ROffERDJUD HEOUAD Een greep uit de bouwactiviteiten in de Westwijk Haagsche Comedie bracht „De zaak Howard" Twee deelnemers eindigden gelijk in damfinale Bouw 4 lagere scholen op stapel Geen voorrang verleend verleend Vrijdag opening van Govert Maanschool Goudse bouw activiteiten Burgerlijke stand Dat „wazige IF'.s.r. De Bommeer opent clubhuis Raak niet overstuur op eigen wielen Solistenconcours Paasreveil op de Markt Dure clandestiene loods Sluiting gemeente diensten te Brielle Kleuter verdronken in Boskoop Nieuwe kleuterschool te Barendrecht Schoolvoetbaltournooi te Maassluis Hooi'dagemsetup en Redactie: VLAARDINGEN, Sm; Havensiraal 1 Tel. 3229 Redactie: Tel. 5455 VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 10 APRIL 1953 Doordat de bestuurder van een uit de 4e Industriestraat komende personenauto verzuimde voorrang te geven aan een op de Industrieweg rijdende personenwagen, ontstond op de hoek een aanrijding. De inzittende van één der auto's, de 46-jarige heer H. Schiks uit Utrecht moest met in wendige kneuzingen naar het ziekenhuis worden gebracht; beide auto's liepen ern stige schade op. Vrijdagavond, acht uur, 2al de Vereni ging voor Bijzonder Chr, Schoolonderwijs haar nieuwe lagere school aan de Prof. Teldersstraat, de Govert Maanschool. offi cieel openen. Dat gebeurt tijdens een bij eenkomst in de aula van deze school. Gouda; laat zich wel gelden bij de bouwactiviteiten in. de .Westwijk, die na de lange' vorstperiode weer op' volle toe ren zijn gekomen. Aan de Frbf. Telders- straat in Zuidbuurt is de Goudse bouwer Van posten bezig"; met de bouw van een gereformeerde lagere school en wordt de bouwput "gegraven voor een opnbare lage re school; waarvan het heiwerk wordt verricht door het Goudse heibedrijf P. R, Biesheuvel én de bouw in handen is ven het Goudse'bouwbedrijf Chr.-de Jong- Dit Goudse heibedrijf is maanagmiddag -be gonnen-met het slaan van 447 houten pa len voor de-laagbouw van het gemeente lijke bejaardencentrum .in buurt Lage Weide, -gaat. donderdag de le paal slaan voor de reformatorische lagere school aan ce Claudius Civilislaan in buurt Wetering en 22 april voor een R.K.-lagere school aan dé Kamerlingh' Onnesstraat iri. buurt Lage-Weide, waarrta het slaan van de le paal vólgt voor de .bouw van de lagere openbare school aan'de prof. Telder straat. U zal-, zich herinneren, dat dé gemeen ten Vlaardingen, Maassluis- en Rozenburg besloten Rebben de, serie van 8 scholen, die oorspronkelijk- volgens-het. Atlss-Dura- systeem gebouwd "zouden worden.tè rea liseren naar het voorbeeld van de door de Vlaardsngse'architect .G -Geluk ontwor pen lagere school voor onderwijs op re formatorische grondslag. Daarvan drie scholen in Vlaardingen: voor'een openba re lagere school en voor de R.K. lagere en uloschdol. Voor al deze scholen wordt het heiwerk verricht door het Goudse hei bedrijf Biesheuvel en is de bouw opge dragen aan het Goudse" bouwbedrijf Chr. de Jong. En dat geldt ook voor een R.K,- lagere school aan de Van Limburg Stirum- straat. Eerste D.C.'iconingen 29 april gereed Van de scholenbouw op de.-woningbouw overstappend, kunnen we de gezinnen en. jonge echtparen, die het eerste Dura-Coig- netbtok in buurt Hoogkamer gaan betrek ken, de vex-heugende mededeling doen, dat de eerste 24 van dit 88 woningen tellen de blok op de 29e van deze maand zullen kunnen;worden betrokken; 12 drie- en 22 vierkamerwoningen zoals ook de 88 wo ningen voor de helft uit drie- en vierka merwoningen bestaart. Dit D.