ROTTEROAMSCH NIEUWSBLAD Eerste half uur deed aan Fortiraa's glorie van vorig seizoen denken Kostbaar punt voor VFC uitwedstrijd tegen Fluks m Sportveidensituatie in park Nieuwlant baart zorgen SCHIEDAM Nieuwe vis in Kethel uitgezet BOOGAARD Fortuna volkomen gelijkwaardig aan bar teleurstellend Go Ahead Jammer, dat het maar een half uur duurde Agenda Pionier coöperatie overleden Kermis in „De Haven Sportcommimie kimm poolshoogte nemen Onbruikbaar 2e veld bij Zwaluwen Marian Wee da derde in disïrictswedstrijden ii-ÉMMiÊ$«f&&sSSiêwV§M ALLEEN FORTUNA EN VFC IN ACTIE juniorenploeg van EHBO eerste in Maassluis ïlomenaanplan t op open deel van Nieuwe Damlaan CAMDT f 995.— HOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG IE MAART 1963 Hoofdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm, Havenstraat 1 Tel. 3229 Redactie: TeL 5453 VLAARDINGEN s KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSUL1NDESJNGEL 33 Het Fortunaspel in het eerste half uur moet blijde verwondering in het Ylaardingse en verbazing in het Deventer kamp hebben verwekt. Blijde verwondering in het Vlaardingse kamp over de totale gedaanteverwisse ling van het Fortuna anno 4e kwartaal 1D62. Geen spoor meer van het gedrijf, gepingel, getiktak en het tempeloze aanvalsspel in de breedte. Dit had volledig plaats gemaakt voor direct spel, waarbij de ene dieptepas op de andere volgde. De zuiverheid van deze passes, het open karakter en tempo der aanval,sacties, het élan en de zelfverzekerdheid, waarmee de Deventer defensie werd aangepakt, dit alles moet in het Deventer kamp niet alleen verbazing, maar ook verontrusting hebben gebracht. Het deed allemaal weer aan het Fortuna denken, dat vorig seizoen vriend en vijand versteld deed staan over het goede spel en het grijpen van de titel. Gelukkig: voor Go Ahead was er één be langrijk verschil: de afwerking. Zouden in de aanvalslïnie de Eddy Verweel en .Tan Bouman van vorig seizoen hebben geopereerd, het leidende Gó Ahead zou naar een welverdiende achterstand zijn ge dreven. Maar Eddy Verweel ontbrak en Jan Bouman is een voetbalfignur, waarmee men slechts medelijden kan heb ben. Alle zelfzuchtigheid had hij nu laten varen en menige goede pass deelde hij aan Arle Don. uit, maar ais afwerker bleek hij nog steeds al zijn kruit het vo-' rlge seizoen te hebben verschoten. Geen enkel schot op doel vertrok van zijn voet. Na dat uitstekende eerste half uur ver viel Fortuna weer bedenkelijk tot het ste riele spel, waarvan we dit seizoen al zo vaak getuige zijn geweest. De bal werd weer te lang vastgehouden, de zuiverheid verdween uit de passes en men trachtte Een der vele malen, dat Go Ahead- doelman Van der Voort in het eerste half uur van de wedstrijd handelend moest optreden. zich. weer met kort spel een weg door het midden te breken. Daardoor konden stop per Goedhart en rechtsachter Koning, die het eerste half uur sterretjes voor de ogen 'moeten .Rebbengehad, zich volledig herstellen. Het' tempo was uit de aanvals- acties verdwenen. Go Ahead kon de ba kens verzetten en het laatste kwartier van de eerste helft het spel steeds meer in handen nemen. Dit moet voor de Deventer supporters- schare een grote opluchting hebben bete kend. Ze moeten het hevig benauwd heb ben gehad,. toen Jan Bouman in de 22e minuut op fraaie wijze de bal op het hoofd van Kees Bïankenstein deponeerde, die buiten bereik van doelman Van der Voort kogelhard inkopte, maar de paal te hulp zag komen. Wel faalde direct hierop Bleijenberg bij een prachtige schietkans jammerlijk met zijn