ROTTERDAM! ilUWSBLAD Feestelijke vergadering in nieuwe raadzaal van voltooid stadhuis Een kans gemist, Meteen plannen maken voor verdereuitbreiding Hofstee BEKRONING VAN KWART EEUW BOUWGESCHIEDENIS Eerste paal verdween in veengrond OP HISTORISCHE GROND nette winkel» juffrouw GESCHENKEN FRAAIE ZAAL a. verkoopsters b. jongedame e. hulpverkoopsters i frfeïiY: Doorslaande argumenten AGENDA Hoofdas entschap en Radactie: V1AARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 Tel. 3229 ftodocU*: TeL 545® ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1963 Brommer bromt Een vijftienjarige scholier, die zich schuldig heeft gemaakt aan plczierrij- der met andermans bromfietsen, is door du kinderpolitie aangehouden. De jongen had zelfs enkele malen een bromfiets weg gehaald uit een keldergang. Kii zal voor de officier van justitie worden geleid. VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 In een bijzondere vergadering van de gemeenteraad, voorgezeten door burgemeester mr. J. Heusdens, is woensdagavond de nieuwe raadzaal in Ylaardings nieuwe stadhuis in gebruik genomen en die in-gebruikneming vormde de sluitsteen van de niemvhouwplannen voor een stadhuis, zoals die al voor de Tweede Wereldoorlog werden opgesteld en daarna herzien en uitgevoerd. Deze raadsvergadering, die een mijlpaal was in VJaardings geschiedenis, werd behalve door de raadsleden ook bijgewoond door een aantal genodigden, waaronder zich bevonden de dames en heren, die deel uitmaakten van de vorige raad, maar er na de verktézingen niet in terug keerden dragers vaii de penning der gemeente Vlaardingen en de ver schillende hoofden van dienst. Uit deze keuze van genodigden blijkt al, dat de ingebruikneming van de raadzaal bij de voltooiing van de stad huisbouw, als een interne gemeentelijke aangelegenheid is behandeld. De voorzitter gaf in zijn toespraak eën beknopt overzicht van de voornaamste feiten, die samen de geschiedenis van de stadhuisbouw vormen. Die geschiedenis begon in april 1939, toen de gemeente- completeerden het geheel. raad besloot een viertal architecten uit te nodigen om schetsplarmen te maken voor de uitbreiding van het bestaande, uifc 1650 daterende stadhuis. Als voorloopster van de z.g.vaadhuisbömvcommissie werd een commissie van advies ingesteld, bestaan de uit burgemeester S ie zen, wethouder Buis, directeur van gemeentewerken Kol- pa en de architecten Van Bilderbeek en ir. v. d. Steur. In december 1941 koos deze commissie uil de inzendingen het herziene schetsplan van ir. L. H. H. van der Kloot Meyburg achter de rug liggende oorlogsjaren en de in Den Haag. maar door de tijdsomstan- moeilijk0 daarvoor. Het na-oorJogae digheden kwam er van uitvoering der gemeentebestuur heeft gelukkig onder fi- plannen niets terecht. Pas in 19*7, nadat nancieel veel gunstiger omstandigheden burgemeester Heusdens hier zijn intrede mogen werken en het heeft de kansen ge had gedaan, kwamen de plannen opnieuw ffrepen voordeden. 1 ter tafel. Begin 1948 werd mr. Heusdens raadsleden op ongemakkelijke wijze hun arbeid moesten verrichten. Een pol- achel och arme edelachtbareri, die "s winters pal naast die kachel hun zit plaatsen hadden ech marmeren cboorsteenmantcl, afkomstig van het af gebroken herenhuis ïn ,,Hpt Hof', een ouderwets behang en een rij van soms vergeelde portretten van opeenvolgende burgemeesters uit de periode 1813-1947 Stond men op de Markt dan werd het oog gstreeld door de aanblik vande architectonisch fraaie gevel van het stadhuis; maar naast dit gebouw stonden enkele qua bouwstijl uit de toon vallende gebouwen. Stapte men rond het gehele complex waarop nu ons voltooid stad huis staat, dan trof men meer van der gelijke bouwsels aan. Het geheel maakte de indruk van gedemonstreerde armoede en somberheid. Dit alles was verklaarbaar door de juist voorzitter van de raadhuisbouwcommissie, ^waarvan wethouder De Bruijn, gemeente secretaris Van der Linden, de adj.