ROTTERDAMSCHIKH1L1 W een kookster I „Haast is geen excuus Huisvrouwen in Zuidbuurt moeten nog lang op winkelcentrum wachten Show van Rens van Dorth zonder Corry Brokken AT cy, ■ft VLAARDINGEN KANTONRECHTER Dennenwoud verovert de stad Geref. diaconiewerk werd besproken ANNEER Ijsbanen moesten nieuw bespoten worden Een afscheid bij de C.M.B. Avondzang in de Oud Katholieke Kerk SVV winnaar in quiz voor de radio SVV gaat op bezoek bij NO AD Handbalprogramma in d»t weekend Gebakjes ten stadhuize Agenda GEMEENTE SCHIEDAM KLANTEN bij duizenden Volkskerstzang in de Grote Kerk Afkondiging Grondwetsherziening Burgerlijke stand Intra-Benehixhandel in periode januari-oktober 11 gestegen Ook uitvoer naar tierde landen hoger Toeslag zeevrachten naar Colombo HwM»jen(*toifi le&letl..- SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 68091 KOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD VRIJDAG 13 DECEMBER 1863 klachten over bezorging: Schiedam: van 17,30—19.30 uur Tel. 67292, Rotterdamsedijk 232c. Kethel: Tel. 01303—252, Kerk- "weg 79. „Ik dacht dat hot knipperlicht was", ver telde woensdagmorgen W. P. J. S. uil Schie dam die terecht stond omdat hij door de verkeerslichten, was gereden. „De tijden dat ze worden geregeld of knipperen ver anderen zo vaak", vond W. P, J. S. Voor deze vergissing die hij op 5 september be ging, kreeg hij een boete van 25 gulden. P. v. W. een Maassiuizenaar die op 6 no vember op de Schiedamse Burgemeester Knappertlaan met zijn brommer 40 km had gereden, kreeg een boete van 20 gulden. Bijna 70 km per uur reed de 21-jarige verdachte F. v. G. enkele maanden geleden op de Rotterdamse dijk, toen hij door de politie werd aangehouden. De Rotterdam mer verklaarde, dat hij verschrikkelijk veel haast had en dat zijn baas hel erg druk had in dfe tijd. AI of geen haast, drukke baas o[ bedaarde baas, het werd een boete van 45 gulden, na een eis van de officier van justitie, die 50 gulden luidde. Twee verdachten moesten zich verant woorden voor een gecombineerde fout. die De geur der dennebomen hangt reeds op vele plaatsen in onze stad. Er liggen hele stapels, meestal van vijfhonderd stuks. We zagen ze in de Groenelaan, ot> twee plekken in de Rembrandtiaan, in de Mgr. Nolenslaan, hoek Nieuwe Dam, en op meerdere stndspunten, die uit een 'oog punt van kerstbomenhande! strategische stellingen genoemd kunnen worden. Kr was overigens nog geen handel. Die be gint eerst heden (vrijdag) avond. Dan wor den ook de houten kruislatten eronder ge timmerd en kan de verkoop tegelijk be ginnen. Jongens en meisjes met koude neu zen hielden thans nog c!c wacht bij de opgetaste bomen. De eigenaars zgif waren nic-t aanwezig. De jongelui wisten precies te vertellen, waar de bomen vandaan kwamen. In de Rembrandllaan kwamen ze uit Luxemburg en die van het Wybaut- pleln uit Brabant. Bij de overdekte bloe menhandel van J„ Smits aan de Lang1» Haven, hoek Korte Dam lagen de denne bomen zelfs bovenop het platte dak hoog- opgestouwd. Hier waren vele bomen reeds voorzien van bouten onderkruisen en er werden ook al bomen verkocht, Ir» de ko mende twee weken moeten al deze geu rige dennen een plaats in de huiskamers vinden. Dan worden ze op de gebruike lijke wijze opgetuigd en moeten ze op nieuw bet traditionele decor vormen voor de kerstvreugde binnenshuis en ln de za len. Op de woensdagavond in het Geref. Jeugdhuis gehouden gemeenteavond van de Oosterwijk van de Geref Kerk, heeft dia ken A. J. van Veeïen gesproken over de ge wijzigde gang van zaken bij de diakon ie. Hoewel in de convocatie gesuggereerd was, dat