schot, maar Fortuna De eerste competitiewedstrijd van VFC, na de lange rustperiode gisteren op een zeer zwaar veld in Dordrecht gespeeld, Is geen beste wedstrijd geworden. Integen deel, het was vooral van Vlaardirugse zij^ d een slechte vertoning, die uiteindelijk echter tpoh nog een kostbaar puntje op leverde. Gedurende het eerste uur name lijk hadden de gastheren het heft volko men in handen en het was soms griezelig om te zien in welk tempo de Dordtse aanvallen op het door Meijer uitstekend verdedigde doel afrolden. Maar op het punt van schieten lieten de rood-witten verstek gaan en dit heeft hen ten slotte de overwinning gekost. Want een elftal, dat zoveel scoringskansen heelt in een wed strijd, moet toch eigenlijk de volle winst in huis kunnen houden. Hoe groot het Dordtse overwicht wél was, blijkt het best uit het feit, dat doel man Ruitenberg in het eerste uur geeo schot te verwerken kreeg, terwijl Meijer keer op keer zijn niet geringe capacitei ten moest tonen om zijn doel schoon te houden. Slechts eenmaal had hij. daarbij (Advertentie) U KUNT HET neg wel even willen aanzien. Maar zou '6 er niet beter voor U uitzien met een bril van Mosterd. HOOGSTRAAT ISO- T ei.300J MAANDAG Luxor, 8 uur: Captain Buffalo <18 jr). Stadsgehoorzaal. 8 uur: Cabaret „Tingel-Tan gel" met m-ogramma „Laat ze maar praten". Goud se singel S1A, 8 uur: Kleutercursus Groene Kruis/Oranje-Groene Kruis. 19 maart Afnemende maan Zon op 6.48 uur, onder 18.SO uur Maan. op 3.17 uur, onder ïui uur geluk, toen een spetter van Stolk op de lat uiteenspatte, maar voor de rest hield Hugo de moeilijkste en lastigste balïea U't zijn doel. Eveneens in goede vorm verkeerden Van der Burg, Vleugel en invaller Krijn van der Zwan en het was dit viertal, nog gesteund door Ruijs en Van Asselt, die er voor zorgden, dat het bij de thee nog steeds G0 was. Zelfs op een meter af stand van Meijer zagen de Dordtenaren zelfs nog geen kans de bal in het doel te krijgen. Het schamele resultaat van VFC in de ze periode was een boogballetje van de voor Van der Meer ingevallen Smit, dat echter langs de verkeerde kant van de paal ging, In de tweede helft liet Fluks duidelijk merken dat het toch zijn pogingen om deze wedstrijd te winnen wilde doorzet ten. "Weer werd Meijer onder vuur geno men en in de tiende minuut was de ca pitulatie van de VFC-goalie een feit. links buiten Bons deed, wat anderen, reeds lang voor hem hadden moeten doen, hij schoof de bal onhoudbaar in het VFC- doel. Maar. VFC bleek de moed niet ver- loien te hebben. Integendeel, er kwam at meer lijn in de aanvallen en Fluks moest plotseling veel meer aandacht aan de verdediging gaan besteden. Vooral Van Asselt deed in deze periode nuttig werk en hij was het ook, die in de 22e minuut, na goed aangeven van de totaal uit vorm zijnde Benjert, de gelijkmaker voor zijn rekening nam. Het was het eerste schot voor Ruitenberg en het was meteen raak ook: En toen bleek, waarmee VFC de gast- e nhad hrkunnen. verrassen. Met open. heien had kunnen verrassen. Met open aanvallen, namelijk, die echter snelheid van de voorhoede-spelers vragen. En juist dtc snelheid kon men na een goed uur voetballen niet meer opbrengen. Daarvoor was de grasmat van Fluks veel te zwaar en had deze al veel te veel van de krach ten van de spelers gevraagd. Ook Fluks makte uitgespeeld en het was voor de rood-witten gelukkig, dat Arie Verburch twee minuten voor het einde geen kracht genoeg meer in de benen had om de bal goed te raken. Anders was de volle winst nog mee naar Vlaardingen gegaan. En dat zou