ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD FW Was bij Jongste raadsvergadering de democratie in gevaar? De besloten vergaderingen democratische waarborg Hoge cijfers op tweede eompetitiedag Rust in de scheepsbouw nagenoeg teruggekeerd Nieuwsblad stelt een serieuze discussie aan de orde H. Vollaard en E. van Woerkom kampioenen 1963 GEEN KLEINE STAD MEER Burgerlijke stand AT «O AAR. ANNEER Voor de Raad deskundige voorlichting mogelijk HANDIG POLITIEK SPEL Politie musiceert op Prinsjesdag Voorvork brak FINALES PARKTOERNOOI VAN VLIET SG Bridgedrive telde 89 paren Honkbalkampioen verslagen Tandtechnicus ging zijn bevoegdheid te buiten r 14,V. ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD BIJVERDIENSTE BEZORGERS ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD Hoofdngentsch*p en Bcdactler SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 KI ACHTEN over bezorging: Schiedam: van 17.30—19.30 tiur Tel. 67292, Rotterdamsedijk 232c. Kethel: Tel. 01808—252,/ Kerk- weg 79. De korte duur van de raadsvergadering van maandag jl. heeft hij enkele Schiedamse bladen een zekere verontwaardiging gewekt, ook bij een blad, dat zich doorgaans kenmerkt door zijn weloverwogen rustige bericht geving. Een ander blad gaat daar weer op in en formuleert zinswendingen, neerkomend op insinuaties aan het adres der Raadsleden. Noch cle ver ontwaardiging, noch de verontrusting dezer heide bladen kunnen wij delen. Onze beide collega's gaan zo ver, dat zij de democratie in het geding betrekken en deze zelfs bedreigd achten. Uitlatingen als deze hebben helaas een ongunstige invloed op de openbare mening, in zoverre zij afbreuk doen aan de waardering voor de vorm van democratie, waar onder wy leven; anderzijds moeten wij aannemen, dat althans bij eerst genoemd blad een eerlijke bezorgdheid voor de democratische gang van zaken aanwezig is en dat deze collega argumenten en overwegingen heeft, die wij misschien ten onrechte niet in onze gedachten betrekken. Wij snijden daarom bij deze dc vraag of onze Gemeenteraad de gemeentelijke belangen op democratische wijze behandelt, in alle openhartigheid aan, in een poging om door eejn discussie tot beter begrip te komen. Een zuiver democratische weg dus, naar ieder zal moeten toegeven. Vatten wij de klachten in de pers sa men, dan kan worden gezegd, dat de be zwaren tegen de huidige gang van zaken blijkbaar van drieëerlei aard zijn. Een onzer collega's formuleert dat vet in cle kop met de. woorden „Raad maakt teleur stellend korte metten met agenda" en zegt „zo'h 'Raadsvergadering is dodelijk voor de waardering van de democratie". 1. Er heerst dus teleurstelling omdat de Raadsvergadering niet voldoende stof tot publiciteit heeft gegeven. Een andere col- Üega/aiUeert: „Zou u willen vergaderen, dat wil zeggen 25 minuten netjes stil luis teren en dertig minuten koffie drinken voor een vergoeding van f25? Nee toch?" O.i. een. onbehoorlijke insinuatie, die het aanzien en de goede naam van onze raads leden aantast, waarin overigens B. en W. delen, mitsgaders de ambtenaren, als het btad dé opmerking plaatst: dat gemeente ambtenaren en B. en W. gebaat zijn met een zwijgzame en dus volgzame raad." 2. Er bestaat dus enige bezorgdheid over een vermeende geringe zelfstandigheid van '<le Raadsleden bij de beoordeling der voorstellen, waarover zij moeten beslis sen. Een derde collega spreekt over de democratische rechten van de burgerij, daarin bestaande dat de burgerij ver neemt wat er over en voor haar wordt be- glist: Dit recht wordt duidelijk genegeerd. Als in afspraak met no 2 schrijft dit blad: „Dat gemeente-ambtenaren en ook B. en W, gebaat zijn met een zwijgzame en dus volgzame raad is duidelijk... Doch het is onbegrijpelijk en onaanvaardbaar dat de Raadsleden dit spelletje van zwijgen en geheimhouden meespelen." 