RonwjM nraus Softbal sinds drie jaar het spel der Schiedamse dames De Erasmus met Gusto-gasten op 450 reis Moeilijkheden rondom een televisie-apparaat Pivo-stam was actief met schooljeugd in Moordrecht Genoeglijke diploma-avond bij Chr. Huishoudschool Gaslantaarns terug in Stadscentrum Reecis liet eerste jaar in de competitie werden zij kampioen R.K. Volksspaarbank krijgt nieuw kantoor AT AAE ANNÊER Uit Jict politierapport Pro Juventute onder nieuwe leiding; VOOR DE KANTONRECHTER Schiedam sottbaJfeam verloor van Den Haag Tijdens een maandag: gehouden oefen- avond hebben wij enkele dames de vraag voorgelegd: „"Waarom is voor jutlic dat softbal zo'n aantrekkelijk^ sport". Er zijn leden, die aan tennissport hebben gedaan, andere spelen nog handbal, maar stuk voor stuk geven isü de voorkeur aan softbal, zo luidde bet antwoord van o.a. mej. Leni Itobart, de penningmeesteresse- En waar om? Softbal is een spel van het moment. Het vraagt een volledige inzet, als er tot actie moet worden overgegaan; een actie waarbij je behoorlijk je hersens moet ge bruiken. JBij softbal zijn de spiereu in hun geheel in beweging. Bij het hanteren van het slaghout de armspieren en dan heb je natuurlijk de razendsnelle sprint van honk tot honk. Als zomersport breng: be: .-'pel eer. ver blijf in hei vrije veld met zich mee. Tussen de slagbeurten ju kun je zo heerlijk ij. het JËÊbÈÈÈ&^''''^ gras liggen ..luibak- ken .N'.i staar, veer trips naar Amsterdam IPrffP1' cr. Limburg op het programma. G cdu- Jl||lc rende de wintermaan- Wen is het bij de in.- W oo r trainng en tij - Wens de verschillende ff contactavondcn altijd bar gezellig. Nee, do 1 v: i sciftbaJafdei.r.g van de g Eenie Kobart vereniging „Schie dam" jj> nog lang niet volgroeid- Er komcu steeds nieuwe leden bij, hetgeen een be wijs is, dat de sport nog steeds aan be langstelling wint Het huidige bestuur* ziet er als volgt uit: voorzitter .Wout v. d. Haven en se cretaris H. Boose. Wedstrijdsecretaresse is mevr. L. Këmpen-Dirk en Leni Robart be heert de dubbeltjes. Verder zyn er dan nog de commissieleden; mevr. N. Bloemen- d a al-Molenkamp, mej. N. v. d. Vaart en de heer C. Bloemendaal. Bestuur en leden zijn uiteraard het hoofdbestuur van „Schiedam" erkentelijk dat het drie jaar geleden er toe is overge gaan een softbalafdeling te stichter». Dan is er nog de adviseur - de heer J. F. Eb ben aan wie.de softbalsters veel te dan ken hebben. Het is merkwaardig, datsoftbal 20 he lemaal het terrein van de dames is. Als er één'terrein isfwaar.de gelijkstelling van de vrouw .rhet het sterke' geslacht moei zaam strijdend, maar met succes is afge dwongen, dan is het zo in het algemeen wel de sport. Er zijn zelfs vele takken van sport to noemen, waarin de vrouw ia iet al leen de gelijke, maar zelfs de meerdere is van de man en bij sportevenementen vaak het winnende meiaal weet weg te dragen. Overigens zijn er ook weer sporten, waar bij de man onbetwist de baas blijft,, zoals het voetbalspel. Wel heeft de vrouw ge tracht de man daarin te ev tinna ren, maar het is bij een wat onbeholpen poging ge- hieven. - Anders, ligt het bij het honkbalspel, dat in het begin van de twintigste eeuw uit. de V.S. als baseball werd ingevoerd. Moe ten wij de geschiedschrijvers op dit gebied geloven, dan is baseball afkomstig van Hollandse