tfefTIHDAMSOH NIEUWSBLAD WÊÊ Nieuwe sociale werkplaats betekeet levensvreugde voor 75 mensen <9 Gentse amateurs brachten hier een ruilvertoning Klein programma bij de korfballers kmtm Wielerwedstrijd werd slijtageslag Moederdag Geschenkendag AT AAI De nieuwe films in de komende dagen Een-Mei bijeenkomst Houten vloertje a.s. dinsdag officieel Ook een afscheid bij de Reinigingsdienst Mevr. W. van der BURG KLANTEN bij duizenden! Predikbeurten V' ««filifHitociiiji tx SnJ»et)»t SCHIEDAM, BROERSVEST - TELEFOON 68091 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 2 MEI 1964 KLACHTEN over bezorging: Schiedam: van 17.30—19.30 uur Tel. 67292, Rotterdamsedijk 232c. Kethcl: Tel. D180S252, Kerk- weg 79. In de metaalafdeling waren op hel ogen blik, dat wij er rondneusden, niet zoveel mensen aaff het werk. Er waren n.l. niet zoveel orders. Ook hier staan weer goede machines, die het de gehandicapten moge' lijk maken uitstekende produkten te ver vaardigen, want zoals de heer Postma op merkte: „Ons werk moet ons visitekaartje zijn". Een dag voor ons bezoek waren juist een moffeloven en een spuitcabine in gebruik genomen. Men was nog wel in het experimentele stadium, maar in de toe komst hoopt men ook voor de2e afdeling voldoende orders van het bedrijfsleven of uit de particuliere sector te krijgen. TVOOR TWEE openslaande deuren ko- men wij op de varia-afdeling, waar wij verschillende mensen bezig zien flesje; haar versteviging te vullen. Ook hier zitten zij te werken, aan de lopende, band. Het is wel de grootste werkruimte van de gehele fabriek en. er worden ook spiegels ge maakt. Twee mannen doen dit met grolo precisie. Het valt ons op, dat zij geen en kele maal hun handen aan het scherpe glas snijden. Verder worden ook hier weer doosjes in elkaar gezet. Er werken in to taal 74 mensen. Het is twaalf uur en dus schafttijd voor de mensen. Sommigen ont doen zich eerst van stof en vuil, maar er zijn er ook die direct naar de kantine aan de overzijde van de fabriek lopen. Zij eten vrolijk kwetterend hun meegebrachte bo terhammen en drinken een kop koffie in de ruime en lichte kantine. Om half één gaan zij weer verder met hun werk en om vijf uur zit voor hen de dagtaak er weer op. Achttien van hen moeten gehaald en gebracht worden. Dit geschiedt met taxi's. Ze gaan op de zelfde wijze weer naar huis na een dag van hard werken moe, maar voldaan, omdat zij het gevoel hebben zich nuttig te hebben gemaakt in een prettige met hun kameraden. 1VE BESCHUTTE WERKPLAATS, of de afdeling binnenlopen; iedereen vindt liever de nieuwe Sociale Werkplaats dat de gewoonste zaak van de wereld, bi de Botersiraat, is een' moderne fabriek Juist door dit feit en de hypermoderne in geworden met alle gemakken van dien. Het richting van de werkplaats" krijgen wij de is wel een verschil met de oude werkplaats indruk van een normale fabriek. Vroeger in die oude, afgeleefde school in de St. stond iemand in de St. Anna Zusterstraat Anna Zusterstraat Alles was daar even houtjes van afgekeurde schoolbanken te grauw en somber, het was voor zo'n doel hakken voor de verwarming. Ec stond juist een verkeerd gebouw; de gebandi- daar €0!) oud potkacheltje, maar nu heeft trapte roensem moeten juist licht, lucht cn men centrale verwarming, die nveral voor stimulerende omgeving, contact te hebben ruimte hebben. In de voormalige rabriek gelijkmatige verwarming zorgt, van de gebr. Fontijne zijn hoven se noemde factoren in ruime maten aanwezig. Bij het naar binnen gaan van de fabriek valt aan stonds de prikklok op. Mr. G- J. ItoeM- stti. directeur .Sociale Zaken, legt it dat hij