sen 1111LIUWSBLAB Twaalf Schiedammers hebben een onderscheiding gekregen In 1963 repareerde men bij Wilton bijna 1100 schepen Afscheid mej. E. Verkade Vuur in nieuwe plastic vuilnisemmer Commissaris Rijpma en ir. Wilton benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau Uitbreker stond terecht 8 buitenlanders in bedrijf werkzaam Extra treinen voor de interland Burgerlijke stand Genietroepen slaan brug naar speelweide in Tinte Militaire oefening om jeugd te helpen Diefstal van auto en autopapieren ^Taptoe donderdag in nieuwe vonn Route van de Lielitstoet REKLAMEBUREAU „SECRET" TYPISTES MEISJE MEISJE WERKSTER M ONOPOL E Slaapkamerbrand in Nicolaas Beetsstraat Chr. vrouwen krijgen nieuiv koortje Fraaie resultaten van de Schiedammers Hermes-DVS op bezoek bij Wilhelmina SW op Koninginnedag KtflfflAM, IROïRSVïST J TELEFOON 61091 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 29 APRIL 1964 KLACHTEN over bezorging: Schiedam: van 17.3019.30 uur Tel. 67292, Rotterdamsedijk 232c. Kethel: Tel. 01808-232, Kerit- weg 79. In een speciale bijeenkomst In de Aula Jiee/t burgemeester Mr. J. W. Peek heden jnorgrcn de onderscheidingen uitgereikt, die H.M. de Koningin heeft toegekend aan een aantal voor a an stonde Schiedammers. Tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau Is benoemd de heer K. Rijpma, Comnihsa- ris van Politie in Schiedam. De heer Rijp ma is sedert 16 november 1952 commissa ris van politie in Schiedam. De heer Rijp ma heeft hier in het korps een goede geest geschapen. HIJ onderhoudt goede contacten met de burgerij en hij heeft aich Ju de ilad een graat prestige varworven. Behal ve als politieman heeft hij grote verdien sten op het terrein van de Bescherming Bevolking. Hij heeft een werkzaam aan deel gehad in de vorming van het kader van de B.B. Tof Officier in de Orde van Oranje-Nas sau is verder benoemd de heer ir. B. Wil ton. Directeur van de N.V. Dok- en Werf Maatschappij Wiltcm-Fijenoord. Sinds 1 ja nuari 1951 is bij opgenomen in, het drie le den tellende directorium van dit wereld- befaamde bedrijf. Naast deze functie neemt de heer Wilton een vooraanstaande plaats in op sociaal en maatschappelijk gebied. Zo is hij o.m.: Voorzitter van de afd. Rot terdam van de Ketaaibond; Lid van de Ka- 1 mer van Koophandel en Fabrieken, voor de Ben. Maag. Voorzitter afd, Schiedam vd. Ned. Mij. voor Handel en Nijverheid. Vice-voorz. Rotterd. Comité Missions to Seamen. Lid v.h. Bestuur v.d. Verg. de Techn. School Schiedam. Lid Curatorium Havenziekenhuis, Rotterdam. Lid v.h. Be stuur van de Spaarbank Anno IG20, Lid v.h. Bestuur van afd. Schiedam Pro Ju- ventute. Lid v.h. Bestuur v.d. afd, R'dam v.d,^Volksbond tegen Drankmisbruik. Lid v.h. Bestuur van het Hospitaalkerkschip „De Hoop". Zijn daadwerkelijke steun maakt velt kleinere initiatieven mogeb'k en houdt aan gevangen arbeid in stand. Vele Schiedam- se verenigingsbestuurders hebben zijn per soon en onbaatzuchls^u hulp :«t üankvaru herinnering. De buitengewoon grote mede werking bij de voorbereiding en de uitvoe ring van het programma ter gelegenheid van het bezoek van K. M. de Koningin aan Schiedam in 1962, bewees de hechte ver bondenheid van de heer Ir. Wilton met de gemeente en haar inwoners. De eremedaille in zilver van de Orde van Oranje-Nassau is toegekend aan de heer Johannes Schiller, thans èhef-zetterij van de N.V. Drukkerij De Eendracht. Niet alleen in het