een totaal andere structuur gevolgd 2öu moeten worden in Schiedam, gaf inleider duidelijk te kennen, dat dit niet het geval zou zijn. Spreker wees wel op hel werk van het Werelddtakonaat, waardoor b.v. dage lijks 10,000 kinderen in Hongkong een war me maaltijd wordt aangeboden, ,,Dit is al lemaal prachtig, maar deze kinderen heb ben meer nodig dan deze maaltijden. Zij zuilen ook morele steun moeten krijgen en zelfstandigheid moeten leren". Datzelfde zei de heer v. Veelcn van ondersteunden in Nederland en zelfs t.a-v. Schiedam. Al leen die Schiedamse leden krijgen onder steuning, die er met de hulp van de Dienst Sociale Zaken niet van kunnen komen. Nimmer zal dus een z.g- dubbele onder sleuning plaats kunnen vinden. Na de pau2e van deze door ds, J, Cou- véc gelelde avond werd de prachtige film van Bert Haanstra: „Deltafse 1" vertoond, waarna tot discussie i.z. het diaconiewerk werd overgegaan. VRIJDAG 13 DECEMBER Volksgebouw, 8 uur: NVV-Bestuurdersbond Bijeenkomst. "Wijkcentrum, 8 uur: Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Nieuwland. Kerstavond. Chr. Soc. Belangen, 7.45 uur: Werkende Jeugd: Vormingsavond. Sursum Coida, 8 uur: Ace. ver. KDO: Con- tactavond. aiaison Tivoll, 8 uur: Harm, ork, OBK: con cert. S5A.TBRÏÏAG 14 DECEMBER Jeugd ha ven, 8 uur: CJV-Sectie OASE. Dans avond. Alaison Tivoll, 8 uur: S. J. S. Guiilaumei Dans avond. Be Rank,, 2 uur: Actie-comlte'63—'64: Kinder- iruddag. Ons Gebouw, 8 uur: F. J. G. Soos Marimba— PPvdA: Soosavond. Chr. Soc. Belangen, 2 u.: P.V. Hoek: Kinder middag. Irene, 2 uur: C. A. B Feestmiddag. Irene, 8 uur: Schied. Klaver Acc Ver,: Uit voering. ZONDAG 15 DECEMBER Wijkcentrum, 8 uur: RK Instuif: Dansavond. Oud Kath. Kerk, 8 uur: Avondzang en orgel, samen met Bethlehemcantorij, FILMS Passage Theater: tol en met donderdagmiddag dagelijks 2 cn 8.15 uur. Zaterdag en zondag 2, 4.15. 7 en 9,15 uur: Rear Window, 18 j. Monopole Theater: vrijdag, zaterdag 2-7-9.15 u.: zondag 7—9.15 uur: Ontsnappmg uit Zahraia (M 1.): zondag-malinee's 2—4,15 uur: Revol ver vechters (14 j.J; maandag-, dinsdag-, woensdag 2 en 8 uur: Greep naar de macht <14 3.1: donderdag 2 en 3 uur: Vijf gebrand merkte vrouwen <18 j.}. exposities Passage: tot 1 januari: werk van Schie damse en Rotterdamse kunstenaars. Galerie wiegman, tot 1 januari: werk van de jonge Rotterdamse kunstenaar Anton. APOTHEEK De avond- en nachtdienst wordt verzorgd door apotheek Rembrandt, Rembrandllaan S, tel 63855. zij op 7 september op een kruispunt op de Rolterdamsedijk hadden. gemaakt. De chauffeur van een bestelauto, A. D. H. uit Schiedam was voorgesorteerd om naar links te gaan, terwijl de scooterberijder F. A- B. hem nog probeerde te passeren. A. D. H. hoorde een boete eisen van 25 gulden, om dat hij de scooter niet had gezien. De scoo terberijder F. A. B. kreeg een boete van 30 gulden. De eis van de officier luidde 35 gulden. Op de Westlandseweg te VlaarHingen was Chr. S, met zijn auto tegen een. voor ganger gebotst, nadat de file waarin hij reed vaart verminderde. Dq chauffeur van de auto voor S„ die de klap kreeg, bleek geen rijbewijs bij zich te hebben. S. kreeg een boete van 30 gulden en automobilist B. een boete Van 40 gulden, De ijsbanen op de Tennisbanen Spie- rtngstoek en Van Vliet, de laa'ste aan de Stadhou-ierslaan. waren donderdagavond gesloten. Na de plotselinge dooi van woensdag avond moesten ze opnieuw opgespoten wor den, want het ijs was zacht als fondant geworden. Aangezien men verwacht, dal in de komende dagen weer nieuwe koude lucht uit Scandinavië zal aangevoerd wor den, rekenen de