kolonisten, die van de Zuidhol landse eilanden naar de States emigreer den en het in Oud-Beijerland nog hebben gespeeld, zij het in èen andere vorm, dan waarin het in Amerika later grote popula riteit verwierf. In het jaar 1912 werd in Amslexöam de Nederlandse Honkbalbond opgericht, maar eerst na de tweede wereldoorlog nam hét spel hier een dermategrote vlucht, dat het een concurrent van het "voetbal ging worden. Met het honkbal deed ook het soft bal zijn intrede in Nederland. Softbal is ontworpen door George W. Hancock als zaal-honkbal. Later heeft men er een zelfstandige sport van gemaakt, die op scholen door jongens wordt beoefend, maar als veldsport bij uitstek een dames- sport is. Evenals dit bij honkbalspe! het ge val is geweest, is de stad Haarlem de ba kermat van het softbalspel in Nederland. De dames G. Schol-Schaaf en L. Kempen- Dirks resp. uit Haarlem en Amsterdam af komstig, gaven in 1960 de eerste stoot die zou leiden tot de oprichting van een soft- bal-afdeling van.de vereniging Schiedam. Hoe energiek de zaken werden aangepakt blijkt uit het feit, dat nog datzelfde jaar het afdelingskampioenschap werd behaald in de derde klasse van de Nederlandse Soft- balbond. De dames werden toen meteen in gedeeld in. de eerste klasse, waarin zij ook thans nog verkeren. Softbal wordt in het Nieuwe Maasgebied alleen in Schiedam en Rotterdam beoefend. In Rotterdam zijn het de verenigingen Neptunus en het nog erg jeugdige BHC. De softbal-afdeling van „Schiedam" teil verscheidene Vlaard ir.gse dames onder haar leden. Afdelingsvoorzitter is Wout v. d. Haven achtervanger var. he*, eerste honkbal negental van Schiedam. Tevens is h:j trr.i r.er en coach van de twee neg en tallen die aar. dc competitie deelnemen. De gestadige groei van het ledental maakt net mogelijk het volgende seizoen met nog een derde team aati de competitie deel te nemen Onze conclusie kan dus zijn dat het soft bal een voor dames en meisjes gezonde en attractieve sport is. Rij „Schiedam" gaat honkbal en softbal als 't ware hand in hand. De dames komen by ken bij de heren en dit is andersom ook het geval. Het «ver hoogt de goede sfeer in. de vereniging èn. er komen echte ,.Schiedam"-huwelij ben uit voort, want hoe snel de dames bij htm sprint van honk tot honk ook zijn, de welgerichte pijlen van Amor blijken altijd nog sneller te zijn. Gebouw Arcade zal een modernisering ondergaan, welke over verschillende fasen is verdeeld. Momenteel wordt het rechts van de hoofdingang gelegen gedeelte onder handen genomen. Waar eerst de bestuurs kamer was, zal nu- de Volksspaarbank (on derafdeling van de KAB) haar nieuwe kantoorruimte krijgen. Voordien lag dit kantoor achter In de gang van het gebouw. Er zijn nog meer veranderingen op til, die het uiterlijk van dit gebouw ten goede ïullen komen. Wegens de bijzonder goede akoestiek zal de grote zaal niet worden verbouwd, daar de concerten en zanguit voeringen er nu goed tot hun recht komen. De aankleding zal echter wel worden ge moderniseerd. Het verjongde KAB-afde- lingsbestuur is er op uit het gebouw een representatiever karakter te geven. DONDERDAG De kleine Confirmee, Biljartvereniging .De kleine Confiance". BUjartwedsirijSen. Kantine Chr, .Tech», school. 