mm NIEUWSBLAD Met fris spel drukte SVV Longa nog meer omlaag In Nijmegen ging het ook al niet zachtzinnig toe De vierde klassers deden het uitstekend In de derde klas alleen voor SFC volle winst Verrassend van Henk mooi recital Lagendaal Damesmodes Ontvangst van Sint-Nicolaas vond op sobere wijze plaats at <r> Schiedamse Boys enige verliezer in het afclelingsvoethal Officiële ontvangst a (gelast Dansavond voor de jongeren van tioek's PV Interessante biologische lesing voor de KMTP Officiële bekendmaking AAR. J "NEER Overwinning voor GSS Stijlvolle Jaarfeest viering van het Singelkivartier rr Gemeentelverken met dramatisch toneelspel St. Nicolaasmiddag voorPV Swarttouiv Bazar in De Rank werd groot succes GTB verpletterde Egelantier Boys Mevr. W. van der Burg KxtimteMm'Mi. Ml Icdurthi KHfEDAM, BR02RSVEST 3 - TELEFOON 68091 Ktaehtm btmijnf: lettfcm U.ÏMI ROTTEHDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 25 NOVEMBER 1963 EI ACHTEN over bezorging: Schiedam: van 17.3019.30 uur Tel. 67292, Rotterdamsedijk 232c. Kethel: Tel. 01808—252,, Kerk- weg 79. St. Nicolaas deed zaterdag om kwart bver elf met zijn knechten met de boot van de Havendienst zijn intrede in Schie dam. Hij werd door honderden kinderen en ouderen begroet. Vooraf speelden de muziekverenigingen „Harpe Davids" en „Gusto" marsmuziek en tijdens de komst van de goedheiligman weerklonk het „Zie ginds komt de stoomboot". Het was be- grijpekjk, dat er weinig spontaniteit bij de toeschouwers was i.v.m, de moord op president Kennedy. Men kon ook moeilijk uitbundig zijn voor het kantoor van de Ha vendienst, waar de vlag halfstok wapper de. Toch viel het' niet mee de kinderen rustig te houden, achter de hekken, want de open landauer liet lang op zich wach ten, waarvan een verkeersopstopping de oorzaak was. Juist toen de organisatoren (de Sint was verwelkomd door de SG- voorzitter F. A. de Wolff) plannen be raamden om Sinterklaas op een paard te doen plaats nemen, baande de met vier paarden bespannen landauer zich een weg langs het in prachtig tenue geklede corps van de „Harmonie" en enkele minuten la- De personeelsvereniging van Hoek's Ma chine- en Zuurstoffabriek N.V, gaf vrijdag avond in gebouw Tivoli voor haar jonge leden een dansavond m.m.v. het dansorkest „The Scortelli's". Er bestond vrij veel be langstelling voar deze eerste contactavond van het seizoen. Het welkomstwoord, sprak de voorzitter, de heer Th. J. Kouwenhoven, die ons tevens de bijeenkomsten van het komende winterseizoen kon mededelen: Er wordt op 14 december een feestavond voor de jeugd gehouden in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen, waarbij het marionetten theater Philo zijn medewerking zal ver lenen. Daarna komt er op 15 januari a.s. in het gebouw van Chr. Sociale Belangen een dia-avond, waarop dia's en films, vele over refscr va ringen van de afgelopen zomer, zul len worden vertoond. Er zuilen ook dia's te zien zijn met bekende plekjes uit Schie dam en omgeving met een prijs voor de genen, die ze welen te herkennen. In fe bruari wordt er een klaverjaswedstrijd gehouden. En tenslotte heeft het grote jaarfeest op 24 mei in Odeon in Rotterdam plaats, waaraan meestal ruim 800 genodig den deelnemen. De PV in landelijk verband telt altijd nog ongeveer vijfhonderd leden. ter begon de rijtoer door Sehiedam-Zuid op weg naar het centrum van de stad. De ontvangst op het Stadhuis was in middels afgelast. Terwille van de kinde ren mocht de rondrit wel doorgaan. Toch heerste er tijdens deze tocht min of meer een downstemming, hetgeen zeer verklaar baar was. De zwarte pieten probeerden evenwel de kinderen nog wat vreugde te bezorgen door het geven van handjes en het rijkelijk uitdelen van pepernoten. Om half één arriveerde het Spaanse gezelschap bij