BOÏÏilWQ MRU If :v-|| fc Knoop doorhakken, de enige remedie voor Schiedams woonwagenkamp Vakantieweken startten met leuke kinderoptocht „Opgeruimd staal netjes'' ging er niet in als koek Eurobal '63 brengt goed vakantieamusement AGENDA Vangstberichten Opletten vereist Geslaagd tuinfeest in Triangel m Fietser week plotseling uit Wielerui tslagen Sonja kampioene. Henny tweede Burgerlijke stand ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 29 JULI 1963 A Hooïdagentschap en Redactie: VLAARDINGEN, 5m. Havorutraat 1 - Tel. 3229 Redactie: Tel. Hit VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULÏNDESINGEL 33 IS HET IN alle opzichten een janboel in het regionale woonwagenkamp Schiedam? Veel goeds erover hebben we er helaas niet kunnen vernemen. Van het schoolhoofd niet. van de sociale werkster niet, noch van de talrijke woonwagenbewoners, die we er hebben gesproken. Er zijn teveel gegronde klachten, die de bewoners zwaar op dc maag liggen. Deze overheersen en bederven de kampsfeer. Voor de sociale werkster is er daardoor geen goed garen met de bewo ners te spinnen. Zij erkent de hoogst on gezonde toestand in het kamp, burnr staat machteloos. Ze moet hen zoet houden met de verbeteringen voor te spiegelen, die Schiedam wil nemen. Maar de bewoners trappen daar niet meer in. Zij zeggen: Schiedam houdt ons al vijf jaar lang aan het lyntje met zyn plannen, maar er ge beurt niets. We hebben al op alle mogelijke manieren bij Schiedam en het kampbesiuur aan de bei getrokken om verbetering in de onhoudbare toestand te brengen, maar het heeft allemaal niets uitgehaald, Dat ge schrijf van zal het evenmin. ZIJN deze bewoners, bij wie de stemming uiteen loopt van ontstemming tot mateloze verbittering, in alle opzichten redelijk met hun gejammer? GeenszinsMen moet het nodige met een fikse schep zoutkorrels ne men. Zo zitten ze nog steeds tot berstens toe vol ergenis en verontwaardiging over de behandeling in de afgelopen, strenge winter. Hun inkomstenbron was toen weg gevallen. Dacht u, dat we toen ondersteu ning kregen, zoals dat in de Brabantse kam pen is gebeurd? Neen, ze dwongen ons bij de GSW tc gaan werken, wilden we niet omkomen van de honger. IJsbikken en an dere dergelijke karweitjes moesten we op knappen. Wé werden gelijk geschakeld met dt- gebrekkigen bij de GSW. Een schande, zo'n vernedering! En dacht u, dat we ooit eens een extraatje kregen, zoals de mensen buiten het kamp? Een krentenbroodje met de Kerstmis, dat is alles. En wat hebben •we hier, 4 kilometer verwijderd van de bewoonde wereld, voor ontspanningsmoge lijkheden? ,Bij andere kampen is tenminste een voetbalveld en zijn er filmvertoningen in. het clubhuis. Hier is van alles niks. Ja, er is hier wel een behoorlijk clubhuis, maar daar kunnen we als mannen alleen in de winteravonden terecht voor een avondje klaverjas per week. U moet hier ook eens komen, als het heet is. Dan blijven uw schoenen in de asfaltteer vastzitten en ziet U de teer onder de wagens stromen. HET WAS er behoorlijk warm tijdens ons bezoek, maar we hebben geen enkel smelt- verschijnsel op de asfaltbekleding van.het kamp kunnen bespeuren. Er staat een houten gebouw, dat van bet vorige kamp is 9 Erg kinderrijk is dit katpp niet. Ge middeld twee kinderen per gezin. De be volking in dit kamp is sterk aan het ver ouderen. Dc kinderen worden er erg ver wend met snoep, ijsjes en gebak, verklaarde het hoofd van de kampschool. meegenomen. Dat dient als