mraHDMBB MLAD //Aft 2 JAAR TEGEN Gemeentebestuur is trots op jubilerende instelling Voetbalwedstrijden weer of geen weer Expositie van technische boeken in de Leeszaal Bles in paardestal en oud Fordje Ao 1915 op Autoshow v. Vink en Co NV NVV-vrouivenbond ziet. Doch ters van de haas" AT cy AAR ANNEER. Burgerlijke stand Predikbeurten Bmwmm® Kweekschool kleuterleidsters 50 jaar Mooie werkstukken van leerlingen Schiedams tafelvoetbal bestaat vijf jaar DIT De wereld van het boek Nieuwé verkeerscursus voor bromfietsers Reiziger zonder bagage iïRAN.IESTIIAAT TELEFOON «6431 7? VEItZEK EIIT UW BRIL Verlies iiefstitl en hrcuk OOK. VAN GLAZEN HERHALING De films in de komende dagen Inbreker stond terecht Burgerlijke stand Christenvrouwen gaan vergaderen Noodkreet uit Griekenland ROTTJSKDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 5 OKTOBER 1963 B Hoofdagentaehap as EednetUi SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 KLACHTEN over bezorging: Schiedam: van 17.30—19.30 uur Tel. 67292, Rotterdamsedijk 232c. Kethel: Tel. 01808—252,, Kerk- weg 79. De Auto Mij. Vink Co. N.V., Stad- houderslaan ZZ 11-13 hield vrijdag ter ge legenheid van de uitbreiding van haar be drijf een drukbezochte receptie, ivaar- ean een interessante automobiel-show was verbonden. Op deze expositie konden de talrijke genodigden een blik werpen op de historie van het personenvervoer, waarbij een exquise collectie van de nieuwste cre aties van Ford was tentoongesteld. Naast een paardenstal met een wit-bruine bics „Miss Vort" erin stond een oud Fordje Anno 1915; beide als spectaculaire tegen hangers van de vele mcuwe modellen. De heer G. Vink begon zijn bedrijf in 1926, on middellijk met een dealerschap van Ford. De oprichter, thans nog directeur van do N.V., was op deze receptie trouwens nog ■aanwezig. Zijn schoonzoon, de heer P. E. Bijloo, heeft met de heer D. J. Ruse Ier te genwoordig de dagelijkse Leiding. Er is thans i.p.v. de oude boxen een grote, mo derne garage met werkplaatsen gebouwd, ■negenhonderd vierkante meter groot. De bouw duurde negen maanden; eigenlijk maar zes, want, drie maandén kan men gerust aftrekken voor vorststagnatie. Voor de toekomst bestaan er plannen voor ver dere uitbreiding. Ook zaterdag 5 oktober en zondag 6 ok tober wordt de show nog gehouden. Een sierlyk T-Fordje en een paar de- kop bekijken kritisch hun gemeenschap pelijke opvolger: een diep glanzende gestroomlijnde Thunderbird anno 1963. De toneelvereniging ,.Tot steun in den Strijd" voert op de openingsbijeenkomst van de NVV-vrouwenbond, afdeling Schie dam, het komische toneelstuk „De doch ters van de baas" op. Deze opening van het seizoen staat In. het teken van het 15-jarig bestaan van de Schiedamse afdeling en wordt gehou den in de grote zaal van het Volksgebouxv op woensdag 9 oktober. De toegang is gratis. ZATERDAG Irene, half vier; receptie „De Belangen". 