ROTTERMM MUD Dertien vrouwenrollen in toneelstuk voor Kunstkring Fiakkeese Gemeenschap op de bres voor verbindingen „De Belangen" bestaat 70 jaar Zilveren jubilaris bij Cartonnagefabriek Druk weekeinde voor de handballers PPSC won van Den Bommel met dubbele cijfers AT C~) AAR. C ANNEER Uit het politierapport Kath. Middenstanders reisden naar Israël Geslaagd voor EHBO- examen Schoolvoetbal in Pinkstervakantie SVC speelde laatste compeliliewedstrij den W egaanleg in Holy Zweedse jongeren naar Spijkenisse Spijkenisse ontvangt Duitsers VLAARDINGEN Sporthalpiamieii door handballers met vreugde begroet waan U slaapt Py? woninginrichting Gemeente schenkt beeldhouwwerk aan Patrimonium Bouwers blijven bezig mannelijke en vrouwelijke bestellers Hoofdagentscbap en Redactie: SCHIEDAM, 8ROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 Klaehtea bezorging: Trlefooq 21.74.41 KOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD VRIJDAG 26 APRIL 1963 B 25 KLACHTEN OVER BEZORGING SCHIEDAM 18.30 tot 20 uur: tel. 67292. KETHEL H. J. Kempars, Perenlaan 30. "troor de Sohiedamse Kunstkring trad V donderdagavond in 't Passage Theater in de Se voorstelling de Toneelgroep „The ater" op met het toneelspel in vijf bedrij ven „Verlos ons van de boze/' door Jan Staal en met regie van Ferd. Sterneberg. Leontien van Beurden verzorgde de goed- getroUeti dekors en kostuums. t „Verlos ons van de boze", dat in de pas torie van een kleine gemeente op een eiland aan de Noordzee speelt, bleek mi eens geen modern probleemstuk te zijn, Het is eigenlijk een gewoon familieverhaal met als achtergrond het openbreken van éen eeuwenoude, gesloten dorpsgemeen schap door het moderne socia a l-toeri3m e Een streng rechtzinnig dorp gaat badplaat" worrien.-Het toneelstuk geeft dus in zekeie zin een Cultuurhistorisch tijdbeeld. De toe schouwer wordt direct reeds geconfron teerd mei een vorjg-eeuws, ouderwets ver trek vol zware rode pluche meubels, die naar kamlerballen schijnen te ruiken. MLet drie in het zwart'geklede jonge vrouwen, kibbelende zusters, op wie de overleden extreem-rechtzinnige predikant vanaf zijn conterfcitsel bovep de schouw met strenge blik neerziet. Zijn oudste en lievelingsdoch ter Dora (Anita Menist) is in geestelijke zin zijn sprekende gelijkenis. Met haar bleek, scherp profiel, plat haar achteren gekamd haar en magere gestalte beeldt zij het schizophrene vrouwentype uit, dat meestal van een psychologische verward heid getuigt. Ze ziet overal zonde. En al3 het dorp zich opmaakt om badplaats te worden, betekent dat voor haar een mo dem Sodom. Natuurlijk vaart ze steeds uit tegen de vrolijke Tiliy (EUy Ruimscho ten, haar zusje, dat het bloedwarme le ven liefheeft. En dan is er nog het jongste "zusje Greta (Nienke Sikkema), dat 7.0 origineel voor de dag kan komen. Daartussen staat de moe der (Marie Hamel, prachtig in haar moe derrol), die altijd weer wil bemiddelen cn dia haar hart laat spreken. Een bonte staalkaart van verschillende, zeer hetero gene vrouwentypen komen in dit toneel stuk voor,; minstens dertien stuks, onder wie twee jweduwen en drie boerinnen, de laatste nog gekleed volgens de oude folk loristische mode. Op de ledenvergadering van. ,.De Belan gen1' woensdagavond in liet gebouw Irene memoreerde de voorzitter, de heer H. Go- tink, die reeds veertig jaar bestuurslid is, de oprichting van „De Belangen" indertijd door vijf kerkeraadsleden. Er is inmiddels heel wat in Schiedam veranderd. Aan de ledenvergadering werden voorgesteld de nieuwbenoemde adviserende bestuursleden