toch wel een beetje te veel van het goede zijn geweest. bleef het Deventer doel onder druk zet ten. Na twee achtereenvolgende hoek schoppen boog Jan Bouman een voorzet van Arie Don In een. kópbal over de lat om en bij een algemene Fortuna-aanval kregen achtereenvolgens Don en Bouman een schietkans, totdat Jan v.d. Berg zijn voet achter de balzette,maar veel te zacht inschoot. Niettemin kon Fortuna uiterst tevreden op de eerste helft terugzlén, In de twee de helft bleef Go Ahead, waar zo'n grote roep van uitging, bar teleurstellen en omdat ook Fortuna zijn draai niet meer kon vinden, moet de grote Ylaardingse aanhangonder het 6.000 koppige publiek enigszins teleurgesteld huiswaarts zijn ge keerd na de grote verwachtingen, die het "Fortunaspel het le half'uur had gewekt. Teletirgésteld ook om het op zichzelf zeer verdienstelijke gelijke spel, omdat een kleine verdiende Fortunazege er dik had ingezeten. Doch ongetwijfeld heeft het aanvankelijk uitstekend, maar later steeds zwaarder bespeelbare veld te hoge eisen aan de spelers gesteld om tweemaal drie kwartier op volle toeren te draaien. IJZERSTERKE GRENDEL In de uitblinkende 4-mans achterhoede van Fortuna viel invaller Brilleman vol komen uit de toon. Vooral Jan v. d. Bor den zal met gemengde gevoelens hebben beleefd, hoe Brilleman steeds maar weer de kunst van het retireren beoefende, waardoor Jan niet alleen de in vooruit ge schoven en naast Bleijenberg opererende Putter voor zijn rekening moest némen, maar ook veelvuldig rechtsbuiten Leïering tegemoet .moest treden. Maar Jan bleek stoom genoeg te hebben om deze dubbele taak aan te kunnen. Met Sjaak Jansen samen vormde hij een ijzersterke grendel in de frontsector van de verdedigingslinie, waarop Bleijenberg en Putters hun tan den hebben stuk gebeten. Na een wat aar zelend begin steeg het -spel van Sjaak Jansen, voortdurend Bleijenberg schadu wend, tot grote hoogte. Bleijenberg gaf tenslotte de moed volkomen op. Jan Kra mer zorgde er wel voor, dat dc roodhari ge Niehaus niet al le gevaarlijk kon wor den, al hebben alleen diens felle schui vers de in betrouwbare vorm stekende Jan Hooymans enigszins kunnen veront rusten. Ie'het middenveld hebben vooral Roel Hi wat en Jan v.d. Berg als paarden gewerkt, waarbij de laatste in het eerste half uur voortreffelijk dc verbinding tus sen defensie en aanval onderhield en tal van malen in de voorste gelederen opdook. Maar voor deze zware taak heeft hij niet voldoende adem om dat een gehele-, wedstrijd vol te houden. Rooi sukkelt to zeer met zijn slechte plaats techniek er be zondigde zich na de rast te veel aan spcl- vertragenue acties, maar dc totaalindruk was toch wel bevredigend. In de aanvais- linie waren René Hagenaars en Jan Bon man de zwakke figuren. De kleine René heeft echt wel zijn bost gedaan, maai zijn spel heeft bitter wemig effect gesor teerd. Toonde Jan Bouman zich het eer ste huif uur een goede spelverdeler, daar na zakte zijn spel helemaal weg. Kees Bïankenstein, die van de linksachter naar do rechtsbutienplaats was ver huisd, vanwege oen door Lajos Tamas op gelegde disciplinaire straf, was ongetwij feld de beste voorwaartse, al werd- hij bitter weinig in het spel betrokken. Het zal daar wel aan te wijten zijn, dat hij na rust soms helemaal,naar de linker vleugel uitzwierf om aan het spel te kun nen deelnemen. Vrijwel alle Fortuna-aan- vallen werden over links geleid en Arie Don heeft bepaald geen klagen gehad, on voldoende de zijn ingeschakeld. Daarbij viel op. dat hij te vaak achter zijn tegen stander wegkroop, onvoldoende