RWIERDAMSEH WEÜWSBLAD Burg emeester mr. Peek vond puntenstelsel een onding Grote overwinning voor SZC-dames Weth. Van Kinderen over de systeembouw Weer verdwijnt 'n hoekje oude bouwvalligheid Jongste Raadslid Metaal zei ongezouten z*n mening Geslaagd VINNIGE WOORDEN OVER DE GRONDAANKOOP IN KETHEL Twee miljoen voor 152 Damlaaii-womngen D. Baron gaat weer 5 villa's bouwen Schakers strijden om reisje naar Rusland WATERPOLO AN NEER. Amsterdam wint gouden sculptuur J ubileumgeschenk voor de Eendracht SVC-dames 4 versloeg DOS 3 Tafelvoethal-titel in Schiedam verspeeld Welpen-rimboejaclit in „Harga" Sportdag CSFS a.s. zaterdag VZC-adspiranten op weg naar kampioenschap VAKANTIE-EXTRAATJE Het Rotterdamsch Nieuwsblad dok enige vaste wijken komen vrij Hoofd*gentseh*p en BedftetU: SCHIEDAM, BR0ER5VEST 3 - TELEFOON 68091 Xl*eht«n b worging"; Tdefoon 1L7M1 ROTTEEDAMSCH NIEUWSBLAD DINSDAG 25 JUNI 1963 KLACHTEN OVER BEZORGING 18.30 tot 20 uur: tel. 67292. SCHIEDAM ROTTERDAMSEDIJK 232 c KETHEL H. J. Kempers, Pexenlaan 30. Spanning in de debatten over het huis vestingsbeleid ontstond eerst nadat de bur gemeester nogmaals de mening van B, en W. had toegelicht. Hij deed dit in bewoor dingen, die ten slotte vrij fel verzet aan de Raad ontlokten. Het puntensysteem voor dc waardering van de urgentie van de ■woningbehoefte is voor het college aan vaardbaar, maar niemand mag denken, dat men in dat puntensysteem het ei van Columbus heeft ontdekt. De bezwaren die aan het stelsel kleven zijn deze: Het stelsel is in Schiedam enige jaren toegepast en toen. evenals in andere ge meenten, opgegeven, omdat het rüet voldeed, 4 De herinvoering eist omvangrijke en tijdrovende voorbereidingen en betekent voor Bureau Huisvesting een zware last. Het werk zal als vrijetijdsbesteding of als overwerk moeten worden uitge voerd. 6 Ha het invullen van wel 6000 nieuwe kaarten komt men voor de moeilijkheid, dat de gegevens snel verouderen. Men loopt aldus achter de feiten aan, waar. door vele onrechtvaardigheden kunnen optreden. 0 Bovendien 2al men op Bureau Huis vesting niet con amore werken met een systeem, dat eerder reeds is afgekeurd. Ook komt men in conflict met de rech ten van de eigenaars, wier herwaren moeten worden overwogen en het pun- tenstelsel dus doorkruisen. Bij de invoering van het puntenstelsel verandert wei wat, maar niet veel. De kan didaten met de hoogste punten krijgen niet automatisch de woning waar zij zin in heb ben. Ook bij toewijzing van nieuwe ge- jneentewoningen is het niet het hoogste aantal punten dat de doorslag geeft, maar de mening van de inspectrice inzake de vraag: is deze persoon geschikt om deze nieuwe woning te bewonen? Als de raad zich uitspreekt voor het puntenstelsel, dan zijn B. en W. bereid er een proef mee te nemen, piet sl de bezwaren die er aan De Raad besloot op 7 januari j.l. tot een krediet van 2OD.O00-— voor het doen van de eerst nodige uitgaven ten behoeve van de bouw van 179 woningen, t.w. 152 wonin gen tussen de Damlaan en de Nieuwe Dam- laan en 27 woningen voor bejaarden, welke rijn geprojecteerd aan de koppen van de Dura-Coignet-woningen. Toestemming is thans ontvangen om met het heiwerk voor de genoemde complexen te beginnen. In afwachting van de Ministeriële be schikking ten aanzien van deze bouw wen sen B. en. W. over e©n ruimer krediet te kunnen beschikken. Zij stellen daarom de Raad voor het krediet ad 200.000,te ver hogen met 2,000.000- De heer IX Baron, aannemer alhier, heeft de gemeente verzocht hem drie per celen grond, samen ongeveer 3772 m2 groot en gelegen aan de noordzijde van de Zwaluwlaan, te verkopen ten einde op elk van deze percelen vijf villa's te bou