ROTTERDAMSCH IfOWSJB ^Si Ton Stolk eti Tan I/Y? ti dot" 'Zuoctn iverketi hard om naam te krijg* en 1 Intiem 2 staat met een been in de tweede klasse WERKSPOOR Maas Vlaardingen ging eervol tegen Thor RW ten onder Nog even de puntjes op de stemming-i Achtste lustrum van banketfabrikant Agenda De politie meldt Tennis in blauwe industriedampen Heren weer superieur HoUandiaan won met 3-1 laatste thuiswedstrijd Sluiting gemeentebureau op de stemdag Vakantiesluiting winkels Nieuwe klanten voor U! «ggg||gÉ|jfe Pijpfitters/ CX-monteurs 9 EEectriseh lassers Instr. pijpfitters Machine-bankwerkers Gssstr.-bankwerkers Montagewerkers versnelde opleiding tot pijpfitter VMS-Ieerlmo[eii loonden hun kunnen Hennie Smit weer eerste Burgerlijke Stand Training H.V.0. Afscheid ds. S. v. d. Bos De liturgie in een oeeumene-avond ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 14 MEI 1963 A Booffefetttsdup m ftedactte: (/LAARDiNGEN, Sm. Havenstraat 1 Tel. 3229 ■•dutte: Tel. «SI VLAARDINGEN' KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 mSOLINDESINGEL 33 KOMEND vanuit een barre, bijna win terse wereld, alleen de kalender weet dat het de maand mei Is worden we in een Intieme omgeving ontvangen door een vriendelijke gastvrouw. Zij wijst ons dc kapstok en een spiegel. Dat laat ste is heel erg nodig: de wind heeft wei. nig respect voor keurig gemodelleerd haar. Van haven dringen klanken tot eins door van piano- en klarinetmuziek. „Ze rijn hard bezig, nietwaar?" Onze vriendelijke gastvrouw knikt. „Wilt U koffie?" Natuurlijk .„.en ze roept tegelijkertijd naar boven: Women jullie" Even later komen ze naar beneden: Ton Stoik, pianist en Jan van der Zwan, kla rinettist, Want zo willen ze graag bekend z.jn: als duo. Onder het genot van een heerlijk kopje koffie komen we allemaal even bij. Ton Stolk cn Jan van der Zwan van hun repetitie, wij van onze tocht door de barre voorjaarskou. Nb een kwartiertje verhulzen we naar boven. In een karner, waar de Luxaflex bedoeld is om al te indringerige zonne stralen te weren, is ze nu neergelaten als afweer middel tegen de kou. Een zacht brandende haard verspreid een behaaglij ke warmte. Die warmte is niet alleen be doeld voor ons, maar ook voor het glan zende, bruine instrument, dat bijna de ge. hele kamer in beslag neemt. Een velugeL „Fijn, zo'tt „muziekkamer" in je huis", merken wij op. Ton Stolk kijkt lachtend op en zegt: „Ja maar het is ook m'n beroep!" Dat is waar ook we waren het bijna vergeten. Ton Stolk is niet alleen Ge „helft" van een duo, maar ook piano leraar. We gaan even luisteren. Op de lessenaars staat een sonatine voor piano en klarinet, gecomponeerd door. Ton Stolk. Een knikje met het hoofd van Jan van der Zwan en daar klinken de eerste tonen van een fraaie sonatine. Jan van der Zwan. klarinettist van de Jonink- lijke Militaire Kapel, bespeelt zijn instru ment met een diepie gevoeligheid. Beheerst en fijngevoelig beantwoordt de klarinet het thema, dat door de piano vooraf wordt gespeeld. De vingers van de pianist tasten snel en licht"de toetsen van de vleugel sf, zoals de vingers van de klarinettist langs het lange, donkere instrument op en neer glijden. We horen wel overwogen samenspel, ook al horen we in andere composities dat de vertolking nog niet helemaal if is. Dat is ook niet de bedoeling. „We hebben ons repertoire „speelklaar" zegt pianist Ton Stolk. „Moeten we er gens optreden, dan gaan we de verlangde werken alleen nog af werken en we zijn