mm hub PW De mantel der liefde over de 1-0 overwinning van SVV Schrale oogst voor lager voetbal DFC en twee Hermes als vanouds kemphanen: 2-2 Derde lustrum Reserve-politie Sportkaleidoscoop Bij Excelsior '20 en DHS een draw In de afdeling won alleen Ursus Alleen voor Demos in de vierde klasse de volle ivinst Magna Pete voor KAB Feestavond PV Roelants met sprankelende revue Storing bij RET N0A!) won in Delfl van NKF Van Baarle werd schaakkampioen Juliana was weer succesvol ..Tot steun in de strijd" speelde het blijspel „De dochters van de baas" AT (T) AAR. t ANNEE& TANDARTS praktijk- juffrouw ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 28 OKTOBER 1983 B Hoofdagenfeie&qi M Mutta SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELcFOON 68091 KLACHTEN over bezorging: Schiedam: van 17.3018.30 uur Tel. 67292, Rotterdamsedijk 232c. Kethel: Tel. 0180S—252„ Kerk- weg 79. Het was tij SV\TDe Graafschap alsof moeder natuur het ver toonde voetbal met de mantel der liefde wilde bedekken. Toch kon de grauwe nevel die over hei SW* veld hing niet verbergen dat het spel van heide elftallen ver beneden de middelmaat bleef. In de tweede helft kwam er wat meer gang in bij de thuisclub en kreeg de stugge defensie der gasten het bijzonder moeilijk. Doelman Wennink van de Graaf schap bleek echter over veie talenten te besehlkken, zodat de thuisclub ten slotte niet verder kwam dan een moeizaam ver kregen doch volkomen verdiende 10 zege. SW" ging overdonderend van start en binnen de vijf minuten had de stugge maar weinig technische Graafschap-de fensie al vijf hoekschoppen weg moeten •geven. Doelman Wennink wist tweemaal stompend redding te brengen, doch had daarna al het geluk op zijn hand toen do ibal bij de vierde hoekschop, net buiten het bereik van schietgrage SW-benen, voor doet langs ging. Een prachtige kans kreeg daarna Putters na een goede pass van Osterholt doch de kleine linksbinnen Qiet door treuzelen de aanhang een wan hoopskreet slaken. Nog fraaier was de kans die mid voor Hartjes in dezelfde minuut aan, de andere kant kreeg, maai' twee me ter voor doel staande schoot de Graaf- scbap-midvoor keihard tegen doelman v. d. Berg op! Het vertoonde spel van beide elftallen was daarna met droge ogen niet meer aan te zien. Vreemde en dikwijls sensationele momenten brachten nog wat sfeer. De moeizame doorbraak-pogingen van Hubert gaven wel vreugde op de tri bunes doch geen doelpunten. Hardnekkig bleef de Schiedamse aanvalsiinie het spel te kort houden, wat voor Waasdorp (ver wit de beste man op het middenveld} aan leiding was -om zelf de -schutterij ter hand te nemen, doch de kwieke r-echtshalf had zijn vizier niet goed ingesteld, zodat zijn harde kogels over of naast het doel ver dwenen. Na de hervatting bleek Costen- ze vervangen door de massieve Kramer- Freher, die verdienstelijk debuteerde. SW nam het spel vrijwel geheel in han den, doch vreemd genoeg waren de schaar se uitvallen van de gasten veel gevaarlij ker. MLdvoor Hartjes liet een prachtige kans onbenut en v. d. Berg stopte een ge vaarlijk schot van kanthalf Wilïems op fraaie wijze. Pech had daarna Hubert, die Zaterdagmorgen was er voor de leden en donateurs van de Voetbal- en Honkbaïver- eniging DHS gelegenheid het nu gereed gekomen clublokaal op het terreinen.com- plex aan de Schiedamseweg te Kethel te bezichtigen. In tegenwoordigheid van de leden die dit Wisten te realiseren, en enkele genodigden itelde voorzitter Boer vrijdagavond het lo kaal officieel in gebruik. Bij de inrichting is men uitgegaan van het standpunt, dat ook op hei sportveld een meer huiselijke sfeer er toe kan bijdragen het clubbelang ta dienen. Het geheel ziet er smaakvol uit en. zal derhalve aan de gestelde verwach ting voldoen. Aan de wanden van het lo kaal bracht de