ROTTERDAUIEOWSBLAD Vijfde Drumbandconcours groeide tot een imponerend muziekfestival Hermes DVS had met Limburgia geen moeite Alleen SFC, Schiedam en DRZ boekten winst NEC zette de Schiedamse roodgroenen hardhandig op 1-3 Voor de vierdeklassers slechts nederlagen "Sf WÊ6ÊÈ Katten vormden struikelblok Zivarte dag voor Schiedams lager voetbal Grote drukte in stadscentrum en bij défilé HET DEFILé Dieven sloegen hun sïö Mr. PEEK AAN HET WOORD „Othello bracht kostelijke klucht Wielersuccessen Uit het politierapport Stagnatie bij lijn 4 op de Koemarkt VLAARDÏNGEN Tivep deltaflats in Westwijk Mevr. W. van der Burg H.Y. ROTTERDfiiSGH NIEUWSBLAD BIJVERDIENSTE BEZORGERS t Haofda^entKhap en Redactie; SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 16 SEPTEMBER 1963 KLACHTEN over bezorging: Schiedam: van 17.3019.30 uur Tel. 67292, Rotterdamsedijk 232c. Kethel: Tel. 01808-252,, Kerk- weg 79. CEM. KENNISGEVING. Voorbereiding uitbreidingsplan Bijdorp Schiedam Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Schiedam brengt ingevolge artikel 35, 4e lid, der Woningwet ter openbare kennis, dat de Gemeenteraad in gijn openbare vergadering van 9 september 1863 heeft bepaald, dat de vaststelling van een uitbreidingsplan in voor bereiding is voor het gebied, begrensd door de spoorbaan Schiedam—Hoek van Holland, de Poldervaart, de geprojecteerde Parallelweg langs .Rijksweg 30 en een lijn getrokken op pJm. 500 m. ten oosten van d« Schiedamseweg, op de ter visie gelegde tekening met een rode lijn aangeduid. Schiedam. 32 september 1963. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voornoemd, J. W. PEEK. '-K yp-f-*. De 48-ja'Di.-ge brom/ieteter mej. E. S. uit Leiden kwam zondagmiddag tegen 6 uur op de Parallelweg in botsing met twee over stekende katten. Een geschaafde knie en elleboog, die zij van dit on-geval overhield, zijn door de G.G. en G.D. verzorgd- Het voertuig van mej. E. S. werd licht be schadigd. Gegevens omtrent de katten ont breken- Zonder veel moeite heeft Hermes DVS btf Limburlga de volle winst in de wacht kunnen slepen. De voorhoede van de thuis club legde een dermate onproductivitext aan de dag, dat de hechte defensie van de Schiedammers weinig moeite had om de lei blank te houden. Dit kon niet gezegd wor den van de Brunssumse verdedigers, die niet waren opgewassen tegen de aanvals drift van de Hermes-voorwaartsen, die tot viermaal toe het net van Limburgia vonden. De sterke zijde van de Schiedamse voor hoede bestond vooral in het afstraffen van zwakke momenten in het verdediglngsblok van de Brunssumraers. Nu dient gezegd, dat Limburgia vrij goed van stapel Liep. De thuisclub opende oen offensief, dat ook enkele goede kansen opleverde, maar de afwerking liet geheel te wensen over. Tegenover -deze eerste wapenfeiten stelde Hermes enkele goede acties, waarbij zich vooral rechtshalf Hem- her met enkele goede schoten onder scheidde. Na een kwartier werd evenwel SCHIEDAM heeft zaterdagmiddag geheel in liet teken gestaan van liet lustrum-Drumbandconcours van de S.G., hetwelk, begunstigd met uit- xonderlijk mooi najaarsweer, tof een werkelijk groots en imponerend muziekfestival van een voor onze stad ongekende hoogte is uitgegroeid. Tegen aanvangstijd weerklonken de eerste roffels van honderden tam boers en de luid-schallende trompetgeluiden van alle kanten door de straten van het stadscentrum. Telkens opnieuw vormden de vele wande laars hagen langs de trottoirs om het aanmarcheren van de talrijke korp