7.30 uur; Uit reiking diploma's chr. Techn. School, Huishoudschool Prins M au ritss tra at, 7.30 uur: Uitreiking diploma's. VRIJDAG Scheepswerf ,,De Hoop" De Hank, 6 uur: diner en' dansen. Chr. Techn. School: Sportdag voor dé leer lingen. ZATERDAG Arcade, 7 uur: Contactbijeenkomst van de Nederlandse Klinknagelfabriek. FILMS Passage Theater: t.m. donderdagavond 18/7 dag. 2 cn 8.15 uur; Eddie in topvorm (14 j.). Monopole Theater: donderdag 2—8 uur: Lift naar het schavot (18 j.). Stedelijk Museum: „KunstuitNieuw-Gumea", expositie uit de verzameling van Peter Kohier te Ascona. „Schiedam het nieuwe station aan du oude lijn", spoorwegtentoon «telling over hoe het was. - Het museum is geopend van ifl tot 5 uur dagelijks en van 12.30 tot 5 uur zondags. BIBLIOTHEKEN (dageUjksl Gemeen te bibliotheek. Lange Haven. I31J maan dag 7—ö.3'0: dinsdag 9.3Ui.3ü en f—8.2U; woensdag 9.30—4.30; donderdag 9.3U—22.30; vrijdag 9.30—4.30 en 7—8-3ü; zaterdag ojjo— 4.30 uur. iorentztaan 6; maandag 1—4-30; woensdag 7—9; vrijdag 1—4.30; zaterdag 9—12.30 uuf- Br. Wlbautpleln 129: maandag 1—y; dinsdag i—4.3U; woensdag, alleen Jeuga, 2—4, «neen volwassenen, 7—-B; donderdag y.za—-12; vrij dag 7—0, volwassenen en 7—8 ut Jeuga Jeugd bibliotheek» Wesunolenstraai 28 s ajnsdag 3.30—5; woensdag 2—5; vrijdag 330—5 en 7 —8; zaterdag 14 uur. (roet toi okiober 9— 12.3U uurj. KchnstaramsctiooJ, raixrenheitstraat 4, alleen .jeugd: maandag3.30—5; vrijdag 3,30—a uur Leiicsiraai 10woensdag j—4. volwassenen en jeugd, 7—8.30 alleen volwassenen; zaterdag 1—4 uur, volwassenen er Jeuga. Schiedamse weg 26: dinsdag 2—a, alleen vol wassenen; vrijdag 2—S uur, volwassenen en jeugd, APOTHEEK, lansen. Swammcrdamsingei 41, tel. 64917. Een inbraak is gepleegd in het gebouw van Tubemva. staande bij het pompge- maal aan dc Marconistraat. Een dief heeft zich toegang verschaft via een tuime- raam, alle kasten doorzocht en -de boel be vuild en overhoop gehaald. Een bedraj var. f 100,- is ontvreemd. Een slagader raakte mevr. R. in de Van Swindenstraat, oud 24 jaar,- toer» bij haar werkzaamheden van een trap viel en met haar arm door een ruit ging. Aanstonds kon worden ingegrepen en me vrouw ging vliegensvlug per GG en GD haar de Dr. Noletstichting, waar de slag aderlijke bloeding vakkundig werd behan deld. Op eigen gelegenheid kon zij huis waarts keren. Van de trap van het tweede perron viel mevr. Ij. K. v. cl. S., oud 56 jaar. In het gemeente ziekenhuis constateerde men dat bij de val van de stationstrap een rug wer vel beschadigd was. De verlichting van Stationsplein en Sin- gclkacle In Oost is gisteren om kwart voor elf uitgevallen. Men zat in het donker tot om half twaalf de zaak gerepareerd. was. Bij controle iïi Schiedam-Oost zijn e!f rijwielen en zes bromfietsen in beslag ge- iiuemcn. die onbeheerd en niet op slot wa ren achtergelaten. Geboren: Rudi z.v. \V. Reindeis en A. van IVagtendonk; Gecrtruida d.v. J. L van Dijk en T. M. Twjgt Overleden: p. Dmppert, 74 jr; H. Dröge, 70 jr, echtge van J. van der Gaag; M. .J Koevoet», 61 "jr. De Softbalafdeling van „Schiedam" die in I960 het afdelingskampioenschap binnen haalde. Woensdagmorgen om kwart over tien ver trok van het Hoofd in Schiedam de „Eras mus". een Spidoboot. die met 450 gepen sioneerden met hun familieleden van de v/erd Gusto een pleziervaart maakte op de Zuid-Hollandse en Zeeuwse wateren. On der de opvarenden bevond zich