen worden aangesloten, zodat de schilders hun interieur werkzaamheden konden doen, waarmede zij intussen gereed zijn geko men. Wat de kleuterschool van mej. N. v, d. Berg betreft, vele voorbereidende werk zaamheden worden nu reeds getroffen. De ouders tonen bijzonder veel belangstelling en medeleven, niet alleen met het woord, maar ook in daden. Van alle kanten komen de ouders vragen of ze nog iets voor de nieuwe school kunnen doen, aldus hoofd leidster mej. N. v d. Berg, en zij zag intussen al heel wat karweitjes opge knapt. Wanneer de dool blijft aanhouden, dan zullen deze scholen evenals de Ba rend Mastenbroekschool mogelijk eind delingen. De organisatie heeft zich in het verleden en ook thans nog beziggehouden met het vakonderwijs en het noge peil waarop de bloemisterij jn Nederland staat, is voor een groot deel aan dit onderwijs te danken. Zij organiseert regionale er nationale tentoonstellingen; er is een vas te» keuringscommissie, die 150 speeïnlis ten telt, elk op eigen gebied; elke tweede dinsdag in de maand is er in Aalsmeer een keuring voor nieuwe soorten of elite kwaliteiten; deze keuringen hebben krachtig bijgedragen tol cle verbetering van het Nederlandse sortiment. Er verschijnt ee» maandblad met tips i.z. de verzorging van kamer planten en de inrichting van He tuin. Eens in de .maand verleent de Maatschappij haar medewerking aan de Rubriek Beter Wonen van de KRO door een praatje over kamerplanten en bloemen, fn de afdehn- ;en wordt voorlichting gegeven en kun- nen vragen worden gesteld, zowel i.z. plantenteelt als over bloemsierkunst <het zelfschikken van bloemen). Verder worden regelmatig excursies gemaakt naar kwe kers van bloemen en potplanten, naar par ken en particuliere tuinen. Op 16 mei is er een nationale feestdag van de Maat schappij, te houden op het landgoed Hil- varenbeek en besloten met een middag- excursie. Tenslotte geeft het lidmaatschap greüs toegang tot een aantal nationale en regionale plantententoonstellïngcn. KAMERPLANTEN VERLOOT Na deze uiteenzetting werden de stemmen geleld en bleek de nieuwe afdeling, zoals gezegd, ongeveer honderd leden te tellen. Er was een genoegelijke Met een bijzonder leuk idee kwam de Vlaardingse kolenhandelaar de firma p. Maarleveld dezer dagen voor -de dag. In de Lange Kerkstraat stond een vrachtwa gen van deze firma geparkeerd, beladen met mudden en zakjes kolon. Het bijzon dere hierbij was evenwel, dat de achter zijde van de auto in speciale kleuren ge verfd was en dat daarop enkele bloeiende takjes met bloemen bevestigd waren. Daaronder bevonden zich de woorden: „En toch wordt bet lente". Juist nu de zon zich de laatste dagen rijkelijk heeft laten zien, zullen deze woorden die on getwijfeld op waarheid, berusten - voor velen een opkikkering betekend hebben en verloting van kamerplanten, bollenglazen en potjes Pokon, beschikbaar gesteld door dc fabrikanten en de plaatselijke bloemis ten. Aan de rede van de heer Koppe ging de vertoning van een hele serie fraaie kleurendia's van kamerplanten en voor- j aars tuinen vooraf waarbij de heer H. Stein hoofd-assistent bij de Rijkstuinbouwvoor- lichtingsdienst in Gelderland, eert toehch-. ting gaf. ingeleid door de heer J. J. Schip per, hoofd van de Schiedamse plantsoe nendienst. Ook de heer ir. A. Raat, lid van het hoofdbestuur en hoofd van de Rotterdamse Plantsoenendienst, woonde de bijeenkomst bij. De dia's en de daar bij gegeven bijzonder