3. De gedachte heerst dus, dat de Raads leden zich hullen in een ondemocratische geheimzinnigdoenerij. Hiermee is het probleem, menen wij, eerlijk gesteld, zodat wij er toe kunnen overgaan een en ander op zijn merites te beoordelen. Het komt ons voor, dat onze collega's de taak van de Gemeenteraad «iet geheel zien in het licht van de moder ne omstandigheden. Het bestuur van een grote gemeente, zoals Schiedam, is gelijk Geboren: Egbert E. z.v. H. Koens en J. Winkel; John N. z. v. J. Blijd en W. M, J. Ciarsthove; Adrianus F. z.v. A. R. M. van den Akker en J. J. M. van. der Plas; Johan na E, d.V. T. M, Steens en A. J. Vermeulen. Overleden; C. C. A. Koch, 74 jr; eehlg. van J. G. den Boer; H. Rommelse, 85 jr., Weduwe van: F. Kauffman; T. M. C. Beu kers, 91 jr. DINSDAG Vanaf Tuinlaan, kwart voor zeven; gymnas- tiekver. „DOK", mars. Wijkcentrum. Nleuwland, 8 uur Ned. Chr. Vrouwenbond, ledenvergadering. Musis Sacriun, 7.30 uur; SG-bridge-drive Christ, Soe. Belangen, 8 uur: Coördinatiecom missie voor soe. maatsch. werk. Sarsrnn Corda, 8 uur. ledenvergadering wa tersportverenging „De Schie". WOENSDAG Wijkcentrum, 8 uur NOV-vergadering. FILMS Passage Theater; van vryd. 13/9 t.m. donder dag lfl/9. De schat in het zilvermeer; dag. 2 en 8,15 uur; za. en zo.: 2—4.157—9.15 uur. Monopole Theater: vrijdagzaterdag 27— 9J.5 en zondag 7—9.15 uur Jonge kerels xr. het vuur (14 jr); zandag-maitr.ees 24.15 Misdaad uit zelfverdediging (14 Jr]; maan dagdinsdagwoensdag 2 en 8 uur: Toryok de furie der Barbaren (14 jr); donderdag 3 en 8 uur Satan lokt met liefde (18 jr). BIBLIOTHEKEN (dagelijks) Gemeentebibliotheek, Lange Haven 131, maan dag 18.30; dinsdag 9.304.30 en 78.20; woensdag 9.30—4.30; donderdag 9.30—12.30; vrijdag B.30—4,30 en 7—8.30; zaterdag 9.30— 4.30 uur. Loxenulaan fi; maandagmiddag 1.30—4JO, dins dagmiddag 1.30—4.30; woensdagavond 7—9; vrijdagmiddag 1.30—4.30; vrijdagavond 7—9. Dr. Wibautplêin 129: maandag 1—9; alnsaag 1—4.30; woensdag, alleen jeugd, 24, alleen volwassenen, 7—9; donderdag 9.30—12; vrij dag 79 volwassenen en 78 uur jeugd. Prof, Koïmstammschool, fahrenbeitstraat 4: Jeugdafdeling maandag- en vrijdagmiddag 3.305 uur. Leliestraat 10: woensdag l—4, volwassenen en jeugd, 7—8.30 alleen volwassenen; zaterdag 1—i uur volwassenen en jeugd. Echiedamscweg 26: dinsdag 2—5, alleen vol wassenen; vrijdag 2—5 uur volwassenen en jeugd. APOTHEEK Deze week verzorgt apotheek Nleuwland, dr. Wfbautplein. 17, tel. 67532 de avond- en nacht dienst. te stellen met het beheer van een rus achtige onderneming. De klacht dat bin nen een half uur beslissingen worden ge nomen over miljoenenuitgaven ten laste van de gemeenschap, doet aan de omvang en het karakter van de taak der Gemeen teraadsleden te kort. De miljoenen ver gende plannen (veelal woningbouw be treffende) worden op hun merites bekeken in de commissies van bijstand en het zijn vooral de technische details, die daar on der het oog moeten worden gezien. Alleen daar is een bespreking 'der technische de tails op