nOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD Kethel krijgt de primeur voor de aardgasverwariiiiug mmm Vijftienduizendste Inhabé bezoeker ehuidigd Zaterdag begint het seizoen voor de hengelaars Gouden eremedaille voor de heer N. Koren In de Vlaardingse bioscopen VLAARDINGEN Maar in nieuwste woningen blijven nog geisers van het oude type stssa» AT <T) AAR. Een BB-exposilie in de Koopmansbeurs Damclub Schiedam gaal degraderen De NVV'vroutven hijeen Uit het politierapport TV-programma van de Inhabé Flinke contributieverhoging vein, voor Gezondheidszorg „Pleziemjden" VFCLugdunum ■«•MinaMa* m Mulltl ICHIH>AM, IROIRSVEST 1 - TELEFOON 41091 BOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD VRIJDAG 29 MEI 1964 KLACHTEN over bezorging: Schiedam; van 17.30—19.30 uur Tel. 67292, Rotterdamsedijk 232c, Kethel: TeL 01308—252, Kerk- weg 79. Een groep journalisten bracht dezer dagen een bezoek aan het eiland Ameland, waar diverse oliemaatschappijen naarstig bezig zqn te boren naar de gasbel die in de ondergrond van de Waddeneilanden op duizen den meter diepte vermoed wordt. Wq haden het genoegen bq die groep persmannen aanwezig te zqn. Met een open auto ging het in razend tempo langs het brede, haast verlaten strand tot de plek op enkele km afstand van Nes. waar de duinen zo laag beginnen te worden, dat men zich in de woestqn zou kunnen wanen met om zich heen een onmetelijke zee van verblindend zuiver zand. Wq naderden aldus wat in de uitnodi ging was aangekondigd als de boortoren op het eenzaamste stukje gond in Nederland. De diepe sporen van het gemotoriseerde vervoer leidden hier naar inderdaad! een stukje Texas: een boortoren van een der maatschappijen die hier werken. Naar misschien de bron, waaruit in de toekomst aardgas of olie omhoog zal komen. -..'Ar*-" 1.V Teruggekeerd in Schiedam stelden wij ons de vraag wat men hier doel. bij de consument, om de kasstroom uit Slodde ren. die reeds lang een realiteit is, j»p te vangen en voor de Schiedammers bruik baar- te maken. Elders dn deze kolommen heeft u kunnen lezen, dat men bü -de Dok en Werf Maatschappij Wilton Tijenoord KV. bezig is enorme 36-Inch afsluiters te maken, dingen met een gewicht van 1Q.0ÖÖ kg en bijna zes meter hoog; zij zullen worden gebruikt voor het pijpleidingen- net. dat de Nederlandse Gasunie voor het aardgas uit Slochteren aanlegt. Deze bui zen moeten een enorme druk kunnen ver- Werken, n.1. een gasdruk van 67-5 kg per caiZ. Pijpen en afsluiters, alles dient n.l. even solide te zijn. Van die afsluiters maakt Wilton er dan. twintig; daarnaast zal hét Schiedamse bedrijf nog -een aantal kleinere gasafsluiters maken, waarvan de doorlaatopening niet Sb cm, maar slechts SO cm is. Wilton is ook geïnteresseerd in het leggen van de eerste 130 km gaspijp- leloing, dank zij het aandeel dat het Schiedamse bedrijf heeft in de NEC, de Nederlandse Pijpleiding Constructie Com binatie. Het werkt daarbij samen, met de Heidemaatschappij en met de 'M. K. River Constructie Maatschappij. OMBOUW GAS.iPPAR.4TEN Het is interessant te weten, dat een ander Schiedams bedrijf zich al even in tensief bezig houdt met een tweede aspect van het aardgasvraagstukn.1. de over- VRIJDAG 29 MEI Arcade. 8 uur; KAV-afd. Stad: Fitoravono. Musis Sacrum, 8 uur: Toneelver. „OthelJo Toneelavond. De Bron, 8 uur: SZC: Cont^ctayond. Wijkcentrum, 8 uur: Voetbalver. „urrus Irratel^^iUrJ1 Korfbalclub Schiedam: Jaarverga- Irene! uur: Jongensvetoniffms Gideon: Film- Inhabê Vent, 2—11 uur: tentoonstelling Café de Ouflo SluJs, S uur: Wereldkampioen biljarten R. Keuiemans. ZATERDAG 30 MEI Ons Gebouw, fi uur: FJG Soos Marimba; Dans- Tlvolfc*» uur: SJS Guillaume: Dansavond, Chr. Boe. Belangen, 8 uur: Gevef. J. en M. ver.: Contactavond. Musis Sacrum, 8 uur. TonecJver. „Tot sleur» in den Strijd": Toneelavond. FILMS Passage-Theater: West Side Story, dead vj-yd. z S 8 uur. Zat- en zond. 1.30. 