Kath. Kring wil een niet-katholiek in bestuur opnemen Dag van vergelding voor de meeste KNVB-ploegen SG gaat zelf tot het organiseren van kunstavonden over Wethouder: „Elke arbeider heeft 'n auto" !AT O AAR. ANNËËR. Schoten klonken in de Korenbeurs Pater Dirkse spreekt voor de filmkring De nieuwe films in de komende dagen Singelkwartier heeft neer vele plannen Kunstkring-lacune een gevaar Geron gaf subliem ive.rk in Langendijks blijspel Programma voor honkbal en softbal Winst Vereenigde Glasfabrieken Vakantietochten dit jaar naar Oostvoorne Inkomstenverdeling in discussie bij PvdA Burgerlijke stand nrnun mmus JCH1ÏDAM, IROSRSVUT I - TElffÖON 63091 KLACHTEN over bezorging: «cSUedi»: van 17.30—19.30 uur Tel. 67292, Kotterdamsedijk 232c, Keitel; Tel. 01808—252, Kerk- weg 79. „Het is zeer merkwaardig", aldus de lieer J, J. R. Morel, secretaris van de Katholieke Kring, „dat de Schiedamse Gemeenschap met haar nieuwe plan om zelf met culturele avonden te beginnen komt, juist op het mo ment, waarop wij ernstig overwegen of wij door een wyziging in de samenstelling van ons bestuur niet kunnen komen tot een organisatie vorm, die niet meer zuiver katholiek is. Als wü niet-katholieken willen laten profiteren van onze toneelavonden, zo dachten wij, dan zal het nodig z\jn een niet-katholiek in ons bestuur op te nemen. Aldus krijgen wy een afspiegeling van ons ruimer georiënteerde publiek. Wij hebben ons met deze plannen gewend tot de heer G. Verhulsdonk en hem ver zocht als niet-katholiek bestuurslid toe te treden. Hij vroeg bedenktijd en het is best mogelijk, dat hij bezwaren heeft, omdat toneelkunst e,d. toch eigenlijk niet op zijn terrein ligt. Kort geleden is uit het bestuur van de Kath. Kring uitgetreden de heer Hr, Vlootman. Hij wilde nog verder gaan en de hele Katholieke Kring neutraliseren, maar de overige bestuursleden voelden daarvoor niets. Het schrappen van het woord Katholiek uit de naam maakt de Katholieke Kring niet neutraal. Van daar onze gedachte om een niet-katholiek in het bestuur op te nemen we zouden dan geleidelijk kunnen overschakelen, naar gelang ^tiet- katholieken tot de kring zouden toetreden. Maar zolang we maar 20 niet-katholieke leden hebben, heeft het geen zin onze katholieke afkomst te verloochenen." het eigen apparaat of tot een samenwerking' in federatief verband. „O, er zijn voldoende raakpunten," zegt de heer Morel, „wij staan direct positief achter elk gunstig idee, maar als het een kwestie wordt van negeren en misschien zelfs van dwarsbomen, dan voe len wij ons niet geroepen als kleine jongens naar de heren toe te komen. En wij vrezen een herhaling van de merkwaardige be spreking indertijd, samen met de Kunst kring en de wethouders. Die waren op een gegeven moment van oordeel, dat het Schie dams e publiek maar naar de Rotterdamse Schouwburg moet gaan ctm toneelvoorstel lingen te genieten. Iedere arbeider heeft zijn auto. zei een der wethouders zelfs, en dan schud je toch wel even het hoofd. Want zo is het nu toch ook weer niet: wij hebben althans onder onze leden vele jonge gezin nen. Gezinnen met kleine kinderen, voor wie een bezoek aan Rotterdam voor een toneelvoorstelling onmogelijk is, Voor ons is die vergadering onprettig verlopen, om dat we alleen bleven staan: het ging toen niet meer over fusie met de Kunstkring, maar over de mogelijkheid onze kunst avonden naar Rotterdam te verplaatsen en daar waren, wij tegen. Er moet hier in Schiedam iets gebeuren." „In dit opzicht juichen we daarom het idee van de Schiedamse Gemeenschap toe. Alles wat initiatieven inzake het culturele leven betreft juichen wij toe. Maar waarom dan die geheimzinnigheid. We hadden bij geruchte van. de plannen gehoord, maar eerst nu vernemen wij de details en ik moet zeggen, dat ik er van sta te kijken. Vooral ook om de