heer 3- de Moré een viertal tableaus aan waarmee hij een samengaan tussen de sport en het arbeidsproces tot Uitdrukking bracht. Onder zijn leiding ver lichtten leerlingen van de Lagere Techni sche Schooi het benodigde schilderwerk. |Voor dit alles schonk het bestuur van DHS •en geschenk onder couvert, bestemd voor liet schoolfonds. De voorzitter van het actiecomité, de heer B. Kersemeijer, bood het bestuur een bankstel aan, te plaatsen in een hoek van het clubgebouw. Het geschenk van de ge zamenlijke leden bestond uit een wandklok. Met dit nieuwe lokaal draagt DHS belang- iljk bij tot de verfraaiing van de accommo daties van onze plaatselijke sportvelden, "die tot ver in de omgeving een steeds betere naam krijgen. de bal uit zijn hoekschop via de lat het veld weer in zag springen, waarna een verre inzet van Kramer-Freher doelman Wennink in de grootste moeilijkheden bracht. Allemaal sensationele momenten, die echter het gebrek aan werkelijke kwa liteit ir .ar gedeeltelijk konden vergoeden. Juist nadat Hartjes bij een snelle uitval zijn harde schot via de vuisten van de uit lopende v. d. Berg over "het doel had zien verdwijnen, kwam toch nog onverwacht de enige en beslissende treffer. Links buiten Woenders verwees op hardhandige wijze "Waasdorp naar de vochtige aarde, wat scheidsrechter Dorpmans niet kon to lereren. U't de daarvoor toegekende vrije schop plaatste Kramer-Freher de bal hocg in de doelmond. waar temidden van een kluwen spelers Koens met een omhaal doelman Wennink volkomen verraste. Dit doelpunt liet het Schiedamse team plotse ling op volle toeren draaien. Ineens wist men dat schieten een belangrijk onderdeel van het aanvalsspel is. Van Dijk kwam met een knal op de paal het dichtst bij een treffer, doch een prachtig keepende "Wen nink stond een grotere zege voor de thuis club veTder beslist in de weg. Doelman Wennink van De Graafschap weet de bal nog net voor het hoofd van Osterholt van SVV weg te tikken. Half zichtbaar Van Dijk van SW. Over het algemeen genomen boekten de plaatselijke clubs uit het lager voetbal maar weinig winst. In de derde klas ont moette Excelsior '20 op eigen \*eld Alblas- serdam met invallers voor linksachter Westelijk en doelman Heesbeen. De ver dediging werd gecompleteerd met de op stelling van Hans Kleinekoort en onder de lat debuteerde de jeugdige Kok niet on verdienstelijk hoewel zijn enigste foutje Excelsior op een doelpunt kwam te staan. Ondanks een sterk veldoverwicht (hoek schop verhouding 12 legen 6 in het voor deel van de thuisclub) bleven talrijke doelrijpe kansen onbenut. De wel bijzon der agressieve Zuiderwijk zocht het met zijn vele schoten en kopballen wat te hoog en ook Klein wist aan zijn inzetten niel d? maat te geven om de aanhang te doen juichen, In de 35-ste minuut nam Alblssserdam tegen de verhouding in de leiding. Na een. door Deterling over links genomen hoekschop kwam de bal goed in de doelmond. Hier reageerde Kok te laat om te voorkomen dat mid voor Plezier met een kopbal de roos wist te treffen 01. Ook in de tweede helft was Excel sior de betere ploeg die het doel van de gasten steeds onder druk hield. Bij een tegenaanval schoot Plezier rakelings over de lat hetgeen aan de overzijde Zuider- Iwijk hem tot drie keer toe nadeed. Vijf minuien voor tijd kwam toch de gelijkmaker. Bij een hoekschop plaatste Den Brinker de bal naar Klein, die hein door schoof naar de vrijstaande Zuider wijk wiens schot nu wei de juiste maat had. Een fel slotolfensief van Excelsior leef zonder resultaat 11. Ook DHS was bij Vredenburch niet in staat een technisch overwicht met het scoren van doelpunten uit te drukken. Kansen hiervoor kreeg de Schiedamse ■aanvalslinie genoeg. Na 7 minuten spelen kwam midvoor Gudde alleen voor de Haagse doelman te staan doch faalde