wen. De Pr|is van do grond kan worden gesteld op 45,- per m2. De koopsom is voorlopig vastgesteld op 169.740, verbonden rijn, en aan Bureau Huisvesting opdracht te geven de voorbereidende maat regelen te treffen. Voor vanavond, aldus de burgemeester, gaat het er dus om of de Raad al of niet het puntenstelsel wenst. De suggesties, die tijdens de debatten gedaan zijn, zullen wij in overweging nemen en later zo mogelijk tot een voorstel verwerken. Mr. H. B. Engelsman (P.v.d.A.); „Spreken wij nu over invoering of ook toepassing van het puntenstelsel? Ja, want uit uw woorden maken wij op, dat u het systeem niet wenst toe te passen!" Burgemeester: „Invoeren en toepassen, natuurlijk. Wil de Raad het puntensysteem? Dat is dan nu aan de orde". De heer B. E. Colle (Comm.): „Meneer de burgemeester, schorst u even de vergade ring, dan maken wij dat onder elkaar wel even uit". En inderdaad overlegden de fractie voorzitters en de sprekers van deze avond even later in een kamer apart wat de houding van de Raad moest zijn. De strijd om het jeugdkampioenschap schaken van Nederland is nog steed's niet gestreden. Integendeel, het wordt hoe lan ger hoe meer een eindeloze strijd voor de twee finalisten Rob Hartoeh uit Amsterdam en Ed Scholl uit Groningen. Voor de schaakvereniging Schiedam, die ter ge legenheid van haar veertigjarig bestaan dit kampioenschap heeft kunnen organi seren, is dit een onverwachte verlenging geworden, waarbij het gaat om deelneming aan het wereldjeugdkampioenschap Leningrad. Op zaterdag 22 juni zal de strijd worden hervat, en. van 9 tot 5 uur zo nodig tot 11 uur 's avonds weer in De Bron (Musis Sacrum) evt. met voortzetting op zondag 23 juni van 9 tot 11 uur. Twee Schiedamse pleeggezinnen zullen de spelers voor die dagen wederom belangeloos opnemen. Belangstellenden zijn in De Bron van harte welkom. De toegang is vrij. Er zal zelfs een demonstratiebord worden opge steld om bezoekers op de hoogte te houden: van het verloop van de partijen. Vau betekenis w»s het antwoord, dat Wethouder M. Jf. M. van Kinderen gaf op een opmerking van de heer 3. Dijkstra (PvdA) over de Dura Coignetwonlngoii. In 1965 zullen 550 van dergelijke woningen gebouwd kunnen worden en hij hoopte dat dit zou kunnen geschieden onder een an dere directie. De verdeling van een streek- contingcnt voor 1965 Is nog niet zover ge vorderd, dat men weet welke industriële bouw hlor zal komen, aldus de wethou der, het vervoerprobleem speelt daarbij een rol en het zou wel eens kostenbespa rend kunnen zijn, dat men bepaalde ge meenten aanwijst om bepaalde montage systemen te realiseren. "Uiteraard doelde hij hiermede op de plannen om Dura-Colg- net te laten bouwen aan de linker Maas oever en Laresen en Nielsen (Elementnm) aan onze zijde van de Maas. Overigens liggen nieuwe aanbiedingen van Dura net op tafel en de technische aspecten wor den bestudeerd. Ook t.o.v. de directie zijn nieuwe voorstellen gedaan, die thans door de gemeente worden onderzocht. GROmSPECVLATlE Nog een punt dat onverwacht wat dei ning veroorzaakte, was de toewijzing van grond aan de firma Baron om daar villa's op te houwen. De heer Mr. H- B. Engels man merkte op, dat geen overeenstemming was bereikt met de commissie voor het grondbedrijf, die gevraagd had de grond uit te reiken aan de toekomstige bewoners der te bouwen villa's, teneinde speculatie tegen te gaan. Toelichtend merkte hij nog op, dat grond voor particuliere bouw dik wijls leidt tot woningen, die geruime tijd leeg staan. Daarom „hebben wij als voor waarde gesteld, dat de grond wordt uitge geven aan degeen. die er gaat wonen. Web houder W." van Schooneveld meende, In dit geval gerust