voor het optreden gereed". £JET repertoire ziet er prachtig uit Het is netjes afgedrukt in een folder, die een keurig visitekaartje van het duo is. Op de voorkant staat een. foto van hen beiden, binnenin is het repertoire vermeld. We vinden er werk van Carl Maria von Weber, van Brahms, Saint-Saëns, Debus sy en Hindemith, maar ook van minder bekenden als Pierné, Gaubert, Poot, Schouwman, Ferguson, Vlag en vele an deren. Weer teruggekeerd in de gezellige, sfeer volle huiskamer van de familie Stolk, ho ren we meer over de aspiraties van het duo. „We spelen nu al drie jaar samen. We kennen elkaar al veel langer. Er is zelfs nog een tijd geweest dat Jan „mijn heer" tegen mij zei maar dat is nu al weer zo lang geleden. Het idee om een echt duo te vormen komt eigenlijk van. zelf. Je speelt samen, zoals ik ook wel samen heb gespeeld met een violiste, of met een andere pianist. Maar als je re gelmatig samenspeelt waarom zou je er dan niet iets meer mee willen en mogen doen? We hebben in Amsterdam grote hoeveelheden muziekliteratuur opgevraagd voor piano en klarinet daaruit hebben we onze keuze gemaakt En dan maar repeteren, repeteren, repeteren. Iedere terdagochtend. O ja, we zijn wel eens in nen spelen. Een fijne omgeving en een fijn publiek. Maar later stelde Cor zijn zolder niet meer ter beschikking. Dat kon niet meer: hij moest er zelf ook werken en bovendien: je staat er van versteld wat een kosten zo'n avond bij je thuis met zich mee brengt Programma's sten cil! en en stoelen huren. En dat allemaal als je geen entré wilt heffen. Op diverse concoursen en in Schiedam hebben we ook gespeeld. Weet U, dat w« twee wereldpremières op ons repertoire hebben? De „Elégie" van Henri C. van Praag. Van die uitvoering heeft er nog een verslag gestaan in het blad van Do- nemus. de vereniging Documentatie van Nederlandse Muziek. Maar we zouden zo graag meer in het openbaar willen spelen. "t'N daarmee raken we dan de kern van de problematiek van dit duo. Wil je succes hebben op het terrein van de klas sieke muziek, dan moet men je naam kennen, anders nodigt men je niet uit om op te treden, Hoe kom je aan die goede naam? Door op te treden en waardoor treedt je op? Weer door de goede naam. Een visieuze cirkel dus, waar je slechts met hard werken en met veel moeite door heen kunt breken. Moeite doen Toti Stolk en Jan van der Zwan er genoeg voor, hard werken ook. Ze hebben hun mooie folders aan aller lei mensen in en ver buiten Vlaardingen toegestuurd. Want ze weten ook, dat „een profeet in zijn eigen land nauwelijks geërd wordt" en dat je daarom liever meteen buiten de grenzen moet kijken. Aan koor dirigenten van kleinere koren is ook een folder gestuurd. Koordirigent Ton Stolk merkt op: „Voor een klein koor, dat een concert moet ge ven zonder dure solisten, is het soms moeilijk om een hele avond met zingen te vullen. De koorleden worden erg moe en vermoeidheid heeft een slechte invloed op de prestaties. Misschien zouden wij op zo'n concert als intermezzo kunnen op treden Voor het volgend seizoen heeft het duo Stolk-van der Zwan al weer wat aanvra- Het duo Ton Stolk (piano) en J. van de Zwan (klarinet). gen. Maar de hoop is gericht op de grote stroom, die ze zo graag zouden zien als resultaat van hun folders. Hoe Mevrouw Stoik staat tegenover de activiteiten van het duo? „Schitterend ik leef met ze mee. Ik hoop voor ze dat het nieuwe seizoen veel mogelijkheden biedt. Of ik zelf ook muzieK maak? Nee, al. leen