D. Baron en J. de Pater. Mevr. Buskes werd tot bestuurster gekozen. Verschil lende plannen voor 1963 staan op de helling, zoalseen. nieuwe centrale verwarming, waarop het gehele gebouwen-complex kan worden aangesloten, het 70-jarig bestaan met een receptie en feestavond in septem-. ber a.5. cn het schilderen van het voorge? bouw in moderne, fris ge kleuren. Aangézlen de huurders steeds hogere eisen aan zalen gaan stellen, wat zeer be grijpelijk Is, zijn er plahnep in voorberei ding voor een acceptabele huurverhoging om de kosten op ta vangen. De heer P. Boon, chef van het maga zijn van grondstoffen van de Schiet!. Cartonnagefabriek aan de Burg, Honnerla- ge Gretelaan 159, werd donderdagmiddag in de kantine van de fabriek gehuldigd wegerjs het feit dat hij 25 jaar geleden bij dit Schiedamse bedrijf in dienst kwam. Hij is de zestiende werknemer, die zijr, 25-jarjg jubileum bij de Schied. Carton nagefabriek viert. Voorts telt het bedrijf nog 04 werknemers, die twaalf en half jaar en langer in dienst zijn. De jubilaris werd toegesproken door de directeur, de heer T. N. M. Jansen, die hem een ca deau onder couvert aanbood. In zijn kwa liteit van bestuurslid van de Maatschap pij voor Nijverheid en Handel overhandig de de 'heer Jansen hem het eregetuig- zehrift met zilveren draagpenning. Na mens hot gehele persoaeel bood de heer J. van Gestel de jubilaris een fototoestel met toebehoren en een werphengel aan. Na afloop van het officiële gedeelte ble ven de aanwezigen nog geruime tijd In «en gezellig samenzijn bijeen. In de handbalcompetitie gaat het eerste damesteam van DWS zondag naar Valkens- waard om daar de strijd aan te binden te gen VHC. Het gelijke spel van afgelopen zondag van onze stadgenoten togen ANIMO duidt er op dat er wel enige kans op winst Is. De Wiltondames moeten tegen Turhlust aan de volle winst kunnen komen. Het Haagse 'team doet het deze competitie bij zonder slecht en staat op de onderste plaats. De dames van UVG krijgen het thuis legen Aótief uit Rotterdam bijzonder zwaar. Gezien de positie van beide teams van de eerste klas van de afde ling Rotterdam geven wij UVG toch de beste papieren. Bij de heren ontvangt Wilton-Fijenoord aan. de Maaskant het sterke en zeer ge vaarlijke team van Hellas 3 uit Den Haag, Gezien de goede tweede plaats van de rood-witten mogen zij zich echter de winst riet laten ontgaan. De heren van DWS ontvangen De HoJlan- 4iaan uit Vlaardingen, Dit team is danig verzwakt door bet terugkeren naar Wilton van enkele van zijn prominente spelers en D\VS zal dan ook naar we aannemen, met de Vlaardingers niet veel moeite hebben. De heren van UVG krijgen op Harga be- zoek van lijstaanvoerder Actief uit Rotter dam. "UVG doet het deze competitie niet hest en de Rotterdammers daarentegen spelen een grote rol. Zij lijken vastbeslo ten het kampioenschap In de afdeüngs eer ste klas te behalen, wat voor UVG niet veel goeds belooft. apri] Wassende maan Zon op 5,20 uur, onder 19.58 uur Maan op 0.03 uur, onder In de afdeling zaterdag bracht PPSC een over de gehele linie falend Den Bom mel in eigen buis een verpletterende 00 nederlaag toe- Een eenzijdige wedstrijd, doordat de aanvalslinle der gastheren niet in staat bleek het PPSC doel enigermate te bedreigen. De Schiedammers daarente gen waren niet van het doei hunner te gen stander weg te krijgen; doelpunten vielen dón ook' als rijpe vruchten van de boom. Met een kopbal luidde Groen in de vijfde minuut het schuttersfeest in. Even later besloot v. Veen een solp-rush. met de tweede voltreffer en was het