beide houders van de ijs banen op een druk weekend. Dal hel schaatsenrijden, vooral bij de jongelui, nog steeds «en geliefde sport is, bleek uit de belangstelling ervoor gedurende de af gelopen dagen. Vrijwel elke dag telden tie beide banen tezamen een paar duizend bezoekers, meesi jonge mensen in kleurige s-portleve kleding en de gehele dag rinkelt de telefoon met de vraag, uiteraard meestal door jeugdi ge s'emmen gedaan: „Kunnen we alweer rijden?" Dc afd, Schiedam van de CMB vergader! op woensdag 18 dec, a.s. in het gebouw voor Chr. Soc. Belangen. Dan zal gespro ken worden over de bereikte resultaten in de onderhandelingen over de inhoud van de c.a.o., terwijl verder afscheid geno men zal worden van de tot Bondsbesluur- der benoemd^ Districtsbestuurder B. J. Nicuwland. Diens opvolger, de heer C. Boender, zal op deze vergadering- kennis maken met de Schiedamse leden. Aan vang acht uur. Zondagavond 15 december a,s, wordt in cle Oud-Kalh. Kerk op de Dam een sa- menzangavond gehouden. Aanvang 8 uur. Medewerking wordt verleend door de Bethelcantory o l.v. Jan v d. Tak, terwijl de organïsfe Tinie v. d. Meiden het or-; gel bespeelt. Op het programma staan o.a. liederen van J. S. Irvine en D. Bort- i nianski. Verder psalmen en gezangen. Mej. v. d. Meiden speelt op het orgel het Trio van J. L Krebs en Noël van L, Daguin. Woensdagavond heeft in de grote en nieuwe Vara studio te Hilversum S.V.V. deelgenomen aan de Vara bekercompetitie. De tegenstander in deze quiz was het da mes handbal-team van Swift uit Roermond, dat de laatste tijd opmerkelijk goeds resul taten boekt in de Europ'a Cup zaalhandbal- wedstrijden De dames gingen goed van start en ston den al vlug met 4 punten voor. De SW ers wisten echter in de eindsprint de da mes le kloppen. Spelleiders Jan Cottaar en Coen Verhoef noteerden aan het einde van deze quiz een overwinning voor S.V.V. met 1814, Zaterdagavond 28.05 uur vindt de uitzen ding plaats van deze sportieve quiz-beker- wedstrijd. I De ïcaarfen wan Luuk Scholtert, die worden verkocht voor het Clubhwisioerfc St. Joris Doelen zijn beslist de moeite waard. Zij geven een artistieke visie op oud Schiedam. De St. Janstoren beelden wij hierboven af. een stukje oude jenever-industrie hiernaast. De roodgroenen gaan zondag in Tilburg de strijd aanbinden tegen het Tilburgse N.O.A D., dat op eigen terrein een bij zonder moeilijke tegenstander is. De SVV- ers hebben zondag tegen Roda J.C. een alleszins behoorlijke wedstrijd gespeeld en vooral vóór de rust werd met aantrekke lijke combinaties het vijanderelijke doei onder druk gezet. Tegen N.O.A.D, zal SW echter de gehele wedstrijd op volle toeren moeten draaien, wil men in Til burg succes boeken. Het zal vóór de jeug dige SW-ploeg ongetwijfeld weer een zware uitwedstrijd worden. De SVV-reserves spelen zaterdagmid dag aan de bosrand tegen Sparta 2 Nn het verdienstelijke gelijke spel legen Blauw Wit in Amsterdam zullen de SW- ers nu moeten trachten ook bij Sparta de winstpunten te halen zodat zij zich distan- clcren van de gevaalijke zone, Zaterdagavond gaan de DWS-leams hun wedstrijden in de Energiehal spelen. Het eerste heren-team ontvangt dan het team van WIK uit Vlaardingen. Het moet al heel raar lopen, willen de Blauw-Witten de pun ten h'.erbij niet binnen halen, vooral na de overtuigende overwinning van afgelopen zondag op Activitas. Het reserve dames team zal het niet gemakkelijk krijgen te gen het Rotterdamse Roda 2, De speelsters van mevr. Dobber ztjn uit het goede hout gesneden en zullen alles op alles zetten >m de overwmnning in handen te