duidelijke concurrentie die het m*f Deze merkwaardi ge onthulling komt jammer genoeg net even te laat. In de bestuursraad van de Schiedamse Gemeen schap is, naar men ons verzekerde, een unaniem besluit genomen tijdens een persconferentie, om tot het beleggen van culturele SC-Hvon- den over te. gaan- Alleen: het is zo vreemd, dat dit ge schied is.zonder dat het bestuur van de nog ateeds springleven de Katholieke .Kring hierin gekend is. Het plan zou, indien het thans door de heer Morel openlijk uitgesproken standpunt van te voren in de pers bekend geworden was, ongetwijfeld een ander karakter hebben gekregen, Zelfs nu nog is het o.i,' niet uit gesloten, dat een overbrugging Wordt ge zocht. De SG wil naar een onafhankelijke organisatie.'die het culturele leven dient, •een soort Kunststichting, die liet vacuüm vult, dat de Schiedamse Kunstkring heeft achtergelaten, toen men. ct daar het bijltje bij neergooide. En de Katholieke Kring zoekt te komen tot een neutralisering van G. Verhulsdonk: culturele oecumene? Met uiUondering voor derdeklasser SFC kan in het lager KNVB-vaetbal de komen de 20ndag slechts een dag van vergelding worden. SFC begon destijds de competi tie met een overwinning op Olympia (21) en trekt mi naar Gouda voor een eventue le prolongatie van deze zegepraal. De overige ploegen krijgen tegenstanders waarvan in het eerste treffen werd verlo ren. DHS, waarvan de rol in het duel Om de titel is uitgespeeld, krijgt thuis tegen Kranenburg zijn tweede plaats op de rang lijst te verdedigen. Voor Excelsjor'20 is een revanche bij het Voorburgse Wil helmus niet noodzakelijk, De zwartwitten kunnen zich een puntenverlies permitteren zonder hierdoor in degradatiegevaar te ko men. In 'de vierde klasse heeft DEMOS definitief de boot gemist voor het bereiken van de top. Een. revanche op Graaf Willem II in Den. Haag is, evenals voor SVW bij Belvédère, slechts'een kwestie van presti ge. Voor MARTINÏT liggen de papieren DONDERDAG 16 APRIL Volksgebouw, 8 uur; NfVOJf: Causerie- Pasage, 8 uur: Katholieke Kring: Optreden van toneelgroep Theater met „Terug naar Warschau'. Ons Gebouw, 8 uur? fJG Soos Marimba: Dis cussie.a vond, Musis Sacrum, 8 uiirr Toneel ver, „Geron to neelavond. Musis Sacrum, 8 uur: De Bron: Schiedamse scheidsr. Ver.: Kontaktavond. VRIJDAG 1? APRÏb Arcade, s uur: RK Bond v. Technici St, Ber- nulphus, jaarvergadering. sursum Corda, 8 uur: Herv, Gem., Dégrae- tïngsavond. w Chr. Soc. Belangen, 3 uur: Werkende Jeugd, contactavond. Musis Sacrum. 8 uur: De Bron: Voetbalver, HBSS, jaarvereaderng. FILMS Passage Theater: Geheim agent OSS 117 en het mysterie van de verdwenen duiker; dona, alleen 2 uur;, maand, t.m. woensd. 2 en 8.15 uur: zat. en zond. 2. 4.15. 7 en 9.15 uur. Monopole Theater: Zondaars in bezettingstijd; dond. 2 en 8 uur, Cftsaer Borga. de ijzeren üertog. vrïjd, zat, 2; 7 en 9.15 uur; zond, 7 en 9.15 uur; ma, dl. 2 en 8 uur; wo 8 uur. Duikbootoperatie Zeehavik, zo.mat, 2 en 4.15 uur. Blanke lading uit Parijs, zaterd.- nacht 12 uur. De vrolijke avonturen van Harry Langdon, woensd, mat. 2 uur. EXPOSITIE» Stedelijk MÜSeUl», dag, 10,00—17.00. 8<mfl 12.30 —17.00 uur: Het werk van vijf moderne En gelse architecten. Wandkleden, W. Fruytler, Schilderijen. Bart v. d. Schelling. Galerie C.C.C.: Werken van Kees Janden. Galerie ..Punt 4" (Buitenhavenweg 176): „Bel- fra", tekeningen, gouaches. APOTHEEK Apotheek Rembrandt, RembrandtUin I, tele foon 6B855. anders. 