tijdig te rugkwam. te weinig agressief was on te vaak te iaat reageerde. Deze middag los te hij allerminst de verwachtingen in, die we van hem. koesteren. Maar al met &1 liet Fortuna een indruk achter, die de burger weer wat moed,, geeft. Er is "ge lukkig weer eens met voile overgave ge streden. Op 38-jarige leeftijd is alhier overleden de heer T. Sprij, die in Vlaardingen voor al grote bekendheid genoot door zijn acli- viteitenvoor de coöperatie De Voorlooper. Wijlen de heer Sprij was sedert de op richting in 1905 als chef-bakker aan Dc Voorlooper verbonden: een functie, die hij 33 jaar heeft vervuld, ook in de tijd toen de nachtarbeid nog hoogtij vierde en er geen sprake was van de machines, zoal: die tegenwoordig gebruikt worden. Al meteen na zijn in-diensttreding bond hij de strijd aan met particuliere bakkers, die het in die tijd niet zo nauw namen met het gewicht van het brood. Voor zo ver zijn werk hem daartoe de tijd liet, ging hij 's avonds op huisbezoek om leden te winnen voor de coöperatie. Als „door slaand" argument nam hij daarbij soms de weegschaal mee om het verschil in ge wicht van het brood vast te stellen. Met de heer Sprij is een pionier van de coöperatieve beweging heengegaan, die al les voor zijn ideaal heeft gegeven en die één der grondleggers van de coöperatie is geweest. De naam T. Sprij zal dan ook altijd verbonden blijven aan de gescbéide- nis van de coöperatieve bakkerij en vcr- bruiksveretiiging De Voorlooper. Bestuur en leiding van het clubhuis De Haven is onverdroten bezig om zoveel geld te verzamelen, dat het clubbuis kan blijven bestaan. Gelukkig zijn de resulta ten tot nu toe zodanig, dat nog niet tot sluiting besloten behoefde te worden. Wel zal in april met een kleine staf gewerkt worden, maar de clubs kunnen mat hun werk doorgaan. Er worden allerlei acties op touw gezet en één daarvan is een kennis, die deze week van donderdag t/m zaterdag in het clubhuis gehouden wordt. De openings uren zijn 's avonds van. zeven to-t tien en zaterdagmiddag van twee tot vjjf uur. Er zijn daar vele attracties bijeengebracht, zoals buksschieten, filmvoorstellingen, ver koop van patates frites, een theesalon, een waarzegsier enz. enz. Uiteraard wordt gehoopt op een grote, cn liefst zeer grote' belangstelling, opdat de baten eveneens groot zullen zijn. De kermis wordt don derdagavond acht uur, geopend door de voorzitter van het clubhuisbestuur, de heer M. H. L. Wests tra te. Tn park Nieuwlant, waar de voctbalduhs Zwaluwen, de Hohindiaan en RK V/IK resideren, stapelen de terreinmoeilijkheden zich op. Van het de Hollandiaoneompkx moet het trainingsveld plants maken voor hot tracé van de Beneitixweg en mis schien moet een hoek van het 2e veld worden benut voor de plaatsing van werk koten. De uit heesters met prikkeldraad bestaande afrastering is van dusdanige aard, dat de jeugd dit sportcomplex vrije lijk kan betreden, met de bekende gevol gen. Het 2e veld van Zwaluwen is volko men onbruikbaar geworden door l^et over matige gebruik dat Zwaluwen met haar vele elftallen voor wedstrijden en training daarvan heeft moeien maken. De draine- ring is verzakt-cn functioneert niet meer. met als gevolg, dat een kwart van dit ter rein blank staat. In feite kan Zwaluwen Het Kon. Ned, Gymnastiek verbond hield zaterdag in Den Haug districtwedstrijden voor cle samenstelling van een Neder lands jeugd keurkorps. Marian Weeda. lid van de g.v. L«eonidas-Dovido, alhier, ein digde daar op de derde plaats, waarmee zij zich heeft verzekerd van een plaats in de landelijke