wat zingen. Trouwens, als vrouw van een musicus moet je maar twee dingen kunnen: dat is luisteren en koffie zet- zetten!" En met deze, ongetwijfeld juist heid bevattende uitspraak, hebben we de heer en mevrouw Stolk en Jan van der Zwan in het gezellige, nieuwe huis achter gelaten. We wensen het duo Jan van der Zwan, klarinet en Ton Stolk. piano heel veel succes aan hel begin van hun carrière Dc burgemeester van Vlaardingen maakt bekend, dat woensdag 15 mei de stemming zal plaatsvinden ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Stat en-Gene raal De De stemming vangt aan 's morgens acht uur en duurt tot 's namiddags zeven uur Krachtens de kieswet is ieder, die vol gens het kiezersregister bevoegd is tot de keuze mede te werken, verplicht zich bin nen de voor de stemming bepaalde tijd aan Met een uitgaansdag voor zijn personeel met hun dames en met een receptie dinsdag 28 mei, 's middagas van 35 uur. in de Wilhelminasebietschool. Emmastraat 43a, herdenkt de heer H. H. van den Berg zijn 8e lustrum als zelfstandig zakenman. De jubilaris, die Emmastraat 48—51 woont, begon als grossier m zoetwaren 40 jaar geleden in het ouderlijk huis aan de Emmazijstraat. De zaken marcheerden zo goed. dat hij eerst een pakhuis in de Cos ter straat huurde, vervolgens een groter pakhuis in de Arnold Hoogvüetstraat, waarna hij op zijn basis aan de Emmazij straat terug keerde, na verbouwing van het ouderlijk pand- De bouw van de Stadsgehoorzaal noopte hem daar te ver dwijnen, waarbij de gelegenheid zich voor deed de voormalige bakkerij te betrekken van de heer Hoogendijk, die naar Austra lië emigreerde. Van zoetwaren grossier schakelde bij over op banketfabrikant. Ge- xegeld werd het pand verbouwd en het be- drijf vergroot. Nu zijn er rond 20 perso neelsleden, Veertig jaar geleden waren, er in Vlaardingen zes banketfabrieken. Nu beeld. Het was heerlijk om daar te kun- is die van H. H. v. d. Berg nog de enige. Na het gelij ke spel tegen Hoogvliet heeft het tweede team van de Vlaardingse Ta feltennisvereniging Intiem, de tweede pro motiewedstrijd omgezet in een verdiende 8—2 overwinning. Roteb 1, het Rotterdams Technisch Bedrijf, presenteerde zich wel iswaar met good-old G, Kommers, het geen wel een geduchte versterking beteken de. In drie sets werd M. v. d. Knaap ver slagen door een goed spelende Kommers, maar een vlot behaalde zege van C. Bors- boom bracht de balans spoedig in even wicht. Van de Knaap echter bleek een volslagen off-day te hebben; hij had zijn zelfvertrouwen verloren en verloor op nieuw, .zodat Intiem zelfs tegen een 1—2 achterstand moest aankijken. Barsboom en S. Andree verkeerden in glanzende vorm en dit tweetal sloeg alle illusies van Roteb aan flarden door twee fraaie hattricks en een overwinning in het duobelspel. Intiem heeft thans drie punten uit twee wedstrijden en is uiteraard benieuwd naar DINSDAG Luxor, 7.30 uur n.m.: Oordeel te Neurenberg. 14 jaar. Stadsgehoorzaal, 8 uur n.m.: Ontsnapping onder spervuur, 14 jaar. 15 mei Afnemende tnaan Zon op 4 48 uur, onder 20.26 uur Maan OD 1.35 uur, onder 10.12 uur de uitslag van het treffen tussen Roteb en Hoogvliet, welke ontmoeting is vastge steld op vrijdag 17 mei a.s. te Schicbrock. Verspeelt Hoogvliet een of meer punten, dan is de promotie van Intiem naar de tweede klasse een feit. Wint Hoogvliet, dan zal op neutraal terrein een beslissings wedstrijd worden gespeeld tussen Intiem en Hoogvliet. De junioren van Intiem hebben