vol- Dinsdagavond a.s, kunnen in het sport park „Har ga" twee nieuwe half verhar de trainingsvelden in gebruik genomen wor den die voorzien zijn van verlichting. De yelden zijn bedoeld voor de verenigingen die de laatste nieuwe, aan het park .,'t Nieuwlant" (Vlaardingnen) grenzende, vel- den-eomplexen bespelen. In tegenstelling tot de overige oefenvelden, waar de ver lichting voor eigen of gezamenlijke reke ning werd geplaatst, zijn deze velden voor rekening van de gemeente van een instal latie voorzien. (van onze correspondent) DORDRECHT Als vanouds genoeg sensatie bij het mistige duel tussen DFC Hennes. De oude kemphanen sloten de strijd in balans af, wat voor de gast heren een grotere teleurstelling was dan voor de Schiedammers, die vlak vpor het slot naast hun tegenstanders kwamen. Voor de wisseling hadden Rijke en mannen het voor het zeggen- Hun linies sloten veel beter en bij DFC was het spel bepaald brokkelig. Heikamp kreeg de eer ste geheide kans tia een slimme pass van De Boer. maar zijn schot was slap en slecht gericht. Poortwachter Th ie kreeg een gedegen hand warmertje toen Klijn- jau een gloeiende schuiver produceerde. In de zeventiende minuut Schiedams ge juich: uitblinker Kuiper gaf zo'n scherpe voorzet dat doelman De Kerf zich deer lijk verkeek, 01. Het was min of meer een gelukstreffer, maar Hermes verdien de de voorsprong ruimschoots- Van toen af was elke Schiedamse aan val gevaarlijk; de Dordtse achterhoede (zonder de geschorste Los) raakte keer oo keer in paniek en de Schiedammers zorgden er met degelijke combinaties voor. dat ze het middenveld het. hunne kenden noemen. Maar goed. het bleef bij die ruststand van 01. DFC barstte meteen na de pauze los mei een stug offensief met Kiljnjan als micivoor-gangmaker. Toen deze doorbrak en er ook goed doorkwam, vloerde Rijke hem Het. slachtoffer zelf knalde de penal* ty vlekkeloos in, 1—1. Het slechte Dordtse plaatsen voorkwam verdere treffers, al dient gezegd dat We ber en Monster solide stonden te verde digen met Thie als hecht sluitstuk. Toch moest dit bolwerk nogmaals een bres toestaan. In de 27ste minuut kwam er een massale Dordtse aanval los. een van de weinig goede en een oerhard schot van KUjnjan zou het net hebben geschroeid als met Weber de bal had weggestompt. Goed voelde arbiter Vlug de situatie aan. want De Vos kreeg de bal in vrije posi tie van de back terug en clat betekende -■-en Dordtse voorsprong, zowaar. In een sportief gespeelde wedstrijd van fechnisch goed gehalte behaalde Demos op liet bezoekende Verburcht een kleine xege, Beide ploegen waren aan elkaar ge waagd zodat de aanvallen over snel van «oei tot doel golfden maar beide verdedi gen de situatie volkomen beheersten. Aan Demos zijde was het vooral doelman Van Gelderen die ditmaal van geen wijken wil de horen. Eerst twaalf minuten in de twee de helft had Demos succes. Een uit do achterhoede opgebouwde aanval deed de bal snel van voet tot voet gaan en het was Groenendijk die mei een tactisch tik je de stuiter in de uiterste doelhoek plaatste 1—0. Hoe wei zich hiertoe aan ■weerskanten nog enkele kansen voorde den, kwam in deze stand geen verande ring meer. Een bijzonder soepel draaiend SVDPW dtukte gedurende de eerste helft van de etrijd tegen Transvalia zijn meerderheid uit met twee goede doelpunten van De Ruïjter en V. d. Vlist. Hoewel Krijgsman kort. voor de rust wegens een oogelopen biessure de strijd moest staken, behiel den onze stadgenoten in de tweede helft aanvankelijk het initiatief. De Ruijter maakte er zelfs 3D van maar 'oen was oc-k alle kruid verschoten. De thuisclub gaf het nog lang niet op «n uit twee ach tereenvolgende aanvallen verkleinde mid- vooi Janse de achterstand tot 32 Trans valia voelde rlat nog alles mogelijk was en drong SVDPW met de rug