te kunnen zijn: Als de zaak gefingeerd was, zou deze aannemer in de toekomst voor de gemeente niet meer ac ceptabel zijn. Hij was bereid in het voor stel een dienovereenkomstige wijziging te brengen. Maar hiertegen protesteerde wet houder Van Kinderen, die terecht opmerk te, dat de grond dan op de naam van de een en de rijksgoedkeuring op naam van een ander zou komen te staan, hetgeen tot grote moeilijkheden aanleiding zou geven. Hij vroeg- de heer Engelsman met de hui- bcvahfannulering accoord te gaan. In de, toekomst zou dan met zijn wensen reke ning worden gehouden. Hiertoe verklaarde de heer Engelsman zich bereid, waarop het voorstel werd aangenomen. Het jongste Raadslid, de heer H. W- Metaal, formuleerde het standpunt van <Te KVP-fractie even later nog al vrij scherp. „Wij gaan akkoord met uw voorstel om onze suggesties voor een latere vergade ring aan 1© houden, maar meneer de VANDAAG S.G., Anjcrcotlecte. Nieuwland, 7 uur; SJF> -wielerwedstrijd. MORGEN AHjercnliecte Edlsonplein. uur: SJR Volksspelen. Door de stad vanaf 7.15 uur; HK GV Excelsior. Musls de Bron, 7 uur: Soc. „De Vrijheid". jrfiUMS passage Theater: tot donderdag 28 juni dag. 2 en. 8.15 uur. zat. en zond. Z—4.1579.15 uur: Heiden sterven jong, juonopole Theater: maandag, dinsdag en woens dag 2 en 8 uur: En zij schaamden zich niet, 18 3. donderdag 2 en 8 uur De dode ogen van Londen 18 jr. BIBLIOTHEKEN (dfttelüks) «Gemeentebibliotheek, Lanee Baren 13J: maan dag 7—8.30; dinsdag 9Ju4.30 en 7—8J2U: woensdag 9.30i^o: donderdag 9.35—12.30; vrijdag 8.3043U en 7—8-30; zaterdag 9,30— 4.30 uur. Lorrmnlaau 6: maandag 1—4.30: woensdag 7—9: vrijdag i—4-30. zaterdag 91230 uur. Dr, Wibautptel» 128; maandag 1—9: dinsdag 14.30: woensdag, alleen Jeugd, 2—4. alleen volwassenen. 7—9; donderdag 030—12; vrij* dag 7—a, volwassenen en 7—® iru Jeugd. Jeugdbibliotheek, Westmolenstta&t 28: dinsdag 3.30—5; woensdag 2—6; vrijdag 330—8 en 3 —8; zaterdag 1—4 uur. (mei tot oktober 9— 12.30 uur) Kohnst&tom school, FahrenheHstraat 4, alleen jeugd; maandag 3305- vrudag 3-30—& uU? ■teilestraat 10: woensdag 11, volwassenen en jeugd, 7—850 alleen volwassenen; saterdag 11 uur, volwassenen en Jeugd. gcbiedamseweg 26; dinsdag 25, alleen vol wassenen; vrijdag 25 uur. volwassenen en jeugd, APOTHEEK Van Westendorp, .Parkweg 207, tel. 87874. burgemeester, u speelt eeu merkwaardig spelletje: u zegt dat het college voor In voering van het puntenstelsel ls als de Raad er zich voor uitspreekt, maar even later zegt u: De Raad weet hoe wij er over denken! En u voert dan zoveel be- 2waren aan, dat wij ons afvragen, waar om B. en W, ons geen beter advies heb ben gegeven. Wij zijn voor invoering vaö het puntensysteem, mits n er geen imttC' loos stelsel van maakt. Wij menen, dat het een beter systeem zal rijn bij de ver deling van gemeente woningen, maar dan moet u niet zeggen: Daarbij geldt het pun tensysteem niet. Wat zegt het kaartensy- sfeem? Dan moet u niet zeggen: we gaan dat weer anders bekijken! Verder lichtte weer iedere spreker zijn mening toe. Drs J. Houtman (WD) ver klaarde dat vijf van de 20 grote gemeen ten het puntensysteem liever niet hebben dan wel en sprak zich er nogmaals tegen uit. De heer drs. J. H. Simons (PvdA) noemde zich geen principiële voorstander van het puntensysteem, maar de bezwa ren die hij er tegen had gehoord, hadden hem niet overtuigd: de argumenten van de burgemeester gelden immers voor elk ander systeem al evenzo. Daarom pleit spr. voor dit puntenstelsel en voor een correctie toepassing ervan. De heer A. Sonneveltl (Port. Schiedam) meende ook dat het puntensysteem bij de beoorde ling der urgentie van do woningbehoefte der gegadigden