R0T7ERDAMSCH NIEUWSBLAD DHC en Fortmia gaven elkaar een doelpunt cadeau B. en w. antwoorden op vragen van raadslid -f- Moeizaam gelijkspel van VFC tegen ODS Fortune moet bakens verzetten om in le divisie te blijven Burgemeester in Grote Kerk over 150 jaar Koninkrijk Kansen bleven onbenut C' f Geen verantwoording scbuldiiï Fortuna betaalt tol aan oefenvchl Agenda HVO bracht RVVH nederlaag toe Sunlight kwam niet tot scoren WIK verloor weer met oneven goa! Uitstekend werk van Ylaardingen The Red Stars won Gelijk spel van DVO tegen RSM De heer B. Maat overleden In memonam Verrassende zege van Vlaai-dingen Dick v. d. Meer won crossloop TSB Mon royaal van Sliedreclil ROTTERDAMSCS NIEUWSBLAD MAANDAG 2 MAART 1964 HeoM««rt»eh*p ui Kefectfo: VLAARDINGEN, Sm. Hav.nstraat 1 - Tri. 3229 MMIr. Tti. HA VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 11.30 TOT 19.30 OOR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 Beide doelpunten waren cadeautjes. Zij vielen in de eerste helft Kort na elkaar. Fortuna scoorde het eerst. Tien minuten voor de rust. In het strafschopgebied van DHC ging de bal van de ene Fortunavoorwaarts naar de andere, zonder dat er iemand tot een schot kwam. Toen dan eindelyk Jan v. d. Berg een slap schot van zijn voet liet vertrekken, leek ook deze aanval op niets te zullen üitfopen. Maar de bal kwam tegen het been van Tctteroo en caramboleerde in het Delftse doel. Twee minuten later al was het weer gelijk. Ook na een felle schermutseling. Brilleraan wilde de bal \vegwerken, maar plaatste hem voor de voeten van de schietgrage Rijnvis, die van enkele meters afstand frank en vrij kon inschieten. De slechte kwaliteit van beide doelpunten was karakte ristiek voor deze stryd in Delft, die bepaald niet in staat was het publiek de kou te doen vergeten, Het spel bleef ver onder de maat van Ie divisie voetbal. Er zat geen lijn in. Er werd slecht geplaatst en veel door de lucht gespeeld. De spelers vonden elkaar zelden of nooit in een goede combinatie. Het was veelal een aaneenschakeling van individuele acties. Het tempo stond daardoor op een zeer laag pitje. Slechts de punten verdeling kon bevredigen, waarbij een 00 resultaat nog bevredigender zou zjjn geweest. It* it tegen de doelman. De achter de Delftse 4-mansv oor hoede opererende Schuurman probeerde het met afstandsschoten, die niet van gevaar waren ontbloot. Het ge vaar voor Fonuna dreigde echter vooral van de Delftse linkervleugel. Jan Kramer moest het voortdurend tegen twee tegen standers opnemen. Hoe uitstekend hij zich ook van zijn taak kweet, hjj kon toch niet voorkomen, dat ol Rijnvis Of Schook. die op de linkervlec. :1 voortdurend van plaats verwisselden, in vrije positie kwam. De man by Fortuna, die dit m de gaten had, was de vervanger van de geblesseerde Jan. Baksteen, rechtsbuiten Henneveld. Waardoor wc niet zelden het typische schouwspel beleefden, dat de rechtsbuiten van Fortuna de linksbuiten van DHC ging dekken. Jan Kramer werd het slachtoffer van de onbegrijpelijke Fortuna-opstelling van drie verdedigers tegenover de vier mansvoorhoede van DHC. Eens temeer rr«a. nifesteerde zich, dat sjaak Jansen als hali- speler geen begrip heeft voor zijn verdedi gende laak, waardoor de Portuna-defensie bepaald met sloot cn DHC vaak gevaarlijk kon worden. Maar ook aan de andere zijde liet de Delftse defensie zoveel steken val len. dat ettelijke Fortuna-doelpunten zou den zijn gevallen, als Jan Beuman en Eddy Ver weel nog de schutters waren geweest tut het kampioensjaar. Men mag daaruit niet afleiden, dat de elftallen zich geen kansen hebben kunnen scheppen. Verre van dat. Maar de afwer king was zo erbarmelijk slecht. Ver weel, Boumau en Biankenstein hebben er di verse gehad. Voor de rust althans. Want in de tweede helft heeft