waardevolle toelich ting gaf al vast een voorproefje van het geen de jonge afdeling Schiedam voor haar leden zat gaan betekenen. Het college van E, en W. stak dezer dagen een pluim op de hoed van allen, d e in dienst der gemeente regelmatig buiten hebben gewerkt in de koude, moei lijke dagen, welke, naar wij hopen, nu definitief achter ons liggen. „Hut is ons een behoefte li onze erkentelijkheid te be- tu'gen voor de wijze, waarop u in deze Bromfietsen en fietsen zijn gestolen en wel een brommer t.n.v. de marechaussée D. H. op slot neergezet voor zijn woning aan de Alverdingk Thijmstraat, een twee de brommer t-n.v. de dokmachinist G. de .G, niet op slot geplaatst voor de wo ning van de G. in de Ör. Schaepperlaan. De fietsen zijn gestolen t.n.v. de bedrijfs leider A. V. uit de gemeenschappelijke kelder aan de C. H. Storkstraat on van de scholier P. v. H., niet op slot neer gezet aan de Weslvest. Een bruingeel hondje, 50 cm hoog, is aangetroffen op de Burg. van Haarenlaan en naar het asiel overgebracht. Een keiderwinde ter waarde van ƒ300 is gestolen uit het Hawaiian huis. waar hij een maand geletien- was neergezet om le worden gebruikt bij het sloopwerk. Toen men na het invallen van de dooi het werk wilde hervatten, bleek de dommekracht verdwenen ie zijn. Een suéde jasje ter waarde van ƒ187 is gestolen uit de garderobe van Irene ten nadele van mevr, J. v. d. S-D. 9 Donderdag is bericht ontvangen dat j nu zeer spoedig met de bouw zal kunnen Rijksgoedkeuring is verleend voor de bouw (worden begonnen Verwacht wordt dat van het nieuwe Gemeente-ziekenhuis, zodatreeds over enkele weken de eerste paal zal kunnen worden geslagen. druft men weer te geloven in het bestaan april in gebruik: kunnen worden genomen, j van de lente.., Het bestuur vati SVV ontving enige we ken geleden plotseling de officiële mede- deling dat na het seizoen I963/'fl4 het hoofdterrein in het Sterrebos niet meer ter beschikking is zodat SVV zal moeten zorgen tegen die tijd verplaatst te zijn naar Harga. Van gemeentewege kwam zelfs de mededeling dat in de komende maand dc- Rijksgoedkeuring van d ebouw plannen verwacht kon worden. Reeds zijn de eerste stappen en beslissingen ge nomen inzake de nieuwbouw op Harga. Aangezien de financiën in deze een grote, zo niet de belangrijkste, rol spelen zal een en ander met de nodige wijsheid ten uitvoer gebracht dienen te worden. On omstotelijk staat vast -dat iri de komende jaren het betaalde voetbal in het alge meen, dus ook SW, het bijzonder moei lijk zal-krijgen om de eindjes aan elkaar te knopen. De financiële basis van SW is gezond, echter is het in geen geval verantwoord geld te onttrekken aan de lopende en li quide verenigingskasmiddelen, aangezien deze net voldoende zijn om. de amateur» afdeling en hot betaalde voetbal ongestoord en zonder risico's te kunnen laten draai en. Wat betreft de bouwplannen zal men dus moeten roeien met de (financiële) riemen die aanwezig zijn; dit zijn de ge meentelijks toezeggingen en het bouw fonds. De bouwplannen zullen in etappes moe ten worden uitgevoerd. De eerste stap in dit SW-bouwjaar is het tot uitvoering brengen van een overdekte zittribune op het nieuwe Harga-hoofdterrein. Deze tri bune zal komen tussen het hoofdvel den de bijterreinen, waar de reeds bestaande WOENSDAG 6 MAART Musis Sacrum, 1-30 uur: Personeelsvereniging Wilton Fijenoord. Feestmiddag. 