rechtvaardig zal zijn. Dus dit systeem invoeren, maar ook doorvoe ren. Niet van te voren vaststellen een aan tal gevallen, die er niet onder vallen. Hij drong tenslotte aan op spoed bij de be handeling der suggesties en der toegezeg de voorstellen. Nadat ook de heer Colle nog het zijne had gezegd, zette de bur gemeester een aantal misverstanden recht. Hij bracht vervolgens het voorstel het puntensysteem in te voeren in stem ming. De Raad aanvaardde het met 28 te gen 5 stemmen. De vijf tegenstemmers waren de wethouders en de leden van de WD. Zondag is een Jeugdhonkbaltoemooi voor districts-teams gehouden, mogelijk gemaakt door de Bottelaars van Coca-Cola in Nederland. Dit toernooi is goede propa ganda geworden voor de honkbalsport. Gastvrouwe was de honkbalafdeling van de vereniging „Schiedam", waarbij ook de technische leiding berustte. De voor het merendeel aantrekkelijk gespeelde wed strijden werden door ongeveer duizend man publiek gevolgd. De teams van Amsterdam en Haarlem wisten zich voor de finale te plaatsen. Met 1—0 won Amsterdam de beslissings partij. Het verwierf hiermee de Gouden Sculptuur, vorig jaar gewonnen door dis trict Den Haag. In het duel om de derde plaats versloeg Utrecht met grote cijfers het Noorden. (61). Behalve de vierde en laatste plaats kwamen de Noordelingen in het bezit van „De Stijlprijs", beschikbaar gesteld door de Nederlandse Honkbal scheidsrechters. Namens dezen reikte dfe internationale scheidsrechter R. van Dec- nen de prijs uit. De captains van de prijs winnende teams ontvingen hun prijzen uit handen van de heer J. G. Kenter, van de Coca-Cola Uit Amsterdam. Met het wer pen van de eerste bal voor de openings wedstrijd verklaarde de heer A. de Jong, voorzitter van de SBLO, 's morgens ora tien uur het toernooi voor geopend. P.V. „DE UNION" VLOOG VANUIT SAINT DENIS De PV „De Union" nam zondag 23 juni met 143 duiven, deel aan een wedvlucht vanuit St. Denis. Afstand 363 km. Gelost te 7.30 uur met Z.W.-wind. Aankomst le duif 12.06.03 uur Laatste prijsduif 12,33.49 uur. Uitslag; C. Verlinde I, 2, 24; W. Kerk- hoff 3, 9, 13, 14, 18, 22, 23, C. L. Zant- boer 4, 5, 6, 7, 10 dipl. J. Wenteler 8, 21, Th. Duivenbode II, 20, 29, 34, D. v. d. Schalk 12, 25, A Broeders 15, 28, A. Hee- ren 16, 19, 30, 31, 33, J. Benningshof 17. J. v. Leeuwen 26, H. v, Gogh en Co 27, K, v. Loopik Jr. 32, M. Broekhuizen 35, J. Pijpers 36. De P V„De Union" organiseert a.s. zon dag 30 juni een trainingsvlucht voor jonge duiven vanuit Zwijndrecht voor alle Schie- damse liefhebbers. Irikorven zondag ochtend van 8—9 uur. Dezer dagen speelden de dames "van SZC voor de zomercompetitie van de KNZB in Groenoord tegen WIK uit Vlaar- dingen. De SZC-dames begonnen overrompelend, Direkt na het uit?.wemmen zag Hernia Visser, die goed doorzette, haar moeite beloond toen zj de Vlaardngse keepster van dichtbij wist te passeren. Een halve minuut later een zelfde situatie en weer scoorde Herma Visser. Regelmatig voerde Ter gelegenheid van het gouden bestaans- feest kreeg het bestuur van de Bouwver eniging Eendracht van de leden en de bewoners van de huizen 'n nuttig geschenk t.w. twaalf nieuwe stoelen voor de be stuurskamer. De dertiende stoel een vooral tterszetel krijgt het bestuur van de Nationale Woningraad ten geschenke. Door de voorzitter van de jubileumcom missie, de heer M. van Veen, werd tij dens de zaterdag gehouden receptie dit geschenk symbolisch aangeboden. De stoe len zijn nog in de maak en zullen eerfft later de bestuurskamer sieren. SCHIEDAM, Voor het eindexamen van de RMMS le Schiedam slaagden de dames: M. van Beck, R. T. T. van der Beek, A. Berrevoets, A. G. Blacquiers te