Uitbreiding Fortimacomplex met een jwiiorenveld Beleven we For tuna's 2e zege in uitwedstrijden? Tennissport is niet zo duur als n denkt HVO wordt zaterdag kampioen Intiem maakt goede kans om wisselbeker te winnen LEVENSPOSITIE AANGEBODEN IN EEN VAK MET TOEKOMST VOORSTEL AAN DE GEMEENTERAAD I Gedenksteentje i.p.v. houteTi bord ïfar&rjt Strijd tegen Elinkwijk Openbare verkoping Agenda ligt mentaal gunstig Verlof A voor clubhuis De Bommeer J eugdspeklakel ZATERDAGVOETBAL Zwaluwen in 'f zicht van de haven Die Haghe wil geen kampioen worden P.v. Keer Weer r EERLIJKE MAN «mom Komu Hoofdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 - Tel. 3229 ROTXEKDAMSCH KIEUWSBLAD DONDERDAG 25 APRIL1963 Eedactle: Tel. 5453 VLAARDINGEN KLACHTE OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 Nadat de gemeenteraad in juli vorig Jaar een krediet beschikbaar stelde voor verbeteringen aan de speelvelden van de voetbalvereniging Fortuna, hebben burge meester en wethouders nu een voorste! in gediend voor het' verleggen der speelvel den, zoals destijds reeds in het voornemen lag. De nleowe plannen hebben mede be trekking op het schoolsport veld, dat aan het derde bij veld van Fortuna grenst cn dat nu bij het Forfunaeomplex gevoegd zal worden. Hierdoor krijgt Fortuna er een junioren terrein bij, waardoor de overige velden minder intensief bespeeld zullen be hoeven te worclen. Deze oplossing werd mogelijk, doordat de chr. korfbalclub Oranje-Nassau er in heeft toegestemd baar speelvelden voor schoolsport beschik^ baar te stellen. De plannen voor het Fortuna complex om vatten onder meer: verlegging van het tweede speelveld en demping van de slout tussen hoofd- en bij veld; aanleg van eer» duiker langs bot tweede veld en aanslui ting daarop van de drainering; verplaat sing der doelen; onder profiel brengen, bezaaien en beplanten van de taluds ach-: ter de staan tribunes; verschuiving van he! derde speelveld over een afstand van ze ven meter: verplaatsing der doelen; ver plaatsing der lichtmasten; vergroting van het oefenveldje; demping van de sloot tus sen bet schoolsportveld en het derde veld, aanbrengen van een duiker en aansluiting daarop van de drainenng. De kosten van dit alles worden geraamd op f -13.000, waarvan f9.000 gerekend wordt te behoren tot dc kosten van aanleg van da Marathon weg. A frastering Het college wil tevens een goede afras tering aanbrengen om het eerste en twee de speelveld, om een eind te maken, aan het veelvuldig onbevoegd betreden van de ze velden. De kosten van deze afrastering zijn berekend op '25.0GO. Hiervan kan, f4.400 ten laste van het werk aan de Ma rathon weg worden gebracht. Aan de gemeenteraad is een krediet ge vraagd van f4.300 voor het maken van een indeling voor 100 graven op een nieuw vak van de algemene begraafplaats en voor het aanbrengen vim groenvoorzienin gen. Het nieuwe vak moet voorzien in de behoefte voor tien jaar aan grafruimten der 2e klasse en het groen zal aange bracht worden tussen rie vakken met gra ven der 3e klasse. Voorgesteld is tevens om mogelijk te maken, dat op de derdeklas^egraven een gedenksteentje (liggend, 40x40 cm) wordt geplaatst in plaats van de nu toegestane houten borden, die na verloop van tijd eer. verwaarloosde indruk gaan geven. De kosten van de steen zullen gelijk zijn aan die van het bord. i - r.fKrv^ Op de gisteren gehouden openbare ver koping, onder leiding van notaris W. Ro- bert, zijn de volgende prijzen ingezet: Nic. Beetsstraat 37, 39, 41, f 15700.Nic. Beets- ttraat 43, 45, 47, ƒ15000.le van Lejjden Gaelstraat 66, 68, ƒ8100.Dwarss teeg 9, f2500.Emmastraat 80, ƒ16400.