haar plaats. Uiteraard krijgen de commissies van bijstand een steeds gro ter betekenis naarmate de kwesties, waar over de Raad moet beslissen, van meer technische en gedetailleerde aard gaan worden. Zou over elk detail tijdens de openbare vergadering worden gedebat teerd, dan zou de Schiedamse Gemeente raad elke week bijeen moeten komen, in plaats van één keer in de maand. De verontrusting over de geringe open baarheid (die met rlat commissiewerk verband houdt) en het gevaar van een n ie t-dem ocratische g eh eimzin n ighei d, waarover bovenbedoelde collega's schrij ven, gaat o.i. uit van de verkeerde veron derstelling. dat de Raad niet een zakelijk bestuurslichaam is, maar uitsluitend een praatcollege-oude-stijl, dat tot doel heeft propaganda te voeren voor de democratie (lees voor politieke beginsélen). Het ?.s niet vol te houden, clat de burgerij niet op de hoogte wordt gehouden van „wat er over en voor haar wordt beslist". De voor stellen van B. en W„ zoals die aan de Raadsleden eij aan de pers worden voor gel egel, geven ook een toelichting, die dik wijls zeer uitvoerig en gedetailleerd is. De bladen haasten zich doorgaans deze te publiciteren. Deze voorstellen zijn dan doorgaans wel in de commissies van bij stand besproken en doodgepraat'Y zoals dat heet. Akkoord! Maar zowel de bladen als de Raadsleden hebben het recht en de mogelijkheid er zich over uit te spreken. Zoals wij kort geleden nog hebben gedaan ten aanzien van de bebouwingsvoorschrif- ten voor het Broersvcld, dat naar ons oor deel aanmerkelijk moet worden verbreed om een goede winkelstraat te worden. On ze invloed gaat dan een andere weg en werkt misschien wat trager dan de invloed der Raadsleden. Ondertussen weet ieder een, dat ook die Raadsleden herhaaldelijk het initiatief nemen tot behartiging van de belangen van de afzonderlijke burgers, in dien deze in het gedrang komen. Her haaldelijk maken zij gebruik van hun goe de recht om inlichtingen te vragen of suggesties te doen. Een belangrijk aspect van de vergadertechniek van een Gemeenteraad is in de plaatselijke pers ter sprake gebracht, nl. de besloten vergadering, zoals ons thans te wachten staat in zake het aardgas. Artikel 50 van de Gemeentewet bepaalt, dat in gesloten vergadering geen Raadsbesluiten kunnen worden genomen en ook niet kan worden beraad slaagd over een zestal onderwerpen, zoals de benoeming en de toelating van leden, de begroting, de plaatselijke belastingen en de aanleg van werken van openbaar nut. De volgende zin in genoemd artikel zegt, dat wel mag worden beraadslaagd maar niet heslist over bepaalde uitgaven, het aangaan van geldleningen, het bezwaren en vervreemden van eigen dommen, het verhuren van eigendommen en het aanbesteden van leve ranties en werken. Aan de andere kant is de besloten ver gadering een mogelijkheid om deskundi gen aan het woord te isten. Elke Raad heeft uiteraard het reent zich technisch te laten voorlichten, maar dat kan niet in een openbare vergadering, want daarin mogen buitenstaanders niet het woord voe ren. De Raadsleden hebben behoefte aan de technische voorlichting, die zij in ge sloten vergadering kunnen krijgen. Krij gen zij deze niet, dan zouden zij onzeker worden t.a.v. de juistheid der te nemen beslissing. Veel nieuwe materie wordt in gesloten vergadering aangesneden. De Raadsleden zijn dan vrij om vragen te stellen, zelfs indien deze van zeer eenvou dige aard