ROmun KLAD ■NP Is het vak van de herenkappers een uitstervend beroep Zaterdag weer oud-papier actie voor de zieken Bijna geen personeel te krijgen JONGEMAN 45© per ATO AAft l ANNEER LANG HAAR BIJ MANNEN? HET DAGELIJKSE NIEUWTJE nübeduidend v goedkoper De nieuwe films in de komende dagen Coöperatie DES kiest nieuwe ledenraad Moeilijk program voor de handballers Dertien diploma's bij Rode Kruis Colonne Geslaagde filmavond Schiedam in nationale beiaard-dag Ramen zemen val van 5 meter ME De Visbank heeft „inu inkanker" Wielrennen FLINKE HANDIGE KOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD - VRIJDAG 20 SEPTEMBER" 1963 25 B Hoofdflsentschsp en Bed actie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 KRACHTEN over bezorging; Schiedam: van 17.3019.30 uur Tel. 67292, Rotterüamsedijk 232c. Kethel: Tel. 01808—252,, Kerk- weg 79. jPjE TECHNISCHE KAPPERSCLUB uit het Waterweggebied heeft kortgeleden in Musis Sacrum te Schiedam een grote show gehouden, die weer eens de aandacht op onze figaro's heeft gevestigd. De bedoeling was dc leden van de club te doen kennismaken met de nieuwste snufjes op het gebied van de haarmode zowel voor dames als heren, maar heeft toch ook nog een andere' achtergrond. De afdelingsvoorzitter van de Kappersclub, de heer Loch, is nl. zeer verontrust over het feit, dat het ledental van de club de laatste tijd een dalende lijn te zien geeft. De club telt momenteel slechts dertig leden en de voorzitter verwacht, dat dc voor genomen activiteiten dit ledental zullen doen stijgen. Het betrekkelijk geringe aantal leden van dc club kan ais oorzaak hebben, dat er ook bij .de jonge kappers weinig belangstelling is voor het organ: sa li eleven; een tendens die tegenwoordig in meer vakken en beroepen valt waar te nemer,. Als tweede oorzaak mag gezien worden de steeds geringer wordende belangstelling voor het kappersvak ir. het algemeen. ttm.s Het scheren is reeds historie geworden.. (Advertentie) De nieuwste Phllips-modellen un rfeFIRATO! Geen koopplicht Wèl kooprecht met aftrek van 2/3 van de betaalde huur inclusief verzekering en service, oo k na de of f f ci ël e garan tie te rmi jr* WËEK Vanaf Ê*tWesters!ngel 42-44 ROTTERDAMS zaterdag Irene, 8 uur; Moudacc,ver. Vriendenkring: feestavond. Musis Sacrum, uur: Toneelver. „Bonaveu- tur&", opvoering. ZONDAG Wijkcentrum Nieuwlanri, 8 uur; EK instuif dansavond. FILMS Passage Theater; t.m. donderdagavond dage lijks 2 en 8.15 uur, zaterdag en zondag 2 4.15—70.15 uur: Karima en dc gemaskerde ridder. Mono pule Theater: vrijdag en zaterdag 2— 9.15 uur. zondag 79.15 uur; De rebel van Napels (14 j). zondag-matinee 2—4.15 uur: Michael Strogóff (14 j): maandag. dinsdag en vvoesdag 2 en 8 uur: Het laatste salvo <14 jj: donderdag 2 en 8 uur: Hunde wolk ihr «wig leben (14 i). BIBLIOTHEKEN {dagelijks) Genteen te bibliotheek, Lange Haven 131. maan dag 7—8.30. dinsdag 9 30—4.30 en 7—8 2U. woensdag 9 30—4.30; dooceraag suu—iz.au vrijdag U-30—4 30 en 7—8.30: zaterdag 9 3<J- 4.3(1 uur Loreutzlaait maandagmiddag 1.304.30, dins dagmiddag 130—4-30; woensdagavond 7—»: v ry d a&m iddag 1 30—4 30; vrij dagavond 7—9 Dr. Wibautplem 129; maandag a. amsuag l1.301 «vuensctag. alleen leugo, 2—4. aüeen volwassenen, 7—9. üonaerdag 9 3u—i3. vrij dag 7—9 volwassenen en 7—8 uur jeugd Leliestraat 10; woensdag L4. volwassenen en jeugd. 