mm MUM S3 Gaat u ook achter Rudi Liebrechts' schaatscarrière staan Uïe wil er mee naar de Olympische Spelen 1964 in Innsbruck? Voor HVO 2 stijgt nu wel de spanning ten top Tivee boekverkopers organiseren een veelbelovende literaire avond STOFZUIGERS IJsclub nodig voor opleiding schaats jeugd Vlaardingse sniti IN HET VÓÓR-OLYMPISCHE JAAR Onder het motto: geen woorden maar daden Met goede voornemens is de weg naar SCHIEDAM Agenda Burgerlijke stand Schenkingen voor Museum AANSLUITEND OP NATIONALE BOEKENWEEK Expositie illustraties van Anton Pieclt Inbreker veroordeeld Hooldasent^hap en Kedactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 - Tel, 3229 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD - WOENSDAG 20 MAART 1963 Kedactie: Tel. 5433 VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17,30 TOT 19,30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 is van betrekkelijk geringe aard. Maar van het grootste mentale belang is, dat de Vlaardingse sportwereld en de Vlaar dingse burgprij zich achter de sportpres taties van Rudi Liebrechts scharen. Sen ongekende sportbe-geestering maakte zich van de Vlaardingse burgerij meester, toen "Rudi twee jaar geleden als 3e op de we reldkampioenschappen in zijn geboortestad werd ingehaald. Maar hoe moet zij zich voelen, als zij nu verstek laat gaan, maar onze sehaatserack toch in de winter van 1064 met Olympisch metaal uit Innsbruck zou terug keren, alleen mede dankzij de medewerking van het bedrijfsleven? Zou men dan niet te beschaamd 2ijn, om spontaan aan de huldiging deel te nemen? En met name de Vlaardingse sportwereld? Ondanks de vele adhesiebetuigingen Is voor het Rudi Liebrcchtsfonds op giro nummer 241 SB van de Mlddenstandsbank te VI aar dingen tot op heden slechts in totaal een bedrag van £60 gestort en deze eerstelingen zijn: J. v. Aperen 125, K, van Rossen 125, A. Moerman £5, M. Coenradïe f2,50 en J. v. d. Slot f2.50. Bravo! Er lopen tal van toezeggingen, maar zij worden alleen geëffectueerd, wanneer we hiervan de stortingsstrookjes van de Mid- denstandsbank ontvangen. Waar blijven de talrijke sportverenigingen in Vlaardlu- gen? Van de Hollandïaanzijde werd de suggestie geopperd: laten alle senioren- leden bij hun penningmeester een kwartje voor het Rudi Li e br echtsfonds „offeren" en de juniorenleden een dubbeltje. Onder het motto: vele kleintjes maken een gro te. En waar blijven de Maaslandse schaalscntbousiasten? Mogen we allen, die belangstelling in Rudi Liebrechts schaats carrière stellen opnieuw opwekken, daar van blijk te geven door een bijdrage te "storten op gironummer 24166 van de Mid- denstandsbank te Vlaardlngen? Met alleen onder het motto „Vele kleintjes maken een grote", maar vooral ook „veel beter ve len iets, dan zeer weinigen veel". Onder de Vlaardingse suppnrtersctub Feijenoord Als wielrenner bereidt Rudi Liebrechts circuleert een intekenlijst. Kan dit wellicht zich in de zomermaanden op het ook een vingerwijzing voor de andere schaatsseizoen voor. sportclubs zijn? Laat Rudi ditmaal niet alleen staan, maar laat hij zich door uw schaatsenrijder op de Europese. Oiympi- het als voorzitter van het Budi Liebrechts- aller daadwerkelijk medeleven gedragen sche on wereldkampioenschappen, die hem comité ivel toevertrouwd daarvoor de so- weten. Geen (huldigings) woorden, maar