Ó.-blok is hét eerste woningobject, waarbij men, van de driekamerwoningbouw gebruik maakt, om -deze te betemmen voor jonge echtparen. Nieuwe woningen voor jonge pasgetrouw de chtparen, waarmee Vlaardingen wel licht een van de eerste Nederlandse ge meenten is in de naoorlogse tijd en waar mee we tevens willen illustreren, dat For- tunaspeler Jan Boumaix niet de enige be voorrechte jonge echtgenoot is. die een dezer woningen gaat .betrekken.. Met een Geboren: René, z,v. T van Hulst i A Boes, Petuniastraat I8d; Tilly,, d. A van der Werf en G Hoitsma, Melis Stokelaari-96; Bonaldus, z.v. W Hoog werf-en M' Wol ter s. Van der Heimstraat 1 Coreel'.a, dv. N. van Gerven en X van Ipenburg, v. d. Werf (straal 60: Adrianus Jacobus, zv J P Kuiper en J Schouten. Handelstrant 7; Johanna Wilhelmina. d.v. A T Groenewegen et JE van den Boogerty 2e Ir L. Gaelstraat 101; Hendrik, z.v ;W Hbogérwerf èn A Hottinga,- So- noystraat 8l; Roger Richard Hugo, zv. E P Nuijtinck en M T Wuisman, van Hogen dorp laan. i;i2d; Jacobus Jan. zv. J F. van. der; Pijl en J *P 'Moerkerken.. Maassluis* Ruysdaelstraat 16b; Maria Jo hanna Henriite,. dv, VV. H..J Janssen en C A Boom. Chopinstraat Tb; .Altda .Hen- drika, dv H de. Ruijter .en A - E. Sztilc, Sam Esmeijerstraat 129; Imca Marina, ö-v F A Wolf en MX. C Van Soölen, Diepénbröckstraat 28; Raymond René, zv C Hollebeek en A van udheusden, Maassluissedijk 118. Avenda Gorilla WOENSDAG Luxnr, 2.30 uur: Kom van dat dak at (s.1,1 B uur: Het uur der vergelding <14 Stadsgehoorzaal, 8. uur: Inspecteur slan' ?r cp ios. DONDERDAG Luxor, S iiui'. Het uur der vergelding (14 j>. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Inspecteur Gorilla slaat er op los j). Maandag werd de eerste van 447 houten palen geslagen voor de laagbouw van het gemeentelijk bejaardencentrum in buurt Wetering. In het midden ecii der twee vleugels met woningen voor onvolledige gezinnen van bonwbedryf L, Maat en Zn. Links op de achtergrond het winkelcen trum Promenade West en rechts, op de achtergrond het eerste maisonnetteblok van de Combinatie Vier. tempo van" 24 woningen in de week zullen de resterende 488 Dura-Coignetwoningen buurt Hoogkamer worden opgeleverd dus. in .de loon van dit jaar betrokken kunnen worden. Het experiment met dit eerste blok. waarbij tijdens de strenge vorstperiode, met behulp van stoom verwarming, werd doorgegaan met betonstorten bij de mon tage, is in technisch opzicht volledig ge slaagd. Dit experiment heeft uitgewezen dat cr technisch geen enkel probleem meer bestaat de montage voort te zetten bij vorst van 10 lot 12 graden. O oh op 29 april Panagro heeft 27 maart de montage voltooid van de woningen in Zuidbuurt en is secert 2 weken be2ig mrt de montage van de 60 woningen boven (ie winkels van het win keicentrum in buurt Lage Weide, welke montage over 4 weken gereed komt. waarna Panagro in de eerste week van mei met de montage in Maassluis begint. De 29e april wordt voor nog meer ge zinnen eer. heuglijke dag. Want niet alleen worden dan it? eerste Du ra -Coignet wonin gen in buurt Hoogkamer betrokken, maar ook de 3G woningen van het I3c Panagro- blok in Zuidbuurt. En vervolgens telkens drie weker. later volgt de bewoning van de laatste 4 Panagroblokken van 36 wo ningen in Vlaardingen. Na 29 april zul len dus wekelijks gemiddeld 12 Pan;igro en 24 DC.