7—8,30 alleen volwassenen, saterdag juur volwassenen en jeugd Senivdamseweg 26; dinsdag 2—5 alleen vol wassenen, vrijdag 2—5 uur volwassenen en jeugd APOTHEEK Efeze week verzorgt apotheek Nieuwiand. dr, Wibautplein 17, tel. €7532 de avönd- en nacht dienst. Dit geldt het minst voor het vak var dameskapster of -kapper. De dameskapsa Ions nemen nog steeds iti aantal toe. De een nog luxueuzer ingericht dan.'de andere; zaken die naast de haarverzorging de mo derne vrouw alles bieden wat haar uiter lijke schoonheid kan bevorderen. De vakscholen voor aspirant kapsters en schoonheidsspecialisten kunnen dan ook niet altijd de leerlingen-aanvragen aan, zodat tot selectie moet worden overgegaan of wel wachtlijsten ontstaan. In sterke tegenstelling daarmee is de belangstelling voor het herenkappersvak. De kappersvakschool in Rotterdam is het nieuwe leerjaar ingegaan met zeven leer lingen. Deze zijn afkomstig uit het Water weggebied, omvattend de plaatsen Rotter dam, Schiedam. Vlaardingen, Maassluis, alsmede die op de Zintihollandse eilanden- De jeugd voelt kennelijk weinig voor het kappersvak, voor zover het er om gaat de mannen een toonbaar uiterlijk tc verschaf- fen. Het gevolg is dan ook. dat de kappers zaken bijna geen personeel meer kunnen krijgen. Nieuwe vestigingen komen in deze branche maar zelden voor, In Schiedam zijn ongeveer vijftig herenkappers; slechts tien procent hiervan werkt met personeel. Een enkeling doet het werk samen met zijn zoon als zijn toekomstige opvolger. Zo als de zaken nu liggen, zal menig kappersbe- drijf eenmaal gesloten moeten worden we gens gebrek aan opvolging. Wat er van de heren der schepping terecht moet komen als de kapperszaken schaars gaan warden of erger nog, langzaam uitsterven? Nu reeds moet men er een uurtje voor uittrekken, wanneer het er om gaat de maandelijkse haarbeurt te ondergaan. Gaan we in de verre toekomst een kappers distributie beleven? Het kan natuurlijk ook zijn, dat ook onze mannen het haar lang gaan dragen. Zullen we dan meema ken dat de heren de damessalons gaan bezoeken? Is het reeds nu niet zo, dat de dames met een herenkapsel en bepaalde mannen met gekrulde lokken rondlopen, zodat een eenheidskapperszaak haast nor maal zou zijn? Ook voor dit dreigende kap- pcrsproblecm zal de tijd wel een oplossing brengen. Het veiligheids-scheerapparaat is de eerste voorbode geweest, voor de totale verdwijning van de scheersalons. Het aantal zelfschcerders steeg met de dag. De barbiers werden eerst volledig kap per toen het elektrische sch eerapparaat zijn intrede deed. Het is tegenwoordig slechts bij hoge uitzondering, dat een kapper een klant krijgt, die geschoren wenst te worden. De meeste kappersza ken zijn er zelfs niet meer op ingericht. Scheerklanten behoren nu eenmaal tot de historie. De laatste jaren is de sociale positie van de kappersbedrijven belang rijk verbeterd, hetgeen uiteraard met een niet geringe tariefverhoging gepaaid, is gegaan. Naar wij vernamen liggen de C.A.O. bepalingen op verschillende pun ten nog tenaehier by die van het indus triële bedrijfsleven- Dit kan een van dc oorzaken zijn, waarom de kapperslecr- lingen schaars zijn geworden. De uitoefening van het kappersvak waarbij het werk staande wordt verricht, schijnt verder lichamelijke bezwaren met zich te brengen. Veel