BHnUBIMaUl Jong energiek ech speciaal hontzaak op Liesveld In de Vlaardingse bioscopen Auforijles SCHIEOAM EN VLAAKIIN8EN AGENDA Caterina Valentie als Sneeuwwitje De mongolen ISfell x» v liijyssji mm» Wmè Zondag laatste jubileum- toernooi van VFC Holland!aan in actie Artsen dienst Predikbeurten HERHALING HANOELSINSTITÜUT SEPTEMBER NIEUWE CURSUSSEN „DE KROON" (('t VERFCENTRUM" „üg nutate uugk h.y. NIHftM N.Y. KONINGINNEGRACHT 10*11 - 's-GRAVENHAGE WILLEM BREE EN ZOON N.Y., ZAAGMOLENKADE 39-42 ROTTERDAM GARAGEBEDRIJF A. J. WEBER EN ZONEN N,V. Oversehieseweg 150 Schiedam Telefoon 010-64585 AGENT lAGENT GARAGEBEDRIJF L J. WEBER EN ZONEN N.V. Oversehieseweg 150 Schiedam Telefoon 010-64585 BOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1963 Hoofdacentschap en ftedacüe; VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 - Tal 3239 •■Mkl ltL HU VLAARDINGEN' KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDES1NGEL 33 JAREN GELEDEN hoorden we Jaap Ligtfiart een grote groep voor het middenstandsexamen geslaagde jonge mensen voorhouden: begin nooit aan een eigen zaak zonder wederhelft, die. met hart en ziél wil meewerken. Alleen samen kun je met succes een middenstandszaak gaan ophouwen. Telkens treft ons deze uitspraak van onze vooraanstaande Vlaardingse middenstander bij een bezoek aan succesvolle jonge middenstanders. Want telkens blijkt ons daarbij, dat de basis van het succes is gelegd door de gezamenlijke en eendrachtige inzet van jiet jonge echtpaar. On langs hebben we dit kunnen belichten in ons relaas over de vestiging van het eerste horecabedrijf in Vlaardings nieuwe koopcentrum: tearoom Lies veld, dat het jonge echtpaar Vredenbregt—Schoo gaat exploiteren. Mag deze tearoom als de belangrijkste aanwinst worden begroet hij de opening van de Liesveldviaduetwinkels, onmiddellijk hierop mogen we laten vol gen de bontzaak van het echtpaar Kalkman-Hnizer. Want liet is niet alleen de enige speciaalzaak, welk we in deze branche in Vlaardingen bezitten, het is vooral ook een zaak, die zal bijdragen tot het cachet, dat een modern koopcentrum van een tot X6Ö.0ÖÖ inwoners uitgroeiende stad dient te dragen. Welnu, ook het echtpaar KalkmanHuizer beslaat uit ttvee jonge mensen, die reeds in hun verlovingstijd samen de basis voor een eigen zaak hebben gelegd. Ook zij hebben samen met vakstudie en werkdagen tot vaak ver na het middernachtelijk uur, hun zaak opge bouwd. T1 VEN ALS mevrouw Vredenbregt-Sehoo van huisuït een Schiedamse, was me vrouw Kalkman- Hu izerhoed en modiste toen 7.ij haar man leerde kennen. Deze had toen bI het drama van zijn jonge leven moeten" incasseren.'Stammend uit het bekende M.iasslLtise zeevaardersgeslachl Kalkman, slroomide de jonge Joop Kalkman het zee- ma nsbloed door de aderen. Ga eerst pro beren of het zeemansleven je bevalt, voor je haar de zeevaartschool gaat, adviseerde hem zijn vader, toen hij de Uloschool had doorlopen. Zo voer Joop Kalkman als 18*jarige dekjongen het zeegat uit en werk te hij ook als matroos voor de mast. al vorens voor stuurman aan cle zeevaart school tc gaan studeren. Als jong koopvaar dij-officier heeft hij daarna over de gehele wereld gezworven, tot hij: bij de 4-jaarli.iksa keuring voor zijn ogen werd afgekeurd. Het was een verschrikkelijke slag voor. een jónge kerel, voor wie varen zijn lust en zijn leven was, die thuis nóóit anders dat» over het zeemansleven had hpren spreken wiens opleiding geheel op dit leven was af gestemd. Het was voor hém een enorme overgang, toen hij bij familieleden