tegen de muur. Weer was het Janse die nu stop per Van der Vlist te snel af was en zijn c'ub naar een gelijke stand school. Eer oe ed zich zelfs nog een goede Kans voor op de volle winst, maar hiervoor stak doelman Kooijmans tijdig een stokje. Ook in de thuiswedstrijd tegen Ivienvede is Martinit niet tot een overwinning ge komen. Met 2—0 werd verloren in een spannende en sportieve wedstrijd. Merve- ae probeerde met lange trappen openin gen te maken in het Schiedamse verde- dirmgsblok. dat eerst geforceerd werd toen spil Franken bij een wat ongelukkige ma- ncuvre de bat in eigen doel werkte 0—1. Martinit kwam nu wat meer tn de aan val maar hield het spel te kort om de Dordtse defensie ernstig te verontrusten li de tweede helft werd de strijd iets fel le*1 maar beide verdedigingen gaven geen krimp. Twintig minuten voor lijd kreeg Merwedc een hoekschop te nemen. Uit een wirwar van spelers verscheen ^ens een Dordts hoofd dat via de staander de bal voor de tweede keer achter doriman De Uk plaatste 02 Een wanhoopsoffensief van Martinit werd door de gasten met succes afgeweerd. In de wedstrijd Excelsior '36 tegen Alblasserdam moest doelman Van Schagen verschillende keren in volle actie komen om Excelsior van een overwinning af te houden. Hermes gaf niet op en. bleef zich uit zicht verschaffen op een. rianter resultaat niet open aanvallen, veelal geleid door de enorm hard en intelligent werkende Kui per. Hij was het ook, die de millimeter zuivere basis legde voor de gelijkmaker enkele minuten voor het slotsignaal. Zijn vrije schop kwam haarïuiver op de voet van midvoor De Blok, wiens simpele voet manoeuvre de baan van de vrije schop omboog in een luid bejubelde treffer. 22. En niemand die het de Schiedammers mis gunde. Hun kwaliteit was onbetwistbaar beter geweest. De enige volle winst in het afdelings- voetbal is behaald door Ursus dat in de ouda vestingstad Hellevoetsluit de club met deze naam met 2-0 wii-s te verslaan. Minder goed is het DRZ in Brielle gegaan want hier kregen de rodezonners van WRW met 3-1 klop. Geruime tijd wogen de ploe gen goed tegen elkaar op totdat in de 20e minuut de Spanjaard Amoros Martinis een misser van zijn midvoor doeltreffend goed maakte, 1-0. Dezelfde speler vergrootte een kwartier na rust met een voor doel man Zonneveld onhoudbaar schot de voor sprong tot 2-0. Prompt hierop bracht de voor Zwart (blessure) ingevallen Piet Schef- fer de achterstand tot 2-1 terug. Tien mi nuten voor het einde van de wedstrijd was het weer de Spanjaard die een door hem ingeschoten bal via een Schiedams been ia de touwen zag belanden, *3-1. Schiedamse Boys liep in de thuiswed strijd tegen SVDP hard van stapel. Voor lopig stonden paal en lat succes in de weg maar in de 20e minuut kregen de Boys loon naar werken. Met een hard schot rondde linksbinnen Jaap Meijer een goede aanval af, 1-0. Ook in de tweede hejft demonstreerde Schiedamse 3oys een overwicht zonder dit in doelpunten uit te drukken. Aan de over zijde lukte het beter want uit een vrije trap liet linksbinnen Van Troost doelman Van de Berg geen schijn van kans. Het bleef 1-1 waarmee de Boys net iets te weinig kregen. Op een wat teleurstellende manier zag Schiedam in de wedstrijd tegen Nestoro een voorsprong gaf, 2-0. N de hervatting tapte vendien op de valreep neg te worden ge klopt. AI in de 3e minuut schoot Van Zanten de eerste bres in de Rotterdamse verdediging cvaarna Osephius met een hard vleugelschot zijn club een schijnbare veilige voorsprong gaf, 2-Qè Na de hervatting topte Nestoro uit een heel ander vaatje. Eerst scoorde Roos tegen en later bracht midvoor Beukers Nestoro zelfs aan de leiding. 