Fortuna weinig meer in de melk tc brokkelen gehad. Toch. kreeg Jan v. d. Berg toen de meest geheide kans. Dat was vrij kort voor het einde. Kees Biankenstein kwam in goede schiet positie, maai- bediende de zich buitenspel lopende Jan v, d. Berg. Doch de grens- icchter vlagde niet en de scheidsrechter floot niet. Beiden hadden al zo vaak ge vlagd en gefloten voor de steeds maar fn de buitenspelval lopende Fortuna-voor- waartsen. Jan kwam moederziel alleen voor doelman Kalden, doch zag kans de bat ver naast en over te schieten. Even later moest doelman Ton Horik Fortuna nog voor de nederlaag behoeden. Uit een hoekschop schoot Den Engelse prachtig hoog in de hoek, maar even prachtig tikte Ton de bal tot hoekschop. De vele kansen waren beslist niet het gevolg van goed aanvalsspel, maar van zwak verdedigen. Reeds in de achtste rai-^ nuut miste de overigens excellerende stop per Bavelaar grandioos. Kees Biankenstein treuzelde evenwel te lang bij de opgeleg de kans. Eerst schoot hij tegen twee toe- et ormen.de verdedigers aan en vervolgens Kees Biankenstein kreeg door een misser van Bavelaar een oven schiet kans. Hij tYeuzelde echter 20 lang, dal twee DHC-ers zich in de beau van zijn schot konden toerpen. Toen hy voor de tweede maal aanlegde kon de inmiddels uitgelopen doelman zich op de bol loerpeti. w In antwoord op vragen, die het P.v.d.A.- raadsiid. mevrouw L. van Duijn-Spruij'. heeft gesteld met betrekking tot het beleid, dat burgemeester en wethouders hebben gevoerd ten aanzien van het verlenen van hinderwetsvergunningen aan EXCK en DeUa-Chcmie, heeft het college oa ge zegd dat beleid nog steeds juist te achten. B en w. hebben alhjd het standpunt in genomen, dat onderdelen van bedrijven af zonderlijk bezien moesten worden, waar het ging om een aanvraag van een hinder- weisvergunnmg. 7aj achten dat een prak tische manier van werken, die ook eldcis wor-it toegepast en die niet het risico mee brengt zoals door mevrouw Van Duijn werd gevreesd dat bepaalde onderdelen buiten de werking van de hinderwet val len. Dat kan alleen het geval zijn met on derdelen, die op zich zelf niet hinderwet- plichtig zijn en redelijkerwijs geacht kun nen worden geen deel van de inrichting uit te maken. De loods in kwestie werd gebouwd voor opslag van mengmeststoffen en die goede ren komen niet voor in de opsomming, door de wetgever opgemaakt, van inrichtingen, die hinderwetplichtig zijn. Doordat later de loods een enigszins andere bestemming kreeg dat hebben b en w. ,il op eer dere vragen van mevrouw Van Dm» 11 meegedeeld valt zij nu wel onder de be palingen van de Hinderwet en is dus op genomen in een nu lopende aanvraag. Terwijl Fortuna in een steeds fellere strijd met het degradatiespook is gewik keld, breekt de roodgelen bovendien d» toestand van het ©efenveld lelijk op. Dit met j-intels halfverhardc veld blijkt bijzon der gevaarlijk te zijn- Eerst geraakte Jan Kramer hierop dermate geblesseerd, dat hij voor vele wedstrijden werd uitgescha keld. Afgelopen vrijdagavond werd Jan Baksteen hiervan het slachtoffer. Bij een val kwam zijn knie dusdanig in aanraking met „iets" In de grasmat, dat deze tot op het gebeente werd opengehaald ei» met 15 krammen in het ziekenhuis moest wor den gehecht. Ook hij is nu voor vele wed strijden uitgeschakeld. Eddy Vcrweel kwam vrijdagavond eveneens ten val raakte gewond. Maar gelukkig minder ernstig, D& situatie wordt voor Fortuna steeds bedenkelijker. Maar nog is de kloof niet on- -m In de slechtste wedstrijd, die wij van de geel-zwarten dit seizoen hebben gezien, hebben van Der Burg en zijn mannen een moeizaam I—1 gelijkspel behaald op het eveneens zwakke ODS uit Dordrecht- Voor al in de eerste helft was het spel van Je thuisclub bedroevend slecht en de weinige toeschouwers