Vlaardingen, E- Blo emend aal, C. F. Bud ding, M. van Diejer, E. L, van ïpereh, J. M. Kerkhof, E. Kening, J. E, MekeS, J. Mens, M. L. Merrier, A, Meuten dijk, A. H. M. Mollemans, J. Nonner, A. K. Ouwerkerk, E. Quispel, A. G. Steen- brink te Rotterdam, A. Timmes, H. M. Westendorp. S- S. Wies, Een kandidate werd afgewezen. In de aid. B van -de Rijks HBS te Schie dam. zijn geslaagd: de beren: J. M. Bac ker te Vlaardingen, J. J. Kievits uit Rot terdam en T. C. Bauer, J. Christen, W. H. J. Gilyanase, M. A, Guichelaar, J. H. Karei, A. J. Kruisbeek, B. J vail der Laan, R. Verpoorte, B. van der Meer, J. M. C, Meyer, L. Nijs, J. C. Ruseier, P, J, Sey, A. Smit, B. M. Steenbergen, C. A, ten Hocpe, G. Koelewijn. en H. Zeelen- berg, allen uit Schiedam, evenals de da mes: J- A. Fiegee, J. P. Graenenberg en M. I. van der Laan. In. het door de Schtedamse Volleybal Club georganiseerde jubileum toernooi ls slechts één wedstrijd gespeeld. De tegen standers voor Dames 3, heren 3 en 4 kwa men door vakantie- en examenperioden in hét geheel niet of slechts gedeeltelijk op dagen. Alleen, het vierde damesteam kwam in het veld en wist op keurige wijze de winst in Schiedam te houden. Met 21 werd in een,enthousiaste wedstrijd van DOS 3 ge wonnen. Als laatste in deze serie wedstrijden ko men nog VOGO en Hermandad uit Rot terdam op bezoek. DRUMBAmCONCOURS WORDT GROOT SPEKTAKEL Bij de voorinschrijving welke was open gesteld voor het lustrum Drumband-Con cours zijn de verwachtingen verre over troffen, uit het gehele land zijn reeds toe zeggingen ontvangen, en nog steeds ko men er toezeggingen binnen. Wel een be wijs'dat het jaarlijks Drumband-Concours een goede naam heeft gekregen. Door uitbreiding van de jury, en een -perfecte organisatie hoopt men snel en accuraat te kunnen werken, zo zelfs dat er nog een groots défilé zal plaats hebben van al de deelnemende verenigingen welk plm. een uur zal duren. Definitieve aanmeldingsformulieren wor den nu verzonden en op 1 augustus sluit de inschrijving. Voor de plaatselijke ver enigingen een aansporing om snel te be sluiten voor deelname. Het comité heeft dan ook de verwach ting dat dit een unicum zal worden in Ne derland. wat betreft de deelname, „DE VRIJHEIDHIELD DUBBELE VLUCHT De Vrijheid heeft een. dubbele vlucht ge houden, een van Sint Vincent 1000 km. waarvan de eerste tien prijswinnaars zijn: M Putters, 2 G. EarzUay, 3 J. Doe- jaaren, 4 J, Heiten, 5 C. Koogje, 6 A. Ver haal, 7 Gebr. v. d. Windt, 8 mevr. v. d. Windt 9 W. de Winter, 10 J. v d. Ent. De andere vlucht was uit Sint Denis 350 km. Uitslag: I, 30, 34, 36 W. de Win ter, 2, 9, 12, 23 L. "Wijnen, 3, 37, 38 P. Verlinde, 4, 7, 8, 28 Gebr. v. d. "Windt mevr. v. d. "Windt 10 W, Poort Nog twee punten trokken de aandacht t.w. het schaftlokaal op dc algemene be graafplaats, dat 27,500 giet moet kosten. Mevr. J. Krikke-Hein (PvdA) vond dit een duur schaftlokaal en vroeg of niet het ge hele plan iz. de Algemene Begraafplaats in. zijn geheel kon worden ingediend, opdat Schiedam zo spoedig mogelijk in het bezit komt van een begraafplaats met een aula,' die een stad als Schiedam waardig is. De wethouder W. van Schooneveld verzekerde enigszins geïrriteerd, dat de Aula en dit schaftlokaal twee heel verschillende din gen waren. Voor dit schaft- en waslokaal zijn de bouwkosten hoogstens een derde van het totaalbedrag. De rest komt er bij voor sociale voorzieningen, die het duur maken. Hij doelde hiermee op de toiletten, maar de heer Engelsman informeerde spottend of daarbij dan ook aan schommelstoelen gedacht was en mevr. -Krikke-Hein vond de toiletten dan nog al aan. de prijzige kant Waarop de wethouder tussen zijn paperassen