de mensen hel idee wil geven dat zij in een pclite fabriek werken. Wc klimmen enkele smalle trappen op. die ons aan het interieur van een schip doen denken en niet aan een fabriek. Wij klimmen door en belanden via c!p wal lage trappen op de snider, waar ongeveer 20 jongens en me Is je* bezig zijn allerlei doosjes te vouwen. Sommigen moeten nog geholpen worden bij bet plakken en vouwen. Zij zijn pas met t'rie arbeid btgb&ntit. de. lateis waar san zij werken zijn nu aan een lopende bandsysteem aangepast. Vroeger zat ieder een aan wrakke en houten tafels en onee- niakkelijktt stoelen. Het materiaal lag overal opgestapeld, »odat één vonk een grote brand kon doen ontstaan. Nu is ailes licht cn hygiënisch. Alle aan dacht is er op gericht de mensen vin re validatie /.o weerbaar mogelijk to maken, ten meisje was bczii! met het maken van werkdoekjes voor hot gemeente ziekenhuis. Zij leert op deze mnrior haar handen ge bruiken Koe zwaar ook geestelijk ot' licha melijk gehandicapt, men behoeft geen medelijden te toren. Uit alius blijkt, cat deze mensen blij zijn dat zij nog iets kunnen -doen. cn bovendien op deze manie: contact met elkaar hebben. Via de scheepstrappen kwamen we weer op de tussen-etage terecht, waar dr. Ste vens. de bedrijfsarts, en de maatschappe lijk werkster een ruime werkkamer heb ben. De bedrijfsleider, de heer A. Postma, heeft ook op deze etage een werkkamer. Dalen wij verder af, weer langs de scheepstrappen, dan komen wij in ee hy gienisehe was en toiletafdeling. Die was er i:t het voormalige gebouw helemaal nip' bij, daar heeft men zich moeten behelpen; in ieder geval is in hc-t nieuwe gebouw, dat tie gemeente voor f350.000 gekocht heeft en voor f140.000 heeft laten veranderen, een behoorlijke voorziening op dit gebied getroffen. VAN DE TOILETTEN' komen wij in de houtbewerkingsafdeling. Onmiddelïjl; springen hier de moderne machines in bet °°g, waar de gemeente een krediet van X40.000 voor verstrekte. In het oude ge bouw werd het zaagsel niet weggezogen, maar hier is een prachtige ventilatie- en afzuigsysteem. Ook staan hier de nieuw ste zaag-, schaaf- en boormachines, waar mee de mensen blijkbaar goed kunnen Werken. Een oude man, die op krukken liep, kwam met een stapel hout onder zijn arm ZATERDAG 2 MEI Ceref. Kerk. West vest: 8 uur orgelconcert Jaap Zwart. Amersfoort, kijkcentrum, 8 uur: Korfbalclub Succes, con tactavond Musis Sacrum, 8 uur: Znkenstudie kring Schie dam. feestavond, loiksjcljouw» 8 uur: Toneel ver. Amicitia, to neelavond. Maison Tirol)* 8 uur SJS Guillaume, dans wond. ZONDAG 3 MEI ^ÜUcwittum, 8 uur: ItK Instuif, dansavond. Musis Sacrum, 1.30 uur: St. Jansschool. feest middag, FILMS p«sage Theater: zaterdag en zondag 2. 4.15, 7 „en 0.13: Wedren wel de ooievaar. MoftopoJe Theater: zat. en zond. 2. 7 en fl.lo uur: Gunfight at Comanche Creek- zo. mat. 2 en l.ta uur: Skitroepen vallen aan; za- "acht: De molen der versteende vrouwen. EXPOSITIES Stedelijk Museum: Tentoonstelling van ver- hen van Bart van der Schelling, yajerle WiegmanWerken van Hélcne Zleislra, inerte „4": Willem Kok. Alerte CCC, Mgr. Nolens laan: werken van Jan van den Broek. MEDISCHE DIENST 1 JWoor, BK-iaan 134. tel. 69388; A. Q C. Klomp, Jut, van Stol bergstraat 3. tel. 6C<3o2: L,B. E. van Hoggenhuyze. Nassau laan 59. 