in het Sportpark zullen dik wijls de neiging hebben gehad om hun la^ vorteten uit te fluiten. En hoewel wij deze Dianier van meeleven ten sterkste afkeu ren, moeten wij eerlijkheidshalve toegeven dat de spelers, een paar uitgezonderd, het er ook naar maakten. Volkomen ongeïn teresseerd liepen zij over het veld, hals starrig weigerend zich ook maar eniger mate in te spannen. Daarbij Jcwntn nog, dat de opstelling van Klomvens als mid denvoor een volkomen mislukking bleek, rodat er van deze linie, althans in de eer ste helft, totaal geen gevaar uitging. Het begon bovendien slecht voor de geel-zwarten. Reeds direct na de aftrap ontstonden er enige moeilijkheden door kh loslopende hond, die de groene mat Dpzocht om. zijn (of haar) speelse bui uit MAANDAG baxor, 8 uur: Where the boys are (18 jr). Excelsior. 7.15 uur. Ruilbeurs van de Ned. Ver. be Verzamelaar DINSDAG Goudsesinffel 8la, 2.30 uur. Groene-Kruis- cursus moederscbapszorg en kinderhygiéne. Stadsgehoorzaal, 8 uur. Boe kemveeka vond; Albert Vogel met literaire one-man show ..Van en over Couperus", vmta r, 8 Unr, Where the boys ate <18 jr). 2 maart Afnemende maan Zon op 7 22 uur. onder 18.23 uur Maan op onder 934 uur te leven. Doelman Woudstra kreeg het er echter dusdanig benauwd door, dat hij veel te Iaat reageerde op een afstandsschot van rechtsbinnen Ten Braak, dat via de onderkant lat en binnenkant paal in het doel caramboleerde, 01. Hardnekkige pogingen om de hond te ver wijderen hadden slechts gedeeltelijk suc ces, want het dier kwam opnieuw terug en nu koos het zijn domicilie in het doel van Woudstra. En opnieuw volgde er een schot van Ten Braak, dat als het eerste via de lat doel trof. Gelukkig voor de thuisclub had scheidsrechter Slmonis ech ter ai afgefloten, zodat dit doelpunt werd afgekeurd. De hond werd nu met alle kracht het Sportpark uitgejaagd en het spel werd voortgezet. Een spel, dat' niet kon boeien, omdat beide elftallen zeer slecht voetbal speelden. De VFC-defensie was door het opnemen van Van der Burg als stopper aanmerkelijk sterker gewor den, maar desóndanks moest Woudstra en kele malen ingrijpen bij schoten van de ODS-aanvallers. Bij een van deze acties werd hij dermate gewond» dat de jeugdige Van der Vaart zijn plaats moest innemen. Zonder hoogtepunten kwam de rust, en. ook zonder dat VFC gevaarlijk had kun nen worden. In de tweede helft kwamen er dan ein delijk enige goede acties van de geel zwarten en nadat doelman Bosman enige goede reddingen had verricht e" links achter Muller een kopbal van Van Fessum uit het doel had gekopt kwam dan einde lijk de gelijkmaker, die door Van der Mark met een prachtig schot werd ge scoord, Het was het laatste wapenfeit van deze strijd, die beide partijen een puntje opleverde, maar die qua voetbal geen mo ment kon boeien. Het DHC-ctoel kruipt door het oog pan de naald. Een diagonaal schot van Verweel vliegt over de doelman heen tegen de voorkant van de lat en ver volgens in de richting van de hoekvlag. Dank zij uitstekend spel van de HVO- achterhoede, met als uitblinkers doelman Vink, Van Wolferen en Michel heeft HVO een kleine overwinning behaald op het leidende RWH, In de eerste helft was de thuisclub sterker, maar reeds toen hadden de HVO-verdedigers hun vorm te pakken, zodat succes voor de RWH'ers uitbleef. In de HVO-voorhoedc wilde het in deze eerste helft niet zo best lukken, waarmee de 00 ruststand verklaard is. In de tweede ftelft werden de aanvallen van HVO gevaarlijker doordat zij veelal over de vleugels werden opgezet. "Wel trachtte de thuisclub de overwinning te forceren, maar toen dit niet lukte, ook al door goed werk van Vink, werd het spel van de blauw-witten onzekerder. Veertien minuten voor het einde viel de enige tref fer in dit dueL Hofman bracht de bal goed