het eerste recht vsn de spreekwoordelijke dam. Bij de rust was bet 06 en eerst toen in de tweede helft de dubbele cijfers bereikt werden, vond PPSC het welletjes. Töpsco- ren werd v. Veen, die vijf doelpunten voor zijn rekening nam. Ook Teeuw en Kalden eisten een aandeel op in dit succesvolle prijsschieten. Nu leider SNS op eigen veld door ZWSH werd geklopt (1—0), zit er in de sectorzaterdagvoetbal meer dan ooit de kans op een afdelingstitel voor Schie dam in. VRIJDAG 26 APRIL Dc Rank, S uur: Gymnastiekver. D.O.K. uit voering. Irene, 8 uur: Mondaccordeon. Ver. Bravo, to- Chr.esoc.PBei., 8 uur: Werkende Jeugd Kon- taktavond. Musis Sacrum, 8 uur; Gym. ver. THOR. Feest avond. Volkïgebouw 8 uur: NW Bestuurdersbond. Kursusavond. ZATERDAG 27 APRIL. •Irene, 8 uur; To neetvér. Het Voetlicht. To neelavond. Musis Sacrum, 8 uur: Toneel ver. BonaventU- xa. Toneelavond. ZONDAG 28 APRIL Arcade, 8 uur: Jazz Soc. Guit] au me. dansavond. Wijkcentrum, Nieuwland, 8 uur; Instuif ït.K. Jong Schiedam, dansavond. MAANDAG 29 APRIL Irene, 8 uur: Wh'kgemeente 4. wjjkavond. BIBLIOTHEKEN (dagelijks) Gemeentebibliotheek, Lange Haven 131: maan dag 7—8.30: dinsdag 9.304.30 en 7—8.20; woensdag 9.30—4.30: donderdag 9.30—12.30: vrijdag 9.30—4.31) en 7—8.30; zaterdag 9.30— 4.30 uur. Loreuizlaan 6: maandag 1—4.30; woensdag 7—9; vrijdag 14.30; zaterdag 912.30 uur. Dr. Wxbautsph'iii 129: maandag i~9: dinsdag 1—4.30; woensdag, alleen jevgd, 2—4, alleen volwassenen, 7—0: donderdag 9.30—12: vrij dag 7—9. volwassenen en 7—8 uur. jeugd. Jeugdbibliotheek, YVcstmolenstraat 20: dinsdag 3.30—5; woensdag 2—5; vrijdag 3.80—5 en 7 —8: zaterdag 1—4 uur, (mei tol oktober 9— 12.30 uur) hohnstammscliool, Kaliranheiistraat 4, alleen jeugd: maandag 3.30—5: vrijdag 3.30—5 uur. Leliestraat 10: woensdag 1—4, volwassenen, en jeugd, 18.30 alleen volwassenen; zaterdag 14 uur, volwassenen en jeugd. Schledamseweg 26: dinsdag 2—5, alleen vol wassenen; vrijdag 2—5 uur, volwassenen en jeugd. APOTHEEK Nieuwland, Wibautsplein 17. BIOSCOPEN Passage Theater, dagelijks 2—8.15, zaterdag cn zondag 2—4,15—7—9.15 Uur; Jerry als Asse poester. Monopolc Theater, vrijdag en zaterdag 27 9.15, zondag 7—9.15: Het Spook van de Ope ra; zondag-matinees 24.15: Thaza zoon van Conchise; maandag, dinsdag en woensdag 2— 8: Sluiers van Bagdad; donderdag 28 uur; van het Westelijk front geen nieuws. GEM- KENNISGEVING, sluiting café's op 30 april en 6 mef. In verband met de viering van Koninginnedag op dinsdag 30 april 1963 en de Nationale Feest dag op maandag 6 mei 1983 heeft de Burge meester besloten, dat de café's op deze dagen open mogen blijven tot twee uur des nachts. Muziek mag er dan zijn tot half twee. voor de dancings alsmede de nachtbars blijft van kracht het gestelde in de voor die Inrich tingen verleende ontheffing van het normale sluitingsuur. Schi«dam, 25 april 1953. GEM. KENNISGEVING. DODENHERDENKING 4 MEI 1963 In verband met het karakter van de Nationale herdenking van de gevallenen uit de tweede wereldoorlog op de avond van 4 mei heeft de Burgemeester besloten, dat I. gesloten, moeten zijn van 18,00—21.00 uur; a, openbare dansinrichtlngcn. b. alle gebouwen waarin openbare verma kelijkheden kunnen worden gehouden, tenzij }n een zeer speciaal geval In ver band met de voorstelling ontheffing wordt verleend. li. de inrichtingen tot het verbruik van eet- enJot drinkwaren van X8.0a-2i.00 uur alleen muziek ten gehore mogen brengen door middel van radio-ontvangtoestellen, welke zijn afgestemd op de Nederlandse zenders Hilversum I en II. Schiedam, 