—: Fau- lus Buijsstraat 28, 17800.—. De definitieve afslag zal plaats vinden a.s. woensdag 1 mei m zaal „Concordia". DONDERDAG Technische school, 2—4.30 en 7—9 uur: Open bare les- Luxor, 8 uur: De leeuw van Babylon, a.l. Volksgebouw, 8 uur: Ledenvergadering coöp. De Voorloper. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Messallna. 18 jaar. Harmonic, B uur; Bal dansschool A tCorpers- hoek. Flamlaim 41, 3—5 cn 7—9.30 uur: Groene- Kruistentoonstelling. „Met vallen en op staan Excelsior, 10 uur: Vrouwenbond NW-slultings- bjiecnkomsl winterwerk. "Visbank, 7—9 uur: Schilderijententoonstelling Jo Voskuil. VRIJDAG Triangel, 7.30—10 uur; Jeugdspektakel 5; 1 uur: Opening door burgemeester tr.r. J. Heusdcns, R.K. Ver.-gebouw, 7.45 uur: Bijeenkomst ver. v. volkstuinders Vlaardingen. Uitreiking door wethouder T. de Brutjn van prijzen voor best verzorgde tiunen 1962. Lux or, 8 uur: Eenzaam zijn de on tembaren, 14 jaai Stadsgehoorzaal, 8 uur: Voorstelling Film- kring Vlaardmgs Kunstcentrum van „De Ro verssymfonie" Harmonie, 8 uur: Bal dansschool A. Korpers- hoek. Visbank. 7—9 uur: Schilderijen lentoonsteljirg Jo Voskuil, Zal Fortuna zondag tot zijn 2e uitzege in deze competitie komen'.' Men kan haast niet meer in positieve resultaten van For tuna op vreemde bodem geloven. Waarom kunnen de roodgelen in thuiswedstrijden wel de wilskracht en geestdrift voor een goede prestatie opbrengen en waarom spe len zij In uitwedstrijden zo tam en luste loos. dat er in thuis- en uitwedstrijden een geheel ander Fortuna aan het werk is? Het is of de spelers zich reeds bij voor baat bij een nederlaag neerleggen wan neer zij de tegenstanders in diens eigen huis moeten bestrijden. Het resultaat hier van is een totale buit van 3 punten uit 10 gespeelde uitwedstrijden. Het gelijke spel tegen het zwakke Roda JC en de for tuinlijke 0—1 zege op Excelsior, na een erbarmelijk slechte wedstrijd, zorgden voor deze schrale oogst. De 10 thuiswedstrijden leverden 11 punten op. Het verschil in doelsaldi is al even opmerkelijk: thuis na 10 wedstrijden: 209 en uit na 10 wed strijden: 8—25. In uitwedstrijden blijkt dus de voorhoede niet alleen veel moeilijker tot scoren te kussen, maar ook de defen sie veel kwetsbaarder te zijn. De malaise deelt zich in uitwedstrijden derhalve aan het gehele elftal mee. Dit frappante ver- schil in prestaties ligt uiteraard in het mentale vlak. Hoe zal komende zondag de stemming zijn, nu in Utrecht Elinkwijk moet worden bestreden, dat in Vlaardingen met 71 ter slachtbank werd gevoerd? Men zou zo zeg gen, dat er nu toch geen enkele aanlei ding is het veld in te gaan met de ge dachte: we verliezen toch weer. Vier van de 7 doelpunten werden geproduceerd door 3 spelers, die er nu waarschijnlijk niet bij zullen zijn: Blankenstein (2), Robbemond (1) en Baksteen (1). Baksteen, wiens schor sing voorbij is, staat te trappelen, om weer in het le elftal te worden opgeno men. Hij zal dan echter heel wat beter moeten spelen, dan dc laatste tijd vóór zijn schorsing het geval was, toen hij dui delijk conditie en snelheid tekort kwam Om van zijn mentale instelling maar niet I te gewagen. Het een en het ander houdt Een abonnee reageerde op ons artikel, waarin we een pleidooi voerden voor de teunissportbeoefening door de jeugd. Als buitensport beoefent de Vlaardingse jeugd nagenoeg uitsluitend voetbal. In tennis park So en da is Vlaardingen een van de gezelligste en best geoutilleerde tennispar ken van Nederland rijk. Maar de negen banen van dit park liggen er overdag eu ook zomlags buiten het competitlesel- zoen, zo verlaten bij, dat men er