in Rot terdam in het bontvak stapte. Vier jaar lang bekwaamde hij zich in de praktijk op het atelier en in de theorie op de kleer makersvakschool iii Den Haag. "IN DEZE TIJD leerde hij zijn meisje ken nen, me j. F. Huizer. Terwijl hij alle vak diploma's behaalde om voor zichzelf te kunnen beginnen: bontwerker 3e, 2e en le klas en tenslotte het coupeursdiploma, ging ook zij naar school voor liet diploma bont- Warenkennis. Samen studeerden 2ij daarna voor het middenstandsdiploma. Op ziji» pension kamer in Rottërdam hebben zij samen hun eerste bont jasje gemaakt. Om zich grondig, van de inkoop-geheimen op de hoogte te stellen, werkte hij 2'/- jaar als vertegenwoordiger voor een Turkse bont handel, waarbij hij de kat uit de boom keek om.voor zichzelf te beginnen. Toen hij dat had gedaan en. een flatje in het Van Hogendorpflatgébouw kon betrekken,, trouwden zij. Daar ih hun flatje richtten zjj een atelier in en begonnen zij aan een zaak te bouwen. Met behulp van de plaat sing van kleine advertenties bouwden langzaam maar zeker een klantenkring op, Waarbij de reparatie van bontjassen de aan loop vormde- Twee jaar later waagden.zy de stap naar een winkelpand, dat aan de Van Hogendorplaati leeg kwam. Zij vestig den daarmee de eerste speciaalzaak in bont- artikelen in Vlaardingen. Dat was in okto ber 1960. Bij de opening troffen we er zijn vader én diens twee broer3 aan. Zijn vader, G. A. Kalkman met 40 dienstjaren als bin nenloods, gevolgd door 3 jarén havenloods bij HVO. Hij is nu, evenals zijn twee broers, ZATERDAG Luxor. 6.45 uur: Dodeuval in Dakota (14 j,); 9 uur: De Mongolen (H j.). Stadsgehoorzaal, 3 uur: cateriiia.cn <le zeven dwazen (a.!.). Zaal Keijerr, 7.15 uur. Ruilbeurs „De Ver zamelaar". ZONDAG Vis bank. 6 uur: Vertrek excursie naar België van Kon. Ned. Naluurhist. Ver. Luxor, 2.;io uur Vlammen over de prairie (a.IJ: 5 uur: Bodenval in Dakota (H j.); 8 uur*. De Mongolen (14 j,). Stadsgehoorzaal. 3.45. 6.3:) en 0 uur: caterina en e ze ven d wazen aj MAANDAG Luxor, 3 uur: De Mongolen (14 Geopend: Apotheek Backer, tel. 3162. Hoogstraat 228. 0 Achter de schermen, in het atelier ma ken zij wan de op de buitenlandse boni- vei li ngeii gekochte velletjes de bontman tels, die in de winkel ent etalage staan ge- etaleetd. Ook een enorme hoeveelheid bont- mantels ,die in reparatie zijn gegeven, C. eft P. Kalkman, gepensioneerd. Beide broers als kapitein van.de sleepvaartdlenst van Leen Smit. Verknocht aan het water bezitten zij nu alle drie een motorjacht. Deze liefde voor het water heeft overigens oók de naar het bont vak overgestapte zoon J. Kalkman niet verloren. Hij leeft haar uit in zeilen en waterskiën. Ook samen met zijn vrouw. Zij behoren zelfs tot de Neder landse waterskiërs van het eerste ogenblik. Hij geeft al jarenlang les in deze spectacu laire sport om de hoge kosten hiervan te bestrijden. Zijn caravan staat in Zwaite- waal aan het Brielse Meer. waar hij met zijn vrouw en nu Hi jaar oude zoon de weekeinden doorbrengt. Hun club De Witte Raaf is al drie jaar achtereen waterski kampioen van Nederland. In de acht jaar. dat zij samen skiën, hebben zij een grote bedrevenheid in deze sport verworven en nemen zij deel aan de vele demonstraties, die hun club in de waiersportcentra van ons land geeft. De heer Kalkman doet ook aan lueht-skiën, waarbij hij aan een vlieger in pijlsnelle vaart hoog boven het water zweeft. JNAAR1N vinden zij de noodzakelijke ont spanning in hun drukke zakenleven. Want sedert zij aan de Van Hogend orpla an een, winkel