kerk. clubhuis en kleuterschool, terwijl ook de sociale werkster er haar spreekkamertje heeft. Het verkeert in redelijke staat en het spreek kamertje zag er zelfs keurig uit, evenals hel schoolgebouw bij de ingang van het kamp. Dit blonk zelfs nog van nieuwheid en stak even sterk bij de rest van het kamp al, als het nieuwe van het oude Vlaardingen in het nieuwe koopcentrum-ïn-wording. Maar het is ook van hout. In de afgelopen strenge winter wezen, dc thermometers 's morgens in de 2 lokalen een temperatuur van .5 graden vorst aan, hoewel we de kachels 's nachts hadden laten branden, vertelde het hoofd van deze kampschool. Het duurde dan wel tot 11 uur, alvorens de temperatuur tot een peil was gestegen, dat je de school kon openen en de inkt in de inktpotten ontdooid was. Maar vooral is het een onding, dat de school in het kamp staat. De bewoners beschouwen de schooi daardoor als een onderdeel van het kamp: ze gebruikten de speelplaats om de was op te haiigen en kwamen voor.de ramen de gang van zaken tijdens de lessen opnemen; Het heeft me heel wat moeite en tijd ge kost, gordijntjes voor de ramen te krijgen. EEN EVEN GROOT ONDING Ut, dat het kampbesiuur en het schoolbestuur een en hetzelfde is. De school is een rijksinstelling en aan de rijksvoorschriften onderworpen. Het kamp staat maatschappelijk onder de hoede van een charitatieve vereniging de U.K. Vincentiusvereniging. Daaruit is een groep gevormd, die als kampbestuur op treedt, maar. tevens de taak van schoolbe stuur op zich heeft genomen. Een samen gaan van onderwijs- en maatschappelijk werk-behartiging dat noodwendig tot kort sluiting leidt. De kampschool is een R.K.- lagere school, die met de sehippersscholen ressorteert onder de b.I.o.-afdeling met eigen inspectie. _De Nederlandse woonwa genbevolking is overwegend rooms-katho liek. Zij stamt af van de vluchtelingen uit Brabant en Limburg ten tijde van de Spaan se overheersing. Althans de categorie „rei- MAANDAG Luxor Theater, 3 uur n.m.: Een dode danst niet meer (18 jaar). DINSDAG Stadsgehoorzaal. 8 uur n.rn.: Le beha Ameri- caine (alle leeftijden). Luxor. Theater, 8 uur n.m.: zaterdagavond. zondagmorgen (18 jaar). Maasboulevard, 2 uur: Vertrek met rondvaart boot Oranjeplaat (Kindervakantiefecst). Markt, 2 uur: Vertrek voor autobustochten naar Botlek-Europoort en Sclieveningen (K in der va kant i eleest Poort ENCK, 2 uur: excursie Delta Chemie jor.gens van 13 t.m. 16 jaar Kindervakant!e- fcest). WOENSDAG Luxor Theater, 2.30 uur: Wat en Half Watt in de penarie (alle leeftijden): 8 uur: Zaterdag avond. zondagmorgen (18 jaar). Stadsgehoorzaal. 8 uur: Le bclta Amerlcaine (alle leeftijden), Floris de Vijfdelaan, 9 uur v.m.: Kinderspelen plein, -winkelcentrum Promenade-West (Kin dervak antief eest) Vlaggonfabrlek Van Beethovcnsingei 128: 18.38 uur excursie voor meisjes van 14. t.m. 17 j. (Kindcrva kan ti efee s L Poort ENCK, 2 uur: Excursie Delta Chemie (Kinderva kant Lef eest), Stadsgehoorzaal, 2 uur: Kinderfilm voorstelling (Kindervakantiefecst). tt'estcrhoofd, 2 uur: Rondvaart Oranjeplaat l Kinder va kant iefeest Markt, 9 uur v.m.: Vertrek autobustocht Deltawerken: 2 uur: Bustocht naar Sclieve ningen Kindervakantiefeesti. Geopend: Apotheek Bot.Bill! ton laan 66. tel. 4729; Klndervakantiebureau Vribank. West havenplaats van 8.30—5 uur, tel.6666; bij kantoor Vleeshallen. Markt. tel. 8622 voor bespreking van bustochten; Visserljmuseum Westhavenk-ade 45. van 1012.30,cn 