met eeu mitrailleur over heen kan maaien, zonder Iemand te raken, zo schreven we. Tennis is een van de boeiendste sporten, die wc hennen: voor zelfboocfeniiig zowel als kijk- sport. Hoeveel oud-voetballers hebben we Piet gesproken, die op latere leeftijd gin gen tennissen en ons verklaarden; jam mer, flat ik niet veel eerder heb geweten, wat ieun» n is, het is een veel attrac tievere *rt dan voetbal. Het grote pu bliek kent het tennis niet. Het is er nooit mee in contact gekomen. De beoefening ervan is voor de oorlog altijd veel te kost- baai- voor dc grotere massa geweest. Maar In do huidige welvaartstijd behoeft dv tennissport beoefening financieel voor prak tisch niemand, meer een bezwaar te zljn- Toch. voltrekt de democratische door braak zich uiterst langzaam. Omdat, zo kenschetsten we dit verschijnsel: onbekend onbemind maakt. Ook dc huidige jeugd, opgroeiend in een hoogconjunctuur kent bet tennis niet of nauwelijks. Daarom heb ben We in dit artikel voor dc invoering tan schoolkennis gepleit, waarbij twee vliegen in één klap worden gevangen. Dc jeugd maakt kennis niet een fascinerende sport en zij haalt tevens enigszins de scha- in, die aan haar lichamelijke vorming tvorflt berokkend door het grote tekort of öe totale afwezigheid van sehoolgynmas- tiek. Ee jeugd maakt ook te weinig kennis biet de tennissport, omdat kennelijk veie ouders, met de herinnering aan eigen ifcugd. van gedachten zijn, dat tennis nog steed.s een dure sport is. En daarbij komen we op de brief, die! van onze abonnee ontvingen. Hij is een verwoed tafeltennisser en zou ook heel ïraag willen tennissen. Hij meent, dat de l2gc hanen van tennispark Soenda alleen zijn toe te schrijven aan de duurte van de tennissportbeoefening. Als de tennis sport maar goedkoper was, dan zou u zien, dat de banen van tennispark Soenda doorlopend vol bezet zouden zijn. Want velen met mij zouden dolgraag gaan ten nissen, maar kunnen hst niet betalen. Een bedrag van ƒ7,- per tennisles van 50 mi nuten. Gaat er maar aan staan! Maar, geachte abonnee, de tennissport is helemaal niet zo duur. Integendeel, zou den we willen beweren. Ais u tot de jeugd behoort, dan kan u voor f20,- een zwer- verskaart kopen, waarmee u het gehele tennisseizoen van 1 mei tot 1 oktober, da gelijks de gehele dag op de baan terecht kan. Tot 's avonds G uur en niet tijdens de weekeinden. Betaalt u cr 12,50 bij, dan krijgt U bovendien nog wekelijks ten nisles van de gediplomeerde tennispark- oelersmeester met gratis ballen. Behoort u tot de volwassenen? Welnu, dan betaalt u ƒ30,- vóór een zwerverskaart, die dezelfde rechten geeft. Alleen ais u er les bij wilt hebben, dan kost u dat ƒ7,- per tennis- Icsuur. Doch u kan volstaan met een half uur les en zelfs met een kwartier om de elementaire kennis onder de knie te krij gen. Nu, valt het u niet reuze mee? Maai de tennisuitrusting clan, zal u vragen Schoenen, broekje, shirt, de kosten hier van kunnen u moeilijk bezwaarlijk vallen. Ook de aanschaf van een racket niet. Reeds voor een bedrag van 30,- tot 40,- kunt u zich de eigenaar van een racket noemen, waarmee u als niet-wedstrijdspe ler wel enkele jaren vooruit kan. Mis schien komen er de kosten voor een nieu we bespanning bij en in elk geval die voor de aanschaf van ballen. Een doos met 12 stuks ongeveer ƒ24,-. Die krijgt u gratis, als u wedstrijden wil spelen en daartoe lid van een tennis club wordt. Als volwassene betaalt u jaarlijks 65,- contributie en dan zijn voor u de banen ook tijdens de weekeinden be schikbaar. Als jeugdlid is men een con tributie van 40,- vevschuldigd. Zo, nu hebben wc u m grote