2-3 Een goede kans voor Schiedam om weer naast zijn tegenstander te komen ging ver loren, toen er geen been aanwezig was om bij een door Osephius scherp voor doel geplaatste hoekschop de bal het laatste tikje te geven. ledig. Ook schoten van Row.en belandden naast het paalwerk of in handen van do doelman. In de 30-ste minuut een snelle tegènaanval waaruit midvoor Van der Horst met een onhoudbaar schot doelman. Burger sloeg 10. Bij DHS kreeg Zw- t last van zijn enkel en dreunde Klela Dij het springen naar de bal tegen een Haags hoofd. Beide spelers staakten, de strijd. Kiela moest even naar het ziekenhuis om een gapende hoofdwond te laten krammen. Ook na de rust was DHS weer sterk in de aanval. Het duurde evenwel tot in de 30-ste minuut alvorens de gelijkmaker kwam. Brandsma plaatste bij een te ne men vrije trap de bal met een boog in. de ruimte. Dit joeg Roozen in volle sprint en met een zuiver schot passeerde hij de Haagse doelman kansloos. Jn de slotfase deden zich voor DHS nog enkel kansen voor, gedoelpunt werd hieruit niet. I1. Op het uitverkochte voetbal terrein van DOSR te Roelofsarendsveen leed. SFC een gedecideerde nederlaag van 3o. Verschil in speltype deert hier de balans in het voordeel van de gastheren overslaan. Dezen wisten de vaak goedopgezette aan vallen dikwijls op resolute wijze te onder breken om dan met lange trappen ver warring tc stichten in de Schiedamse defensie. Dit had voor rust twee doelpun ten tot gevolg, van de voet van midvoor Van der Meer. Het enigsite wat SFC in, deze fase van de strijd wist te bereiken, was een opgelegde kans voor midvoor Klem. Oos in oog met de doelman geko men liet hij deze evemvel onbenut In de tweede helft een zelfde spel beeld waarbij voor SFC niets mocht lukken. Met het scoren van de hattrick maakte Van. der Meer SFC tot een geslagen ploeg. De personeelsvereniging Roelants hield zaterdagavond onder grote belangstelling een feestavond in Musis Sacrum met de opvoering van de revue ,,'i Is Carnaval", met regie van Joop Doderer en de alge hele leiding van P. Lahnstein. Dit program ma, dat op muzikale wijze omlijst was door Leslie Davis, was samengesteld door be middeling van het Gewestelijk Arbeids bureau Nieuwe Waterweg-Noord, afdeling Artiesten en Musici. Wim Scholte zong van Romantiek en Muziek. Carla Lahnstein „verkocht" Hollandse Wijsheid, Sancha De- nisant zong zoet-gevooisde chansons en Les Albanas demonstreerden Kracht en Char me. Na afloop was er een geanimeerd bal m.m.v. het kwartet van Theo Kops. Het korps reservepoli tie herdacht «o de kantine van de Schiedamse Cartonnage- fabriek het la-jarig bestaan, ter gelegen heid waarvan een aantal manschappen we gens een langdurig lidmaatschap werd gehuldigd. Als hoofd van het plaatselijke politionele apparaat sprak burgemeester Mr. J. W. Peek in zijn toesprak zijn grote vertrouwen uit over de verdere toekomst van het korps, dat in zijn soort tot de beste van het land gerekend mag worden. Hij sprak te vens de verwachting uit. dat binnenkort dit korps meer taken krijgt toegewezen. Men is voornemens vijftien leden de status „on bezoldigd ambtenaar" te verlenen en in de opleiding hiertoe de gedragslijn van de Rijkspolitie te gaan volgen. Dit 2al de te verrichten taken meer inhoud geven en tevens het toetreden tot het korps stimu leren. De burgemeester zei, als oud-lid van Burgerwacht en Nationale Landstorm, we zen en functie van het reservekorps van zeer nabij te kennen. Na de oorlog ging dit over m Steun Wettig Gezag, waaruil later de reserve politie en Nationale Reser- ontstonden. Uiteraard bracht de om zetting moeilijkheden met zich mee omdat er mensen waren, die hierin een misken ning zagen van het door Burgerwacht en Landstorm verrichte werk. Desondanks sloeg in Schiedam de oproep tot werving in oktober 1948 goed aan. zodat met een vol doende aantal gegadigden gestart kon wor den. De raming voor Schiedam bedroeg 200 