finale. .De ver. van volkstuinders „Vlaardingen" houdt vrijdagavond, half acht, haar jaar vergadering in het R.K.. Verenigingsge- gebouv. De agenda vermeldt onder meer bespreking bestuursbeleid, bestuursverkie zing en bespreking over het stichten van verenigingsgebouwen op de complexen Broekweg en Zuïdbuurt. tbans voor haar seniorenelf tallen slechts over haar hoofd veld als enig bespeel baar wedstrijd terrein beschikken, terwijl alle wedstrijden zaterdags moeten worden ver werkt. Behalve dit hoofd veld is er voor de jeugdelftallen van Zwaluwen een junioren- veld op dit complex beschikbaar, alsmede op het Zuidbuurtcomplex. Als gevolg van de gesteldheid van het 2e veld, dat tevens als trainingsveld moet worden benut, loopt ook de training van de geselecteerde groep in het honderd. Zwaluwen zet alles op alles om dit seizoen het verloren terrein te her overen en. in de topklas van het zaterdag voetbal terug te keren. De eerste compe- thïehelft. werd zo succesvol afgesloten, dat Zwaluwen met 1 verüespunt minder dan leider DOTO op cle 2e plaats prijkt. Tij dens de bijzonder lange en strenge vorst periode heeft, onder de bekwame en geest driftige leiding van de onlangs gediplo meerde trainer Zuidgeest, de geselecteerde groep van 18 man keihard door getraind. Tweemaal per week en steeds buiten. Vo rige wéék. met do hervatting van do com petitie voor de deur, zelfs driemaal. De toestand van dit trainingsveld vormt thans eert levensgroot trainingsprobleem. Dit veld moet dus op korte termijn niet alleen bruikbaar worden gemaakt, maar Zwalu wen sukkelt ook al jarenlang met een vol dentekort, voor de bes Ir ij ding waarvan de de uitwijking van de jongste juniorenelftal len naar Zuïdbuurt onbevredigend en on voldoende is gebleken. Voorts moet er nog rekening mee worden gehouden, dat een strook van het WIK-eomplex bij do werk zaamheden voor de Beneluxweg-aanleg ge bruikt moet worden. ENKELE MOGELIJKHEDEN Deze Situatie heeft de voltallige sport- commissie zaterdag in ogenschouw geno men..; Onder leiding van wethouder T. de Bruin en in gezelschap van de KNVB-tef- ceindeskurulige G. J. Bremericarr.p, chef plantsoenendienst D, J'. v.d. Weljrfen en chef gemeentelijk sport bur eau M. Gouma- re. Met fronsende wenkbrauwen is de situatie van het 2e Zwaluwen veld geob serveerd. Het Lijkt een bijna onoplosbaar probleem dit veld tijdig in redelijke staat to brengen. Het hoofd veld bleek door de werkzaamheden aan .de drainering en de aangebrachte ophoging kurkdroog to zijn, maar vraag niet hoe effectvol de grasmat is. Het gezelschap bleek een volkomen open oog te .hebben voor het vel cl en tekort. Een oplossing zou kunnen betekenen een der drie in park Nieuwlant spelende clubs naar park Zuidbuurt le laten verhuizen en daarbij werd opnieuw aan RK WIK ge dacht. Een tweede oplossing: fusie lussen de Holla ndi aan en RK WIK. Een uitwijk mogelijkheid voor Zwaluwen biedt de aan leg van drie speelvelden in de omgeving van het "VFC-sportpark. Van het huidige derde en juniorenvelö zou dan een half verhard oefenterrein gemaakt kunnen wor den. Voor de Hollandiaan wordt overwogen van het 2e veld twee speelvelden te ma ken, maar waarschijnlijk is daarvoor niet voldoende ruimte aanwezig door de Bene- lu.xwegwerkzaamheden. De beste oplos sing biedt ongetwijfeld het 2e veld in tact te laten en de naburige speelweide te 'os- stemmen voor «en half verhard oefenveld. De praktijk heeft geleerd, dat deze speel weide er renteloos bij ligt en ook meestal onder water staat. De grondruil bij de rechttrekking van, de