bedrijf is hij ean zeer ge waardeerde kracht, maar ook in het maat schappelijke leven profiteert men van zijn Werkkracht, aan wiens vele verdiensten "wij nog kort geleden bijzondere aandacht hebben gewijd. Van 1949 tot 1937 was hij lid van het bestuur van de afd, Schiedam van de Alg. Ned. Graf, Bond, de laatste twee jaren als voorzitter. Verder is hij se dert 1947 voorz, van de afd. Schiedam van het Centraal Genootschap v. Kinderherstel-. Ungs- en Gezondheidskolonies en sinds 1S58 l bestuurslid, thans le secretaris van de Coöperatie DES. Met de eremedaille in zilver Werden on derscheiden de heer Jan van Ravens, die dit jaar veertig jaar in dienst was bij de Stichting Spaarbank Anno 1820. Hij ver vult thans de functie van intern controleur In deze functie heeft hij de controle op de werkzaamheden die worden verricht aan de boekhoudmachines en op het werk van de loketbeambten aan het hoofdkan tooi en de vijf bijkantoren. Verder ook de heer Johan Christiaan Roodenburg vertegenwoordiger bij H. Har- tog's Fabrieken N.V. in Oss, onderdeel van het Unilever concern. Door zijn ervaring en bezanden inzicht draagt hij daadwerke lijk bij in de vorming van de jongere ver tegenwoord igers. De ere-rnedaille in brons ontving de heer Willem Olivier Harlaar, sedert 9 oktober 1920 in dienst van de Koninklijke Shell Groep, Thans vervult hij de functie van bediende in de bedrijfskantine van Shell Nederland Raffinaderij N.V, In Pernis. In continudienst verzorgt hij onder meer het zetten en distribueren van koffie voor een z«er groot aantal werknemers, In het kader van de algemene decoratie verlening zijn verder nog de onderstaande Schiedammers met een Koninklijke onder scheiding begiftigd: Tot ridder in de orde yan Oranje-Nassau is benoemd mevr. drs. w. Holstege-Teunissen, thans lerares aan de Rijks H.B.S. en de M.M.S. in Schiedam, m welke functies zij in 1942 werd be noemd. Na enige jaren lid te zijn geweest van de examencommissie boekhouden en handelswetenschappen m.o., werd zij be noemd tot secretaresse van deze commis sie, welke functie zij nog steeds bekleedt. .Voorts is zij bestuurslid van het Perso- wijs. Kunsten en Wetenschappen. Voorts is tot ridder benoemd de h... H, Liebeek, gepensioneerd technisch hoofd ambtenaar van Rijkswaterstaat, directie bruggen- De heer Liebeek was belast met het toezicht In fabrieken in Rotterdam omstreken bij het vervaardigen van staal constructies en machinewerken (zoals bruggen, sluisdeuren en stuwen. H?j heeft 'n belangryk aandeel gehad in vrijwel alle bruggen over de grote rivieren, <o.a. Zalt- bommel, Arnhem, Nymegen, Dordrecht, Moerdijk, Rh en en, Gorinchem, Van Brie- Ti enoord) en de uitwateringssluizen in het Haringvliet. De ere-medaüle in goud is uitgereikt aan de heer G. Emmtng, techn. assistent bij de Ned. Spoorwegen, meer i.h.b, voor het brugonderhoud in Rotterdam. De beide hierbovengenoemde onderscheidingen zijn namens de Minister van. Verkeer en Wa terstaat aan betrokkenen uitgereikt De-«re-medaille in zilver ïs nog toege kend, aan de heer W. A. van der Heiden, assistent A bij 's Rijks Belastingen (In voerrechten en Accijnzen), Naast zijn werk ais ambtenaar heeft de heer Van der Mei den zich In het maatschappelijk leven ver dienstelijk gemaakt. Zo vond de Christelij ke Vakbeweging in hem een harde werker. Ook de Antï-RevoluÜonaire Kiesvereniging profiteert op bijzondere wijze van zijn werkkracht. De