zijn, zonder dat zij bevreesd be- hoevn te zijn voor de pers, die hen im mers „voor schut' zou kunnen zetten als ze wat al te ondeskundig zouden zijn. Die beslotenheid is dus een waarborg voor het goed functioneren van. ons democratische stelsel. Later als de zaak in kwestie in openbare vergadering aan de orde komt, kunnen de Raadsleden met verstand van zaken oordelen. De debatten krijgen hier door een zinvolle betekenis, omdat de Raadsleden beter georiënteerd zijn. Daar zit geen kwestie van geheimzinnigdoenerij bij en verwijten, in deze richting zijn dus niet op hun plaats. Voor de kwestie der samensmelting van te beide klassen op de algemene begraaf plaats vroeg de heer Mr. B. H. Engels man (PvdA), maandag een niet openba re onderlinge voorbespreking met de frac tieleiders en hierbij komt o.i. de politiek om de hoek kijken. Het is uiteraard zijn goede recht eerst de steun van de andere partijen te zoeken, voor hij die samen smelting aan de orde stelde. De handha- Het Schiedams Politie Muziekgezelschap zal vanavond o.l.v. de dirigent, de heer M. Brilleman, traditiegetrouw zorgen voor de taptoe op de Grote Markt, als besluit van Prinsjesdag. De taptoe begint om £1 uur. Ten gehore zal worden gebracht o.a. Koraaimuziek (Wilt heden nu treden), fragmenten uit de musical „My fair Lady" eii een „American Swing March". RADIOTOESTEL GESTOLEN Uit een afgesloten auto, die in de Em- mastraat geparkeerd stond, is een radiotoe stel gestolen, nadat het deurslot geforceerd was. ving van twee klassen ten overstaan van de dood. is iets dat indruist tegen de be ginselen van zijn partij. Maar de ophef fing van deze klassescheiding betekent, dat de tarieven voor het begraven om hoog gaan en kennelijk wilde de fractie voorzitter van de PvdA dat bet odium voor deze tarief verhoging niet uitsluitend op de PvdA zou terugvallen, maar door alle partijen zou worden gedeeld. In deze op* zet is hij dan geslaagd, maar ook dit is geen geheimzinnigdoenerij, maar een wel overwogen politieke zet Aan ons journa listen de taak om dit politieke spel te doorgronden en te vertolken. - DINSDAG 17 SEPTEMBER 1963 Doordat de voorvork van haar fiets brak: is in de 2e v. Leijden Gaelstraat mevr. J. v. d. B.-S. zo ernstig gevallen, dat zij een: zware hersenschueding opliep. Een lichte hersenschudding, een snij- wond boven het linker oog en ontvellingen aan armen en benen werden het deel van een 19-jarige motorrijder uit Hoogvliet toen die op het kruispunt Mamixlaan-Mr. Ver schuurstraat in botsing kwam met een bromfiets. De 7-jarige bestuurder daar van was plotseling linksaf geslagen en had zodoende de doorgang voor de motorfiets niet vrij gelaten. Beide vervoermiddelen werden beschadigd. Op de Burg. Pruissingel kwam een bromfietser te vallen, toen hij een duw kreeg van een inhalende personenauto, bestuurd door een inwoner van Maassluis, De duopassagiere liep hierbij een pijnlijke heup op, verder was er schade aan kleding en bromfiets. Van de in totaal dertien aanrijdingen, die in het afgelopen weekeinde in Vlaar» dingen werden gemeld, hebben de overige alleen lichte materiële schade opgeleverd. Ook de tweede competitiedag is voor de eerste elftallen van Wilton Fijenoord suc cesvol verlopen. Zowel de dames thuis te gen Athene 2 als de heren uit tegen Snel- wiek kwamen wederom aan de volle winst. De UVG dames boekten hun eerste winst door HVS uit Stompwijk een neder laag toe te brengen. De