trekken een overzicht van de aan de tennisbo- oetemng verbonden kosten gegeven. Wilt u mei een clubje gaan oefenen, dan ziirï daarvoor speciale baan tarieven. Wilt u neg meer inlichtingen hebben; het telefoon nummer van tennispark Soenda luirit: 3203. overigens ten zeerste verband met elkaar. Zijn karakter verhindert helaas, dat de aanleg, die hij van moedertje natuur heeft gekregen, nipt uit de verf komt Met het klimmen der jaren is het echter niet uitge sloten, dat hij zich mentaal aanpakt en dan heeft Fortuna een uitstekende kracht aan hem, die uiterst welkom is, vanwege de zeer zwakke bezetting van de links achterplaats. Met Baksteen als rechtsach ter zou Kramer naar deze plaats kunnen verhuizen. Of zal men ook deze jonge speler uit eigen kweek weer aan de kant zetten, nu hij zondag een wat minder goe de wedstrijd heeft gespeeld? Want dat schijnen jonge spelers zich niet te kunnen veroorloven. Zondag zagen we weer het typerende verschijnsel, dat, hoewel Fortu na met een 4-mans backlinie speelde, de DHC-rechtsbuiten voortdurend volkomen ongedekt stond. Zou men bij Fortuna nu werkelijk niet daar iets aan willen gaan doen? Moet het iedere wedstrijd opnieuw maar voorzetten van rechts op het Fortu- nadoel blijvtn regenen? Hoeveel doelpun ten heeft Fortuna dit seizoen ai niet tegen zich gekregen door de zwak bezette links achterplaats? En men laat het maar, zoals het is. Behalve Raksteen staan nog twee jonge spelers te trappelen om een nieuwe kans te krijgen en die bij de 7—1 zege thuis op Elinkwijk van de partij waren. Wat voor risico loopt men in uitwedstrijden met te trachten de linksachterplaats ster ker bezet te krijgen? Overigens worden we eentonig met te betogen, dat in uit wedstrijden allereerst voor een gesloten defensieblok moet worden gezorgd. Een viermans backlinie, waarbij de buitenspe lers geen meter vrijheid krijgen en waar bij Jan v.d. Berg in de halflïme wordt terug getrokken en naast zich iemand krijgt, die afwisselend met hem naar het voorste gelid oprukkend, uok een aanval kan. afwerken. Waarbij we uiteraard aan Blankenstein denken. We behoeven niet in herhaling te vervallen, da thet 4-2-4 geen defensief spel inhoudt, maar datdaar- raee volop aanvallend kan worden geope reerd met instandhouding van een geslo ten defensie. Fortuna heeft daarvoor de spelers en juist bepaald niet voor het 3- backsysteem. De praktijk heeft dit overi gens reeds afdoende aangetoond. WEER ZEGE-KANS VOOR DE HOLLANDIAAN VFC heeft zondag ditmaal in Vlaardin gen niet het rijk alleen. Naast VFC EBOH is de HollandiaanMartinit vast gesteld. Nu de rol van VFC als titelcan- didaat is uitgespeeld en zowel VFC als EBOH praktisch geen belang meer bij het resultaat van bun treffen heeft, terwijl de Hollandiaan in een enerverende strijd te gen het degradatiespook is betrokken, zou het kunnen zijn, dat de publieke belangstel ling zich meer op het duel de Hollandiaan Martinit richt. Martinit behoort met 11 uit 14 en twee plaatsen boven de Hollan diaan prijkend, tot de zwakke broeders. In Rotterdam trokken de roodwitten te- Martin it met de oneven goal (32) aan het kortste eind. Thuis moet er voor de Hollandiaan een revanche in zitten. Met beide handen zal deze gelegenheid moeten worden aangegrepen om het pun tental met 2 te vergroten, temeer, omdat het niet uitgesloten is, dat Poortugaal dit ook. doet met het zwakke Delfia als gast. De Hollandiaan moet het van. zijn thuis wedstrijden hebben. Uit werd nog geen en kel punt veroverd. En dit is do voorlaat ste thuiswedstrijd. WIK moet naar Oudewater, dat met 14 uit 13 in de middenmoot zit, thuis nog