zich za terdagmiddag uitstekend geweerd in het Nationaal Jeugdtoernooj, dat is georgani seerd door de afdeling Rotterdam van de NTTB en gehouden in bet Tafeltenniscen- irum aan de Nieuwe Binnenweg te Rot terdam. Cees Bouraan, Bertie Stolk, Jan de Bloe- me en Koen Klos hebben de Inliem-kleu- ren goed verdedigd en speelden zeer en thousiast in het toernooi, dat gespeeld wordt volgens het Davis-cupsysteem. Team 1. bestaande uit Bouman en Klos won beide wedstrijden. Xerxes 7 verloor met 3—0, terwijl 21 Up 9 met 3—1 klop kreeg. Stolk en de Bloeme, die het tweede team vormen begonnen met een 3—1 over winning op TOGB 13. maar verloren met dezelfde cijfers van Zuidwijk 2. Zaterdag 25 mei wonlt dit leuke toernooi voortgezet Jeugdige liefhebbers van tafeltennis, kunnen zich weer aanmelden bij Intiem waar zij op gezellige wijze zich kunnen ontspannen. Men kan zich opgeven bij A. Stolk, Soendalaan 111. G. IJtsraa, Johan de "Wittstraat 109a of bij G, Korperahoek, Gedempte Biersloot 68. te melden bij het stembureau van het voor hem aangewezen stemdistrict. De kiezer, die aan deze verplichting met voldoet, wordt, tenzij blijkt, dat hij oen geldige reden van verhindering heeft gehad gestraft met geldboete van ten hoogste vijf gulden. Indien tijdens het plegen .van de overtreding nog geen twee jaren zijn ver lopen sedert een vroegere veroord el ing'van de schuldige wegens gelijke overtreding onherroepelijk is geworden, wordt geld boete van ten hoogste vijftien gulden op gelegd. Voorts worden in herinnering gebracht artikel 128 van het wetboek van strafrecht luidende: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan oen krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deel neemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. En artikel X 9 van de kieswet, luidende: Hij die bij een verkiezing als gemachtig de stemt voor een persoon, wetende dat de ze overleden is, wordt gestraft met hechte nis van ten hoogste een maand of geld boete van ten hoogste duizend gulden. Een vrachtwagen bestuurd door de 22- jarige chauffeur W.R. uit Rotterdam ge raakte op de Holyweg bij het passeren van een tegenligger van de weg en kwam in een sloot terecht. R. kwam met de schrik vrij. De auto moest door een kraan wagen worden gelicht. De 32-jarige bestuurder van een perso nenauto F. E. was op cle Hoogstraat oor zaak van een aanrijding. Zonder op het verkeer te letten opende hij het portier van de auto juist toen de 15-jarige Mans- ka van der Pijl, passeerde op haar rij wiel. Het meisje kwam ten val en liep een gekneusde lmkerenkel op. Op de Deltaweg nabij het Delta-hoteï werden zondagmiddag omstreeks 14.00 uur twee wielrijders door een personen auto aangereden. De 47-jarige chauffeur J. J. reed met zijn 6-jarig zoontje Pieter achterop zijn rijwiel. Naast hem reed zijn 42-jarige vrouw F. J.-v.d. S. met haar 10-jarig dochtertje achter op de fiets. Plotseling werden beide wielrijders door een achteropkomende personenauto ge grepen De vrouw werd opzij geslingerd. Dn raan en het jongetje werden „ge schept" en kwamen op de motorkap te recht. Zij werden ongeveer 15 meter mee genomen. waarna het 6-jarig jongetje van de motorkap onder de auto gleed. De auto stopte even, waarbij de slechts licht ver wonde vader het kind onder de auto kon weghalen. Hierop reed de bestuurder van de auto door. De vrouw liep schaafwonden aan armen en benen op. Het zoontje kreeg schaaf wonden aan het hoofd en de armen. Het dochtertje kwam