7.45 uur Personeels ver. Wilton-Fijenoord, Feestmiddag. DONDERDAG 7 MAART Musis Sacrum, 7.45 uur: Personeelsvereniging Wilton-Fijenoord. Feestmiddag. Sied. Museum 8 uur: Ned. Chr. Vrouwenbond lezing. BIOSCOPEN. Monopole Theater: Maandag, dinsdag, woens dag, 2 en 8 uur Opstand achter tralies. Parage Theater: Phaedra. APOTHEKEN Apotheek, Het Gouden Hert. St. Iidufnastr. 58. MUSEA Stedelijk Museum, dag. overzichtsten toonstel ling van het werk van Job Hansen. Tentoon stelling Amerikaanse Grafiek. kleedlokalen zijn. Hiervoor is inmiddeld de staalconstructie, wat betreft de over kapping, uitbesteed; zij zal worden uitge voerd door de firma Sneep uit Schiedam, Voor de onderbouw zal worden benut, een deel van de op het oude hoofdterrein be staande onoverdekte zittribune. Deze staal constructie verkeert volgens de deskun digen nog in prima staat en is volkomen bruikbaar voor de onderbouw en kan, voorzien van een nieuwe houten betimme ring, volledig benut worden. Afbreken en opbouwen van deze onderbouw zal echter dienen te geschieden in eigen beheer, waarna bovengenoemde firma Sneep voor het verder stellen en aanbrengen van de overkapping zal zorgdragen. De capaciteit van deze overdekte zittribune wordt circa 800 zitplaatsen en heeft een lengte van veertig meter, Zodra de weersomstandig heden en de werkmogehjkheden op de terreinen het toelaten zal met het afbreken van dit gedeelte van de onoverdekte zit tribune worden begonnen. Het ligt in de bedoeling dat de nieuwe overdekte tri bune in de komende zomermaanden ge reed is. Ook het nieuwe clubgebouw op Harga zal dit jaar gedeeltelijk gereali seerd moeten worden. Hiervoor is het plan van de bekende Schiedammer en SW- bouwkundige. Jan van Emden, weer ter tafel gekomen. Dit plan heeft destijds ve le gunstige reacties en instemmingen ver kregen, zowel van KNVB-zijde als van de gemeente. Het gebouw zal moeten komen tussen het hoofdterrein en de bijterreinen, dus achter de nieuwe overdekte zittribune. Om dit fraaie plan. mogelijk te maken zal dit bouwsel ook in gedeelten moeten wor den uitgevoerd. De rompbouw tracht men bijna geheel uit te besteden en tot uit voering te brengen. De binnenbouw verdere afwerking zullen de leden dan weer zoveel mogelijk in eigen beheer uit voeren. Hiervoor kunnen zij de gehele win ter en het voorjaar 1964 benutten. De vol gende fase in de bouwplannen zal zich dan afspelen in 1964, tw, het gereed maken der aarden wallen voor staantribunes en de verdere afwerking van het geheel, zo als ingang loketten e.d. Of de vereniging de nog goede en grote betonnen staantri- bune met een capaciteit van ruim 7000 toeschouwers zal kunnen benutten is een open vraag. Overplaatsing in haar geheel is onhogelijk. De gedachten gaan uit om de betonnen elementen te benutten voor het ingraven in de bestaande aarden wal len op Harga, maar misschien is het voordeliger deze aarden wallen van nieuwe betontreden te voorzien en de beton-staan- tribune van het hoofdveld in haar geheel over te doen aan een e.v. gegadigde die deze 700D grootte staantribune kan benut ten. langdurige en zeer koude winterperiode de u opgedragen werkzaamheden ondeï vaak zeer moeilijke omstandigheden, m- we! tijdens de normale werkuren als daar buiten, heeft vervuld. Wij spreken hier bij tevens de verwachting uit, dat u, zo lang deze abnormale weersomstandighe den dit vereisen, de u toevertrouwde werk zaamheden in het belang der gemeente ziili blijven vervullen. Wij doen u hierbij een blijk van onze