-dir. van van. gemeentewerken Stahlie en de heren Van der Kloot Meyburg en Hulsbosch lid waren. Later werd de heer Van der Linden De voorzitter onthulde, <I«t hij destijds de suggestie heeft gedaan het plan Van m deze commissie vervangen door de heer dcr niet uit te voeren> „ct stadhuis als historisch gebouw in stand te houden en elders In de gemeente een nieuw, modem raadhuis te bouwen. Op grond van historische en praktische over- Kranenburg en de heer Stahlie door de heer Van Dorp, 'terwijl de chef van do gang de kamers van de burgemeester afd. stadsuitbreiding, de heer Bot als se- trMrnHeïsdcns schetste in rijn toespraak «'erinnm. werd echter in vdlwiigr over de indruk, die het stadhuis en dc inrich- «nstemmiiis besloten dew, sÜSBest.e met ting daarvan destijds, bij zijn eerste te Y'y^,E!F bezoek aan Viaardingen hadden gemaakt. Het historische geweten van Vlaardin- indrukonverde ETAOIN TAOIN TAOIN Ec" verzette zich legen de gedachte het. Wat gebouw en omgeving betreft was die vierde stadhuis ergens anders te bouwen indruk onverdeeld ongunstig. dan aa" ,Mfrkt °"k om w,llla ,van Een donkere gang met rechts een de tijd bleek het beter de bestaande plan- bodekamer, twee vertrekken, de roge- nfn voeren. Het maken van eert heel naamde weeskamer, fungerend, als ka- nieuw plan zou nJ. erg veel tijd vragen. mer van burgemeester en wethouders Bovendien zou het uit een oogpunt van I met daarachter aan weerszijden van de sti.1l zo verbrokkelde geheel roindom het en de gemeentesecretaris. Een raadzaal bestaande stadhuis eveneens jarenlang ge- met een verschoten en gelapt vloerkleed, handhaafd blijven, zonder dat te voorzien tafel en stoelen voor burgemeester en viel wat er voor in de plaats zou komen, wethouders van vóór 1852 afkomstig en Het plan-Mcyburg moest onder druk van schoolbanken, op welker smalle zittingen, de gewijzigde omstandigheden, nog ai in- waarop verschoten groene bekleding, de grijpend veranderd worden, al bleef het -- wezenlijke van het oorspronkelijke plan ge hondhaafd. De verwachting in 1947 was. dr.t als het plan uitgevoerd zou zijn, liet werkgedeelte ruimte zou bieden san een overheidsadministratie voor een stad van ten hoogste 80.000 inwoners. Die verwach ting blijkt redelijk goed te zijn geweest, al is nu, door de toenemende taken van do plaatselijke overheid, het werkgedeelte al volledig bezet, terwijl hel inwonertal dit jaar vermoedelijk de 72.000 zal bereiken. Gerekend moet worden, dat over onge veer vier jaar de grens va-n 80.000 over- Gevraagd; Korpershoek. Kethelweg 1, Vlaardingen, Do kunsttentoonstelling in het stad huis. Raadsleden en genodigden discus siëren bij de schilderijen van Karei Appel. schreden zal worden en die Jaren zullen daarom gebruikt moeten worden om plan nen te maken en uit te voeren voo-r het stichten van een nieuw administratiege bouw, dat bij het nu voltooide complex m oet a anslüiten. In zijn toespraak memoreerde de voor zit Ier o.a. nog hoe bij de uitwendige restau ratie van het oude stadhuis bleek, dat de ze restauratie bij wijze van spreken geen dag later had mogen gebeuren. De funde ring en enkele muren bleken in een ge vaarlijke toestand te verkeren. De nieuwbouw geschiedde in gedeelten, waarbij allereerst gestreefd werd naar vol tooiing van het werkgedeelte. We werden, aldus mr. Heusdens, daarbij wellicht ge leid door de woorden van Joost van den Vondel: „Dc welvaert spruyt uit kloeck beleid van ambtenaren die nacht en dag zich zelfs niet sparen, geschapen tot een ieders nuf". Op 4 december 1952 sloeg loeo-burgc- meester Buis aan de Paterstraat de eerste paal voor de bouw van het eerste deel. 31 augustus 1953: na onthulling in het eerste deel van een voorlopig aldaar aan gebrachte gedenksteen met een herinne ringsinscriptie metselt de nestor van de raad, de heer Hoorweg een loden koker met oorkonde in onder de trap naar dc ingang, 20 juli 1954; de eerste paal voor het tweede deel en op 29 november 195 volg de de eerste paal voor het derde bouwee deelte. 