Beyersbergen. vanwaar om twee uur eert rondrit door Schiedam-Wesfc en Nieuw- land volgde. Ook toen bestond er weer gro te belangstelling voor de Sint, waarbij vooral ook de in zeeroverskiedij gestoken scooter rijders de nodige aandacht trokken, 's Middags verzorgde naast ..Harmonie" het korps van „OBK" de muzikale mede werking. Voor de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde sprak vrijdagavond in het ge bouw Irene drs. J. Mennemo, bioloog te Rotterdam, over het onderwerp: Enkele facetten uit het leven der planten, waarbij spr. de nadruk legde op de gebondenheid van de planten aan het milieu. Als typische voorbeelden van een bepaald vegetatief mi lieu noemde drs. Mennema het polderland schap van de Vlietlanden rondom de Vlaar- dingse Vliet, het gebied van de Biesbosch en Oude Maas en. het Voornse duinland schap. Ter iliustraiie van zijn boelende causerie vertoonde spr. een serie fraaie kleurendia's. De heer H. C. v. d. Gaag gaf een summier verslag over de landelijke vergadering van KNMTP in Utrecht. De voorzitter van de afdeling, de heer J. Krab bendam, sprak het openings- en slotwoord. Er bestond veel belangstelling voor deze interessante lezing. SVV Is op de goede weg! Dat is vol doende duidelijk geworden na de aantrek kelijke wedstrijd tegen Longa, waarin het fris spelende jeugdige Schiedamse team een ruimschoots verdiende zege op de Tilhurgse rodc-lantaamdragcrs behaalde. Misschien inlkn de critici onder de circa 3000 toe schouwers daarbU de op- of aanmerking maken dat de zege, gezien het grote aantal doelrjjpe kansen, heslist royaler had moe ten zUn, maar daarbtf moet in aanmerking genomen worden dat dit Longa vooral de fensief beslist niet zo zwak was als hun plaats op de ranglijst wel zon doen vermoe den. Inderdaad konden de gasten aanval lend weinig positiefs laten zien, wat dan overigens weer gelukkig was voor de thuis club, daar hier jufst de verdediging, dit maal bestaande uit Dalmeljer-Suttorp- Glaudemans (invaller voor de geblesseerde Kostenzc) het minst sterke deel was. Maar met twee prachtig spcleitie kanthalfs Waas dorp en Van Leeuwen en daarvoor een snelle en vlot combinerende, voorhoede met rechtsbinnen Van Dtfk als uiterst bekwame architect kan men van dit SVV nog veel plezier beleven.... Direct na het „helpers-weg"-s5gnaal van scheidsrechter Brink begon de thuisclub in hoog tempo de verdedigingsgordel van de gasten af te tasten. Een eerste kansje kwam er voor linksbinnen Van Schie, die zijn in zet echter door doelman Oprinsen gestopt zag, waarna Osterholt uit een moeilijke (Van onze correspondent) In het veld is HDVS nauwelijks ztvakker geweest dan NEC, dat echter over ccn resoluter schietende voorhoede beschikte. Na rust had scheidsrechter Grocnewoud moeite om rijn gezag te handhaven want sommige spelers kregen een ongeronde be langstelling voor het raken van elkanders ledematen. Nadat de arbiter Rijken en De Boer van Hermes en Metiers van NEC had geregistreerd in het strafhoekje, ging het laatste kwartier in een vredelievender stemming in. Al na zes minuten rees het Nijmeegse publiek overeind om een fraai staaltje voet bal van NEC's beste man Werts te beju belen. De Nijmeegse rechtshalf koerste in Zijn eentje dwars door de Schiedamse ver dedigingslinie heen en passeerde doelman .Thie met een scherp schot: 10. De combinaties van NEC werden slordi ger en Hermes kon een aantal aanvallen ontwikkelen, meestal geïnspireerd door halfspeler Weber. De aanvallers van Her- mes zochten te veel hun heil in omslach tige combinaties en slechts Valk gaf nu en dan blijk van vastberadenheid. NEC ging met meer intellect te werk. Van Reeken raakte twee keer de paal; na de tweede keer danste de bal voor de voe ten van Zweers en dit betekende 2—0. In de tweede helft was Kermes