waardering toekomen", aldus het persoonlijk briefje van en \V, aan de noeste werkers die zo veel voor de stad hebben gedaan. De brief werd ver gezeld van een grote blikken trommel cho colade. benevens een doos sigaren of si garetten. Deze geste van hogerhand ont lokte aan de buitenwerkers vele verheug de reacties, blijkens de bedankbriefjes en de telefoontjes, die op het stadhuis bio- ner kwamen. Degenen, die regelmatig buitenwerk verrichten, ontvangen een een maltge koudetoeslag van 35 voor hen. die gedeeltelijk buiten werkten, bedroeg de toeslag ƒ17.50. B Een aanrijding had plaats ©p het kruis punt Juhanaïaan en Bosbaomhian tussen de auto van de bedrijfsleider A. H. O. en een. auto, bestuurd door de Vlaardmger A. C. T. stuurman in de grote vaart. Deze laatste verleende geen voorrang. Hoewel beide bestuurders krachtig remden, reden zij op kaar. De auto's weiden ernstig beschadigd. *>-Een gecompliceerde aanrijding deed zich voor bij de ingang van de Werf Wilton Fijenoord aan de Vteardingordijk. Een auto bestuurd door de Schiedamse bedrijfsdaas W. P. de V. stopte om een aantal fietsers en een autobus door te laten. Een tweede auto. bestuurd door de kantoorbediende uit Rotterdam G. V. glipte de werf op. evenals een juffrouw op ren bromfiets, de kantoorbediende W. A. P. P. Inmiddels naderde uit Vlaardlnjgen een tankauto, be stuurd door de chauffeur F. M. uit Rot terdam. Deze remde, maar gleed met een lading van 23,000 liter olie door en botste tegen de stilstaande auto van De V. Deze schoof hierdoor op en botste tegen de auto van G. V. De bromfietsrijdster ge raakte daarbij klem tussen de beide wagens Zij wist overigens de dans te ontsprin gen, maar haar bromfiets werd vernield. De motor aan de achterzijde van de auto van De V. werd vernield. De tweede auto aan de rechter achterzijde. De tankauto liep geen schade op. Het kampioenschap van VSG k°mt nu nog lelijk in gevaar. Want tegen De Zwarte Dame 1 werd de eerste nederlaag opgelo pen, waardoor VSG thans 9 punten uit 6 wedstrijden heeft. De overige resultaten uil de 6e ronde zijn ons nog niet bekend. Na de 5e ronde deelden Shel en Schiedam de 2 e en 3e plaats met 6 punten uit 5 wed strijden. Maandag II maart speelt VSG zijn laatste wedstrijd tegen Shell en wordt deze gewonnen, darv sleept VSG alsnog de titel in de wacht De Zwarte Dame De- haalde in haar thuiswedstrijd tegen leider VSG een 5—4 voorsprong, die voldoende :s voor de zege. Want Verier heeft in zijn afgebroken partij geen enkele kans op winst. Het is vrijwel zeker dat hij zijn hangpartij zal verliezen en de eindstand 64 wordt. Akkermans verloor aan bord 1. £mit aan bord 5. Van der Gaag aan bord 9 cn Mooij aan boord 10. Remise speelden Uithol aan bord 2, Korpershoek aan bord 4. Winstpartijen boekten Van den Berg aan bord 3. Kornaat aan bord 7 en Smeekes aan bord 8. VSG 2 verloor in Rotterdam met 6'-'*— 3Vt van Spangen 4, met als persoonlijke resultaten; Jaap van Tuijll remise aan bord Het aantal gymnastieklokalen, aldus le zen wij in het jaarverslag van de SBLO, is dit jaar bijna weer met twee uitge breid. t.w. de lokalen van de Wm. de Zwij- ger-U.L.O, De leerlingen van deze school zullen per week twee avonden gebruik ma ken van deze zalen. Ook in Nieuwland staan twee zalen op stapel. Hoe verheu gend dit ook is, het blijft een druppel op de gloeiende plaat <want er blijft dan nog een tekort van vijftien zalen). De gymnastiekverenigingen hebben nog