'Als het good is moet in Rotterdam van DJS worden gewonnen, wil het degra datiespook zich niet al te duidelijk gaan vertonen. AFD. KDAU In de le klasse B van de afdeling Rotter dam heeft DRZ zijn voorsprong op WRW verspeeld en hiermee is de kans op een eventueel kampioenschap aan een zijden draad komen te hangen. Zelf guan de ro- dezonners een tegenbezoek brengen aan FSV Pretoria, waarvan thuis met 1—0 werd gewonnen. Schiedam trekt naar Snel le om hier de nieuwe lijstaanvoerder WRW" partij te bieden. Voor eigen publiek kregen de zwarlwitten met 2—1 klop. Te genover DRZ zou het een zèer Sportieve geste zijn, indien nu voor deze nederlaag revanche wordt genomen. Ursus ontvangt Hollandiaan, die op eigen veld een. neder laag van 4—2 te slikken kreeg, hetgeen de Vlaardingse -ploeg nog steeds niet lekker zit. Voor beide teams staat niets meer op het spel, zodat niets een sportieve en aan trekkelijke semi-derby in de weg staat. EN DES ZATERDAGS In de derde klasse KNVB zaterdag speelt HBSS thuis tegen Spijkenisse. In het eerste treffen werden de punten gedeeld. "Vierde klasser PPSC gaag bij Ras te gast, die aan de Boshoek in de openingswedstrijd met 2—1 werd verslagen. Tweedeklasser GTB, afdeling Rotterdam, zal bij LSV '01 beslist moeten winnen, wil het kleine kansje op de titel blijven be staan. Thuis bleven de gas- en lichtmannen mei 51 de baas. ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 16 APRIL 1964 Woensdagavond zijn in de Koopmans beurs de laatste schoten gevallen in de Gewestelijke Schietwedstrijden voor lucht- gevveren. Behalve door de Schietclub Schie dam werd hieraan deelgenomen door de personeelsverenigingen van: Scheepvaart vereniging Zuid; Tediro, Broedelet, Blaauwhoedenveen, Terminal en Koudijs» alle uit Rotterdam afkomstig. De Schietclub Schiedam had in deze seriewedstrijden de drie vorig jaar wonnen wisselbekers te verdedigen. In alle drie de klassen zijn onze plaatselijke schutters hierin geslaagd. De resultaten van de individuele prestaties, alsmede de cijfers van rangschikking worden bekend gemaakt tijdens de op 27 mei a.s, in zaal Beatrix te houden prijsuitreiking. De film'krmg houdt op woensdag 22april in Irene een bijeenkomst met een: interes sant programma. Pater Jac. Dirkse, di recteur van het landelijk Katho-liek Film centrum (en voor velen van u zeker geen onbekende, gezien zijn talrijke publikaties in diverse filmperiodiéken) zal dan uit de do eiken doen „Wanneer film werkelijk film is"- Zoals alle „filmsprekers" zai ook hij vanzelfsprekend zijn beweringen visueel toelichten met korte films en filmfragmen ten. Op dit moment zijn er nog geen de finitieve mededelingen te doen over de films, welke hij zal vertonen. Wel zeker zullen zijn beschouwingen gaan over de aestshetiek van de film en zal dé autono mie van de filmkunst ter sprake komen met de factoren inhoud, techniek, vorm schoonheid en .symbolische expressie,met als resultante de eigen filmtaal. Deze inleiding zal -daarom zo belangrijk zijn omdat duidelijk de bedoeling is ons het „filmden" te leren. Vooral voor de jeugd zal daarom deze_ Fïlmkringbi je en- komst zeer belangrijk zijn, daar zij er de voorkennis kan opdoen, die haar in staat zal stellen, zelf het goede te selecteren uit de overmatige aanvoer van de „filmfabrie ken". ons aandoet Wij zouden ook wel graag het Nationaal Ballet willen laten komen, maar kunnen het niet financieren. Wij vragen ons in eerste instantie af: Hoe mosten we dat betalen? Vanuit de kas van de Schie damse Gemeenschap wordt dat een gemak kelijke manier van werken, waar wij niet aan kunnen tippen. Ik vind dat de Schie damse Gemeenschap hiermee op ons ter rein komt. Culturele avonden in Schiedam verzorgen, dat is prima, maar dit heeft voor ons eem onaangename bijsmaak. Het Natio nale Ballet vraagt 3500 gulden of zo iets. Misschien kan de SG dat betalen, maar dan de afloop: bij ons zitten 600 mensen in de zaal en wij moeten met minder genoegen nemen, d.w.z. met een gezelschap dat min der kost. Eigenlijk is het een bezwaar, dat de SG dit met gemeenschapsgeld gaat doen. Dat 20U goed zijn als dat gemeenschapsgeld op allerlei terrein werd gebruikt en als b.v, ook