onderscheding is hem door de Minister van Financiën of namens de- de uitgereikt De ere-medaüle in zilver is ten slotte door de burgemeester van Rotterdam uitgereikt aan de volgende Schiedammers: de heer J. C- van Boinvelen, bedrijfsleider van de produktïe-afdelingen bij de N.V. Inverpak, Industriële Verpakkingsmiddelen in Rotter dam, en de heer M. A. C. Scheffers, werk meester bij de Rott Droogdok Mij N.V. in Rotterdam. Bij Koninklijk Besluit van 21 april 1964 is aan mejuffrouw ECHsabeth) Verkade, geboren op 30 april 1899 te Schiedam en Wonende in Schiedam aan de Burgemees ter Knappertlaan 196b, wegens langdurige en trouwe dienst, toegekend de ere-medaü le in goud, verbonden, aan de orde van Oranje-Nassau, Mejuffrouw Verkade zal na een dienst tijd van ruim* 45 jaar afscheid nemen als onderwijzeres bij de Vereniging voor Ge reformeerd .Schoolonderwijs, wegens het bereiken, van de pensioengerechtigde leef tijd, Naast haar arbeid op school (de Dr. A. Kuyperschool) heeft zij zich verdienste lijk gemaakt door vele avonden met haar voortreffelijke declamatie op te luisteren, terwijl zij zich ook op kerkelijk gebied niet onbetuigd heeft gelaten. In een speciale Het OM. bij de Rotterdamse rechtbank eiste tegen de 25-jarige machinist K. H. uit Schiedam, wegens diefstal, een jaar gevangenisstraf met aftrek. B. was verbolgen, zo verklaarde hij ter ïitting, omdat hij bij de Kon. Marine- niet bevorderd was, maar de president van de strafkamer, mr. A. R. Jolles, hield B, voor. dat hij tweemaal door een Zeekrijgs raad was veroordeeld en uit de dienst was ontslagen. B. was evenwel gaan inbreken, te Schie dam stal hij f285,- ten nadele van M. Th. in september 1963. Op 8 februari stal B. Leiösendam f 170.- ten nadele van B. B waarbij hij van handschoenen gebruik heelt gemaakt. Er was heel wat aan gedokterd. Uit het reelasseringsrapport vernamen wij, dat zijn laatste werkgever niet erg tevreden was over B, Volgens het psychiatrisch rapport was B. toerekenings vatbaar, maar de rapporteur vreesde moei lijkheden voor B. in de toekomst Het O.M. sprak in zijn requisitoir over een sombere zaak en verweet B. zijn in sluiping, tweemaal gepleegd, terwijl hij ïn een proeftijd liep. Het O.M. noemde B. een indolente figuur, behept met traagheid en luiheid, die bovendien eigenwijs is moeilijk te redasseren, blijkens het rap port. De raadsvrouwe, mej. mr. T. <ie Gans, heeft in haar pleidooi medegedeeld, dat B. bij familie èn bij kennissen van 2ijn moeder heeft ingebroken. PI. vond B. een moeilijke figuur, wie het niet meezit, B. wenst wel dbor de reclassering te worden geholpen. PI. vroeg de rechtbank B, nog eenmaal een kans te geven, want B. heeft wat geleerd van zijn moeilijkheden. Een gecombineerde straf was, zo besloot pi., voor B. aan te bevelen. Uitspraak 12 mei a.s. öp Koninginnedag zullen op de velden op het complex „Harga" de eindstrijden van het voetbal-toumooi uit de Paasweek worden gehouden. Er wordt reeds om ,30 uur begonnen- u Eveneens op Harga worden op Koningin» huldigingsbijeenkomst in 't Stadhuis heeft Inedag gespeeld de wedstrijden van het Burgemeester Peek de scheidende onder-1 school-handbal-tournooi voor de UX.O, wijzeres toegesproken en haar het ere-te- j Middelb. en dergelijke :*v ">ïen. Deze du- ken opgespeld. ren de gehele dag. Het aantal schepen, waaraan in 1963 reparaties werd verricht, zo lezen wij in het Jaarverslag van de N.V. Dok- en