4.45 en 8 uur Moaopole: flond, 2 en 8 uur. Het spookruis op de heuvel. Vrjjd. en zat. 2, en 8.15 uur. Zond 7 en 9.15 uur. Gun Hawk. Ma. en dl. 2 en 8 uur. Wo 8 uur. Za.-nacht 12 Uur, M&Qelaine ■teJ.136211. Zo.-mat. 2 en 4.15 uur. Patrouille ces dooas. wo.-mat. jeugdvoorst. Sjors van de Rebellen» ciuh. EXPOSITIES Stedelijk Museum, venal 1® mei: Werken (Grafiek) van K&rry Krutetegen- Galerie „Punt 4": Werken van Willem Kok apotheek RembranjJt. Rembrandtlaan 5. tel. 68855. De boortoren op het eenzaamste plekje van Nederland, de oostelijke punt van het eiland Ameland. schakeling in de huishoudelijke i ra tuur, Lw. de Nedieri. Handelsonderne ming N.V. Junker Jtuh aan de Gusto- weg. Onze gemeente gaat bij die over schakeling niet overhaast te werk. Reeds geruime tijd wordt de rrtoterappara tuur geleidelijk en in stilte aangepast. Daar naast moet de bestaande apparatuur voor zien worden van nieuwe branders en dait is een gecompliceerde kwestie, omdat de ombouw voor elk merk weer anders in 2tin werk gaat en de overschakeling dus de hand van een deskundige nodig maakt Dit is. zo meent de directeur van dit be drijf, de heer J. J. van Woerkom. de taak van de circa 25 installateurs in onze stad, die in totaal over een honderdtal deskun dige krachten beschikken. De firma heeft voor alle gangbare merken van gasappa raten een instructieboek samengesteld, goed geïllustreerd en technisch verant woord. dat iedere monteur helder en dui delijk aangeeft wat hij moet doen om een oud apparaat voor het nieuwe gas geschikt te maken. Er staan bü de mensen som* heel oude toestellen, b.v. apparatuur uit de tijd van het kolengas. anno 1935. Het komt voor dat aan die apparaten 25 han delingen moeten worden verricht, maar het instructieboek geeft de aanwijzingen voor d'e ombouw ter plaatse, zodat hef toestel, het fornuis of de haard meestal niet hoeven te worden vervoerd. De ge gevens zijn uitgewerkt voor 30 it 35 typen van gasfoomuizen- Moderne apparatuur' heeft maar vijftien handelingen nodig:, daar is een deel van de nieuwe onderdelen reeds in opgenomen. Bij dat soort apparaten heeft een vakbe kwaam monteur maar vijf minuten nodig om de wijziging tot stand te brengen. Een kwestie van een conusje met een klein gaskana^l dat door het aanschroeven van een schroefje .naar voren komt en de oude opening afsluit. Dit is dan de z.g. bigas- R.pparatuur, waarbij geen onderdelen be hoeven te worden verwisseld. Dit geldt voor kookapparaten met kleine stand, voor fornuizen, voor ovenbranders met thermo staat en. ovenbeveiliging, maar het geldt nog niet voor de geisers. Ook daarvoor bestaan tegenwoordig higas- of norm-toestellen, maar in onze stad rijn zelfs in de woningen van de wonlngbouwverenlginfcen in Kethel nog geisers opgehangen, die niet voor norm- gas geconstrueerd zyn. Dit betekent, dat straks deze apparatuur op kosten van de gemeente moet worden omgebouwd. ïs deze consequentie de gemeente ontgaan? Of was het een kwestie van levering*- mogelijkheden? In Ieder geval ging het om eon bedrag van ƒ25. Gesteld dat de gemeente dwingend had Ingegrepen om de kosten van een latere wijziging te vermijden, dan was van de kant der woningbouwverenigingen een els in zake een gemeentelijke tegemoetkoming in d« hogere Mmschaffingskosten redelijk ge weest. Het probleem Is door de gemeente kennelijk naar de toekomst verschoven; ©en toekomst waarin uiteraard geen ver. ouderde geisers meer kunnen worden ge bruikt en dus ook niet meer zullen wor den geplaatst. Een ander purat by de komst van het aardgas is de verwarming. Er bestaat misschien ten onrechte, een zekere aversie tegen de'kolenverwarming. De voorkeur gaat uit naar