-woningen voor bewoning ge reed komen en dit 12 weken lang. waar na nog 1Ü weken lang wekelijks 24 D.C.- woningen. Met bovendien nog de 6(1 Pa nagro won ingen boven liet gemeentelijk winkelcentrum- Daarbij hebber, we alleen de gemeentelijke woningwetwoningen in beschouwing genomen en buiten beschou wing gelaten de particuliere bouw, alsme de de Both-woningen, die in opdracht van woningbouwvereniging Samenwerking m Zuidbuurt in de woningwetsec tor worden gerealiseerd. Schaapskooi Een bepaald niet-alledaags beeld van bouwactiviteit aanschouwden we op de schapenweide, die in de groenstrook tus sen de Marnixlaan rn do Jacoba van Beterenstraat ligt. nabij het Marnixplant- soen, waarvan zij in feite deel uitmaakt Daar zagen we de Vlaardingse aannemer H. v.d. Berg bezig mcl de bouw van een schapenkooi. Wanneer u over een paar weken daar een kijkje gaat nemen, is zij gereed, bekleed met een rieten dak dak en omgeven door een breed talud. Aan de an dere zijde van de schapenweide heeft de plantsoenendienst een konijnenberg ge bouwd. die na de voltooiing van de scha penkooi mét konijnen zal worden bevolkt. Dat schapenweitje belooft derhalve een aardige attractie In deze groenstrook van de "Westwijk te worden. Nog even terugkomend op de scho lenbouw: In het laatste kwartaal van dit jaar komen de drie lagere scholen in de Westwijk gereed, die door bouwer Chr. de Jong worden gebouwd: de lagere school aan de Claudius CiviiisLaan in oktober, die aan de Kamerlingh Onnesstraat in no vember en die aan/de Prof. Tetdersstraat in december. In de bouw van de r.k. lagere school aan do Van Limburg Stlrum- straat is enige vertraging te. verwachten. De dragline voor het graven van de bouw put kon gisteren daar nog niet terecht. Voor de bouwduur van deze Geluk-scho- len slaan 175 werkbare dagen fAdvertentie 11 voor uw ogen is toch niet nodig er nu geen oogartsen waren Rïostert niet). HOOGSTRAAT 150-TE1.3007 De watersportvereniging De Bommeer gaat op zaterdag, 11 mei het nieuwe sei zoen beginnen met de gebruikelijke ope. ningstocht. Voor deze tocht begint zal het nieuwe clubhuis geopend worden en die, voor de Bommeer leden zo belangrijke dag wordt beslaten met een groot schippers taal. Het wedstrijdprogramma ziet er voor de komende maanden als volgt uit: Zondag, 19 mei, competitiewedstrijden; zondag, 16 juni, competitiewedstrijden: zondag, 30 juni. wedstrijden voor Valken, OJympiajollen, Finnjollen en om de Van- Dijkprijs; zondag. 25 augustus, competitie wedstrijden; zondag, 22 september, Val- kenwedstrijd om de Mr. Keusdensprijs, ploegen- en da meswedstrijden. De motorbootvaarders onder de leden van Dc Bommeer overwegen momenteel de mogelijkheid om ook met motorboten wedstrijden te gaan varen. Enkele leden van de vereniging hebben een actie op touw gezet om hulp le bieden aan het medelid, dat in de afgelopen win ter zo ernstig werd gedupeerd, toen op de verenigingswerf door een hevige storm zijn motorboot óm is gewaaid. TTet publiek in de Vlaardingse Stadsge- hoorzaal werd gisteravond geconfron teerd met enkele facetten van het Engel se