krijgen. Het derde herenteam krijgt het ook al niet ge makkelijk legen het 2e elftal van de Meeu wen. Zondag ontmoet het derde damesteam VETO 2. Het moet daarvan de volle winst weten af te snoepen. De JSH en Geref. jeugd gnat samenwerken In Irene is er maandag a.s. een oprich tingsvergadering van het Hervormd-Gere formeerd Jeugdverband, welke om halt acht oegint Besproken zullen worden het Concept-Statuten en het Huishoudelijk Re glement, Daarop volgt een uiteenzetting over de toekomstplannen en de doelstel ling van het verband. Heden 2ijn er ten stadhuize gebakjes ge geten wegens het heuglijke feit, dat de burgemeester, Mr. J. W. Peek, vandaag jarig is. Hij is thans 64 jaar geworden. Nog een ander belangrijk feit is er voor de burgemeester: hij is verhuisd van de Nassaulaan hoek Schoolstraat naar de sterreflat aan de Maasboulevard, waar hij twee naast elkaar gelegen woningen heelt ingehuurd. Aan de oude burgemeesterswo ning die particulier bezit was is than, een bordje „te koop" geslagen. De Zuidbuuribewoners zullen nog lange tijd naar het stadscentrum of naar het winkelcentrum Promenade-West moeten trekken voor het doen van hun boodschap pen. In de bouw van het winkelcentrum Zuidbuurt zit bijzonder weinig schot. Ter wijl op 24 augustus 1962 de eerste paal voor dit object werd geslagen, dus bjjna anderhalf jaar geleden, is de bouw thans in een stadium (zie de foto), welke de verwachting wekt, dat de voltooiing van dit winkelcentrum, met 27 winkels en 63 woningen ln 3 woonlagen, pas een eind in 1965 tegenoet kan worden gezien. Gelet op hel bouwtempo, moet het zelfs als een mee valler worden beschouwd, als de bouwduur binnen de 3 jaar blijft, Volgens plan had dit winkelcentrum voorjaar 1964 gereed moe ten komen. Thans Is de streefdatum: no vember 1964. Maar ingewijden verzekerden ons, dat dit volstrekt onmogelijk is. afgaan de op het huidige stadium, waarin de bouw zich bevindt. Bü het invallen van dc huidi ge vorst was een gedeelte van de 2e vloer gestort cn klaar, om gesteld te worden. Er waren toen 26 man aan het werk, onder wie 12 van koppelbazen, die in de bouwwereld met classificeerders worden betiteld. Deze ploeg van 12 man los personeel is „uilge- vroren". De vaste kern van 14 man (metse laars, timmerlieden, grondwerkers en vlech- ters) hebben hun activiteiten naar de kel ders moeten verplaatsen, waar bij de hui dige temperatuur nog wel gewerkt kan worden, waarbij de timmerlieden de be kistingen aan het slopen zijn. Onder dit winkelcentrum komen 3 grote kelders voor de Bescherming Bevolking: 2 kelders van 35 bij 8 meter en 1 kelder van 33 bij 8 meter. Bovendien krijgen van de 21 onder de woningen gelegen winkels, er twee een kelder onder de gehele winkel ruimte: de twee aan de zijde van de Mar- nixtaan gesitueerde winkels, met een opper vlakte van 35 bij 11 meter. De overige IS winkels krijgen alle een breedte van rond 7.50 meier, terwijl de diepte varieert van 15.73 tot 28 meter. Van deze winkels zijn er drie met een diepte van 28 meter, gesitueerd aan de zijde van de Prof. Mek el- straat. Dc middelste is in principe verhuurd aan de Coöperatie, voor de vestiging van een supermarkt. Tol nog toe is dit het enige verhuurde winkelpand. Behalve onder de drie lagen galerij woningen gelegen 21 win kels, zijn er 6 op het winkelplein gesitueerd. Ket Vlaardingse architectenbureau A. D. de Vos heeft dit winkelcentrum ontworpen, maar voert niet de directie over de bouw. Dat doet' de opdrachtgever zelf: de Vero- bouw Vereniging van Rotterdamse bouw ondernemers, waarin ook een finaneierings- oiIj