sen, het ene in nog fraaiere uniformen gestoken als het andere, gade te slaan. Trots als pauwen gingen de tambour-maitres als ware veldheren hun showtroepen vooraf. Het waren slechts kleine legstukjes van het grote feest van ritme, klank en kleur, hetwelk later in de middag aan duizenden toeschouwers gepresenteerd! zou worden. Eerst omstreeks twee our begon de grote stroom van toeschouwers in de richting van de Tuinlaan te trekken, Plein Een dracht was in een met vlaggen versierd toe mooi veld herschapen. De 42 deelnemen de korpsen moesten rond het plantsoen een cxercitienummer afwerken om Later, opge steld voor het jury-forum, hel van te voren, aangekondigde „staande nummer" te bren gen. /Onmiddellijk werd een ieder duidelijk, welk een perfecte organisatie voor dit lustrum-concours in het leven was geroe pen. Als voorzitter van de organiserende commissie gaf de heer H. Jongman de na men. der korpsen alsmede de plaatsen van herkomst op. telkens wanneer een groep in stramme houding klaar stond in dit mu zikale strijdperk te treden. Hy.gaf ook het publiek af en toe technische toelichting over bet toegepaste puntensysteem en hield het op de hoogte van de door de diverse korpsen bereikte resultaten. Dit alles had een intens meeleven tot gevolg van deze toeschouwers die na elk optreden het be trokken korps op een waarderend applaus onthaalden. Vooral de jeugdgroepen kre gen de volle sympathie voor de wijze, vi aar op deze in volle concentratie en ernst in het strijdperk der muze traden. De ge middelde kwaliteit van de ten gehore ge brachte loop- en staande nummers lag dan ook op een. hoog peil. fyxegen de tijd, waarop liet grote défilé -*• door burgemeester Teek zou worden afgenomen, hegon hel in de Lange Nieuw- straat in de omgeving van het hiervoor op gestelde podium steeds drukker te worden. Op Plein Eendracht was op dit tijdstip geen plaats meer onbezet. Geheel volgens het tijdschema openden de tamboers van „Harpe Davids" als Schie dams korps het défilé. In den beginne was de onderlinge afstand tussen de korpsen rijkelijk groot. Ook dit euvel wist de heer Jongman te verhelpen- zodat voor mr. Peek- die zich met een, aantal leden van het dagelijks S.G.-bestuur op het podium be vond en voor het duizendkoppige publiek een ongekend schouwspel van kleur en Teru'iü een van de deelnemende korpsen aan het drumband concours muzikale kleur bijzette, schroomde een langvlngerfg individu niet in de kleed kamers door te dringen. Deze waren gevestigd in het v.ra. schoolgebouw van bet z.g. „BlamvhuLs" aan de Lange Nieuwst raat. De onverlaat eigende zich een da- rnes-toilettas met mhoud toe, alsmede drie portemonnaie's met inhoud, alles eigendom van leden en van een en de zelfde vereniging, die hier gastvrij heid genoot van de organiserende commissie. klanken, werd vertoond. Op weg naar de cefileerpiaatS' showden vooral de korpsen, waaraan majorettes opluistering verleen den, er lustig op los, waardoor de aantrek kelijkheid van. dit kijkspel nog werd ver hoogd. ITet is dan ouk volkomen begrijpelijk, dat burgemeester Peek in zijn toespraak, welke hij tot slot hield, uiting gaf aan zijn waardering voor de traditie welke het drum bandconcours in Schiedam nu wel voor goed heeft gevestigd. Hij wees tevens op de grole betekenis, die dei-gelijke concoursen voor het cul turele- cn muzikale leven alom in don lande hebben. Mr. Peek wist zich, wat onze stad betreft, geen Schiedamse hoogtijdagen te bedenken zonder de medewerking van de