mum nieuwsblad Voor Janny Bot televisietoestel nodig! De Hollandiaan 2 kampioen Vlaardings tafeltennis H. Voogt bracht vreugde in de Vlaardingse damkringen Droombeelden voor UW-sters INRUILEN BOOGAARD Bijna zeven ton vereist voor de rioleringen Bitter weinig belangstelling voor Tingel-Tangel in Gehoorzaal SCHIEDAM L. en V.ers voorop Luchtdrukpistool gekocht met gestolen geld Avondje uit Film en cabaret voor SVB-be jaar den WIK organiseert voor INKS zwem ka mpioenschappen Drie Ie plaatsen voor De Coureur Burgerlijke stand Spelregelavond thans komende woensdag GSTF won ivixselbeker Agenda NU UW OUDE TELEVISIE 643.- Pangalila-avond van goede stijl Sin^elliwartier hield klaverjasavond Waardevolle testavond voor aquarianten Beroepen-expositie in Koopmansbeurs Hoofdaïeötsuhap en Redactie: 'VLAARD5NGEN, Sm. Havenstraat 1 Tel. 3229 Redactie: Tel. 5453 ROTTERDAMSCH KIEUWSBLAD DINSDAG 19 MAART ]9S3 Zondagmiddag heeft de politie twee jon gens aangehouden, die langs de Floreslaan aan het schieten waren met een luchtdruk pistool- Het wapen bleek toe te behoren aan een 13-jarige Schiedamse knaap, die daags tevoren bij zijn buurman vijftin gulden, had weggenomen om daarvan het pistool tc kopen. VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSUL1NDESWGEL 33 Haar jonge levert beeft zo voor haar ouders moeien offeren: de in Liefde en Vrede-krïngen welbekende Janny Bot. Haar vader en moeder overleden na een langdurig ziekbed. Eerst haar moeder, toen haar vader. Ze heeft hen beiden moe ten verplegen in de ouderlijke woning aan de Markgraafiaan. Zonder in details te treden, zal u beseffen, onder welke trieste omstandigheden Janny Bot rijpte tot jonge vrouw en als wees achter bleef. Dit was echter nog maar het begin van de lijdens weg, die voor haar bleek te zijn uitgestip peld. Nog tijdens de zware en langdurige verpleging van haar vader werd zij door een rugziekte getroffen en stortte zij ineen. Haar vader werd in het ziekenhuis opge nomen eit zij bij haar zuster. Tweemaal werd zij geopereerd. Maar haar kwaal v/as helaas van chronische aard. die haar krach ten steeds meer sloopte. Ze kwarrr m te wonen in 'n bovenhuis aan de Vondefstr. Ze verloor de macht over haar benen en kon de trap niet meer af. Bij de gemeente lijke b u isvestin gsd i enst zit kennelijk iemand, die 'n open oog en hart heeft voor het lot en de omstandigheden van invalide geworden medemensen. Janny Bot is het derde geval, dat ons dit deed ervaren. De huisvestingsdienst zorgde ervoor, ret naar een benedenwoning aan de Paulus Buijsstraat kon verhuizen en op zichzelf kon gaan wonen. Ze is bijzonder zelfstan dig van aard. Deze karaktertrek maakt het haar extra moeilijk haar lot te dragen. Een orthopedisch corset, krukken en een duw- wagen van de In validen bond kwamen er als hulpmiddelen aan te pas. opdat zij niet geheel gekluisterd aan haar bed zou liggen, nog zoveel mogelijk zelf haar hu.shouding zou kunnen beredderen en wat frisse lucht zou kuninen happen. Het Kerkelijk Sociaal Bureau van de Hervormde Diaconie sprong haar bij, door een huishoudelijke hulp drie ochtenden in de week beschikbaar te stel len. Zij kwam er bijna 5 jaar geleden als mej. Mulders en nu is ze al enige tijd 5 ochtenden, in de week bij Janny Bot als mevrouw Braber-Mulders. Ze waste ea streek voor Janny, maar nu kookt ze bo vendien voor haar. Hoe graag en hoe lang mogelijk Janny dat ook zelf deed, dat kan ze ook niet meer. In haar toestand was ze op ondersteuning aangewezen. Die kreeg 2i als belijdend iid van de Hervormde