Werf Maatschappij Wilton Fyenoord, dat in populaire vorm verwerkt is in het Maandblad Wilton-^ Fyenoord Nieuws, beliep 1096, dat is 53 meer dan in 1962. Van deze 1096 waren er 849 van vreemde nationaliteit Gedokt werden 390 schepen wet een tonnenrnaat van 4.014.000 (v.j. 319 met 3-155,000 ton in 1962. Van de totale omzet van deze afdeling kwam 68 voor buitenlandse rekening (vj. 61%). Evenals in het vorige jaar, waren daarbij 25 nationaliteiten vertegenwoordigd. Het jaarverslag maakt extra melding van twee van deze schepen, de Olympic Thunder en de Oxfordshire, twee opdrachten die nog al wat aandacht hebben getrokken. Het verslag werpt ook enig licht op de Technisch Wetenschappelijke Afdeling, be staande uit o.a. het Laboratorium, dat :n 1963 niet minder dan 2.000 opdrachten heeft uitgevoerd, ongeveer een vijfde af komstig van derden. Een bijzonderheid is, dat de dam wand voor de Metro-werken in Rotterdam door dit laboratorium wordt gecontroleerd. De Lascontroledienst bracht rapport uit over 3300 röntgenopnamen en de Lastechnïsche Dienst bracht vele advie zen uit, leidde lassers op en ontwikkelde voor bijzondere projecten het pijplassea verder. De afdeling Mechanica had vele opdrachten i.z. spanning®- en trilltngson.- derzoek, geluidsproblemen, ventilatoren, modelonderzoek, voor de deuren dok 8 drukmeüngen en berekeningen voor bij zondere constructies. GEEN DODELIJK ONGEVAL De bouwput van dok 8 was einde 1961 gereed. Behalve de damwand voor de bouwput is ook die voor de aansluitende De vele voetballiefhebbers, die heden avond getuige willen zijn van de Inter landvoetbal w edstr i jd Nederla nöZweden welke wedstrijd om kwart over acht In het Feijenoord-Stadion te Rotterdam ge speeld zal worden, kunnen weer van ex tra treinen gebruik maken. Vanaf het Station Schiedam vertrekken om 18.19 en om 19.19 uur extra treinen, die door rijden naar het Stadion-station. Daar- naast rijden ook de treinen van de ge wone dienstregeling en wel die vaa 18.51 en 19.15 uur. Deze treinen rijden even wel niet door naar de halte voor het Stadion, maar stoppen om resp. 19.13 en 19.30 uur op het Station Rotterdam-Zuid. Geboren: Edwin z.v, J. Merk en W, J. Brinkman; Dorotheus A. F. z.v. A. J. ter Braak en A Q. M- Hengst; Roberius z.v. L. van Giels en P. M. T, van Alphen; Ruud z.v. J. van der Graaff en A. T. Sti» nissen: Hermanus F. z.v. J. N, de Bruin en J. H. Witjes; Elisabeth d.v- M. Heij- boer en F. Blom: Rombout z.v. R, de Hek en A. M. Storm: Richard z.v. N. ZijUnans en D. L. Vis. - V... a-wlfdn,: A C. Zijdenbos 65 Jr. ecMg. beelsfoiuis van het Ministerie van Onder-van J- A, den Boogert, P. Steens, 77 jr. Destijds heeft de gemeente Oostvoorne «n weide aangekocht in buurtschap Tin- te omdat deze buurtschap over geen enke le speel gelegenheid beschikt voor de jeugd. Voor de aanleg van deze speelweide moest lijdelijk een speciale brug komen en geld t'oor deze brug was er niet. De gemeente Oostvoorne deed daarom een beroep op de Genie voor hulp. Deze zegde spontaan toe .