met de schrik vrij. Dank zij het feit dat getuigen het kenteken van de auto hadden genoteerd wist de politie de auto spoedig op te sporen. De bestuur der, cte 22-jarige stuurman binnenvaarl A.D. meldde zich zondagmiddag aan het bureau van politie. Tijdens de voetbalwedstrijd De HoIIan- diaan-Spoorwijk kwam zondagmiddag op het Hollandiaanterrein de doelman van Spoorwijk, de 28-jarige C. Vogel uil 's-Gra- venhage in botsing met een speler van HoUandiaan. Vogel liep een hoofdwonde op en is door de GGD ter behandeling over gebracht naar het Alg. Ziekenhuis. Ook de afgelopen zondag was het verre van ideaal tennisweer. al Weef liet droog. Op tennispark Soenda voorde de gure iviml bovendien zoveel rdusCrïwinmpen aan, dat een dik fee blauwe rook dc atmos feer verpestte. Wanneer men in Vlaardin gen zon spreken van de gezonde builen- sportbeoefening, krijgt dit «en sarcastisch lintje. Tenzij het inhaleren van Industrie dumpen gezondheidbevorderend zou blij ken te zijn.... Hoe het zij, we zijn zondag getuige geweest van een sportieve en aan trekkelijke tennisstrijd tussen de nummers l en 2 in de Ovpjrgangsklas A, het Haag se Thor Rood Wit 3 en het le team van Mans Vlaardingen. Het Vlaardingse team kwam tegen dit sterke Haagse team, dat vorig seizoen ook reeds kampioen werd en toen op het nippertje de promotie naar de le klas misliep uitstekend voor de dag. De eervolle 45 nederlaag leverde Maas Vlaardingen 1 punt en Thor Rood Wit 2 punten op. Thor Rood Wit liep daarmee zijn le verïlespunt op en leidt nu. na 4 wedstrijden, met II punten, gevolgd door Maas Vlaardingen met 6 punten. Daarmee is de prolongatie ven het Overgmig.sklas A-schap voor Maas Vlaardingen wel ver zekerd. Opnieuw waren de heren van Maas Vlaardingen superieur aan die van Thor Rood Wit. Bleven de Viaardingers In dc eerste ontmoeting in Den Haag in de lo en 2e herensinglc de baas, op tennispark Soenda werden al ie drie heren enkelspelen gewonnen. Met groot machtsvertoon. Voor- ai Ruud Stork speelde buitengewoon sterk het eerste herenenkelspel en dan met na me de le set. waarin hij zijn tegenstan der Hans van IJsseldijk met bijzonder vast en gevarieerd spei overklaste. In da De HoUandiaan is cr zondag in geslaagd weer twee kostbare punten te veroveren, ditmaal ten koste van het Haagse Spoor- ijk. Het begin liet een vlot combinerend HoUandiaan zien. maar meer dan een bul- tenspeldoelpunt leverde dit voorlopig niet op. Integendeel, het waren de gasten, die vijf minuten voor rust de leiding namen o^—i. Direct na cle hervatting had de thuisclub echter wel succes, toen Vugt uit een hoek schop van Van Dorp doelpuntte, 11. Do- ze treffer luidde een offensief in van de O c In verband met de verkiezing van de le den van de Tweede Kamer der Sta ten-Ge neraal, op woensdag 15 mei, zat de le af deling der secretarie, die dag voor ,het pu bliek gesloten zijn voor wat betreft het be volkingsregister. reispapieren en militaire zaken. Het bureau burgerlijke stand is geopend van S.30 uur tot 12 uur. Voor verkiezingsaangelegenheden is hel bureau verkiezingen geopend van 8 tot 19. uur. B. en W. van Vlaardingen maken be kend dat van heden af, gedurende drie maanden, op de afdeling algemene zaken (ingang Waalstraat), ter inzage ligt het vastgestelde rooster, waarin zijn aangewe- I De winkels, behorende tot de door de raad aangewezen groepen, waarvoor een verplichte vakantiesluiting zal gelden; 2 De tijdsruimten, gedurende welke deze winkels in 1983 