UVG-heren brach ten er tegen Actief 2 niet veel van terecht. In een slecht gedeelde wedstrijd verloren zij met 814. In het sportpark aan de Maaskant kwa men de Wilton-dames in het veld tegen Athene 2 uit den Haag. Reeds in de der de minuut was het de zeer actief spelen de Bea Zonneveld die de score opende. Met de stand 2—1 kwam dc rust. In do tweede helft gingen onze stadgenoten steeds beter spelen en weldra werd het 32, Bea Zonneveld zorgde tenslotte met vier treffers achter elkaar, dat het een royale Wilton overwinning werd (73). De UVG-dames hadden in de derde mi nuut al een mooie 20 voorsprong geno men. In de tweede helft kwamen de da mes uit Stompwijk aan een doelpunt door een penalty, maar met 5—2 bleef tenslotte de volle winst in Schiedam. Bij de heren was er op het terrein Varkenoord in Rot terdam veel belangstelling voor de wed- wedstrijd Snelwiek"Wilton Fijenoord. Het talrije publiek heeft waar voor hun geld gehad. Een op een zeer hoog peil staande wedstrijd met zeer goed handbal is deze ontmoeting geworden. Scheidsrechter Jan Aubert, voor de wedstrijd gehuldigd door de beide aanvoerders, leidt nu al 25 jaar handbalwedstrijden. Van beide verenigin gen mocht hij een geschenkenbon in ont vangst nemen. Snelwiek startte goed had na vier minuten al 'n 2—0 voorsprong. Maar weldra was de stand weer gelijk. Hierna is er om beurten gedoelpunt en na een zeer spannende eerste helft was het na 30 minuten 88. Na de thee miste Wilton al direct een. straf worp en toen leek het er even op dat Snelwiek door zou 2etten. Het werd 11—9. Ben Geerlings en Ludo Bakker zorgden echter voor een ge lijke stand 11-11 en toen kwam Wilton enorm opzetten. Hot pittige spel en het doorzettingsvermogen van. onze stadgeno ten overklasten de Rotterdamse ploeg vol komen. Wilton bleef sterker en de voor sprong werd niet meer uit handen, gege ven. Het einde kwam met een verdiende 1719 overwinning voor Wilton na 'n zeer spannende en sportieve strijd. In de dis tricts le klas heeft Wilton nu de leiding met 4 punten. De UVG heren stelden teleur door een 814 nederlaag tegen de reserves van het Rotterdamse Actief. Met de rust was dc stand al 15 en het enige Schiedamse doelpunt kwam van de hand van Jan Voogdt. In de tweede helft werd het spel niet beter; slecht plaatsen en onvoldoende dekking in de verdediging weijd voor de groen-witten noodlottig. Jan v. d. Valk en Het hijzonder fraaie weer leverde een belangrijke bijdrage tot het welslagen van de laatste wedstrijddag zaterdag in liet Park toernooi Van Vliet gehouden. Enigszins naar verwachting behaalde bij de enkelspelen, afdeling dames, mevr. Vol laard de Parktitel 19(53. Bij de. heren zag Eric van Woerkom zich als zodanig uitge roepen. Het beslissende treffen tussen mevr. Vol laard en de kampioene van het vorig jaar, mej. E. Zwaneveld, bracht minder span ning als verwacht werd. Met, een hoger tempo wist mevr. Vollaard haar mede finaliste met de cijfers, 84, 6—4, zonder al te veel inspanning te verslaan. In het heren-nummer gaf de betere tech niek van E. van Woerkom in de finalepar tij tegen de snel naar vuren gekomen H. van Waveren op duidelijke wijze de door slag. Zonder al te veel strijd zette Van Woerkom dan ook zijn tegenstander met de set-cijfers, 63, 61, onbedreigd aan de kant. Overige uitslagen enkelspelen: Dames C.: Mevr. W, Voorbachmej. R, Braeck- man. 6—3, 6—1. Finale troosttoernooi: mevr. N. Opreimej. I. Timmer, 37, 75 Heren C.: G. Streng—W. Peiger jr., na een enerverende en gelijkopgaande strijd, 36, 63, en 86. Troostronde: Han van BezooyenAad Schudde beurs. 