éeen z.g- Baileybrug te zullen slaan. Dinsdagmorgen, arriveerden 12 vracht wagens in buurtschap Tinte met een Bai leybrug in gedeelten, plus 40 Genie-sol daten. In de stromende regen is men be gonnen met het slaan van de brug die men in de loop van vandaag gereed hoopt te hebben. De soldaten hebben overnacht in tenten. Zo is een oefening van bet leger een grote hulp voor een gemeente. oevers geheid. Bij de toekomstige hoofd ingang van de werf aan de oostzijde is een parkeerterrein voor auto's van perso neel e.d, aangelegd. Zodra de gemeente voor een goede wegcansluiting op de Adm. de Ruyterstraat heeft gezorgd, zal het ter rein in gebruik worden genomen. In bet jaar 1963 heeft bij Wilton Fijenoord geen enkel ongeval met dodelijke afloop plaats gehad. Er was slechts een ernstig onge val; het aantal lichte en zeer lichte onge vallen is echter iets toegenomen. 2n hot Pensioenfonds is in 1963 f 1.201.Ü05 gestort Het Studiefonds keerde 18.39.72 uit aan in totaöl 37 personen. Het Willy Wilton-fonds keerde aan versterkende middelen, reis kosten, verpleegkosten etc. f50.200.15 uit en aan subsidie voor diverse Kruisvereni gingen f 16.8.35, Het bedrijfspensioen fonds voor de Metaalindustrie kreeg als verplichte storting f738.834 en keerde f 522.4B3 uit. Volgens de winstdelingsrege- ling werd aan werknemers, vallende on der öe CAO, uitgekeerd f3.278.233 over ..1962: over 1963 zal deze bedragen f 2.633.564. Het aantal arbeidskrachten beliep in 1963 gemiddeld 5733 <v,j. 5781); aan het eind van het jaar waren daarbij 100 Bel gen, 151 Italianen en 208 Spanjaarden, heb geen neerkomt op 8 pet In de bedrijfs- school daalde in 1963 het aantal leerlin gen van 293 tot 250. Er waren In 1963 14 werknemers met 0 dienstjaren en 186 met 25 dienstjaren. Elf werknemers wer den onderscheiden met een ere-medaille, waarvan een in goud en vier in zilver. Ruim 2100 oud-werknemers hebben in Juli 1963 deelgenomen aan een gecombineerde boot- en bustocht naar het Dierenpark in Rhenen. Na een 45-jarige loopbaan als onderwij zeres bij het Gereformeerd onderwijs te' Schiedam heeft mejuffrouw Elisabeth Ver kade dinsdagavond van vele vrienden, be kenden en oud-leerlingen .afscheid geno men in de hakr zo vertrouwde Dr. A. Kuy perschool aan de Stadhouderslaan. Dsar werd de ouder-commissle en het hoofd der KAPSALON HEIEN E Ce salon voor de betere per manent. Stroomloos wor leder haar geschikt 17^4 Helena tlède permanent, -te meest ideale natuurlltke permanent f II.— fl,— reductie op vertoan van deze advertentie. Gratie balen en brengen per luxe auto voor perma nent. KAPSALON HELENE Rembrand tl aan 23, Schiedam - Telefoon OTlM school, de heer L. v. d. Berg een afscheids receptie aangeboden, die door zeer velen werd bezocht, In de morgenuren was mej. E- Verkade reeds ten stadhuize door mr. J. W. Peek gehuldigd (zij kreeg de ere medaille verbonden aan de Orde van Oran je-Nassau in goud die zij tijdens deze re ceptie droeg). Naast de veie bloemen ont brak het niet aan andere geschenken. De heer H. J. Kalfsbeek sprak woorden van dank en bood namens de ouders een gou den armband aan. Ook de heer L. v. d. Berg sprak haar toe (als hoofd der school) en verder voerde de Rijks-Inspecteur, de heer A. Bart en, het woord. Mej. Verkade bedankte de sprekers voor hun waarderen de woorden. De heer L. v. d. Berg heeft haar na af loop van de receptie een fotoalbum aange boden met handtekeningen van. de recep tie-gasten en vele foto's van het onderwij zend personeel; leerlingen in klasverband en foto's van de Dr. A. Kuyperschool zelf. De opvolgster van mej. Verkade is mej. J. Timmermans, die eveneens bij de receptie aanwezig was, Het is duidelijk dat de proef met de plaptlc emmers de bijzondere belangstel ling moet hebben van de man, die de commissie Opgeruimd staat Netjes heeft