imponerende drumbands. De gemeente zou niet graag het jaarlijks terugkerend concours willen missen, dat inmiddels is uitgegroeid tot ccn groot evenement en in staat Is de stad zoals nu in een feest stemming te brengen. De burgemeester be sloot met het uitspreken van de wens, dar het volgende concours weer groter in om vang mag rijn dan nu bij dit lustrumfeest hei geval is geweest- Hij riep de deelnemers een welkom toe in Schiedam, waarin veel het bekijken waard is. De heer Jongman sloot hierbij aan met het uitspreken van een dankwoord gericht tot het gemeentebestuur. De verleend* medewerking heeft er alleszins toe bijge dragen, dat het concours zich ditmaal ten volle kon ontplooien. De commissaris van politie, de heer Rijp- ma was er persoonlijk getuige van, hoe zijn personeel, in groten getale aanwezig, een Delaagrijke bijdrage wist te leveren aan de vlotte afwikkeling van concours en défilé. an het einde van het concours reikte de heer Jongman op het Plantagepodium de prijzen uit. De eerste prijzen in de di verse afdelingen waren: In de superieuren - afdeling: Euro-Band, Rotterdam, 146 pun ten, met lof van de jury en toewijzing van de Tambour-maitreprijs; St. Josef, Vaals; 141.5 put: Concordia. Boskoop, 131.5 pnt; Ahoy'-band, Rotterdam, 143 pnt. Ie afdeling: Wilton-Fijcnoord, Schiedam, 131,5 pnt: Tamboer- en Pijperkorps Harma nie, Schiedam. 132.5 pnt; Districtsband N.P.V., Rotterdam, 136 pnt. en tevens wis- selprijs; Federatieband C.J.V., Den Haag, 132 pnt. 2e afdeling: liberie, Vlaardïngen. 132 pnt, tevens wisse In rijs. Bij de jeugd ging een eerste prijs naar de Drumband Dominicus, Rotterdam met 132.5 pnt. Overige wisselprijzen gingen naar: Harpe Davids. Schiedam; Jeugd Drumband, Bredania, Breda; De Band Duindorp. Schev ervingen. De R.K. Toneelvereniging „Othello". opende zaterdag in Musis Sacrum het nieu we seizoen met dc kostelijke klucht: Mal ei er Ladies, geschreven door Guy Paxion en Edw. van Holle, in het Nederlands be werkt door Hans van Rijk, die er de titel: De Lieve Dames Groen aan verleende. Hoofdmotief was twee verliefde toekom stige echtparen willen ergens in een knus villaatje hun weekeinde doorbrengen. Hun Le-fdesnestje blijkt echter hei hoofd kwar tier te zijn geweest van twee linke jon gens, die als dames verkleed duistere prak tijken uitoefenden, met het doel hun mede mensen geld af ie zetten. Wanneer op een ggeven moment een nogal conservatieve mamma ten tonele verschijnt, steken de verliefde jongelingen zich in de kledij van dt imaginaire dames Groen. Juist door de ontstane travesties kreeg het stuk meer weg van een overigens goed geslaagde kol der. waarmee spelers en toeschouwers zich kostelijk vermaakien. Regisseur Piet de Keper, had voor een zomerachiig decor ge zorgd: zijn spelers beschikten over behoor lijke rolkennis, met als gevolg een vlot tempo, slechts onderbroken door vele cn langdurige lachsalvo's. Het leeuwenaandeel in hel succes kregen uiteraard Ben Vr-Mrbregl cn Jan v.d. Harg, res4-\ als d "cmes Groen, welke creaties da*'."