voor het RWH-doel, waar Post gereed stond om de RWH-doelman. met een kei bard schot te passeren, 01. Ondanks wanhopige pogingen van de Ridderker kers om alsnog verandering in deze stand te brengen hielden de HVO'ers stand, waarmee zij Pelikaan een niet te onder schatten dienst bewezen. Deze ploeg is nu namelijk de nieuwe lijstaanvoerder gewor den. Tegen Hellevöetsüuis heeft Sunlight door lopend een overwicht gehad, maar de schutters faalden dit keer. Omdat ook Hel- levoetsluis het vizier niet juist had ge steld, werd het dus een doelpuntloos duel dat beide teams een puntje opleverde. overbrugbaar, met een achterstand van 2 en 3 punten op fesp. VW en Enschedese Boys. We voorspellen Fortuna ichter een zekere degradatie, als nu niet onmiddellijk op het 4-2-4 wordt overgestapt. Want dit is da speelwijze, waarvoor Fortuna de spe lers bezit en waarbij iedere speler zoveel mogelijk op de plaats komt tc staan, die hem het bes'e ligt- Dit is bepaald «iet het geval met het dnebacksysteem, waaraan hardnekkig wordt vastgehouden. Fortuna heeft hiervoor niet de benodigde schake lende birmenspelers. Hel moet daarbij Sjaak Jansen op een plaats zetten, waar hij niet thuishoort. Verdedigend schiet hij als haifspeler *ckort en aanvallend houdt hij het spel te veel op. Hij heeft er ook niet voldoende lucht voor, Een stuwende spe ler in liart en nieren als Jan Baksteen moest daarbij naar de rechtsbuitenplaats worden gedirigeerd om Jan Kramer in het elftal tc kunnen opnemen. Kees Blanken- al ein noch Eddy Verweel kan els binnen- speler de veeleisende taak van schakel- speler opbrengen en als zodanig het ver band tussen de linies onderhouden. Ger Robbemond is als stopper door zijn flegma nie; betrouwbaar genoeg. Hij mist voor deze sleutelpositie in de defensie de nodige terrier-mcntHÜteü. Fortuna kan ook geen bijf volwaardige voorwaartsen op de been brengen. De vele mislukte proefnemingen van de laats'e tijd tonen dit maar al te dui delijk aan. Jungerius, Strolnck en Va: der Zwan werden achtereenvolgens t" licht bevonden. In arremoedc hoeft men Jrti v-d. Berg weer naar de voorhoede la te i verhuizen, die echter als voorwaarts niet meor mee kan komen. Jan doet altijd reusachtig zijn best, maar zijn spel sor teert in de voorhoede geen enkel effec' meer. Ook Sjaak Jansen en Jan Baksteen werden zonder succes enkele malen naar de voorste linie overgeheveld om een 5- mansvoorhoede te formeren. Kortom» wat Fortuna steeds heeft geprobeerd :s de spe len onder to brengen in het 3-bachsysfeem, in plaats van de speelwijze aan te pa«sen aan de sterks*e spelers. Onder het motto: we moeten op de aanval spelen en niet ver dedigend. Alsof het 4-2-4 automatisch een verdedigende speelwijze inhoudt. De vele elftallen, die dit toepassen, weerleggen dit wel afdoende. We behoeven niet pp An.ier- lecht. en andere vooraanstaande clubs te wijzen, maar slechts *erug te grijpen op de wedstrijd van gisteren DHCFortuna. Speelde DHC met zijn 4-2-4 verdedigend? De tweede helft leerde wel anders. De kwestie is, dat men gesloten verdedigt, wanneer dat nodig Is en aanvalt, zodra dit mogelijk is, met behoud van een gesloten verdediging. SITTARDIA ALS i OORBEELD Kijk naar Sittardia, dat 2e op de ranglijst staat. Sittardia speelt 4-2-4, waarbij een haifspeler stop pert en de stopper achter hem als „ausputzer" fungeert Laat For tuna zich aan dit voorbeeld spiegelen door Sjaak Jansen achter stopper Robbemond de steekjes te laten opvangen, die zijn drie verdedigers vóór hem laten vallen. Deze taak ligt Sjaak als gegoten en Ger Robbemond. alsmede Jan Brilleman, krijgt daarbij de zo broodnodige ruggesteun. Dan kan Jan Baksteen op het middenveld zijn hart ophalen aan zijn stuwdrang, Zolang hij geblesseerd is, zou Eddy Verweel dezp taak kunnen overnemen. Want