17 september i960: de heer Van der Knaap, nestor van de raad, slaat de eerste paal voor het laatste deel van het raad huis. Hij doet dit op zo'n grondige wijze," dat. deze paal voorgoed is zoekgeraakt in dn veenbodem waarop ons stadhuis rust! 4 september 1963: het voltooide stadhuis wordt officieel in gebruik gesteld. Het slot van zijn toespraak gaf de voorzitter uitdrukking aan zijn dankbaar heid jegens hen, die tot de totstandko ming hebben bijgedragen. Hij noemde de opeenvolgende .gemeenteraden en colleges van gedeputeerde staten en richtte zich met name tot de heer Van der Kloot Mey burg en in één adem tot diens me de- werker, de heer Hulsbosch. Het was voor de architect een moeilijke opgave; nieuw bouw, aansluitend bij en één geheel vor mend met een zeventiende-eeuws gebouw. Ir, het eindoordeel dient betrokken te wor den dat moeilijke gegeven, de plaatselijke situatie die niet veel uitwijkmogelijkheden bood, de hoogteverschillen, die overwon nen moesten worden en de noodzaak soms tegenstrijdige doeleinden te bundelen. Ook de binnenhuisarchitectuur werd door de architect verzorgd en mr. Heusdens zei onomwonden, dat hij niet altijd de voor liefde voor hoge Jambrizeringen en zwaar meubilair met de heer v. d. Kloot Mey burg heeft gedeeld. Waardering verdient echter de zorg, die besteed is aan dc de tails; als voorbeeld daarvan noemde spre ker de deurpartijen in de gang van het representatieve gedeelte De ervaring van mr. Heusdens 2owcl als van dc wethou ders is. dat vrijwel alle bezoekers onder de indruk komen van hetgeen men in het stadhuis te zien krijgt. Namens liet college dankte mr. Heus- deus de architect en zijn medewerkers voor hetgeen in jarenlange arbeid tot stand is gekomen; ook de bouwers, installateurs leveranciers vn opzichters mogen zich overtuigd houden van de erkentelijkheid van het gemeentebestuur. Met het uitspreken van de wens, dat het nu voltooide complex de eeuwen zal weten te trotseren en het huis der gemeen schap zal blijven; dat het in de loop dei- tijden aan historische betekenis zal win nen; dat in dc raadzaal veel besluiten ge nomen zullen worden, strekkend tot heil van Vlaardingen en dat op aller werk lm in lengte van jaren zegen zou mogen rus ten, verklaarde burgemeester Heusdens de raadzaal voor officieel in gebruik gesteld. Als oudste lid van de gemeenteraad heeft do heer J. C. van der Knaap, namens die raad, uitdrukking gegeven aan zijn gevoe lens van vreugde en dankbaarheid over het feit, dat Vlaardingen nu over een raad zaal beschikt, de raad waardig. Hij hield een betoog, doorspekt met zeer toepas selijke citaten van Joost, van den Vondel, waarin hij burgemeester en wethouders geluk wenste met het bereiken van deze mijlpaal. Hij dankte ook allen, die aan hot werk hun beste krachten hebben gegeven en bood als geschenk ccn fraaie voorzit tershamer aan. die uit éên stuk hout ge maakt is. Zo hecht als kop en steel zo doende verbonden zijn. zo hecht zal. naar spreker hoopte, ook dc eenheid zijn tussen de raad en ziin voorzitter. „Moge u met deze hamer menig goed besluit bekrachti gen en moge God in ruime mate zijn on misbare zegen schenken", aldus besloot de heer Vander Knaap zijn toespraak. De voorzitter bleek zeer dankbaar voor dit geschenk, het tweede dal hij van de raad ontvangt. Bij do restauratie van het oude stadhuis werd hem een ambtsketen aan geboden. De voorzittershamer, die hij nu mocht aanvaarden is ve sierd met hot stadswapen en draagt als inscriptie ..Aan geboden door de gemeenteraad van Vlaar dingen. 