in de eerste twee maanden van 1964 te dige industriële bronnen aan te boren, daden! Pak dus nu meteen eeu gïrobiljet wachten staan. Nu kan hij zich hierop vol- Hot benodigdëe bedrag, rond de f6000, of stortingskaart! Alle schaatsminnenden cn andere sport liefhebbers, die we, na de verschijning van ons artikel over de Rudi Liebrechts- actïe, hebben gesproken, zijn het er roe rend over eens: deze sportjongen verdient dubbel en dwars, dat hem voor de komen de schaatskampioenschappen in het bui tenland dezelfde mogelijkheden worden geboden als zijn buitenlandse rivalen en dat daarvoor het benodigde geld op tafel moet komen. Zij doen niet voor elkaar on der in hun groot respect voor de wijze, waarop onze sehaatserack voor zijn sport leeft en bij deze Spartaanse leefwijze af ziet van alle levensgeneugten. Hij is nu 22 jaar. ïn de kracht van zijn jonge sport leven. VTie doet het hem na: met de kip pen op stok onder de wol, geen enkele omgang met de andere sexe, roken en drinken volstrekt taboe, een nummertje conditietraining bij het opstaan en naar bed gaan en iedere middag \'ele kilome ters onder zijn racekarretje wegrijdend. Hij weet maar al te goed, dat zijn grote natuurlijke aanleg voor dc schaatssport gepaard moet gaan met een zo hoog mo gelijke opvoering van zij» lichamelijke en mentale conditie om in de internationale scbaatstop nog mee te kunnen tellen. De militaire dienst, die zo fnuikend is geble ken voor de inlossing van de verwachtin gen, die hij twee jaar geleden als 20- jarige met een 3e plaats op de wereld kampioenschappen heeft gewekt, heeft hij nu achter de rug. Deze herfst 23 jaar wor dend en rijk aan ervaringen op de inter nationale schaatscvenementen, ligt de kans van zijn leven als groot talentrijk Arte Maat. de pionier van dc schaats- sportbevordering in het naoorlogse Vlaar- Geen Rudi Liebrechts-supportersclpb voor bijwoning van Winterolympiade 1964 in Innsbruck, zegt Arie Maat, be- stuursl van het gewest Zuid-Holland van de KN Om met ecu groot aantal sup porters „hidi en Sjoukje op de Olympische Winterspelen te zien rijden en aan te moe digen, kunnen we beter een gezclschaps- reis organiseren. Daar zal ongetwijfeld vol doende belangstelling voor bestaan, als het relspakket niet al te duur uitvalt. Daar voor zou men nu alvast met sparen kun nen beginnen. U weet, dat ik altijd het volste vertrouwen in Rudi heb gesteld en ervan overtuigd ben, dat hij bijzonder ho ge ogen kan gooien, als hem gelegenheid wordt geboden, zich zo efficiënt mogelijk voor te bereiden. Met uw actie stem ik van harte in en wil daaraan alle moge lijke medewerking verlenen. Een Olym pisch succes van Rudi zal als een groots sportgebeuren in ons land en oitze stad in het bijzonder, worden begroet. Een suc ces, dat niet alleen als een incidenteel gebeuren moet worden gezien, maar voor al ook als een enorme goodwill voor de beoefening van de hardrijderij op d« Schaats. En dan weer in het bijzomter voor Vlaardingen en omgeving. De stad van Rudi Liebrechts Is het aan haar stand verplicht er een bloeiende ijschib dingen en thans bestuurslid van het gewest kunstijsbaan op na te houden. Het een Zuid-Holland uan dc KNSB. ledig concentreren cn er naar toe leven en trainen. Nu kan hij waar gaan maken, wat zijn schaatstalent deed veronderstel len. toen hij 2 jaar geleden als