oudere kappers heb ben doorgezakte voeten en spataderen; ook rugklachten doen zich voor als gevolg van de langdurig gebogen houding tijdens het knippen. Eerlangs deed men in de barbierszaken zijn politieke en plaatselijke nieuwtjes op. Een goede figaro verstond de kunst zijn wachtende klanten bezig te houden, het geen vaak met een grapje of kwinkslag gebeurde. Naast zyn. sch eersalon had me nig barbier nog een andere functie. Velen onder hen waren loterij agent en ook het sombere ambt van begrafenisbedienaar was de figaro niet vreemd. Er is sindsdien veel veranderd en het zou interessant zijn eens een blik in de verre toekomst tc kunnen slaan, maar men kan slechts gissen hoe het bv. rond de eeuwwisseling met de haarverzorging van ons mannen gesteld zal zijn. (Advertentie) Nylon Simplex Dameshand schoenen, de grote modetroef van dit najaar. Heerlijk warm geruwd voerde winter en voorzien van een nerf. waardoor U ze bijna niet van echt leder kunt onderscheiden. Morgen koopt U deze veel ge adverteerde Nylon Simplex dameshandschoenen, die ner gens oud er de vijfgulden worden aangeboden... als speciale aan bieding per paar voor nog géén driegulden. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze ge voerde Nylon Simplex dames handschoenen, in de kleuren zwart, donkerbruin, kirsch, cognac, groen, marine enz., in de maten 7-8-9 per paar vo< Ceen tel. of schrift, best IJET LAATSTE SALVO In Mcmopole wordt deze week een 'Fran se film vertoond, -die eert verrassend scherp beeld geeft van de houding van de burgerij in bezet gebied. „Arrêtez les Tambours" („Het laatste Salvo") behan delt in eerste instantie het pro-bleem van de (humaniteit, die zodra deze op de vij and wordt toegepast, al spoedig verkeerd wordt uitgelegd ent de betrokkene tot col laborateur en landverrader stempelt. In dit verhaal is -het een Normandische dorps dokter. die tevens als burgemeester fun geert, voor wie 't eenvoudig 'n levenstijl is om met iedereen -op goede voet te staan. Hij onderhoudt dus goede relaties met de maquïs, die hij bonkaarten, uit het raadhuis Haat weghalen, maar ook met een Duitse militaire arts. die hij zonodig helpt in het Kriegslazaret en van wie hij in ruil schaarse geneesmiddelen krijgt. Hij staat zelfs toe, dat de nazi-officier een. ver houding begint met zijn ongelukkig ge trouwde dochter en wanneer de geallieer de invasie een feit is geworden, helpt hij hem te vluchten. De dubbelzinnigheid van zijn houding wreekt zich echter in een noodlottige afloop; een Duitse patrouille komt terug in het reeds ontruimde, dorp, vindt het bebloede jasje van de militaire arts en fusilleert de dorpsdokter op ver denking van moord. Georges Lautner heeft dit gegeven boeiend en. suggestief verfilmd cn in de reacties van de dorpelingen, wan neer bijvoorbeeld een neergeschoten En gelse piloot om onderdak vraagt, alle fa cetten vastgelegd van de houding in bezet tingstijd, die schommelt lussen eigenbe lang en vaderlandsliefde. Bernard Blier heeft een prachtige creatie van de dorps dokter gemaakt, een vo-lkomen. geloofwaar dige figuur, ook in zijn optreden tegenover de nazi's. Lutz Gabor, is zijn Duitse tegen speler, Lucille Saint. Simon, zijn dochter In Monopole, ma., di,. wo. KARIMA ES DE RIDDER Ex-Tarzan Lex Barker treedt de laatste tijd veel op in allerlei .min of meer