BWTEMMSCH HUISBUI pl i Transvaalbuurt was éénmaal com moderne arbeiderswoningen ex BOUWK. TEKENAARS MEISJE Rector Labordus: Gymnasium is nog springlevend VOLKSWONINGBOVW VLAK SA. DE EEUWWISSELING Gemeente was wel zo goed straten over te nemen Particuliere bouwer nam initiatief AGENDA Hoogste punt lyceum Na stoeipartij overleden Brand voorkomen S. G. Kind kreeg prijs voor Europatekening Aanrijding door onoplettendheid Wie kent eigenaar van vrachtauto De top bereikt Eerste paai Kerkconcert Weer vele cursussen in nieuwe seizoen V angstberichten Promoliedag voor zeventig leerlingen in kerk van J\PB Bouw RHBS-Gymnasïum nu weldra op gang Leger des Heils krijgt hoog bezoek Hit het politierapport \Y. Overbeek en. v. Dun sprintkampioenen Belangrijk treffen van Schiedam en DHS Hoofdacenlscluu, ea ^ed&cUe; VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 Tel, 3229 VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 5637 INSULINDESINGEL 33 In het hart van de stad heerst de chaos; een chaos, die levendige herinne ringen oproept aan de veertiger jaren, toen we door de harde praktftk vertrouwd waren geraakt met beschietingen en bombardementen. Nu wordt de- chaos teweeggebracht door een tiental nijvere werkers, die vakkundig bezig zijn ruimte te scheppen voor vernieuwing van Vlaar- dings stadscentrum. Een groot deel van de Transvaalbuurt gaat tegen.de grond, opdat begonnen kan worden met de bouw van het tweede gedeelte van het viaduct door de binnenstad. Het nieuwe Vlaardingen van staal, beton en glas, ïnet zyn hoge woongebouwen en ruime winkels, dringt op en verdringt het oude stadsdeel met zijn kleine, knusse, maar verouderde woninkjes. reden te hebben zich er Over te beklagen, dat de gemeente niet hard genoeg opschiet. WEUW PLAN De bouw verliep blijkbaar voorspoedig en ook niet-al te onvoordelig voor de bou wer, want op 13 maart 1902 kwam er bij het gemeentebestuur een nieuw verzóek van hem binnen voor de aanleg, op het aansluitende terrein, van nog een aanbal straten. In het verzoek werden zij aange duid met de namen De "Wetstraat, Da Rey- straat, Ben Viljoenstraat en Pretoriastraat. Dit nieuwe plan was groter dan het eer ste en. strekte zich, zij het niet over de volle, breedte, uit tot aan de Markgraaf- laan toén óok aangeduid als Burggraaf laan. Dit plan stuitte echter op bezwaren van naburige eigenaren en het resultaat was. dat slechts goedkeuring werd gege ven voor zo ver het de aanleg van de De Behalve voor de bewoners van de: op te ruimen huizen.voor zo ver zij niet in de gelegenheid waren tijdig een.andere, be tere. woning te betrekken, is' er weinig of geen reden om te treuren over het ver dwijnen van deze buüvt. Gemeten naar de eisen, die we heden ten dage mogen .en moeten stellen bleven de huizen in deze Transvaalbuurt beslist in vrijwel ieder op zicht beneden. de rna^t. In hun, voordeel valt slechts aan te -voeren, dat dehuur laag was en dat het „vrije 'woningen" wa ren, een kwalificatie die ook vele bewo ners van moderne flats als muziek in de oren klinkt, al denken-zij' dan niet aan huizen als deze. Toch zijn ook de huizen in de Trans vaalbuurt eens nieuw geweest en we' mo gen ook zonder overdrijving wel 2eggen, dat ze toen voorbeelden waren van wat we nu goede volkswoningbouw zouden noemen. We noemen ze nu klein en we vinden te recht dat er te weinig licht cn lucht in kan doordringen, terwijl