is opgenomen). Het Rotterdamse bouw- bedrijf Van Maren voert de bouw uit. Voor de Verobouw is dit winkelcentrum een beleggingsobject. De winkels en woningen worden dus verhuurd. De huurprijzen staan nog gepnszins vast. Wat zijn de oorzaken van het trage tempo, waarin de bouw van dit winkelcentrum verloopt? Na het heien in de zomer van J9Ö2 kwam het werk al direct stii te liggen, doordat er geen per soneel voor kon worden aangetrokken. De langdurige vorst, die hierop volgde, deed een volgende duit in het zakje. Daarna heeft de bouwer steeds met een tekort aan VRIJDAG Ged. Bierslooi 77, 8.15 uur: Opening expositie kunstboeken door J. Paalman, cemsetvater Stedelijk Museum, Schiedam. Luxor, 8 uur: Ket rendez-vous in de nacht (18 Geopend: Apotheek Backer, Hoogstraat 212, tel. 2162. ZATERDAG Kolpabod, 7 uur: Zwemfeest RK WIK. Lnxor, 6.45 uur: Apachen op het oorlogspad ('14 1.1; P uur: Het rendez-vous in de nacht (18 j.J. Stadsgehoorzaal, 8 uur: Nur der Wind (24 j,). Grote Kerk, 11—11.45 uur: Gemeensch. zang „Kom zing met ons". Geopend: Apotheek Bot, BilbtonUao 66, tel. 4729. 14 december Afnemende maan Zon op 8 40»uur, onder 1Ö28 uur Maan op 6 46 uur. onder 15.47 uur Dc Katholieke Kring Schiedam had kans gezien donderdagavond in het Passage Theater beslag te leggen op de gezellige cabaretgroep van Rens van Dorth met een cabaret-show, getiteld „Even goede vrienden", Corry Brokken zou hierbij als speciale gast optreden. Het zal dan ook voor vele aanwezigen éen teleurstelling zijn geweest, toen de voorzitter van de Katholieke Kring, de heer N. J. van Baar ie in zijn welkomstwoord moest mededelen, dat Corry Brokken door ziekte verhinderd was te komen. Eerst donderdagmiddag had het bestuur het bericht ontvangen. In haar plaats traden op Conny v. d. Bos en het Leedy-Trio. De show droeg overi gens een beschaafd en stijlvol karakter, terwijl de nodige variatie in de diverse nummers aan deze voorstelling een niet te eenzijdig karakter gaven. De medewer kenden waren over het geheel genomen bekende figuren uit de cabaret- en varié- tówereld, zoals Rens van Dorth, Nanny Boda en Cas Oosthoek, waarbij de laat ste aan zijn piano voor de juiste muzi kale omlijsting wist te zorgen. Ook dc vingervlugge Fred Kops, meervoudig we reldkampioen in het goochelen, bleek nog steeds bij het publiek m de smaak te val len. Frans Rafall on Jessica van Older, gaven met hun Old Time Dance, Russisch Vuurwerk en Dansen uit het Zonnige Spa; je een drietal uitstekende dansnummers. Ondanks het feit, dat op deze avond hei bekende toneelstuk van M, J. Brusse, „Boefje" voor dc TV werd opgevoerd, was er toch nog vrij veel belangstelling voor deze cabaret-avond. Kcrstmiddag voor Geref. bejaarden De Geref. Vereniging voor Ziekenzorg en Maatschappelijk Werk te Schiedam zal op woensdag 18 december a.s. 's middags om half drie een Kerstmiddag voor de be jaarden houden en wel in gebouw „Musis Sacrum". Zoals gebruikelijk zullen de be jaarden met de auto van huis worden ge haald. Ook zieken en invaliden zijn op de ze Kerstmiddag welkom. In het GEMEENTEZIEKENHUIS te Schiedam kan geplaatst worden Inrichtingservaring vereist. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Adjunct-Directrice. BIJ de lezers van dit dngblad zijn ex velen die btj U kopen als zij U kennen. Met Uw ad vertentie wordt U bekend Maak daar gebruik van Vergroot uw om net WIN NIEUWE KT,ANTEN metselaars gesukkeld en kon hij er niet in slagen een voldoende vaste kern m te schakelen. Steeds moest eqn beroep op koppelbazen worden gedaan om het perso neelstekort op te vullen. Hot lijkt onmo gelijk, maar het zou ons toch geenszins ver onderen, als het 4e en laatste winkel centrum. in de Westv/ijk, dat in buurt Hoogkamer, waarvoor onlangs dc eerste paal wercl geslagen, nog eerder gereed komt dan het vj in keicentrum Zuidbuurt. Daar is met zoveel voortvarendheid het heiwerk verricht, dat alle betonpalen reeds in de grond zitten cn thans naarstig dc houten palen do grond in worden geheid. We ne men aan, dat de maatschappij in oprichting, die met de bouw van dit win kei centrum Hoogkamer is belast en een voortzetting vormt van het Vlaardingse aannemingsbe drijf B. on P. Both, dezelfde reputatie zal verwerven als haar voorganger, die het eerste Westwijkwinkelcenlrum Promenade- West heeft gebouwd. Maandag 23 december 's avonds acht uur, zal in de Grote Kerk op de Markt een volkskerstzang dienst worden gehouden onder auspiciën van het Vlaardings Con vent van Kerken. Genoemd convent heeft tot zijn spijt moe ten besluiten deze jaarïijkste kerstzang- dienst niet meer buiten, rond de kerstboom op de Markt te houden, omdat de belang stelling als gevolg van de in deze tijd van bet jaar vaak barre weersomstandigheden de laatste jaren beneden peil bleef. Niettegenstaande grote aantrekkelijkheid van het zingen in de buitenlucht, is toch reeds vorig jaar gebleken, dat het ook in de Grote Kerk ongedwongen kan zijn. Het ongedwongen karakter zal ongetwij feld worden gestimuleerd, omdat de lezing tussen de liederen door leken uit tie verschillende kerk wordt verricht. Naast de samenzang door alle aanwezi gen, omvat het programma kooerzang door het r.k. dames- en jongenskoor „Vurige t gen". De beteleiding wordt verzorgd door de Organist van dc Grote Kerk, de heer Gijs de Graat cn dc Chr. Karmonievereniging „Sürsum Corda". Al met al een feestelijk geheel, waar aan de gehele Vlaardingse bevolking wordt opgeroepen dcct te nemen. Do plechtige afkondiging van de vastge stelde verandering in de Grondwet, die op 3D december 1963, des voormiddgas half elf o.m. dient te geschieden door voorle zing in of voor de gemeentehuizen, zai in Vlaartlingen op genoemd tijdstip geschie den in de hal van het sladhuis. Deze voor lezing is voor het publiek toegankelijk. Spaarbank l'taardingen. verhoogt rente Het bestuur van dc Spaarbank Vlaardin- gen heeft besloten met ingang van 1 janu ari 1964 de rente op de gewone spaarreke ningen met pet. te verhogen, waardoor de rentevergoeding voor direct op te vra gen bedragen dan 3M pet per jaar zal bedragen. Tevens werd be->loten dc kantoren, voor het bijwerken van dc spaarrekeningen, niet meer in het oude, maar in net begin van het nieuwe jaar te sluiten; zodoende zal de spaarbank behalve op 31 december ook op 2 en 3 januari voor het publiek ge sloten zijn. Deze verandering is aange bracht met het oog op o.a. de Zilver'vloot- spaarrekeningen. waarop tot het eind ven het jaar stortingen gedaan moeten kunnen worden. Ondertrouwd: Jacobus Cornells van den Henve), 25 jr.. Rotterdamseweg 108 on Margaretha Hedwig Seebacher, 25 jr. Oosterstraat 64; Anlhony Johannes De gens. 27 jr., Van Hogendorplaan 143a en Christel Émmj Drutschmann, 19 jr., NAw Kerkstraat 23; Jan Bootsma, oud 25 jr.. Delft: Hippoiytusbuurt 27 en Johanna Ma ria Brederveld, 20 jr., Van Beethovensin- gel 101c; Aart Kutjt, oud 22 jr.. Bami- véld: Hoevelakenseweg 142 en Jeanne van Letten van Rossen, 39 jr. Prol. Mekelstr. 14E; Johannes Wilhelmus de Roo. 21 jr., V <1 Driftstraat 24 en Joyce Sylvia Wini fred Swaving, 23 jr., Spoorsingel 67; Hen drik Timmerman, 35 jr. Rotterdam: Bci- gischestraat 53 C en Jannetje Isabel'a Vermeulen, 30 jr., Joh. van Bijnenstr. 