wel vaak lh het offensief, maar de afwerking bleef •en groot probleem. De Blok verscheen eens alleen voor doelman De Hond: hij richtte te haastig cn te onzuiver. Valk had GEM. KENNISGEVING i Heflen 25 november 1983 zal van is uur af tot 16 november fl uur, of zolang dit nodig zal blijken te zijn. de hulpbrug over de Schie. wegens reparatiewerkzaamheden voar alle verkeer rijn gesloten. Schiedam, 25 november 1963. FILMS Passage Theater: donderdagmiddag da. gelijks 2 en 8.15 uur; zat. er» zond 2. *-15, 7, 9.15 uur: The pigeon that took Rome, 14 j. Honopole Theater: vrijdag, zaterdag 2-7-9.lo uur; zondag 79.15 uur: Zorra, de gemas kerde wreker {14 j,); zondag matinees 2— 4.15 uur; Charge van de landers (14 J.)i maandag, dinsdag 28 uur, woensdag 2uur (besloten e vond voorstelling)Tales of terror (18 j.j; donderdag 2 en 8 u.: Mysteries van Edgar Wallace (14 j.). APOTHEEK De avond, en nachtdienst van het komende weekeinde en deze week wordt verzorgd door apotheek van Westendorp, Parkweg 207, tel. 67674. STEDELIJK MDSEUM Tentoonstelling: „Salon vat» de Maassleden 1963". Dagelüks 19—17, zondags 12.30—17 uur; pech toen een hard schot van zijn voet juist naast het doel belandde. De strijd werd rommeliger en de scheids rechter moest links en rechts vrije schop pen en vermaningen uitdelen. Na het ver baliseren van drie spelers keerde de rust weer en NEC ging arbeiden aan betere aan vallen. Na 33 minuten drong Werts opnieuw het Schiedamse verdedigingsblok binnen en stelde Van Reeken in staat NEC naar 30 te schieten. Het slotoffensief van Hermes miste krachtig doorzettingsvermogen. In de tweede klas afdeling zaterdagmid dag eisten zowel GSS als ÜTB de volle winst voor zich op. GSS deed dit inVlaar- dingen tegen Sunlight, Na een kwartier spelen bezorgde Schop zijn club de leiding die evenwel vijf minuten later weer prijs gegeven moest worden, dit na het uitval len van Oudenaarde. De goed werkende Bunte stelde Schop in staat GSS opnieuw aan een voorsprong te helpen, maar nog voor rust wist de Vlaardingse ploeg weer voor evenwicht te zorgen. Na de hervat ting was Sunlight het meest in de aanval cn moest GSS zich tot uitvallen beperken. Schop werd door de arbiter van natrap pen beschuldigd en buiten de lijnen gezet. Dit mocht niet voorkomen, dat Wessels uit een fraaie dieptepass van Bunte GSS aan de vol Je winst hielp. SEMI-DERBY HBSS—HVO EINDIGDE ONBESLIST Het treffen tussen de derdeklassers uit de KNVB-zaterdag, HBSS en HVO is on beslist geëindigd; beide aanvalslinies kwa men elk eenmaal tot scoren in een slech te wedstrijd, die spoedig vergeten dient te worden. Voor de rust was HBSS wat meer in de aanval, maar miste de stootkracht om hieruit voordeel te halen. Tot tweemaal toe kwam DrÖger alleen voor doelman Vink te staan, maar wist deze niet te pas seren. De Vlaardingse goaLie speelde trouwens een uitstekende wedstrijd, het geen echter voor HBSS geen excuus bete kent voor de blanco sland, waarmee de rust kwam. Tien minuten na de hervatting kwam HVO aan de leiding, toen bij een snelle uitval rechtsbinnen Snoei wist te scoren. De strijd werd feller en harder en in de 30ste minuut werd de Vlaardingenaar v. d. Velde door de scheidsrechter wegens na trappen uit het veld gezonden. Tien minu ten voor tijd dreunde een schot van Drö- ger tegen de lat. Even later kwam de ge lijkmaker, toen Michel bij een inzet van Vermeulen zijn hand gebruikte om de bal de weg naar het net te versperren. De toe gewezen strafschop werd echter door Dro ger in een doelpunt omgezet, zodat de strijd onbeslist eindigde. positie in het zijnet knalde. SVV bleef daarna duidelijk in de meerderheid, maar hoe goed "Waasdop-Van Leeuwen en vooral Van Dijk hun medespelers ook lanceerden, steeds weer was cr een Tilburgs been, dat de scoringsdriften