een komeet aan de Internationale schaatshemel ver scheen en op de stayersafstanden alle Noren er uit reed- die bij de laatste kam pioenschappen het monopolie voor zich op eisten- Zo niet het Olympisch goud, dan ligt toch het Olympisch zilver of brons op hem te wachten, als hij zich onder dezelfde omstandigheden kan voorberei den als zijn buitenlandse rivalen. En dat betekent; dezelfde langdurige voorberei ding. lichamelijk en mentaal, onder des kundige leiding: dezelfde medische bege leiding en dezelfde wed strijd ervaring in de benen bij het aantreden voor dc Euro pese en wereldtitel en voor het Olympisch metaal. Omdat dit laatste als de hoogste sporttrofce wordt beschouwd, behoeft hij bij de voorbereiding voor het komende Olympische Jaar minder aandacht te wijden aan de 500 meter, maar kan hij zich volledig concentreren op de 1500, 5000 en 10.000 meter, de afstanden, waar op hij ongetwijfeld de Nederlandse kleu ren zal vertegenwoordigen. Hij heeft zich dit seizoen als een bijzonder sterke 1500- xneterrijder ontpopt. En dat kan slechts betekenen, dat hij de stayersafstanden be duidend sneller kan afleggen dan 2 jaar geleden, toen hij bij de wereldkampioen schappen op deze afstanden dc 2e plaats bezette. Dat hij zich dit seizoen op deze hem zo van nature liggende afstanden den moest stellen, kan slechts inhouden, met een veel bescheidenere plaats tevre- dal hij zich hiervoor conditioneel veel minder intensief heelt kunnen voorberei den dan zijn rivalen. En dat hij door on- voldoende wedstrijdervaring ook onvol- doende wist, wal hij op deze afstanden in zijn mars had. HET GELD KOMT ER WEL, MAAR HOE! Het benodigde geld op tafel brengen, om hem zo goed mogelijk uitgerust op de Olympische piste te brengen, vormt geen probleem. Wethouder De Briüjn is Een dezer dagen wordt een Rudi Lie- brechts-comité in het leven geroepen onder leiding van onze sportwethouder T. de Bruijn. Daarin zullen de industrie, de mid denstand, de schaatssport" en de VBLO zijn vertegenwoordigd. Doelstellingen van dit comité: de gelden bijeenbrengen, nodig om onze Vlaardingse sehaatserack by zijn voor bereiding op de Europese, Olympische en wereldkampioenschappen 19WHezelfïle mo gelijkheden te bieden als de topcracks in de andere bekende schaatslanden; in overleg met de KNSB het hiervoor vast "te stellen programma te laten aansluiten op de voor bereidingen, die de KNSB zelf voor de kernploeg zal treffen: ter mentale onder steuning, met het Feijenoordlegioen ïn het Eurocupvoetbal en het Noorse sbhaats- legioen als voorbeelden, te bewerkstelligen, dat een zo groot mogelijk contingent sup porters de wedstrijden bijwoont, waar hij dan speciaal wordt gedacht aan de Olym pische Spelen jn Innsbruck. GREPEN VIT OLYMPISCH PROGRAMMA Behalve de aanschou- 4 wing van de hard- rijde rij. waaraan onze J kernploeg deelneemt, hebben de Olympische Winterspelen 1964 voor i de Nederlandse sport- liefhebbers als zeer speciale attractie liet uitkomen van onze wereld- en Europese kampioene kunstrijden voor dames, Sjoukje Het tweede tiental van de Schaakver eniging H.V.O. staat momenteel mitx of meer op dc drempel van het afdelmgs- kampïoeuschap. Pas op 1 april kan bekend worden of de kamploensvlag in Vlaardln gen mag worden uitgestoken. WOENSDAG Luxer, 2.30 uur: Bliksemflits faJ.H 8 uur. Misdaad achter het