een ontstellend tekort aan trainingsgele genheid; vooral is er een grote behoefte aan lokalen in Nieuwland. Overige binnensporten moeten een groot gedeelte van de oudere jeugd, die de gym nastiekverenigingen ontgroeid is. opvan gen. Zoals in het vorige jaarverslag dui delijk weergegeven was, beschikken zij slechts over ongeveer 25% van de sportte» kalen. Indien sporten als volleybal, bas ketbal, badminton, tafeltennis e.a. meer speel gelegenheid krijgen zullen zij' zich: pas goed kunnen ontplooien. De oplossing voor dit probleem, aldus de SBLO, Is: geef de gymnastiekverenigin gen hun lokalen en. bouw voor de binnen sporten de Sporthal. Het wordt zeer drin gend dat deze spoedig verrijst. Het Iaat zich echter aanzien dat Schiedam het voor lopig zonder deze gelegenheid zal moeten stellen. Zoals gezegd, is het tekort aan zalen voor de gymnastiek in Nieuwland en Ke- thel groter dan in de binnenstad. Eon voor de hand liggende oplossing is dat de bin nensporten, met grotendeels oudere beoe fenaren, naar de binnenstad verhuizen en dat de daardoor vrijgekomen zalen door de gymnastiekverenigingen gebruikt wor den. Een volgend probleem is echter, dat de binnensporten alleen een goede 'zaal In de wedstrijd en om het persoonlijk kampioenschap dammen van Rotterdam, eerste klas, heeft onze stadgenoot dc heer A. Risseeuw hel niet kunnen bren gen tot die plaatsen op - de ranglijst, dxe voor hem promotie betekenden. Integen deel. de heer Risseeuw eindigde in zijn groep (Groep 1) op de onderste plaats met slechts één winstpunt. Winnaar werd de heer P. D. de Regt met tien punten, gevolgd door de heren J. Hannik, A. v., Baardewijk, I. L. v. Wuyckhuyseen L, v. d. Berg. Met de heren J. C. Garthoff, A. v, Eenennaanv H. v. Doom en H. Ruijs volgde voor de heer Risseeuw een halve degradatie naar de Tweede Klasse. nodig hebben, terwijl de gymnastiek ook nog gebruik van het daarin aanwezig ma teriaal behoeft. Een goede herverdelim van de gymnastieklokalen is daarom voor SVLO en Sportraad een lastig probleem. DE KOOPMANSBEURS itfoeilijk hadden het ook de sportvereni gingen die gebruik maken van de Koren beurs aan de dam. „Terwijl onze stad schreeuwt om een sporthal en dit gebouw een heel klein beetje de zalennood kan le nigen. aldus de SBLO, werden de sportlie den telkens verdreven voor tentoonstellin gen e.d. De pluimvee- en vogel tentoon stelling moest precies in de eompelitietijd van de tafeltennissers vallen. Hierdoor kwam niet niet alleen het competitie-pro gramma in de knel, maar konden ook de traditionele Schiedamse tafeltenniskam. pioenscbappen en het school tour nooi niet worden gehouden. Als hierin geen veran dering gebrachL wordt zullen de tafelten nissers ook in de tweede competïtieheLft tijdelijk hun biezen moeten pakken. Het lijkt beter dat de sportverenigingen, die in de Koopmansbeurs hun sport proberen te beoefenen, een andere gelegenheid wordt toegewezen. Hedenavond zal in het Sportfondsenbad een nieuwe zwemelub worden gevormd In he* bijzonder voor oudere dames, die de zwemkunst nog niet machtig zijn. Enige tijd geleden, heeft de heer H. O. van Zelm, zweminstructeur, het initiatief genomen voor een soortgelijke club voor personen van rijpere leeftijd, een club waarvoor grote belangstelling bleek te bestaan. Er kar; nu een tweede club worden gevormd. De directie van het Sportfondsenbad heeft als tijd voor de nieuwe club toege wezen woensdag van 8.30—9.10 uur en daarna