histo rische films in Italië. Onder regie van Lui- gi Capuano speelt hij de rol van een bij zone! er oprechte soldaat in „Karima en de gemaskerde ridder". Samen met de ridder met het rode masker voert hij strijd tegen een in-gemene ridder, al dan niet met de bedoeling diens lieflijke nicht te veroveren. Een film vol •martelingen, moorden en de- gengevechten. Chclo Alonso speelt de ver dorven zigeunerin, die -door haar kuiperij en de held achter de tralies en - bijna op het schavot weet te krijgen. De tegen stander van gemaskerde ridder ën Lex Barker wordt gespeeld door Livio Lorenzo, die al in vele Italiaanse prcduktïe de „slechte" rol kreeg toebedeeld. Voor lief- Volgens dc Statuten van de Coöperatie D.E.S. moet er een verkiezing plaats heb ben voor do Ledenraad, waarvan 14 leden aan de beurt zijn om af te treden. Hot be stuur draagt hen voor herbenoeming voor Ook de leden hebben het recht met eigen kandidaten voor de dag te komen, waar toe in de winkels en ten kantore formulie ren. verkrijgbaar zijn. In de handbalcompetitie zal zondag weer een vrij lastig programma voor dc Schie- damse verenigingen moeten worden afge werkt. Dc dames van Wilton Fijenoord gaan naar Den Haag om daar tegen het gedegradeerde Hellas te spelen. Onze Advertentie) MAAK SIMGA Dc herenkappers handhaven zich met moeite. De Sehiedamse Rode Kruis-Colonne hield woensdagavond in haar gebouw aan de Warande haar eerste bijeenkom.." na de vakantie. Dooi* de Colonne-commandant dokter J. Stevens werd aan dc navolgen de dertien geslaagde cursisten van de E.H-B.O.-opleiding van liet vorige cursus jaar het diploma uitgereikt: F. E. Aleman. .T. Goedercmd, H. de Jong- H. Monster, J. den Hoiul, A. Jansen, J. M. Droge, M. W. de Koster, M. Koppenhagen, W. Koppenha gen, W. Krabbendam, M. van Opijnen, J. Sc h u u rm an-Hess. Ten einde meer leden voor de Colonne tc winnen begint de nieuwe cursus thans op geheel nieuwe basis: Elke veertien da gen houdt een speciaal daarvoor aange zochte arts uit Schiedam of omgeving op woensdagavond in het gebouw een cause rie over' een medisch onderwerp, Geheel gratis zullen zij, die vrijwillig een verband bij de Rode Kruis-Colonne willen aangaan, de komende E.H.B.O.-cursus 1963-1954 kun nen volgen De Sehiedamse Rode Kruis-iieJpers (sters) hebben zich gedurende de afgelo pen zomer weer bijzonder verdienstelijk gemaakt met het ontspanningswerk, dat :o speciaal in het teken van Henry Dunant staat. Met de twee vaarten van de Henry Dunant-boot gingen tien patiënten en zes helpsters uit Schiedam mee. In het beken de Henry Dunanl-huis in Zeist werden eveneens tien Sehiedamse patiënten opge nomen, terwijl er èéu helpster en vier hel pers uit onze stad de Jeugdige invaliden bijstand verleenden. stadgenoten hebben vier punten uit de twee eerste wedstrijden cn het zal een mooie prestatie zijn om van dit Haagsi team te winnen. De UVG dames gaan naar Snelwiek en moeten daar de volle winst kunnen beha len. Lukt dit de.groemvittcn, dan zullen zij in -de districtsklasse een hartig woordje gaan meespreken. Bij do heren krijgt Wilton Fijenoord Olympia thuis, in het" sportpark aan dc Maaskant. De ÜVG heren, nog geen winst in deze competitie, zullen het zondag tegen HVZ in Rotterdam ook niet gemakkelijk krijgen en wij durven geen winst te voorspellen voor J. v.d. Valk c.s. Zondag