fraMm mus In bioscoop Pandora doorstak zich met hoedenspelden hij Drankfles een als embleem scooterclub voor Vele nieuwigheden op de Inhahe 1964 Matthdm Passion: soberder uitvoering op hoog peil GEMEENTE SCHIEDAM meet-assistenten M O N O PO L E Fakir Henning na 40 jaar in Schiedam terug ATO AAK. ANNËE& 't Schotse Vendel hield een ouderavond Branders-brug is aanbesteed asmss^Ó-* Weer 'n kaartconcours om paaseieren Nederland en Oranje beraadt zich Nieuwe klanten voor U! lerihfHMip M SCHIEDAM, BftOERSVEST 3 - TELEFOON 6S091 KLACHTEN over bezorging: Schiedam: van 17,30—19.30 uur Tel. 67292, Rotterdamsedijk 232c. Keihel: Tel. 01808—252, Kerk- weg 79. Buim veertig jaar geleden trad in de Schiedamse bioscoop Pandora, die onder leiding stond van de thans 72-jarige heer Dettmeyer, een met bij. zondere krachten uitgeruste figuur op, die onder de naam Professor Hcn- ning in Schiedam, Rotterdam, Vlaardingen, Delft en Overschie grote sen satie veroorzaakte. Professor Herming was nl. een wonderlijk man met doordringende ogen, een hypnotiseur, waarvan zelfs nu nog de wonder lijkste verhalen in omloop zijn, „Pas op voor professor Henning," zei men tegen een spotter, „die professor behoef je maar even aan te kjjken en je bent vast in slaap." „Hoor die!" zei de spotter en hij gaf de hypnotiseur een hand en keek hem diep in de doordringende ogen. Een ogenblik later reikte professor Henning hem een prop papier: „Hier een lekkere appel dat zal je goed doen En de spottende glimlach was van zijn ge* zicht verdwenen en hjj kluif de het papier op alsof het een sappige appel was Hjj kon zich ook zelf hypnotiseren, die professor Henning,j en twee weken lang gaf hjj zijn verbazingwekkende seances voor een ademloos publiek. Als een soort Europese fakir stak hij de lange hoeden spelden van die dagen door tong en neus en biceps, kennelijk zonder dat het hem pijn deed, maar ook zonder dat er een druppel bloed naar buiten welde. Zelfs medici waren by deze lugubere proeven aanwezig en con stateerden tot hun verbazing, dat Henning door zyn grote wilsconcentra- tic niet alleen de pijn kon uitschakelen, maar bovendien de aderen van ïyn lichaam in bedwang kon houden. We hebben ze dezer dagen gezien, de doktersattesten: een vergeelde brief van wijlen dr. A. de eeuw uit het jaar 1S23 en een verbaasde verklaring van dr. A. H. de Bruin, toentertijd directeur van het ge meenteziekenhuis te Schiedam. Nu veertig jaren later is professor Henning nl. weer in onze stad opgedoken, een ove rigens zeer tastbare schim uit het verie- de, maar toch: een schim uit een heel an dere tijd, toen men nog warm kon lopen voor telepathen en hypnotiseurs, toen men heerlijk kon griezelen bij het aanschouwen van een fakir, die zijn lichaam met roesti ge naalden doorstak, toen men nog hun kerde naar het psychologische wonder van «en man, die zich levend liet begraven en zonder voedsel en zuurstof in leven bleef in omstandigheden, waarin u en ik al lang de geest zoude hebben gegeven. Dit mi rakel vertoonde professor Henning en nog vele soortgelijke mirakels Volgens een verslag uit die dagen, in onze krant liet de toen 21-jarige hypnotiseur „zijn hele li' chaam met hoedennaalden doorsteken, zon der dat hij er iets van voelde en hij is dan zoo onder eigen kracht gebracht, dat men door aanraking kan bemerken, dat hij ge heel gevoelloos is 'n ZESDE ZINTUIG Bovendien wist hij van onbekenden de levensloop te vertellen met een nauwkeu righeid, die verbluffend