Klerk en krachtens de overheidsbepaüngen van de Hervormde Diaconie. Janny kan prachtig borduren en in GSW-verband kon 2q daarmee zoveel oversparen, dat ze zicb een wandelwagentje kon aanschaffen, waardoor zij niet altijd iemand nodig heeft cm haar te rijden. Maar zij overschatte daarbij haar krachten. Zij kreeg zo'n grote instorting, dat haar gewricht van 150 tot 1D0 pond afnam. Toen we haar een dezer dagen opzochten, zagen we haar over de grond naar haar divanbed in de huiskamer kruipen. Ze kon van haar krukken geen gebruik maken, omdat haar orthopedisch corset, dat door haar grote gewïchtsver- minöerittg vernauwd moest worden, nog niet terug was. Ze woont niet meer jn de Paulus Buijsstraat, maar sedert januari van cit jaar in een der zonnige bejaarder.wo- ningen aan de Johan. de Witsbraat De vorige woning bleek door de grote vochtig heid fime&t voor haar gezondheid te zijn en via de bemiddeling van de AVO ver schafte de gemeentelijke hulsvestings- dienst haar deze geriefelijke beneden woning, Niet alleen mevrouw Braber-Mulders is eert dierbare vriendin voor haar gewor den, maar ook mevrouw Mosterd, een oudere nicht van haax. Mevrouw Mosterd, moeder van een bij haar in de buurt wo nend huisgezin, heeft haar geweldig ge holpen, toen zij zo was ingestort. En sedert dien komt zij haar zoveel mogelijk 's middags te hulp. I. EI\ F.-LEIDSTER WAS HAAR HOBBY De grote hobby in Janny's leven is altijd geweest het leiden van zondagelubs van Liefde en Vrede. Ze was een voortreffelijk leidster, verklaard* mej. G. D. Sparre- boom, de maatschappelijk werkster van de 0 Janny Bot op haar diuanbed. met nawst haar zittend haar trouwe vriendin mevrouw Mosterd. Vete L. en V.-sters zullen in Janny ongetwijfeld haar vroegere leidster herkennen, 4 Hervormde Diaconie, die tot haar club leden heeft behoord. Ze was er voor in de wieg gelegd, leiding aan opgroeiende meis jes te geven. Ze kon voortreffelijk ver tellen en organiseren. Waar zij 2ich achter ze&te, had altijd een succesvol verloop. En daarbij dacht rrrcj. Sparreboom ook ean de organisatie van de jaarfeesten en van de jaarlijkse zomerkampen. Heel veel jaren heeft Jar.ny Bot zich in dit werk kunnen uitleven, maar tien jaar geleden werd zij door haar ziekte gedwongen, d'it op te ge ven. Lang niet iedereen in Liefde en Vrede is haar vergeten. L, en V.-voorzitter A. v, Minnen, wika Kandel, mej. Sparreboom en nog wel enkele anderen, zij komen zo nu ffi don door een bezoek van hun be langstelling en medeleven blijk geven, waar Janny Bot in haar lot zo'n schreeu wende behoefte aan heeft. Zc hebben van Liefde en Vrede haar ook veel geholpen, zoals bij de verhuiskosten en de inrichting van haar nieuwe woning. Maar 's avonds ligt de nu 42-jarige Janny Bot alleen. Eenzaam, moederziel alleen. Machteloos op haar divanbed. Alleen met zichzelf, avond aan avond. Een zee van uren, waarin ze moedeloos, en misschien ook wel eens opstandig, ligt te piekeren. Hst leven, dat 2ij zich als jong en intel- ligeriit meisje moet hebben voorgesteld en v/at ervan is geworden Wie zal de pie kerende gedachten in de eenzame avond uren van deze jonge vrouw, met haar vele gaven en levenslustige aard, kunnen peilen? Toen onlangs een onzer artikelen tot resultaat had, dat ïn eet» gezin, waarvan de man invalide was geworden, met ma teriële en geestelijke nood als onmiddellijk gevolg, een televisietoestel werd thuis gebracht, gingen bij L, en V.