o.a. mevr. Smulders. De leiding bij deze vaart was in handen van mevr. C. Bebelaar. De boot voer via de Rotterdamse havens onder de Maasbrug door de Merwede op. richting Dordrecht. Toen men langs de Gusto-werf in. Slikkerveer kwam, waar de bascule- brug wordt gebouwd, wuifden werknemers en familieleden naar de Erasmus- In -de omgeving van Dordrecht werd aan boord geluncht, waarna de boot richting Hollands Diep koerste. Varende op het Hollands Diep konden de gasten op de Eras mus de drijvende bok „Samson." zién, die UI Op de Lange Haven is het Gem. Gasbedrijf nijver bezig om oude glo rie in ere te herstellen. Men wil nl. de gaslantaarns, die enkele jaren met meer of minder moeite uit het stads beeld Werden gehaald, weer terug brengen ea opnieuw langs de haven kant plaatsen. De originele gasverlich ting zal echter niet meer terugkomen. Deze behoort definitief tot '<te verle- den tijd en" wordt vervangen door eleetrische lampjes. De directeur van Gemeentewerken noemt de herplaatsing een probeersel, dat alleen tot doel heeft de disharmo nie' te doen verdwijnen, die altijd be staat in een oude tvijk, waar gloed nieuwe lantaarns worden geplaatst. Een paar lantaarns, overgehouden van vernieuwingen elders in dc stad. maakten dit experiment mogelijk. Op het ogenblik is nog slechts eeii gedeel te van de haven „bewerkt" in de om streken van het kantongerecht. Wan neer de plannen van Gemeentewerken geheel worden uitgevoerd, krijgt ook de rest van dit karakteristieke stokje Schiedam een beurt. aan een proefvaart bezig was. Bij het Vol kerak werd de dam die een onderdeel vormt van de Delta werken vanaf het schip bezien, waarna de Erasmus langs Helle- voetsluis via de Haringvliet de Oude Maas opvoer om over de Nieuwe Waterweg het Hoofd weer te bereiken. Het vrouwelijke kantoorpersoneel, dat bij deze tocht belan geloos voor de gasten zorgde, werd een presentje aangeboden. Ook mevr. Bebe laar ontving een cadeautje. De heer J. M. van Putten, personeelschef bij werf Gusto, hield hierbij een korte toespraak. Om on geveer kwart voor zes volgde de debarca- tie. Per 1 oktober van dit jaar zal mej. mr. J. A. Burger, maatschappelijk werkster bij Pro Juventute, afdeling Rotterdam, als hoofd van het bureau verbonden zijn aan de vereniging Pro Juventute, afdeling Schiedam. Zij volgt in deze functie mej. R. de Witle op, die dan naar Pro Juventute afd. Zwolle vertrekt en daar belast zal worden met het preventieve werk van de vei*eniging. Geen voorrang Op het kruispunt Rotterdamseweg-Adr. Pauwstraat verleende een uit de Adr! Pauwstraat komende bromfietsberijdster geen voorrang aan een personenauto. Er volgde een aanrijding, waarbij de dame op de bromfiets, de 29-jarige mevrouw C. v. VI.—'v. K., ontvellingen aan het gelaat op liep. Hel was woensdagmorgen weer heel rus tig in de zittingszaal van het kantongerecht. Zo rustig dat men de kantonrechter mr. Gos deze keer bijzonder goed kon. verstaan, iets wat anders wel eens minder gemakke. lijk valt. Er werden enkele bekeuringen wegens te hoge snelheden behandeld, we gens onvoorzichtig rijden, voorrangsover- treilingen en.een televisietoestel, waarvoor de luister- en kijkgelden niet waren be taald. Een der eersten, die zïih voor een. te hoge snelheid moest vera itwoorden, was J. M, N. B. Hij had op een notor de 50 km grens ver