gepresideerd, de heer G. Verhulsdonk (WD). Zijn deze emmers .vuurbestendig, vroeg hij. is brandgevaar wel uitgesloten? IVnt gebeurt er als de gebruikers er glooi en de as in storten? Een andere kwestie is, dat het ledigen van deze nieuwe vuilnis emmers geruisloos gaat. De emmers moeten vroeg worden buitengenet. Het lawaai van het leegstorten van de em mers maakt hem thans bij tijds wakker, maar hoe moet dat in de toekomst? Is het niet nodig, dat de vuilnisdlenst zijn komst dan weer aankondigt roet behulp van ra tels of toeters? Het O.M. bij de RotterCsm.se rechtbank eiste dinsdagmorgen tegen de 29-jarige controleur J. N., uit Tilburg, wegens dief stal, negen maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie maanden voorwaar delijk, met drie jaar proeftijd. Op 9 september J.I. had N„ die meerma len ïs veroordeeld, kans gezien te Schie dam een personenauto, eigendom van J. T., te stelen, waarmee hij naar Tilburg reed en waarvan hij enige maanden ge bruik heeft gemaakt. Voorts had N. te Schiedam autopapieren gestolen, eigen dom van G. A. A- „U was bezeten van autorijden", zei de president van de strafkamer, mr. A. R. Jolles, tot N., die werkzaam was bij een expeditie-onderneming en echtelijke moei lijkheden kende. In het reelasseringsrapport werd gead viseerd N. een gedeeltelijk voorwaarde lijke straf op te leggen. Het O.M. zei dat in 1951 N. wegens joy riding is veroordeeld en dat huiselijke moeilijkheden hem op hel verkeerde pad hebben gestuurd. De officier ging de moeilijke jeugd na van NI, wiens werkgever niet ontevreden over N.'s prestaties is. De raadsvrouwe, mevr. mr. Verstegen- Kettlitz, heeft in haar pleidooi medege deeld, dat N. zijn betrekking heeft verlo ren. De echtelijke moeilijkheden waren vol gens pl. grotendeels opgelost Pl. vroeg de medewerking van de rechtbank, opdat N. met behulp van reclassering een nieuw leven kan beginnen. Uitspraak 12 mei a.s. Dit jaar is de taptoe anders van Opzet: aan de Vlaardjngerdijk nabij de Van Hae- renlaan zal men naar een oewceglijke show kunnen kijken die anderhalf uur in beriag neemt. Er zullen lichteffecten zijn. de nummers zullen worden aangekondigd, de korpsen treden afzonderlijk en in com binatie op en er is een groot slotoptreden, waaraan alle korpsen deelnemen. Direct na de taptoe zullen de eerste vuurpijlen de lucht in gaan. De Lichtstoet, welke op zaterdag 2 mei a-s. zal worden gehouden zal het aanzien zeker weer waard 2ijn. In afwijking van vorige jaren is de opstelplaats uu aan de Burg. van Haarenlaan, tussen de Vlaar* dingerdijk (Alg. Begr.pl.) en de P. J. TroeJ- stralaan. Op dit punt beginnen de deelne mers om 8 uur n.m, aan te komen via de Vlaardingerdijk. Het vertrek is bepaald op plm. 20.45 uur. De volgende route wordt genomen: P. Mgr. Nolensla an, Parkweg, Spinhuispad, Grote Markt, waar om plm. 21.10 uur het défilé voor de Burgemeester zal zijn, Lan ge Kerkstraat. Huis te Rieviereweg, Singel, Oostsingel, Van Sindensingel, Boerbave- laan, Hier is even rust en worden zo mo- gelijk de prijzen bekend gemaakt (om plm 21.35) Daarna Rotterdamsedijk, Koemarkt Gerrit Verboor.straat, Lange Nieuwstraat. Hoofdstraat, Lekstraat, Nwe. Maasstraat, Rozenburgsestraat, Stadhouderslaan, Pen ninglaan, Aleïdastraat, Westfrankelandse- straat en Rembrandtlaan. waar de stoet op de hoek van de Vlaardingerdijk worat ontbonden. De Lichtstoet-commissie vraagt om zoveel mogelijk kinderen