35 april 1963. GEM, KENNISGEVING. Sluiting Gemeentelijke Bureaus en Diensten op 30 april 1963. Ge Gemeentelijke Bureaus en Diensten zullen op dinsdag, 30 april (Koninginnedag) voor het publiek gesloten zijn. De Dienst van het Openbaar Slachthuis zal geopend zijn als op zon- en feestdagen. Er zal op deze dag geen huisvuil worden op gehaald, Be Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek en de filialen 2ullen ook voor het puhüek gesloten zijn. Het Museum zal gedurende de gebruikelijke tijd geopend ztjn (van 10.00 tot 17,00 uur). Schiedam, 25 april 1963. De kachel brandde loeh. De heer Tb- N. aan de Buitenhayepweg is het slachtoffer geworden van de kou der laatste dager. Toen hij donderdag thuis kwam dacht hij dat zijn kachel uit was. Om snel weer een vuurtje te hebben deed tj er papier in. gedrenkt in spiritus. Toen bleek echter, dat du kachel nog niet neleman1 uit was; er ontstond een steekvlam en ec klank een hevige knal. De schoorsteen werd door de explosie van het dak gerukt en de brok stukken kwamen terecht op het plaatsje bij de buren, waar het 1%-jarige meisje Joh. R. een stuk op haar grote teen kreeg. De GG en GD moest er aan te pas komen om haar te verbinden. De brandweer o.l.v. üe heer De Jager heeft de restanten van de schoorsteen van het dak gehaald, maar be hoefde niet te blussen, omdat er geen brand ontstond. De heer N. liep geschroeide wenk brauwen op. Wiel raakte los. Toen de 16-jarige hulp- monteur P. J. van G. over de Parkweg fietste raakte zijn voorwiel los uit de vork. De knaap sloeg over de kop en de GG en GD moest hem naar het ziekenhuis brengen met een hersenschudding, hoofdwonden en een gebroken, rechter duim. Diefstal. Uit een afges1 ten auto op de Parkweg werd in de nacht van woensdag op donderdag een honderdtal gasaanstekers auto in de B. K.-laan verdween een transis- gestolen, zo werd door de heer J. te H. bi de politie gemeld en uit een niet afgesloten tor radiotoestel van de heer P. J. K. De heer D, V. miste gisteravond 2ijn bromfiets, dio hij enige uren tevoren had neergezet voor zijn woning aan de Verbrande Erven. In de zaal De Bron., naast het Musis startte de Kath. Middenstands Bond weer met een gezellige contactavond, na een langdurig recesvanwege de ongewoon koude winter, zoals de voorzitter de heer A. M. Schoof in zijn welkomstwoord bijl wijze van verontschuldiging opmerkte. De oud-adviseur van de Bond, kapelaan N. Bijnsdorp vertelde aap de hand van bij zonder fraaie kleurendia's op boeiende wijze over zijn reis naar Israël, waarbij hij veel wist te vertellen over de heilig dommen en de landschappen van het Hei lige Band. Op 6 mei wordt in De Bron de sluitingsavond gehouden van de zo ge slaagde vormingscursus voor de jongeren van de Kath. Middenstands Bond. Door de artsen J. A. H. van den Berg en A. Q. C. Klomp werden deze maand examens afgenomen voor het eenheidsdi- ploma Eerste Hulp bü Ongelukken. Voor dit examen slaagden 2S> cursisten aan wie het diploma binnenkort zal worden uitge reikt. De namen van de en zijn: De dames; B. van Dijk-BÖttern, H. Donk- Fruneau, J. J. v. d. Eem, G. Guldenaar, J. v. Hartingsveldt-de Reydt, E. E. Jans sen, Ch. C. Hesselmk-Viets, N. A. Hey- koop, A. W. de Jong, C. v. d. Kemp. G. KIoos, F. A. de Koning, C. E. Laauwen, G T. M v d Linde. L H. G. Meyer, C. H. Reemers-de Raay, E, Stouthande]- de Vogel, N A. v. Tiiborg-v. Hartingsveldt. J. Timmers-v. Hartingsveldt en T, Ver- hoev. De heren: F. C. Anthonissen A. v. d. Broek, M. Jongste, H. W, v. 