was. Wij lezen in die oude knipsels uit het Nieuwsblad van eon dame, die diende als proefkonijn. Pro fessor Henning constateerde langs de weg der telepathie, dat zij een week voordien in het Rotterdamsch Nieuwsblad een hu welijksadvertentie had geplaatst en dat zij weldra haar keus zou kunnen maken hoe kan het anders? uït een groot aantal aanbidders. Het moet tot op een Oudstrijders in intieme sfeer Waar schijnlijk door het zachtere weer was het dinsdagavond op de maandelijkse contact bijeenkomst van de Ned. Bond van Oud- Strijders en Dragers van het Mobilisatie- kruis, welke zoals gewoonlijk in het ge bouw voor Chr. Sociale Belangen werd ge houden, aanmerkelijk drukker dan de vo rige maal. De vele dames ct.nzieh onledig met de sjoelbak. De 1 Bosman zat ijverig aantekeningen le maken bij het schieten op de schijf. De schietsport blijkt steeds meer belangstelling te krijgen. Over het groene laken van de biljarttafel rolden de ballen de gehele avond rusteloos voort. Het edele damspel had ook nog niets van zijn oude aantrekkingskracht ingeboet en natuurlijk werd er „een kaartje gelegd". Wat het meest altijd opvalt bij deze Oud- Strijders, is de gezellige sfeer van deze fn- tieme bijeenkomsten. Op 46 f ïhoïen nad vandaag het schrifte lijk examen plaats voor het verkeersdiplo- ma. Daaraan namen 1513 scholieren deel. Ben brandje ontstond tussen plafond en vloer Sn de winkel M. v. T., Dam 19 als gevolg van het vlamvatten van een in de schoorsteen ingemetselde balk. De brand weer bluste de zaak met de nevelspuit na het openbreken van de vloer. De balk werd afgezaagd. WOEVSPAG 11 MAART Chr, Soc. Belangen, a uur: Alg. Fotokring Schied.: Contactavcnd. Irene, 8 uur: fc'HGE: Gemeente-avond. Irene, 8 uur: Prinses Irencseftool: Schoolavond N-H. Consistorie Westlrankelandsestr. 8 uur: cis. Hot» —»r over Honest to God. 1DAG 12 MAART, passage, j i* Gymnasttekver. DOK: Gymt nastiekui" n.'if, Irene, 20 u* Vilhelminaschool: Jubileum viering, Irene, 14 iS «ur: Ned. Ver v. Huitvrouwen: Lezing. Chr. Soc. Belangen, 20 uur: Arjas: Bijeenkomst. Irene, 20 uur: Chr. VGLO: Ouderavond. FILMS. Passage Theater: Als mijn slaapkamer kon spreken, vnjaag, maandag t.e.m. woensdag 2 en 8.15 uur; zaterdag en. zondag 3—4.16— 7—9.15 uur. Monopole; woensdag 2 uur: matinee: De ge vreesde speurder; S uur: Verloren Helden. EXPOSITIES stedelijk Mtweum: Schilderijen, gouaches, te keningen, Tamas Konok en KaUIin Herey Grafiek Kees Okx, APOTHEEK y. Westendorp, Parkweg 207, tel. 67674. haar nauwkeurig met dc feiten hebben ge klopt, want we lezen nergens een tege- spraak. Op 20 april 1923 werd professor Henning in het bioscooptheater Pandora gehuldigd en behalve bloemen kreeg hij uit handen van een commissie een cadeau onder couvert, een diploma en een zilve ren medaille, als blfjk dat zijn optreden in het toen nog stille provinciestadje Schie dam dat zoals gezegd twee weken had geduurd door de burgerij bijzonder op prijs was gesteld. Niet door iedereen ove rigens, want de bladen stonden, vol inge zonden stukken vóór en tegen de hypnoti seur. Iedereen kan zich stijf houden tus sen twee stoelen, zo schreven de ongelovi gen en: kom en overtuig je! schreven de bewonderaars, die avond aan avond van de partij wilden zijn en de sensatie wilden ondergaan van de massa-suggestie, die de handen van de toeschouwers in de zaa3 aan elkaar gekluisterd hield wanneer de jonge professor dat wenste. De belangstel ling was zo groot, dat de muziekhandel Hakkert