gesloten dienen te zijn. roodwitten en het was Van Dorp die na tien minuten de stand op 21 bracht. De Hagenaars trachtten nog wel de gelijkma ker te forceren, maar Meeldijk was in goede vorm en toen diep in de tweede helft Vugt de bal voor do derde maal in het doe] deponeerde, was de zaak bekeken 3—1. Zelfs kregen de rood-witten nog kan sen dc voorsprong op te voeren, maar Trooster en Van IJperen misten beiden voor open doel. Met de uitwedstrijd te gen Delfia voor de boeg heeft De HoUan diaan aan een gelijk spel genoeg om zich te handhaven m de vierde kla3se van de KNVB. Overal zijn die Uw klant zouden zijn. als zij U ken den. Wanneer U bij voorbeeld schoonheids middelen verkoopt, of speelgoederen, of col berts - weten dan al degenen die zoiets nodig hebben, dat U die voor treffelijk kunt leveren? U zegt nee? Maar dan mist U vele, vele kansen want het is immers heel eenvoudig om al die mensen te bereiken. De ervaring beeft ge leerd, dat in dit land dagbladadvertenties wor den gespeld dat ze tienduizenden ja hon derdduizenden tot de koopdaad brengen. de kant U niet missen geen dagf Uw advertentie in de dagbladen. die doet bet 'm! Daarmee laat U van (J horen, daar mee brengt U nieuwe klanten in beweging Maak daar goed gebruik van 1 lis, MONTAGE vraagt voor de bouw van olievecwer- kemie en chemische installaties oa. in het Botlek-gebied VAKBEKWAME: (met N.V.L.-diploma) Tevens bestaat op on re FITTERS SCHOOL bij voorkeur voor metaalbewerkers (niet ouder dan 30 jaar), de mogelijkheid een voor de olieverw erkende en chezniacbe industrie te volgen. Na voltooide opleiding volgt tewerk stelling op een onzer binnenlandse montagewerken Regeling voor reisgeld vergoeding of kost- en reisgeldvergoeding. Gratis bedrijfskleding. Gunstige wmstaandeelregehng. Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden woensdag 15 mei a s. tussen 7 en 8 uur nm. bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te MAASSLUIS, alwaar een Werkspoor-vertegenwoordiger aan wezig is. Reis- en verzuimkosten bti sollicitatie warden vergoed. Een feestelijke stemming heerste vrij dagavond in de Viaardingse Muziekschool op de Binnensingel. Een aantal heel jonge solistjes (de meestcn benoden de tien jaar) betraden het podium om voor de geïnte resseerde ouder hun kunnen te tonen. Hans van Leeuwen opende met twee werkjes voor piano, die hij voortreffelijk vertolkte. Alleraardigst was het blokfluit - klasje, dat één- en tweestemmige oude bekende liedjes liet horen. Charmant wa ren de kleine Hétène en Niek Schippers, die samen blokfluit en gitaar speelden. Hoe verrukkelijk was het enthousiastme van het kleine zingende jongetje, dat zich zelf begeleide op de nkelele en van de kleine peuter die zo zuiver op zijn viool zijn menuetje speelde op de vleugel bege leid door een dito partner. Een speciale vermelding verdient wel Jan Sparreboom. die na anderhalf jaar studie, zeer muzikaal een tweetal werkjes voor piano ten gehore bracht. Zo ook Aririe ïmhoff met een bijzonder mooie weergave van de Gavotte in Bes van G, F. Handel en de jeugdige violist Piet van Heest, die voortreffelijk een concert van Rieding vertolkte, daarbij zeer goed op dt vleugel begeleid door Elly Niiyt (uit stekend samenspel). Het publiek toonde zich zeer enthousiast Een geslaagde avond, waarop leerlingen, ouders en de directie van de school, de dames Verschoor, met veel genoegen kun nen terugzien. De Fortuna-atleet Hennie Smit heeft op nieuw een le prijs aan