30; Hendrik Goemsat, 24 jr., Insulindestraat 71 on Bastiana Sluijter, 22 jr., Borneo- slraat 30; Willem Adrianus Cornells Deijl, 24 jr. Schiedam: Tollonsstr. 17 en Teupkija Annechina, Heikes, 22 jr., Magnoliaatr. 21 Gehuwd; Hendrik van Vliet, 22 jr. cn Bastiaantje Arendje Catharlna Assenbc-g, 19 jr. Arie van der Loe, 22 jr. en Anna Elizabeth van Toorn, 21 jr.; Pieter Bur gerhout. 26 jr., en Adriane Aaltje Hoog land, 18 jr. Geboren: Jacomijntje, d.v. J. G. Koldijk cn C. J. Los. Liesveld 84: Jan Robert, z.v. C. J. Sneek cn M. Kappetijn, Binnensin gel 3; Johanna Wilhelmma, d.v, A. P. van dor Pluijm en J. W. Mostert, Primula straat 4B; Arjen Peter, z.v. P. Stroeven en H, Gillissen, Dr. Wiardi Beckmansingel 305; Adrians Hendrika, d v. A. H, Kuup en M. van Wijnen, Schimmelpenninckstr. 10A; Hendrika Cornelia Maria, d.v. H, Martijn en A. W. Odijk, P. K. Drcssaart- straat 173. Aan de hand van gegevens van het Nationaal Instituut voor de Statistiek van België en het Centraal Bureau voor de Statistiek van Nederland heeft het secretariaat-generaal van de Benelux Economische Unie de in- en uitvoercij- ters van de Benelux over de eerste 30 maanden 2963 vergeleken met de over eenkomstige periode van 1962. De Benelux-landen voerden in janu- ari-oktober 3963 voor een waarde van (27.339 miljoen of bf 374,8 miljard aan goederen uit derde landen in olus 23 procent t.o.v. januari-oktober 1952), De uitvoer naar derde tanden beliep f24,004 miljoen of df 331,6 miljard, hetgeen een stijging van 10 procent betekent in ver gelijking met januari-oktober 1962. De invoer in de BLEU uil Nederland bedroeg in januari-oktober 1963 f2.257 miljoen of f 331,6 miljard, hetgeen een procent meer dan in januari-oktober 19G2. De invoer in Nederland uit de BLEU beliep f3.465 miljoen of bf 47.861 miljoen en steeg hiermede met 10 pro cent t.o.v. januari-oktober 1962. Beliep het in voerover schot van de handel met derde landen over dc maand oktober 1962 slechts f 108 miljoen of bf 1,5 miljard, in. oktober 1963 blijkt dit ruim het dubbele te bedragen. Het te kort op de Benelux-handelsbalans voor de periode januari-oktober 1963 beloopt dan ook f48B miljoen of bf 6,7 miljard meer dan in de overeenkomstige perio de van 1962 (13.135 miljoen of bf 43,3 miljard tegen f2.649 miljoen of bf 36,6 miljard). De totale intra-Benoluxhandel nam in 1962 met 11 proeent toe, het overschot van de handel in de richting BLEU naar Nederland Steeg in de overeenkomstige periode met slechts 5 procent Dit over schot bedroeg voor de eerste tien maan den van 1982 f 3.153 miljoen of bf 35.9 miljard tegen f 1.208 miljoen of bf 16,7 miljard in 1903. Do conference lijnen in het uitgaand» verkeer naar Colombo hebben in verband met de slechte arbeidsprestaties in de ha ven van Colombo een toeslag van 3.2'pet. op de vrachten ingevoerd m.iv. 1 februari 1S62. De conference lijnen hebben sinds dien de toestand in de haven nauwkeurig Ln het oog gehouden, doch er is geen aan houdende verbetering opgetreden. Integen deel, gedurende de iaatstfr weken heeft er een belangrijke verslechtering in de toch al deplorabele toestand plaatsgevonden en de lijnen zijn dan ook genoodzaakt de toe slag te verhogen tot 25 pet, te berekenen over de bruto vrachten. Deze hogere toeslag is niet van toepas sing op lading, welke rechtstreeks wordt verscheept naar Trinccmalee, Gaile en Jaf fa. De hogere toestag wordt van kracht voor schepen die de belading aanvangen op ofi na 13 december 1963.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1963 | | pagina 1