een grammofoonplaat verkocht met een lied, waarin de verdiensten van de hypnotiseur werden geroemd: „Het is weer professor Henning in de stad; dat is een reuze pret en daarom zullen wij nu eens gaan fuiven Een ieder danst een ieder springt en zingt; een leuke mop wij zingen, hossen, dansen, woelen, schui- ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG II MAART 1964 De padvinrlersgroep Het Schotse Ventiel aangesloten bij de NFV, gaf dinsdagavond in gebouw Sursum Corcla een ouderavond, die geleid werd door de twee leden van de groepscommissïe, samengesteld uit de ouders, de heren A. F. Burger en G. Uyi, De groep bestaat u:t eenentwintig welpen onder leiding van de Akela mevr. Noor- dermeer. en zeven verkenners onder leiding van vaandrig W. Edel. het geheei slaat o.l v. hopman J Noordermeer. Het Schotse Vendel beschikt sedert drio maanden over een eigen clubgebouw aan de Parallelweg en men heeft daar een aar dig stuk grond van 400 m2. Bij het verkrij gen en inrichten hier\an heeft men veel medewerking ondervonden van de zijde der gemeente, m het bijzonder van de heer S. Kuiper, fractie-voorzitter van de ge meenteraad voor Prot. Schiedam, G. Hens, ambtenaar voor Jeugdzaken en A. v. Put ten van gemeentewerken. Voor deze ouderavond bestond veel be langstelling. De welpen voerden een zelf gemaakt toneelstukje op. getiteld Het ver loren document. Er werden vakantiefilms vertoond en ir. de pauze was er een tom bola om de onkosten van deze avond te be strijden. Op het kantoor van de dienst van ge meentewerken heeft maandagmiddag de aanbesteding plaats gevonden voor liet maken van de Brandcrsbrug over de Schiedamse Schie, in de Horvathweg, met aansluitend hierop een parkeergarage en bijkomende werken. N.V. Visser Smit's Aanneming Mij., Westeind 39. Fapendrecht f882.000; N.V, Neder! andsche Betonmaatschappij, Jan van Nassaustraat 86, Den Haag f 875.000; Van Splunder's Aanneming Mij. N.V., Lagedijk 83, Ridderkerk £864.000; J. K. Simon Aannemingsbedrijf N.V., Lange Nicuwstraat 143, Schiedam £832.900. En wat gebeurt er met een fakir en hypnotiseur als bij over de jaren van dc roem heen is en niet, zoals de Nederland se fakir Mirindajo, sterft "aun bloed vergiftiging als gevolg van al die roestige hoedenspelden?. Dan komt hij veertig ja ren later tefug naar de plaats, waar hij zijn grootste roem heeft gevierd om nog weer eens Iets1 Van de oude glorie te proe ven. Daar stónd hij dan op ons redactie kantoor. Professor Henning uit West-Ber- II jn. Oud 62 jaar. Uiterlijk nog goed ver zorgd. Nergens de littekens van zijn fakir schap. Wel andere littekens Professor Henning is oorlogsinvalide. Als soldaat in het Duitse leger Js hij in Frankrijk door granaatsplinters getroffen. Als schwercr KrlegsgeschaiLigter" leeft hij thans van 200 mark uitkering per maand. „ïk ben niet meer in staat de werkjes Ie doen, die ik vroeger deed", verklaart hij, „vooral de granaatsplinter in mijn hoofd heeft me veel kwaad gedaan. Maar ik verlangde naar Holland terug". Professor Henning is nl. een eenzaam mens. Tijdens de Jaren, die hij in Britse krijgsgevangenschap heeft doorgebracht, is zijn huwelijk uiteengeval len. Maar ik heb hier vrienden, zegt hij, „ik wil proberen van de nieuwe directie van Pandora gedaan te krijgen, dat zij een avond belegt voor een weerzien met mijn oude bekenden. Ik zou me gelukkig prij zen, als ik voorgoed in Nederland zou kun nen blijven bekende Schiedamse kunstenaar Dick Bos heeft de Vespa-club „Schiedam" een embleem geschonken naar ex gen ontwerp. Nu de (eden. nan fel van binnen.