ineen deed schrompelen. Daarbij kwamen duidelijk de vele capaci teiten van rechtsachter v. d. Luytgaarden en stopper Van Erp naar voren. Eerst na 30 minuten kwam de openingstreffer, toen uit een mislukt schot van Osterholt de bal bij Koens terecht kwam, uit wiens scherpe voorzet Van Schie de bal in het Longadoel kon lopen. Twee gemiste eenvoudige kan sen van Koens en een keihard schot van mïdvoor Vollevoye rakelings over de lat waren daarna nog de edige vermeldens waardige feiten uit het eerste hoofdstuk. Longa wenste zich niet bij Een nederlaag neer te leggen en kwam direct na de her vatting enkele malen gevaarlijk dicht in de buurt van v. d. Roer, die overigens in de gehele wedstrijd geen gevaarlijk schot kreeg te verwerken; dus ook in deze moei lijke beginfase ongepasseerd bleef. Toen kort daarna Osterholt, na een fraaie com binatie met Koens, de bal van dichtbij hard langs Oprinsen knalde, was het pleit vrij wel beslecht. Weliswaar bleven de gasten tot het laatste moment vechten voor een beter resultaat, doch hun capaciteiten scho ten daarvoor toch beslist tekort. Uit een van de vele gave passes van Van Dijk speelde Paulissen te zacht op zijn doelman terug, waarvan de "snel doorlopende Koens dankbaar gebruik maakte om de stand op 30 te brengen. Juist daarna kwam nog even de broosheid van de SVV-defensie naar voren, want door vreemd geschutter kwamen er warempel kansen voor de niet tot capitulatie bereid zijnde gasten, en een daarvan wist de naar voren gekomen Van Erp te benutten. En als Maas direct daarna de bal, bij een wel zeer gemakkelijke kans, niet tegen maar langs v. d. Roer had ge plaatst, weldan waren de Schiedam mers nog in moeilijkheden gekomen. Daar om moet de voorhoede in de volgende wed strijden toch maar niet te royaal met de kansen omspringen! De Ver. Het Singelkwartier vierde haar 32e jaarfeest op stijlvolle wijze in het ge bouw Odeon te Rotterdam, waarvan de grote zaal geheel bezet was. Schiedam be zit helaas geen accommodatie voor een der gelijk aantal personen, Na een kort wel komstwoord door de voorzitter, de heer J. H. F. Frederiks, die daarbij het over lijden van president Kennedy herdacht, volgde er een rijk-gementeerde revue met exclusieve decors, een weelde aan fleuri ge costuums en niet minder dan dertig medewerkenden. Er werd een gevarieerd menu van ca baret- en variéténummers geserveerd, her et- en variétenummers geserveerd. Een hartelijk applausje kreeg vooral 'e kleine Rafaellito in de Spaanse nummers. Een groot orkest o-l.v. Willy White zorg de voor de muzikale omlijsting van de re vue, die op grandioze wijze eindigde met een finale in technicolor. Na afloop was er een geanimeerd bal o.l-v. Jos Tepel en zijn Rhythm Aces. In het Afdelingsvoetbal is Schiedamse Boys de enige verliezer geworden onder de eerste klassers. Ursus deelde met zijn tegenstander de punten en voor dc rest bleven de punten aan Schiedamse zijde- Een door scheidsrechter Jansen in de 15de minuut aan Voorwaars toegekende strafschop (wegens hands) bracht de ge moederen reeds in beweging. Mars ie gaf hieruit zijn club de leiding 0Uit con voorzet van Groenewegen maakte Falstar voor de thuisclub gelijk. Na rust bracht Marsie de stand voor Voorwaarts op 31, tegen welk doelpunt Schiedamse Boys pro testeerde, omdat de midvoor hierbij de bal met de hand gespeeld zou hebben. De Schiedamse grensrechter mengde zich in de leiding en na een terechtwijzing van de scheidsrechter plantte hij zijn vlag in de grasmat bij wijze van protest- Een van de Schiedamse spelers slingerde de vlag weg, maar trof hiermee zijn clubgenoot Liekertdlek tegen het hoofd, die een ver wonding opliep e« prompt het vaan Ij e streek. De wedstrijd werd hervat en het was weer Marsie. die de stand op 31 bracht. DRA W VOOR