het wooncom fort op tal van andere punten eenvoudig niet te vergelijken Is, met wat tegenwoor dig normaal genoemd wordt. Bezien we echter dit complex woningen in het licht van de woontoestanden uit de jaren van hun. ontstaan even na 18G0 dan krijgt de zaak een heel ander aanzien. Wie enige voorstelling heeft van de ruimten, die in de oude stad toentertijd met'de naam wo ningen werden aangeduid zal inzien, dat naar de opvattingen van die jaren de Kru- gerstsin- en De Wetstraat een.ruimgebouw- de buurt vormden van corifortabele arbei derswoningen. Het complex kwam tot stand als gevolg van. particulier initiatief, De gróte man er achter was de heer Jacob van den Berg Cz„ „bouwkundige" ie Vlaardingen, die bij oudere stadgenoten misschien beter bekend is onder zijn bijnaam ,.De Brok". Deze Jacob v.d. Berg diende in april 1900, sa men met H. Knook, bij de gemeenteraad «cn verzoek in om goedkeuring van een plan, dat hij had gemaakt voor de aanleg van de Bothastraat, Cronjéstraat, Joubert straat, Krugerstraat en Steinstraat, op een terrein, met een breedte van 52 -meter, ach ter de westelijke bebouwing van dc-Ged. Biersloot. De grond was gekocht van Fit ter van Vliet, op voorwaarde, dat het plan door de gemeente zou worden goedgekeurd ON j VIST Er dreigden even moeilijkheden, toen aan, het verzoek niet kon worden voldaan in verband met onjuistheden in de aan vraag. De directeur van gemeentewerken maakte er o.a. bezwaar' tegen, dat het verzoek door twee aan vragers, was onder tekend, omdat hij vreesde, dat hierui moei lijkheden zouden kunnen ontstaan bij mo gelijk optredende verschillen van inzicht tussen aanvragers en gemeente. Op 18 mei deed daarom de heer v.d. Berg een nieuw verzoek en in zijn vergadering van 25 mei 1900 hechtte de gemeenteraad zijn goed keuring aan het stratenplan, zoals dat door de heer V.d, Berg was ontworpen'. Bepaald werd, dot het terrein met zand van goede kwaliteit opgehoogd moest worden'tot 60 c. boven Delfla ds peit. De Joubertstraat, die gezien werd als 'een verbinding met nog te verwachten verdere stadsuitleg, moest twaalf meter breed worden, waar van. zeven voor de rijbaan; Cronjé- en Bothastraat zouden ook twaalf meter wor den, maar met een rijbaan va» .vijf meter en de andere straten waren ontweropen op een breedte van acht meter, waarvan aan weerszijden 1.50 meter bestemd was.1 als voetpad. Dc riolering en de straatverlichting met lantarens van bet bij .de gemeente eebruikelijke model moesten door de bouwers worden aangelegd en dc gemeen te verklaarde zich wel "bereid om ha enï- je tijd, als alles klaar, en in goede staat bevonden zou worden,de straten voor openbaar verkeer iu gebruik en onderhoud over te nemen. Een gang van zakendus, die wel iets afwijkt van hetgeen we nu gewend zijn. Het „bouwrijp maken" is nu geheel een raak van dé gemeente en de bouwers ko men in dit stuk alleen voor als zij menen DONDERDAG ÏAixoT, 3 uur: Wie bent u Dr. Sorge. SUdsjehoorzaal, 8 uur: Concert voor Viaar- <hngs Kunstcentrum door Rotterdams Püil- ksrmomsch Orkest. Gem. kwekerij, Hofsingel, 7,30 u.: Rondleiding voor leden van. de Mij. voor Land- en Tuinbouw. ITS, Deltaweg 181,7.30 u'.t Uitreiking diploma's VtJTO/OBAO-cursua. VRIJDAG LTS, Deltaweg 161, 7.30 u.: Uitreiking diploma's dagschool. Luxor, 8 uur: Sam ar. het duivelseiland (Hj,). «taflssehoorzaat, 3 u.; Der VogeihSndler (a.i.j. «■amino