- wei-!on uügebuit. De overige lede; van de groep, haalden jua spel eveneens een voldoende. A De Amsterdammer Cor Schuuring heeft in Aligau de strijd om het gouden wiel gewonnen, de Duitser Rupflin werd tweede. ïn Siïrt Jansteen is Jo de Haan in een massale sprint winnaar geworden in een internationaal criterium. Tweede werd Piet Rentmeester. O Jan Boog ufo Laren heeft in Luxemburg, een 85 km. lange weg wedstrijd gewonnen- O Tweede werd Cees van Amsterdam in een wegwedstrijd voor profs te Nrleuw- kerken-WaasDe "Belg Gilbert Maes won de sprint- Bart Zoet ie zaterdag in Weenen derde geworden in een criterium voor amateurs. Winnaar was de Oostenrijker Varga. O In Mekui is Arie den Hertog tweede geworden In een 162 km. lange wedstrijd. Hij had vijf meter achterstand op de win naar Severino AndreoLi uit Italië. Van de elf plaatselijke clubs, die zondag bij stralend herfstweer binnen de krijt lijnen kwamen, boekten alleen SFC 3o klas KNVB en de eersteklassers, afde ling Rotterdam, DRZ en Schiedam een overwinning. De overige acht clubs moes ten de volle winst aan hun respectieve te genstanders laten. SFC—OIYMPIA 2—1 Na het de vorige week geloden verlies, liep Qlympia bij SFC hard van stapel. De thuisclub wist het geweld spoedig in de kiem te smoren om zelf tot de aanval over te gaan. Dicht waren de blauw-zwarten vaak bij de openingstreffer, maar doel man Vreeswijk wist de Goudse veste se cuur af te grendelen. Later wogen beide ploegen goed t.egn elkaar op en ontwik kelde rich een snelle strijd van technisch goed gehalte. In de 38ste minuut kwam tijdens een worsteling voor liet Schiedamse doel een misverstand tussen spil Verdam en doelman Gijsen, SFC op een doelpunt te staan, 0—1. Na rust opende SFC met een. zwaar of fensief, maar de defensie der bezoekers gaf voorlopig geen krimp, Op hun beurt probeerden de Gouwenaars met een tweede doelpunt het pleit volledig te beslechten. Onder aanvoering van spil Verdam wist men dit evenwel te voorkomen. In de 2S-ste minuut voorzag mid voor Klein zijn rechts buiten Rinus Schell van een pass op maat en met een zuiver schot deed deze doel man Vreeswijk mistasten. 11. Twaalf minuten later moest doelman Gij sen met een schouderbiessure het veld verlaten; linkshalf Jung zocht zijn oude plaats onder le lat weer op, terwijl Kooy- mart het elftal verder completeerde. Met veel bravour moest Jung zich weren te gen felle schoten gelost door Goudse voe ten. Twee minuten voor lijd viel de be slissing. Bij een verre ingooi van Schell deed J- Offerman de bal van richting ver anderen. waardoor Vredenbregt in goede schietpositie kwam en prompt zijn club naar de zege schoot. 2—1. EXCELSIOR-WILHELMVS 2-5 Tegenover het doortastende voetbal van Wilhelmus stelde Excelsior een pover spelletje. Van enig verband tussen de li nies was geen sprake, hetgeen dit tweedo optreden zonder meer als slecht kwalifi ceerde, In de 8e minuut leidde een com binatie tussen linksbuiten Kemp en Klein tot een doelpunt door laatst genoemde met een kopstoot gescoord 10. Bij een snelle Voorburgse tegenstoot ging oen felle schuiver van Thoms rakelings naast. Rechtshalf Kleine deed het later beter, temeer daar Heesbeen te laat rea geerde op zijn schot, waaruit de bal in de uiterste benedenhoek verdween. 11, Ex celsior kreeg nog enkele goede kansen. Uit een hoekschop van Den Brinker werkte Klein de bal over de lat, terwijl een schol van H. Wing door doelman Anders tot hoekschop werd verwerkt. In de 32ste mi nuut was het weer Kleine, die bij een snelle uitval op het Schiedamse doe! .schoot. Heesbsen stopte de kogel wel, maar kreeg de bal niet onder controle, zodat Kleine opnieuw kon schieten en ditmaal raak I2. Na rust bepaalde Wilhelmus zich aan vankelijk tot het consolideren van de voor sprong. De thuisclub kwam wol wat meer in de aanval, maar miste de stootkracht om hieruit voordeel te trekken. Uit een goede open aanval schoot Thoms zijn club weldra naar 3—1. Een