voetlicht (14 jr). Stadsgehoorzaal, 8 uur: Koorts m het bioeö G8 jr). Triangel, 3 uur: Jaarfeest Bcrnadotte-Ob. L. Stadhuis, 8 uur: Voorjaarsvergadering Vlaard. Bond. v. Lich. Opvoeding. EmauskerK, 8 uur: Bijeenkomst Arjos Viaard. Ambacht. Spreker M, J-L L. Weststrate over „Rijnmond". S un light paviljoen, ?.3Q uur: fraaie spelregel- wedstrijd. DONDERDAG Luxor, 8 uur: Misdaad achter het voetlicht (14 jr). Stadsgehoorzaal, 8 uur: Bgeenkomst Ned. Chr. Reisvereniging. Clubhuis De Haven, 7—10 uurr ..Kermis"; 7 u. opening door M. H. C. Weststrate. 22 maart Afnemende maan v5ou op 6.41 uur, onder 18.55 uur Maan op 5.35 uur. onder 14.49 urn- De afgebroken partijen tussen de ont moeting Hiilegersberg 2—HVO 2, die in Rotterdam werden, uitgespeeld leverden 3té put. voor HVO op. J. de Breems en J. Tazelaar wonnen, terwijl B. Baa-tels, A. Blijleven cn H. de Koe het punt deelden. Derhalve eindigde deze ontmoeting; in een 7-3 zege ten gunste van HVO. Onder grote spanning werd in de kan tine van HVO de thuiswedstrijd gespeeld tegen Spangen 4. Zouden de Havenmensen met 5]s4]é vorlie2en. dan ia het kam pioenschap veroverd, maar zover is het nog met. Er weed namelijk afgebroken met gelijke stand, namelijk 3^s3H. Het ziet er echter naar uit, dat juist met 6-4 zal worden verloren, hetgeen zou betekenen, dat Spangens vierde de titel zal krijgen, door middel van het Sofruiebora-Berger systeem.. De winstpartijen in deze ontmoeting kwamen van A. Blijleven, H. de Koe en L. Veldheer. B. Bartels, J. de Breems en J. A. Tazeiaar verloren en het en;ge gelijke spel werd behaald door C. Bongers. Dat het op 1 april in HVO-kringen zal spannen, staat bij voorbaat (reeds vast. Dijkstra, waarbij zij zal trachten ook het Olympisch goud te veroveren. De Olym pische Winterspelen beginnen woensdag 29 januari en eindigen zondag 9 februari. Zij duren dus 12 dagen en vallen in de wintersport-vakantieperiode. De verplichte figuren voor het kunstrijden dames zijn. bepaald op 31 januari en 1 februari, de Kur volgt zondag 2 februari. In de tweede week verschijnen de hardrijders op de piste van het Olympisch Ijsstadion in Innsbruck. In tegenstelling tot de Europese en. wereld kampioenschappen op de schaats vormt bij dc Olympische Spelen elk nummer eeu af gesloten onderdeel, met het Olympisch goud, zilver en brons als inzet. We krijgen dus een Olympisch kampioen met het Olympisch goud en twee winnaars van het Olympisch zilver en brons op de nummers 500,1500. 50G0 en 10.000 meter. De 500 meter wordt dinsdag 4 februari, 's morgens van IX1,30 uur verreden; de 5QOO meter woens dag 5 februari van 913.30 uur; de 1500 meter donderdag 6 februari van 1012.45 uur cn de 10.0ÖG meter vrijdag 7 februari van 3-33.15 uur. Een toegangskaart voor bijwoning van al deze nummers kost £26.55. Voor elk der twee wedstrijdonderdelen van het kunstrijden dames: f 13.60. Een. algeheel abonnement, maar niet geldig voor ijs hockey, kunstrfjdeix en hei slotfeest, f156,-. Innsbruck wordt de parel van het Alpen- cn het Tiroler berggebied en de hoofdstad van de Oostenrijkse wintersport genoemd. De2e meer dan. ?00 jaar oude hoofdstad van Tirol herbergt niet alleen alle wintersport attracties in hun grote verscheidenheid, maar ook een keurcoIlecHe van beziens waardigheden en ontspanningsgelegen heden. Buiten de bijwoning van de