HVO, 3 uur: Klaverjaswedstrijden RVo om Haringwisselbeker. Geopend: Apotheek Walravé, Schieüamse- Weg 14. telefoon 2093. Wetstraat betrof en het verlengen van Bo thastraat, Joubertstraat en Cronjéstraat! De riolering moest zodanig worden aan gelegd en aangesloten, dat het afgevoer de waterr.terecht kwam in cè» sloot ten westen, van de Mark- of Burggraaflaan, zulks met het. oog op ,;dej vérgaande ver ontreiniging van dichterbij gelegen sloten; De goedkeuring van het besnoeide plan geschiedde op tl juni 1902 en de De Wet straat komt al voor op cc» plattegrond van de stad uit dat zelfde jaar. Deze snelle gang van zaken is waarschijnlijk mede te danken geweest aan h'et feit. dat voor de bouw van deze woningen materiaal- cn dan voorhamelijk houtwerk als ramen, deu ren, kozijnen, dakkappen en. bintiagen gebruikt werd, dat afkomstig waa van \vo- ingen, die in Rotterdam gesloopt moesten worden in verband met het graven van de Waalhaven, Voor Vlaardingen betekende de bouw van een Transvaalbuurt heel wat; het was voor die tijd een groot bouwplan en daar mee Is wel bewezen, dat er niet alleen na de Tweede Wereldoorlog in onze stad grote dingen tót stand zijn gebracht. Vrijdag zal het hoogste punt worden'be reikt bij de bouw van het gemeentelyceum aart-de Claudius Ch. -daan. Op die dag zullen ook de beide, bij het lyceum beho rende turnzalen voor gebruik gereed ko men. HJpi ligt in de bedoeling dat de rec tor en de docenten van het gemeenteiy- ceum' Vlaardingen 's middags het werk be zoeken om zich een indruk te vormen van de stand van zaken. KOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG II JULI 1963 VLAARDINGEN, 11 juli (ANP) Een vriendschappelijke stoeipartij in de batik werk erij van het havenbedrijf Vlaardin gen-Oost tussen de 53-jarige bankwerker K. Stereoburg uit Schiedam en de 34-jarige éveneens uit Sehiedam afkomstige bank werker B. J., K. is triest' geëindigd. Sterenburg, die als overwinnaar uit de strijd kwam, liep na het stoeien weg, maar viel plotseling op de grond.: De bedrijfs arts kon slechts de dood constateren, Twee politiemannen hebben 'gisteren nacht in een fabriek in de Oostérstraat een begin van brand geblust. Vermoede lijk door een. weggeworpen peukje sigaar of sigaret was daar een hoop mot (zaag sel). gaan branden: het optreden van de politiemannen heeft zonder twijfel erger voorkomen. Voor de tweede maal heeft cle 14-jarige S. G. Kind, leerling van de ftembrandt- ulo, alhier, de prijs gewonnen, die het ge meentebestuur beschikbaar had gesteld voor de beste prestatie van de Vlaarding-, se deelnemers aan de Europese teken- en cpstewedstiiijd 1963. wélke wedstrijd ge organiseerd werd door de Europese Bewe ging in Nederland. Er bevonden zich geen Vlaardingse - inzendingen onder dé lande lijk bekroonde tekeningen en opstellen, maar de tekening van S. G. Kind, Ver- heijatraat 65. werd dc beste geacht van hetgeen op Vlaardingse scholengeprodu ceerd werd. De bekroonde tekening ver beeldt hot ..vliegveld Europa" met bij de ingang de vlaggen der EEG-Ianden en op hot vliegveld do toestellen der aangeslo ten landen. In de lucht cirkelen de toestel len van de landen, die nog niet zijn aan gesloten. maar die kennelijk uitzien naar een gunstige gelegenheid om te ..landen". "Wethouder II. K. van Minnen heeft tijdens een bijeenkomst in het stadhuis do prijs, bestaande uit een. boek en bon, aan de prijs winnaar overhandigd. Als persoonlijke at tentie voegde hij er nog een drinkglas bij met een afbeelding, die de Europese eenwording symboliseert. A De knusse beslotenheid van de Trans- Doordat de bestuurster van een. auto bij het achteruitrijden onvoldoende oplette kwam zij in de Floris de Vijfdelaan in aan rijding met een bromfiets. De bestuurder daarvan, een 54-jarige inwoner van 's-G-ra- venzande, liep schaafwonden op en zijn 48-jarige duopassagiere brak een arm.