in eerste instantie afgeslagen aanval leverde de bezoekers 2elfs een vierde doelpunt op met Gijpen als fabrikant 1—4. Toen doelman Anders midvoor Klein wat al te zwaar in de rug sprong scoorde Westdijk uit de toegekende strafschop voor Excelsior een tweede doel punt 2—4, Vele kansen liet de zwartwitte aanyalslïnie later nog onbenut. Een om zetting bracht Den Rrinker op de midvoor- plaats en ook Zuiderwijk trok naar voren Er kwam wel meer vaart in de aanval, maar doelpunten bleven uit. Twee minuten voor tijd maakte Gruyters er 2—5 van en was de eerste nederlaag voor Excelsior een voldongen feit. KRANENBURG—DHS 4—1 Na de goede start tegen CKC stelde DHS zijn aanhang In de uitwedstrijd tegen Kranenburg niet weinig teleur. Met 41 werd hier verloren, toén in de tweede helft de verdediging twee kostbare steken liet vallen, beide een doelpunt tot gevolg heb bend. In de 5e minuut had DHS al succes. Uit een pass van De Zwart dreunde Roo- 2en de bal in de Kranenburgse touwen. Het 'initiatief bleef aan Schiedamse zijde, doch werd niet met verdere doelpunten beloond. Kort voor rust maakte de rechts buiten der gastheren gelijk, 11. Na de hervatting kwam voor DHS het fatale moment. Een fout in de verdediging kwam op een tweede doelpunt te staan. Een weinig later plaatste linkshalf Pege- ling het leder in eigen doel en toen was het in feite reeds gebeurd. Tien minuten voor tijd stelde Kranenburg met een vierde treffer de zege volledig veilig. duidelijk, dat Hermes 'de bakens ging ver zetten. Binnen de kortste kéren werd de Limburgia-defensie met een portie moei lijkheden geconfronteerd. Een en ander leidde ongeveer een kwartier voor de rust tot het eerste Hennes-doelpunt. Rechts binnen Blok profiteerde van de aarzelende Brunssumse verdedigers en gaf doelman Gruizen geen schijn van kans (01). Deze treffer gaf Hermes DVS nog meer geloof in eigen kynnen. Nog voordat arbiter Tientjes inrukken blies voor de rust dienda linksbinnen Slavenburg zich voor hét hei* li'gdom van Crutzen aan, om daarna met een strak schot 0—2 op het scorebord te brengen. Na de hervatting startten de Limbur- gianen weer met een offensief, maar Her- mos gaf geen krimp- Integendeel: na zes minuten omspeelde rechtsbuiten Welsen uiterst handig enkele Limburgia-verdedi- gers en via de onderkant van de lat knalde hij numm'er drie in de touwen. Voor Lim burgia was nu de kans verkeken. Reeds Idtsg was gebleken, dat Hermes de beter» ploeg was, waartegen de Limburgers wei* trig hadden in te. brengen. Voordat de tijd' verstreken was kwamen de gasten aan een vierde treffer toe. Rechtsbuiten Welsen plaatste bij een hoekschop de bal haar» zuiver voor doel en Slavenburg mikte met een magnifieke kopbal het leer in d« touwen; 0i Een aanrijding onstond vrijdag toen d» Schiedammer P, K. M. op zijn brommer geen voorrang verleende aan de 16-jarige J. M. E., zeeman uit Rotterdam. J. M. E. week daarop uit en botste tegen de per sonenauto van J. K„ koopman van beroep. J. M. E, kreeg een hersenschudding en I# door de G.G. G.D. naar het gemeente ziekenhuis vervoerd en vandaar naar Rot terdam. De auto werd licht beschadigd, de brommer ernstig. Een hoofdwond keeg de kraandrijver J. O., die zaterdag om half tien tegen de buitendeur van een woning aan de Hoofd straat leunde. Deze sprong door zijn ge wicht open en J. O. kwam op de stenen vloer terecht. Hij is door de G.G. G.D. naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. Drie toilettasjes en Z portemonnees, in houdende 