'Kersen, J A. P Laauwen, G C. Maagdenberg. A. Manders, L. P. Vertinde en E. V. Witsen. Geslaagde donatenrsavond Het muziekkorps van het Leger des Heiis, dat in het kader van zijn 65-jarig bestaan donderdagavond in het gebouw Arcade een muziekuitvoering onder teiding van kapelmeester A. van Gulik gaf, bleek nog niets van zijn elan uit de eerste tijd van zijn bestaan verloren te hebben. Na dat o.i.y. kapitein Palstra door de talrijke aanwezigen het openingslied was gezon gen, volgde een gevarieerd muzikaal programma, waaraan ook een viertal gas ten hun medewerking gaven. Het schoolpaastoernooi, dat in dc week na Pasen gehouden zou worden, moest af gelast worden wegens het slechte weer ep de gesteldheid van de terreinen, De com missie schoolvoetbal en-handbal van de vereniging nationale feest- en gedenkdagen Schiedam heeft gezocht naar een oplos sing om de teleurgestelde deelnemers toch nog aan hun trek te laten komen. Zij heeft daarvoor eon programma opgesteld, dat op Koninginnedag en in de Pinkstervakantie zal worden afgewerkt. Het oorspronkelijk voor Koninginnedag gemaakte programma komt uiteraard te vervallen. Op die dag speelt nu afdeling C van het voetbal, ter wijl om elf uur ook de wedstrijd tussen een Schjedams elftal en de kampioen van het Vlaardingse schoolvoetbal begint. Van handbal spelen de afdelingen B. C. D. E. en F. In de Pinkstervakantie, op vrijdag 7 ju ni voetbalt de afdeling E (blz. 4 t.m. 7 van het programma boekje) en de meis jes van afdeling A spelen hun handbalvved- strijden (blz. 28 en 29). Voor beide af delingen worden op zaterdag, 8 juni. de eindwedstrijden gespeeld. Behoudens een wijziging in de te bespe len velden is het wedstxijdsohema van bo vengenoemde wedstrijden onveranderd gebleven. De teams van de Schiedamse Volleybal club hebben de laatste competitiewedstrij den achter de rug. Dames 2 kreeg de eerste en enige -ne derlaag te slikken; met 3—1 kregen de Schiedamse meisjes klop van DOS Als enig excuus mag gelden, dat met invalsters werd aangetreden en ook dat er niets meer op het spel stond. Dames 3 verraste door eeq fraaie 3—1 zege op Aggredior 2 en nestelde zich hier door definitief in de middenmoot van do 2e klasse. Heren 3 tenslotte won wederom twee keer met 3—0, respectievelijk van Macca- bi en Set~Up^ Zonder de twee extra ver lies- punten wegens een keer niet opkomen zou dit team kampioen geworden zijn. Nu moest met één punt achterstand met rle tweede plaats genoegen worden genomen. Nu resten nog slechts de promotiewed strijden van het eerste damesteam. Zodra het gemeentebestuur hiervoor een geschik te zaai kan toewijzen, zullen dezo belang rijke wedstrijden beginnen. Vrijdag en maandag speelt SVC de wed strijden van haar jubileum toernooi, Do- volgende wedstrijden staan op het pro? gramma: Vrijdag: SVC 2 Hou stand 2, Darpes; SVC 1 Hou stand 1, Dames; SVC 2 Kou stand 2, Heren; SVC l Hou stand 1, Heren. Maandag; SVC 3—ZVC 4, Dames; SVC 4 ZVC 5, Dames; SVC 3 Set-Up 1, He ren; SVC 4 ZVC 3, Heren. Gespeeld wordt in het gymnastieklokaal aan het Oude Kerkhof. Deze week is begonnen met het aanleg gen van een zes meter brede weg in het uitbreidingsplan Holy. Dat gebeurt door het leggen van betonnen platen van twee bij twee meter op de reeds eerder ge storte zandbaan, De nieuwe weg begint ter hoogte van de Burgemeester Verkadesingel, "loopt eerst in noordelijke richting en buigt voorhij de in aanleg zijnde rijksweg 20 naar het oos ten, evenwijdig aan de rijksweg. Dit werk moet vóór 1 juni klaar zijn, omdat dan begonnen moet worden met de daar le bouwen woningwetwoningen volgens het systeem