niet heeft verloren en daarbij zelfs lei der GSV aan zijn zegekar bond. Veel pers pectief op een positief resultaat zit er voor WIK dus niet in. Strohalm OVV is gast van Alphen, dat met 15 uit 14 juist boven Oudewater prijkt. O Hier het weitje achter het bungalow park in tie Westwijk, dat blijkt te zijn aangewezen als plaats voor de lang ver beide sporthal. Overigens mag het voorstel van B. en W- een krediet van 1500 be schikbaar stellen voor het maken van een schetsplan, niet de verwachting wekken, dat Vlaardingen nu weldra een sporthal rijk zal zijn. Wethouder De Bruijn deelde ons mee, dat voor het maken van dit schetsplan nog seen architect is aange trokken en dat hü zich nog niet heeft be raden of deze hal traditioneel of in sy steembouw zal worden verwezenlijkt. De praktijk leert, dat bü traditionele bouw de wachttijd voor de rijksgoedkcuring bij zonder lang is. Niettemin zal de Vlaar- dingse binnensportwereld deze eerste stap van harte toejuichen. Het begint nu ten minste te dagen. Door de heer W. Meijboom. te Maas land is een verlof A aangevraagd voor het clublokaal van de watersportvereni ging De Bommeer aan de Broekkade 5, alhier. Hoewel de lokaliteit in kwestie niet geheel voldoet aan de eisen, die in de Drankwet en in de plaatselijke veror dening worden gesteld, heeft de inspec teur van de volksgezondheid inmiddels cl ontheffing verleend waar het de Drank wet betreft en burgemeester en wethou ders hebben de raad gevraagd ten aan zien van de eigen verordening een zelfde houding aan te nemen. Voor de vijfde maal gaat de chr. jeugd vereniging Liefde en Vrede haar „Jeugd- spektakcl" houden en wel in gebouw Trian gel aati de Fransenstraat. Jeugdspektakel 5 wordt vrijdagavond, zeven uur, geopend door burgemeester mr. J. Heusdens en woidt vrijdagavond, zeven uur, geopend terdag en Koninginnedag is het publiek van tien tot tien uur welkom en maandag avond van zeven tot tien uur. Er komen op Jeugdspektakel 5 ongeveer 25 stalle tjes, die alle door eigen leden worden inge richt. De verschillende clubs verzorgen elk hun eigen stalletje, ook tijdens de spekta- keldagen, Bij de opening zal ook ue drumband van Do Pijpers optreden. Zwaluwen speelt zaterdag zijn laatste thuiswedstrijd. Tegen Die Haghe, de tech nisch beste tegenstander. Dc grote vraag rijst of de vogels reeds bekomen zijn van de koude douche bij ÏIBSS. Van de men tale klap, die zij in Schiedam kregen te incasseren. We hebben daar niet zoveel angst voor. De jonge Zwaluwenplaeg is mentaal bijzonder sterk. Er zal ook tegon Die Haghe heus wel weer fris van de lever ivorden gespeeld. Maar tegen HBSS meenden we te ontdekken, dat de jeug dige vogels, na de langdurige zware in spanning, welke deze competitie van hen Met 214 duiven in concours hielcï rie postduivenhoudcrsvereniging ..Keer Weer' een wedvlucht van uit Sittarti. afstand 140 km. De vogels werden om 1130 uur in vrijheid gesteld. De eerste duif word om 13.3700 geconstateerd, de 54ste of laat ste prijsduif om 14.00.08 uur. Dc uitslag van de eerste twintig: W. Steenbergen l Zeilstra! 2; mevr. Vlielander 3; B. Simon en Zn. 4; -J, Snoeij 5; J. Blom 6.11; G. Blouw 7; "Van Everdingen 8; L. Stam 9.12.18.IS B. Bot 10; Gebr. Heinsius 13; F. Noordhoe'k 14; A- Poot 15; Schapkun 16.17; M. v. d. Vel den 20. Zaterdag van vier tot zes uur inmanden voor een wedvlucht vanuit Duffel, afstand 96 km. Vrijdagavond half acht klokken aanslaan. Achter de groene tafels van diverse ver enigingen Is weer hard en veel geslagen om te trachten door te dringen in de fi nale van de Vlaardingse Taf cl tenniskam pioenschappen 1963. Bij De "Windmolens