Eddy is als voorwaarts voorlopig duidelijk te traag en het ligt hem juist bijzonder van uit het middenveld op te rukken. Hij kan waar schijnlijk ook de op maat gelrokken diep tepasjes geven, die Jan Bouman behoeft. Laat men onder de huidige omstandighe den nog eens een beroep doen op Lajos Ta- mas en Arie Don, die ongetwijfeld de meest talentvolle buitenspelers zijn. Blij ken zij in mentale instelling toch weer te- kon te schieten, dan is er nog geer» man over boord. Een zwakkere bezetting van de buitenplaatsen dan in de laatsfe tijd, is rret mogelijk. Kees Biankenstein is slechts te gebruiken als vooruit geschoven voor waarts, om als a(werker te fungeren. Dap-in ligt zijn kracht. Laat Fortuna bovenal van het stilstaande voetbal af stappen en terugkeren tot het beweeglijke open spel uit de kampioensperiode. Mor jef switchende viermansvoorhoede, die de gehele terrembreedt benut En met een ge stoten 4-mansdefcnsie. Of is Fortuna ver geten. dat het daarmee enkele jaren geiecl kampioen werd? De kloof kan nog over brugd worden. Fortuna kan nog voor het fe dsvisieioetbal behouden blijven. Maar dan kan niet langer worden gewacht met de bakens te verzetten. B. cn w. zeggen in hun antwoord ook nog. dat naar hun mening de Hinderwet ern rijksaangelegenheid is en dat het col lege slechts medewerking geeft aan <U' uitvoering van die wet. Op grond hiervan menen zij voor het In dit verband gevoel de beleid geen verantwoording schuldig te 7ij»i aan de raad. Desondanks hebben zt] echter mevrouw Van Duijn antwoord wil len geven Met een 23 nederlaag op eigen veld tegen Giaaf Willem II heeft WIK zijn aan hang weer hitter teleui gesteld. Gelukkig loor WIK verloor ook Hillesluis. waai door WIK in Htllesluis een strohalm behoudt. Met een gelijk puntental, maar iïipI een wedstrijd meer gespeeld, prijkt Hillcsluis 5g onder WIK Din de Rond moet het onprettige gevoel gehad heb'oen, dat de WIK -nederlaag aan hem is te wijten. Immers, twee terug speelballen van hem op zijn doelman wa ren de onmiddellijke oorzaak van twee doelpunten. WK nam reeds na 12 minuten een 10- oorsprong. toen H. van V'uet een trekbal an Van Veen op ziin schoen nam en on houdbaar scoorde. De bezoekers hadden succes met hun aanvallen over de vleugel spelers te leiden. Na een half uur resul teerde een voorzet van rechtsbuiten De Bruijn in een doelpunt van mid voor Bij loos. WIK had pech. toen een door de Graaf Willem II-doelman gekeeide kogel an H. v. Vliet voor devoeten kwam van P. Vermeulen en diens harde schot door een aehterspeler \an de doellijn kon wor den getrapt. Het Denis de Rond-drama speelde zich na de hervatting af. waar door WIK, ondanks een grote veldmeerder- heid. op een 13 achterstand kwam. Een terugspeelbal van deze speler kon de doel man voor een aanstormende tegenstander slechts wegtrappen. Daarbij schoot hij tegen Din de Rond aan, waardoor de bal in eigen doei caramboleerde. Pech en het onbenut laten van kansen hielden een voortdurend aanvallend WIK van de ver diende gelijkmaker af. Zeven minuten voor tijd kreeg WIK de genadeslag. De midvoor van de bezoekers sprintte op een door Din de Rond naar zijn doelman te ruggespeelde bal en slaagde er daarbij in zijn dub op l3 te schieten. Enkele mi nuten voor tijd kwam WIK door M. v. Rossum op 23. Maar dit was te laat om de nederlaag nog tc kunnen keren. Het betekende de zesde nederlaag met de on even goal van WIK in deze competitie- Vlaardmgcn beeft zaterdag weer eens het zoet der overwinning mogen smaken. Door enthousiast spel versloegen de groen- witten TOGR op eigen veld met 10 en deze zege heeft des te meer waarde, om dat de Rotterdammers op de tweede plaats zetelen. Het technisch betere spel van de thuisclub werd teniet gedaan door het en thousiaste spel van Van der Windt