overschreden en was bovendien niet in het bezit van een rijbewijs. Over dit laatsle Was mr. Cos niet erg te spreken Vooral niet toen hij hoorde dat B. wel' examen had gedaan, maar hiervoor was ;ezakt. „U hoort echt niét op dc 1 thuis", zo zei hij tegen B> De officier kon Woensdagavond zijn In de kantine van de Christelijke Technische School aan de Nieuwe Damlaan de diploma's uitgereikt van de Christelijke Huishoud- en Indus trieschool. Aanvve2ig waren de leerlingen, die met goed gevolg de tweejarige pri maire opleiding hebben gevolgd, en de ge slaagden van de assistentenklasse. De di rectrice van de school, mej. C. Rooden- burg heette de aanwezigen welkom. In haar toespraak zei spreekster, dat dit jaar opvallend goed en serieus gewerkt was. Terwijl de examens iets zwaarder bleken te zijn dan voorgaande jaren, slaagden toch alle 62 leerlingen van de tweede klas se. Van dc assistentenklas.se behaalden al le 18 kandidaien het diploma. Prettig noe de mej. Roodenburg het feit dat J6 van de geslaagde meisjes van de tweede klasse volgend jaar terugkomen en de assislèn- tenklasse zullen bevolken. De school groeit in snel tempo. In 1959 startle de Christelijke Huishoudschool met 40 leer lingen. In september a.s. verwacht men dat het aantal van 20Ö leerlingen zal zijn overschreden. Het wordt tijd dat er. aan het nieuwe schoolgebouw wordt begonnen De huisvesting aan de West Molenstraat moge dan haar charme hebben,' een groot fris modern schoolgebouw lijkt toch wel noodzakelijk. Dit gebouw zal verrijzen op de plaats waar nu met de afbraak van dc driehoek Kethelstraat wordt begonnen. Na het welkomstwoord van. de .directri ce gaf de afzwaaiende assistentenklasse een modeshow, waarbij eigengemaakt werk (o.a. door een drietal kleutertjes) we i'd getoond. De show stond onder lei ding van mej. C. J, Treep, Hierna wer den declamaties ten gehore gebracht. Ge dichtjes, doorspekt met grappen, die de school of leerkrachten betroffen, werden door de klassen 2a, b. en d- gezamenlijk opgezegd. Klasse 2e had een even originele als -amusante opvoering van. een alfabet-ge dicht. Vele boeketten bloemen verwissel den deze avond van eigenaar. Zo kregen mej. B. Wendt, mej. H. G. Boksem, mevr. S. van der Sluis en mevr.G. van Man- sum bloemen van de leerlingen van.hun klassen. Mej. Roodenburg ontving o.a. bioemen „als dank voor het strafwerk" dat de scheidende leerlingen het afgelopen J jaar van haar mochten ontvangen. I Na de pauze werden de getuigschriften uitgereikt. Onder het motto Vakantievreugd voor de jeugd werd op 13 en 15 juli jl_ door de Pivo-Stam van het NPG en de NPV uit Schiedam on omstreken, jeugd vakantieda gen voor de Moord rechtse schooljeugd ge; organiseerd. Vol goede moed, maar met het weef tegen, werden deze dagen geopend door de burgemeester van Moordrecht, die dit deed met het hijsen van de rood-wit-blauwe vlag. Dit geheel werd opgeluisterd door de drumband uit Gouderak en het plaatselijk carillon. De schooljeugd, die in verschillende groepen verdeeld was, ging hierna naar allerlei punten in het dorp, waar de verdere activiteiten werden uitgevoerd. Onder meer was er een jeugdkermis. die bijzonder goed in elkaar was gezet en werden er films vertoond en verschillende spelen in het dorp gedaan. Dit alles was verdeeld over de zaterdag. Met 'alléén een