hebben vijf derde-klassers zich tot het uiterste toe gegeven. De Intïem-speler Borsboom kon het in de beslissende wed strijd tegen Van der Zwan niet redden; hij verloor in drie games, waardoor Van der Zwan (Reflex) poulewinimar werd en Borsboom zich als tweede klasseerde. In de speelgelegenheid van Intiem werd er in twee poules van vijf spelers gestre den, met als resultaat, dat A. Noorder- meer en NV, Huisman zich als eerste klas seerden cn M. Vink en A. Ommering als tweeden. In de daaropvolgende beslis singswedstrijden, die beide in drie games moesten worden beslist, kwamen Noorder- meer (Cincinnati) en Ommering tIntiem) als winnaars uit de bus. Zij plaatsten zich daarmede in de kwartfinale, die vrijdag zal worden verspeeld. De eerste klasse-spelers, die bij Intiem Q Hier de grasvlakte tussen tennispark Soenda op de achtergrond en de Marnix- laan, vanwaar deze foto werd genomen. Deze grasvlakte heeft vele jaren gereser veerd gelegen voor dc aanleg van ee<i ijs baan, maar er komt nu een hockeyccm- plex, met twee velden, een oefenstrook en een klecdgebouvv. Velden, die tevens als schoolsrportvelden voor de leerlingen van het gemeentelyceum zullen dienen. Ooste lijk en op de foto rechts, komt dit hockey- complex te grenzen aan de Marathomveg- Deze is langs het Fortimacomplex in aan leg: op de foto rechts op de achtergrond, achter de opening tussen tennispark Soenda (links) en de bebouwing (rechts) Een andere plaats is aangewezen voor de aanleg van een Ijsbaan. Welk soort ijsbaan, een land- sproei- of kunstijsbaan, dat ligt nog in de nevelen van de toekomst gehuld. Dat zul len we wellicht pas te weten komen tegen de begrotingstijd in liet komende najaar, wanneer de sportnota wordt ingediend. te gast tvaren, waren niet al te best In vorm, want het vertoonde spelpeil was niet van. dien aard. Het beste resultaat ■werd behaald door Edenburg (Shell), die ongeslagen bleef en zidh daardoor in de halve finale plaatste- IJtsma en Tuy- tel eindigden gelijk op de tweede plaats, maar IJtsma (Intiem) was bij de punten verdeling de gelukkigste en komt dus ook uit op de finale-avond waar hij ook reeds in de halve finale van de tweede klassei s doorgedrongen. Bij Reflex ging het in de vijfde klasse zeer heet aan toe, Drie spelers eindigden met een gelijk aantal punten; zij hadden allen drie winstpartijen cn één verliespar- tij. Linterman, die Rieken had verrast werd op 2ijn beurt verslagen door Hoek, die weer van Rieken verloor. Het beste game-gemiddelde was voor Rieken, ter wijl Hoek (beiden van Intiem) tweede werd. In de andere poule werd Du Mor tier (Intiem) winnaar en plaatste zich als tweede J. Mulder (De Hollandiaan). Ai met al ziet het er naar uit, dat de verenigings-wisselbeker naar Intiem gaat en wel voor de derde maal in successie, zodat de penningmeester van de Commis sie alvast kan gaan sparen voor een nieuwe wisselprijs. Echter is het zover nog niet want Reflex en de Hollandiaan spreken nog een woordje mee en zullen heeft gevergd, wat uitgeblust zijn. Dal zij niet meer dezelfde energie kunnen opbren gen. Dat de laatste loodjes voor hen bij zonder zwaar zullen gaan wegen. Er wa ren in Schiedam tal van Zwaluwenspe lers, die hun tegenstanders wat a! te ge makkelijk voorbij zich lieten trekken. Die geen uiterste krachtsinspanning meer ver moeit téh op te brengen. En daar moet deze jonge ploeg het juist van hebben om over technisch sterkere tegenstanders te zegevieren. LICHTPUNTJE Bovenal mag wel bedacht worden, dat de Zwaluwendefensie zaterdag de schot- vaardigste voorhoede tegenover zich krijgt. Weet u, dat Die Haghe deze maand