Larsen en Nielsen. In eerste aanleg worden er daarvan 288 gebouwd. In 1962 heeft de Stichting De Flak- keesche Gemeenschap" weer veel bemoei enis gehad met en zich beijverd voor ver betering van de verbindingen van het ei land roet de vaste wal en terzake het ver krijgen van zekere voordelen voor dege nen. die aangewezen zijn op de openbare vervoermiddelen, die geheel in handen zijn van de N.V. Rotterdamsche Tramweg Mij. Reeds in het begin van 1962 werd een vergadering gehouden van. vertegenwoor digers van de Zuid-Hcllandsehe eilanden en van Schouwen en Duiveland met de heer Schilthuis, wethouder van Rotterdam en president-commissaris van de R.T.M. Bij dit onderhoud werd de Flakkeesche Gemeenschap vertegenwoordigd door de voorzitter, burgemeester Hordijk. Volgens rapport van de voorzitter, afge drukt in het jaarverslag, heeft dit gesprek weinig resultaat opgeleverd. Men kwam te weten, dat Rotterdam bij de R.T.M. slechts één belang heeft: de trambaan uit de stad verwijderen en de elektrische tram doortrekken tot Hoogvliet. Van het eigen lijke vervoersgebied van de maatschappij trekt men zich niets aan! Tijdens het gesprek werd duidelijk, dat tussen de gemeente Rotterdam en de Ned. Spoorwegen afspraken bestaan over over neming van het aandelenpakket van de R.T.M. De Spoorwegen konden daarvoor echter niet de ministeriële goedkeuring krijgen. Dit werd door de vertegenwoordi gers van de eilanden zeer betreurd, want Sportuilwiseelhig met Boo Op uitnodiging van het gemeentebe stuur van Spijkenisse en de Stichting Ge meenschap Spijkenisse komt morgenavond kwart voor eU een groep van 28 Zweed se jongens tussen 14 en 18 jaar te Spij kenisse aun i'oor een verblijf van vier dagen. Met hen reizen vier Zweedse echt paren mee. die de leiding over de groep nebben. De groep is afkomstig uit de Zweedse stad Boo, met weike plaats de gemeente Spijkenisse contacten onderhoudt Do jongeren, die lid zijn van nel Zweed se KM UP. uetgeen vergeleken kan we den met de Nederianase AJMV, zullen te üpijkemsse een uitgebreid programma meemaken, waarin cte sport een voorna me plaats 2al innemen. Op het pro gramma staat ondermeer taieltenniswed- strijden in het verenigingsgebouw 't Con tact, sportwedstrijden en demonstraties op Koninginnedag op het sportpark „Oiympia" en een tenniswedstrijd. Ook zullen de gasten maandag een rondrit door Rotterdam maken en een haven- rondvaart. Op de avoqci van Koninginne dag zullen zij aanwezig zijn bij het dans feest op het gedempte Spui. Woensdag J mei zaL de groep naar Zweden terugke ren. De jongeren zullen worden onderge bracht bij inwoners van Spijkeip Het ligt in de bedoeling dat te zijner tijd ook een groep jongeren uit Spijkenisse naar Boo gaan. Maandag a.s. zal de burgemeester valt Spijkenisse zijn ambtgenoot uit Bielefeld ontvangen. Een groep Duitsers onder wie de burgemeester en directeur Gemeente werken van Bielefeld is namelijk op uitno diging van de Shell In Nederland. De groep zal op het gemeentehuis van Spij kenisse worden rondgeleid. Speciaal de woningbouw en uitbreidingsplannen heb ben de belangstelling van rle Duitse gas ten. deze zijn van mening, dat alleen de Spoor wegen het gebied uit de impasse kunnen helpen. Het jaarverslag vermeldt hetgeen lus? sen het FG-bestuur is besproken en da briefwisseling, die is gevoerd, over het uit-» breiden van vervoerscapaciteit in de veer dienst Middclhamis-Hellevoet5luis, waar voor het FG-bestuur het oog had op het in dit veer brengen van het schip Gorinchem V (intussen is dit schip ingelegd in het veer