Toonkunst het werken wat gemakke lijker werd gemaakt en. ons de.toneelavon den, maar dat vereist dan een samenwer king, die nu ontbreekt. Ze zouden móeten zeggen: Jullie bestrijken dit terrein en dat terrein niet. Vinden jullie goed dat wij dan dat terrein gaan bestrijteen? Wij hadden erin gekend willen worden. Det is duide lijk. Wim Sonnevel-d is ook wat voor ons. om een voorbeeld te noemen. Zie. dat wordt een wat vreemde li guur. In wezen is de SG immers een overkoepelend orgaan, dat een verbindende en niet een uitvoerende taak heeft. Alle contact zou prettig zijn geweest en beter dan dit Nu lijkt het rechtstreeks een onvriendelijke daad. En waarom? "Wij staan nog altijd', niet afwijzend tegenover een federatief verband." Geheim agent OSS-117 In Passage draait deze week in première de film „Geheim, agent OSS-117", die -ook in Arena wordt vertoond. Voor een be spreking verwijzen, wij naar het Filmcri» terium van deze week. Blanke Slavinnen 'TOLANG Frankrijk zijn afzetgebied in Noord-Afrika nóg kan behouden, zul len in Parijs de handelaars in blanke slavinnen hun nebten uitzetten voor on schuldige of -schuldige meisjes, die er blin delings inlopen. Althans volgens een groot percentage van de Franse filmproduktie, waarvan thans weer een fraai specimen te genieten valt onder de directe titel „Car- gsdson Blanche" („Blanke Lading uit Pa rijs"). Hierin ontmaskert d!e' charmante Frangolse Amoul een gewetenloze bende vrouwenhandelaren, omdat haar vriend, eveneens een verslaggever aan een Parijs dagblad, die hen op het -spoor .was, hun slachtoffer werd. Zij accepteert een baan tje als barmeisje in de nachtclub, waar de bende zijn hoofdkwartier heeft en trotseert allerlei gevaren, waarbij zelfs haar eer gemoeid is, totdat na het gebruikelijke handgemeen de politie aan. het langste eind trekt en Frangoise ongeschonden haar reportage voor haar krant kan gaan ma ken, mitsgaders in een andere collega, die ha-ar de -helpende hand bood, een nieuwe vriend heeft gevonden. Georges La combe regisseerde de film zonder aan het genre nieuwe aspecten toe te voegen: Frangoise Amo-ul wordt geflankeerd door Georges Rivlère als de slechte en Jean Claude Michel als de goede man. Zaterdagnacht in Monopole. Zondaars in bezett ingstijd T\EZE merkwaardige Franse film, die onder de titel „Zondaars in Bezettings tijd" in Monopole wordt vertoond, speelt zich af tijdens de Duitse bezetting van Parijs, toen dé lichtstad nog lichtzinniger was dan in vredestijd, wil mén het door Michel Boisrond verfilmde verhaal ten minste geloven. De .zondaars", op wie de titel slaat, zijn middelbare scholieren, die mot de zwarte handel een stevig zakcentje verdienen, waarmee ze goede sier maken Zondagavond is er voor de jeugdleden van de vereniging ,,Het Singelkwartier", in zaal Marijke een dansavond. Het dans- orkest „De .Töhnco's zai voor de muziek zorgen. Het Singelkwartier organiseert op zon dag 26 april een bustocht naar de bloem bollenstreek. Bovendien is er aan deze tocht een fotowedstrijd verbonden; voör de mooiste foto zal. een prijsje In het vooruit zicht worden gesteld. Ook dit jaar houdt het Singelkwartier een tveekkamp in de laatste week van juli voor jóngens en meisjes. Er bestaat een mogelijkheid, dat er nog een tweede kamp, zal worden gehouden, daar er een kleine wachtlijst bestaat, die een herha ling misschien mogelijk maakt. Ook zal er een ouder dag worden gehouden om de ouders van do kinderen «en dag mee te laten beleven met het kampleven van de kinderen. Be bestuursraad van de Schiedamse Gemeenschap heeft maandag in een vergadering bij de N",V. v. d. Eel aart in de Boterstraat uitvoerig gespro* ken over belangrijke plannen op cultureel gebied, Wat de S.G. in het komend seizoen gaat doen; dat komt in wezen neer op een overname van de culturele activiteit