universiteitsleven. We hebben ons ech ter wel afgevraagd, of de gang van zaken aan het College van Cambridge wel hele maal authentiek was. We kunnen ons na melijk beier een ietwat plechtiger gang van zaken voorstellen bij een zitting van een Senioren-hof dan gisteravond het geval was. Het gezelschap van de Haagsche Co medie gaf ons toch wel een aardige type ring van de sfeer waarmee de Engelse Uni versiteiten wereld moet zijn doorspekt- Het gebrek aan authenticiteit bij een ernstige zaak als een zitting van het Seni orenhof. waarin geleerde en beroemde mannen zitting hebben, is waarschijnlijk ontstaan doordat de intrige van het spel „De zaak Howard" ontleend is aan een ro man. Door het romangegeven te verwer ken in een toneelspel, wat Ronald Millar, niet onverdienstelijk heeft gedaan, heeft de stof ongetwijfeld veel van zijn indringend heid verloren. De handeling speelt zich af rond Dónald Howard, een ex-lid vanhet College van Cambridge. Howard heeft hel College moe ten verlaten, omdat het interne gerechts hof van de universiteit, liet Senioren-hof, hem veroordeeld heeft voor fraude bij de totstandkoming van zijn proefschrift Howard is een vreemde figuur binnen de gemeenschap van College-leden. Hij heeft een. afwijkende politieke overtuiging en mist de gave voor vriendschappelijk con tact met anderen. Wanneer hij tengevolge van heL vonnis van het Senioren-hof het College 'verlaat,. Is vooral zijn vrouw, .die zijn potitieke overtuiging met hem deelt, zeer verontwaardigd. Zij steit zeer vele po gingen in het werk om haar echtgenoot van de blaam te zuiveren. Ze weet uitein delijk Sir Lewis Eliot voor haar zaak te in teresseren. Hij. een groot, rechtskundige, ziet kans om met een aantal vrienden een heronderzoek in de zaak Howard bij het Senioren-hof te bewerkstelligen op grond van nieuwe bewijzen die aan moeten to nen dat .Donald Howard onschuldig is. Na een rechtszitting, die op 't podium niet alle glamour kreeg, die ze had moe ten hebben, besluit het Seniorenhof de eer der genomen uitspraak in te trekken en Howard in zijn functie aan het College en tevens als lid te herstellen. Howard neemt deze beslissing dankbaar aan en gaat pro beren zijn afgebroken carrière op te bou wen en zal daarbij concessies doen aan zijn principiële denkbeelden over de „we reldhervorming". Hij zal trachten op vriendschappenjker basis met zijn colle ga's in contact te treden. Zijn vrouw echter verkondigt aan het slot van het spel, altijd trouw te zullen blijven aan haar overtuigingen. Sterk spel werd er geleverd door Frans van der Lingen als de rechtskundige die de zaak Howard in behandeling neemt In de grond van de zaak was hij het, die met zijn ongedwongen spel de gebreken in de intrige van het stuk keer op keer deed ver geten, Hij personifieerde iets van de bijna spreekwoordelijk geworden Engelse fleg matiek. Hij was de man die slechts daar waar het beslist nodig is, blijk geeft van zijn emoties en van zijn gevoel voor on voorwaardelijk recht. Gerard de Groot als Donald Howard heb ben we eveneens bewonderd om de wijze waarop hij een niet aflatende gespannen heid aan de figuur van Howard wist te ge ven. Er zijn nog vele acteurs en ook de beide actrices te noemen (o.a. Trins Snij ders als Laura Howard en Broes Hartman als thesaurier) die dóór hun knappe werk van een matig geschreven spel iets wisten le maken dat de moeite waard was om te 2ien. „De zaak Howard" werd geregisseerd door Bob de Lange- Het is voor een trouw N.R.V.