met lampion nen e.d. langs de route op te stellen, wat het geheel aanmerkelijk zal verlevendi gen. De politie verzoekt dringend, in het be lang van een ongehinderde opmars en ook ïn het eigen belang van de autobezit ters, langs de route geen auto's te par keren of anders slechts aan één zijde van de straat Ter voorkoming van beschadi. ging is het raadzaam de auto's elders te parkeren. Op deze humoristisch nestelde vraag antwoordde wethouder Van Bochove in dezelfde stijl. Krachtens de nieuwe poli tieverordening is de heer Verhulsdonk ge dwongen om bij tijds wakker te zijn ten einde zijn vuilnisemmers buiten te zetten. Maar aJs er veel mensen zijn zoals de heer Verhulsdonk, zullen bijzondere maat regelen nodig zijn om ieder bij tijds wak ker te maken, Akkoord, zei de heer Ver hulsdonk, maar hoe nu met die gloeiende as en het brandgevaar? Wel, zei de heer Van Bochove, het college van B. en W. heeft vol vuur de plastic emmers aan een vuurproef onderworpen, maar we hebben verzuimd ze aan gloeiende as bloot te stellen. De heer Verhulsdonk verklaarde er niet naar te verlangen een vurige wet houder op de emmers los te laten, maar ;hoe staat het met een vurige inhoud? Wethouder Van Bochove beëindigde de levendige woordenwisseling: Ik geloof niet dat het debat «en kwestie van ping-pong moet worden, zei Mj, andere gemeenten zijn ons met de emmers van plastic voor gegaan. Ik geloof niet dat er brandge vaar bestaat. We zullen, de gebruikers ad viseren geen gloeiende as in de emmers te deponeren en als de proef geen succes heeft gaan we er niet mee door. I formule I aanbouwmeubcten WONlNGINRICHTlNG.BROFRSVfSrn.66 Oranjestraat 2, Schiedam, biedt thuiswerk aan voor het typen van adressen voor hen. die over een schrijfmachine beschikken en accuraat kunnen werken. Tevens gevraagd; voor lichte huishoudelijke werkzaamheden. voor lichte kantoorwerkzaamheden en vooi enkele uren per dag. Uitsluitend persoonlijk melden. Hoogstraat 2 - Schiedam - Tel. 6 88 OS Donderdag Z, 4.15, 7, 9,15 uur: ANNE HEYWOOD en DANIEL GELIK in een groots opgezet schouwspel niet prachtige kleuren. Carthago in vlammen Vrijdag, zaterdag 2, 7, 9.15, Zondag 7, 9.15, Maandag 2, 6. Een nieuwe keiharde AUDIE MURPHY-film rn.o.a. BEN COOPEH en COLLEEN MILLER in Gunfight at comanche creek .Zondag mat. 2, 4.15 Op de ski's en met de wapens waren zi] de meesters in. het land v. d. vijand. Skitroepen vallen aan De molen der versteende vrouwen is te. Dinsdag 2. 8 uur Een film die iedereen za! imponeren en bekoren ORSON WELLES en EDWARD HILTON in David en Goliath 14 Jaar. Woensdag mat 2 uur jeugdvoorst Daar is hij weer. Kom je ook naar Dik Trom en het circus Woensdag besloten avondvoorstelling. A.L, De slaapkamer van de familie In 't Veld in^ de Nicolaas Beetsstraat stond gister middag in brand. De schade beperkte zich. tot een tweepersoons bed, een bedrag van f200.- De vrouw des huizes was 's avonds om 11 uur weggegaan en had tevoren in de slaapkamer een sigaret gerookt De Ned. Christen Vrouwenbond, afd. Centrum, hield dinsdagavond in de grote zaal van het gebouw Irene een jaarfeest. Bijna geen plaats was onbezet toen de voorzitter, mej. D. van Apeldoorn de tal rijke aanwezigen op hartelijke wijze ver welkomde, i.h.b. de vertegenwoordigster van de zusterverenigingen van. Nieuwiand en Kethel. Spr. deelde mede. dat de afde ling van plan is opnieuw een dameskoor op te richten. Men kan reeds