- Maandagmiddag is op de Westlandse- weg de twaalfjarige Marianne de Jonge, toen zij bij het oprijden va» de brug óver de Vaart, in de richting van de molen, ingehaald werd door een rode vrachtauto met open laadbak, met haar fiets geval len. Het meisje brak bij deze val haar linker arm. Het ongeluk gebeurde, toen de auto naast het meisje reed, maar er is niet bekend of de wagen haar geraakt heeft. De be stuurder van de auto is'een eind verder gestopt,, maar daarna weer doorgereden. Volgens getuigen zou het meisje wel door, de auto zijn geraakt. Mensen,: die iets'van het ongeluk hebben gezien en inlichtingen kunnen, verschaffen over de identiteit van de vrachtauto, wordt verzocht zich. in. ver binding te stellen met de verkeerspolitie. Bij de bouw van het nieuwe ziekenhuis complex zal donderdag, 18 juli, het hoog ste punt van het zusterhuis en daarmee van. het helé complex bereikt worden. Ter gelegenheid van dit feit zullen de le den van de gemeenteraad gelegenheid krijgen zich van de stand van zaken op de hoogte te stellen en wei tijdens een bij eenkomst, 's avonds zeven uur, waar wet houder G. "Walstra een toelichting hoopt te geven. Vorige we.ek werd aan. de Prof. Telders- straat de eerste paal geslagen voor een openbare lagere school van zes klassen. De zelfde dag ging aan de Coornhertstraat de eerste paal in de grond voor de bouw van een woongebouw in veertien bouwla gen op een onderbouw. In dit gebouw, dat gebouwd wordt door de N.V. Aannemings bedrijf v.h. P. A. van Wijnen te Dor drecht, komen in totaal 65 flatwoningen. Vrijdagavond, acht uur, wordt in de Re- hobothkerk een concert gegeven door Her man Lammer/organist van de kerk, met medewerking van Dick Hoogeveen, fluit. Het programma vermeldt werken van. J. Pm. .Swcelkick, J. S, Bach, G. Platti en H. Andriessen. Wie het Nieuwsblad leest w eet van alles hei mees/ Op architektenbureau te Vlaardingen is plaats voor: en voor type- en archiefwerkzaamheden, 17 jaar liefst met TJLO-diploma. Brieven aan: J. Steensma, arch. BNA, Postbus 106, Vlaardingen. Stichting Voorlicltting De plaatselijke stichting voor huishou delijke- en gezinsvoorïichling heeft nu reeds de gelegenheid geopend om zich in te laten schrijven voor de verschillende cursussen, die in het komende wintersei zoen weer gegeven zullen worden. De stichting streeft er naar voorlichting te geveit aan atle huisvrouwen, onafhanke lijk van religieuze of ievensbeschouweli;1' opvattingen. Op het programma staan b.v. cursussen in modern' koken, van acht of meer les sen, die 's morgens en 's avonds gege ven worden. Ook kan men zich bekwamen in het bereiden van Indische gerechten. Naaien; naar (1e nieuwste mode. wordt onderwezen op morgen-, middag, en avondlessen en ook kunt u leren praktische geschenken en speelgoed te maken of een cursus handwerken of handenarbeid vol gen, Aanmelding is verder mogelijk voor de cursussen bloemschikken, ziekenver