-er onbe grijpelijk dat een avond, verzorgd door de heren Groen en Willemstcin van de Nederlandse Reisvcrenlglng in Den Haag, zo'n matige belangstelling had deze keer. De heer Langbroek, voorzitter van dp plaatselijke afdeling, troostte zich echter met de gedachte dat hel culturele leven in Vlaardingen u-at bezoek betreft vaak reden tot klagen geeft. Aan hel onder werp ing het niet, dat was actueel ge noeg. De heer O. H. Groen leidde de avond, in-met allerlei praktische wenken voor hen die met een eigen vervoermid del reizen. Laat het vooral grondig na- :ijken bij de dealer; vooral in (ie bergen worden er extra eisen aan uw wagen ge steld. Wacht u voor zware bepakkingen en vergeet niet dat uw reservewiel in ge- al van'nood;bereikbaar moet zijn. Uw dealer weet aan welke onderdelen het eerst behoefte hebt, misschien kunt u een pakket meekrijgen, vyaar u zo nodig ge bruik van kunt maken. Ook tijdens het vertonen van de dia's, opgenomen door de heer Willemslein, die door België, Frankrijk naar Spanje en Portugal leidden werden tal van tips ge geven over routes, wegenkwaiiteit, ben zine voorzien mg e.d. Ook door Duitsland, Oostenrijk, Zwit serland, Italië en zelfs Joego-Siavië werd per dia een tocht gemaakt. Er was voor de aandachtige luisteraar in deze door schilferende dia's toegelichte tocht een schat van gegevens te verzamelen, waar men stelligyprofijt van zal „trekkenin het komende rèlsseizöeh- Ook voor niet indi- due el reizende mensen :was deze .avond interessant, want er was stellig niemand in de zaal dié geen oude bekende piekjes zag- Zaterdag en maandag zal hel. jaarlijks weerkerende soil si en concours worden ge houden in de zaal Harmonie, ven con cours dat mede. mogelijk wordt gemaakt dóór de. steun van de gemeente Vlaardin gen. Het aantal deelnemers,"niet, alleen van (ie plaatselijke muziekverenigingen, maar ook van buiten is ruim schools vol doende. - Zowel jeugd als - ouderen, -..de pas be gonnen amateurs en de vergevorderden zijn aanwezig en het geheel; wek; dc ver achting; vaneen gevarieerd programma, dat op een redelijk peil zal staan en dat niet alleen voor de deelnemers maar ook ■Oor belangstellenden de moeite waard is. De jury, die de prestatie's 'zal beoorde len, bestaat Uit de heren. Jan-Zwagerman, 'i.m. dirigent van het bekende Radio Ama teur Orkest, en dc heer Fr. Rinia Van Nauta, dié reeds vorig jaar in de jüry zit ting had. De pianobegeleiding is; waar nodig, in 3 vertrouwde handen van mevr; Rinia ■an Xauta, die dit. onderdeel réeds tal van jaren voor haar rekening néémt. Het concours begint zaterdagmiddag om twfee uur en maandag; 2e Paasdag, óm ien uur 's morgens. Ook dit jaar zal in Vlaardingen reeds tot traditie geworden Paasreveil gehou den worden. In de vroege morgen van le Paasdag zullen op de Markt honderden samen komen uit alle kerken, om gemeenschap pelijk het ops tan'dingsfeest in te zetten. De ervaring heeft geleerd, dat ook velen, die zich tot geen kerk willen rekenen, voor deze bijeenkomst in de open lucht graag vroeg opstaan, om het te kunnen meemaken. Een: bijzonderheid is, dat dit jaar (voor het ©erst) voorgangers van