70-jarig bestaan. Acht uur: Verenig. „De Belangen", gezellig samenzijn. Goede Havenkerk, 8 uur; Cefa-iilm. jFcugdhaven, 8 uur: CJV-sectie „OASE"; In stuif avond. Malawi Tivoli, 8 uur: Soc. „Guiilaume-Nlevw- land", dansavond- Ulusts Sacrum, 8 uur: Pers, ver. Vegla: Feest avond. Wijkcentrum, 8 uur: Samenwerk, Gercp.: Contactavonö. ZONDAG Wijkcentrum, 8 uur: R.K. Instuif. Dansavond. FILMS. passage Theater} t.m. donderdagavond dage lijks 2 en 8,13 uur; zaterdag en zondag 2— 4,15-—7—9.15 uur: „Kid Galahad" (14 jr>. Monojpole Theater: vrijdag en zaterdag 2—7 9.13 uur, zondag 7—9.15: Eerst de vrouwtjes (14 jr); zondag-matinee 2 en 4.15; De schaduw van Zorro (14 jr)t maandag, dinsdag en woensdag 2 en 8 uur: Eerst de vrouwtjes (14 jr); donderdag 2 en 8 uur: Nachtdienst vrouwenpolitie (13 jr. 'STEDELIJK MUSEUM Dagelijks 10—17 uur; zondags 12.30—17 uur: tentoonstelling van de schilderijen en teke ningen van Jan van Eyk en keuze uit de collectie Beffie, schilderijen van Le FauconM en moderne kunst, aanwinsten. BIBLIOTHEKEN (dagelijks) trfemeentebibhotheefc, Lange Haven 131, maan dag 7—8.30; dinsdag 9 30—4.30 en 7—8.20, woensdag 9.30—4.30; donderdag 9,30—12.30. vrijdag 9.304,30 en 7—3.30: zaterdag 9.30— 4.3G uur Lotentzlaan maandagmiddag 3043'J, dins dagmiddag 1.30—4.30; woensdagavond 1—9; vrijdagmiddag 1,30—4 30; vrijdagavond 7—9. Dr. Wlbautplein I2fl: maandag 1—9. dinsdag 1—4.30. woensdag, alleen jeugd, 2—4, aheuo volwassenen, 79; donderdag 9 3Ö—12. vrij dag 7—9 volwassenen en 7—8 uur Jeugd Leliestraat 10: woensdag i~4, volwassenen en jeugd. 8,30 alleen volwassenen, zaterdag 14 uur volwassenen en Jeugd Schiedamse weg 2B: dinsdag 2—o alleen vol wassenen; vrijdag 2—5 uur volwassenen en jeugd MEDISCHE DIENST Dit weekeinde zijn de volgende artsen voor spoedgevallen te bereiken: W. J. Franke, Burg. Knappertlaan 30, tel: 68183: L. H. Geerdes. Veenlantetraat 2, tel: 68357; W. A. de Ridder. Stadboudersiaan 46, tel: 67590. APOTHEEK *t Gouden Hert, Sint Lidumastraat 53. tel; Ondertrouwd; A Admiraal, 28 jr. en 3 D C de Jonge, 25 jr.; J Bogaert, 27 jr. en H A Heubei, 23 jr.; SHJ Bonefaas 26 jr. en N Baanvinger, 19 jr.; W van der Ha ven, 26 jr. en H J Robart, 24 jr.; J Jvan der Hoff, 26 jr. en J T Joustra, 21 jr.; W Horsthuis, 25 jr. en GN Stoorvogel, 24 jr.; J L M Meijer, 24 jr. en D van Heukelum, 21 jr.; D Overdijk, 23 jr. en C M Tulikig, 23 jr.; p A van der Pltiijm, 23 jr. en J M C Mulder, 24 jr.; J H Rodenberg, 24 jr. en J M Vermaas, 22 jr.; N Spithoven, 28 jr. en H Figee, 24 jr.; H Streunding, 23 jr. en J Scheffens, 20 jr.; A den Toom, 22 jr. en S G Maas. 21 jr.; C Verveen, 22 jr. en M Hoogendijk, 23 jr.; JAM Morsink, 25 jr. en J C J Luijsterburg, 25 jr. Gehuwd: C den Hollander, 33 jr. en C Brinkman, 28 jr.; N J de Graaf,en J H L Schaap, 30 jr.; H de Jong, 22 jr. en M L van Gorp, 26 jr.; 1HM Ham, 27 jr. en S Harlaar. 23 jr.; J H Ltrbreeht, 32 jr. en J T de Jong, 30 jr.; R J C van Leth. 29 en E Jurgens, 29 jr.; L K Gelderman. 35 jr. en C J Blom. 22 jr.; E J M van Dijck 23 jr. en S C Beumer, 31 jr.; W van Diggelen, 21 jr. en H C F Kouwenhoven, 21 jr.; J Schotje veld. 54 jr. en "W Roóden- burg, 41 jr.; B J Dielemans, 21 jr. en H A Kok, 21 jr.: H W van der Velden. 23 jr. en T M A Schoenmakers. IS jr.: J F Zwang, 22 jr. en G Wljzenbroek. 19 jr. Geboren: Lucia J d v A van der Wolf en L T van Jole; Maria, d v M Saas en C P de Wit; Anna C W d v A H Kouwen hoven en S J Wesdorp; Willem, z v P van Oordt en M A Gelderblom; Willem z v R J van Vuuren en M J Butscha; Marinus. v S Beumer en M Uzerman; Edward. zvLJ Srait en A M G de Kok; Patrick F z v A J G Poels en C H van Winsen; Mo nique, d v G Konings en M P Steenhoek. ZONDAG 6 OKTOBER. Ned. Prot. Bond 10.30 uur ds. A, I) Klaassen. Hervormde Gemeente: Grote Kerk 10 uur ds. A. Hoffman. 