URSUS ITrsus heeft in de thuiswedstrijd tegen Eureka een verworven 31 voorsprong moeten prijsgeven. Tegenover het Korte Rotterdamse samenspel plaatste Ursus meer open voetbal, waarvan de lange pas ses verwarring stichtten in de Eureka ver dediging. Toch namen de bezoekers door Boudewijn de leiding, die echter bij een snélle tegenaanval van "Ursus verloren ging 11. Uit een strafschop kwam Ursus na rust aan een voorsprong, die een wei nig later tot 3—1 uitgroeide. Eureka nam nu het heft in handen met als gevolg twee doelpunten van H. Levie, die hiermee-zijn club alsnog de halve winst bezorgde 3—3. KRAPPE O VER WINNING VOOR DRZ Êen 'kleine zege (10) is voor DRZ het resultaat geworden van het bezoek aan Satumus gebracht. He", vlotte ditmaal niet bijster goéd in halflinie en defensie, zodat do snelle en open Rotterdamse aanvallen heel wat verwarring stichtten voor het DRZ-doel, door Zonneveld, met assistentie van spil Nels. overigens goed verdetiigd- Hct enige doelpunt viel in de eerste helft Debutant op, de rechtervleugel, Piet Steeds plaatste de bal over de verdedigers heen in de deelmand. waar het hoofd van de ioe- stoi mende Gerard. Zwart voor de rest'zorg- ds 01. Verder liet doelman Van Hoek het mei komen en ook DRZ wist in de stand geen verandering te brengen. SCHIEDAM VERSLOEG BOLNES MET 1—0 Twee gelijkwaardige tegenstanders .ga ven in de wedstrijd Schiedam—Bolnes .-en. stevige, maar fair gespeelde partij voetbal weg- Hoewel Schiedam technisch beter voetbal op de grasmat bracht, vermocht dit in de eerste helft de Bolnes-defensie met te verontrusten. Ook de thuisclub wist zijr. doel schoon te houden, zodat de rust mf een brilstand aanbrak. Na rust een zelfde spelbeeld, maar nu kreeg Schiedam loon naar werken- Uit een goede pass van Van Doorn schoot linksbinnen W. Kiers zijn club naar een i0 voorsprong die, ondanks ernstige pogingen hiertoe niet werd prijsgegeven- PP'F DITMAAL PRODUCTIEF Ir een wel zeer produktieve bui heeft W- F. kans gezien zich tegen Nestoro te wreken voor de op 13 oktober ia Rotter dam geleden nederlaag van 3—0. Met het windje in de rug had W. F. in 'de eerste helft het beste van bet speL In de 15-de minuut schoot rechtsbinnen H. de Reyken hard op het Nestorodoel- Via de knie van de doelman kwam de bal voor de voeten van Hamerslag, die zich deze kans niet liet ontgaan 20. Na goed voorbereidend werk van Th- Slink stelde dezelfde speler instaat de stand tot 20 op te voeren, waarna de rust kwam. Nu kreeg Nestoro het wind voordeel met als gevolg, dat Ro vers binnen drie minuten tegen kon sco ren 2—X. Do strijd bleef afwisselend, tot dat H. v. d, Reyken, hiertoe staat ge steld door Dijkshoorn, met een derde doel punt aan alle onzekerheid een einde maak te 3—1. De PV Gemeentewerken hield vrijdag avond in Musis Sacrum een feestavond, waarvoor bijzonder veel belangstelling be stond, Aan het begin van dn avónd sprak de voorzitter, de heer L. M. van Damme, enkele woorden van hulde tot de heer War- newa. die van 1947 tot 1983 bij de Gemeen tewerken in dienst was geweest. Spr. bood namens de PV de heer Waroewa een stel glazen aan en aan de echtgenote van de gehuldigde een boeket bloemen. De heren W. van Schoon e veld. wethouder van Ge meentewerken en Grondbedrijf en Ir. J. C. Broeyer. directeur van Gemeentewerken, hadden bericht van verhindering-gestuurd. „Gemeentewerken" speelde-"' ditmaal nu eens geen luchtig blijspel, doch een toneel spel van meer .serieuze ''inhoud, getiteld „Het meisje met de rode strik" door Koos Beswino. Dit toneelstuk in drie bedrijven vroeg zowel van de Bpelers als van het pu bliek meer concentratie dan bij de stukken, die de laatste jaren door de toneelgroep op de planken werden gebracht. Goed-door- leefde rollen waren vooral die van Gtes- bers (hr. J. Scholte), zijn vrouw Bets (mevr. Plambeck) en de drie kinderen Marjan (mevr. Stoker), Fiet (mevr. Goedhart) en Suus (Jeanne v. d. Bout). Voor de regisseur, de heer Joost van Tilborg, betekende dez» opvoering ongetwijfeld een moeilijke over gang van het komische naar het dramati sche. Zijn toneelgroep wist zich evenwel goed aan het veranderde spelkarakter aan te passen cn aan dit toneelstuk met een diepere inhoud dan de vroegere stukken. d«"' juiste menselijke uitbeelding te geven. Wel licht is deze opvoering ook een aansporing om de volgende keer nog iets hoger ta grijpen, d.w.z. naar een meer modern psy chologisch drama. De drie clubs uit de vierde klas boek ten ditmaal alle een overwinning. Bij Aeolus liep Demos wel bijzonder hard van stapel. Uit de eerste aanval schoot midvoor Tettero de bal reeds in het Rot terdamse net, waar de verblufte doel man trouwens geen hand naar uitstak 01. Een vlotte en aantrekkelijke strijd volgde met een Sets meer aanvallend De- mos. Dit resulteerde in de 30:Ste minuut in een tweede doelpunt. Vanaf dertig me ter knalde H. Wahl uit een vrije trap d? bal in de uiterste rechter bovenhoek 0—2 Nog was het niet genoeg, want 5 minu ten voor rust schoot C. Tettero, gelanceerd met "een gave dieptepass van Falandt, De mos naar een 3—0 voorsprong. Na rust trachtte Aeolus, fel aanvallend, de bakens te verzetten. Ook de tegenstoten van De mos hielden groot gevaar in, zodat beidé Tegen alle verwachtingen in zijn met uit zondering van PPSC (ditmaal vrij) alle plaatselijke clubs tüt het lager amateur voetbal binnen de lijnen geweest. Bij.de derdeklassers stelde Excelsior *20 na twee achtereenvolgende overwinningen danig teleur. Met 42 werd bij Oranjeplein ver loren, maar de vier treffers, die de thuis club wist te plaatsen, waren meer het ge volg van zwak verdedigen aan Excelsior- zijdc dan wel van eigen aanvalskracht. In de 20-ste minuut nam Oranjeplein de leiding, doordat linksbinnen Kloor uit een door Van Zwinderen genomen hoekschop de bal achter Heesbeen plaatste, 10. Na dat Rijntjes rakelings over de lat had ge schoten, kwam Excelsior door een doel punt van Joop Wings naast zijn tegenstan der 11. Enkele minuten later profiteerde Iversen van een fout in de Schiedamse ver dediging, zodat de rust met een 2—1 stand in ging. Acht minuten na de hervatting trok Van Zwinderen er tussen uit en be sloot zijn fele rush met een harde schui- De St. Nicolaasmiddag van de FV Swarttouw betekent eik jaar weer een grote verrassing voor de kinderen. Ook afgelopen zaterdag was de grote zaal van het gebouw voor Chr. Sociale Belangen geheel bezet. Peter Oran had voor deze gelegenheid een aardig kinderprogram ma samengesteld, waarbij hij zowel de kinderen met zijn poppentheater wist te vermaken als met zijn goocheltoeren. Als Sim Sala Bim hield hij de kinderen geruime tijd bezig. In de pauze werden de jonge gasten op royale wijze gelrac- teerd en nd afloop van deze lijnr middag kregen ze allemaal een zak mei versna peringen mee naar huis- De leiding van het feest had de voorzitter, de heer E J. Lansink. De directie had zich doen verte genwoordigen- aula van het Stedelijk Museum was vrijdagavond niet druk met publiek bezet toen pianist Henk Lagcndaal achter de vleugel plaatsnam. Degenen die er wa ren ihebben echter intens kunnen genieten. Het is een riskante zaak een piano-recital te beginnen met een compositie van J. S. Bach, omdat men zich toch al tijd een beetje moet inspelen op het pu bliek, terwijl bij Bach -de grootste concen tratie vereist is. Hen Lagcndaal begon ech ter zijn optreden met de eerste Partita in Bes en de i«speelperiode scheen over bodig ie ztin, want hij beheerste het werk meteen volkomen- Het gehele lijnenspel van de Bachse polyphonic iiet hij duide lijk uitkomen, waarbij