van de Kunstkring, die zoals bekend „een winter slaap" is ingegaan en het terrein heeft gelaten aan de uiteraard confes sioneel georiënteerde Katholieke Kring. De statuten stellen de S.G. in staat initiatieven op cultureel gebied te bevorderen, maar ook zelf te nemen, mits daarvan alte richtingen en gezindten in onze stad gelijkelqk kunnen profiteren. Hoewel in het algemeen de SG dus niets anders is dan een overkoepelende organi satie ten dienste van de „overkoepelde" organisaties, kan dus de taak van een or ganisatie van algemene aard die verstek laat gaan, zoals thans de Schiedamse Kunstkring door de SG, worden overgeno men. Misschien is dit optreden slechts tijdelijk en zal ten slotte een soort Kunst stichting ontstaan, die alle passieve cul tuur-beleving omvat en allerlei evene menten onder een hoofd samen brengt. Die zelden haar taak verichten in nauw overleg met de SG-afd, culturele ontwik keling. De SG motiveert haar besluit met de volgende woorden: Reeds jaren is passieve cultuurbeoefe ning in Schiedam een zorgenkind. Jaar op jaar zijn er in onze stad minder mogelijk heden tot het zien van beroepstoneel, bal let en dergelijke Uitingen, van hedendaag se cultuur. Ondanks een nieuw gemeente lijk subsidiebeleid, ondanks pogingen van vele zijden bleek het een jaar geleden niet mogelijk de uitvoeringen van de Schie damse Kunstkring te handhaven. Inmid dels is een heel seizoen voorbij gegaan zonder dat uitzicht is geopend op een her leving van een algemene kunstkring. Veel gesprekken zijn gevoerd- Er is getracht tot een bundeling van de bestaande krach ten te komen, waarbij de mogelijkheden zowel van een federatief verband als van fusie zijn bekeken. Geen van deze vormen bleek echter op dat ogenblik aanvaard, baar. Evenmin was er particulier initia tief voorhanden om de lacune te vullen. In deze 'situatie meent de S.G. een misschien tijdelijke oplossing te moe ten bieden. Een oplossing die ook al nodig is, omdat de S.G. 2ich tegenover het Pas- HUWELIJKSBEDROG: Tweeëneenbalve eeuw geleden schreef Pieter Langendljk zijn blijspel Het "Weder zijds Huwelijksbedrog en In" de opvoering van dinsdagavond toonde de Gerei. To neelvereniging „Geron", dat het nog altijd springlevend is. Tegen een eenvoud!; maar aantrekkelijk décor. ontworpen door de regisseur Kees Coolen. en ver vaardigd door de leden van Geron zelf, speelde zich hier in vlot samenspel de oude historie af van liefde en bedrog. Aan het spel der Gcron-mensen was de vaste hand van de regisseur te merken: hun optreden was natuurlijk, en toneel- vast; de dictie uitstekend.' hét gebaar en de mime welsprekend en niet overdreven. Mar Hemminga gaf een sublieme edel man te zien, overtuigend tot iu de bloem rijkheid van rijn verliefde taal. Een mooie vertolking van de verlopen soldaat bood Koops de Groat. Charlotte, het adellijke juffertje, werd goed gespeeld door Mieke Bakker en de dienstmeid Klaar werd echt brutaal op de planken gezet door Elly van Eijk. Anja Korsten was als moeder van Charlotte zeker aanvaardbaar eh uit de andere rollen kwam ook Freek Kegel als kapitein Karei, goed uit de verf. aage Theater heeft verplicht per seizoen de zaal minimaal 20 woensdagavonden te bezetten. De Bestuursraad heeft, daarom besloten hét komende seizoen in eigen be heer een aantal voorstellingen te organi seren. BALLET Af' OND IK OKTOBER Deze voorstellingen zijn xmor leder toe gankelijk. Wel zullen in oktober donateurs van de stichting enkele voorrechten ge nieten, zoals: gratis piaatsbespreken.recht van vóórkoop en uitvoerige voorbespre kingen in liet maandblad der SG. Reeds nu kan worden medegedeeld, dat op 7 ok tober a.s het Nationaal Ballet een groots gemonteerde Anna Pavlova-herdenking in Schiedam zal brengen. Op 4 november volgt een. optreden van de Nieuwe Kome die. Speciaal