5 uur ds. H. F. Meijer. Maassluis; Bethelkerk 10 uur ds. H. W. Hemmes. 5 uur ds. J. G. Jansen; Opstan- öingskerk 10 uur dr. L, J. Cazemier (Heilig Avondmaal). 7 uur dr, L. J. Cazemier; Vredeskerk 9 en 10.45 uur ds. C. van der Steen, 7 uur dr. H. Schroten, Cliarlois. Gereformeerde Ketb: Oosterkerk 10 uur ds. D_ Bakker. Bussum, 5 uur ds. H. A. Wiersmga, Baarn; Kethel, De Ark, 9 uur ds. G. P. Nooteboom, Bennekom, 2.30 uur ds. K, A. Schippers. Amersfoort; Kantine. Hormelage Gretelaan 159, 10,30 uur ds. G. P. Nooteboom, 5 uur ds. K. A. Schippers: De Goede Haven 10 uur ds, H. A. Wier» singa, 5 uur ds. G. P. Nooteboóm; Jutiana- kerk 10 uur ds. K. A. Schippers, 5 uur ds. D. Bakker. Leger des Hells, Lange Haven 71, 10 uur heiligingssamenkomst. 6.45 uur openbare samenkomst, Gerrit Verbooastraat 7.30 uur verlossingssamenkomst. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie, Irene 10 uur ds. J. van Rootselaar, Delft, Vredeskerk 7 uur dr. H» Schroten, Charlois. Vrijg. Geref. Kerk (Art. 21) 9.30 en 4,30 uur ds. C. Vonk. Oud-Geref. Gemeente, Geref. Jeugdhuis, Lange Haven 97, 9 en 3.45 uur ds. Grismgt. Oud-Katholieke Kerk, Dam 2B, 10 uur Hoogmis. Baptisten Gemeente, gebouw Irene. 7 uur ds. R. Reiling; Thomasorgel: Wicbe Zeilslra. Zang: De Gospelsingers, Hersteld Apost. Genootschap, Stadhou derslaan, 9.30 en 4 uur diensl. Evangelisch Luth, Gemeente 10 uur ds. A, Jenso, Gouda. Jehovah's Getuigen, Volksgebouw (zaal 8), Tumlaao 50, 5 uur openbare toespraak, 6.15 uur Wachttorenstudie. Vrije Chr. Geref. Gemeente. Tuinlaan 50, 10 en 4 uur ds, I. J, IJsselstein. Baptisten Gemeente Schiedano «aangeslo ten bij de "Unie), Lange Haven 129, 7 uur samenkomst voor iedereen, Chr. Geref. Kerk. Warande boek B.K.- Isan, 9.39 uur Dienst des Woords, 2.30 uur ds. J. C, van Ravenswaay, Scheveningen. fv;.v-v>AV.v.vA-: In het schoolgebouw op het Plein Emails recipieerde donderdagmiddag het bestuur van de kweekschool ,,De Christel. Vorm school" in verband met tie viering van het 50-jarig bestaan Van deze opleidingsschool van kleuterleidsters. Behalve door de aau- a&nwezighetfl van vele belangstellenden en genodigden was de sfeer In de verschillen de lokalen ook bijzonder aangenaam door de vele leuke werkstukken der leerlingen, die er geëxposeerd stonden. Het bestuur, beslaande uit de heren C. C. Fröger, voorz.. drs. J. de Koning, secr., H. J. Knoestcr, penningm. en F. J. W, Boogaard, directeur, mocht ouder zijn tal rijke gasten o.m. begroeten mej. A. Stoll. rijksinspectrice van het kweekschoolon der wijs. die de staatssecretaris van onder- wij sv ertegen woordigde, wethouder H. K. v. Minnen, vergezeld van de gem. inspec teur van het onderwijs, de heer C. Baan en de chef van de afdeling onderwijs, de heer M. Roodenburg, mej, A. J. Glasz, m- speetrice van hel kieuteronderwj'js en de commissaris van politie, dr. C. N. Peijster. Mej. Stoll bracht gelukwensen over en be tuigde haar respect voor hetgeen tot stand is gebracht. Zij constateerde dat wal zij 1 Paardekracht, nu als décor. ZONDAGSPROGRAMMA DER HANDBALLERS Voor do handballers van Wilton zal het zondag een zware