-jongeren stemmen op: kunnen wij voor Janny Bot ook niet zo iets bereiken in eigen kring? Een dezer jongeren heeft daartoe enkele wankele pogingen gedaan. Zonder zicht baar succes. We zullen je met een artikel over Janny Bot helpen, hebben we deze jonge L. en V.-er toegezegd en dit vond de warme instemming van L. en V.-voorzitter A. v. Minnen. Welnu dan, 1500 L. en V.- jongeren en alle oud-L. en V.-ers, helpt gezamenlijk Janny Bot aan een televisie toestel voor haar eenzame avonden, om het hele kleine wereldje, waarin zij thans leeft voor haar te ontsluiten en stort uw gave op GIRONUMMER 99627 VAN DE PENNINGMEESTER VAN L. en V., ON DER. VERMELDING VAN: VOOR JANNY ROT. Wie niet tof de L. en V,-kringen behoort en Janny Bot daadwerkelijk van hun medeleven willen laten blijken, voor hen staat onze actie open: ONTSLUIT HUN WERELD, GIRONUMMER 24166 VAN DE Vier overwinningen met de cijfers 100 en drie maal 53 hetekent, dat Intiem 'duidelijk topscorer werd van de Vlaar- dingse tafeltennisverenigingen. De ene nederlaag van 9—1 slechts een klein schaduwvlekje In totale resultaat, dat met 62—18 sluit. De Hollandïunen boekten drie overwinningen en twee nederlagen. Een felicitatie aan het tweede team, dat met 8-r-2 van Stokvis 2 won en daarmee ongeslagen beslag legde op het afdelings- kampioenschap. Reflex verloor vier van de zeven wedstryden, speelde er twee ge lijk en mocht slechts een maal het zoet der overwinning smaken. Beide Wind molen-teams moesten de winst aan de tegenstanders late». Alles bij elkaar werden 22 wedstrijden gespeeld, waarvan er elf werden gewon nen, twee werden gelijkgespeeld en dus negen verloren gingen, Cyfers derhalve van 123 voor en 97 tegen. Toch geen slecht resultaat Intiem 2 kreeg het zeker niet gemakke lijk tegen Rot eb 2. dat gevormd is uit liet oorspronkelijke eerste team. Er werd ech ter voor honderd procent gespeeld en ais eerste vereniging slaagde Intiem er in om Roteb met 100 te verslaan, waardoor een goede plaats op de ranglijst werd behaald, ïntiem 2 moest zich uitermate inspannen om Elan 7 achter zich te laten, maar An dree Borsboom (hattrick) en Van de Knaap brachten de eindstand op 73. Na drie nederlagen herstelde Intiem 4 zich uitstekend door Stadhuis 5 met 10—0 huiswaarts te zenden. Het vijfde team kwam tot 73 tegen Centrum 4 met welke cijfers Intiem 8 2ich de meerdere toonde over Elan 13. Voor de grootste verrassing zorgde In tiem 7, dat leider Eendracht 18 met liefst 10—O op eigen grand versloeg. Voor een goede eindspurt zorgde Intiem 9, dat VPB 4 eveneens met 100 van zich af weerde. Intiem 6 verloor met 91 van TOG 2, dit mede dankzij het niet-opkomen van Huybens. Pattiapon, Bal en Van de Mark versloe gen Stokvis 2 met 8—2, waardoor in. totaal 28 punten werden gescoord uit 14 wed strijden van De .Hollandiaan- 2, met kam- pioensteam als resultaat. De HoiL 3 won met 6—4 op het nippertje van Overschie3 en De Hall. 4 verloor met deze cijfers van. DNM 1. De plaatselijke ontmoeting tussen De HolL o en Cincinnati 3 leverde een 9I overwinning op voor de melkmannen. Vermaat, Penning en Van Os konden niet op tegen Hermandad 4 en daardoor ver loor De Holl. 6 met 64. Dank zij een mooie hattrick van Van Rijswijk hield Reflex 5 zich met 5a staan de tegen Eendracht 16. Versteege was de grote man in het tweede team van de Refiexanen met als resultaat een 5—5 ge lijkspel tegen leider Favoriet 2. De Bruyn, De Graaf en Hoogendijk lieten voor Re flex l een 8—2 zege noteren tegen Een dracht 0. De overige Reflex-uitslagen lui den: Noad 4—Reflex 3 82, Gakavo 3— Reflex 6 91. Centrum 6Reflex 4 64 en Reflex 7 tegen Nassaukade 3 010. Windmolens 1 verloor