bezitten, heeft hun klantenkrin„ zo'n "grote vlucht genomen, dat zij al hel werk niet meer afkunnen. Ook al werken zij samen tot diep in de nacht en al hebben zü êen bontwerker en twee stoiïeersters in dienst. Vorig jaar december hadden zij zo'n grote hoeveelheid bontjassen ter reparatie in voorraad, dat zij geen reparatiewerk meer konden aannemen. Want bontwerker is ook a] een bijzonder-schaars personeels- artikel. Hand in hand met de toeneming van het reparatiewerk ging de verkoop van bontartikelen, die zij zelf samen vervaar digen en waarvoor zij samen de bontveilin gen in Londen en Frankfurt bezoeken. Voor de vervaardiging van hun persianer en veulen bontjassen kopen zij de van achter iiet ij2eren gordijn afkomstige velletjes in Duitsland. In Londen rieris en bisam uit Amerika. Al is hun voorraad bontjassen in twee jaar opmerkelijk toegenomen, meen echter niet. dat u hierbij echte nerts mantels aantreft. Daarvan kost de goed koopste f 16.000. Geen gangbaar confcctie- artikel voor Vlaardingen dus. Als maat- artikel kunt u hem natuurlijk wel geleverd krijgen. Wel bijzonder gangbaar zijn de uit het bont van okseltjes. pootjes en keeltjes van nertsvelïen vervaardigde bontmantels, gegarneerd met nertsstaarten. Zij variëren m prijs van 1900 tot f2200. Voor een Per- sianer betaalt u rond'f2.000,. maar voor Per sianer potte* slechts f600 tot f700. Een bisamb ontmantcl kost u rond f1450. De korte jasjes zijn uiteraard aanmerkelijk goedkoper. Die kan u ook in echt nerts krij gen. Evenals stola's. Voor de goedkope» bontsoorten konijn en geit moet u naar een warenhuis. TT UN klantenkring strekt zich nu over het hele Westiand tot Hoek van Holland uit en oostwaarts zelfs tot in Rotterdam. Waaraan schrijft dit zo bijzonder energieke echtpaar zijn succes toe? Een bontzaak is een adres van vertrouwen en het bieden van de grootst mogelijke service. .Een bont mantel koop je niet dagelijks als een pond suiker of een fles melk. Het is een duur stuk, waarbij men niet over één nacht ijs gaat, maar vertrouwen moet kunnen stellen in de deskundigheid en betrouwbaarheid van -dé vakman, die zijn klanten bedient, zoals hij graag zelf in zo'n geval bediend zou willen worden. Het reparatiewerk wordt gehaald en", gebracht en met de grootst mógelijke zorgvuldigheid verricht. Deze service schept tevreden klanten, die voor de meest doeltreffende reclame zor gen: de, van'mond tot mond-reclame. In hun nieuwe zaak aan het Liesveld ko men winkel, pasruimten, en etalages gelijk vloers. Beneden het atelier en de bevaar- kluis. Met een gezamenlijke oppervlakte van 120 m2; Daarmee komen zij uit de ruimtenood, waar zij al lang op de Van Hogendorplaan mee worstelen. Dé winkel aan de Van Hogendorplaan houden zij zo lang als etalage- en magazijnruimte aan. Ze zijn al eeii half jaar lang lid van de winkeliersvereniging Liesveld, waarvoor zij f 50 contributie per maand beialen, In al die tUd is er in-het begin eenmaal vergaderd, waarbij over een openingsfestyn is gespro ken, waaraan alle Liesveldwinkellers zul len meedoen. Dat is alles. Wij weten er ver der niets van. Zélfs niet de openingsdatum. De heer Vredenbregt heeft u gezegd van 16 of 23 september. Maar wij tasten hier over volkomen in het duister. Dit stelt ons wel teleur en dat mag u gerust in de krant zetten. I Een lange bontmantel koop je niet da- ■eli/ks, Deze aankoop 7:creist deskundige voorlichting, wat de heer Kalkman icel is toevertrouwt Ik behandel de klanten, zo als ik graag behandeld zou willen uiorden, is zijn devies. STADSGEHOORZAAL