om 2,00 uur ontvangt het eerste dames elftal van DWS het Eindhovensc PSV. De Philips-mensen zijn gedegradeerd uit de hoofdklasse, maar dat wil niet zeg gen dat zij liet handbalspol aan het ver leren zijn. Hei wordt dan ook geducht uit kijken voor de DWS dames om iets van de buit binnen te halen. De heren gaan naar de residentie om met CWP de punten te betwisten. CWP heeft de naam. een lastige tegenstander te zijn- Dames 2 krijgt het sterke Spartaan op bezoek. Als de dames van het derde zon dag hun beste beentje voorzetten, clan kun nen zij wederom beide punten in handen krijgen. ADO 2 is nl. geen al te sterke tegenstander. Heren 2 moet het op Laag-Zestienhoven tegen Actief 2 opnemen. Vermoedelijk zit er geen winst in deze strijd voor onze stad genoten. St. Radboud speelt In Plantage. Het Groot- cn Jeugdorkest van het K.K. Har monies ezelschap „St. Radboud" geeft op zondag 29 september te 20.00 uur op het Plantage Podium een concert. Het Jeugd orkest o.Lv. de heer S. L. He ij dra, speelt 1. L'Antenne, (Mars) S. P. van Leeuwen: 2. Fest Hymns, C. Friedeman; 3. Con Amore - ouverture - S. P. van Leeuwen. Het Grootorkest oJ.v. dc heer C. L. van Beurden voert uit; 1, Colonel Bogey on Parade, (Mars Fantasia) Kenneth J. Al- ford; 2. Bandietenstreken, Fr. von Suppé; 3. Kaiser Wals. Joh. Strauss; 4. Les saitim banques, L. Ganne; 5, Washington Grays. Gra Fulla. Bovendien, moet worden voorzien in va- katures, ontstaan door het overlijden van de heren E, v. <k Stelt, C. Meijer, A, Mo lendijk en J. Kiela en wegens vertrek uit onze gemeente van mevr. W, M. Lands bergen-Marton s en G. J, Smit welke zich niet meer herkiesbaar stelt. Het bestuur stelt hiervoor kandidaat: mevr. N. J. van Zuuren-v. d. Velden, W. H. P. den Brinker, H. v. d. Lee. C, J. B, van. Zanten, mevr. J. Willemse-van Berkel en J. Scheper. De formulieren' moeten worden ingele verd voor 24 oktober a.s. Als stemdagen zijn vastgesteld 4, 5 en 6 november a.'s. tot des avonds 5 uur, Er bestond veel belangstelling voor de eerste bijeenkomst van !het NIVON donder dagavond in de grote zaal van het Volks gebouw, waar na een kort openingswoord door de voorzitter, de heer J. Spruit .de kleurenfilm Twaalfduizend jaar geleden, eèn Deense documentaire over het leven van onze voorouders, duizenden jaren gele den in het stenen en bronzen tijdperk en de ijstijd tot aan het tijdperk, van de Vi kingen, werd vertoond. De menselijke kant van het gewone dagelijkse leven in die tang vervlogen dagen maakte van deze po pulair-wetenschappelijke cultuurfilm een buitengewoon spannend verhaal. De Nederlandse Vereniging voor Volks zang hield dit jaar in samenwerking met de Nederlandse Klokkenspel Vereniging een. nationale beiaard-dag op woensdag IS september. In Schiedam, heeft de beiaardier, de heer C. Don, het carillon van de St. Jan's toren bespeeld en daarbij een programma van diverse liederen ten gehore gebracht. Helaas hebben wij in ons blad er niet de aandacht op kunnen vestigen, daar het be richt ons eerst achteraf bereikt. KUNST EN VIS IN FILMS VAN GEZINSVOORLICHTING De Stichting Huishoudelijke- en Gezins- voorlichtmg te Schiedam zal op 1 oktober des avonds om 8 uur in Gebouw Sur- sum Corda een viertal films over de Ne derlandse visserij, uitgaande van het voor lichtingsbureau voor de voeding afd. vis vertonen. Het