4 september 1963". In een niet officieel gedeelte van de bij eenkomst, dat volgde op de eigenlijke raadsvergadering, werd nog het woord ge voerd door dc architect, de heer Van det- Kloot Meyburg. die dankte voor de goede samenwerking en bewondering bleek te hebben voor de onverflauwde belangstel ling die alle leden van de raadhuisbouw- eommissie door de jarc-n heen hebben ge toond. Namens de Vlaardingse middenstanscen- trale sprak de heer J. Ligt hart, die voor de burgerzaal een wandklok aanbood. In ,plaats van cijfers draagt deze klok sym bolen, die elk een facet vertegenwoordi gen van de Vlaardingse samenleving. De heer Ligthart las bij de aanbieding ook een toepasselijk gedicht voor, van de hand van de heer P. de Goede. In zijn ant woord bracht burgemeester Heusdens hul de .aan die middenstanders, die'op' hun eigen terrein dc problematiek van een groeiende stad het hoofd weten te bieden- hij loofde hun ondernemingslust, moed en werkkracht en hoopte, dat zij op de in geslagen weg zouden voortgaan. In dank aanvaardde mr. Heusdens ook een geschenk van de dagbladjournalisten, die altijd de raadsvergaderingen bijwonen. Dat geschenk bestond uit een metalen korfje, dat gebruikt zal worden om bij stemmingen de stembriefjes op te halen. De feestelijke bijeenkomst werd afge rond met de opening, door de burgemees ter, van de tentoonstelling, die in het stad huis is ingericht, en die daar zaterdag en komende week ook gehouden wordt voor de hele burgerij, die dan in de gelegen heid is hel nieuwe stadhuis te bezoeken. Dtf raadsleden en de genodigden maak ten een rondwandeling langs de geëxpo seerde werken, waarvan een aantal aan leiding gaf tol geanimeerde discussies, die werden voortgezet tijdens een gezellig sa menzijn. dat het slot van deze avond vormde. Voor wie, met de oude raadszaal in herinnering, de ruimte binnenkomt,waar nu de gemeenteraad gaat vergaderen, is het opvallendst de indruk van ruimte, die deze zaal geeft. Voor een deel is dat zeker te danken aan het gewelfde pla fond met zijn indirecte verlichting, maar ook verder is de hele inrichting en meu bilering er op gericht een ruime, rustige en waardige sfeer te scheppen. Betimme ring en meubilair werd in mahonie uitge voerd door de N.V.B.Sprij's hout- en meu belindustrie, alhier en de tafels en stoe len van de raadsleden staan in u-vorm op- gestold rond een met de hand vervaardigd tapijt, dat in het midden van de zaal de parketvloer bedekt. Dit kleed, uitgevoerd door „De Knipscheer" te Laren, naar een ontwerp van de architect, laat een ge- styleerde landkaart zien van Vlaardingen in 1572 en verder, naast het Vlaardingse wapen, de wapens van de gebieden, die nu mede onze gemeente vormen, t.w. Vlaardinger-Ambacht Zouteveen en Bab- berspolder. Het aantal zitplaatsen voor de raadsleden kan uitgebreid worden tot 39. Tegenover het opendeel van de „U" zetelt, op een kleine verhoging, het college van burgemeester en wethouders. In de samal- le wand daar recht tegenover zijn deuren, die een verbinding vormen met de huidige Zo, Vlaardingen heeft dus zijn nieuwe stadhuis. De officiële in gebruikneming van de fraaie raadzaal vormde de afsluiting van een jaren lange periode va» plannen maken en uitvoeren, van wikken en wegen «n we kunnen nu allemaal In de komen de dagen het uiteindelijke resuitaat van dit alles gaan bekijken. Het staat wel bij worbaat vast, dat de menin gen over dit resultaat verdeeld zulle» zijn; over smaak valt immers nog steeds niet te twisten. Er is in h«t verleden al, soms scherpe, kritiek ge leverd op de stadhuisbouw en ook nu een eindoordeel mogelijk is geworden zal het niet ai te veel moeite koste» aangrijpingspunten te vinden voor kritische beschouwingen. Wie zich echter een oordeel over Vlaardings jongste aanwinst wil vormen, dient daarbij eerlijkheidshalve enige be langrijke punten in overweging te nemen. De architect heeft als op dracht gekregen