hij zich gelukkig niet te buiten ging aan een te grote virtuo siteit zoals men Bach nogal eens hoort vertolken. Vooral de Sarabande uit deze Partita viel op door zijn verstilling en sta tige ingetogenheid- NA DE PARTITA VAN BACH volgden de Variations Sérieuses op. 54, waar van het thema wel tot een van de mooi st» muzikale gedachten behoor* uit het ge hete werk van Mendelssohn- In alle ze ventien variaties wordt de hoofdlijn prach tig aangehouden zonder hu eentonigheid te vervallen en Henk Lagendaal gaf hiervan ccn eveneens zeer geïnspireerde vertol king- Als laatste werk voor de pauze de Prelude, aria et finale var. César Franck, een uniek werk dat als het ware voort bouwt op de preludes en fuga's van Bacb. maar grootser van klankstructuur is. Na de pauze drie werken van Debussy waarvan L'Isle joyeuse ons het meest be koorde- Besloten word met twee werken van Chopin, de Berceuse en de Barcarol le. De weinige toehoorders boden de pia nist een langdurig applaus, waarvoor hij dankte met twee toegiften, waarbij hij nog eens overduidelijk zijn technisch kunnen demonstreerde. H. G. ver, die via de staander doel trof 31, Op nieuw werd een aarzeling in de verdedi ging Excelsior noodlotting. Herman Winks greep niet tijdig in, zodat Rijntjes niet al te veel moeite kreeg om de stand op 41 te brengen. Uit een pass van Zuiderwijk ver kleinde Herman Winks de achterstand tot 4r—2 en verder was hét aan doelman Hees been te danken, dat de nederlaag voor Ex celsior nog niet groter in cijfers is gewor den. OOK DUS STELDE TELEUR De draw, die voor DHS tegen het be zoekende Westerkwartier het resultaat werd, mag eveneens teleurstellend worden genoemd. Vooral de defensie beleefde een slechte dag, want voor twee van de drie Haagse treffers was deze linie irv feite de oorzaak. Na een half uur gelijk opgaande strijd nam Westerkwartier een voorsprong, die na een fraaie solo-actie van Van Hees, eindigend met een voltreffer, teniet werd gedaan 1—1, met welke stand werd ge draaid. Twintig minuten in de tweede helft liet de geelzwarte verdediging een steek vallen, zodat de Haagse rechtsbuiten voor het inschieten kreeg 1—2. Roozen zorgde uit een pass van Van Bocckom met een fraai schot voor evenwicht, maar weer blunderde de achterhoede en werd het 2- 3. Eerst vijf minuten voor tijd slaagde de naar voren gekomen Bonefaas ervoor, dat ér alsnog een gelijk spei overbleef. Hij had hierbij het geluk, dat de Haagse doelman ten va! kwam. zodat hij ongehinderd kon inschieten, 3—3. Het is ten slotte SFC geweest, dat met een 5—3-zcge, behaald op Wassenaar, in de derde klas de Schiedamse voetbalecr heeft hooggehouden. Ondanks een overwicht kwam SFC in de derde minuut met 10 achter te staan Een misverstand in de verdediging bood rechtsbuiten Lintelo van Wassenaar een niet te missen kans 01. Het antwoord kwam van midvoor Klein, die een flitsen de solorush met een fraai doelpunt wist af 1e ronden 11. Vijf minuten voor rust bleef de Wassenaarse defensie staan we gens vermeend buitenspel. Rechtsbuiten Den Houting dacht hier anders over en pas seerde doelman Fesch zonder veel moeite 2—X, Na rust trok SFC meteen ten aanval me als gevolg, dat linksbuiten Schelt uit een gave pass van Klein de stand tot 31 kon opvoeren. Wassenaar werd nu met de rug tegen dc muur gedrukt in die mate, dat linksachter Van Oudheusden zelfs met een hard schal het vierde doelpunt Het aante kenen. Even liet dc thuisclub de teugels vieren, waarvan rechtsbinnen Van Bremen profiteerde en de stand op 42 bracht. Het' laatste woord was aan midvoor Klein, die voor een 53 eindstand zorgde. doelen beurtelings in gevaar kwamen te verkeren en enkele opgelegde kansen on benut werden gelaten. Door de bal uit het doel te koppen, toen doelman van Gelde ren reeds verslagen