ontmoeting worden. Zo wel de dames als de heren krijgen bezoek van teams die nog geen verlies hebben ge leden. De dames moeten het opnemen tegen Hygiea 2 uit den Haag. Bea Zonne veld, die enkele weken geleden een blessu-1 re heeft opgelopen, zal zondag nog niet kunnen meespelen en dat is voor de Schie- damse voorhoede een strop. Zondagmiddag om 15 uur staat de grote strijd tussen "Wilton en Schutters te wach ten. De teams delen de leidersplaats in de districts le klas met acht punten uit vier wedstrijden. Wilton zal het zonder doel man Aat Kalkhoven moeten doen, aange zien deze nog ziek is. Huib v.d. Lugt is wel een goede plaatsvervanger, maar deze snelle speler is m de voorhoede moeilijk te missen. De UVG-dames hebben uit vier wedstrij den evenzoveel punten weten te behalen. Zondag trekken zij naar Den Haag om het daar op te nemen tegen de Jagers. Een verdeling der punten lijkt niet onwaar schijnlijk. De UVG-beren, het vorig jaar gedegra deerd, brengen er ook een klasse lager niet veel van terecht. Zij staan puntloos onderaan de ranglijst en zondag tegen Spartaan durven wij niet op winst te re kenen. Wanneer op 11 oktober a.s, de Nederlandse Tafelvoetbalcompetitie weef garft draaien komen ook de leden van de afd. Schiedam weer tegenover elkaar te staan rond de miniatuur-voetbalvelden. Volgend jaar bestaat de Nederlandse Tafelvoetbaïbond 10 jaar; de plaat selijke afdeling was in september hierbij vijf jaar aangesloten. Zij ielt momenteel vyf leden, die onder elkaar dienen uit te maken wie van hen afdelingskampioen 1963 wordt en zal kunnen uitkomen in de jaarlijkse wedstrijden om bet kampioenschap van Nederland. Het tafelvoetbal wordt in 25 steden en dorpen beoefend. Het is een soort huissport, waarvoor een volledige kennis van het voetbalspel en grote vaardigheid nodig zijn. pioenen uitgeroepen. Zo zijn cr kleine ver enigingen ontstaan, die zich later organi- snn|en in een landelijke bond. Deze bond stelde uniforme spelregels op alsmede een standaardmaat voor de speel velden, een rechthoek van 120 hij 80 cm. Het speelveld moet bestaan uit groen vilt, waarop witte lijnen van 5 mn« dikte ge trokken zijn. Om het speelveld heen be hoort een steun rand aangebracht te zijn. waarop de hoofdspelers met hun vrije arm mogen rusten. Snelheid en techniek- In zekere zin is het tafelvoetbal beben- diheidsspel destijds in de handel ge bracht om in de huiskamers gespeeld te worden. Twee elftallen, samengesteld uit poppetjes van plastic, die bevestigd zijn op halfronde metalen voetstukjes, moeten door twee spelers over een natuurgetrouw miniatuur voetbalveld gedirigeerd worden. Een verkleinde ping-pong bal komt in be weging', wanneer de spelers met de nagel van wijs- of middelvinger tegen het ver-' zwaard e voetje van een der poppetjes tikt. Bij het opbouwen van een aanval behoort het balletje van figuurtje tot figuurtje te gaan. Bij onzuiver plaatsen, dus als het, volgende poppetje gemist wordt, mag de tegenpartij proberen een aanval op te zet ten. Daar de poppetjes ook vertikt mo gen worden zonder de bal te raken, speelt ook de tactiek van de opstelling een rol. Een niet onderbroken aanval eindigt meestal met een schot op het doel, dat verdedigd wordt door een verplaatsbare doelman. Hiermee kan de in