lunchpauze en een onder breking voor het diner duurden, de activi teiten tof 9 uur. Maandag was er een grootse spor tochtend. Voor alle groepen was er iets te doen. De kinderen deden het met zeer groot enthou siasme. Ondertussen hadden de kinderen ook tijd gekregen om hun steppen of fiet sen te versieren voor een optocht in de middaguren. Deze optocht ging dwars door Moordrecht, voorafgegaan door de band uit Gouderak, die tijdens deze vakantiedagen zeer actief was. Als sluiting van alle feestelijkheden was er .een amusementsprogramma, dat bestond uit onder meer een goochelnummer, een boerendans en een levende poppenkast, Dit alles, sloeg eaorm in bij de. jeugd, vooral toen ook nog prijzen werden uitgereikt, Dit was tevens het einde van deze zo goed ge daagde dagen, waarvan de inkomsten be stemd zijn voor de actie Dousadj. Het damessoftbalteam van Schiedam- K met opgewassen gebleken tegen de dames van het leidende Haagse Vod0. Goed slag werk van de tegenstandsters, enkels twij felachtige beslissingen van de hoofdscheids- rechter en varder het onvermogen zelf na oe tweede innings nog tot punten te ko men leidde to» de 14-6 nederlaag, die de Schiedamse dames kregen te incasseren. cjcio nam in de eerste Innings dank zij goed slagwerk, een 2-0 voorsprong, waar tegenover Schiedam een punt wist te stel* lerr, waarvoor Leni Robart zorgde. Een fout van de aehtervangster kostte de Schie damse dames in de tweede innings twee punten, waarop nog een fraaie stsg volgde, die de Haagse voorsprong op 5—i bracht. De Schiedamse dames gaven, zich echter nog lang niet gewonnen. Gerda Krabben-' dam kwam op de eerste honk, stal het tweede en belandde na 4 x wijd op het der de honk. Yvonne Zwart en Pauline Tul penburg waren inmiddels ook op de honk gekomen. De eerste twee dames bereikten de thuisplaat dank zij een goede honkslag van Leni Robart. Mevr. Nicky Bloemen daal—Molenkamp plaatste toen een fraaie driehonkslag en bracht daarmee Pauline Tuinenburg, Leni Robart en Jos Berg man binnen, waardoor de stand op 6—5 in het voordeel van de Schiedamsen was ge komen. De Vodo-dames vonden hét zo welletjes en gaven Schiedam in de volgende in nings geen kans meer om tot scoren te ko men. De Haagse werpster had er goed kijk op en gaf geen enkele kans weg. Zelf liep Vodo langzaam maar zeker uit tot 14-6. het volledig met de kantonrechter eens zijn, wat dan ook wel bleek uit zijn rekwisitoor. Hij voelde er eveneens niet veel voor B, nog eens op de weg te zien. Het was trou wens niet de eerste keer dat deze terecht stond, meerdere malen heeft hij al een veroordeling voor hetzelfde feit gehad. Daarom wilde dc officier een boete eisen, die precies zo hoog was. nis de opbrengst van de motor, wanneer B. deze verkoopt Hij eiste 150 gulden of 30 dagen voor het rijden zonder rijbewijs, 50 gulden of 10 dagen voor de te hoge snelheid en 5 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van twee jasr, wanneer B. nogmaals voor een zelfde feit voor de balie wordt geroepen. P.N.M. stond terecht wegens onvoorzich tig rijden op de Rijksweg tussen Maas sluis en Vlaarelingen. Hier'was-hij vanach ter een andere auto komend een hele file gaan passeren, waarin *pok een vrachtauto met oplegger was. Juist op het moment dat hij de2e voorbij reed, kwam er op cte zelfde weghelft een tankauto aan