voor de oudere jeugd wordt 20 mogelijk een avond belegd op 0 janua ri. Over het programma zijn nog onder handelingen gaande, maar dit zal dan wel "het Scapino ballet zijn met ,,Een vrijer voor de deur!". Voor 31 maart is Wim Son ne veld geëngageerd. In februari zal Waar schijnlijk nog jn een kleinere zaal. een avond worden belegd. De S.G' meent dit experiment te moeten ondernemen om te trachten de dreigende cultuur verarming van onze stad op dit ogenblik tegen te gaan". Dit klemt vooral omdat de komende ja ren een nieuwe ontwikkeling \*anrie stede lijke bevolking van 82.000 tot ca, 120.000 zielen te zien zal geven. Het zou te betreu ren zijn als een stad van deze omvang cul Ter inleiding van de komende competi ties speelt het eerste honkbalteam van Schiedam zaterdagmiddag a.s. een wed strijd tegen een negental van het Rotter damse Neptunus. Als gevolg van. de fusie met de honkbal afdeling van SVV zal een gemengd team worden samengesteld, waarvan de kracht voorhands niet valt te peilen. De wedstrijd begint om 2.30 uur. Opgesteld staan de spelers: H. de Lange, H. de Dunne, P. van Ruiven, H. Kempen, A, Ebben, J. van Na men, P. de Bruin. J. en P, Tettelaar, N, Kolmeyer, A. Dijksman en J. Lupker- In het sportpark „Vreelust" in Rotter dam vindt zondagmorgen li uur een wed strijd plaats tussen een Sparta-cómbinatie en een team uit Schiedam. Voor d» le Pinksterdag (17 m«D staat een Softbaltoernooi op het programma, De dames zijn voornemens In de komende competitie hoge ogen' te gooien J.n de strijd om de suprematie van hun afdeling. Voor alt toernooi zijn clubs uit Amsterdam en Haarlem uitgenodigd. Ook met het voetballen is het nog lang niet gedaan. Op hemelvaartsdag, organiseert Schie dam een juniorentoernooi waaraan elftallen van Schiedamse zusterverenigingen en van Rotterdamse clubs gaan deelnemen. Onder het motto: „De oudjes doen het nog best", volgt dan een groot veteranen- toernooi, waarvoor tien clubs zijn geïnvi teerd. Schiedam zal eveneens vertegen woordigd zijn in de nederlaagserie die, ter gelegenheid var. de jubileumviering door Hermes-DVS in mei wordt verspeeld. Ook aan het veteranentoemooi van DHS (14 juni) zal door de zwartwitten Worden deel genomen. tureel afhankelijk zou worden van Rotter dam. Met dit-plan. verplaatst de SG haar vakantiefeest-activiteiten In de zomer naar bet winterseizoen. Toch zal'er ook deze zo mer nog wel iets worden gedaan, maar het is nog niet bekend, wat dit zal wezen. Het is in de zomer moeilijk gezelschappen te engageren, omdat.meer en. meer ook onder de kunstenaars de.gewoonte ont staat om met vakantie: te. gaan. De bestuursraad hééft zich unaniem ach ter de plannen geschaard, met dien ver stande dat men. het initiatief beschouwt als een nood oplossing, een experiment, waarvan men verwacht "dat het zai lei den tot het ontstaan van een zelfstandige organisatie, die de lacune op cultureel ge bied opvult. De N>V.. Vereenigde Glasfabrieken in Schiedam stelt over 1963 een dividend voor van 8 procent in contanten (v.j. 8 procent, waarvan 5 procent in agio-aan- delen. De gang van zaken vertoonde, vol gens het jaarverslag, een verheugende vooruitgang. Bij een omzetstijging van 13 procent is de winst vóó afschrijvingen en belastingen toegenomen tot 6,4 miljoen <v.J. ƒ3,5 miljoen}. Na afschrijving van ƒ4,41 miljoen (ƒ2,73 miljoen), alsmede een toevoeging van de algemene reserve van ƒ1,19 miljoen {/(M19 miljoen), resteert eeu winst van ƒ1,95 miljoen 1,62 miljoen). De aanzienlijke loonstijging in 1994 en de doorwerking hiervan zullen de exploi tatieresultaten belangrijk beïnvloeden. Daarom meent de directie dat, ondanks de betere resultaten in 1953, het dividend on veranderd dient te worden gehandhaafd. De loonsverhogingen zullen de kosten sterk beïnvloeden. Slechts een gedeelte daarvan zal kunnen