scharrelde en de cijfers voorlas van de begroting voor het schaft- en was lokaal. En dan in' de tweede plaats het onteigeningsplan Kethel. De, heer Engelsman (PvdA) bepleitte grotere spoed bij de aankoop van de gron den, die onder het onteigeningsplan vallen om een stijging van de prijzen voor te zijn. De heer Houtman (WD) viel hem bij en wethouder W. van Schooneveld verklaar de, dat hun woorden hem uit het hart ge grepen waren: In zo kort mogelijke tijd zouden aan de Raad voorstellen worden gedaan voor een grootscheepse aanpak van de grondaankoop in Kethel. Mr. 3. B. Schueler (KVP): „Dan mag dat plan niet jaren blijven liggen!". De heer Houtman in tweede instantie; „Ik ben het met de opmerking van de heer Schue- Ier volkomen eens!' De burgemeester tot de heer Schueler; „Wilt u er een motie van maken?" Mr. J. B. Schueler: „Nee, maar ik wou het toch maar even gezegd hebben!" Wethouder Mr. P. van Bochove: „Wat eigenlijk? Heeft hij non wat gezegd of niet?" En met deze vinnige opmerkingen liep dan deze Raadsvergadering ten eindè, die van acht tot twaalf uur geduurd heeft. 1 SZC nu de score op. Toos Rotteveel 3x en Pauline v. d. Wildt bepaalden de rust stand op 60 voor SZC. Na rust een zelfde spelbceld, eeu fel aanvallend SZC en een wanhopg verde digend WIK. Toos Rotteveel maakte met een mooi afstandschot 7—0. Even leek het erop of WIK zch zou herstellen en er ontstonden enige netelige situaties voor het SZC-doel. Keepster Nettie Barendrecht keerde echter door resoluut ngrjpen het gevaar Aan de andere kant kwam Toos Rotteveel uit een verwarde situatie voor het "WlK-doel ineens vrij te voorschijn en haar schot was weer raak 8—0. Pauline v, d. Wildt wist hierna nog'2 maal de Vlaar- dingse keepster te passeren en zo de eind stand op 10 —0 voer SZC te brengen. De heren van SZC II speelden tegen Mer- wede III een bij voorbaat gewonnen wed strijd, aangezien de Dordteharen slechts met 6 man opkwamen en dus de hele wed strijd met een man minder in het water lagen, Door taktisch zwak spel, gepaard gaande met Zeer slecht schieten, duurde liet tot na de rust eer Tettelaar kon sco ren. Toen begon de vermoeidheid bij Mer- wede III, dat zich ondanks de numerieke minderheid voortreffelijk weerde, een rol van betekenis to spelen. Lepolder 2x, Tet telaar en Kramer Freher brachten de stand nog op 5—0 voor SZC. In onze stad zijn zondag de finale-wed strijden gespeeld voor de jaarlijks te hou den nationale kampioenschappen van de Nederlandse Tavelvoetbal Bond. Honderd dertig spelers, ingedeeld in verschillende afdelingen, dongen dit jaar mee naar de landstitel en de hieraan verbonden Cup. Er werd gespeeld volgens het z.g. „afl valsysteem", waarbij overbleven de clubs; De Geuzen (Bussum) RC de Paris (Den. Haag); Hermes Hgv. (Hoogvliet); Blue Stars (Rotterdam): PC Amsterdam (Rijg. wijk); Benfica (Scheveniogen); Limbür- gia (Venlo) en de Sehiedamse afdeling met als bekerhouder Honved. Deze won tweemaal achtereen de Cup maar moest nu hi zijn eerste wedstrijd, gespeeld te gen Limburgia '61 de vlag strijken. Met de cijfers 6—-3 werd Honved. verslagen De eindstrijd ging tussen PC Amsterdam en RC de Paris. Tot kort voor tijd was het nog 4—4, maar in dc laatste minuten scoorde RC de Paris het beslissende doel- punt (4—5) en haalde hiermee titel en Cup binnen. Op het voormalige HBSS terrein bielden 200 welpen uit het district-Schiedam van de RK Verkennersbeweging zondag hun grote „Himboejacht" met de hieraan verbonden wedstrijden. De welpen waren onderver deeld in 11 horden afkomstig uit Sehifr dam, Vlaardingen en Kethel. Mede dank zij het goede weer werd het voor de spoor zoekende jeugd een prettige dag. TTET