programma is getiteld: „Een avond naar zee". Op 15 oktober a.s. zal eveneens in gebouw Sursum Corda, Nieuw- straat 12, om 8 uur een lezing worden ge houden, uitgaande van de Voorlichtings dienst van het Bedrijfschap Schildersbe drijf. Ook zullen kleurendia's cn de kleu renfilm „Palet" worden vertoond. Een grote tentoonstelling completeert de avond, waarop de mogelijkheidtot het stellen van vragen openstaat. hebbers een fiim met spanning, al laat hst verhaal dan ook te wensen over. Een ge lukkig einde voor scfldaat Marco.en da gemaskerde ridder kan stemmen tot tevre- dénbeid bij het veriaten van het Passage Theater. „HUNDE WOLLT IHR EWIG LEREN?" De Duitse -regisseur Frank Wisbar waag de het voor zijn film „Hun-de, woïit ihr ewig leben.?", Stalingrad te doen herleven. Er bestaan wellicht bezwaren tegen de his torische inhoud van deze film. Er is dus nogal wat aan te merken op de inhoud van de film. Maar in „Hunde wollt ihr ewig leben?" is er veel, dat volkomen aanvaard! baar is. Als een rode draad loopt door de film de geschiedenis van de -eerste luitenant Wisse, een felle nazi, die „alles mee maakt" ten slotte ook de geestelijke verandering van. de soldaten. Joachim Hansen als Wisse, Peter Carsten als een dappere soldaat, Wolfgang Preis als een laffe nazi en Horst Frank als een intellec tuele onderofficier zij allen brachten het spelelement in deze film op een be hoorlijk peil. Wat er getoond wordt op het slagveld en in de hoofdkwartieren, is zo langzamerhand wol gemeengoed geworden, Toch slaagde Wisbar er ook hierbij in om o-veral werkelijk menselijke gestalten te creëren en om met gedeelten uit oude Duitse en. Russische filmjournaals een ge heel op te bouwen dat vloeit en bij tijden door sterke passages de toeschouwer da nig pakt. Desondanks is het Wisbar niet gelukt zo diep te graven dat zijn Stalingrad-film een waarlijke documentaire werd. een tweede „lm Westen nichts Neues". "Vermoedelijk omdat Wisbar faalde om van Paulus en Von Seydlitz waarlijk tragische figuren te maken, of -omdat de ondergang van het Duitse zesde leger niet te belichamen is in ontragische figuren als de nazi-luitenant, de chauffeur en anderen, die in. deze film het puur menselijke moeten representeren. Donderdag in Monopole. Een val van 5 meter hoogte maakte gisteren de 38-jarige mevrouw A. v. d. R., toen zij op een decimeter brede richel van haar flat op de eerste etage naar beneden viel. Zij was om de .ramen te zemen uit het raam van haar woning aan de Prof. Aalberselaan 68 gestapt op een betonnen rand. Tijdens het zemen verloor zij haar evenwicht en viel vijf meter naar be neden in de tuin. Met een wagen van da GG GD werd zij naar het Gemeente ziekenhuis vervoerd, waar men alleen een gebroken pols constateerde. Later kon du vrouw naar huis, waar een ruit uit da sponning is genomen omdat alleen het éénjarige dochtertje thuis was. De buur vrouw ontfermde zich over het kind. Ever» daarna kon de met spoed gearriveerde echtgenoot alleen nog maar de gelukkige afloop van het ongeval constateren. EVR. A. VERHOEV heeft met haar papieractie t.b.v. liet Zonnehuis cn het CAB veel succes gehad. Vele tonnen papier zijn opgehaald, maar de campagne, die zij en haar medewerkers zo zorgvul dig hebben uitgewerkt, is nog niet geheel uitgevoerd. De chauffeurs, die hebben ge holpen om het