met 6I van Een dracht 14 en het tweede team moest met 9—1 beide punten aan TVOK 1 laten. MIDDENSTANÜSÖANK TE VLAARDIN GEN. De hierop binnengekomen en binnen komende gelden worden beheerd door eed Vlaardingse huisarts. Komt er uit Liefde en Vrede-krïngen niet voldoende geld binnen om Janny aan een televisietoestel te helpen, dan zal het ontbrekende bedrag uit de gelden van deze actie worden bijge past. Binnenkort zal rekening en verant woording var» deze gelden in dit blad wor den afgelegd. Maar veel spoediger hopen we u te kunnen berichten, dat Janny Bot met een televisietoestel gelukkig is ge maakt. Stort onmiddellijk! Enige jongelui, die zaterdag graag een ..avondje uit" wilden, troffen het slecht, dat in de Stadsgehoorzaal een besloten voorstelling werd gegeven, zodat hun de toegang werd geweigerd. Toen zij daarop via een brandtrap probeerden toch in het gebouw te komen, viel één van hen, een 23-jarige Schiedammer, van de traop op straat, waardoor hij met een gebroken rechter been naar de NoletstichÜng in zijn woonplaats gebracht moest worden. Donderdag 28 maart organiseert de Stichting Vlaardingse Bejaardenzorg een filmmidöag in het Luxor Theater en dins dag 23 april een cabaretavond in Muzan- da. Aanvang resp. 2.30 en 8 uur. Kaarten hiervoor zijn verkrijgbaar dinsdag 26 maart *s morgens van 10—12 uur en des middags van 35 uur in het clubhuis. Em- mastraat 43a. Kaarten voor de filmmid dag koten ƒ0.15 en voor de cabaretavnd ƒ0,25. Lidmaatschapkaarten moeten wor den getoond. De afdeling zwemmen van RK WIK gaat voor de Nederlandse Katholieke Sportbond de nationale zwemkampioenschappen or ganiseren. Deze wedstrijden worden qp zaterdag, 6 en zondag. 7 juli gehouden in het 50-melerbad van het Kol pa bad Moge lijk zullen deze kamps oen scha poen ook eon internationaal karakter krijgen dooi het meedoen van eon Duitse ploeg: hierover worden nog besprekingen gevoerd. Gere kend woedt op circa 100 gasten, die reed*» zaterdag arriveren en dus in Vlaardingen onderdak moeten vinden. In de cantim? van Aviolanda te Papen- drecht heeft de V.D.V.-cr X. Vnogt maan dagavond tien minuien nodig- gehad otw zijn afgebroken partij tegen de P.D.V.-er A. Nederlof ïn remise te doen eindigen. Vreugde derhalve in de Vlaardingse dam kringen, want door dit resultaat heeft V.D.V. een 10—10 resultaat behaald tegen P.D.V. De wedstrijd, die in Papendrecbt werd gespeeld werd afgebroken in een 8—6 voorsprong voor V.D.V.dat echter met 60 had achter gestaan. Van Leeuwen gaf zijn afgebroken partij zonder verder spe len op. terwijl Janssen en Alderniesten schriftelijk remise ovitreen kwamen. Voogt zou ook met remise genoegen nemen maar zijn tegenstander zou een winnende va riant hebben ontdekt. Vergezeld van enkele supporters begaf Voogt zich naar Papend recht om te trach ten zijn numerieke minderheid in remise Met De Coureur als gastheer werd (giste ren een drieweekse competitie geopend met de wielerclubs Schiedam en Rotter dam. Komende zondag is Schiedam 'gast heer* en op de darde en laatste wedstrijd dag opruieuw De Coureur, omdat Rotter dam geen parcours beschikbaar heeft. De resultaten op deze eerste dag wat-en: Amateurklasse 45 'km.: 1. J. Franken (C.) 1.10 uur: 2. L. Bok CC.); 3. J. Phiut CR.); 4. J. Sloot (C.), 5. L, v. Riemsdijk (S.), 6. J. Kranenburg <R.>. Nleuvvcllngenklasse: 1. P. v. d. Burglh (C.). 2. S. Fieiens (Cj, 3. J. Kanselaar CS.). 4. W. Meijer <CJ, 5. D. Valk (S.), 7. H. Dumont <C.>. 