24.30 u. Praairapport van hedenmorgen: VI. "65 kan jes: VI. 79—34; VJ. 89—15; VI. 114—60. nog 50 netten; V!. 10945. Marktberichten. Hedenmorgen werd aan het afslaglokaal in Vlaardingen betaald voor: Vleetharing jong f67£100. idem klein £42 f43. Idem groot £45—f47; steurharing f25.20- 125.83. Aanvoer: VI. 15)0—36 last; V!. 71—49 last, VI. 70—33 last en de VI. 121—last. zigers", die 30 procent van de woonwagen bevolking in ons land uitmaakt. Een heel klein percentage bestaat uit zigeuners, do rest uit zwak-S'„riaIen uit de burgerij. Se dert 1955 is het Schiedamse kamp een kampschool rijk, waar sinds 1961 dezelfde leerstof wordt onderwezen als op de ge wone lagere scholen. Alle regionale kam pen hebben een kampschool, waar dezelfde leermiddelen worden gebruikt Tot al deze kampen behoren een gebouw voor een la gere en een kleuterschool. Behalve in Schiedam. Reeds lang heeft de inspecteur een urgentieverklaring voor de bouw van een kampkleuterschool verstrekt. Maar het Schiedamse gemeentebestuur is nog steeds in verzuim gebleven een bouwplan in te zenden, aldus het schoolhoofd, dat al van 1955 af de school bestiert. WELLICHT moet ook dit gezien worden in het kader van het Schiedamse wikken en wegen: het bestaande kamp op moderne leest te schoeien of dc bouw van een nieuw kamp elders in de gemeente. Het verloop op de school is uiteraard groot en het on derwijs daarom op individuele leest ge schoeid: Het schoolverzuim is gering en wordt uitsluitend veroorzaakt door de kin deren te laten oppassen, terwijl moeder naar de kapper is of boodschappen doet. De kinderen worden enorm verwend met ijs, snoep en gebak. Het is zelfs wel voorgeko men, dat bij de bakker meer gebak dan brood werd besteld. Over het algemeen heb ben ook de woonwagenbewoners deel aan dc huidige welvaart. Sommigen zijn wel varend en gaan met de auto en caravan op vakantie naar Italië en Spanje- Maar het merendeel gaat niet met vakantie. De vrou wen komen zelden buiten het kamp. 's Morgens brengen zij de wagen aan kant. Dat gaat stellig niet met de Franse slag. Het beddegoed is luxueus. En behalve dan nog de bereiding van de maaltijden, bren gen zij het overige deel van de dag keuve lend op het trapje voor de woonwagen door. Wekelijks komen zij 's woensdags in het clubhuis bijeen voor naailes. De meisjes hebben 's maandags clubavond. Vele van de oudere woonwagenbewoners zijn anal fabeet. Zij roepen de hulp van de sociaie werkster is voor het schrijven van hun brieven, voor bet invullen van de belasting en andere formulieren en voor het aanvra gen van telefoongesprekken. ALLE INDRUKKEN en verstrekte ge gevens samenvattend, zouden we enerzijds willen vaststellen, dat de accommodatie van het kamp ver beneden de maat blijft van het peil, dat de huidige maatschappelijke opvattingen stellen, maar anderzijds, dat Schiedam deze omstandigheid zo goed mo gelijk improviserend het hoofd tracht te bieden, doch daarbij ervaart, dat het met onwillige honden slecht hazen vangen is. De kwaal is echter, dat Schiedam verzuimt de knoop door te hakken: moderniseren of verhuizing naar een nieuw kamp en daardoor een toestand handhaaft, die als onhoudbaar en mensonwaardig mag worden gekwalificeerd. Als Schiedam lang vjacht, lost deze situatie zich vanzelf op, doordat er een duidelijke tendentie is naar vcr- burgclijking van de woonwagenbevolking. Steeds meer ambieert de vroonwagenjeugd een baantje in de burgermaatschappij, waardoor zij hierin op