Vlaardings-Schie- damse grens verloopt kennelijk nog niet al te vlot. Na de totstandkoming hiervan komt wellicht een perceel grond voor een sportveld vrij. Ondanks het feit dat zaterdagmorgen do regen bij bakken uit de hemel viel, is een deel van de door de Hengel sportver eniging „Schiedam en Omstreken" bij viseer Van Wijk aangekochte vis aan de Meeuwensingel tewater gebracht. Zesetx- CIE6HTS twee Viaardlngse elftallen zijn het afgelopen, weekeinde in actie geweest, de hoogst spelende twee elftal len: Fortuna en VFC. Beide hebben 11 gespeeld. Voor Fortuna betekende dit een kostbaar punt, waar bepaald niet iedereen op gerekend had. Integendeel, van „ilc man op straat" kon men alge meen vernemen: tegen het sterke Go Ahead heeft Fortuna geen schijn van kans. Dat Is dan erg meegevallen. Ener zijds, omdat Fortuna een van zijn beste wedstrijden ia dit seizoen speelde en stel lig in het eerste half uur een spel vertoon de, dat dit seizoen nog niet op de grasmat was gelegd; anderzijds omdat Go Ahead, gelet op zijn leidende positie cn dc roep, die van deze club uitgaat, bar eo bar tegen, viel; Al hebben de Deventer na re a geen enkel doelpunt kunnen fabrice ren, uit hun spel viel toch duidelijk af te leiden, dat hun grote produklie van 44 goals een gevolg is van het dieptespel, dat zij hanteren. Tikkie-tikkie is er bij Go Ahead helemaal niet bij. Go Ahead ope reert met open spel en lange passes, ma&r de mannen uit tie koekstad staken kenne lijk niet in hun beste vorm en het trio Kram er-Jansen-v.d. Borden was hun deze middag te machtig. Met het 4—2—4, waar toe Fortuna door de Deventer vïermans- voorhoede werd gedwongen, hebben de roodgelen opnieuw aangetoond, 'tut welk voortreffelijk spel zij daarmee kunnen k«~ mon. Het zware veld en de daardoor snel ler opgetreden vermoeidheid zal er wel de oorzaak van zijn geweest, dat we daar slechts een half uur lang van hebben kun nen genieten. Maar Fortuna heeft getoond ook nu nog tot goed en doel matig voetbal in staat te zijn, als het de bal maar het werk laat doen eti daarbij met lange pas ses het spel over d« vleugels laat lopen, afgewisseld met dieptepasses door het midden. Nog sneller moet de In het bezit van de bal komende tegenstander worden aangegrepen. Daarvan gaf het genoemde achtertrio deze middag het goede voor beeld. Vo'oral hierdoor blonk het zo uil. Een advies, dat alle spelers vooral ter harte zullen moeten nemen komende zon dag in de zware uitwedstrijd tegen DYVS. Een inspanning, die kan worden opge bracht, als dc krachten «iet zinneloos worden verspild met de bal te brengen. Er ligt thans een marge van 5 punten tussen Fortuna en Sittardia, als voorlaatste op de ranglijst, maar de competitie duurt nog lang. IN 2A van het amateurvoetbal ging alleen dc wedstrijd Fluks-VFC door. VFC heeft daarbij <le kans verzuimd zich aan de top van dc ranglijst te nestelen. Nu moet het, door het gelijke spel tegen Fluks, onder leider Roodeuburg, de 2c cn 3e plaats met VUC delen. Overigens, zo vernamen we van dc VFC-voorzitter, mocht VFC met dit gelijke spel de han den dichtknijpen. Fluks heeft vele sco- ririgsrijpe kansen gehad om de zege vei lig te stellen door een gat op bet midden veld en op rechterdefeusicvlengel. dertig poncl, waaronder zich alle voorko mende soorten bevinden, de paling aiet te vergeten. Zulks was mogelijk dank zij de medewerking van het personeel van de Gemeentelijke Plantsoenendienst, dat de gehele week, in tie weer geweest is met het ruimen van de dode vis. Oordeelkundig bemalen, van dit deel v«.