zorging en won tl behandeling, woningin richting, handig huishouden, gast en gast vrouw, huisvrouwengymnastiek en „Doe het zeil". Bijna alle cursussen kosten 0,50 per les en bestaan uit vier tot acht lessen. Ze worden gegeven in het voorlichtingscen trum, Broek weg 82, waar belangstellenden zich ook kunnen laten inschrijven eti wel volgende week maandag van twee tot vier en van zeven tot negen en op dinsdag en woensdag 's. morgens van tien tot twaalf uur. Sluiting badhuizen In verband met de vakanties zal het gemeentelijke badhuis in de Valerius- straat van 15 t.m. 27 juli gesloten zijn en dat aan de Rotterdamseweg van 5 t.m, 17 augustus. Praairapport van hedenmorgen: Vl. 70—12 kantjes: VI. 78—50, nog 20 nellen; VI. 85. thuisvarend; VI. 89J7; V!. 190 thuisvarend: VI. 199—-12: VIthuisvarend. Marktberichten. Hedenmorgen iverd aan het aisiaglokaal in Vlaardingen betaald voor: vleetharing klein X44-T60; idem groot i' 63-f67, Ongeveer zeventigjongelui woonden woensdagmorgen in het kerkgebouw van de Nederlandse Protestanten Bond aan de Wcstvest de promotie hij van de leerlin gen van het Stedelijk Gymnasium. Zij ont vingen uit handen van de rector, de heer L. V, Labordus, met een woord van lof of een vermaning, al naar de aard van hun prestaties, het getuigschrift over het afge lopen leerjaar. Dr. S. Blankcrt overhandig de nan de veertien meisjes en jonge mannen, die met succes hun eindexamen hebben afgelegd, een boekwerk, voorzien van een eitaat of een spreuk als dedicatie. Verder waren er boekwerken voor de hes- te leerlingen Trans, Duits en Engels, af komstig van de Franse cn Duitse Ambas sade. en, voor wat de beste leerling En gels betreft, bekostigd uit het schoolfonds. Er waren nog meer onderscheidingen, die wij hieronder zullen vermelden. De rector, dr, Labordus, verwelkomde de heren van het college van curatoren, het lerarencorps, de ouders en de leerlin gen cn verleende daarop het woord aan de voorzitter van het college van curatoren, prof, dr. P. Sanders, die hulde bracht aan het korps leraren en de leerlingen voor de geleverde fraaie prestaties, waarbij van dc vijftien hoogstcklassers er veertien zijn geslaagd. Hij memoreerde cle oprichting van een oudervereniging en toonde zich daarover verheugd. Hoe meer contact tus sen school en ouders, hoe beter. Twee ouderavonden hebben reeds het nut der nieuwe organisatie bewezen. Sprekend over het gebouw, verklaarde hij, dat het er naar uitziet dat weldra „het nieuwe ge bouw vanuit de schemerige grenzen, d.w.z. uit de handen van de ambtenarij naar vo ren komt en werkelijkheid gaat worden". Het begin van de bouw kan binnen afzien bare tijd verwacht worden. Dr. Labordus gaf vervolgens traditiege trouw een verslag over het afgelopen jaar. Hij ging in op de mutaties in het corps do centen. Er is onder de leraren veel ziekte geweest, met het gevolg, dat gedurende 87 schooldagen of op elke drie schooldagen één dag een onvolledige bezetting is ge weest. Het betrof hier steeds zware kou, bronchitis of longontsteking, hetgeen hij weet aan de inconveniënten van het oude gebouw. In een der lokalen is om deze reden een luchtsluis aangebracht.... „Ik ben-overtuigd", aldus dr. Labordus, dat het gymnasium nog springlevend is, maar deze opleiding is alleen maar be doeld voor degenen die het aan kunnen. Andere kinderen, wier belangstelling op ander niveau ligt, moeten