vijf christelijke fcerfcen hun medewerking zullen geven. Ds. G, Aalbersberg van du gereformeerde kerk, brigadier H. Hordijk van het Leger dés Hëils en kapelaan J. N. van Rossen van de rooms-katholieke kerk, zullen de leiding, de samenzang, de schriftlezing de gebeden verzorgen; ds. F. van der Vloed van de Nederlands Hervormde Kerk en ds. G. Chi: Du inker van de remon strantse kerk houden korte toespraken." Het muziekkorps van het Leger des Heils be geleidt de samenzang. Bij slecht weer wordt het reveil in de Grote Kerk gehou den. Begonnen wordt morgens oin half acht; precies kwart/over acht is de slui ting. Het interkerkèlijk-..'werkcomité/-dat deze reveils voorbereidt, verwacht eeii brede belangstelling uit heel de stad. Sluiting burgerlijke stand In verbandmet de Goede Vrij dag en Pasen zal'het bureau van de burgerlijke stand op 32 en 15. april voor het publiek gesloten zijn. Voor aangiften van geboorte en over lijden kan. .men zich in deze periode ver voegen op het bureau van de burgerlijke stand op zaterdag 13 april van tien tot twaalf uur. De regeling, die voor de zondag &n de daarmee gelijkgestelde dagen .geldt, is ook, op vrijdag 12 april van toepassing. O lu het Vlaardingse stadsbeeld wordt deze in aanbouw zijnde schaapskooi een unieke verschijning. Haags gerechtshof handhaaft boete van 10.000 DpEconomische kumer van hel Haagse Gerechtshof heeft gisteren het vonnis van de economische rechtbank te Rotter dam tegen de N.V. Mij. tot exploitatie van onroerende goederen „Dojoeo'* te Barendrecht wegens overtreding van de Wederopbouwwet een geldboete van tienduizend gulden bevestigd. De directeur van de N.V. de heer H. M. B. uit Barendvecht, had eind 1961 voor een relatie een houten opslagloods laten bouwen. Tevoren was aan de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid echter geen toestemming gevraagd. Deze toestemming zou als gevolg van de span ningen op de bouwmarkt niet dan na lange tijd verleend -zijn. De advocaat-generaal bij het hof, mr. Kist, eiste twee weken geleden eveneens bevestiging van het von nis in eerste aanleg. In verband met Goede Vrijdag zullen alle gemeentelijke diensten, bedrijven en bureaus te Brielle ojj vrijdag 12 april ge sloten zijn. Het bureau van de burgerlijke stand is voor dringende gevallen geopend op zater dag 13 april a,s. van 9.0 uur tot 9.30 uur en op maandag 15 april d.a.v. van 12 30 uur tot 12.00 uur. Vuilnis zal worden opgehaald op: don derdag 11 april in plaats van op vrijdag 12 april; dinsdag 36 april in plaats van op maandag 15 april. 'Het badhuis zal normaal geopend zijn. Op 30 april 1963 (verjaardag van H.M. dc Koningin) zullen alle densten, bedrij ven en bureaus eveneens gesloten zijn. Het bureau van de burgerlijke stand zal op die dag voor dringende gevallen ge opend zijn van 11-30 tot 12.00 uur. Vuilnis zal opgehaald worden op woens dag 1 mei in plaats van op dinsdag 30 april. De strijd om het eerste klasse damkam pioenschap van VLaardingen is nog niet ge heel gestreden. Op de valreep is Van De venter met een gelijk aantal punten als Van Veulen geëindigd; beiden behaalden acht punten, .uil de vijl partijen. Tijdens de laatste ronde, die gisteravond werd -gespeeld in gebouw Excelsior had Van Deventer weinig moeite met hekke- sluïter Lucasscn, die al spoedig twee schijven