een stadhuis te bou wen op de plaats, waar het jou staat en die plaats bracht heel bijzondere moeilijkheden met 2ïch mee. Het uiterlijk van het gebouw diende aan gepast le worden aan de overige be bouwing op de Markt en met name aan de gevel van bet gerestaureerde oude stadhuis, dat van 1656 dateert. Inwendig moest met name bet werk gedeelte echter alle voordelen van een moderne hulsvesting bieden en laarbij kwamen dan nog de hoogte verschillen tussen de verschillende vleugels. Deze bezwaren hadden om- ceild kunnen worden door het ge restaureerde oude stadhuis een repre sentatieve functie te geven en op een andere plaats Li de stad een geheel nieuw, modern administratiegebouw te stichten. Er ware» echter zwaar wegende argumenten voor stadhuis bouw aan de Markt en die hebben de doorslag gegeven. Het voornaamste argument was wel, dat er onherroepe lijk grote vertraging zou zijn opge treden als na de oorlog het besluit was genome» om geheel nieuwe plan nen te maken in plaats van de ont werpen te gebruiken, die toen gereed lagen. Bovendien zou bij een andere oplossing dc vraag gerezen zijn, wat er dan wel moest gebeuren met de oude, verwaarloosde bebouwing, die de plaats van het huidige stadhuis nog innam. In het licht van deze feiten wordt het compromis, dat de archi tect gevonden heeft, meteen veel beter aanvaardbaar dan het anders misschien zou zijn en zelfs mogen we dan wel zeggen, dat die architect zich knap van zijn taak heeft gekweten. De restauratie van het oude stadhuis is erg geslaagd, de werkafdelingen zijn over het algemeen ruim en doel matig cn de representatieve ruimten maken een prettige en royale indruk, Met name de nieuwe raadzaal is een passende vergadergelegenheid voor f Advertentie) Voor spoedige indiensttreding vragen wij: voor de afdeling dames-en meisjes confectie voor het accuraat contro leren en uitprijzen van binnenkomende goederen boven 18 jaar voor diverse afdelingen. Geboden wordt een prettige werkkring in een moderne omgeving. Goede sociale voorzieningen en voor A-B een vijfdaagse werkweek regeling. Sollicitaties schriftelijk of mon deling aan onze afd. personeel. HOOGSTRAAT 219 - VLAARDINGEH trouwzaal. Met zijn Venetiaansglazcn kro. nen het spaarzaam toegepaste marmer en zijn goudkleurige wandbespanning maakt de zaal een voorname indruk. De publieke tribune bevindt zich langs een der lange zijden, tegenover de ramen, de uitzicht geven op de markt en boven de gang, die langs de raadzaal loopt. Die tribune sluit, wat betimmering en stoffering be treft, bij het interieur van de zaal aan, maar de ligging is zodanig, dat bezoekers niet al te veel moeten verwachten van de mogelijkheid om hetgeen in de zaal gebeurt te volgen. ME/-' V het hoogste stedelijke college. De zaai heeft sfeer, de inrichting is praktisch cn de technische uitrusting biedt de garantie, dat alle uiterlijke omstan digheden aanwezig zijn voor vlotte, vruchtdragende arbeid. De architect is er by dii alles in geslaagd aan het geheel ook het decorum te verlenen, dat de gemeentelijke overheid ver dient. Niets dan lof dus? Ja, toch weL Naar onze mening is in de hele op zet een erg belangrijk facet in het gedrang gekomen en wel de burgerij, wifir belangen in deze zaal behartigd moeten worden en die als opdracht geefster van de gemeenteraad toch uiteindelijk de instantie is. waaraan alle raadslede» zich ondergeschikt weten. Die burgerij nu heeft, om het werk van haar afgevaardigden te contro leren, de beschikking gekregen over een publieke tribune, vanwaar het nauwelijks mogelijk is de gebeurte nissen In de raadzaal te volgen. De raadsverslaggevers hebben, als ver tegenwoordigers van de burgerij, de beste piaatsen op die tribune, name lijk op de voorste rij, maar zelfs dlc plaatsen geven slechts uitzicht op een deel van de zaal. Wie de gehele zaal wenst te overzien moet