Een hypermo derne en van energie bruisende versie van het sprookje Sneeuwwitje en de zeven dwergen is „Caterina en de zeven dwa zen", waarin het sneeuwwitte, beeldscho ne meisje de vitale Catarina Valente is, De altijd ploeterende dwergen kan men met een klein beetje goede wil terugvin den in 7 werkloze circusartiesten, waar mee „Die Valente" door het sneeuwwitte landschap trekt. Ook de schone prins is natuurlijk van de bonte partij. Hij is dit maal een enigszins weifelende hoteleige naar, wiens leven om beurten zoet en zuur wordt gemaakt door, een striptease-dan se res, die als boze heks een bijzonder goed figuur slaat. Als de knappe eigenaar van het roman tische hotelletje ,.A3penblick" verzoekt om iemand om de centrale verwarming in zijn zaak te repareren, krijgt hij een zekeredr. Rossi op 2ijn dak ge stuurd, die niemand minder dan de char mante Catarina Vaiento blijkt te zijn. Het mei3je houdt niet alleen al zingend en dansend de verwarming op temperatuur zij het met veel moeite maar zorgt er tevens voor dat het ontevreden perso neel vim Al pen bliek" vervangen wordt door zeven circusartiesten, die door alles aan te pakken trachten de voor hen zo moeilijke winter door te .komen, .Brengt het nieuwe personeel al heel wat leven in de Alpensè brouwerij, de poppen raken pas goed aan het dansen als de ..Nieuwjaars- attractie'' van het hotel arriveert, in de vorm van een naar liefde snakkende slïip- tcasedanseres. Voor Caterina is het min der prettig dat het blonde danseresje haar bekoorlijk oog laat vallen op de hoteleige naar. naar wie zij zelf met veel plezier gekeken had. De beide dames voeren in de Alpen een liefde-oorlog op hoog ni veau. waaruit Caterina de Grote uitein delijk als trotse ovcrwinnares tevoorschijn komt na veel zang, dans en charme te hebben gebracht. De muzikale comcdie voor de hele familie werd geregisseerd door Kurt Hoffmann van „Wit Wuaderkin- dor". LUXOR. Regisseur Ahdré de Toih koos als onderwerp voor zijn spektakelfilm „De mongolen" (The mongols> de strijd -die: halverwege de dertiende eeuw, de europe- se christenheid, sterker onderling verdeeli dan ooit tevoren, moest gevoerd worden tegen de mongolenhorden van de gevreesde Dsjengis-Khan en zijn zoon Ogolai. die er in geslaagd waren eerst het onneembaar ge achte, China, te veroveren en verder dour :c stoten tot, diep, in Arabic en zelfs .iot Afrika, voor zij Europa als doelwit kozen. "Wie zijn de figuren, die naar voren ko men in de zich- ontwikkelende gebeurte nissen? Naast Ogotai (Jack Pataivtó staat zijn. schone minnares Iiuluna (Anita Ek- een intrigante, die eert gfote in vloed uitoefent op de mongojcnlcider. Zij is het, rilf: hem er toe aanzet zijn ver- o te rings', och ten steeds verder uit te strek- k: er. zij is het ook, die, als de pas «je- avi veerde Dsjengis Khan op vrede aan dringt, deze *- rmoordt, z-xto; Ogotai de absolute heerser over het mogolenrijk watdt. Asn de -de-re kant :-taa-. Je fasci nerende Amina «Antonella Lu.i'ui*. die.de Poolse pau-iotien steunt .