- h"i viswater maakte bovendien, dat het overvloedige dooiwater, afkomstig uit ds tiav sp ol dersla ten, in do vijvers terecht kwam. Het water is uu weer geheel zui ver en leefbaar voor de talrijke nieuwe bewoners. Vooral van de zijde der school jeugd was de belangstelling voor dc uit vet. waaraan bestuursleden en een deel van de werkploeg van „Schiedam en Om streken" medewerking verleenden, bijzon der groot. Dinsdag- of woensdagavond wordt de rest van de aankoop uitgezet. Allereerst wordt een deel van de nog resterende 2400 pond losgelaten in de sin gel aan de Burgemeester van Haaren- laan. De vis kan hierin gedijen en groei en om later naar ..het water in het Prin- S-? Beatrixpark te worden overgebracht Hierin is nu het restant van de tweede aflevering uitgezet. Visleverander Van Wijk heelt grote haast gemaakt met het afleveren van zijn vis, aangezien de paai- iijd voor de deur staat. Het snelle her stel van de waterkwaliteit heeft hierbij tevens een belangrijke rol gespeeld. Het aivissen van de kweekvijver aan de Vlaar- dingetdijk is wegens het slechte weer tot een later tijdstip uitgesteld. Zaterdagmiddag werd de erewedstrijd van dc EIIBO-kring Schiedam gehouden in gebouw „De Sluis'' in de Sluispolder West t.e Maassluis. De strijd van de junioren- ploegen ging tussen cle groepen uit Hoek van Holland, Maasdijk, Maassluis en Vlaardingen. Bij deze wedstrijd werden cle Vlaatdingers nummer "één. De VUiartUngse senioren waren minder fortuinlijk. Met gering plinten verschil word Maassluis nummer 1, Kethel 2 Vlaardingen. 3 en de laatste plaats voor Maasland. Hét gedeelte van de Nieuwe Dam'aan, gelegen tassen do Burgemeester van Hzia- renlaan en de Sehiedamseweg zal binnen kort een heel ander aanzien hebben. De Gemeentelijke Plantsoenendienst trof reeds de nodigevoorbereidingen voor de aanplant van bomen en heesters hetgeen ook dit deel van fleze belangrijke verbin dingsweg meer als een „laan" zal ken merken. De aar» weerszijden gelegen rij wielpaden zuilen tussen een dubbele rij populierbixnv.pjes komen te liggen. GEM. KENNISGEVING Openbare bekendmaking VERKIEZINGSPROPAGANDA Burgemeester en wethouders van Viaardingen brengen ter openbare kennis dat zij, ter voor koming van ontsiering van muren van eigen-, dommen deF gemeente en van anderen, hebben besloten oö onderscheidene politieke groepe ringen ter gelegenheid van de in 1963 hou den verkiezing in de gelegenheid te stellen Op stroken gemeentegrond, op verschil Jende punt'?n in deze gemeente, horden te plaatsen, ten •.•inde hierop propagandamateriaal aan te brengen. De stroken grond, voor hot gebruik waar t-a n geen vergoeding tn rekening zal worden gebrj-.'ht. zullen vanaf 13 april a.s. tot en met is a»j 1963 ter beschikking worden gesteld. Inlichtingen hieromtrent worden verstrekt op het bureau van het bedrijf gemeentewerken, "Macht tir. 44, alhier. Daarenboven is, gedurende het bovengenoem de tijdvak, op een zevental in deze gemeente aan wedge publtcl te lts borden voor e-ike poli tieke groepering een ruimte gereserveerd voor het aanplakken van propagandamateriaal. Dit materiaal, voor hel aanplakken waarvan het V\'pr deze gemeente geldende tartef is ver schuldigd. dient te worden ingeleverd op de afdeling algemene zaken der gemeente-secre tarie. ingang Waalstraat, alhier Vlaardingen 4 maart 1963. Rurgem. en wethouders van Vlaardingen, '""t secretaris De burgemeester, A. Kranenburg, J. Keusdons. TVast vol automatisch in houd 3 kg; droog wasgoed Plaatsing en service door vakmensen van

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1