8. W. v. d. Gaag (C.), 9. S. v. Krimpen (C.L 10. Van Engel (C.). B-juniorenklasser 1. A. v. Dun CS.), 2. W. Straatman (R.1, 3. W. Haasbroek (S.), 4. L. Vermeulen (R.), 5. J. Meuldijk (xt.). Adspïrantenklasse: 1, W. Liebrechte (C.), 2. W. v. d. Hoeven <S.); 3. W. Dalmeijer fC.), 4. L, Coenradie (C.). a, P. Heijster Jr. CC.). 6. R. Peer <C.), 7. W. Keebach (S.), 8. W. Boogerd (S->. 9. J. v. Leenen (C.), J0. J. v. Meulen CR). De afstand voor de Nieuwelingen be droeg. evenals die voor de Amateurs 45 km. Winnaar P. v. d. Burgh legde deze af in 1 08 uur. zodót hij 2 minuten sneller reed dan de winnaar van de Amateurs. De ad- spiranten reden 30 km. cn winnaar Wim L Leb rechts, de jongere broei' van onze schaateerack Rudi, deed daar 57 minuten over. Voor de B-junioren bedroeg de af stand 10 km., die winnaar A. v. Dam in 20 mi-nuten overbrugde. Gehuwd: Bertus Looije, 22 jr. en Jaco bs Gerclina Admiraal 19 jr.; Johannes van der Voorde, 23 jr. en Ingrid peertje Elisabeth Radema, 23 jr.; Gerardus Jaco bus Verburg, 25 jr, en Margaretha Adriaantje Bouman, 22 jr. Geboren: Eddy Rinard. z. v. B. 3. Terpstra en N. Kloppenburg, Delft: Vla- N1NGSTR. 70; Marianne Gabrielle, d. v. J, G. Scheen en C. G. Verburg. Liesveld 115; Corinne Georgette, d. v. J. G. Scheen en C. G. Verburg. Liesveld 115; Jan, 2. v. J. Duursma en R. J. Warden burg, Dr. Abr. Kuyperstraat 69; Maria Elizabeth, d. v. B, Prophitius en C. C. A. van Vliet, Com. Houtmanstraal 11; Margaretha Geertrui- da, d. v. J. Remmerswaal en A. M. H. C- de Kok, Schiedamseweg 168b. Overleden: Marius van der Klooster, 8 jr. Keizerstraat. 40 Gotlief Fred enk Don. 68 jr. echtg. v. J. Poot, Bm. Pruissingeï 146b; Cornells Willem van Driel. 57 jr., echtg, v. M. J, Noks, Floreslaan 122; Jo hannes Verbruggen. 84 jr. wedr. v. M. de Zanger. Rotterdamse weg 54: Teums Sprij 88 jr wedr. van N. van der Windt, 2e v. L. Gaelstr. 4. te doen omzetten. Veel hing er af van de zetten, die Voogt deed, maar hij maakte geen fout. en dwong remise af.' Voor V.D.V betekent dit. dat het nog maals zal moeten uitkomen tegen P.D.V. om uit te maken welk tiental zal promo veren naar de Provinciale hoofdklasse. Wol is dan een gelijkspel niet voldoende vqo«* V.D.Vmaar wel voor de Papendrech- ters, die dan aan het promotie-eind trek ken. De derde gegadigde, G.D.C. uit Go- rinchem, kreeg namelijk met 182 klop van P.D.V., terwijl V.D.V. met „slechts" IS—4 over de Gorkummers zegevierde. Waarschijnlijk zal de beslissingswed strijd worden gespeeld in Rijsoord, maar de juiste datum is nog niet bepaald. Slechts twintig toegangskaarten -waren er gistermorgen verkocht voor het caba ret „Tiiigel-langer*, dat in de Stadsgehoor zaal zou optreden met het programma ..Laat ze maar praten". Kennelijk heeft het publick zieh deze titel le letterlijk aangetrokken tvanl opnieuw bleek, dat men in Vlaardlngen geen belangstelling koesterde voor ecn^ goed cabaretgezel, schap, dat in Amsterdam voortdurend veel belangstelling ondervindt. Het gezelschap had te kennen gegeven niet tc zullen optreden voor dat handjevol publiek. De Stichting Stadsgehoorzaal ho- sloot toen om een actie in te zetten op dc ulo en middelbare scholen en dit bete kende dat ongeveer tweehonderd kaarten aan de schooljeugd werden verkocht voor de prijs van slechts twee kwartjes. Er) dar) te weten dat de toegangsprijzen officieel varieerden van 2.50 tot 4.50. Het gezelschap had weliswaar ceen vre de met deze oplossing, maar besloot toch maar om hun zevende programma uit te voeren. Uiteraard was bekend, dat de voor stolling in feite minder geschikt was voor jeugdige toehoorders en dit had tot ge volg, dat