-.i een vriendin s van de jonge Eb enne van K.nkau 'Fran co SilvaL de heroïsche leider van het ver zet. Na de moord op Dsjengis-Khan is het duidelijk, dat onderhandelen gesn zm heelt Europa moet voor zijn bestaan vechten en dat doet het dan ook. Na een heroïsche strijd moeten de Polen zich terugtrekken in hun eigen, wijde moerassen, maar dat betekent voor hen de overwinning. Zij we ten in deze vlakten, waar grote delen een loerend gevaar vormen, goed de weg; de mongolen echter niet. zodat praktisch de hele ï-uitermacnt van Ogatai een roemloos einde vindt in het verraderlijke zand. De verbijsterde Ogatai slaat dan de hanJ aan zichzelf. Modelvliegtuig wedstrijden In een jaarlijkse ontmoetisg. vorig jaar voor het eerst in Vlaardingen gehouden, ontmoeten de lucht vaartclubs van Vlaar dingen en Schiedam elkaar zondag in Schiedam, op het sportveld aar. de Spoor baanstraat bij bad Groenoord De inzet is een fraaie beker, die door Vlaardingen ver dedigd moet. worden. Er worden wedstrij den in allerlei klassen en ook demonstra ties gehouden. Hel luchtvaartfeest van de Schiedamse en Vlaardingse jeugd begint "s morgens II uur. *7"- - rli. Woonarken beschadigd In de Vecht zijn vrijdagmiddag woon arken aangevaren door het zandstraal- -motorschip „Rijnlandse Rotterdam", waar van'de 48-jarige G- A. v.,H. Uit Vlaardingen kapitein is. Zijn boot is naar hij verklaarde onbestuurbaar geworden door een staal draad in de schroef. Het schip raakte drie woonarken die hierdoor werden bescha digd. Zondag a,s. besluit VFC zijn serie jubi leum-toernooien mét een voetbalfestijn voor de. „aller jongsten". Van 10 uur 's morgens tot 5 uur in de middag zullen de pupil len van De Hollandiaan. Fortuna. SW, Hermes DVS en VFC de velden van het Sportpark tot hun strijdtoneel maken om uit te maken wie van hen met de jubi- Ieumbekers zal gaan. strijken. Het is voor de jongelui en de organisatoren te hopen dat het weer zich van zijn „beste kant" 2al laten zien. Aan de vooravond van de competitie neemt de Hollandiaatt cle laatste vrije zon dag te baat voor een oefenwedstrijd te gen de 4e klas club uit Oosterhout, WVO. Deze1 wedstrijd begint .'s middags half drie öp het Hóll&ndiaartterrein. Hieraan gaat vooraf de ontmoeting tussen de re serve-elftallen van deze verenigingen. Hol» landiaan 2-WVO 2 begint 12 uur. Zater dagmiddag zijn Feijenoord-juniorenelftal- len de gast van de Holiandiaan. Zij spe len tegen het cl, bl, a2 en ai elftal van de Hollandiaan, beginnend resp om 12 uur, 13.30 uur. 15 uur en 16.15 uur, Donderdag 5 september beginnen'-bok weer de wekelijkse prijsklaverjaswedstnj- den in het clubgebouw van de HoUandiaarv waarvan het aanvangsuur is gesteld op 's avond 8.30 uur. Iedere klaverjasliefheb- ber is welkom. Van zaterdag één uur tot maandagmor gen acht uur zullen in bijzondere geval len dienst doen de artsen: C. Lam prechts. Schiedamse weg 56, te!. 2374 en D. J. Wieringa, Karet de Grotelaan 143. tel. 0RS9 De zondagsdienst van B. W, Bussema- ker wordt waargenomen door dr. J. A. Leegsma, Maassluisedijk 9. tel, 3G89. De zondagsdienst van E. Leynse wordt waargenomen door dr. G. J, Bos, Lyceum laan 28, tel. 4200. Geopend apotheek Backer. Hoogstraat 228. telefoon 2162. Ned. Herv. Gem, Grote Kerk, Markt, zondag 10 uur ds. A. KooJ uit Rijssen, be vestiging ds. O. Biesbroek, fi uur ds. G, Biesbrcek. intrede; Rehobothkerk. Billi'ion- laan, zondag 9 uur de heer H. B. Colen brander, 10.30 uur en 7 uur ds. D. Noord mans. Bediening H. Avondmaal; Bethel- kerk, VI.-Ambacht, zaterdag 7.30 tot 3.15 Uur Avondgebed, zondag 10 uur dr. L. J. Cazemicr uit Schiedam. 7 uur de heer A. van Zetten;-Immanuëlkerk. Van Hoogen- dorplaan, zondag 10 uur ds. J. van Nooit, 7 uur ds. C. van der Steen tiit Schiedam: Nieuwe Kerk. Binnensingel, zondag 10 uur Jeugddienst, wika I. Kondel. Onderwerp: ,.T Is een vreemdeling zeker", 5 uur geen dienst i.'