manschappen; begonnen werd met 24, welk aantal in 1949 steeg tot 42 man. Na een teruggang in het daarop volgende jaar ontstond een gestadige groei die in 1962 een hoogtepunt bereikte met een korps sterkte van 80 manschappen. Hiervan zijn 3 afgevallen zodat het derde lustrum met 77 korpsgenoten gevierd kan worden. Een verloop van 120 leden, zoals zich in 15 jaar heeft voorgedaan, vond rar. Peek teleurstellend. Na zijn toespraak reikte de burgemees ter aan de manschappen die hiervoor in aanmerking kwamen een medaille of her- inneringsgeschenijk uit. De vrijwilligers- medaille met oorkonde voor 10 jaar dienst ontvingen: de hoofdagenten P. E. Korte en A. Kortcland alsmede de agenten H. Plaisier. P. Schoonenberg, G. Vleghcrt en P. F. van Doorn. Hoofdagent M. F. Levens en de agenten J. van Punt en A. v. d. Sijden kregen het insigne voor het 5-jarig dienstverband- Omdat de reservepolitie geen onderschei dingsteken kent voor hen die vanaf de op richting aan het korps verbonden zijn, werden brigadier C. H. L. van Veen en de hoofdagenten J. van Beek. S. H. M. Bruyn- zeels, P. E. van Doorn, J. C. D. Zouwen en G. Coliignon bedacht met een ballpoint met inscriptie. De avond werd geopend door de heer M. Jansen, voorzitter van het feestcomité. Met burgemeester mr, "W. Peek begroette hij tevens commissaris K. Rijpma en hoofd inspecteur W- H. Kloeseman. Het feest programma bestond uit een cabaretdan- sante, dat veel tot een genoeglijke stem ming bijdroeg. De culturele commissie van de KAB opende zaterdag in gebouw „Arcade" het nieuwe seizoen met een toneelavond, ver zorgd door de R.K. Toneelvereniging ..Mag na Pete" uit Rotterdam. Opgevoerd werd de thriller-comedie „Acht Vrouwen" van Robert Thomas, geregisseerd door Wim van Rooy. De knappe opbouw van de ingewikkelde intrige waarmee Thomas een weinig de draak steekt met de in Frankrijk voorko mende ge zins mentaliteit is cr op berekend de toeschouwer de stuipen op het lijf te jagen maar hem tevens af en toe eens har telijk te laten lachen. Met het creëren van goede typeringen in de rolbezetting is Wim van Rooy er in geslaagd in beide geval len de voorkomende situaties ten volle uit Als gevolg van een draadbreuk, die zich voordeed op rie RDUerdamsedijfe ter hoog te van de afrit naar de Boerhaavelaan. is zaterdagmorgen omstreeks 9 uur het tram verkeer naar en van Rotterdam tijdelijk gestoord geweest. Op verschillende punten bicven tramstellen steken, maar de reizi gers kregen van diverse passerende auto mobilisten (in zaterdagstemming) spon taan een lilt aangeboden. Vrij spoedig wa ren ook enkele autobussen van de RET aanwezig om met pendeldiensten de ver bindingen gaande te houden. Binnen een klein half uur had de technische dienst van de BET het euvel verholpen. Afgelopen week won NO AD mei 9-1 van NKF in Delft. Vorig seizoen speelde NOAD zowel thuis als uit tegen dit team gelijk. Braak had in zijn partij tegen Krose drie games en 53 minuten nodig om zijn partij te winnen. Aben moest het enige winstpunt aan NKF toestaan door van de zwakste tegenstander te verliezen. Eikmans won zijn drie partijen: Aben en Eikmans won nen samen ook het dubbel. Door deze re sultaten is het NOAD-team nog ongeslagen- De persoonlijke uitslagen van de wedstrijd zijn: Veizen verliest van Braak mei 17-21 15-21; verliest van Aben met 51-21 21-23 en verliest van Eikmans met 12-21 21-23. Króse verliest van Braak met 21-18 20-22 18-21, verliest van Aben met 10-21 21-16 17- 21 en verliest van Eikmans met 18-21 21-14 20-22. Frank verliest van Braak met 17-21 16-21, verliest van Eikmans met 9-21 8-21 en wint van Aben met 12-21 22-20 22-20. Van Veizen en Kröse verliezen het dubbel van Aben en Eikmans met 13-21 22-20 18-21. Einduitslag 1-9. Deze week speelt het NOAD-team niet. De eerste thuiswedstrijd is op 