Olympische Winterspelen, waarbij men onze Neder landse vertegenwoordigers in actie zal zien, maar ook bijvoorbeeld getuige zal kunnen zijn van de spectaculaire bobslee- en ski- wedstrijden (afdaling, reuzenslalom en springschans), is men bij een verblijf in Innsbruck verzekerd van een genotvolle wintersportvakantie in dit besneeuwde bergoord. De belangstelling voor deze Spelen is zo groot," dat het nu reeds bijzonder moeilijk zal vallen de benodigde logeergelegehheid Geboren: Jacqueline, dv B van Pape- veld en M P Dijkshoorn, Lusthofstraat 21; Lena dv L Broekhuizen en M Hook, Vale- nusstraat 99; Johannes Cornells zv C W M Hillenaar en II H G van Etten, Sneeuw balstraat 64b; Hcndrieus Albertus zv J de Ecei en F J Altena, v. d. Werffstraat 26: Gurmegonda Johanna Maria dv J W de Bruijn en J Zonneveld. Groeneweg 11; Annette Josephina dv W Vriens en F J van Oosten, Gr. v. Prinstererstraat 162; Jan Jacob, zv F G Meilink en M J Dijs, Van der Werffstraat 206; Johannes Theo- dcrus Antonius zv J F M van Hoek en J C L Feelders, Verheijstraat 105; Elisa beth Maria Christina, dv B J G van Heus* den en M C Klein Leugemors, Korte Hoogstr. 24b; Adrianus, zv A de Zeeuw en B It Ketting, Maassluis: Kerkstraat 3. Overleden: Johannes Adrianus Florij, i jr., echtg. v. M den Adel, Gorinchem, Keizerstraat 26. noch het ander is Iteiaas het geval. Voor de verwezenlijking van belde zullen we met de meeste kracht moeten blijven streven. Rudi's schaatssuccessen zullen dit ten zeerste In de hand werken. HARDNEKKIGE, MAAR VERGEEFSE POGINGEN Bij de recente huldiging van Rudi Lie brechts op het stadhuis, 2ei dc heer Maat onder meer: mijn felicitaties gaan in hat bijzonder uit naar het Vlaardingse ge meentebestuur. dat kans heeft gezien zon- det ijsbaan de Nederlandse schaatskam pioen te herbergen. De heer Maat zag in 1957 kans nieuw leven tc blazen in de Vlaardingse IJsclub, die door het wegval len van de landijsbaan sedert 1942 alleen nog maar op papier bestond. Onder zijn bezielende leiding en met zijn enorme werk- en organisatiedrift werden de Vlaar dingse schaatskampioenscbappen en d< Westlandse toertochten georganiseerd. Aue Brouwer was de eerste en Rudi Liebrechts dc tweede Vlaardingse schaatsenrijder, du in het buitenland ging trainen en de trai ning volgde bij de afdeling Rotterdam, met Zwanenburg, Van Herpen en Neder- vcen als schaatsleiders. Diverse andere jonge Viaardmgers werden door hun voor beeld geïnspireerd en door de heer Maal aangemoedigd. Men zag plots op de ijs baan van tennispark Soenda talrijke Vlaar dingse jongeren 2ich op noren oefenen. Hol bleef met bij de hardrijderij. De Vlaar dingse IJsclub kreeg f>ok een afdeling ijs dansen, die, hoewel daarvoor de HOKiJ in Den Haag moest worden opgezocht, weldra tot de grootste in Zuid-Kollend uit groeide, En uiteraard van Nederland, want toen was er slechts in Den Haag een kunstijsbaan. Ook dat was het werk van de heer Maat. Hij behoorde, met zijn vrouw, tot de meest geestdriftigste be oefenaars van deze sierlijke sport. Be hoort! Want het ijsdansen Is het enige, dat is overgebleven, van de destijds ont wikkelde activiteiten. Natuurlijk besefre hij, dat voor een Moeiende ijsclub een goede ijsbaan nodig was. Met grote hard nekkigheid heeft hij jarenlang voor de ver wezenlijking hiervan gestreden. Eerst van een