worden opgevangen door ver hoging van de verkoopprijzen. Hoewel de ontwikkeling van het loonbeleid de 'direc tie met zorg vervult, vertrouwt zij, dat de reed's genomen en nog te'nemen maat regelen de productiviteit in 1964-zo zullen verbeteren, dat de rentabiliteit .gunstig zal ■worden beïnvloed. De toeneming van de bevolking en de groeiende voorkeur voor glasverpakking doet de Nederlandse markt op zichzelf steeds groter worden, In d'e toekomst zal het daarom wenselijk zijn de produktie- capacReit verder uitte breiden. Jn af wachting van een meer definitieve finan- cïeringsvorm werd een middellange lening van ƒ5 miljoen aangegaan. Hierdoor is de liquiditeitspositie belangrijk verbeterd, daar het bankkrediet en een kortlopende lening konden worden afgelost, KORFBAL Situatie voor Succes vrijwel hopeloos De situatie voor Succes is vrijwel hope loos geworden. In theorie hebben de blauwwitten nog alle kans de degradatie te ontlopen, maar dat betekent In de prak tijk, dat de resterende vijf wedstrijden tenminste 8 winstpunten moeten opleve ren. En dat lijkt een beetje te veel van het goede. Voor zondag staat de thuiswed strijd tegen de kampioen Trekvogels op het programma. Er mag beslist niet wor den verwacht, dat de Rotterdammers de punten cadeau zullen geven, daarvoor zijn zij le veel eer verschuldigd aan veld- genoot Velox. Maar wie weet overtreft Succes zichzelf. Voor ODI is de toestand ook allesbehal ve behaaglijk. De dames en heren moe ten zién GKV eh Merwede voorbij te stre ven en daarvoor zal om te beginnen zater dag de thuiswedstrijd van Albatros moe ten worden gewonnen. Maar dan zal er heel wat beter dienen te worden gespeeld dan in de laatste wedstrijd tegen GKV. Het Gouden DOK geeft op 23 april 'in zaal Arcade, voor aspirantleden van 10 t.m. 14 jaar een feestmiddag. Op het pro gram slaan volksdansen en goochelen en een optreden van het tamboers- en pij perskorps. Ook zal het sprookje „Repel steeltje" worden opgevoerd. mei jongedames van verdacht allooi. Eén van hen (Alain Delon) komt uit een. keurig burgenmaaiseezin, maar zijn ouders hebban niet de minste argwaan, wanneer hij zegt, zijn Paasvakantie met een vriend buiten de stad door te brengen. In werkelijkheid gaat hij echter naar zijn vriendinnetje (FTancoise Arnoul), die het meer om het geld te doen is, dat hij met zijn zwarte zaakjes bh elkaar scharrelt. Om zijn ver blijf bij haar helemaal zeker tc stellen laat hij een vriend van haar in Gestapo- uniform zijn ouders thuis vertellen, dat hij door de Duitsers wordt gezocht. Zijn vader trekt er op uit, om hem te waarschuwen, Maar hij vindt zoonlief in het restaurant van de vader van zijn vriend (Jean-Claude Brialy, één van „Les Cousins"), terwijl hij zich koestert in de liefde van zijn vrien dinnetje tnplaats van rich bloot te stellen aan de risico's der illegaliteit, T>E film is merkwaardig, omdat het een 17 mengeling van komedie en drama is,: met soms zelfs grove kluchteffecten, on begrijpelijke naïveteiten en oawaarschijn. lijkheden, met daartegenover een uitste kende tekening van Parijs in bezettingstijd en die mentaliteit van de mensen, die daarin moesten leven. Donderdag in Monopole. De ijzeren hertog TN HET JAAR 1500. staat Caesar Borgia op het toppunt van zijn macht De laatste hinderpaal bij zijn streven naar de heerschappij over Italië is de rotsvesting Forli, die hardnekkig wordt verdedigd door Caterina Sforza. Caterina, die elk ogenblik een beslissen de aanval van Borgia vreest, stuurt iemand naar het vijandelijke kamp om een aanslag op Borgia'3 leven te plegen. Deze mislukt op het laatste ogenblik, maar Borgia ziet hierin een vingerwijzing om zijn stadihou-, der Brancaleone, die hem het leven heeft gered, tot opvolger te benoemen. Hij laat het gerucht verspreiden, dat hij vergiftigd is. Zoals