en beide wagens konden elkaar slechts door een bliksemsnelle manoeuvre ontwijken. Volgens M. reed hij in een passerende file. Een rij auto's dus, die met elfcaae een andere stoet passeren. Van deze passe rende rij was hij de achterste geweest. Op een gegeven moment had hij -de tankauto zien naderen en was de berm ingedoken, waar zijn wagen tot stilstand kwam. AU verzachtende omstandigheid haalde M. aan dat hij terstond na het gebeuren een cursus van de ANWB had genomen, waarbij bleek dat hij altijd verkeerd op de weg heeft ge keken. M. dacht dat ook dit onvoorzichtig rijden daarin zijn oorzaak heeft gehad. Bovendien, zo zei hij legen mr Cos. had hij zijn vrouw iii de wagen, die in verwach ting was en zo spoedig mogelijk naar ca dokter moest worden gebracht De officier vond ondanks de vele veront schuldigende woorden van M. dat de schuld geheel aan zijn kant was. Niet de duik in de berm, maar de reactie van de tankauto bestuurder had het leven gered van M. en zijn vrouw. Hij eiste een boete van 100 gul den of 20 dagen met ontzegging van de rijbevoegdheid voor vijf maanden, met eert proeftijd van 2 jaar. Mr. Cos maakte van dit, laatste ten slotte voorwaardelijke ont zegging met een proeftijd van 2 jaar. Gedurende zeven maanden heeft M. d. H. een televisietoestel in zijn bezit gehad. Dit is uiteraard niet strafbaar. Meer dan een miljoen Nederlanders verheugen zich avond aan avond in TV-bezit. Wel straf baar is, dat H, over die tijd geen kijk gelden betaalde, hetgeen ten lange Jeste in. de gaten ging lopen. Met de gedachte „Je kan niet kijken en je geld in de zak hou den", maakte de Dienst Luister en Kijk gelden een eind aan deze situatie, door het toestel, dat woensdagmorgen achter de kantonrechter stond opgesteld, te verze gelen. Hoe het gegaan is, is voor niemand begrijpelijk of liever aannemelijk, maar op een goede, dag waren de zegels verbro ken en ten huize van H. werd er weer lustig op los gekeken. Voor de kanton rechter verklaarde H. dat de verzegeling door zijn broer was verbroken tijdens een verhuizing. Natuurlijk zonder'dat iemand daar schuld aan had. Hoewel de Officier, dit een zeer twij felachtig excuus vond, wilde hij het er toch maar liever bij laten en voor dit feit geen straf eisen. Voor het kijken, moet H. echter veertig gulden oetalen. Bijzonder onvoorzichtig heeft A. v. d. B. zich gedragen, toen hij in Maassluis even alleen werd gelaten in de auto, waarop hij bijrijder is. Toch lag het Heimaal niet in zijn bedoeling een overtreding to begaan. Hij Wilde een ander, die net niet meer voorbij de geparkeerde auto kon, een vrije doorgang geven. Hij startte de wa gen. schakelde in zijn achteruit en reed langzaam maar zeker achterwaarts, waar hij lot stilstand kwam tegen een... politic- ,auto. Onmiddellijk informeerden de P°'i" ticagenten naar zijn rijbewijs, dat B. niet kon overleggen. Helaas, want nu leverde zijn behulpzaamheid hem alleen maar 39 gulden of 6 dagen op. ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 18 JULI 1963 KLACHTEN OVER BEZORGING 18.30 tot 20 uur: tel, 67292. SCHIEDAM ROTTERDAMSEDIJK 232 c KETHEL H. J- Kempcrs, Perenlaan 30. Hoofdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVE5T 3 - TELEFOON 6809T Klachten bezorging: Telefoon 11.79,41

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 2