68067; C. J. M. Vlootman, Sngel 331. tel. 87760 APOTHEEK ^Gouden Hert, St. Li duin astrant 58, tel. 88361. WEDREN MET DE OOIEVAAR Doris Day, in april 40, maar nog steeds onder de ,.iop ten" bij Amerika's filmfa- vorieten, is opnieuw het guitige blondje mot hot felle temperament in de komedie ,,The Thrill of it AU", die in de stijl van gelijksoortige voorgangers als „SJaapka- mergeheimpjes" en „Eén pyjama voor wordt genoemd. Als echtgenote van een gynaecoloog en moeder van twee kinde ren, heeft zij de handen vol aan haar huis houden, maar wanneer zij de lucratieve lokroep van de commerciële televisie niet kan weerstaan en als omroepster voor een zeepmerk de lieveling van het publiek wordl 1 tussen de bedrijven van „Playhou se" door....) loopt thuis alles spaak. De dienstbode fin wie men Z'asu Pïtts herkent, een soort vrouwelijke Buster Keaton uit de dagen van de stomme film, die ook in mammoets van Von Stroheim meespeelde) pakt haar blezen, de dokter (James Gar ner) treft zijn vrouw bijna nooit meer thuis of ontmoet haar 's nachts, wanneer ze van de studio komt en hij op weg is naar een bevalling en de kinderen ver wilderen. Een door de zeepfirma heime lijk in de achtertuin aangelegd zwembad, waarin een nieuw wasmiddel moet wor den gepropageerd, wordt eerst een valkuil voor de auto van de niets vermoedende dokter en maakt vervolgens tijdens een he vige onweersbui zoveel schuim, dat tuin en huis er onder bedolven raken. Dan besluit de vertwijfelde echtgenoot er een eind aan te maken en in overleg met een psychia ter drijft hij door geveinsde ontrouw zijn vrouw tot mateloze jaloezie. Door de op windende gebeurtenissen, waaraan de film zijn Nederlaidse titel dankt, komt ten slotte alles in orde. Een (na twintig jaar voor het eerst) aanstaande moeder brengt de T.V.-omrocpster in een Rolls Royce naar de kraamkliniek, maar door allerlei verkeersopstoppingen kan het einddoel niet tijdig worden bereikt, zodat dc gynaeco loog per mobilofoon zijn instructies moet geven voor een ,.auto"-matische verlos sing. Deze roept alle moederinstincien weer bij haar wakker en de oude zeepfa brikant I.kostelijke rol van Reginald Owen), kan naar een opvolgster zoeken. Horman Jewtson regisseerde deze vlotte klucht in fcndantkleuren, die Doris Day weer zon der liedjes laat. GVNFIGHT AT COMANCHE CREEK Er worden in Hollywood nog steeds Wes terns gemaakt voor de bioscopen, al eist de beeldbuis van de T.V. het leeuwendeel op. Maar hoe essentieel de kleur kan zijn, bewijst deze week „Gunfight at Comanche Creek'' en daar is ons T.V.-toestel toch nog (lang?) niet aan toe. Regisseur Frank McDonald heeft slechts een simpel ver haaltje te vertellen: een bende bevrijdt een stel gevangenen uit hun cellen dwingt ze mee te werken aan een serie berovin gen en levert ze weer uit aan de autoritei' ten, zodra de beloning op bun hoofden groot genoeg is om aantrekkelijk te kun nen zijn. De sfeer moet het doen en daar voor komt cameraman Joseph F. Bi roe al lo lof toe, niet de onveranderlijke Audie Murphy of de stereotiepe prairie-schoon heid Colleen. Miller, die niet meer dan fi guranten zijn in het grootse décor van de „wide open spaces". Vr. za. zo. en ma, in. ..Monopole. DAVID EN GOLIATH Wie Orson Welles als een stuk half-ver gane glorie nog eens wil zien in al zijn statische massaliteit, mag niet verzuimen deze ondanks alles imponerende, virtuoos mee te maken als een. solide koning Saul in alweer zo'n semi-bijbels film spektakel, „David en Goliath"! Er waren twee regis seurs voor nodig, Richard Pottier en Fer- dinando Baldi, om in deze Amerikaans- Italiaanse co-produktie, nog eens haarfijn te vertellen, hoe de herdersknaap David de reus Goliath met een keisteen velt en daarna koning van Israël wordt. Saul wordt geïntroduceerd temidden van een aantal welgevormde, tamelijk ontklede hofdames, die echter prompt verdwijnen, wanneer Salomo arriveert als een sloffen de