63, 63. Finalepartijen damesdubbelB.groep: N. FeeldersN Oprei tegen L. BoonI. Bul te, 63, 75. F.crstgenoemd dubbel legde eveneens beslag op de titel in afd. C. door de dames Neerbos—Tip met 6—4, 62 terug te wijzen. Troostronde: H. Fi- geeN. v, d. Vaart, na spannende drie drie sets. 3—6. 6—4, 6—1. Herendubbels: afd. B.: W. v.d. Heuvel- van Woerkom tegen W. BaardH. Bul te, 8—6. 8—4. Afd. C.: E. van Woerkom—F. van Schijn- del. tegen C. van DammeP. Wilschut. 6—1, 6—3. Troostronde: Hon van BezooyenWim de Ruiter, tegen B. v, d. BarN. Spithoven, 4—6. 6—3, 7—5. Finales gemengd deubbel, afd. C.: E, Zwanenburg—1. Rietveld tegen M. v. d, Heuvel - Baard, 9—7, 06, 80- In dc afdeling B. bleken. N. v. d. Vaart N. de Ruiter niet opgewassen te zijn legen het sterke duo, E. Zwanenburg—W. v. d. Heuvel dat met 6—3, 63 zegevierde. De prijsuitreiking van het toernooi vond des avonds in de gezellige cantine plaats en werd verricht door de parkdirecteur, de heer J. van Vliet. Met een record aantal deelnemers 89 paren schreven in is maandagavond in Musis Sacrum de negende Bridgedrive ge houden van de Schiedamse Gemeenschap. In zijn openingswoord stelde de heer L. Kamp. hoe het drukken van vele handen aan het begin van de drive wijst op de onderlinge vriendschapsbanden, ontstaan tijdens de kaartavonden. Het groot aan tal deelnemers valt toe te schrijven aan het leit. dat dit. allemaal ook buiten de stad woonachtige leden van plaatselijke bridgeclubs kunnen deelnemen. De heer Kamp sprak de wens uit, dat ook deze drive een prettig verloop mag hebben. On der technische leiding van het Echtpaar Aarnoutse en de heer W. Hermans bon den de paren de strijd aan, ingedeeld in 10 lijnen van acht en één lijn van negen paren. Gespeeld werd volgens wedstrijdre glement van de Nederlandse Bridgebond. De elf winnende paren, verhoogd met het paar dat als tweede het hoogst aantal pun ten haalde, komen vanavond uit in de gro te finale. Hieruit zal het kampioenspaar 1963 tevoorschijn komen. Jan Voogdt waren cle enige schutters in de Schiedamse ploeg. Toen de stand 29 werd kwam er enige verbetering in de ploeg maar de achterstand was al te groot om tot een redelijk resultaat te ko men. Het is ook voor DWS zondag een succes rijke dag geworden. Van de 15 gespeelde wedstrijden werden er gewonnen. Voor waar geen slecht resultaat. Kct eerste damesteam, dat op bezoek was bij Quin- tus-Kwintsheul, moest de eer aan hun gastvrouw laten. Moesten zij vorige week met een smadelijke nederlaag genoegen nemen, deze keer konden zij met fier opge heven hoofd het veld verlaten. Voor rust hadden de zebra's het spel geheel in. han den. Snelle aanvallen en. goed verdedi gingswerk zorgden er voor dat het goed spelende Quintus niet tot resultaten kwam. Na rust wisten de dames van Quintus zich onder de DWS druk uit te werken, en werd de aanval op het Schiedamse doel sterker. In de 9e minuut hadden zij suc ces en wisten ze dc stand in evenwicht te brengen <11). Vlak voor het einde der wedstrijd maakte oen Quinlusaanval even verwarring in de DWS-defensie. De koep- ster wist het schot nog wel te keren, maar op aanwijzing van de doelreclfier kende scheidsrechter J. Maas, die goecl en rustig leidde, toch een doelpunt toe. Heren 1 was gastheer voor het Haagse VODO, maar