zijn prijzenkast toegevoegd. Hij zegevierde ditmaal op re gionale atletiekwedstrijden in Den Haag op het nummer 800 meter hardlopen heren B-klas in de tijd van 2.03. Dick v. d. Meer werd 4e op de 1500 meter jongens-A in 4.23.2 en verbeterde daarmee zijn beste persoonlijke prestatie mei 2 seconden. Son- ja Scnrijvershof sprong bij dames-B 1.45 meter hoog wat goed was voor de eerste plaats. In 13.1 legde zij de 100 meter af. Zij werd hiermee derde en evenaarde het clubrecord. Joke Struijs werd 4e op hoog springen bij dames-C, met 1.80 meter. Ruim 4 tan gespaard in april Bij de Spaarbank Vlaardingen werd in april een bedrag van 409.840 gespaard tegen 570.176 in april vorig jaar. Er werd ingelegd een bedrag van 2,027.281 en te rug betaald 1.617.421. Het tegoed der spaarders steeg in april van 37.360-853 tot 37.770.693. Per l januari van dit jaar was dit tegoed 34.857.S46 en per 30 april vorig jaar j 33.015.849. Geboren: Huiberdina. d. v. J, Voogt en E. Kalisvaart, Prof. Rutgersstxaat 252; Carol a Johanna Hermina, d. v, J. van Zeven ter en J. W. M, van de Laak, Flo- reslaan 34; Hans Christian, z. v. J. van Arkel en C. J. Bender, Joh. Poststr. 6; Désirée Maria Luduina, d. v. J. M. Zij denbas en M. L. Vierboom, Gosthavenka- de 24; Jacobus Franciscus Maria, z. v, G. D. Spijkerman en C. Verschuren, Dr. Wiardi Beckmansingel 379. Gehuwd: Robert Arie de Heer. 31 jr. en Elizabeth Ariena Maria Vink, 26 jr; Frie- dricb Hendrik Hofman, 23 jr. en Trijntje Sloot, 23 jr; Cornelis Laurens de Zwart, 27 jr. en Margaretha Francisco Elisabeth Ouborg, 22 jr. Overleden: Herman Coenraad Roos, oud 58 jr., eebtg. v. M. C- de Rooij, Parkweg 30. 2e set verloren zij om beurten hun service- game, waardoor de score tot 44 uitliep. Toen won Ruud Stork zijn eigen service- game en besliste hij in de volgende game gedecideerd de strijd met 61, 6i in zijn voordeel. Wlm Dwarshuis liet het tegen zijn bejaarde tegenstander Piet tönjes (51), eens een van de beste Neder landse tennisspelers, weer eens op een iongset aankomen. Na 62, won hij deze met 8—6. Ger van Bergen Walraven nam In de 3e herensingle revanche op vliege nier Frans Lodeïzen. Na 6—1 Sn de le set, kwam hij op 5—1 In de 2e set en op matchpoint Maar hij moest rijn tegen stander nog de winst van 3 games toe staan, alvorens de partij in zijn voordeel te kunnen beslissen: 61, 64. JEUGDIG VUUR BEPALEND Evenals in Den Haag, toen het 63 voor Thor Rood Wit werd, trokken de Vlaardingse dames in haar singles aan het kortste eind. Mevr. Stork verloor nu zelfs in 2 sets van de 15-jarige Anneke Dekker*, 4e klas gymnasiumleerling en een van de veelbelovende speelsters on der de Nederlandse tennfsjeugd. In haar goede tijd was mevr. Stork, als Annetje van der Torre, de eerste singlespeelster van het 3e team van Thor Rood Wit. Ook haar man Ruud Stork heeft een seizoen In het le team van deze gTote en voor aanstaande Haagse tennisclub gespeeld. Anneke Dekker was toen een kleuter van 5 jaar en zou pas zes jaar later de ten nissport gaan beoefenen. Wel wist mevr. Sterk het spel tegen haar jeugdige spor tieve tegenstandster nog te dirigeren en joeg zij haar van de ene naar de andere zijde van het veld, met veie slagen in de backhandhoek. Maar het Haagse meisje bleek ook een uitstekende controle in haar bakhand te bezitten en met haar veel grotore snelheid en uiihoudingsvor- mogen dwong zij mevr. Stork naar een 36, 46 nederlaag, Mevrouw Jiskoot bood in de 2e dames- single de eveneens