8 november in de gymnastiekzaal aan hel Oude Kerkhof of, ais men al zo ver met de houten vloer gevorderd is, in de Beurs, De door de schaakvereniging „Schiedam" georganiseerde wedstrijden om h*>t kam pioenschap van Schiedam, zijn geëindigd. De wedstrijden van de le, 2e en 3e groep waren reeds in juli uitgespeeld. Inmiddels heeft de prijsuitreiking in de kantine van Wilton plaats gehad. Alleen in de hoofd groep met als inzet het persoonlijk kam pioenschap van Schiedam is eerst thans beslist. De heren Van Baarle en Reitsma eindigden nl. beiden met een gelijk aantal punten waardoor beslissingswedstrijden ge speeld moesten worden. Pas na vijf ronden viel de beslissing cn werd Johnny van Baarle schaakkampioen, van Schiedam. Woensdagavond heeft in het gebouw Sur- sum Corda aan de Nieuwstraat, het club gebouw van de schaakvereniging Schiedam, de prijsuitreiking plaats gevonden. De voor zitter, de heer H. W. Boele, feliciteerde Johnny van Baarle met het behalen van dit kampioenschap en overhandigde hem de wisselprijs, reeds in 1950 geschonken door het dagblad De Schiedammer, alsmede een medaille van het Gemeentebestuur van Schiedam en een schaakboekje. Vermel denswaard is, dat deze wisselprijs reeds 4 maal door de heer Reitsma werd gewonnen en dat door vijf overwinningen de wissel prijs definitief in zijn bezit gekomen zou zijn. De heer Reitsma ontving eon schaak aandenken, geschonken door de RSB en een schaakboek. Na deze prijsuitreiking werden de wedstrijden voor de huishoude lijke competitie gespeeld. De afgelopen week zijn slechts drie Ju- liana-teams in actie geweest. Dames 1 wist een gelijkspel te bevechten tegen VCK. In de laatste set hadden zij de overwinning zelfs voor het grijpen, doch toen werd de spanning hun blijkbaar le veel. Opvallend dat zij m deze eerste competitiewed strijden aanzienlijk feller en beter spelen dan voorheen. DU ondanks het vertrek van enkele prominente speelsters. De setstan den waren: 15-11. Ö-15, 15-0 en 14-16. Even eens voor een uitstekende prestatie zorgde Dames 3, dat met enthousiast spel en met vele goed opgezette aanvallen het Rotter damse DOS 3 met 15-13, 15-3 en 15-6 wist te verslaan.. Hun eerste overwinning, maar gezien het vertoonde spel, zal het zeker de laatste niet zijn. Het eerste herenieam, dat in het afgelo pen seizoen op zo ongelukkige wijze in de promotiecompetitie struikelde, schijnt ook nu weer serieuze bedoelingen te hebben. Ook zonder aanvoerder Besuyen hebben zij tegen het Rotterdamse AMVJ/RLVC met ruime cijfers gewonnen. De eerste set werd weer met grote cijfers gewonnen, maar in de tweede set gingen zij het veel te gemak kelijk opnemen en keken zij in minder dan geen tijd tegen een achterstand van 9-1 op. Het liep nog goed af, want na een kleine tempoverhoging was het nog veel vlugger 15-11. In de laatste set toonden zij zich eveneens in alle opzichten superieur, maar van aantrekkelijk spel was geen sprake meer (setstand 15-B). Tafelvoetbalcompetitie In de derde ronde van de Tafelvoetbal- competitie zag DHS m de wedstrijd tegen Barbados zijn voorsprong van 4-3 op het laatste nippertje verloren gaan. Barbaros kreeg een strafschop te nemen en wist zich, door deze in een doelpunt om te zetten, van de halve winst te verzekeren. Het treffen lussen Schiedam-Sport en Gelukvogels eindigde no een vrijwel gelijlc- opgaande strijd met 5-3 in het voordeel van GelukvogeJs. VVO keek na de eerste helft van het treffen met RODA tegen een ach terstand van 3-0 aan. Goed volhouden werd echter beloond want VVO wist ook drie maal het nel te vinden Ook RODA plaats te nog een voltreffer en won daarmee de wedstrijd. Borussia-Pechvogels gaf aanvan kelijk een gelijk opgaande strijd te zien hetgeen de gelijke ruststand (1-1) weer geeft. In de tweede helft haalde Borussia