grijsaard, die *s konings ondergang komt voorspellen! David wordt gespééld door Ivo Payer. Di. 5 mei in Monopole. Onder zeer grote belangstelling hield.de Luchtvaartclub „Icarus" ap de speelweide aan de Marconiweg haar vliegdemonstra- ties, waaraan door diverse types zelfge bouwde toestellen werd deelgenomen, Het programma omvatte de nummers stunt- vliegen, het van het veld ophalen van slecpreclames en het rammen van ballon netjes. Vooral het hoekje van het terrein, waarop deze grond vliegeniers hun. toestel ler. startklaar maakten, trok veel kijkers. Op de 1 mei-bijeenkomst van de Partij van de Arbeid vrijdagmorgen om tien uur! in de grote zaal van het Volksgebouw aani .de Tuittlaan hield mr, H, B. Engelsman een: rede, waarin hij een terugblik wierp op het jaar 3880, toen de Arbeidersbeweging nog in opkomst was, terwijl spr. daar naast de huidige situatie onder de loep nam. Er bleek inderdaad veel ten goede te zijn veranderd. Dc heer A. Pfeifer las op deze bijeen komst iiterair werk voor, o.a. proza van P. J. Troelstra en fragmenten uit he oeuvre van tie negerauteur Martin Luther King, daarnaast een keur van poëzie, als Gorters Mei en gedichten van Henrietta Roland Holst en van enkele Amerikaanse negerdichters. Het houten-vloertje in dc Korenbeurs, waarnaar de tafeltennisverenigingen zc fel hebben verlangd, omdat de scheve ste nen vloer niet acceptabel was voor de offi ciële wedstrijden om het landelijk kam pioenschap, 2al dinsdag a.s. 's avonds uur worden, ingewijd. Daarbij spreekt bur gemeester mr. J. W. Pock in tegenwoordig heid van verschillende officials van de Nederlandse Tafeltennis Bond. Na het of ficiële inwijdingswóord zal bet vloertje worden gekeurd door een vertegenwoor diger van de Bond. Vervolgens zullen de plaatselijke verenigingen TSF en NOAD. waarvan de leden, de aannemer Lansber gen bij het leggen van het vloertje hebben geholpen, hun compeiite-wedstrijden voort zetten. Dinsdag heeft het personeel van de Ge meentelijke Vervoer-, Reinigings- en Ont- smettïngsöienst afecbeidgenomen van de heer J. van Klinken, straatreinigcr (motor truck) die in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd, na een ruim 31- jarige diensttijd, de dienst met pensioen ging verlaten. De heer Van Klinken werd eerst toege sproken door de directeur, de heer E. T. Kraan, terwijl de heer C. Brunt namens de commissie voor de Gem. Vervoer-, Reini gings- en Ontsmetüngsdienst het woord voerde. Als vertegenwoordiger van de ju bileumcommissie overhandigde de beer T. C. Stip de heer Van Klinken een pols horloge. alsmede een barometer, terwijl aan mevrouw Van Klinken bloemen wer den aangeboden. FILMS HIJ DE EEN-MEI VIERING De Pacifistisch-Socialistische Partij hield vrijdagavond een openbare 1 Mei bijeenkomst In het Wijkcentrum-Nieuwland De voorzitster mevr. J. H. H. GerdLng-Eg- gink gaf een inleiding, waarin ze terug ging tot de periode na de Eerste "Wereld oorlog. toen er nog hoop in de harten der mensen leefde. Na de Tweede Wereldoor log kwam de morele nol reddering, vooral onder de jeugd. We moeten thans I Mei •liet meer als feestdag vieren, maar ab Dag van Bezinning. We moeten, aldus be sloot zij. proberen tot dieper inzicht te ko men ta v. de ware oorzaken van oorlog en maatschappelijk onrecht. De heer J. H. R. Gerding las vervolgens op ge voelvolle wijze literair werk voor van Bou- tens. Van Collero, Gorter (Mei), Henriët te Roland Holst en Margot Vos. Daarna werden vertoond de films „Short Vision", een reeks expressicmistisch-pasto rale visies, herinnerend aan de tekenach tige en kleurige stijl van de Italiaanse schilder