landijsbaan, vervolgens van oen sproei-ijsbaan en tenslotte voor een kunst ijsbaan. Hij was de eerste in ons land, dia met een kant en klaar-ontwerp voor Wie in principe belangstelling voor bij- j een kunstijsbaan voor de dag kwam. En woning van deze Winterspelen heeft, ge-1 niet een open baan, 2oals later in Am- lieve zich zo spoedig mogelijk op te geven I sterdam en Deventer is verwezenlijkt en bij ons bureau Rott. Nieuwsblad. Smalle I m Heerenveen nog steeds op stapel staat Havenstraat l, Vlaardingen, tel. 3229. I Even mm een kleine overdekte baan. ge- In het jaar 3962 zijn aan het Stedelijk Museum de voleende schenkingen gedaan: Door de N.V. W. A. tloek's Machine- en Zuurstojfabrick een schilderij op papier van Pierre Alekinsky, gesigneerd Alchtnsky 1361, cn een wandkleed, geapptiqueerd op jute, van Anna Ver schuur e. gesigneerd Anna V '60 II, door de Vereniging Vrienden ven het Stedelijk Museum een schilderij „De Koning", olieverf Op hardboard, van Jceob Nanmnga, gesigneerd op de achter zijde J. Nanninga-53, en, door prof. mr. dr. P. Sanders een schilderij olieverf op doek van Serge Vandercam, verder door de heer h Vemède te 's-Gravenhage een zegel stempel van de stad Schiedam met als randschrift Sigi llum.Op pidi-D e.Seliie dam. Ad.Causas, en door mevr. A. NI. C. Koster- d. Bovenkamp te Woubrugge een tegel tableau met Schiedamse stadsgezichten uit 1930en te» slotte door de heren Apon, Kaal en Hendrickx enige bodemvondsten, en door de heer dr. K. Bolle te Dordrecht beeldhouwwerk van nieuw zilver (ttDe athleet" van, Leendert Bolle). te reserveren. Buiten het Olympisch Dorp is 40 procent van de zeer grote hotel accommodatie in Innsbruck ea omgeving gereserveerd voor deelnemers en officials van de Olympische Winterspelen en is vooral ook van Duitse zijde op grote schaal hotelruimte gereserveerd. schikt voor dc beoefening van ijshockey, kun strijden en ijsdansen. zoals er voor Rot* terdam plannen zijn ontworpen. Neen. een overdekte kunstijsbaan met de intematio'* ale afmetingen voor .de hardrijderij» zo» als de open banen in Amsterdam en De venter. Omdat hij van mening was en is,1 dat met het Hollandse klimaat alleen oen overdekte baan attractief en rendabel kan zijn. Op aandrang van het bestuur vart gewest Zuid-Holiand wezen B, en W. van, Vlaardingen tenslotte een perceel grond in wijk Holy voor een kunstijsbaan aan. Toen wethouder T. de Bruijn de porte feuille sportzaken overnam, meende do heer Maat. dat nu eindelijk het klimaat gunstig was om zijn plannen op korte ter mijn verwezenlijkt te zien. Hij werd voor de-zoveelste maal in zijn verwachtingen teleurgesteld. Zelfs wethouder De Bruijn ging voor een kunstijsbaan niet over één nacht .js. Uit het feit, dat hij de huidige Nederlandse grote kunstijsbanen in ogen schouw is wezen nemen, mag worden af geleid. dat een Vlaardingse kunstijsbaan bepaald nog niet van de baan is. De plaats, waar deze is geprojecteerd, kan als de gunstigste in heel Nederland wor den beschouwd: omringd door het schaats- minnend Wcstland en de Haagse en Rot terdamse agglomeratie. Een gebied, waar van oudsher het overgrote deel van onze schaatscracks naar voren, is gekomen en dat een enorm aantal inwoners omvat. Daarom is deze kunstijsbaan, gelijk wï reeds eerder hebben betoogd, geen Vlaar- dings object, maar een object, dat in streekverband