zich ver over de balustrade buigen en als hij niet, zoals de journalisten, op de voorste rij zit, is die manoeuvre in de letter lijke zin van het woord levensgevaar lijk. De verslaggevers hebben, om hun werk le doen, de beschikking over een lessenaartje van minimale af metingen, die hun nog minder moge lijkheden biedt dan de tafels in de oude raadzaal, waar al zo vaak met reden geklaagd werd over een tekort aan ruimte. Al met al wordt de indruk gewekt, dat de aanwezigheid van publiek bij de raadsvergaderingen door de archi tect en/of zijn opdrachtgevers als een storend element is beschouwd en dat alle moeite is gedaan om die ver storing van het decorum zo klein mogelijk te houden. Daarmee heeft Vlaardingen een kans gemist, de kans namelijk om zitfn stadhuis en met name zyn raadzaal te maken tot een symbool van het goede samenspel tus sen burgerij en overheid, dat volgens werkelijk democratische opvattingen noodzakelijk is voor een goede gang van zaken. De zaal is geworden dc plaats waar de gemeente in de betekenis van gemeentelijke overheid resideert en waar de burgerij rich niet erg welkom zal voelen, in plaats van er ala eregast ontvangen te wor den. Misschien was het niet helemaal toeval, dat burgemeester mr. J. Heus dens in zyn openingsrede over het stadhuis sprak als over het „huis der gemeente" en niet over het „huls der burgerij". 55 Twee autobestuurders kregen het, in de omgeving van de le Van Leijden Gael- straat, met elkaar aan de stok over de manier van voorsorteren. De ru2ie liep zo hoog op, dat er over en weer geslagen zon zijn. Een van de heren liep daarbij een bloedende hoofdwond op terwijl de an der een omstander zou hebben bedreigd. De recherche is bezig de zaak uit te zoe ken. I'.V. DE ADELAAR De postduivenver. De Adelaar hield met 181 duiven in concours een wedvlucht van uit Vilvoorde, 11S km. De duiven werden, oir. acht uur met een Z.W. wind gelost, de eerste duif arriveerde om 9.04,49, de laatste prijsdurf om 9,21.14 uur. Uitslag eerste 25: W. Struijs sr. 1, 2, 5, 12; K. dc Clerck 3, 4, 6; J. Kroos 7, 10, 14; A. M. Vink 8; J. Smits 9, 11; A. Koe vermans 23; V. d. Berg Meyer 15, 16; J. Prophitius 17; mevrouw Van Kuijk 18, 2i; H. Janse en Zoon 19, 24; H, Strooband 20, 25 en H. Priem 22, 23. Zaterdagmiddag van drie tot vier uur in korven voor Mons; zaterdagavond zeven, uur klokken stellen. Afscheid bij HVO In verband met het bereiken van de 65- jarige leeftijd zal de heer P. A. Varekamp, magazijnbediende bij het havenbedrijf Vlaardingen-Oost, vrijdagmorgen, half elf, afscheid nemen tijdens een bijeenkomst in het restaurant Vulcaanhaven. Prijskktverjassen Vrijdagavond, achfc uur, is er in het Volksgebouw, bij de klaver jas ver. DOM, prijsklaverjassen, waar alle liefhebbers van harte welkom zijn. Ongeluk op bouuiuierk Op het werk aan de Parallelweg, waar het nieuwe belastingkantoor in aanbouw is, kwam een zeventienjarige Rotterdams» leerling-monteur te vallen, toen een schot, waarop hij stond, kantelde. De jonge» moest met rugklachten naar het zieken huis gebracht worden. DONDERDAG Luxor, 8 uur: Inspecteur Callaghan slaat weer toe 114 J.j. Stadsgehoorzaal, s uur; Caterina en de zeven dwazen (a.l.). Van Kanipcnschool, 8—8.30 uur; Aöcheid mej, N. van Leeuwen als hoofdieidster Oranje- Nassaukleuterschool, Stadhuis, 7,30 uur; Vergadering gemeenteraad, VRIJDAG Rest. VuJcaanhaven, 10.30 uur; Afscheid p. Varekamp. Ltixor, 8 uur: Hatart (aj,). Stadsgehoorzaal, 8 uur; Lemmy houdt van dames (14 JA. Volksgebouw, e uur: Prijsklaverjassen D.O.M, Geopend Apotheek Backer, Hoogstraat 228 telefoon 2162. 6 september Afnemende maaa Zon op 5.58 uur, onder 39.18 uur Maan op 2o,54 uur, onder 9.03 uur De nestor ran de Raadde heer J. C. vd. Knaap; biedt da burgemeester het geschenk van de gemeenteraad aan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1