Sluishaven-Dintelsas, het veer op Brabant dus"). De RTM-dircctie heeft er op gewezen, dat de Gorinchem V slechts weinig passagiersaccommodatie biedt en derhalve weinig soulaas zou bieden in het drukke arbeiders vervoer op de spitsuren. De RTM-directeur deelde hierbij tevens mede, dat dc moeilijkheden met het ar-» beidersvervoer thans overwonnen zijn door het bouwen van overdekte plaatsruimte op het bovendek van het s.s. „Stad Zierikzee" Het FG-bestuur had ook de suggestie ge daan van het invoeren van 10-rittenkaar- ten bij de RTM. Hierop berichtte de direc tie van de vervoersmij., dat het haar niet duidelijk was op welk traject men voor stander was van deze 10-rittenkaart eö In dien gedacht werd aan het geven van re ductie moest de directeur daarin teleur stellen, omdal sedert cle invoering van de laatste tariefsverhoging, voor de veerdienst in 1951 en de tram in 1957. de exploitatie kosten enorm zijn gestegen. Bovendien, zo voorspelde de directeur van de RTM, zou invoering van 10-ritten- kaarlen in de veerdienst grote bezwaren opleveren, zowel wat controle als prijs be treft; de bedragen zouden voor de gemid delde gebruiker te hoog liggen. Deze zaken zijn nadien in bestuursver gaderingen van de F.G. uitvoerig bespro ken en men kwam tot de conclusie dat het noodzakelijk is de Spoorwegen bij de RTM te betrekken. Men besloot in deze rich ting te gaan werken. Ook behandelde het FG-bestuur de ge woonte van een aantal Fiakkeese firma's om verkorte dienstregelingen van de RTM uit te geven, aangevuld met dienstrege lingen van de veren van Van der Schuyt; de R.T.M. heeft hiertegen bezwaar ge maakt op grand van de auteurswet onder het motief dat samenstellen van een dienst regeling zeer bewerkelijk is en veel geld kost. De uitgifte van verkorte dienstrege lingen beïnvloedt dc verkoop van de RTM- dienstregelingcn zeer nadelig. De Jf.G.- voorzitter heeft over een en ander een on derhoud gehad met de directeur en deze verklaarde in overweging te zullen ne men in hoever kan worden voorzien in de behoefte aan een verkorte dienstregeling. Het aanvaarden door de gemeenteraad van het voorstel tot aankoop van een staalconstructie voor de bouw van een sporthal, is vooral in kringen van de hand balsport met vreugde begroef:. Immers, de plaatselijke handbalclubs zijn voor de zaalhandbalcompetitie geheel aangewezen op de Energiehal in Rotterdam: een tijd rovende maar bovendien een vrij kostba re geschiedenis. Voor ieder» wedstrijd moet per speler f 0,85 betaald worden, een bedrag dat er op de lange duur behoorlijk in gaat hangen. Bij minder gunstig weer moet de reis naar de Maasstad per tram gemaakt worden, zodat een spelend lid dan bij elkaar t 1,35 krijgt neer te tellen. Ook een eigen sporthal zal uiteraard kos ten met zich brengen maar deze «uilen toch wel lager komen te liggen dan bij X>e directie van bet NIEUWSBLAD beboudt ziet» bet recht voor Advertenties tonder op ga si vstt redenen te weigeren. BfJ advenenues onder mini- mer worden un de Adver teerder niet doorgegeven, drukwerken, circulaires en dergelijke stukken afkom stig van tussenpersonen, betzellde geldt voor «ndere stukken, wclko niet bona fide op de Inhoud van de advertentie- reflecteren. Stukken, die bij het blad blijven berusten, worden na een maand na controle van de inhoud vemleMgd. Voor Bouten opgegeven advertenties het blad niet aansprake lijk. verzoek om herplaat sing zonder betaUng of restitutie kan derhalve niet worden Ingewilligd. Wie DE KLEINTJES steeds eert is het sukses alti/d weerd Dit moderne slaapmeubel is speciaal ontworpen om in kamers ruimte te winnen. 