Giorgio de Chirico en de realis tische documentaire van de verwoesting van Hirosjïma „The Atom Strikes", een Amerikaanse legerfilm, die juist door de zakelijk-objectieve weergave de angstwek kende realiteit van de moderne oorlog ont hult Ten slotte sprak de heer L. P. Bol uit Den Haag over het. onderwerp „De 1 Meigedachte en de Atoombewapening. PPSC SCOOTERDE IN' EEN PUZZELRIT De voetbalvereniging PPSC benutte Ko ninginnedag voor het houden van haar jaarlijkse puzzelrit voor auto's cn scooters. De bedoeling is dat hieraan zoveel moge lijk leden als passagiers deelnemen, Start en eindpunt vormde zaal „De Bron", van waar ongeveer twintig gemotoriseerde eenheden van start gingen. De te rijden af stand bedroeg ongeveer 45 km. Elke goed gevulde opdracht werd met een „ietter'' gehonoreerd. De rit bestond uit een even- en een oneven deel, geschei den door een koffiepauze. Uit de verzamel-, de letters moesten de deelnemers de vol ledige clubnaam samenstellen, t.w. „Pro Patria Steeds Volharden combinatie". Voor het eerst vormde een door leden be schikbaar gestelde wisselbeker de inzet van deze puzzelrit. Winnaar werd Bob van Pelt. G. Groen en de voorzitter van de Schiedamse Scheidsrechtersvereniging, de heer L. Schatting eindigden, resp. op de tweede en derde plaats. Concert Jaap Zwart Wij vestigen de aandacht op het orgelconcert, dat van avond 8 uur door Jaap Zwart uit. Amers foort wordt gegeven in de Geref. Kerk aan de Westvest. Op zaterdag 16 mei speelt hier Jan J. y-d. Berg, organist in de Nieu we Kerk in Delft ,E GENTSE TONELISTEN, die gedu rende twee dagen de gast van de To neelgroep „Geron" zijn en vrijdagavond in Musis Sacrum moesten spelen, zijn 's middags om half vier officieel ontvan gen door burgemeeste Peek en de wethou ders mr. M. J. M. van Kinderen en W. van Schooneveld in de aula van het Ste delijk Museum. Hun autobus had drie uur lang in Rotterdam-Zuid in een ver- keersknoop gezeten. In zijn welkomstrede stelde de burgemeester vast, dat Noord en Zuid Nederland elkander altijd beïn vloed hebben. Ze behoren bij elkander en zijn op elkander aangewezen door cul turele en economische banden. Thans hebben, de twee steden. Gent en Schiedam, elkander gevonden om te zien wat beide op het gebied van het amateurtoneel neb ben bereikt. De burgemeester moest toegeven, dat Schiedam niet zulke mooie kerken en fraaie kunstschatten bezit als Gent. Maar er is hier toch ook wel het een en ander te bewonderen, zoals onze sportvelden, de typische gevels van onze oude branderijen en de grootse, imponerende werf van VVil- ton-Fijenoord, Verschillende sprekers voer den daarna nog het woord. Onder de aan wezigen bevonden zich o.a. de gemeente secretaris mr. M. J. Blok, de heren Da- fresne van het Kon. Vlaams Toneelver bond, J. v. d. Graaf en 2VL de Gooyer, van de plaatselijke afdeling van de NATU, W. M. Muylderman, nationaal secr, van het Kon. Vlaams Toneelverbond, R. Smeertens, plaatselijk voorzitter van dé Gentse Amateurs-Toneel Verenigingen en mr. J. K. Zeevalklng, secr. landelijke or ganisatie van amateurs-toneelverenigingen in Nederland. Burgemeester en Wethou ders ontvingen van. de Vlaamse tonelisten een gravure van de stad Gent Van de ongeveer 90 renners die startten in de wielerronde voor A- en B-klassers op het parcours Nleuwland-Vlaardinger- dijk, passeerden er slechts 17 de eindstreep. Een grote slijtageslag is het geworden, waarin de Tenners in een hoog tempo de eerste ronden draaiden, wat direct al de nodige slachtoffers eiste. Hoewei de wed strijdleiding kwistig met premies strooide, zag geen enkele renner kans, alleen