zwemt de reeds bestaande dames club. Een nieuweïingenclub voor heren oefent op vrijdagavond van 9—10 uur, doch hiervoor is wat minder belangstelling. Geboren: Cornelia z.v. H J Brand en W P Voets; Frederik z.v. F 3 Winkel en G H van Geest; Maria J d.v. H H M Geul-en M Droog; Manuela M C J d.v, B T M Boerts en A P J Dijsselbloem; Comeiis z.v, J Martïjnse en W A Brug geling. Overleden: G Vrijlandt, 78 jr. echtg, v. L J Smit; J H van Ovenbeek, 84 jr. De Sportraad, zo lezen wij in het jaar verslag van de SBLO, viert dit jaar zijn eerste lustrum. Op initiatief van de SBLO werd de toenmalige sportcommlssle om gewerkt tot Sportraad. Het voornaamste verschil wa«, dat in deze raad d^ parti culiere sector, i.e. de SBLO, de stem men - meerderheid verkreeg. In de Sportraad hebben zes bestuursleden van de SBLO 2iiting, terwijl het dagelijks bestuur vol ledig uit SBLO-vertegenwoordigers be. staat. Alle gemeentelijke sportzaken pas seren de Sportraad. Bij deze raad berust het beheer van de sportterreinen, terwijl in alle andere sport zaken een adviserende stem wordt uitge bracht. Dit laatste is wellicht een zwak punt in de opzet van deze organisatie. De SBLO zou dan ook graaf zien, dat de me-' de-zeggenschap van de Sportraad uitge breid wordt,het allereerst door het toeken net» van een stem bij de verdeling van de gymnastieklokalen aan verenigingen. De voornaamste werkzaamheden van de Sportraad bestaan nu uit het beheren van de sportvelden; de Raad heeft dan ook steeds gepleit voor een uitbreiding van het velden-complex. De wielerbaan, het hockey- en korfbal veld én de verlichting van dc velden de SBLO-ers hebben zeer veel bijgedragen tot de totstandkoming^ hiervan, De Sportraad heeft voor Schie dam, als een van de eerste steden van Nederland, voor jeugdsubsidie gezorgd. Als secretaris, toegevoegd ambtenaar, is de heer J. C. Bronneman aangesteld. In een stad van meer dan 80.009 inwoners is dit jaar slechts één persoon beroepshal ve voor de sport werkzaam geweest. „Het is duidelijk, dat dit een vlotte gang van zaken nog 3l eens remt", aldus besluit het verslag. I; Zandvliet remise aan bord 2: Smeekes wint aan bord 3: Mooij verliest aan bord 4: Van Ëmbdcn verliest aan bord 5: Moerman remise aan bord 6; A. de Vette verlieat aan bord 7: Goedknegt verliest aan bord 8; De Snayer wint aan bord 9; Van Delft verliest aan bord 10. VSG 2 speelt 18 maart thuis zijn laatste wedstrijd tegen, Schiedam 2 en alleen een 2ege kan dit tiental nog de laatste plaats doen verlaten. De resultaten van de clubcompetitie wa ren: Groep 1: Uithol—Mooij I-O. Kornaat Vester 1—0, Van EmbdenKorpershoek 0I, v. d. GaagVan TuijU 1—0; W. Roo- denburg—v. d. Gaag afg., v. <L Berg Smeekes afg., Smeekes-Den Boer v«. Groep 2; BotZandvliet 0—1, De Snaijer Goedknegt 0—1, TerlethJansen afg.. Van DelftElzenaar 1—0, C. Roodenburg— Seiicr 0—1, A. de VetteVan Delft u* BotDe Snaijer 01, MoermanGoed knegt 11—t'i. Terleth—Elzenaax 1—0, „Het Amsterdamse gemeentebestuur acht de oplegging van een gemeenschap pelijke regeling, zoals de minister voor stelt in zijn nadere memorie van antwoord od het Bijlmermeer-vraagstuk evenzeer praktisch onuitvoerbaar als uit democra tisch oogpunt verwerpelijk", zo staat te lezen in een nieuw memorandum dat B. en W, van de hoofdstad hebben toegezon den aan de leden van de regering en van de Eerste en Tweede Kamer. Dit nieuwe memorandum acht het gemeentebestuur noodzakelijk teneinde de ministers