7 gulden, zijn door een 17-jarig» tuinknecht uit de garderobe van de drum band JAHN uit Leiden gestolen. Een oliespoor bracht P. C. R, van E. met zijn scooter in de bocht Oranjebrug- Nieuwe Haven ten val. E. J. R. van E. die achterop de scooter zat bezeerde zijn duim. Later is zand gestrooid. De politie stelt een onderzoek in naar de oorsprong van het oliespoor. Dc twee plaatselijke vierdeklassers wis ten ditmaal geen voetbaleer te behalen. Met •I1 werd bij Graaf Willem II verloren, hetgeen voor een groot deel voor rekening van de verdediging kwam. Wel opende Groenendijk voor Demos de score, maar nog voor rust veranderden Bijloos cn Bak ker voor dc thuisclub de achterstand in een 2—1 voorsprong. Na rust kwam Demos er weinig meer aan te pas, zodat Vos en Bij loos ieder met een geseoord doelpunt hun club aan een ruime overwinning konden helpen. MA KUNSTD JS 12 Een onderschatten van tegenstander DJS is ook Martin it op een nederlaag van 2I komen te staan. In het begin goede aan vallen over cn weer. Een goede voorzet van H. Lupker vond niemand aanwezig voor het 1 mitste tikje, terwijl even latei- doel man De Uil in volte actie moest komen om zijn kooi schoon te houden. In dc 25ste inuut namen de bezoekers de leiding. Vijf minuten later was Post dicht aan dc ge lijkmaker toe: zijn harde kopbal werd tell er door de Spartaanse doelman secuur ge stopt Nog een fraaiere kans kreeg na rust Koppenhagen, die evenwel, na de doelman omspeeld te hebben, de bal net buiten de palen schoot. Een door Hoogeboom op De Uil terug gespeelde bal werd handig door de Rotterdamse rechtsbinnen onderhaald en in een tweede doelpunt omgezet 02. Het was ten slotte Bos, die voor Martinit de nul wist weg te werken. Ondanks verwoede pogingen hiertoe staagde Martlrsit er niet in alsnog gelijk te maken. SVDPW—BElVéDèRE 12 Ook het tweede treffen in de nieuwe KNVB-regionen is voor SVDPW op een nederlaag uitgedraaid. Nu werd op eisen terrein met 2—1 verloren van Belvédère in een wedstrijd van gemiste kansen, waarin midvoor A. van de Vlist zich ditmaal een ware meester toonde. Uit een hoekschop bezorgde Barbier de gasten dc leidfrig. Een combinatie tussen Kooyman en Dries deed na rus' de voorsprong zelfs tot 20 uit groeien. Door De Ruiter werd het 21. waarna SVDPW een tevergeefse strijd le verde om althans nog tot ccn draw te komen. Twee beheerste voetbewegingen van de scherp opgestelde Nijmeegse linksbinnen Keeken binnen de eerste tien minuten, hebben verder deMstory" van dc wedstrijd SWNEC bepaald. Want tegen deze (te) snel opgelopen achterstand was de thuis- elub ernstig gehandicapt door het o>nt- club verder vrijwel kansloos, daar NEC over alle linies duidelijk beter was en voor al door een hoger tempo de gang van za ken kon bepalen. Natuurlijk was de tliuls- breken van Putters, die j.l. zaterdag voor een blindedarmoperatie in het ziekenhuis was opgenomen. Weinig gelukkig leek ons het opstellen van Claude mans op de bin nenplaats, die als verbindingsspeler zijn taak beslist niet aankon. Invaller v. Leeu wen speelde een uitstekende wedstrijd. Na het beginsignaal van de wat lank moedig fluitende heer Voermans, bracht de razendsnelle Koens de Schiedamse aan hang gelijk maar in een soort „73" stem ming, door op links op handige wijze zijn bewaker Weustink van zich at te schud den om daarna een keiharde schuiver los te laten, die doelman De Hond vakkundig verwerkte. Het bleek een zielig strovuur tje te zijn geweest, want daarna vroeg de snelle