en zijn mannen» Nadat de rust met 00 was ingegaan, slaagde De Vries er in 10 min voor het einde zijn ploeg de leiding te geven en de ze voorsprong werd in de resterende tijd uitstekend verdedigd. Een goed resultaat dus voor de Vlaardingers. Goed spel van The Red Stars leverde in de thuiswedstrijd tegen Groen-Witten een verdiende 2—0 zege op. In de 20e mi nuut scoorde Middeldorp de openingstref fer, die ver in de tweede helft werd ge volgd door een doelpunt van dezelfde spe ler. nadat de spil van dc gasten de bal had gemist. Dc tegenacties van dc gasten leverden niets op. zodat de S'ars een 2—0 overwinning op hun lijstje konden boeken. Het 2—2 gelijke spel, dat DVO behaalde in de uitwedstrijd tegen RSM was een juiste uitslag van dit duel. DVO nam door Bastemeijer al na 5 minuten de lei ding, .maar een strafschop wegens hands van een der zwart-wuten betekende de ge lijkmaker, 11. In de tweede helft schoot Van Eijk zijn ploeg uit een vrije schop op 12, maar de Rotterdammers wisten voor het einde via een dubieus doelpunt toch nog op ge lijke hoogte te komen. 2—2. Rest nog te vermelden, dat doelman Jungblut in deze wedstrijd uitstekend op dreef was. Tijdens een familiebezoek is eind vorigs week te Utrecht overleden de heer B. Ma?.t gepensioneerd hoofdambtenaar van de ge meente Vlaardmgcn. De heer Maat. die 67 jaar is geworden, was ruim 42 jaar in gemeentedienst werk zaam. nl. van 1 januari 1919 tot ziin pensio nering op 1 juni 1961. In het laatst in de rang van administrateur was hij sinds 1 maart 1942 chef van de afdeling bevolking, burgerlijke stand, militaire zaken en ver kiezingen. Ook naast zijn ambtelijke loopbaan heeft de overledene vele verdiensten gehad voor de gemeenschap, hij was bv een belang rijke figuur i» het verzet tijdens de bezet tingsjaren Zijn verdiensten vonden erken ning door zijn benoeming tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau en de toekenning van de penning der gemeente Vlaarelingen Donderdag overleed 'e Vlaardtngen op 53-jarige leeftijd de heer H. B. Spuy broek, hoofd brandmeester van de gemeentelijke vrijwillige brandweer. Hij was ruim 35 jaar aan de plaatselijke brandweer ver borden. De teraardebestelling geschiedde and nog op de algemene begraafplaats. Uniek mag wel worden genoemd, dat alle Vlaftrdmgse zaterdagclubs binnen de lijnen kwamen zonder dat er een verloor. Van de 14 te veroveren punten werden er slechts 2 verspeeld. Een bijzonder grote oogst derhalve. Aan de successen van Zwaluwen, HVO en TSB voegden in de on derafdeling VJaardïngen en The Red Stars overwinningen toe en kwamen DVO en Sunlight tot een puntenverdeling. Vooral de o—i-zege van Vlaardingen, bij titelcan- diclaat TOGR was opmerkelijk en voor Vlaardmgcn hoogst belangrijk. Het nam daarmee een voorsprong van 3 punten op hekkesluiter Bolnes, dat van het bezoeken de Rozenburg met 16 dc kous op de kop kreeg. Het 2—2 resultaat van RSMDVO was een normale u.tslag. DVO en Vlaar- dingen hebben nu beide 9 punten, maar DVO uit een wedstrijd mindei. De 20- zege van The Red Stars op Gtoen Wit R betekende, dat deze twee clubs stuivertje wisselden. TRS staat nu 3e op dc rang lijst met 16 uit 12. achter N'BSW met 17 uit 13 en SC Zuiderpark met 19 uit 13. Sunlight ktvam tn Hellevoet sluis tot een 00 resultaat on handhaafde zich hiermee op de zesde plaats met 12 uit 13. Op de Zuiöhollandse crosskampioen- 5.chappcn, die zaterdag op het landgoed Duinrell werden gehouden, heeft Fortuna- atleet Dick van der Meer voortre[lelijk hij de C- en D-senioren gedebuteerd. Deze categorie moest het parcours van .1 km driemaal lopen. Na de eerste ronde lag hij op de 5e plaats. Maar hij ging steeds beter lopen. In de laatste ronde liep hij onbedreigd van zijn rivalen weg en legde beslag op het kampioenschap tn