BEGINT EE nu helemaal uit te zien, dat er van het Oude Schiedam niets, maar dan ook niets overblijft. Werden het Spinhuispad, de Ooievaarsteeg en de Vtj- gensteeg enkele jaren geleden omgetoverd tot een brede verkeersweg, thans gaat ook een gedeelte van het Groeneweegje tegen, de grond. Niet dat het verscheiden van dit oude buurtje onverwachts is gekomen. Reeds ge ruime tijd waren alle huizen hier onbe woond, de ramen geblindeerd en de deu ren vastgetimmerd, maar toch kwam de sloper plotseling cn schijnbaar zonder enige reden. Een bepaalde reden was er dan ook niet voor. De gemeente besloot tot de sloop, na dat een onderzoek had aangetoond, dat langer staan onverantwoordelijk was we gens de zeer bouwvallige toestand der huisjes. De tijd, het lange onbewoond staan en de jeugd hebben het rijtje woningen volkomen rijp voor dé1 slopershamer ge maakt. "TJE GESCHIEDENIS van het Groeneweeg- je gaat ver terug tot ver voor de.tijd van de, Heilige Liduina. Hier vestigden zich toen het wegje nog door de weiden en fruittuinen van Schiedam liep, wat men De Christelijke sportfederatie Schiedam organiseert voor zaterdag 29 juni een sportdag waarop alle Sehiedamse christe lijke sportverenigingen hun kunnen zullen tonen. Het volgende programma is voor deze dag opgesteld op het Harga-terrein van HB.S.S. zal van 13.0016.00 uur eea vijfkamp voor de HBSS-junioren worden gehouden; om 16.15 uur speelt HBSS een voetbalwedstrijd en op de speelweide aan de "Vlaardingerdijk staan de andere activi teiten. op het programma. Om 16,00 uur speelt ODX een micro-korfbalwedstrijd; eveneens om 16.00 uur zal „Juliana" een volleybalwedstrijd spelen, voorafgegaan door een korte demonstratie, 's Avonds om 1930 uur volgt dan het hoogtepunt van de Sportdag, nl. een massale gymnastickde* monstratie, eveneens op de terreinen van de Vlaardingerdijk, Na de opening volgt een non-stop t urnpro gramma met o.a. vrije oefeningen, kastspringen, brugturnen, lan- gematspringen, paardspringen enz. Drum bands zullen aanwezig zijn. Ais het weer meewerkt zal het dan ook een groot feest worden. TRAGE PARALLELVLUCHT UIT WENEN Een parallelvlucht met als losplaats We nen die gelijktijdig met de luchtrace van uit St. Vincent is gehouden, verloopt al even traag. Maandagayond waren er over het gehele land gerekend slechts 50 duiven, waaronder één voor Zuid-Holland op hun hokken teruggekeerd. De liefhebbers wa ren in de gelegenheid zowel voor St. Vin cent aLs voor de oostlijn-vlucht uit Oosten rijk een duif aan te wijzen. De gemaakte tijden bijeengerekend, gelden voor de pou le met als hoofdprijs, eveneens een DAF- aütomobiel, Ook het concours uit St. Vincent is nog niet afgelopen, aangezien de prijzen voor de „Nationaal" gespeelde duiven nog lang niet zijn verdiend. De stand van de vijfde ronde van het schaakkampioenschap van Schiedam is; 1—2 L. Reitsma, J, v. Baarle 4 pnt; 3, A. Noordegraaf 3% pnt; 4. G. Herrase 3 pnt; 57. P. Roozenbeek, C. Vrijland, J, Stahlïe 2s/s pnt; 8. A. Marks 2 pnt; 9—10. P. Sey, B. den Uyl 116 pnt. en 1 afg.; 11. W. de Bruin 1V» pnt; 12 H. Planken 16 pnt." mag noemen de eerste havenarbeiders van Schiedam. Ze woonden hutten aan het Gm ne weggetje. Dit was ongeveer In twaalf honderd zoveel. Later kwamen hier vissers en nog veel later de zakkendragers en brandersknechtcn te wonen. Pas tegen het midden van de vorige eeuw werden de huidige huisjes gezet Ze waren zo slecht, dat ze na ruim een eeuw te hebben dienst- gedaan thans nodig moeten worden afge broken. Ook hier is de te verwachten winst aan zienlijk. Het altijd gevaarlijke, en ons inziens, onoverzichtelijke"kruispunt Vijgen- steeg, Groeneweegje, waar men het ver