lieten de gastvrijheid niet zover gaan. dat de winst naar de Residen tie ging. In een snelle en prettige wed- strijd is er tot het laast gestreden voor de eer. Na 10 minuten spelen had DWS een 30 voorsprong op weten te bouwen. VO DO kwam echter goed terug, en spoedig was hef 33 door prachtig aanvdlswerk. De rust kwam met een 53 voorsprong, maar VODO zag kans in te lopen tot 87. De DWS voorhoede zorgde tenslotte voor een 10—7 overwinning. Dames 2 deed van zich sproken, door Vires et Cel, dat pas uit de districtklasse is gedegradeerd, mei 21 de baas te blij ven na een prettige en vlotte wedstrijd. Het tweede herenteam is nog steeds niet in vorm. Nu moest het in Hoogvliet zijn meerdere erkennen, met niet minder dan 13—1. De spanningen zijn in onze stad blijkbaar zo hoog opgelopen, dat maan dag een barricade is opgeworpen in de HoogstraatDie spanning is de druk op de waterleiding, die een afsluiter deed barsten. Die barricade was nodig om het lek ie repareren. AUe omwonenden, hebben die dag met emmertjes water moeten lopen: van rs morgens 10 uur tot 's avonds 8 was er nog geen druk. De voor de Utrechtse honkbalkampioen HMS nog resterende wedstrijden kreeg het zaterdag jl. op Schiedamse grond te spe len. Na dertien achtereenvolgende overwin ningen voorkwamen zowel DHS als Schie dam, dat de Utrechtse club er een onge slagen kampioenschap van maakte. Twee nederlagen vielen de ploeg ten deel. voor beide plaatselijke clubs overigens 'n waar dig competitiebesluit. Aan het begin van de bij DHS gespeelde wedstrijd, werd de kampioenen een attentie aangeboden een verenig in gsglas van DHS ter ge legenheid van het behaalde kampioen schap. HMS opende reeds in de eerste slagbeurt de score, maar ondervond toen de kracht van de Schiedamse verdediging, terwijl ook de geelzwarte slagploeg er be hoorlijk het hout op wist te leggen. In tweede innings nam DHS de leiding over om deze niet meer af te staan. De club voerde HMS naar zijn eerste neder laag (113> Werpersresultaten: HMS, fXTSteeg en Stilting 10-9-8; DHS P. Tette- laar 5-0-6. In de middaguren Is het de Utrechtenaren al even slecht vergaan. Ook hier namen zij aanvankelijk het spel in handen met als resultaat een 3—0 voor sprong. In cle vierde innings scoorde Schie dam tegen om later de achterstand in een 53 zege om te zetten. Werpersresultaten; HMS, Stilling 14-6-4. Schiedam Kempen 20-0-3. O - De 48-jarige tandtechnicus B. van den B. (Berg) .te Vlaardingen is destijds ten laste gelegd het maken van afdrukken voor kunstgebitten en het verstrekken van pillen bij een kaakverzwering. Deze feiten kostten hem wegens veroordeling voor de Kanton rechter te Schiedam twee maal 14 dagen hechtenis. Dc rechtbank te Rotterdam heefc dit vonnis bevestigd. Thans heeft de Hoge Raad het tegen laatstgenoemd vonnis ingestelde cassatie beroep verworpen. „De rust op de scheepswerven is weer gekeerd" aldus de conclusie, die momenteel te trekken is na de verwarde situatie van vorige week, waarin de werkgevers en werknemers af en toe nauwelijks wisten waar zij aan toe waren. .Het werk is weer hervat, maar dat neemt niet weg. dal voor al de werknemers reikhalzend uitzien naar de beslissingen, die dc vakraden en werk gevers-organisaties dezer dagen nemen. De arbeiders worden nagenoeg d::gelijks door folders en andere geschriften „op de hoogte" gehouden van de diverse verga deringen en acties en in sommige geval len zelfs aangespoord