moet worden verwezenlij ut ea geëxploiteerd door een stichting, waar- ui alle belanghebbende gemeentebesturen zijn vertegenwoordigd. Waarom zijn in de ze richting nog steeds geen pogingen on- dernomeii, ol ziet Rotterdam bij voorbaat van medewerking af, omdat het in eigen gemeente een dei gelijke baan gerealiseerd wil zien? WIM DE GRAAF F WIL HEN TRAINEN Hoe het zij, het ziet er niet naar uit, dat we. binnenkort een kunstijsbaan in Vlaardlngen tegemoet kunnen zten. Toch, zo meent de heer Maat, is dit geen ou- overkomeulijk beletsel om een krachtige ijsclub op te bouwen. Er zijn voldoende jongeren in Vlaardlngen, die, met Rudi Liebrechts als inspirerend voorbeeld, de hardrijderij willen beoefenen, waarbij zij verzekerd zijn onder leiding te kunnen staan van een gediplomeerde schaatstrai- uer met een rijke internationale ervaring van recente datum. Want de sinds enige tijd in maassluis wonende oud-Rotterdam mer (Vim de Graaff heeft zich daartoe on middellijk bereid verklaard. Nu moeten deze jongeren naar Rotterdam, wat voor velen een beletsel vormt, IVIaar Wim de Graaff mag ze alleen trainen, als ze deel uitmaken van e^n bij de KNSB aangeslo ten ijsclub. De droogtraining moet In juli reeds beginnen en daarvoor zijn onze stads parken geëigend. Bij de aanbrekïng vau het schaatsseizoen, zijn zij dan lichame lijk voldoende uitgerust, om aan wedstrij den te gaan deelnemen. Zij zuilen dan ook de daarvoor nodige voorlichting en begeleiding kunnen ontvangen. De erva ring heeft geleerd, dat onder de jongeren hiervoor voldoende belangstelling aanwe zig is. Een ijsclub heeft de bevordering van tic beoefening van de schaatssport als doel en daarvoor ligt, ook zonder ijs baan, voldoende grond braak met de op leiding van jonge rijders, in afwachting van een kunstijsbaan hier of in de om geving. Doch geen papieren, maar een le vende ijsclub. Dc huidige situatie is voor de stad van Rudi Liebrechts een aanllui- ting, waarin op korte termijn verandering dient te komen, zo Is de mening van do heer Maat, die bepaald wel rjteht van spreken heeft als de pionier van de schaatssportbcvordering In het na-oorlogse Vlaardingen. Het gezamenlijke optreden, zoals we dat in de afgelopen week vaia alle Vlaardingse boekverkopers hebben gekend ter ondersteuning van de lan delijke actie, de boekenweek, kon dit jaar niet doorgaan aangezien de Nederlandse auteurs de boekenweek boycotten. De boekenvrienden in onze stad zullen het daarom moeten doen met twee bijeenkomsten, die anders naast de gezamenlijke manifestatie de boekenweek in Vlaardingen lans hadden kunnen bijzetten, maar die nu ter vervanging daarvan zullen moeten dienen. De beide avonden zijn georganiseerd door de boekverkopers A. den Draak en Aart Pon tier. Laatstgenoemde heeft voor maandag 1 april de Vlaamse auteur Ivo Mieliieïs bereid gevonden om dn zaal Triangel een causerie 4e komen houden over moderne literatuur. Op het programma staat dan verder een forum onder voorzitterschap van Ivo Mi- ehiels. Vragen, eveneens over moderne li- :eratuur kunnen voorgelegd worden aan de leden van het forum, te weten, de direc teur van een plaatselijk bedrijf, een ker kelijk medewerker, een leraar Nederlands en (waarschijnlijk) een medewerker uit de boekhandel. Na de pauze houden groe pen leerlingen, resp. van het gemeente- lyceum