oud papier te halen, kr» gen een platte grond je van de slad en een pakje kaarten met straatnamen mee. Zij hebben tang niet alle straten kunnen af werken; alleen de nieuwe wijken van Ke thel zijn geheel „afgestroopt'". In de resl van de stad zit overal nog wat, mevrouw verzekerden de chauffeurs en daarom krij gen wij zaterdag 21 september een repri se van dc papieractie, vermoedelijk inclu sief de geluidswagens. Mevr. Verhoevwekt jonge mensen, jongens en meisjes, op om te helpen. Met elke chauffeur kunnen er een paar mee om actief bij te staan met de inzameling. Ook ouderen zijn uiteraard welkom. Wie dus zijn tijd nuttig wil besteden voor de boottocht van de chronisch zieken en de CAB-pupitlep, dient zaterdag half negen op het Doelenplein bij de Firma Ilersbach aanwezig te zijn. Van dat punt vertrekken de auto's en daar kunnen zij zich dus bij de actie inschakelen. Het pleisterwerk aan de binnenzijde van de muren van de Visbank is aange tast door z.g. muurkanker en aan de buitenzijde dient het voegwerk bijge werkt te worden. Ook het binnen-verf- werk vereist voorzieningen, terwijl het verder gewenst is twee regelbare ventila- tieroosters aan te brengen aangezien de aantasting van verf en pleisterwerk voor namelijk een gevolg is van onvoldoende ventilatie. Voot* dit reparatiewerk is de raad een krediet van f5.QOO gevraagd. In de clubontmoeting in de Spaansepol- der, georganiseerd door de Pedaalridders cn waaraan hebben deelgenomen, de Cou reur, Feijenoord, Schiedam en de Pedaal ridders, hebben de Coureurrenners dit maal geen le prijzen kunnen veroveren. Bij de amateurs moest H. Huisveld zich met een. 6e plaats tevreden stellen. Voor Piet Heyster Jr. was eveneens een 6e plaats weggelegd bij de adspiranten, 2üjn clubgenoot volgde hem op de 7e plaats. Bij üe Nieuwelingen werd Sj. Pieters 2e, P. v. d. Burg 3é en W. Meijer 6e. Onze Vlaardingse wielercrack Aadjc Drop werd achtereenvolgens 3e in een wielerronde in Parijs en 16e op 17 sec in de Franse finale van de San Pellegrino- trofee. P.V. KEER WEER De postduivenhoudersvereniging Keer Weer vloog met 253 duiven vanuit Rijssen, 148 km, waar de dieren om liegen uur met kalm weer in vrijheid werden gesteld. De eerste duif meldde zich om 10.58.54 uur; de laatste om 11.18.03 uur. Uitslag eerste Everdingen en Zn„ 1, 14; Engelaan en Co, 2, 7; M. de Roode, 3, 6; Beekman, 4, J. Snoeij, 5 16 22: J. Heinsius 8; H. de Goede, 9, 25; Bïouw 10; J. Blom 11; Snoek, 12; A. v. Vliet, 13; M v. d. Vel den, 15; fer v. d. Sluis, 17; B. Simon en Zn, 18; Bovenberg, 19; Noordhoek, 21 en Pille 24 Vrijdagavond half acht klokken stellen Verlof B gevraagd De stichting tot exploitatie, onderhoud 1 beheer van natuurvriendenhuizen en kampeerterreinen in Nederland, geves tigd te Amsterdam, heeft een verlof B (verkoop ter plaatse van alcoholvrije drank) aangevraagd voor een lokaliteit van het kampeereentrum Hoogkamer, Van Baerlestraat 252, alhier. Bezwaren tegen verlening van dit verlof kunnen voor 6 sep tember schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend, In zaak van Gereedschap pen te Schiedam gevraagd een als assistent van expediteur Leeftijd pl.ro. 17 jaar. Bij voorkeur kunnende typen. Prettige werkkring. Aanmelden: Calandstraat 110, Schiedam Telefoon 15.46.44

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 2