door twee doelpunten te scoren de volle buit binnen. te buiten. Na heel wat spanning kwam de gesuggereerde moordzaak tot een verras sende ontknoping, maar voor het zover was bleef er van de achtenswaardigheid van de acht vrouwen, die stuk voor stuk voor een „schuldig" in aanmerking kwa men weinig meer over. Op slechts enkele uitzonderingen na wist de groep het ver eiste spelterr.po vol te houden, Sterk en- semblespel schiep bovendien een sfeer dit het uiterste vergde van de toeschouwers. Maar hiervoor was het ook een. thriller. De Schiedamc Arbeiders Toneelvereni ging „Tot Steun in dev Strijd" voerde za terdagavond in het Volksgebouw op „De dochters van de baas", een blijspel in drie bedrijven door C. van der Lingen, met regie van de heer P. Rodenburg. Na een kort welkomswoord door de voorzitter, de heer D. Goedhart, ging het toneelstuk in vlot tempo van start, waarbij de volgende personen hun medewerking gaven: de heer L. de Vogel Sr. als Dirk Wortel, een aannemer; mej. A. Rodenberg als Trude "World, zijn vrouw; mevr. H. v, d. floer-Goedhart als Gerda. hun oudste dochter; mevr. R. de Vogel-Valk als Rita, hun tweede dochter; mevr. A.. Ilmbr-Ro- denberg als Aanemiek, hun derde dochter; de heer W. de Vogel als Jhr. Arch, van Hoogbaeren, de verloofde van Gerda; de heer L. de Vogel Jr. als George, de Butler; de heer F. Samwel als Toon van Vliet, een technisch uitvoerder; de heer "W. Romein als Peter van Hoek, assistent van de laatste en de heer L. Rodenberg als Karei Mole naar, de boekhouder. De spelers gaven goed ensemblespel te zien met onmisken bare climax en een einde, dat een bevrij dend gevoel gaf, waarbij de baas van de drie dochters tot de echt-vaderlijke ont boezeming kwam: „We moeten flinke, een voudige, hardwerkende kerels voor onze dochters hebben." De hartewens van alle vaders, Het aardige muzikale duo (de derde man was in militaire dienst) ..The White Strangers" zorgden voor goede dansmuziek. MAANT)AO 28 OKTDBEIC Stadhuis. 8 uur: Raadsvergadering. DINSDAG 39 OKTOBER Arcade. 8 uur: aia-avond v. d. Ned. Bond van vogc 111 ef heb bers. Irene, 8 uur: Ouderavond Willem de Zwu'ger- bchool I. Musis Sacrum, 8 uur: Filmavond v. d. per», vereniging Wilton Fijenoord. Katli. Jeugdhuis, 8 uur: Oec. bijeenkomst voor jongeren. Musis Sacrum. 2 uur: kindermidüag KW* bestuurdersbond. FILMS Passage Theater: t.e.m. donderdagmiddag da gelijks 2 en 8.15 uur; zat. en zond 2, 4.15, 7. 9 15 uur: Huis der ontucht, 18 jr. Monopole TJieater: vrijdag en zaterdag 2 7 en 9.!5; zondag 7 en 9.15 uur: Binzmadel an dj* Front, 18 jr.; zondag-mat. 2 en 4.15 uur: Op stand der krokodidenmensen, 14 jr., maan dag. dinsdag en woensdag 2 en 8 uur: Wol- ga Bootsman. H jr. STEDELIJK MUSEUM DagelijKs 1017 uur; zondags 12 30—17 uur: tentoonstelling van een kei uit d« collectie Belfie, schilderijen var tauconui en moderne kunst, aanvvinster BIBLIOTHEKEN (dag^Oka) Gemeente bibliotheek. Lange Uaveo 131, maan dag 7—8.30; dinsdag 9.304.3U en 7—8.20; woensdag Ö.30—4.30; donderdag 9.3012.30; vrydag 9.30—4.3ü en 7—8.30; zaterdag 8.30— 4.30 uur Loreni/.iaan 6; maandagmiddag 1.301,30, dins dagmiddag 1.30—4.30; woensdagavond 7—8; vrydagmiddag 1.30—4.30; vrijdagavond 7—9. ür. Wibautplem 129: maandag 1—9, dinsdag l—4.3u, woensdag, aileen Jeugd, 2—4, ai:een volwassenen, 7—9; donderdag 9.30—J2. vrtJ* dag 79 volwassenen en 7—8 uur jeugd. Leliestraat 10: woensdag L—4, volwassenen en jeugd, 7—8.30 alleen volwassenen, zaterdag 14 uur volwassenen en jeugd. Schiedamseweg 26: üinsaag 2—t>, alleen vol wassenen; vrijdag 25 uur volwassenen jeugd. APOTHEEK. Deze week heeft apotheek A, Gouka, Hoog straat 39, tel. 68080, de avond- en nachtdienst. vraagt Brieven no. 9578 Adv. But. Harte, Bergioeg 218 R' dam--11.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 2