keer uit de andere richting nauwelijks kan ■waarnemen voor men er boven op zit wordt nu op slag veranderd. Nog beter zou het natuurlijk zijn wanneer de Gemeente nu ook meteen zou kunnen besluiten tot het opruimen van de andere helft die bijoa geheel in het bezit van de stad is. Zo ver is het echter nog niet want er moet voor het slopen van huizen nu een maal een geldige aanleiding zijn. Bij de krotopruiraing kan de gemeente nu een keer niet anders te werk gaan dan inci denteel, naar gelang de behoefte zich voor doet De adspiranten van VZC hebben maan- ag in Rotterdam, in hun wedstrijd tegen RZC laten zien wat modem waterpolo is; zij wonnen met niet minder dan 7—0. Het vele zwemmen van de VZC-vaorhoe- de bracht al spoedig paniek in de Rotter damse defensie. G. van Opstal zorgde voor de openingstreffer en nadat J. Karraat een mooi schot had gestopt, kreeg Van Opstal weer de bal prachtig toegespeeld door M. v.d. Meer en dat betekende 2—0. De Vlaardingers waren erg bewegelijk, hun voortdurende zwemmen en van plaats verwisselen maakten, dat RZC er hele maal geen raad meer mee wist en daar door kon VZC gemakkelijk uitlopen naar een 70 zege. Wel werd G. Buis jr. nog eenmaal het water uitgestuurd, maar ook daar wist RZC niet van te profiteren. G. Opstal scoorde in totaal vijf maal en R van Straaten. twee maal. Uit dit resultaat blijkt wel, dat de trai ning onder leiding van L. Zandwijk haar vruchten afwerpt, VEILiNGBERÏCHTEN OUDENBOSCH, 24 Juni, Rabarber 7—10; erwten 2050; sla 3»/t8; aardappelen, grote 1536, drfel. 12—22, kriel 18—25; bloemkool AAI 40, AAH 31—4?, All 14—50, BI 32, Bil 12—35, cn 13—16; savooikool 16—20; peulen 1.60—2.50: sjalotten 8—2; snijbonen 1.64—1.66; asperges 1.20; kersen 80—1.40; aardbeien 67— 1.74; tode bessen 57; bospeen 2946; tuin bonen 24—32; dubbele bonen 2.402.50; spits kool 1011: boskelen. 1; boskroten 9: asperges AA extra 2.60. AAI 2.70, A extra 230—3.00, Al 2.10, B extra 2.30, C extra 1,30, BI 1.50, Cl 90, D 61, E 30. FI 1.60, FH 90, stek 40, fabr.pntjzöj senga n 1.201,27, senga B J.08; margraux II 1,14—1.15, div, II 1.11—1.12, div. B '68. BERGEN OP ZOOM. 24 juni. Sla 3'fc—5Vrt spinazie 16—42; bospeen 35—62; waspeen 32— 94; bloemkool 12—76; selderij 25—45; bosuien 1015; rabarber 410; savooikool 712; spits kool 58; dubbele prinsessebonen 1.802,40; snijbonen 1.401.70; tomaten «J—1.15: penlep 302.30; Komkommer 24—46; aardbeien 60—1.'": kersen 1.201.50; aardbeien industrie senga 1.21; macheons 1.12; diversen 0,93; afwijkend 0,61; aspergevellióg; AAS 3.40; AAI 3.50; AE 3,35; AI 2.90; BE 3.30: BI 2.80; CE 2.63; CI 1.50. Dl 1.60; EI 0.90; EII 0.70; Fr 2.30; stek 0.75. Po directie «Mi het NIEUWSBLAD behoud: ncA het recht voor advertenties ronder opgaaf van redenen te weigeren. onder num mer worden ug de adver teerder aiet doorgegeven, drukwerk;en. Circulaire» ea dergelijke stukken afkom stig van tussenpersonen, bedelfde geldt toor andere snikken, welke niet bona fide óp de inhoud van de advertentie reflecteren. Stukken, die bb bet blad blijven Derusten, worden na een jpaand na controle Van de.inhoud vernietigd. voor fouten ut telefonisch opgegeven advertentie» la bet blad niet «ansprake- lijk. Verrock om herplaat» sing ronder betaling of reetlcude kan derhalve Bdet worden Ingewilligd. - Zij, die tijdens de GROTE VAKANTIE voor bijverdienste 's middags een krantenwijk willen waarnemen (benodigde tijd I a 2 uur) kunnen zich thans laten inschrijven met opgave van beschikbare weken bij BijkantoorBroersvest 3, Sehledam, tussen iO en 17 u. Zaterdag tot 12 u DOE HET SPOEDIG 1 Velen meldden zich vorig jaar te iaat

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 2