Vlaardingen en van het Groen van Prinstererlycexim, een tweekamp met vra gen over letterkunde. De heer Pontiei organiseert ook nog een expositie .van illustratiemateriaal van An ton Pieck. Deze illustreerde o.a, twee boe ken van de Vla&rdinger Jaap Kolkman en zodoende zullen er ook tekeningen te zien zijn van oude plekjes in Vlaardingen, waarvan er in de afgelopen jaren een aan tal verdwenen" is door de sanering. Deze expeditie zal van 30 maart t.m. "13 april tijdens de winkeluren te bezichtigen zijn op de bovenverdieping in de zaak van de heer Pon tier. l>c directie van het NIEUWSBLAD behoudt zich het recht voor advertentie» zonder opgaaf tm redenen te -weigeren. SU advertemies onder num mer worden aan de adver teerder niet doorgegeven, drukwerken, circulaire» ea dergelijke stukken afkom- atlg v«n tussenpersonen, hetrelfde geldt voor andere stukken, welka niet bona fide op de Inhoud van de advertentie reflecteren, stukken. «Ue bij het blad blijven berusten, worden na een maand na controle van de Inhoud vernietigd. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties ia het blad niet aansprake- Verzoek «n herplaat- zonder betaling «f ituöe kan derhalve niet worden Ingewilligd. Wie wil niet de schoonste huisvrouw in ons land zijn Iedereen natuurlijk, BOOGAARD wijst de weg. De nieuwste stofzuigers hebben een enorm stof- reseryoir, U behoeft slechts eens in de circa 3 of 4 maanden te legen. Philips ƒ188.—, 158—, f MS, Erres f 149.—, f 142.50, 118.- Excelsior (Mignon) ƒ120— 98— 59.50 Bovendien geld iLTU'; vuur T"u' oude stofzuiger. Schicdamseweg 41, Tel. 6000, Vau Hogendorplaan 33 BOEK TE.N DOOP De heer A. den Draak organiseert voor dinsdag 2 april, in samenwerking met de Ned. Reisvereniging een avond over Grie kenland, eveneens in Triangel. Mr. Hen drik Schol te zal daar een lezing houden, over „Het licht van Griekenland". De spre ker. die een groot keoner is van land en volk, heeft ook een boek geschreven; „Griekenland, laad - volk - cultuur". Op deze bijeenkomst zal 'het eerste exemplaar van d'it boek officieel aangeboden worden, aan de Griekse consul-generaal, de heer N. Anthanassion en wel door de heer J. M. Ph. Uitman, directeur van de uitgevers Mij. Het Wereldvenster. Bij deze plechtigheid zal ook de pope van de Grieks-orthodoxe kerk in Rotterdam aanwezig zijnz terwijl Vlaardings gemeentebes turn- vertegen woordigd wordt door wethouder H. K. vaa Minnen. In de pauze zal mr. Seholte toe lichting geven bij een. in de foyer onder gebrachte internationale uitstalling van boeken over Griekenland. Daarna hoopt de heer A. Zur Mühlen, die met de heèr Seholte een reis door Griekenland maakte, een serie dia's hiervan te vertonen, die door de heer Seholte van commentaar zal worden voorzien. De Rotterdamse rechtbank heeft de 25-jarige chauffeur J. van L., uit Vlaar dingen, wegens poging tot diefstal met in- klimming veroordeeld tot zeven maandna gevangenisstraf met aftr^n., waarvan drift maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Op 4 juni j.L had van L. ingebroken met twee anderen in een perceel aan de Tuirt- laan te Schiedam. Zij vonden evenwel nists van hun gading^ Het O-M. had tegen Van L. negen maan den gevangenisstraf niet aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd geëist. I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 2