- en buitenlandse scaotertochten deelnemen, heeft het zin dat zij hierbij <fe naam- van onze stad op zichtbare wijze dragen. Dirk Bos gebruikte voor zijn ontwerp een suggestieve rij hef mat drankzuchtige combinatie, ïoaaruit de naam „Schie dam" overduidelijk naar voren springt Als achtergrond geeft een tandwiel aan dat het hier gemotoriseerde sport- beoefening betreft. Hierop is de club naam aangebrachtteriuyl in het cen trum van hei embleem een afbeelding van een wesp het nijdige gonzen van de scootermotoren verzinnebeeld. Door het lichaam van deze wesp de vorm van een fles „Zeer Oude Schiedam mer" te geven verraadt de embleem- dragende scooter waar hij ook op He wegen verschijnt, onmiddellijk zijn rhtiishaven .Schiedam'', zodat de an dere weggebruikers gewaarschuwd zijn. Uiteraard is het embleem tevens voorzien van club- en stadskleuren Dick Bos heeft het embleem iotiter als een vrienden dienst voor de Vespaclub ontworpen en het is duidelijk waar aan hij zijn inspiratie te danken heeft. Men kan slechts betreuren, dat hu de drankfles siet als een bruikbaar em bleem. voor snelle weggebruikers, Hrt ligt natuurïyfc in de bedoeling naar dit ontwerp transfers te laten maken. Op zondag 10 mei neemt de Vespa- club Schiedam deel aan een door de Rotterdamse Lambrettaclub te organi seren Jie/dadigheidsrit, De opbrengst hiervan is bestemd voor De Adriana- stichting te Rotterdam, waar o.m spastische kinderen worden verpleegd en zo mogelijk gerevalideerd. De Stichting bestaat dit jaar een halve eeuw en de oud-patiënten zijn voor nemens een bedrag aan geld bijeen te brengen voor de aanschaf van een nieuwe inventaris. Dit bedrag moet met de opbrengsten van diverse evene menten binnen komen en de rit op 20 mei is een van deze evenementen. Op de dezer dagen in het Geref. Jeugdhuis gehouden voorïichtings- en inschrijvingsavond inzake de middenstandsbeurs, die van 23 tot en met 30 mei a.s. zal worden gehouden aan het eind van de Broersvest, waar vroeger het Doelehofje was gelegen, deelde de Rotterdamse organisator, de heer G, A. Tegel aar mede, dat er reeds ongeveer tachtig stands zijn verhuurd. Er komen op deze beurs ook verschillende stands, die gratis disponibel worden gesteld. Reeds doen mee: Dierenbescherming, Gereformeerde Evangelisatie, Mannenzangvereniging „Orpheus", Pro Juvcntute, Rode Kruis, Sporthalactie en Schiedamse Gemeenschap. MET grotendeels dezelfde bezetting: als bij de uitvoering verleden jaar heeft de Mattheus Passie dinsdagavond in de Grote of St. Janskerk geklonken. Er was echter een ingrijpende verandering:', de be langrijke Christus-party werd gezongen door Heinz Rehfuss (bas), en Peter van der Bilt zorgde voor de bas-aria's en de z.g. kleine rollen. De andere solisten waren: Naan Póld (evangelist), Elly Ameling (sopraan), Aafje Heynis lalt) en Willy van Hese (tenor). Piet van den Kerkhof! verzorgde de orgel- en Marinus Flipse de cembalo-partij. Het geheel, waaraan het Rotterdams Philhar- monisch Orkest, het Philharmonisch koor „Toonkunst" en het jongenskoor „St. Willi, brord" van Peter de Keyzer meewerkten, stond onder leiding van Kees Stolwijk. De gehele uitvoering kenmerkte zich, wanneer we vergelijken met de uitvoering van verleden jaar, door een grotere sober heid op vele punten. Dit was vooral te danken aan de Christus-partij die door Heinz Rehfuss voornaam gezongen werd, zonder sentimentaliteit, met