de verdedi ging gedrongen hoofdspeler zo manipule ren dat een doelpunt voorkomen kan wor den. Jong en oud kan zich met dit spel avonden achtereen amuseren. Het wedstrijdelement znt er bij de ge boorte van het spel al meteen In. FamJ» liecoinpeties werden gespeeld en huiskam- i' JTMAAL IS de vaste bockenetalage praktische toepassing der moderne tech niek gewijd. Er zijn ongeveer twee do zijn boeken geëxposeerd: de transistor «n theorie en praktijk tloor Electronicus. Zo werkt de Televisie door E. Aisberg, waar in we in het voorwoord lezen: De televisie heeft zijn intrede in het gewone leven ge daan en heeft de dagelijkse gang van za ken van miljoenen gezinnen ingrijpend gewijzigd. Ze biedt de mensheid nieuwe mogelijkheden voor ontspanning en le ring, maar ook voor vervlakking. ,,De spoorbaan thuis", samengesteld door de redactie van Hobby Bulletin. Er is nauwe lijks een vorm van vrijetijdsbesteding, die zo tot de verbeelding spreekt als het zelf bouwen en besturen van een miniatuur- spoorbedrijf, staat erin te lezen. Verder ter inzage: Bandrecorder voor zelfbouw. Het maandblad Dé modelbouwer en Kortegolf-Amateurisme door J. Schaap, waarin herinnerd wordt aan de ..call" of roepnaam van elke zender, die bij iedere uitzending enige malen wordt genoemd. „Dit is nu radio" door Ing. D. C. van Reymlam, „Repareren - Doe bet zelf" met als on«k«"schrift Ontvanger - Versterker - Bandrecorder Gedrukte Bedrading door Jhr. P. J. H. Roëll. „Het. ontwerpen' van versterkers" met schema's van twee tot zeventig Watt door Ir. S. J. Hellings, „Hifi, volledige muziekinstalla tie voor zelfbouw', „Modelspoorweg- bouw in theorie en praktijk" en Handboek voor motlelspoorwegbouw. beide werken van de hand van Ir. J. I. Dorgelo en rijk geilustreerrl, completeren deze voor de liefhebbers zo interessante boekenexposi tie. SNELHEID EN' TECHNIEK De leden van de Schiedamse afdeling nemen, net als echte voetbalclubs, onder verschillende namen aan de competitie deel. De namen van diverse Nederlandse clubs met naam worden met die van in ternationale teams van grote betekenis hiervoor gebruikt. Met de jaren is een grote vaardigheid verkregen in het spelen van wedstrijden, waarbij in snelheid e» techniek voor het echte voetbal niet wordt ondergedaan. Hoewel deze kamervelden niet door dui zenden supporters worden omzoomd, is er aan spanning geen gebrek. Bij bet bestrij den van een sterkere tegenstander zal de verdedigende tactiek een grote nederlaag vaak voorkomen. De prominenten onder de clubspelers zullen het altijd van de z.fi. „Kick and rusjh" tactiek winnen door 2icb met kort samenspel of passes over beidt» vleugels scoringskansen te scheppen. Waar de doelman in geslagen positie verkeert, kan lat en paal doelpunten in de weg staan, kortom, tafelvoetbal is een spel geworden, dat volop sendatle en opwinding kan ver oorzaken. Het Schiedamse Tafelvoetbalstadion is ondergebracht in een woonhuis aan de Boerhaveiaan 108a. Zij die met dit spel nader kennis willen maken kunnen zich vervoegen bij de afdelingssecretaris, de heer P. Nieuwstraten, Anthony Muysstraat 56- En uitnodiging voor het bijwonen van een wedstrijd zal hier ongetwijfeld op volgen. De scheidsrechters keuren geen enkele wedstrijd af. Weer of geen weer. het voetballen