men niet altijd oven rustig m de zaal was. zoals normaal verwacht mocht worden. Men begreep kennelijk te weinig van de politieke zetten, die Marijke Hoving, Sieto Hoving, Diny de Neef en Paul Deen lieten horen, daarbij aan de vleugel begeleid door Wouter Denijs. Uit de reacties bleek een en ander maar al te duidelijk en soms klonk een fluit concert door de Gehoorzaal, Eerlijk ge zegd. was de tekst niet overal even duide- De door de televisie-uitzending van de wedstrijd AnderlechtDundee uitgestelde finale-avond van de spelregelserie voor senioren van de Vlaardingse Scheidsrech- tersvereniging. zal nu worden gehouden woensdag 20 maart in hel Sunlightpavü- joen. aanvang 7 30 uur Belangstellenden ?ijii hartelijk welkom. Toegang gratis- In zaal Excelsior is de finale gespeeld van het klaverjastoernooï. georganiseerd door de klaverjasvereniging OVD. De wisselbcker, die de inzet vormde van de strijd, werd gewonnen door GSW. dat 13.531 punten verzamelde. De pcijsuitrei- k'ng geschiedde door de heer D. van der Ende, voorzitter van de Volksbond, af deling VI aar dingen. Een belangrijke bijdrage tot het slagen van de avond vormde de rijk voorziene tombola. Klaverjassen bij D.O..V. Vrijdagavond kunnen de klaverjaslicf- hebbers weer terecht ln het Volksgebouw waar do klaverjasvereniging DO.M. een toernooi houdt. Men begint om acht uur en er wordt driemaal zestien beurten gespeeld. Opbrengst collecte De opbrengst van de zaterdag gehouden buscolleote voor het Leger des Heils is beneden de verwachting gebleven ml. f 697,57. Er is met achttien bussen gecol lecteerd. Een groot aantal UW-sters was maan dagmiddag bijeengekomen in Amicitia om te kijken naar het poppenspel, uitgedacht en vervaardigd door mevr. J. C. Sterk man-Kraak. De konvokatie vermeldde eerst een huishoudelijke vergadering. Dat de dames niet op haar mondje rijn ge vallen Week ook deze middag. Diverse vragen werden op het bestuur afgevuurd, een gelukkig teken, een bewijs, dat men meeleeft! Het jaarverslag gaf een zeer uitgebreid overzicht van. de aktiviteitea van de Unie. „De baby-sit" verwerkte pïm 2000 aanvragen waarbij zelfs uit Schiedam en Maassluis. De postzegelver koop in '63 was, de zomerzegels ƒ7064,92, de kinderzegels ƒ8237,43. Het afgelopen jaar werd ook voor de eerste maal ons tweede postkantoor ïn de Westwtjk „be zet" voor de verkoop, helaas met gering resultaat. „Alle begin is moeilijk", zei de secretaresse in haar jaarverslag, „volgend dinsdag Nieuwe Kerk, 7.30 uur: Mattheus Passion. U.K. Ver.gebouw, 8 uur: Bijeenkomst p.v, A. de Jong. Spreker oud-commissaris Staal over „Humor en ernst". Stadsgehoorzaal, 8 u: Koorts in het bloed (18 3). Luxor, 8 uur: Misdaad achter het voetlicht (14 j,). WOENSDAG Luxor, 8 uur: Bliksemflits lal.): 8 uur, Mis daad achter het voetlicht (34 j.), Stadsgehoorzaal, 8 uur: Koorts in het bioed (18 j.J. Triangel, 8 our: Jaarfeest Bernsdotte-Qb. L. Stadhuis, 8 uur: Voorjaarsvergadering Vlaar dingse Bond v. Uch. Opvoeding. Emauskerk, 8 uur: Bijeenkomst Arjos-VI.- Ambacht. Spreker M. H. L Weststra te over „Rijnmond". 