een juiste dosering van expressiviteit op de kritieke punten, waar we wel eens een teveel horen. Zijn mooie stem is ook uiterst geschikt voor deze partij. De homogeniteit m alle registers maakt dat zijn stem het objectieve karakter heeft dat tóch altijd de Chrisius- rol siert, ondanks de bewogenheid die deze rol óók heeft De evangelist-partij droeg Naan Pöld geëmotioneerd voor, hetgeen goed Is, want Mattheus was zo, Een enkele keer, wanneer hij zijn partij al te geagi teerd zong, ontglipten hem een paar tonen, wat des te meer opviel omdat de zuiver heid van toon en de notengetrouwe weer gave voor het overige zo voorbeeldig was. HET solisten kwartet voor de aria's en de kleine rollen leek ook gewonnen te hebben. Opvallend was de ingetogenheid van de tenor in „Ich will bei meinem Jesu wachen", waarin de replieken van het koor prachtig aansloten. De stem van Peter van der Bilt klonk wat zwak in de lage tonen, een euvel dat wei vaker bij bassen op te merken is. Overigens was zijn wijze van voordracht prijzenswaardig, en we noemen speciaal het recitatief ,Am Abend da es kühle war" met de aansluitende aria „Mache dich, mcin Herze. rein". Aafje Heynis excelleerde weer in haar glansnummer „Erbarme dsch", dat mis schien wel het hoogtepunt was in de reeks van haar fraaie prestaties Elly Ameling gaf alle? de schijn van gemakkelijkheid en raoeiteloosheid, maar wat er aan muzikale eruditie ten grondslag ligt ami de sublieme zang, die we te be luisteren kregen, is moeilijk te peilen. Haar duet met de fluit in ..Aus Liebe Will mein Hedand sterben" klonk met een verstilling en een ijlheid die men voor altijd in het geheugen zou willen houden. In het koor klonken de stemmen in een evenwichtige verhouding. De tenorengroep in het bijzonder kwam op veel plaatsen in de koralen tot zijn recht. De gecompliceer de turba-koren waren doorzichtig van klank. Typisch was dat de soberheid die de uitvoering als geheel eigen was, op enkele punten door Kees Stolwijk door broken werd. Een koraal als „Wenn. ich einmal soil scheiden" kleeft nu eenmaal een bepaalde wijze van voordragen aan, waar we moei lijk en blijkbaar slechts heel geleidelijk van af kunnen komen. Het was maar ot> een enkele plaats, niet storend, alleen maar opvallend. Overigens dus niets dan lof voor de bezielende leiding van de dirigent. A AN het hoge peil van deze uitvoering hebben m met geringe mate de orkest leden meegewerkt die in de aria's de in strumentale solo's verzorgden. Zo heeft Schiedam in de ..passietraditïe" dit jaar een evenement beleefd. Schiedam is rijk, "Want de Grote of St. Janskerk biedt een voortreffelijke ruimte om de jaarlijkse passiemuziek in te laten klihken. Temeer is het daarom jammer dat Schiedam het met een zogenaamde verkorte uitvoering moet doen. „Zogenaamd", want we zouden beter van een verminkte Mattheus Passie kunnen spreken. Omdat zowel muzikaal onmisbare stukken (de aria's bijvoorbeeld, die bij een inleidend arioso-reeitatïef be horen) als liturgisch belangrijke fragmen ten (bv. „Gerne will ich mich bequemen. Kreuz und Becher an zu nehmen" en ,,Komm süsses Kreuz") weggelaten worden. We hopen dat Schiedam bij een volgende gelegenheid de gehele Mattheus Passie zal kunnen beluisteren. BRAM PAK. De heer Tegelaar hoopt op deze beurs met verschillende stunts voor de dag te komen. Spectaculaire verrassingen zijn er voor het publiek, zoals een eigen T.V., die in een gesloten circuit wordt aangebracht. Dit schouwspel zal voor Schiedam in ieder geval geheel nieuw zijn. En wat denkt u bijv. van een charmante Miss „Beurs"? Bovendien wordt er gedacht aan het hou den van forums, aan. een quiz, aan het optreden van toneelgroepjes en van mu ziek- en zanggroepjes, aan de vertoning van korte, doch spannende films en aan actuele vraagstukken met stadgenoten. De bezoekers zullen op een. scherm in elke hal aangebracht de programma's kunnen vol gen. Degenen, die aan deze eerste Schiedam se „T.V.