gaat steeds door. Geen gooi- en smijtwerk, dat gebroken armen of benen kan kosten. Geen verhitte gemoe deren binnen of buiten de lijnen; de 22 plastic-spelertjes glijden zwijgend over het groene veld. Alleen het tweetal dat hen dirigeert, kan elkaar in de haven vliegen als de spanning te groot wordt. Er is bij de wedstrijden echter altijd een arbiler met twee grensrechters als assistenen en die houdt tijdens de wedstrijden de touw tjes stevig in banden. Wie bet spel tot dusver niet kende, zal er geen spijt van hebben als hij eens een kijkje goal ne men. De afdeling zelf verdient het boven dien eens onder de aandacht te worden gebracht van de voetballiefhebbers. Het is een leuke sport welke zij propageert, Leuk ook om zeil in eigen huiselijke kring te beoefenen, vooral nu de lange winter avonden weer voor de deur slaan. GERRIT VEKBOONSTRAAT VOL STEMPELINKT (Van onze correspondent) Een vrachtauto van een expeditiebedrijf liet vanmorgen op de Gerrit Verboonstraat een blauw-zwart vloeistofspoci achter, dat opgemerkt werd door een politie-agent. Naciat de wagen tot stilstand was gebracht bleek het \>ocht afkomstig te zijn uit een mandfles met 50 liter stempelinkt, bestemd voor het Zaandamse slachthuis. De ge meentereiniging heeft zand gestrooid, ter wijl het verkeer over een andere rijbaan werd geleid. De witte richtingspijlen op het wegdek zijn echter onherkenbaar ge worden. De gemeentereiniging slaat nu voor het probleem hoe zij de inkt moet e -wijderen. De afdeling Schiedam" van het Verbond voor Veilig Verkeer 2al in samenwerking met de Politie - bij voldoende deelneming - wederom een „Verkeerscursus voor brom fietsers" organiseren. De cursus zal in de maand novembei '63 worden gehouden op dinsdagavonden van 8 tot 10 uur en bestaat uit 4 lessen. Aan het eind van de cursus wordt een schriftelijk examen afgelegd Aan de ge slaagden zal een diploma worden uitge reikt. De kosten van deze cursus bedragen in totaal f4.50. in welk bedrag het lesmate riaal is begrepen- Aanmeldingsformulieren zijn verkrijg baar aan het Hoofdbureau van Politie, Lange Nieuwstraat 55. De aanmelding sluii op 19 oktober 1953 De eerstvolgende abonnementstoneel- voorstelling van het Vlaardjngs Kunst centrum wordt verzorgd door de Haagsche Comedie, die onder regie van Joris Diels het stuk „Reiziger zonder bagage" van Jean Anouilh ten tonele zal brengen. De vertaling is van de regisseur, de muziek van Jurriaan Andriessen. De voorstelling wordt gegeven op woensdag. 18 oktober, in de Stadsgehoorzaal: aanvang kwart ever acht. ALLEEN KapsaluD ileiene, de j*1ou vooi de betere perroauem Stroomloos voor teCer h»ar geschifct 7,56 Helene tiède permanent, de meest Ideale natuurlijke permanent f W.— Siatis balen en brenger' -:er luxe auto «<ooi o*rm* ■ent KAPSALON HELENE Rembrand liaan z2 Schiedam Telefoon 8U7i de TOVERKRACHT de REKLAME EERST DE VROUWTJES Het Monopole Theater heeft deze week Eddie Constanline op bezoek en wei vrij dag, zaterdag en zondag. In afwijking van de normale gang van zaken bij Monopole draait deze film ook weer maandag, dins dag en woensdag. De titel is: „Eerst de vrouwtjes", en dat geeft dan fevens het onderwerp van de film aan. Parijse vrouw tjes en Eddie Constantine; kortom: ont spanning met een beetje