29 maart Afnemende maan Zon op 6.43 uur. onder 18.53 uur Maan op 4.10 uur. onder 32.27 uur NIEUWSTE PHILIPS 59 cm. «volautomatisch) met 2e kanaal klaar 895" voor de toekomst b.v. oude inruil 250,- o ij betalen vOKTE HOOGSTRAAT 15 jaar beter, misschien met wat meer ra- clame in de pers!" De diverse reisjes met de bejaarden passeerden de revue. Ook hoorden we, dat de UVV-sters infederatief verband hiel pen bij „polio bestrijding", bij diverse collecte's enz. Ook werden de resultaten van het Bejaardenkoor vermeld. Na dit uitgebreide verslag dronken de dames thee om daarna te genieten van het pop penspel. De maakster van het geheel bracht haar beelden in acht episodes uit, We beleefden „De Liefdesdroom", „De Hoogtijdag", „De Vervulling", „De Doop" „Bloemenwals", „Klompendans". "Sonate van Mozart' en „Olivier en Adriaan te paar". Het fantastisch jn het werk van mevr. Sterkman js, dat niet alleen de gehele entourage door haarzelf werd ge maakt, maar dat zelfs de poppen zelf door haar gesneden zijn! Onder aanbie ding van een verrassing (een mooi paas ei) vertolkte de presidente van de UW, mevr. J. Teading van Berkhout-Miedema, de dank van de aanwezigen. lijk le verstaan en men kan zich. daarom .slechts afvragen waarom geen gebruik is gemaakt van een microfoon. Het gezelschap is gewend om voor klei nere zalen op le treden en paste zich o.t niet geheel aan aan de omstandigheden van de ruime Stadsgehoorzaal. Niettemin was het gebodene van goed gehalte, al kon men uil het programma twee kwaii.i"s! bepaald weinig wijs wor den. Er werd dan ook een ruimschoots ge bruik gemaakt van hel zinnetje: wijzigin gen voorbehouden. Na het bezoek van Alex de Haas aan ie Stadsgehoorzaal van vorig jaar toen zegge en schrijve dertig personen, aanwe zig waren, is dus opnieuw gebleken, dat voor cabaret geen brood meer te verdienen is in Vlaardingen. D.? k«ïl.nftJi van de muziekschool van drs. T. Pangalila gaven maandagavond ïn hut Wi'kcemium van liet Dr, Wrbautplein een ui tv ïrrim;. waarvoor veel belangstel- lïp.!: bestond. Na een kort welkomstwoord cfooj de muziekleraar de heer drs. T. Pan gs Ula kond.gde de omroepster, mej. Ada de Kok. het optreden aan van de twee iei„sjes Karin en Yvonne uit Schiedam. Er volgde een goed-verzorgd en geva- i eer cl programma. Een goede beurt meukte het zangtrio De Vanodo's, bekend van Radio Veronica, dat uit Vlaardingen kwam en geheel is opgeleid dooi' drs. Pan- jalila. Aardig deed het ook de kleine Karei \Valinga (7) uit Schiedam. Anke v. d. Valk en The Showgirls, een trio uit Naald wijk, gaven een harmorfischc combinatie te horen van zang ei» gitaarmuziek. In de zanger Ad van Yperen (125 uit Vlaar- il.ngen steekt een \erborgon talent, The Lightnings hadden een Amerikaans karak ter. In hun optraden herinnerden zo aan ..The Shadows". Hel weid een geslaagde avond, waarop niet alleen leerlingen Op traden uit Schiedam, doch ook uit Vlaar dingen en hel Westland. De tweede klaverjasavond, die de kla verjasvereniging Het Singelkwartier heeft georganiseerd, is een groot succes gewor den. Om 20.15 uur moest de inschrijving gesloten worden, aangezien zich toen al 88 personen hadden gemeld en er in de zaa! Marijke 22 tafels waren uitgezet. Zeer verheugend was ook het aantal dames, dat asn deze competitie van vijf avonden deel neemt, Voomtter Huis heette de aan wezigen hartelijk welkom en na de spel regels uit de doeken te hebben gedaan, wenste hij alle deelnemers een prettige kaartavond. Toen de strijd eenmaal be- gonnen was, was het een gezellige drukte in de zaal en alle deelnemers hebben hun uiterste best gedaan om bij de bovenste plaatsen te komen. De uitslag van deze tweede avond was ais volgt: le prijs de heer J. Nauman 4914 punten; 2e prijs de heer C. Hujs 4823 punten; 3e prij* de heer J. T«?uw 4749 punten. De volgende drie avonden zullen worden gehouden op 19 en 25 maart en 2 april. 