of in combinatie met anderen tot een serieuze uïüooppoging te komen. Bij half koers lag de meute nog dicht opeen, waarvan bij el ke ronde een stukje afbrokkelde. Toen, met nog 15 ronden voor de boeg, het tempo wat zakte, slaagde een groepje renners er in een. voorsprong te nemen en die tot het einde toe te behouden. In de sprint toonde Theo Sijthoff zich de sterkste en hij werd winnaar, 2 Legierse; 3 J. van Geest; 4 H. Huisman terwijl Daan Valk zich als 5e klasseerde. Bij de aspiranten (8 ronden) wisten J. Uitbeyerse en L. Verwey een voorsprong te nemen, Eerstgenoemde had in de sprint de langste adem en werd dus winnaar; 3, J. Langkruis; 4. A. Snijders en 5. J. Brink man. De belangstelling voor de wedstrijden was evenals andere jaren weer vrij groot. De Schiedamse Volleybalclub speelde aan de Vlaardingerdijk enkele demon- strafciewedstrijden tegen het Vlaardüngse Aggredior. Hieraan ging een korte de monstratie vooraf van de belangrijkste volleybalonderdelen. De wedstrijden wer den beïnvloed door de stormachtige wind. wat echter geen afbreuk deed aan hun propagandistische waarde. Het dames- en herenteam verloren beide hun wedstrijden met 12 van de Vlaardingse gasten. Even als de demonstratie werden zij toegelicht door het lid van de Technische Commissie van de NEVOBO, afdeling Rotterdam, de heer Van Yperen. Burgemeester ec Wethouders bewonde ren in de aula het geschenk van de Genise tonelisten: een oude gravure van Gent. TN MUSIS SACRUM werden de Gentena- naren 's avonds verwelkomd door de heet A_ Pegel, voorz. van de toneelver eniging Geron, die op 24 januari jl. in Gent het toneelstuk „Het verraad van Armand Salacrau" heeft opgevoerd. Hij richtte zich in zijn welkomstwoord o.a. ook tot de heer Zeevalking, secr. van de NATU tot dr. Clerkx van de Gemengde Techn. Comm. tot. uitvoering van het Bel- gische-Nederlands Cultureel Accoord en de heer Defresne van het Kon. Verbond van Vlaamse Toneelverenigingen, Laatsgenoemde bracht de groeten over van het Vlaamse Verbond. Het Centraat Toneelgezelschap var» Gent omvat leden van zeven plaatselijke amateurs-toneelver enigingen en het heeft zich er ter dege op toegelegd in Schiedam een waardig repliek te kunnen geven op „Het Verraad" van Geron in Gent. „Met hun ruiivertonin- gen", aldus zei de spreker, „streven de NATU en het Koninklijk Verbond naar een integratie tussen Noord en Zuid.". Bei de landen Rebben op 16 mei 1946 een ac coord gesloten dat er in voorziet het con tact tussen heide landen tc bestendigen, maar terwijl het aanvankelijk slechts ging om professoren, wetenschapsmensen en beroepsartiesten, gaat het nu om „een echte integratie tussen Noord en Zuid, die slechts eoA feit kan worden als de basis als zij het volk, de massa beroert". Al dus gezien zijn NATU en Vlaams Ver bond met hun „ruilvertoningen" de voor trekkers ener culturele integratie, want zij hebben de diepere lagen van ons volk bereikt. BUSHALTE" van "William Inge, dat '•JJ ligt gezelschap met veel verve op het toneel bracht, is een toneelspel, geken merkt door een wat naieve psychologie, zoals misschien in de V.S. de bevolking aanspreekt, maar ons in Europa wat min der ligt. Niettemin heeft het Schiedams publiek ongetwijfeld genoten van do vecht lustige cowboy met zijn ruwe bolster en blanke (lees maagdelijke) kern, van hét nachtkroegmeisje met haar naar ware liefde hunkerende ziel, van de dronkenfila- soof met zijn verlangen 03ar de zuivere liefde van het jonge meisje, en van de wat platvloerse caféhoudster en haar on gerepte helpster, om niet te vergeten de kranige onoverwinnelijke sheriff, die de bruut zo discreet een blauw oog sloeg. Misschien kan het gezelschap ons een vol gende keer wat minder volkse kost geven. 