rekenen op mevr. Couponse«t die de leiding op zien wil nemen. Door een aantal leden van de Ned. Christenvrouwenbond werd vervolgens het toneelspel in drie bedrijven „Gevangene 117" door W. Hageveld opgevoerd, met regie van mevr. A. Egberts-Palthe. VOLLEYBAL De teams van de Schiedamse Volleybal Club hebben de eerste serie wedstrijden- in het door deze vereniging georganiseer de nederlaagtoumooi met fraai resultaten afgesloten. De eerste bezoekers waren de teams van het sterke „Delta" uit Zwijn- drecht. Dames 2 opende het tournooi tegen Del ta 2 en zorgde meteen voor een fraaie openingstreffer. Met 2—1 zegevierden de SVC-reserves na de setstanden 14—16, 15— 10 en 15—9. Dames I draaide nog beter en toonde zich vooral aanvallend de bes te ploeg. Een 30 overwinning was bier het resultaat Go—7, 15—11 en 15—13). Het pas naar de 2e klasse igepromoveer- de SVC 2-herenzestal ontmoette le kL Del ta 2. Met miniem-verschll werd hiervan verloren (1—2), doch het spel, dat de Schiedammers toonden, belooft veel voor de toekomst <15—17, 13—15 en 15—12), Het eerste herenteam besloot de rij te gen het in de overgangsklasse spelende Delta 1, eveneens met een nederlaag; 1—2, Terecht werd verloren, doch de Schiedam mers demonstreerden in deze wedstrijd hun gestadige vooruitgang en .wisten zelfs de eerste set in winst om te 2etten (15—19, 1315 en 615), Deze serie bijzonder span nende en prettige wedstrijden in sportieve sfeer vormde een geslaagd begin van dit 9 weken durende monstertouraooi. Hermes-DVS had afgelopen zondag een beste dag. Tegen koploper NEC toonde Hermes zijn glanzende vorm, waartegen NEC toch beslist niet zwak, niet opgewas sen was. Het was een wedstrijd, propagan distisch van grote waarden en het pu bliek stak haar waardering dan ook niet onder stoelen of banken. Ook Xerxes heeft verloren en door deze resultaten heeft Her mes zijn aanspraken op de titel aanmer kelijk vergroot Nog 4 wedstrijden te spelen en de situa tie is zo, dat ieder puntje goud waard is. bliek 3tak zijn waardering dan ook niet gaat verslappen en zich ook goed voorbe reidt voor de strijd in Den Bosch tegen Wilhelmina. Dit elftal verkeert li. de on derste regionen, maar heeft geen degrada tie te duchten- Niets te verliezen dus, geen zorgen en juist daarom gevaarlijk. Vele fans zullen Hermes vergezellen. Er zijn dan ook pogingen in het werk gesteld m Schiedam voorverkoop te plaatsen. Het :js zo goed als zeker, dat dit doorgaat. Her mes 2 bevocht op NEC 2 een verdienste lijk gelijk spel en daarom gaan de reser ves zondag, om 2 uur op ^Harga'1 van Wa gen ingen 2 winnen. Hetzelfde recept voor het Jeugdelftai, dat zaterdag op bezoek gaat bij hekkesluiter SHS. Voor Koninginnedag is ingelast de wed strijd tussen SW 2 en GVAV 2. Voor de rood-groene reserves wordt dit een bik kelhard duel, want de noorderlingen spe ten een fars partijtje voetbal, hetgeen SVV ia Groningen reeds heeft ondervonden, rie Groningers wisten zondag het sterk ge klasseerde ADO nog een gelijkspel af ta dwingen, zodat de SW-ers het zeker niet gemakkelijk zullen krijgen. De wedstrijd vangt om 2 uur aan. SVV-jeugd naar NO AD J. Ook voor de jeugd van SW is voor Koninginnedag een uitwedstrijd ingelast, nl. in Tilburg tegen NOAD-jeugd. De rood-groene jeugd zal donderdag steviger moeten aanpakken dat) zaterdag jl. wil zij tenminste met winst naar Schiedam komen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1