aanvalslinie van NEC do aandacht en met twee keiharde schoten vanuit wij- wel dezelfde positie werd de thuisclub op de harde realiteit van een 02 achterstand gezet. Uitstekend voetbal lieten de gasten hierna zien, waarbij vooral het prachtige spel van cie blonde rechtshalf Werts opviel die tezamen met de ais terug getrokken middenvoor spelende Pauke Meijers fex- Fe ij enoord) de lakens op het middenveld uitdeelde. Wel kwam ook SW nog tot een aantal goed opgebouwde aanvallen' (Van Waasdorp!), doch Koens ontving te weinig steun van de te trage Glaudemans en de teleurstellende v. Dijk, v. d. Reijden kreeg het dan ook heel wat drukker dan zijn col. legs cn lof van de circa 4,500 toeschou wers kreeg hij dan ook voor prachtig werk br schoten van Zweers - v. Reeken en. Doorn e veld. Jammer was het dat het voet bal van de gasten wat ontsierd werd door te hard spel, wat stopper Weustink (een speler in de stijl van. opgeruimd staat netjes'') kort voor rust op een strafschop kwam te staan, toen hij Glaudemans wat hardhandig van een scoringskans af hield. Het schot van v. Dijk was niet zo best doch De Hond capituleerde ervoor, en dat betekende een nog wat hoop gevende •2 ruststand. Maar die hoop zakte lang zaam maar zeker dé bodem in loon wel dra duidelijk werd dat dit SW in deze vorm niet hij machte was om tot betere prestaties te komen. Weliswaar volgde Hek man nu als een trouwe bewaker de ge vaarlijke v. Reeken, speelde v. Leeuwen als rechtsachter uitstekend, doch aan vallend zat het er bij de rood-groenen be slist niet in. Er kwam ook nog een beetje tegenslag bij te pas, daar een schot van de fel doorgebroken Waasdorp door rechts achter Koning op de doellijn werd gestopt, waarna in dezelfde minuut weer v. Reeken, na een foutje van v. d. Reijden, de stand op 13 kon brengen. SVV boog daarna weldra het moede en warme hoofd diep in de schoot: het had een volkomen ver diende nederlaag geleden. Omstreeks 8 uur hedenmorgen ontspoor de op de wissellijn van de elektrische tram een tramstel. Bij het optrekken om. weer op de ringlijn te komen ontspoorde de mo torwagen; deze ramde de grote klok om verder tot aan de rotonde van het Koe marktplein door te schieten. Hierdoor werd de lijn. vor het gehele tramverkeer tijde lijk geblokkeerd. De stagnatie kostte heel heden in Rotterdam, heel wat kostbare tijd. Met bussen heeft de EET geprobeerd zo veel mogelijk wachtenden naar hun plaats van, bestemming te brengen. Ongeveer half negen was de lijn weer voor- het tramver keer vrij. De N.V. Aannemingsbedrijf v.h. P. A. van Wijnen te Dordrecht heeft grond aan de Coornhertstraat in erfpacht gevraagd om daarop twee z.g. deltaflats te bouwen, elk van vier verdiepingen met een onder bouw. In beideflats komen acht vierka- merwoningen en vier garages. De ge vraagde grond heeft een oppervlakte van 1.500 m2 en de erfpachtscanon be draagt 13.440 per jaar (f.215 per woning). B. en W. hebben de raad voorgesteld het verzoek in te willigen. Voor het nieuwe seizoen '63-'G4 brengen wjj een prachtige collectie NAJAARS- WINTERJAPONNEN, DEUX-PlèCES enz. in diverse moderne stoffen en kleuren. Ook speciaal voor grotere maten. Lange Kerkstraat 19, Schiedam Telefoon 66135- DAG8LADREKLAME nief te vervanger» SCWEDAJVI Wij vragen nette die op altkurate wijze een kranteriwtik kunnen bezorgen Ook jongelui van 15 Jaar en ouder .kunnen hiervoor in aanmerking Komen AanmeldenBroersvest 3, Schiedam, teiel, 68U81,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 2