en Kamer-leden, gegeven de ernst van de situ atie, een uiteenzetting te geven van de belangen voor de toekomst van Amster dam, die volgens B. en W, niet gediend zijn met de „ontoereikendheid van de door de minister voorgestelde oplossing". De bezwaren van Amsterdam tegen het nieuwe voorstel komen erop neer dat voor een vruchtdragende samenwerking tussen gemeenten allereerst noodzakelijk is dat alle partijen van ganser harte deelnemen aan het oplossen van gemeenschappelijke belangen, aan welke voorwaarde in het geval-Bijlmermeer niet voldaan wordt. Bo vendien komen de gemeenteraden volgen» het hoofdstedelijke gemeentebestuur bui tenspel te staan. Door duizeling bevangen is mevr. C. v, D. van de trappen van het stationsgebouw ge vallen. Zij liep een hersenschudding en een wonde aan de rechter enkel op en is door de geneeskundige dienst naar het gemeen te ziekenhuis vervoerd. Wie DB KLEINTJ£S stseds tert is HET SUCCES altijd weerd Kapsalon Hel ene, de salon voor de betere cermexicnt Stroomloos voor leder baat geschikt f7.38 Helene ttède permanent, de meest Ideale natuurlijke permanent f to.— Gratis halen an brengen pei luxe auto voor permanent KAPSALON HELENE aembranutiaan o, Schiedam - Telefoon grrio GEMEENTE SCHIEDAM De Technische Bedrijven der Gemeente Schiedam vragen op arbeidsovereenkomst, leeftijd tot 30 jaar. In aanmer king komen zij, die een goede gezondheid genieten en goed met pubhek kunnen omgaan. Salaris: 14.257.tot f5.753.-— per jaar, inch A.O,W,-com pensatie. Aanstelling boven het minimum is mogelijk. Bovendien vanaf 23 jaar een huurcompensatie van f27,20 per maand. Vakantietoeslag 4*/» per jaar. Vijfdaagse werkweek. Een sollicitatiebrief met gegevens over schoolopleiding, ervaring, leeftijd en referenties kunt U zenden aan de Directeur van de Technische Bedrijven der Gemeente Schiedam, Dwarsstraat 42, Schiedam. IS DE TOVERKRACHT VAN DE REKIAME Bij Gemeentewerken Schiedam kunnen op de afdeling Financiële administratie worden geplaatst: bekend met boekhouden en loonadministratie; tevens te belasten met eenvoudige administratieve werkzaamheden. Aanstelling zal plaats hebben op ee» afhankelijk van ervaring, opleiding en leeftijd nader te bepalen rang en salaris. Voor de onder a) genoemde functie wordt vereist het bezit van de diploma's Mulo en boekhouden en voor die ver meld onder b> de diploma's Mulo en typen. Eigenhandig geschreven sollicitaties, met vermelding van leeftijd, ervaring, opleiding, enz., binnen 10 dagen In te zenden aan de directeur. Korte Haven 33. i SCHIEDAM TEL. 68808 GIANNA. MARIA CANaLE RENATO BALDINt Teodora, de Byzantijnse Keizerin Vrndag-zaterdag 2, 7, 9,15 uur. zondag 7, 9.15 uur Technicolor 14 jaar. KRACHT. GEWELD en VERLEIDING STEVE REEVES - PRIMO CAHNERA Hercules en de Koningin van Lydië Zondag-matinees 2 en 4.15 uur. Cinemascope in kleuren. 14 jaar. De film die de wereld in opschudding bracht ANITA EKBERG - MARCELLO MASTROIANNI La Dolce Vita Attentie 1 In verbond met de grote lengte van deze bijzondere film. gewijzigde aanvangstijden. Maandag, dinsdag, woensdag 2 en 7..30 uur. 18 jaar. VmORIO GASSMAN - CLAUDIA CARDINALS in de bijlandere PoUtie-film Dieven hebben het ook moeilijk Donderdag 2 en 8 uur, Voor een polderwijk, omgeving Kethel, Schiedam, vragen wij een ai bezit van bromfiets. Aanmelden N.V. Rotterdamsch Nieuwsblad, Broersvest 3, Schiedam, tel. 63091.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1