-studio" hun medewerking willen verlenen en de verenigingen, die alsnog voor een gratis-stand op deze grote ten toonstelling in aanmerking wensen te ko men, kunnen zich schriftelijk opgeven bij de secretaris van de Schiedamse Midden stand Centrale, de heer J. Ooykaas, Lange Haven 102. Voor de vele liefhebbers van de wieler sport is het misschien wel aardig te ver nemen, dat de heer Tegelaar eveneens rondloopt met het plan oin in de omgev'ng van de Inhabë '64 eon daverende wieler ronde te organiseren. Deze week br-ngt hij nog een bezoek aan Utrecht om te f-o beren beslag te leggen op allerlei activitei ten voor deze middenstandsbeurs, waar van de contouren zich thans beginnen af te tekenen. Verschillende vragen van de zijde der aanwezige commerciële middenstanders kreeg de heer Tegelaar op de bijeenkomst in het Geref. Jeugdhuis te beantwoorden. Er waren bijv. zakenmensen, die eraan twijfelden of de stands op deze beurs meer belangstelling zou trekken dan hun eigen, op zulk een stijlvolle wijze ingerichte, eta lages. Deze overigens zeer begrijpelijke vraag werd evenwel op duidelijke wijze beant woord door de organisator, die uit een veeljarige ervaring kon mededelen, dat juist op een tentoon- Uing als deze het publiek door haar direc.e confrontatie met De Christ. Metaalbewerkers <CMR) te Schiedam komen op vrijdag 13 maart a.s- in gebouw Chr. Soc. Belangen bijeen voor een huishoudelijke Jaa» vergadering, die om acht uur zal aanvangen. Er staat o.m. een periodieke bestuursverkiezing op de uit ticht punten bestaande agenda. De heren L A Braat. J. Koudijzer. K. J. v. Otterloo en gedelegeerde M. Eykenaar zijn aan dc beurt van aftreden, Na de pauze zal Dis trictsbestuurder C. Boender vragen van de leden beantwoorden. de geëxposeerd artikelen geen last van de bekende tempel vrees" heeft. Overigens wordt deze tentoonstelling ge organiseerd volgens het Amerikaanse ex positiesysteem, dat speciaal gericht is op een doeltreffende voorlichting aan de con sument en niet volgens het Duitse systeem waarhij men dikwijls een teveel aan aflei dend amusement aantreft. Een groep Schiedamse firma's op het ge bied van woninginrichting doet eveneens mede, waardoor ook deze belangrijke mid- denslnndssector onder de schijnwerpers van de moderne consumenten-voorlichting zaJ vallen. Er zal trouwens op deze mid- denstandbeursanno 1864, genoeg vari atie geboden worden en het is inderdaad zo, wat een der aanwezigen zei: Een derge lijk beurs-evenement moet eigenlijk periodiek worden herhaald. Hetgeen de heer Tegelaar volledig onderschrijft. Evenals voorgaande jaren organiseert de Schiedamse Bedrijfs-Klaverjascompetu tie. wederom in de kantine van de N.V. Excelsior aan de Puitenhavenweg een groot Paasconcours. De prijzen bestaan uit flinke hoeveelheden eieren die een avond ingespannen kaarten ruimschoots de moeite waard maken. Het concours is er één met vrije in schrijving voor koppels, met een laag in- leggeld. Alle voorgaande concoursen wa ren steeds volgeboekt en ook nu wordt een grote belangstelling verwacht. Voorin schrijvingen vinden plaats bij de heren J, Th. de Jager, Van Maanenstraat 17, Nieuwland en A. Levering, Zuidlandsestr. 