in uitwedstrijden vier treffers tegen DOTO en twee treffers tegen De Zwervers liet aantekenen? Dit is een zorgwekkend voor uitzicht met het beeld van de zwakke Zwa- iuwendefensie uit de laatste tijd voor ogen. Meer dan ooit zal het zaak zijn, dat de backs hun dekkende taak niet volkomen verwaarlozen en dat Van Ree de gaten opvult, die zij zullen laten vallen. Beide binnenspelers zuilen veel meer aandacht aan hun defensieve taak moeten besteden om het middenveld niet al te zeer uit handen te geven. Maar bovenal zal het feu sacré weer in de Zwaluwengelederen moe ten terug keren. Laten vooral beide backs cr weer eens extra voor willen knokken, om daarmee hun tekort aan capaciteiten op te vangen, zoals Muis dat steeds tracht te doen. Misschien dat het dan lukt de Haagse stoctlinie voldoende in. be dwang te houden om do noodzakelijke ze ge tc bewerkstelligen. In de gegeven om standigheden zouden we echter ccn gelijk spel reeds als ccn positief resultaat be groeten. Die Haghe houdt dan zïin 4 ver- liespunten-meer en dat van Doto zal dan tenminste nog 3 bedragen. Een lichtpuntje voor Zwaluwen is ook, dat Die Haghe geen prijs op promotie naar de 2e klas stelt, vanwege de daaraan verbonden du re reizen en de geringe publieke belang stelling, die de wedstrijden van Die Haghe trekken. 'T KAN NIET MISSEN HVO wordt zo niet de enige, dan toch wel de le voetbalkampioen, die Vlaardin gen dit seizoen kan begroeten. Niemand zal er wel aan twijfelen, dat HVO z&ter- de titel in de wacht sleept en het er, na afloop van de wedstrijd tegen NSW, in de kantine van sportpark Zuibuurt fees telijk zal toegaan. Natuurlijk zal HVO de zaken niet te licht mogen opvatten en zijn beste beentje tegen de Numansdorpcrs moeten voorzetten. Het moet echter al heel vreemd lopen uil HVO niet het ene benodigde puntje uit deze wedstrijd slepen, dat zelfs niet eens nodig zal zijn als De Zweivers niet in Melissant zegeviert, waar alle kans op is. TSB gaat bij Spirit zijn 6e nederlaag tegemoet. ONDERAFDELING Voor de Vlaardingse dubs in de onder afdeling heeft alleen The Red Stars nog belang bij de resultaten van zijn reste rende wedstrijden. De Caltexploeg, na de vorstperiode aanmerkelijk beter op dreef, gaat opnieuw winnen. Nu uit van GQZ en daarmee tevens de rode lantaarn overdra gen, zo verwachten we. DVO speelt op sportpark Zuidbuurt tegen ZWSH, dat wel le sterk voor DVO zal blijken te zijn. Vlaardingen komt in Rhoon tegen een ge lijkwaardige tegenstander uit. waarbij de thuisclub met gering verschil aan het lang ste eind zal trekken. Sunlight heeft thuis nog lang niet van Groen Wit R. gewon nen. MW krijgt het bij LSV iets gemak- het Intiem zeker niet gemakkelijk maken, kelijk dan NBSW bij ZBVH. Er is te Vlaardingen een plaats vakant voor een in de buitendienst van een groot verzekerings concern. =fc Interessante werkkring met goede sociale voor zieningen. Zeer geschikt voor iemand, die verknocht is aan zijn zelfstandigheid en die plezier lieeft in het verkopen. Goede opleiding verzekerd. Gegarandeerde verdiensten tijdens inwerkpenode en. wat de toekomst betreft, een Inkomen zonder maximumgrens van werkgeverszijde. Borgstelling ad. 750.vereist. Leeftijd 2125 jaar. Inlichtingen zullen u vrijblijvend werden verstrekt na ontvangst «?n onderstaande coupon onder nr. 20367, bureau \-an dit blad. Hierlangs afknippen, s v.p COUPON Betreft buitendienstbetrekking verzekeringsmaatschap pij. Ondergetekende verzoekt uitvoerige inlichtingen te mogen ontvangen. Naam: Geboortedatum: Woonplaats: Nader adres: Datum: Handtekening:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1