was, onthield F. Groenhorst de thuisclub het verdiende te» genpuntje. TWEEDE OVERWINNING VOOR MARTIMT Bij Roekanjc heeft Martinit zijn aan hang weer eens reden tot juichen gege ven. Met een 4—2 zege boekten de róód- witten hun tweede overwinning in deze tot dusver niet erg succesvolle competitie. Beide ploegen wogen goed tegen elkaar op. Nadat doelman Den Uil in enkele moei lijke situaties zijn klasse had getoond ging hij in de 20-ste minuut door de knieën bij een inzet van Bruinsma I-0. Linksbuiten Bosch zorgde ervoor, dat Martinit met een gelijke stand da thee mocht opzoeken 11. Na de hervat ting leverde een vlotte combinatie tussen de gebroeders Lukker Martin it een twee de doelpunt op, waarvan Joop na een knappe solorush de maker werd 12, Het Schiedamse doel kreeg nu een waar bom bardement te doorstaan, waarbij doelman Den Uil de hulp van de deklal nodig had om dit met goed gevolg te doorstaan. Na een snelle uitval scoorde J. Lupker nog maals en ook H. Lupker wist het net te vinden 14. Martinit was nu heer en meester, maar moest de thuisclub toch nog een tweede doelpunt toestaan, ge- scoord na een Snelle uitval 24. ONVOLTOOIDE 4—1 ZEGE VOOR SVDPW' Bij een 4—1 stand in het voordeel van de thuisclub is de wedstrijd tussen SVDPW en DOK door scheidsrechter Th. J. Dokman twee minuten voor tijd ge staakt. De Rotterdamse spil nam een drei gende houding tegen de arbiter aan, toen deze hem gelastte het veld te verlaten, hetgeen hij weigerde te doen. Dit inci dent werd voor de arbiter aanleiding d# wedstrijd vroegtijdig te laten beëindigen, DOK nam in de eerste helft een voor sprong, welk doelpunt door SVDPW met vier tegentreffers werd beantwoord, ge scoord door v. d. Vlist <2x>, Voets en Bonefaas. Twee overige doelpunten wer den wegens buitenspel afgekeurd. Later zijn de nodige excuses aangeboden, maar ook. in. dit geval krijgt de strafcommis- 9ie het laatste woord. De bazar in De Rank werd zaterdag avond gesloten door dc kerkvoogd, de heer P Poot, nadat de voorzitster van het co mité, mevr. L. C- JongsteQuarte) eerst nog de loten van de tombola had afgeroe pen- De bazar is een groot succes gewor den Vooral zaterdagmiddag door de aan wezigheid van Sint e« Zwarte Piet kwam er een geweldige climax in het aantal be zoekers, onder wie natuurlijk veel kinde ren waren- De stemming was trouwens bijzonder gezellig. Voor de Actie 1963— 1964 betekende he4 slagen van deze oazar een aansporing om het komende winter- programma met hetzelfde enthousiasme voort te zetten- GTB gaat op de ingeslagen weg voort cn maakte nu Egelantier-Boys tot slacht offer van een ware doelpuntènhonger. Ze ven gaten schoten de mannen van de Tech nische bedrijven in het Rotterdamse net en stonden hun tegenstander grootmoedig toe alsnog de eer te redden. De kanon niers waren ditmaal: Sans (een hattrick) Steenbergen <2x> en Bonte en Zwep, die elk een meer bescheiden deel van dit schuttersfeest voor 2ich opeisten. Te vallen kwam de 19-jarige tekenaar M. J. P. toen hij, rijdende op de Ventweg bij de Burg. van Haarerlaan een sleep kabel tussen twee auto's niet zag, die dwars over deze weg was gespannen door dat een van dc auto's stil stond om het verkeer van de Burg. van Kaarenlaan voorrang te verlenen terwijl de sleep no a ach de andere kant van de Ventweg stond. De slepende auto werd bestuurd door W. K.. die na het ongeval de politie hierover in lichtte. De tekenaar kreeg een open wond aan de rug en verscheidene bloeduitstortin gen. Zijn brommer werd zwaar beschadigd. brengt voor moeder, dochter of verloofde waardevolle ge schenken o.a. Japonnen, Decx-pièces, Rokken, Blou ses, enz. in div. stoffen o-a, Wol, jersey, Weven it, zijde enz. Lange Kerkstraat 19 Schiedam - Tel. 66135

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1