wordt genomen en de kampen ten slotte leeg zullen geraken. De echte woonwagenbewoners, wie het zwerven fn het bloed zit, zij zijn een uit stervende categorie in onze moderne sa menleving. Maar volgens de laatste telling (eind 1955) zijn er altijd nog 18.000 in ons land, met een woonwagenpark van 4412, 0 Dit bejaarde echtpaar, dat meer dan 50 jaar met de scharensliep (achter hen) zijn braad heeft verdiend en wegens zijn slechte gezondheid nodig In een rusthuis zou moeten, heeft het trapje voor een bank ver wisseld, De dochter geeft de woonwagen een broodnodige verfbeurt Ongeveer 200 kinderen hebben ervoor gezorgd, dat de Vlaardingse vakantiewe ken 1963 werden ingeleid met een stoet, die geheel in het teken stond van het mo tief „Opgeruimd "staat netjes". Niet alleen figuurlijk, maar ook letterlijk hebben de scholieren het goede voorbee-d gegeven. Reinheidskoningin, Gerrie van Dijk zetelde op de troon, terzijde gestaan door een drietal hofdames. Als een echte vorstin werd zij overal bewonderd door het pu bliek, zo ook door de aanwezigen in het Stadhuis, die vanaf het bordes van het his torische gedeelte een défilé in ontvangst mochten nemen. Onder hen bevonden zich onder meer de burgemeester, mr, J. Heus- dens met zijn echtgenote, alsmede de wethouders H. K. van Minnen en M. H. L. Weststratc. Ook zij vermeld dat de kersvers gerid derde Stadswaagmeester, de neer K. van Zondagmiddag zijn op de drukke Broek- weg enkele aanrijdingen ontstaan, waarbij een kettingbotsing tussen drie auto's. De politie merkt daarbij op dat onvoldoende opletten door de bestuurders de fatale oor zaak is. r waren geen persoonlijke on gelukken. Erger was zondagavond op de Industrie weg een aanrijding tussen een bromfiets en een scooter. Beide voertuigen reden in de richting Van Beethovensingel. De brom fietser, de 26-jarige wever C. G. uit Maas sluis, sorteerde naar links voor. Een ach-, er hem rijdende scooter bestuurtter, de 20-jarige M. A. v. E. uit Schiedam, die rechtdoor wilde rijden, passeerde de brom- fietser toen rechts. Op het moment dat de scooter naast de bromfietser reed. stuurde deze plotseling naar reents met bovenvermeld gevolg. Mejuffrouw v. E. moest met een gebroken sleutelbeen' en schaafwonden naar de Dr, Noietstichting te Schiedam worden vervoerd. De duopas- sa-giere van de bromfiets, de 20-jarige S. G. v. N., liep verwondingen op aan de rechter knie en is door de GG en GD naar het alg, ziekenhuis gebracht. De vakantie van vele leden van Liefde en Vrede mocht zondagavond niet verhin deren, dat in gebouw Triangel te Vlaardin gen een voldoende aantal aanwezigen zich bevond om de bovenzaal geheel te vullen met C-J.V.-ers, die een vergadering zou den bijwonen. Niemand wist tevoren wat de agenda vermeldde, maar namens het bestuur doelde de heer R. van 't Hof spoe dig mede. dat het een extra vakantiebij eenkomst betrof. De heer T. G. Kleyberg was een ca an der wel toevertrouwd want nadat hij met enkel woorden de bedoeling van de avond had uiteengezet verkeerden de C.J.V.