hij verwachtte geven 5 d'e samenzweerders rich nu bloot en Bor gia komt tot de ontdekking, dat de leider van de verzetsmensen zijn vriend Bran- caleone is. Na felle strijd wordt Branca- leone gedood, terwijl Caterina zich moet overgeven. Borgia behandelt haar echter niet als een gevangene. Zij is een mooie vrouw en zoals steeds weer Borgia vrou welijke schoonheid naar waarde te schat ten' en nu zij verslagen is, is rij meer be reid' dan eerst om op de attenties van Bor gia. nu alleenheerser van Italië, in te gaan. Deze week in Monopole. De kinderuitzending naar Hoek van Hol land van de Schiedamse Gemeenschap wordt dit jaar stopgezet In de plaats daar van organiseert men voor de tierde en vierde week van de zomervakantie, om precies te zijn in de dagen van 27 tot 31 juli en van 3 tot 7 augustus, een bustocht naar het Natuur reservaat Voornesduin bij Oostvoorne. Hieraan zullen 300 kinderen kunnen deel nemen. Zij worden er bezig gehouden met.- allerlei spel en vermaak, krijgen hun eten. en drinken en op tijd hun ijsje en kunnen zich heerlijk vermaken op het wijde ge vaarloze strand en in de Öostvoornse.dui- nen. De prijs is ditmaal gesteld op 115,- per kind en per week. De kinderen komen' in groepen van twintig onder leiding van er varen krachten, meest onderwijzers en on derwijzeressen en oudere leerlingen van de kweekschool. Te verwachten is dat het Voornese duin de kinderen meer echte vakantie-ontspanning zal kunnen geven dan het overbevolkte strand in Hoek van Holland. AH WIJK 2: Forumavond over vele kerkelijke vragen In de benedenzaal van de QpstaiidiRfs- kerk 1-s er op 22 april een geanimeerde gespreksavond van lVIjkgemesnte 2 der Hervormde Gemeente Schiedam (wijkpre- dika-nt dr. L. J. Cazemier), waarop forum èn zaal gezamenlijk zullen proberen ant woord te geven op vragen betreffende de Oecumene en andere belangrijke zaken- Het forum zal bestaan uit de heren F. A de Wolff (voorzitter), S. Kuiper, H. Strom, H Teeuw en D. de Bruyn, Aanvang 8 uur precies. Vragen kunnen schriftelijk, maar ook mondeling worden gestéld. De eerste 20 minuten zullen evenals op de ge meenteavond in november, enkele mooie, maar minder bekende liederen Uit onze Hervormde bundel worden gezongen, Dé heer J. van Zon, aan do piano, en het koor van de Opstandingskerk onder leiding van haar dirigente mej. T. Sonneyeld ver lenen hierbij weer hun medewerking. Dc Partij van de Arbeid afd. Schiedam, belegt a.s. vrijdag in één der 2alen onder de Opstandingskerk in Nleuwland een le denvergadering. Een discussie zal worden gehouden als eerste in een. serie onder het motto „Macht en kansen". Het eerste on derwerp zal zijn: „De. inkomsten verdeling" Drs. J. J. Hellebrand zal over dit onder werp een inleiding, houden. Geboren: Petronella G, d vK Kok en D van der Vlies; Joost, z vJ Kemink en A Wormgoor;. Rudolf A P M. z vR Vier hout en M C Koreman; Leni, d vG Jf H Springer en C Hulskens; Richard, z vA Martini en J Brouwer. Geboren: Ilse M. d.v. D, J. G. Rensman en C. Vrauwdeunt. Theodardus J. M, z.v. A. C. M. Feddema en A. C. Niezemuller Annemarie C, d.v. C. A. de Groot en C. M. H. Schouten. Luitsen z.v. L. van der Tuin en C. W. Schouwenburg. Leo z.v. M. Wuisman en. J. G. W. de Roo. Erwin z.v. R. W. Josen en A. C. Brökling. Johanoes W. z.v. J. "W. Houtbraken en D. H. de NijS. Overleden: W. E. Aeckerlln, 49 jr. echtg. van A. van Putten. P. S. de Bruijn, 78 jr. weduwe van W, Schalken. Overleden: W Gerpot, 65 jr., echtg. van P P Arntz. Tweede Ktokköiba! Zaterda* 2öaiiri! organiseren enige jongelui van. de O Vi sitatie, Parochie een tweede fclokkcubal m de kantine van de Schiedamse KartfiGfla* ge Fabriek. De opbrengst van deze av'ifid komt ten goede aan de klokken van de kerk dié nog niet geheel gefinancierd

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 2