2e hebben met dit stuk hun eigen krach ten onderschat; een beter stuk zal hun zelf ook meer voldoening geven. Het korfbalprogramma is ditmaal bijzon der klein. Van de eerste twaalftallen komt Damesjaponnen, Deux-pieces, Blouses, Rokken enz. Lange Kerkstraat 19. Schiedam - Telefoon 66135, KAPSALON HELENE de aaivn voor de betere per manent. Stroomloos voor ieder tiaar geschikt Helene tlède permanent, de meeat ideale natuurülke permanent fie.— fL— redactie op vertoon van deze advertentie. Gratis halen en brengen per luxe auto voor perms nent. KAPSALON HELENE Rembrandtlaah 22, Schiedam - Telefoon 671 m Bij de lezers van dit dagblad zijn er velen die by U kupen als zij U kennen. Met Uw ad vertentie wordt U bekend Maak daar gnbrtiifc van Vergroot o* omzet WIN NIEUWE KLANTEN alleen ODI binnen de lijnen. De wedstrijd SuccesTOGO, die ook moest worden ge speeld, is op verzoek van Succes uitge steld ln verband met de feestelijke club avond, die de blauwwitten zaterdagavond houden. Daarvoor vindt zaterdagmiddag de generale repetitie plaats en dientenge volge kwam het slecht uit om op dezelfde middag tegen TOGO uit te komen. Bij ODI Ls het alles KOAG wat de klak slaat. Voor de vierde achtereenvolgende maal speelt het eerste thuis, maar gezien de plaats, die KOAG op de ranglijst inneemt, is het niet waarschijnlijk, dat er winst wordt behaald. ODI 2 speelt uit tegen KOAG 2 en de junioren thuis tegen de KOAG-junio ren. Verder zijn vastgesteld Schiedam 2— Charlois 2, Succes 2—WION, junioren Suc ces—Ajax en aspiranten Schiedam a— Schiebroek a. Succes a—Pendrecht en Vlaardingen d—Schiedam b. ZONDAG 3 MEL Ned. Prot. Bond 10.30 uur de heer H. D. Eiderkamp. Hervormde Gemeente: Grote Kerk 10 u. ds. A Hoffman, 5 uur ds. J. G. Jansen; Bethelkerk 10 uur ds, A. D. KJaassen, 7 uur ds. D. J. Spaling; Opstandingskerk 10 uur ds. D. J. Spaling, 7 uur ds. A. Hoff man; Vredeskerk 9 en 30.45 uur ds, R, H. Wissink, 7 uur ds. H. W. Hemmes. Gereformeerde Kerk: Oosterkerk 10 uur ds. Kr. Smit te Voorschoten, 5 uur ds. P. C. de Vries te Den Haag-Loosduinen; Kethel „De Ark 9.30 uur R. A. Flinterman te Den Haag, 2.30 uur ds. P R. Everaars; Magnaiia Dei Kerrk 10 uur ds. J. Couvée, 5 uur ds. P. R. Everaars; Hemelvaartsdag 10 uur ds. W, A. Krijger; „De Goede Ha ven" 10 uur ds, P. R, Everaars. 5 uur ds. Kr. Smit; Julianakerk 10 uur ds, P. C. dc Vries, 5 uur ds. J. Couvée. Leger des Hells, Lange Haven 71, 10 uur heil igingssamenkomst 6,45 uur openbare samenkomst, Gerrit Verhoonstra&t 7-30 uur vcrl055ïngs5amenkomsi Leiding kapitein en mevr. Drijver-Salomon. Ned. Hervormd (Geref.) Evangelisatie, Irene 10 en 4 uur ds. Groeneboom, Lopiker_ kapel. Geref. Kerk (Art. 31) 9,30 en 4.30 uur ds. C. Vonk. O ad-Geref. Gemeente, Geref. Jeugdhuis* Lange Haven 97, 9 en 3.30 uur ds. Grisnigt, Gouda. O ad-Katholieke Kerk, Dam, 28, 10 uur H. Mis. Baptisten Gemeente, gebouw Irene, 7 uur ds. R. Reillng ra.m.v. Wiebe Zijlstra, orgel. Hersteld Apost. Genootschap, Stadbou- derslaan, 9,30 en 4 uur dienst. Evangelisch Luth. Gemeente 10 uur ds. S. G. v. d. Hangen, Jehovah's Getuigen, Volksgebouw (zaal 8), Tuiniaan 50, S uur openbare toespraak, 7.10 uur Wachttorenstudie. Vrije Chr. Geref. Gemeente, Tuiniaan 50, 10 en 4 uur ds. I. J. IJsselstein. Baptisten Gemeente Schiedam (aangeslo ten bij de Unie), Lange Haven 129, 5 uur samenkomst voor iedereen. Chr. Geref. Kerk, Warande hoek B.K.- laan., 9.30 en 3 utir ds. H. van Leeuwen, te Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1