achter kwam'te staan'en verder een verloren partij speelde. Veel langer duurde .het duel tu3sén Van Veelen en Vermeulen; immers had Ver meulen ook nog een klein kansje om als eerste te eindigen, maar dan had hij ook moeten, winnen van Van Veelen. Mogelijk speelde. Vermeulen iets te voorzichtig want -in. het eindspel verzuimde hij meer malen om remise le forceren. Uiteindelijk werden dé punten toch gedeeld, maar het werd toch" even benauwd toen .Van Veelen met een dam en twee schijven opereerde tegen de ene dam van Vermeuten. Terecht werd remise het resultaat, NIeuwstraten en Voerman hielden' el kaar gezelschap op de ranglijst door ieder de halve- winst voor zich op te eisen. Er zal een beslissing moeten worden iespéeld tussen Van Veelen en Van Deven ter, wie van beiden, de titel van eerste klasse damfcampicen van Vlaardingen 1963 mag dragen. Overigens Is het wel opval lend, dat beide vrijgesteldenvan het spe len van voonved strijden) Lucassen er Nieuwstraten, er bijna niet aan te pas zijn gekomen. De eindstand luidt thans; Klaverjasavond uitgesteld De Jeugdcommissie va(i Fortuna ver zoekt ons mee te delen, dat de voor vrij dag in Excelsior vastgestelde klavêrjas- avond is verschoven naar vrijdag 26 april. J. F. v. Deventer 5 3 2 0 8 c. W. v. Veelen 5 3 2 0 8 J. Vermeulen 5 3 1 1 7 S- Nieuwstraten 5 0 3 2 3 J. Voerman 5 1 1 3 3 J. Lucassen 5 0 1 4. 1 Op dinsdag 23 april zullen gongwedstrij den worden gehouden. Hel ligt in de be doeling dat dan tevens de prijzen zullen worden uitgereikt. (Van onze correspondent) BOSKOOP. Het 3-jarig dochtertje van de familie Zijderhand van de Putte- kade is gisteren in de omgeving van de wo ning in het water, geraakt en verdronken. De moeder vond haai- kind. Groenteveiling Utrecht UTRECHT, 10 aprfi. Ver. Groenten en Vruchtenveiling „Utrecht en Omstreken*'. Vei- lingberichlvan dingdag: Bramley Seediing 0—31 Golden delicious 9—98: Goud rel r.ex 9—71- Jonathan 961: Laxron Süperb. 964; Lom- barts Calville 9—51; Winston S74; Kueie Hcoi laars 3987: Bred erode 22—61; St. ftemy 15—53. Exportveillng. Resp. IA, IB. IBC en 1U: Golden DeJ. 78—-98, 64—78. Goudremet 40—62, 31—40, Jonathan 40—61, 32—39. •'9ot. Lox:n.n S*,r>. 55—64. -L:>m- hr.ri,c T>— 51. 35. 29—35. 23: W:r.ston 5374. 43—22. 33—38. 23—34; Brederode 56—61, 5758, st. re my 47—53, ADA MEKES Lange wachtlijst bewijst dat ruimtegebrek blijft In de aula van de Groen w>n Prinsterer- school te Barendreeht is gisteravond d> ouderavond gehouden. De voorzitter van het bestuur, de heer G. J. den Hollander, deelde in zijn. openingswoord mede, dat de nieuwe school waarschijnlijk per 1 sep tember a.s. in gebruik zal worden geno men. Het is een beetje sneu voor de kin deren ten westen van de Barendrechtseweg, dat de school in „Noord" komt, maar ook voor „het westen" is een nieuwe school aangevraagd. Deze staat er echter voorlopig nog niet. want „Den Haag" is niet gul met het verlenen van rijk3goed- keuringen voor kleuterscholen. Voorlopig zal de „oude Groen", waarin drie klas sen zijn ondergebracht, een grondige op-, knapbeurt krijgen. Er heeft heel wat wis seling in het personeel plaatsgevonden, zei de heer Den Hollander. De hoofdleid ster, mevr. Visser-Mabelus, gaat weg j.v. m. vestiging in Uitgeest. Mej. Groenen- berg vertrok. Mevr. Van Beursen viel tij