'De Aquarium- en Terrarium vereniging „Tropica"' hield maandagavond in gebouw Irene o.I.v, haar voorzitter, de heer J. Waterreus een testavottd naar aanleiding au de lezing, die de heer T, v. d. Bosch, uit Delft de vorige maal over het voort- kweken van eryptocorynen had gehouden. Er waren vijf testvragen: Noem drie eryp tocorynen p d»e niel boven water groeien en hoe is hun voortplanting? Vragen erypto corynen veel of weinig licht en tot welke plantensoort horen ze? Wat is voor ons aquarium heter, kunst verlichting of dag licht en waarom? Wat is beter wisselende of constante temperatuur en hoe groot mag deze schommeling zijn? Noem ver schil in ievenamilieu van Barbélen en ApliyosemionnV De leden van „Tropica** konden aan de hand van bovengenoemde vijf testvragen nagaan, wat er van de le zing van de beer Van der Bosch in hun herinnering was blijven hangen, waardoor deze contactavond een bijzonder leerzame - strekking kreeg. fn 1962 zijn in enige straten ïn hel wes ten van de stad de rioleringen opgehaald. De zakkingen, welke variëren van 50 tot 150 cm. maken het noodzakelijk dit werk voort te zetten m aangrenzende straten, t.w.: de Paulus Potterstraat, Van Ostaric- lacm. Pi eter de Hooghstraat, Van Dijck- straat, Alb. Cuypstraat, Frans Halsplein, Do Gencstetlaan, Jan Steenstraat en Burg. Knappertlaan N.2. (tussen Vlaardingertfijk en Rembrandtlaan). De kosten zijn begroot op 185.000,-. Bij de uitvoering van deze rioleringswerken zullen tevens de gasleidingen en de elektri citeitskabels worden opgehaald, waarbij de kosten 62.850, belopen. B. en W. vra gen hiervoor een krediet van 247.850, Het ophalen van de rioleringen in bet oosten van de stad, waarvoor destijds een fasenplan is opgesteld, zal in de loop van dit jaar worden voortgezet door de laatste fase tot uitvoering te brengen. Voor welk deel nog 100600.- vereist is. Tegelijk met deze rioleringswerker» zul len de gas- en waterleidingen, alsmede de elektriciteitskabels, worden opgehaald e.q. vernieuwd, helgcen nog 179.200 zal ver gen. Voor deze werkzaamheden vragen B. en W. een krediet van gezamenlijk 279.200. Verder moeten ook in het zuiden van de stad de rioleringen worden opgehaald. De zakkingen variëren hier van 30 tot 110 cm Hol is noodzakelijk dit werk voort te zei ten m aansluitende straten, t.w.: Do Pen- drechtseslraat, wzuidlnndsestr,. Sommeis- dijksestraat. Den Dommelscstraat en Rid- Ridderkerksei-traat. Bij de uitvoering van deze riolerings werken zullen tevens de gas- en waterlei dingen. alsmede de elektriciteitskabel» worden opgehaald. De kosten hiervan zul len resp. ƒ66.000,- en 36.800,- bedragen en dus een krediet van 102.800 vergen* Ten slotte moeten de riolen in de Elzen- steeg en. de Westmolenstraat worden ver vangen. De kosten zijn begroot op 20.000.». Bij de uitvoering van dezo rioleringswerken zullen tevens de gas- en waterleidingen, alsmede de elektriciteits kabels, worden opgehaald, hetgeen de to- taalkosten doet stijgen tot 48.000.-. Al dus vragen de rioleringen dit jaar een,, totaal bedrag van 677,850,-. Het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord houdt van 25 maart tot en met 6 april een beroepententoonstti- ürig in de Koopmansbeurs. Deze tentoon stelling, welke beschikbaar Is gesteld door zal door de burgemeester van Schiedam, mr. J. W. Peelt, worden geopend op 25 maart, des morgens 1D.30 üur. Machtiging voor B. en W. B. e» W. vragen verlenging met vijf jaar van de machtiging tm het voeren van rechtsge dingen Lz. invordering van huren ontrui ming en ontbinding van overeenkomstea ï.z. geoouwen, open gronden en erven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1