-ers spoedig in een bruiloftsstemming. Prinses Verbosse en Prins Strand hadden elkaar tijdens de vorig jaar gehouden vakantiebij eenkomst leren kennen en het zoveelste verenigingshuwelijk zou om half tien in Triangel worden voltrokken. In zes groepen werden de leden ver deeld waarna iedere groep voor de nodige voorbereiding verantwoordelijk werd steld. Een puzzel moest worden opgelost en enkel opdrachten, zoals het vervaardi gen van corsages moesten worden uitge voerd. Een kinbalrace verhoogde de stem ming welke er heerste tijdens het gezelli ge tuinfeest; zelfs zaklopen kwam er aan te pas. De heer R. van 't Hof hield na afloop van de vakantiebijeenkomst de dagsluiting. Onder leiding van de heer M. Verboom waren in de middaguren de jongensclub bijeen. In het kader van de SG vakantiefeesten wordt, zoals bekend, op 9 cn 10 augustus a.s in zaai Musis Sacrum een tweetal feestavon den georganiseerd, die geheel in bet teken zuilen staan van een viertal Europese vakan tielanden: Frankrijk, Italië, Oostenrijk en natuurlijk ook Nederland. Voor die gelegen heid zal het Musis-zalencentrum dan ook ge heel worden ingericht in de sfeer van deze landen. Er zal een Oostenrijkse Bierkelier komen waa-r het orkest „Die 'DreimadeJ- jager" in letterlijke en figuurlijke zin „de toon" zal aangeven. Een „Trattoria Italiana" za! de bezoekers zich geheel in hi wvMge zuiden doen wanen bij wijn, zuidelijke -har en de opwekkende muziek van het r 'em- Advertentie) «.rhuurt smm.PRMECTOBeN liltinUWEtlOHEN GELUID KlElNBEELDPRCDECIORtH 6K6 PROJECTOR PRMÉCTIE-S<HE#M£N 3x3 mt BANDRECORDER ^tUKTB™Mn.ISS mïnskorkest „i Demioni". Franse wijnen en Franse esprit treft men in gelijke delen aan in een cafë-chantant, waar chansons en mu sette de muzikale achtergrond zullen vor men. En dan Holland. Hiervoor is -de grote 2aal gereserveerd, die door middel van stem mige decoratie met vlaggen, klompen e.d., de aanwezigheid van een draaiorgel en meer dergelijke specifiek-Hollandse zaken, in een bijzonder genoeglijke sfeer zal worden ge bracht. Hier zullen ook enkele van de beste orkesten van ons land acte de présence ge ven. Op vrijdag 9 augustus speelt hier „The Riverside Jazzband", welk Dixielandorkest op het Loosdrechts Jazzconcours zo'n uit stekend figuur heeft geslagen, terwijl voor de liefhebbers van twist en bossa-nova een intermezzo wordt gegeven door het moderne dans- en amusementsorkest „The Beatniks". Op zaterdagavond komt dan het parade paardje van dit Eurobal '63: „The Diamond Five"; onomstreden Nederlands beste mo- dern-pazz-formatie van dit moment. Al met al gaat dit een tweetal avonden wor den, die honderden jonge mensen een weer galoze hoeveelheid amusement zullen kun nen bieden. Vanaf 2 augustus a.s. zullen toegangskaarten verkrijgbaar zijn bij het VVV-bureau in de Plantage. Murgcrlijke stand Gelmrcn: Wilhelmus H. J. z.v. J. H. G. Suijker en .H. H. M, Nefkens; Robertus J. z.v, H. A. Hansen en G. G. C. Desaimois; Petrus J. z.v. J. P. van Locnen en G. M. van Rijswijk; Marinus, z. v. J. A. Sprong en K. Metjvogel; Adriana, d.v. C. Veld- boer en C. M- Koreman: Catharina J. d.v. P. Verwijs en C. J. Verhoeven. Overïeden: B. M. Lucassen, 80 jr. wed, j van C. Jongman; N. Baas, 71 jr. x Ondanks alle pogingen van de heer H. K. van Minnen, als voorzitter van het Comité Jeugdvakantievreugd, om het Vlaardingse vakantielied „Opgeruimd staat netjes" er in te krijgen bij de honderden aanwezigen, zaterdagmiddag in. het öranjepark, lukte dit niet. Ook Gcrric van Dijk, de 12-jarige dochter van de componist en musicus. Leen van Dijk kon het publiek niet tot andere gedachten brengen. Begeleid door haar vader aan de piano zong Gerrie met stemverheffing het vijf coupletten tellende lied „Opgeruimd slaat netjes". Alle aan wezigen waren voorzien van de tekst van het lied, zodat het echt niet moeilijk kon zijn om het refrein mee te zingen. Opge ruimd