12 in SchïedamrZuid. Het concours vangt op 23 maart aan om 7.30 uur. De AR-Kiesvereniging „Nederland en Oranje" te Schiedam gaat op dinsdag 17 maart a.s. een bijzondere ledenvergade ring houden in het Geref, Jeugdhuis aan de Lange Haven. De eeuwenoude vraag, waarom Christelijke organisaties nodig zijn (en dus ook een AR-Kiesvereniging) is aan de orde gesteld en zal op deze le denvergadering worden behandeld. Men wil o.m. gaan bespreken in hoeverre de christelijke organisatie gedragen wordt uit liefde voor het werk i.p.v. uit sleur of traditie. In circa duizend kiesverenigingen van de AK-partij in Nederland gaat men zich met dit onderwerp bezighouden. KAPSALON HELENE de salon voor de betere per manent Stroomloos voor ieder haar geschikt f 7.W Relene tiéde permanent, de meest ideale natuurlijke permanent f 10 fl.reductie op vertoon van deze advertentie. Gratis halen en brengen per luxe auto voor perma nent. KAPSALON HELENE Rembrandtlaan 22, Schiedam - Telefoon 67170 In Irene is een groepje dames bezig voor Tuinbouw- en Plantkunde. De cur- zich te oefenen in de bloetr sierkunst. I sus zal worden besloten met een wed~ Het is een cursus onder leiding van de j strüd, die mogelijkheden biedt op een heer Krabbendam, uitgaande van de Mij. i landclyfc kampioenschap. Overal zijn er mensen die Uw klant zouden zijn.. als zij U ken den. Wanneer U bij voorbeeld schoonheids middelen verkoopt, of speelgoederen, of col berts - weten dan al degenen die zoiets ncdig hebben, dat U die voor treffelijk kunt leveren? U zegt nee? Maar dan mist U vele, vele kansen want het ts Immers heel eenvoudig om al die mensen te bereiken. De ervaring heeft ge leerd, dat in dit land dagbladadvertenties wor den gespeld dat ze tienduizenden ja hon derdduizenden tot de koopdaad brengen. kunt U niet missen geen dag f Uw advertentie in de dagbladen. die doet het 'm! Daarmee laat U van U horen, daar mee brengt U nieuwe klanten in beweging. Maak daar goed gebruik van 1 Hoogstraat 2 Schiedam - Tel. 6 88 08 de wereld. IK BEMIN, JU BEMINT Technicolor. 14 jaar. Gewijzigde aarsv.tijd. vr., za., ma., dl. 2 en 7JÏ0 u. (wo. fcesl. avondv.) zondajr 7.30. GREGORY PECK - DAVID NIVEN - ANTHONY QUINN DE KANONNEN VAN NAVARONE Cinemascope m Eastmancolor. 14 Jsir. JUNGLE JIM EN DE SKELETMANNEN 14 Jaar. Zaterd.nacht 24 uur PRIMITIEVE DRIFTEN In een kamp van 300 gevangen mannen komt een Jonge vrouw. 18 Jaar. Woensd. Jeugd-mat. 2 u. f 1.25 - fl. Wederom eco boeiend avontuur van de beroemde filmhond in EEN AANSLAG OP RUSTY Bij Gemeentewerken kunnen worden geplaatst enige voor de buitendienst van de afdeling Grondzaken en Landmeten. Het brutoloon volgens Ioongroep 4 of 5 is afhankelijk van de leeftijd en de geschiktheid na een praktische opleiding en bedraagt maximaal (bij 25 c.q. 26 jaar) f 500.93 en f 536.15 per maand, exclusief de huur- compensatie. Gunstige arbeidsvoorwaarden, zoals 45-urige werk week, 4 pet, vakantietoeslag, gratis werkkleding, ge premieerde spaarregeling en vrije zaterdag. Eigenhandig geschreven sollicitaties, onder opgave van leeftijd, opleiding, referenties, enz. binnen 14 dagen in te zenden aan de direkteur, Korte Haven 33. BUping.epedamalras5en pullman-peerless WONINGINRICHTING BROÉRSVEST 64-66

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 2