een andere op leiding kiezen. Daartoe zijn mogelijkheden te over in Nederland. Ik heb er een groot bezwaar tegen, wanneer men door het schrappen, van het Grieks of een andere verlaging van het niveau het gymnasium geschikt wil maken voor diegenen, die In wezen de studie aan het gym niet aan kunnen. Wij moeten er tegen waken dit niveau te verlagen met de. bedoeling eon groot aantal leerlingen te krijgen". Overigens heeft spr. samenwerking ge zocht met de hooiden van lagere scholen en de schoolpsycholoog, omdat hij van me ning is dat er on de lagere school vee) kinderen zijn. die thuishoren op het gym maar door drempelvrees der ouders of an derszins daar niet komen. X:i 1961 zijn van de 20 kandidaten er acht afgewezen en 12 toegelaten, in 1962 van de 33 vijf afgewezen en 28 toegelaten. En de ze toelating geschiedt op grond van 1. ge gevens van de lagere school en oordeel van* het hoofd, 2. een toelatingsexamen, 3, een proefklasse met Latijn,.Nederlands Duit3, geschiedenis en wiskunde, om te peilen of het:kind voor gymnasiaal onder wijs geschikt is en. 4. een psychotechnisch onderzoek. De school is geen toevallige verzameling leerlingen, maar een hechte gemeenschap met een bloeiende leerlingenvereniging. Dr, Labordus wil ook een vereniging van oucTleerlingen, die hij zeer belangrijk acht. Aan de culturele ontwikkeling van de leer lingen is het afgelopen jaar veel gedaan, o.a. in de vorm van schoolconcerten en lezingen van Pierre Janssen. Toneelvoor stellingen e.d. elders in het land werden groepsgewijs bezocht. Ook noemde spr. de veertiendaagse reis naar Italië van de vijf- deklassers. Dit werk spreekt het school fond» nog ai krachtig aan, reden "waarom in september van de ouders wel een vrij willige bijdrage zal worden gevraagd. Ten slotte noemde dr. Labordus nog de decla matiewedstrijd. waarbij een gymnasiast de eerste prijs en de school een wisselbe ker won, om vervolgens te eindigen met een vermaan voor de ouders, om niet in verband met vakantieplannen de leerlingen vroeger met vakantie te laten gaan dan de officiële vakantietijden toestaan. Ver lenging en vervroeging van vakanties zul len volgend jaar niet worden toegestaan. Leerlinge sprak Dr- Blankert reikte vervolgens de boeken uit aan de leerlingen die voor hun eind examen geslaagd zijn en wier namen wij gisteren hebben vermeld. Mej. Lex Berg huis voerde het woord namens de schei dende hoogsteblassers; zij roemde de pret tige sfeer van het gymnasium cn dankte voor het genoten onderricht. Een daverend applaus onderstreepte baar woorden. Voor de beste opstellen over een bezoek aan Caltex werden prijzen uitgereikt aan Hein Tjia, Lucas Wenniger, Henk Engels- man cn Car! Rangschxnitt. Talens vulpen nen gingen naar Ineke Mulder, Martin Mulder en Kees *L iu 't Veld. Zondag zal kolonel F, Holland, chef secretaris van het Leger des Heils in Ne derland, vergezeld van mevrouw Holland een bezoek brengen aan "het korps Vlaar dingen. Zij v.ullen 's morgens om tien uur een bijzondere heil5gingsdienst leiden en willen graag kennis maken met de solda te en vrienden van het Leger, De kolonel werkte in verschillende lan den van Europa cn heeft een grote erva ring op het gebied van de evangelisatie. Kapitein H. Llgtelijn zal dc toespraken uit het Engels vertalen. 