delijk in. Het bestuur is erin geslaagd een nieuwe leidster aan te trekken nl. mej. Beukers, die per 1 juli a.s. zal worden be noemd. In verband met de grootte van de school en de verspreide huisvesting, zullen twee hoofdleidsters worden benoemd rjl. de dames Visser en Kloosterman, Er zijn thans meer dan 200 kleuters ondergebracht in drie gebouwen nl, in de „oude Groen", in het Hervormd Jeugdhuis en in de Aula van de „nieuwe Groen". De nieuwe kleu terschool in „Noord" zal slechts twee lo kalen hebben, maar er is geheid voor drie lokalen, zodat t.z.t. als de minister goed geluimd is de kleuterschool 2a 1 kunnen worden uitgebreid tot een drïeklassïge school. En als men dan weet, dat er een wachtlijst is van 45 kleuters, dan ligt. het voor de hand, dat men t.z.t. weer te kam pen zal hebben met ruimtegebrek. Door de intensieve woningbouw ïn Barendreeht komen de scholen voor problemen van huisvesting te staan, zei de heer Den Hol lander. De (lagere) Groen van Prinsterer- school bijv. heeft deze week voor de le klas, die in september a.s. begint, al tach tig nieuwe leerlingen ingeschreven! De hoofdleidster, mevr. Visser-Mabelus, hield een causerie over het speelgoed van de kleuters. Is het spelen van de kleuters tijdverdrijf of „rommel maken?" Neen. het kind leert door het' spelen, het er vaart de reactie der dingen. Met hand en mond betast het alles. Bij het kopen van speelgoed moéten we kijken naar wat het kind wil en niet naar wat wijzelf leuk vin den- We moeten de interesse van de kin deren peilen. Het kan voorkomen, dat een jongen met een pop speelt en dat een meisje zich met een spoortrein bezighoudt. In stilte moeten de ouders het spel van hun kleintjes gadeslaan. Op de inleiding van de hoofdléidster volgde een gedachten- wisseling", waarin verscheidene ouders hun ervaringen ten beste gaven. Na de pauze werden films vertoond van de Amerikaanse ambassade. Aan het ein de van de ouderavond ging de .heer 'M. D. Jansen voor in dankgebed. Traditie getrouw houdt Excelsior in de Faasvakantie een school voetbaltoernooi op het terrein in de Dijkpolder. te Maassluis. Het aantal deelnemende schoolelftallen uit Maassluis en Maasland onderging uitbrei ding, want ditmaal komt er ook een elf tal van de christelijke technische school uit Maassluis binnen de krijtlijnen. De indeling van het toernooi is; A: Kuvperschool, Geref. School Maasland, Groen van Prinstererschool, Hervormde School Maasland, Koningin Wilhelmina- schooi. Minister de Visserschool, Prins Bernbardsehool en Sint AntoniusschooL Afd. B; Marnix-ulo 1 en 2. Afd. C: Kon. Wiiheiminaschool v.g.Lo., Sint Antonius- school v.g.ï.o. en -christelijke technische schooi. Het toernooi is bepaald op 17 en. 18 april en wordt op eerstgenoemde da tum des morgens om kwart voor negen door Wethouder J. Slagboom geopend. Voor afdeling A vormt de wisselprijs van heL gemeentebestuur de imet van het toefnoói. Voor de andere afdelingen zijn eveneens prijzen beschikbaar gesteld. Wethouder Slagboom zal donderdag, 18 april des avonds in Luxor de prijzen uit- reiken. Na de prijsuitreiking verzorgt de Nederlandse Sportfederatie het verdere ge deelte van de avond raet een aantrekke lijk filmprogramma, waaronder het .we reldkampioenschap voetbal 1962 in Chili.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1