de tijd van 19.17.4 Henny Smït kon het in de ca tegorie A- en B-senioren niet bolwerken, Het hoge tempo van de koplopers werd hem op de duur te machtig. Hij moest hen loslate» en eindigde op tie 14c plaats. Henny is echter \oor crossloper niet in de wieg gelegd Hij doet hieraan slechts mee om zich tc harden. Op do komende indoorwedstrijden en van de zomer op de sin tel baan zal hij wel beter uit tte voeten Romen. Hij zal dan in de A-klas debute ren. Jack v. rl. Meer werd 7e bij de A~ junioren, In dc thuiswedstrijd tegen Shcdrecht speelde TSB een futloze eerste helft, waar van de gasten dankbaar profiteerden. Door Nieuwendorp kwamen zij op 0—1 en hoe wel Floor van den Berg deze achterstand direct na het scoren van de SI.-treffer ni velleerde, was het toch Sliedrecht dat de rust met een voorsprong inging. Ver schoor slaagde er namelijk in uit een hoekschop te scoren. 1—2. Een heel ander TSB kwam in de tweede helft tot uitstekend spel en de gasten moesten hun voorsprong al na 2 minuten prijsgeven door een treffer van Naaktge boren. 2—2. Een strafschop van van der Have bracht de TSB'ers op 3—2 en in het laatste kwar tier brachten Van den Berg en Naaktge boren i2xl de eindstand op 62. Tijdens een bijzondere bijeenkomst in de Grote Kerk heeft burgemeester mr. J. Heusdens zaterdag een herderkiagstoe- spraak gehouden ter gelegenheid van. het 150-jarig bestaan van het Koninkrijk (ISI3-1363). Do burgemeester ging daarbij nader in. over de betekenis van de her denking, waarin hij de nadruk legde op de drie begrippen; onafhankelijkheid, vrij heid en constitutionele monarchic. De begrippen onafhankelijkheid en vrij heid achtte mr. Heusdens nauw aan el kaar verbonden, zodat deze niet geschei den. maar onderscheiden moeten worden. Kan 150 jaar onafhankelijkheid wel met recht worden herdacht, zo \roeg de bur gmeester zich af. Hij stelde dat de onafhankelijkheid geen absoluut begrip is. Nederland is afhanke lijk van zijn bondgenoten omdat het niet alleen, maat wel met elkander in staat za) kunnen zijn om mogelijke indringers an het lijf te Imudcn. Mr. Heusdens zei dat de meest essentiële waarden van de vrijheid reeds van het begm onzer onafhankelijk heid zijn vastgelegd m zeer belangrijke artikelen van de grondwet. Als enkele voorbeelden noemde hij de vrijheid van ;odsdienst. de w-ijheid van drukpers, di? onschendbaarheid der woning en sinds 184S de vrijheid van vereniging en \erga- dering. De bewogenheid rondom de verloving van prinses Irene en rond haar overgang naar een ander geloof, \erklaarde mr» Heusdens uit het feit. dat het koninklijk gezin zoveel he tekent voot ons. Als dit niet het geval was geweest, zouden we met el kaar niet die belangstelling, dat meeleven hebben opgebracht, zo zei hij. ,.Onze onafhankelijkheid, onze vrijheden onze constitutionals monarchie: ik hoop dat hot Nederlandse volk zich in het jaar 2013 evenzeer en met vreugde kan bezin nen op deze waarden, aldus besloot mr. Heusdens zijn toespraak vanaf de kansel tn de Grote Kerk. Deze herdenkingsdienst werd mede ge- otgamseerd dank zij het initiatief van rnej» A. den Duik, hoofdleidstcr van dc Prinses Irenek leuter schooi, lid van de Vlaardlngse jeugdgemeenteiaad en van de Christ. Hist. Jong, Groep. Zij zond enige tijd geleden een brief aan de gemeenteraad met eeti verzoek om een herdenkingsdienst te hou den in het kader van het ..150 jaar Konln- rijk", B. en W. stelden toen de raad voor om het schrijven voor kennisgeving aan te nemen, omdat het ge\ raagde buiten de competentiesfeer zou leggen van alle or ganen van het gemeentebestuur Onder de aanwezigen bevonden zich en kele burgerlijke en kerkelijke autoriteiten alsmede de leden van het Vlaardings Co mité Nationale Gedenkdagen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1