9 Een groep meisjes van de gymnastiek- vereniging Léontdas-Doutdo, gekleed in fleurige tuitte jurkjes en voorzien uan gvmnastiekattributen, verleende woensdag middag een extra feestelijk accent aan het huwelijk van hun „juf', mejuffrouw Rcinl van Vliet, die in het Jtutoeïyfc trad met de heer J. Veldheer. Meurouio Veldheer is ieicister van deze weisjesgroep en •uaudaa'" de erehaag op de trap van het stadhuis. Dc foto toont het bruidspaar bij het ver laten van het stadhuis, op wtg naar de Immanuelkerk voor de kerkelijke inzecenmg. Een bruin-zwarte spaniël is naar het po litiebureau gebracht nadat hij geruime tijd achter iemand aan was blijven lopen dio wel sympathie voor het beest had, maar de hond niet kon bergen. Het dier kan opgevraagd worden in het asiel. Ecu carburator is gestolen van een boot- ja dat niet ver van de hulpbrug in de Schie lag, ten nadele van de monteur J. C. Een fiets is gestolen van de plastic be werker W. D. die zijn roodgelakte dames fiets voor de Calvjjnschool aan de burge meester Honnerlage Gretelaan had neer gezet. Een bromfiets is verdwenen van mej. v. V.t hulp in de huishouding die hem neer had gezet in het trappenhuis van een flat aan de Parkweg. Vogeleleren van kanaries en dergelijke uit de volière van de kapper K, B. aan dc Kembrandtlaan zijn tijdens diens af wezigheid door onbekenden op de grond gegooid. Tientallen eieren zijn vernield ter waarde van circa 200 gulden. Tegen de tram liep woensdagavond op d.2 6l-jarige J. J- do R-, zonder beroep, die slecht van gezicht is. Hij liep een hoofdvyonde op en zijn bril werd vernield. De wielerwedstrijden voor de jeugd on dervonden dit jaar zowel van de zijde der jeugd als van die der toeschouwers, grote belangstelling. Vooral bij de laatste wed strijd, in ons Zuidelijk stadsdecel gehou den, was het bijzonder druk in de Abben- broeksestraat, waar start en finish waren. Na een bijzonder vinnig duel wist Frans Valk deze ronde op zijn naam. te brengen. Reedijk werd tweede; Overbeek derde, terwijl Van Krugtcn, winnaar van de twe# eerste ronden, als vierde eindigde- Bij de kleinere renners was het Andrê van Dun die voor de derde maal, en op overtuigende wijze winnaar werd. Jantje Brinkman werd opnieuw tweede gevolgd door Van der Leist die dus als derde over rie eindstreep ging. Als verlengstuk van dit vicrweekse ^eugd-wielerfestijn werden gisteren in de Callandstraat sprintwedstrij- den gehouden, met als inzet de titel „Sprintkampioen van Schiedam", Deze kwam op naam van W. Overbeek; 2. J. Riek wel; 3. F, Schoenmaker; 4, B, van Leeuwc; 5. H. Herschbach; 6. B. Spruit; 7. F, Goosens. Bij de jongens beneden de veertien jaar werd André van Dun sprintkampioen; 2. Jan Brinkman; 3. J. van Leeuwen; 4. F. Veldhoven; 5. P. Veldhoven. 6. J. Breur» 7. F. van Leist. Voor de plaatselijke honkbalulubs staan voor zondag belangrijke wedstrijden op het programma. Schiedam speelt thuis de re turn tegen VUC. In de eerste ontmoeting werden de punten gedeeld (3—3). Schie dam bezet de tweede plaats op de rang- schikking; de Hagenaars de vierde. DHS, afgezakt naar de voorlaatste plaats, moet thuis aantreden tegen hekke- sluiter "Wassenaar, die natuurlijk alles in het werk zal stellen deze minder fraaie positie aan de geelzwarten over te doen. Voor beide clubs beginnen de wedstrijden om 2 uur. Voor het honkbalteam van DR2 wacht zondag de uitwedstrijd tegen Nep- tunus 3 in Rotterdam. Hier wordt om 12 uur begonnen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1