spanning en strip-tease. auto-ongelukken en vervaar lijke politie-inspecteurs. NACHTDIENST VROUW EN-POLITIE De Italiaanse film „Nachtdienst Vrou wenpolitie", geeft de indruk, dat de meis jes.' die bij hel Italiaanse politiekorps in de avontuurlijke stad Triest dienen, geen gebrek aan afwisseling hebben. Uit de we derwaardig lieden van hel sergeantje Anna Comin. gespeeld door Nadia Gray, zou men kunnen concluderen, dat een vrouwe lijk politiekorps minder bedrijfszeker is dan een mannelijk. Zij verliest haar hart aan een arts. die zijn ambt geen eer aandoet en die voorde lige maar gevaarlijke relaties onderhoudt met een verliefde barones, die handel drijft in kostbare en verboden artikelen. Hij beeft zijn sergeantje vóór hij met haar naar het altaar stapt veel opgebiecht, maar al tijdens de huwelijksreis blijkt, dat de biecht nog niet volledig was. Terwijl zijn verleden hem achterhaalt, komt het sergeantje voor een gewetenscrisis te staan. Zij moet kiezen tusseo haar plicht als politievrouw en burgeres enerzijds en haar man anderzijds. Terwille van het kind. dat op komst is, kiest zij haar man, maar dan blijkt, dat deze zijn straf toch niet kan ontlopen. Het verhaal woroi ioor regisseur Guido Brïgon* trouwhartig en nogal wijdlopig verteld 'iet is- weinig opwindend, weinig pakkena. soms vrij onbenullig. Donderdag in Monopole. tijdens een rondgang gezien had tot eet strekt van de school, de docenten en de leerlingen en sprak de hoop en hot ver trouwen uit, dat de school ook in de toe komst de progressieve ontwikkeling van d« maatschappij zal kunnen volgen. Wethouder Van Minnen feliciteerde na mens het stadsbestuur, dat trots is op deze school en blij, dat zij een deel vormt vaa de opleidingsmogelijkheden in Viaardingen De heer Van Minnen hoopte, dat de school de stijgende lijn zal kunnen blijven volgen en wenste het bestuur Gods zegen toe. De alleraardigste tentoonstelling in het schoolgebouw zal mede op verzoek van de wethouder van onderwijs zaterdag avond van acht uur tot half tien voor alle belangstellenden ter bezichtiging worden opengesteld. Het O.M. bij de Botterdam se rechtbank eiste donderdagmorgen tegen de 25-jari(t classificeerder E. B. uit Papendrecht we gens diefstal acht maanden gevangenis straf met aftrek waarvan drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Op zaterdagavond 29 juni jl. had B. inge. broken in een perceel aan de Van Kins- bergenplaats, waar hij eer electrisch sch eerapparaat, een radiotoestel een paai schoenen en een nylon overhemd stal. Het radiotoestel had B. te gelde gemaakt. Volgens het reelasseringsrapport stond B., die nooit eerder was veroordeeld goed aangeschreven bij zijn werkgever. B. was aangehouden in Den Haag, waar hij het electnsche scheerappfëraat had verkocht. De inbraak geschiedde toen de bewoners, bij wie B. in de kosL was geweest, af wezig waren. Uit zijn verhoor bleek voorts, dat B, tijdens zijn verblijf als kostganger grote vrijheid in het huis genoot. Het O.M. merkte in zijn requisitoir op, dat B. op drift was geraakt als gevolg van huiselijke omstandigheden. Toezicht op B. achtte bet O. M. noodzakelijk. De raadsman mr. O. L. O. de Witt Wij nen heeft in zijn pleidooi uiteengezet dat B. niet heeft gepleegd wal hem ten laste is