tot daden over te gaan. Zo worden de werknemers bij Wil ton Fijenoord ertoe aangezet zoveel mo gelijk actie te voeren om de gevraagde loonsverhoging van tien cent per uur er door te krijgen en verder het gratis reizen per bus (de WF-dircctie past hiervoor nu reeds een aanzienlijk bedrag bij: en ver goeding bij gebruik van een eigen rij- wieL De directie van WF handelt evenwel niet overhaast en heeft haar personeel ia ten weten, dat men nota heeft genomen van de eisen, die door de erkende vakorganisa ties met betrekking tot do nieuwe CAO (per 1 januari 1954 te sluiten) zijn gesteld, welke eisen omvatten een loonsverhoging van 8 procent en twee dagen extra va kantie (dus drie weken vakantie per jaar in totaal), over welke kwestie binnenkort In. georganiseerd verband overleg zal wor den gepleegd. Eind van deze week zal bovendien een vergadering van de „Onder- nemingsrnad" van WF worden gehouden, waarin diverse punten zullen worden be sproken; punten, die reeds eerder door de OR naar voren 2ijn gebracht. De directie toont begrip voor de gevoelens, die bij het personeel leven, maar dringt er toch op aan de werkzaamheden normaal voort te zetten en de resultaten van het georgani seerd overleg af te wachten. In het person eel gebrek heeft zij voor zien door dertig man personeel te „lenen" van de firma Cockerilt in Antwerpen, die tfians dagelijks op en neer reizen per auto bus. Ook overweegt zij, na overleg met de Ondernemingsraad, over te gaan tot de aanwerving van Italiaanse arbeidskrach ten, waartoe uiteraard vergunning van de Vakraad nodig is. Bij de andere Schiedamse werven is de situatie momenteel navenant. Na enige on rust'bij de Nieuwe "Waterweg, een dochter onderneming van de RDM, is daar de rust teruggekeerd. Dc nachtploeg heeft normaal gewerkt en de tfagplc eg is vanmorgen volledig aan het werk gegaan.. Bij Gusto is de rust, die enkele dagen ge leden gevaar liep, weer hersteld en bij de scheepswerf A. de Jong spreekt men er zijn voldoening over uit dat de werkne mers in dit gebied hun reële aard niet verloochenen. Alles is rustig in afwach ting van de komende onderhandelingen. De „Jan van Gelder", het nieuwe op leidingsschip van het Zeekadetkorps „Ja cob van Heemskerck" te Schiedam, zal op zaterdag 28 september om drie uur offi- G elder oil die gemeerd ligt aan de kade van van het terrein van werf Gusto, Maasdijk 5, is via de hoofdpoort bereikbaar. De voor zitter van het hoofdbestuur Zeekadetkorps Nederland, rar. ,T. J, Ooyevaar, spreekt het openingswoord. Z>« directie ran het NIEUWSBLAD behoudt ach het recht voor advertenties zonder opgaat van redenen to weigeren. BU advert en vies onder num mer worden aan de adver teerder niet doorgegeven, drukwerken, circulaires en dergelUke «tukken afkom stig van tussenpersonen, hetielfde geldt voor andere «tokken, welke niet bona fide op de inhoud r»n de advertentie reflecteren. Stukken, die bü het blad blijven berusten, worde» na een maand na controle van de Inhoud vernietigd. pp Voor fouten ai telefonisch opgegeven advertenties i« het blad nlei aansprake lijk. Verzoek om herplaat sing ronder betaling n* restitutie kar derhalve niet worden Ingewilligd. Wij vragen nette die op afekurate wijze een krantenwijk kunnen bezorgen Ook longelui van 15 jaar en ouder, kunnen biervoor in aanmerking Komen. Aanmelden: Broersvest 3, Schiedam, tel et 68091,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1