-\m. intrede ds. G. Biesbroek; "Wijk- gemeente Ichfchuskerk. West wijk kapel, zon dag fl en 10.30 uur de heer J. .Westmaas. Jeugdkerlten worden gehouden "voor 13 tot 16-jarigen om 10 uur in gebouw „Soli Deo Gloria", Cal !en burgstra at. in de grote zaal van de Bethelkerk, in de grote zaal van de Immanuclkerk, in een zaal van Triangel en 10.30 uur in de grote zaal van de Rehobothkerk. Kinderdlenslen. voor 612-jarigen om 10 uur in Obadja, Callenburgstraat en Maas- sluissediik 7a. Rem. Geref. Gem. en .V.P.B., Hoflaan. zondag 10 uur mej. ds. A. de Jonge uit Gouda. Gereformeerde Kerk, Oosterkerk, Schie- aamseweg, zondag 10 uur ds. H, .1. Kou- tvenhoven, 5 uur ds. II. J. Hcynen; Em- matiskerk, Van Linden van den Heuvell» singel, 2ondag 9 uur ds. G. Aalbersberg, 10.30 uur ds. H. J. Heynen. 5 uur dr. F. L. Bos; Pniëlkerk, Henriëtte Roland Hout straat, zondag 9 en 10.30 uur ds. Joh, Lever, 5 uur ds. H. J. Kouwenhovcn; Maranatha- kerk, Zuidwijk, zondag 10 uur dr. F. L. Bos, 5 uur ds. Joh. Lever. R.K. Kerk, Parochiekerk van de II. Joannes .de Dooper, Hoogstraat, H.H. Mis sen 7 uur, 8.15 uur cn 9.30 uur (Hoogmis), 11 uur, 12.35 uur en 7 uur n.m. Lof; Paro chiekerk van Sint Willibrordus, ïnsulinde- singel, H.H. Missen: 7 uur, 8.30, 10 uur, 13.30 uur v.m., 4.15 uur en 7 uur n.m. Lof; Parochiekerk Heilige Geest, Van Hogen dorplaan, H.H. Missen: 7 uur, 8.30 uur, 10 uur, 11 uur v.m„ 12 uur 's middags en 7 uur n.m. Lof; Bijkerk St. Willlbrord, West wijk, H.H. Missen: 8 uur, 9.30 uur en 11 uur v.m. Chr. Geref. Kerk, Emmastraat 116, zon dag 10.30 en 5 uur ds. P. op den Velde uit Mijdrecht; Aula H. de Cockschool, Philips de Goedestrant 182, zondag 9 uur ds. P, op den Velde uit Mijdrecht, 6 uur student C. Bouw uit Apeldoorn. Woensdag 8 uur ope ningsavond ge/., verenigingen. Geref Gemeente, WcstnïcuwJand b$. zondag 10 en 5 uur ds. L. Huisman. Vrijdag 3.15 uur ds. C. Harinck uit Utrecht (Huwe lijksbevestiging). Geref. Gem. in Nederland, Jacob van der Wiridtstraat 17, zondag 10 en 5 uur lecs- dienst. Het Leger des Iïeils, Baanstr., 10 uur heiligingssamenkomst, leider brigadier E. Harinck, G.30 uur openluehtsamenkornst bij de Visbank, 7.30 uur Evangelisatie samen komst. Leider brigadier H. Hordijk. Jehova's Getuigen, gemeente West, zaal Excelsior. Ooslhavenkade, 3 uur openbare toespraak: „Hebt u uw Int in eigen hand?" met aansluitend bijbelstudie. Donderdag 7.30 uur schooi der theocratische bediening en dienstvergadering. Gemeente Oost, Muziekzaal Volksgebouw, Schiedamseweg 12, zondag 5 uur openbare toespraak; „Jehovah, de Cod van vooruitgang'' rnet aansluitend bijbelstudie. Donderdag 7.30 uur school der theocratische bediening en diens l vergade ri ng. B.C.U., zaal Roorie Kruis, Emmastraat 38, zondag 19 uur samenkomst. Evangelist Malgo uit Maassluis. MARKTBERICHT Hedenmorgen werd aan het afshiglokaal in Vlaardingen betaald voor: trawlharing klein 42; id. groot 43—f 48: steurïiarlng 25,90— 28. Aanvoer VL 1 met 3>1 last; VL 110 met 3 last. Uw eerste rijles gratis S^wefesi Van Hogendorplaan 177 D BOVAG erkend. de TOVERKRACHT de REKLAME Opger. Jan. 1937 Schied.weg 57 - Tel. 3876 VLAARDINGEN STENO TYPEN NEDERL TAAL NED. Hqndelscorresp. ENGELS voor Beginners ENGELS-DUITS-FRANS Handelscorresp. en Conversatie BOEKHOUDEN M1DDENST.OPL. verf van de vakman EenrfrachissJraat 29, Tel. 2755 Hoogstraat 43. Tel. .4153 Flans de tlj'fdctaan 134. Tel. 8210 Import rice vau VOL VU persuiieiiaiitoniobiclen haar Hoofdagent voor Rotterdam en omstreken maken bekend, dat zij hebben aangesteld als maakt met genoegen bekend te zijn aangesteld als vóór Schiedam en Vlaardingen voor personenaütomobïeien

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1