staat netjes, opgeruimd staat fijn- Laten wij op Vlaarding, trots en zuinig zijn. Zind'üjk in de parken, 't Hof cn 't Kolpabad, Geen rommel op de straten, een opgeruimde stad!" aldus het refrein. Maar. men liet zich niet „verleiden" om het refrein luidkeels mee te zingen. Op zichzelf is een en ander nog niet eens zo erg, hoofdzaak is dat men gehoor geeft aan het motto „Opgeruimd slaat netjes", niét voor de komende twee va kantieweken, maar ook voor de periode 'elke daarna volgt, De echtgenote van de burgemeester, me vrouw Th. A. Heusdens-Mansholt had aan de uitnodiging van wethouder H. K. van Minnen gehoor gegeven om met enkele pistoolschoten dc opening van de vakan tieweken feestelijk te openen. Zowel voor Opgeruimd, alsmede voor Staat en voor Netjes, loste mevrouw Heusdcns een schot. arna een aantal ballonnen worden opge laten. Ballonnen die alle waren voorzien van een grote affiche waarop het O.S.N.- motief duidelijk is uitgebeeld. Toch verzuimde de heer Van Minnen niet om even de aandacht te vestigen op de aanwezigheid van vuil op - de straten. Hij. noemde het een ellendig kwaad, dat er nog zovelen Zijn, die in de veronder stelling leven, dat de straat gelijk staat aan een prul Iemand in dc huiskamer; alles wat overbodig is wordt weggegooid. Laten we gezamenlijk er voor zorgen, dal Vlaardingen een schone stad wordt, het kan gemakkelijk, aldus de heer Van Min nen. Voor enige hilariteit had de heer Van Minnen (onbewust!) gezorgd, doordat hij z-V'ist had meegedeeld, dat behalve de 6 Gerrie van Dijk zingt als Koningin der Reinheid de in het Oranjepark verzamelde jeugd het door haar vader gecomponeerde liedje „Opgeruimd staat netjes" voor. Ach ter haar zien wc haar drie hofdames en de voorzitter \-an het Comité Jcugd-vakaniic- vrcugd. wethouder H. K. van Minnen, staan. burgemeester en mevrouw Heusdens, ook de Maassluisse loco-burgemeester, de heer P. v. cl. Snoek, zich onder de genodigden bevond, waarna hij meteen liet volgen: „Opgeruimd staat netjes". Voor mr. J. Heusdcns was dit aanleiding om ais eer ste te gaan staan, zich tot dc heer Van der Snoek wendend met de woorden ..zul len we dan maar meteen gaan?" Pas daarna kwamen de honderden klein- re zj gekome nnhns tjes aan hun trekken, want ten slotte wa ren zij gekomen om plezier te beleven van de kindervoorstelling „Pirouette" met onder andere nieuwe avonturen van Jan K la assen. Halewijn een aparte plaats in dc stoet in nam. Hij is immers de man, die vanaf vandaag weer velen zou wegen op de his torische stadswaag naast de Vleeshallen op de Markt. Ook zaterdag was het voor hem een koud kunstje om op populaire wijze dc aanwezigen in het stadhuis tc be groeten. De Oudhollandse kledij waarin hij zich bevond maakte alleen reads een ge liefde Indruk bij het publiek. Maar, er waren er nog veel meer, die er voor zorgden dat de stoet het aanzien vol koman waard was. Bepaald groots cn in drukwekkend was deze niet. maar da mee gevoerde borden en spandoeken deden het wel, De politiek kwam ook nog enigszins tot uiting, want borden met opschriften als: Alle proppen in de bus, zegt Chroesj- tsjew de Rus: Wat zegt Nasser van de Nijl, stoep ie vuil, neem vlug een dweil; Netheid is mijn parool, zegt Charles de Gaullc en alle vuil in dc ton, zegt Adenauer uit Bonn zag men in Vlaardingen. nog niet eerder. Daarnaast werd dc eigen stad uiteraard niet vergeten en de directeur van het Kolpabad,. de heer J. Traas hoopt natuur lijk dat de leuze „Houdt uw Kolpabad schoon" door iedereen zaV worden inge prent, want daar wordt nogal veel Ach tergelaten. wat er niet hoort. F>e scholie ren in de stoet deden het in iedw geval goed. want zij waren niet alleen gewapend met bezems, maar benutten deze voor werpen waarvoor zij bestemd waren. Zelfs werden zij voorafgegaan door een korps van rammelaars, die hun komst luide aankondigden. Dan waren er nog vijf ..gemeentereizigers", die geze*en op hun carriers een rondrit door Vlaardings stra ten maakten, terwijl bovendien verscheide ne jongens en meisjes met stokjes de gro tere stukken vuil op straat oppikten en in een vuilnisvat deponeerden. Het Tamboer- en Pijperscorps „De Pij pers" zorgde met de drumband „Liberté"' er voor, dat het geen dooie toent werd. In tegendeel, allen deden hun uiterste best óm de goede stemming van de medewerken den to verhogen. Een belangrijke factor was het feit, dat de weergoden medewer king verleenden, want de temperatuur liet niets te wensen over. De SVTaasruiters verleenden aparte medewerking aan .de kinderoptocht door gezeten op hun paar den de stoet te vergezellen naar het Oran jepark. Op de le Van Leyden Gaels traat reed vrijdagmiddag de 10-jarige wielrijder P. R_ tegen een uit tegenovergesteloe rich ting komende auto op. Dc jongen fietste met een vriendje en week plotseling iets naar links uit, ten gevolge waarvan hij de tegemoet rijdende auto raakte. Met een hersenschudding en enige schaafwon den is hij naar het alg. ziekenhuis ver voerd, In een wielerwedstrijd voor alle Rotter damse wielerclubs werden De Concurren- ners L. Boer en Hcnny Vaart resp. le en 2e. gevolgd door L. Braber, van de Pe rl a al ridders. De uitslag van de drieweek se competitie op het parcours van De Coureur: adspiranten: 1 L. Cocnradie C; 2 It. Peer C: 3 H. Dalemeijer C; 4 H. Gersbach Schiedam; nieuwelingen: 1 Wkn Liebrechts C; 2 W. Meijer C: 3 P. v. d. Engel C: 4 K. de Gaag C; 5 P.v.d. Burgh C. Van de club ontmoeting met de RC Rot terdam, RC Schiedam en De Coureur als deelnemende clubs op het Schiedamse parcours aan de Gustoweg, waren de re sultaten: amateurs: 1 Henny Vaart C; 2 Cino.R; Nieuwelingen: 1 P- v. d. Engel C; 2 Buis S; 3 P. de Ruiter C; H. Dumont C; 5 Gouka S; Adspiranten: 1 H. Dalmeijer C; 2 H. v.d. Berg C; 3 L. Coenradie C: 4 W. Hersbach S: 5 Van der Hoeven S; 6 L. v. d. Boogaard S; 1 D. Valk S» Sonja Schrijvershof van de atletiekver eniging Fort una werd zondag op de na tionale B-kampioenschappen in Arnhem nationaal B-kampiocne hoogspringen mot een sprong van 1.45 m. Ook. Henny Smit leverde een goede prestatie door als 2e te eindigen op de 100 meter in de lijd van 1.59.1. Ook in zijn serie was hij 2e geworden in 2.0.6. In de finale plaatse hij zich met 8 andere deelnemers. De eer ste ronde ging in de snelle tijd van 59 set- Op 300 meter voor de eindstreep sprintte Henny van het veld weg, met een rivaal op de hielen, die hem juist voor de eind streep passeerde. Geboren: Miranda Catharina Petronella Laur-cntia, d.v. C. J. Huising en W. J- van Leeuwen, Winrdi Beekmansingel 435; De borah Gcrardiria, d.v. J. C. R. Eibers en F. Meeuws, Jan Thijssenstraat 36. Gehuwd: Arie Pols. 27 j. en Margaretha Overleden: Gerrit Suisse, 43 jr.. echtg. C. du Mortier, Prof Tol dersstraat 231; Hugo Sluimer, 87 jr., wedr. v. A, J.-van Vugt, Bleekstraat 43; Krijn Hordijk, 58 jr-, echtg. v. A. S. van Schaften. Wagnerstraat iSb. ■H»

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1