80x190 175,—, 90x390 ƒ185,— 120x190 215,—, 130x190 225,— deze prijzen zyn met inbegrip van staaldraadraatras of houten vlonder. Uit voorraad verkrijgbaar bij; - Broersve5t 64-66 tel. 67920 'het bespelen van de Energiehal tot dusvei het geval is. Wanneer de te bouwen sporthal een vloeroppervlakte krijgt van 73 bij 37 meter houdt dit in, dat er slechts één handbal- speelveld kan worden uitgezet De voorgeschreven veldmaten voor het zaalhandbal liggen nl. tussen de 30-50 me ter lengte bij een breedte van 15 tot 25 me ter. Voor de voReybalsport komt het iets gunstiger uit, het moet mogelijk zijn in de komende nieuwe hal twee volleybaipar- tijen gelijktijdig te spelen. Voor de gemeente is deze zaak met het verleende krediet en het beschikbaar stel len van de grond niet afgedaan. De SBLO zal nog veel geld nodig hebben voor de bouw en de volledige accommodatie en hiervoor voor een deel bij de gemeente aankloppen. Het SBLO-bestuur zal zich ook wenden tot de Nederlandse Sportfede-1 miljoen gulden aan renteloze voorschotten uit de totogelden beschikbaar stelde voor de bouw van sportaccommodaties, waar onder een groot aantal sporthallen en za len. Toen de vereniging voor volkshuisves ting Patrimoniums Woningen 50 jaar be-\ stond heeft het gemeentebestuur een ge schenk toegezegd in de vorm van een beeldhouwwerk. Dit beeld, voorstellende „Man met kind" werd inmiddels vervaardigd door de Vlaardingse beeldhouwer L. Droppert en het 2ai maandagmiddag, kwart over vier, door burgemeester mr. J. Heusdens worden aangeboden aan het bestuur vap Patrimoniums Woningen; dit geschiedt nabij het kruispunt Burgemeester Pruis singel—.Vondelstraat. Er vallen weer enige dingen te vermel den, die aantonen dat het werk voor uit breiding van onze stad steeds doorgaat. Zo is begonnen met het aanleggen van riole ring en bestrating op het nieuwe industrie terrein in de Aalkeet Binncnpoldér en ook wordt er gewerkt aan het maken van een grondverbetering in het verlengde van de Dirk de Derdelaan. Dit is nodig om haf collecteurriool, dat in de Westwijk ligt. naar het noorden te kunnen verlengen tot juist voorbij de in aanleg zijnde rijksweg 20. Er werden ook weer eerste palen ge slagen en wel voor de laagbouw van b^t tweede bejaardencentrum aan de Jaeoba van Beierenstraat en voor de bouw van een zesklassige lagere school aan de Clau dius Civilislaan, voor de vereniging tot het verstrekken van schoolonderwijs cp refor matorische grondslag. Bouwvergunningen zijn verleend aan: de Stichting Pensioenfonds Personeel E.N.C.K. voor het bouwen van 24 flatwo ningen cn 18 garages, in drie bouwblokken met vier bouwlagen en een onderbouw aan de Datheenstraat. de Stichting Pensioenfonds E.N.C.K. voor het bouwen van zestien flatwoningen en twaalf garages, In twee bouwblokken als boven, aan de Datheenstraat. het Havenbedrijf Vlaard in gen-Oost -voor het verbouwen en uitbreiden van het ma- gazijnpand jan de Deltaweg nr. 130. de heer E. P. v.d. Veen Jr.. alhier, voor het bouwen van een garage bij de woning Burgemeester Luyerinksingel 10. POST- EN TELEGRAAFKANTOOR SCHIEDAM biedt een veste betrekking aan Leeftijd 18 tot 4.5 jaar. Volledig gewoon lager Onderwijs. Bruto maandloon op 25-]arIge leeftijd f 442,— (inclusief huurcompensatie). Bovendien diverse toeslagen en verdienstebeloning. Nadere inlichtingen en aanmeldingen bij de directeur van het Post- en Telegraafkantoor, Tuinlaan 114, of te zijnen huize Buys Ballotsingei 69 B.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1