veel jeugdigere Riet Biesheuvel bewonderenswaardig partij. Zij sneuvelde tegen de hard. maar niet altijd zuiver slaande mej. Biesheuvel met ere: 4—6, 36. De nekelspelen werden der halve met een 32 voorsprong voor Maas- Vlaardingen afgesloten. In het damesdubbelspel liepen de da mes Stork en Jiskoot in de le set tot 51 uit tegen Anneke Dekker en Riet Bies heuvel. Maar daarmee bleken zij haar kruit verschoten le hebben, De Haagse meisjes sloten deze partij met. 68, 26 in haar voordeel af. Teleurstellend was de nederlaag van Maas Vlaardingen in het hcrendubbelspel, waarin ditmaal Ruud Stork en Ger v. Bergen van Walraven een dubbel vormden. Na 6—6 verloren zij de le set met 68 van Van IJsseldijk en LodeSzen. In de 2e set namen zij met 64 revanche. Maar Ruud StOTk, gebles seerd geraakt aan een arm, ging al te veel fouten maken naast de zich goed ver werende Van Bergen Walraven, waardoor de 3e set met 3~6 en daarmee de par tij verloren ging. In het 2e gemengd dub belspel liet hij zich door Van Bergen Wal raven vervangen en met hem kon me vrouw Jiskoot ook in haar derde partij niet voor een. winstpuntje zorgen. Riet Biesheuvel en Piet Tönjes wonnen met 36, 6—4. 0—6, Mevrouw Stork en Wlm Dwarshuis wonnen de le mixed double van Annetje Dekker en Frans Lodeïzen met 5—7, 7—5, 61 en herhaalden daar mee hun zege in Don Haag. DE ADELAAR VLOOG De postduivenhoudersvereniging De Ade laar hield zondag een wedvlucht uit St. Ghislain, afstand 171 km, met 163 duiven in concours. De duiven werden om 8 uur in vrijheid gesteld bij een z.w. wind De eerste duif arriveerde om 9.46.16 de laat ste prijsduif om 10.03.47 uur op zijn hok. Uitslag: B. Blanker 1, 18, 20; J. Kroos 2, 4, 13; J. A. Tuinder cn Co. 3, 8; v. d. Borg Mever 5. 10, 22, 24, 38. 40; J. Smit3 6: W. Struijs Sr. 7. 12, 31; H. Priem 9. 15, 26; G. Scheffer ll; Struijs Jr 14; Me vr. van Kuijk 16, 17, 41: A. M. Vink 19, 28, 30; C. Kooiman 21; A. v. Toor 23, 39: P, Verhart 25; H. Janse en Zoor 27, 35; A. Koever mans 29, 33 34, 37, 38; P. v. Ocveren 32. Vrijdagavond van 6.30 tot 7.30 uur in- korvcn voor Tergnicr. De sen.ieden trainen dinsdagavond 14 en 21 mei op dezelfde tijd, daarna weer op de woensdagavond. De junioren trainen vanaf dinsdag a.s. elke weck op deze dag, daardoor vervalt de training op donder dagavond. In en op zondag 19 mei le houden en 's avonds 7 uur beginnende dienst in de Immanuelkcrk neemt ds. S. van den Bos afscheid van de wijkgeraeente Immanuel- kerk van de Hervormde Gemeente Vlaar dingen. .1 5 V s S WEDVLUCHT VOOR DUIVEN VAN UNION De P.V. Union hield een wedvlucht van uit St. Ghislain (afstand 170 km.>. Ge lost om 8 uur. Aankomst le duif 9 42.03. Laatste prijsduif 9.55.29. De eerste 25 dui« ven waren: 1. 12. 74. J. Went els; 2. 6, 7, 14. 15, 77 C. L. Zantboer 3, 5, 9, 17, 19, 23, 27, 42, 52, 57, 63. Dipl. A. Heeren; 4, 20, 24. 50, 53, 64, 71, J. van Leeuwen; 8, J. Flipse; 10. 33. 34, 36, 49. 79, 82. W. Kerkhoff; 11. 66. A. Broeders; 13, 91, J, v. Son; 16, 7. Mackay; 18, 22, 37, 40, 44, 45, 54, 89, 93. D. v. d. Schalk; 23, 83. M. Noordijk 25, 3Jf 32, 48. 72,81,85, 90. 94. C. Verlinden. De Oecumenische Raad van Kerken te Schiedam hou dl haar laatste vergadermg van dit seizoen op vrijdag 17 mei a.s ui de gemeen teka mor van de Oud-Katholie ke pastorie aan de Dan, nr. 30 Het on derwerp voor deze avond is „De liturgie der kerk". Medewerking wordt verleend door de heer H. Teeuw.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1