gelegd, hij heeft nml, geen diefstal maar verduistering gepleegd, zoals pl. na der heeft toegelicht op jurische gronden. B. had geld nodig om uit te gaan en heeft toen goederen meegenomen, waarover hij het vrije gebruiksrecht van de eigenaar had. Pl. concludeerde tot vrijspraak en ver zocht de onmiddellijke invrijheidstelling van B. Na raadkamer heeft de rechtbank het verzoek tot vrijheidstelling afgewezen. Uitspraak 10 oktober a.s. -Burgerlijke stand Gehuwd: Martinus Wilhelmus Maria Parlevliet, 32 jr. en Johanna Maria Jd2e- fina van Kersbergen, 23 jr.; Dirk Gerrit Huigen, 28 jr. en Johanna van Oosten, 20 jr.; Jan de Roo, 27 jr. en Francina van Linden, 22 jr.; Pi eter van der- Zwan. 22 jr. en Lientje Visser, 23 jr.; Bastiaan van den Thoorn, 24 jr. en Alida de Ligt, 23 jr. Geboren: Theo, z.v. J. D. A. Kreukniet en N. Eiderkamp, Delftseveerweg 47d; Marina d. v. J. Malïie en R. J. Hoorweg, Vette-aordskade 50: Corinne Arianna, d. v. G, J. 't Lam en T. A, Blm, Cura^ao- laan 172; Maria Geerlruida, d.v. L, G. van den Berg, en M.G. van Linden, Va- leriusslr. 117; Johan Hendrik Wilhelm, z- v. J. H. W. Mulder en E. Mensinga, Swee- linckstraat 168; Stanislav Adriaan, z.v. L. Stolk en B. M. Llnders. Land straat 59. De drie afdelingen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond, die Vlaardingen heeft, zullen op donderdag 10 oktober a-s- gezamenlijk vergaderen. In de grote zaal van de Pnielkerk aan de Burgemeester Pruissingel 2al dan mej. A. Sijbranda uit Rotterdam spreken over „Mijn werk in Pakistan". Deze gecombineerde bijeen komst begint om acht uur. ii iï&CHrs De vereniging De Verzamelaar gaat maandagavond, kwart over zeven, weer ruilbeurs houden in zaal Keyzer, Land- straat 15. waar alle verzamelaars van harte welkom zijn. Deze maandelijkse ruilbeurzen zijn bij uitstek geschikt om een verzameling uit te breiden. Hoe meer bezoekers, hoe meer ruilmateriaal en hoe profijtelijker dus voor die- bezoekers. Het bestuur van De Verzamelaar wekt alle Vlaardïngse verzamelaars op naar de Land- straat te komen; ook hen, die daar nog niet eerder toe kwamen. Daar de afgelopen winter ook in Grie kenland zeer streng geweest is, heerst er thans, met name in een aantal bergdorpen op het eiland Euboia, bittere armoede. Doordat de olijfbomen bevroren zijn ge weest, is de voornaamste bron van in komsten weggevallen, zodat de mensen met vrees de volgende winter zien nade ren. Vooral aan kleding, schoenen en de kens heeft men gioot gebrek. Om deze nood enigszins te verlichten zal er in Vlaardingen van 7 t/m 19 oktober een imamelingsaktie gehouden worden. Alle kleding, schoenen en dekens, mits in goede staat, zijn- van harte welkom! Er is eveneens gold nodig voor deze ak- tie en wel voor de verzending. De organi sator van deze aktie is: de Oecumenisch* Jongeren Groep Vlaardingen. Indien u iets voor deze aktie heeft, stuur dan een be richtje uaar het verzameldepot: Blaas- sluisedijk 5. Natuurlijk mag u het daar overdag of 's avonds ook brengen. Verder kunt u ook telefoon no. 4049 (adres Nassaulaan 26) bellen. En toï slot: het gironummer is 317332 t.n.v. J. A. Kopmels te Vlaardingen. onder vermelding: Griekenland. Er wordt gerekend op uw aller medewerking.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 2