de verwarming met olie of aardgas. Vele openbare gebouwen krijgen nog oliestook. omdat aardgas voor' de ver warming nog wel een jaar of vijf op zich aal laten wachten. In Schiedam krijgt Kethel wat de aardgasverwarmln g betreft de primeur. Het aardgas zit er n.1. in de buurt. Alleen het vraagstuk van de prijs speelt een rol. Wa4 moeten die eerste ver bruikers betalen? stactótarief of het lagere aardgastarief? Het ia niet helemaal billijk, dat Iemand in Kethel voor zijn gasvewarming minder betaalt dan Iemand in de Gorzen. Men kan zich voorstellen dat men nivelleert: allemaal een hogere prijs of allemaal een lagere. Misschien komt er een tussentarief tussen stadsgas en aardgas. De Raad heeft rich hierover nog niet uitgesproken. Het zou zin hebben in deze overgangstijd' een speciaal ver-war- mingstarief in. te stéllen, zodat men al wat gaat wennen aan. het ruimere gasverbruik voor dit doel in de toekomst. De te ver wachten stijging in het verbruik kan het gasbedrijf wel opvangen; een 50 grotere produkfcie zit er wél in en dat surplus zou dan. tegen een lagere prijs beschikbaar kunnen worden gesteld. Het gaat hierbij om een niet onaanzien lijk bedrag: hulsverwannlng met aardgas komt 3S lager dan verwarming met stadsgas. ledereen neemt nu een afwach tende houding aan, maar de kans dat Den Haag, Schiedam en Rotterdam eerder dan elders bi het land aardgas voor verwar ming hebben, sit er wel In. gezien de gas bel in het Westland. waarop wij zitten te broeden en waarover Iedereen zo geheim zinnig doet. Een tussentydsovergangstarief doorbreekt deze Impasse en wijst Iedereen de weg naar de toekomst. Wil komen straks In de knel, aldus de heer "Van Tfo&rkom, *ün interessante uiteenzetting besluitend, Indien we de omschakeling op aardgas niet doelbewust uitsmeren over een ruimere periode, daar ons de man kracht ontbreekt om straks alles tegelijk te doen. In de week van woensdag 3 tot en met dinsdag 9 juni wordt in de Koopmans beurs aan de Dam een tentoonstelling van de Dienst Bescherming Bevolking gehou den met liet doel de bewoners van Schie dam voor te lichten over de individuele maatregelen om .zich te beschermen tegen oorlogs- of andere rampen en hetgeen in dit opzicht door de Overheid wordt ge daan. Voorts wordt getoond welk brand weer-, reddings- en mediseh materiaal de vrijwillige nood wachters ter beschikking staat. Verder zullen openbare BB-oefenin- gen worden gehouden, n.1, op zaterdag 6 juni om circa 15.00 uur en op maandag 8 juni om circa 20.00 uur. Voorts zal iede re avond tussen 19.00 en 20.00 uur prak tische voorlichting worden gegeven op het gebied van eerste hulp bij ongelukken (EHBO) en de eerste hulp in oorlogstijd (EHIO). Het Hoofd Zelfbescherming Schiedam van de Dienst B-B. A-Kring, Zuid-Holland C, de heer J. Vogelezang heeft diverse verenigingen en bedrijven aangeschreven, met het verzoek een circulaire van boven vermelde inhoud ter kennis te brengen aan de leden en personeel. De mogelijkheid be staat om de expositie buiten de openings uren in groepsverband te bezoeken. Nu voor de dammers het .seizoen 1963- 1964 afloopt heeft de Rotterdamse Dam- bend de standen gepubliceerd. De „Dam club Schiedam" staat in de Rotterdamse Hoofdklasse met nul punten onderaan. De cijfers, waarmede de negen wedstrijden werden verloren zijn in totaal 31129. Het VInnrdingse VDV behaalde de volle winst (is punten) met de prachtige cijfers 129 51. Toch moest VDV aan Rijsoord de eer der promotie laten, omdat de beslissings wedstrijd met 138 voor VDV verloren gi"£- De „Damclub Schiedam" gaat degrade ren naar de Eerste Klasse, In de z.g. Vijf tallen-competitie deed Schiedam het be ter, ,,Ons Genoegen" A werd kampioen met 18 punten (70—30) en Schiedam ein digde op de vierde plaats met 13 punten en de cijfers 5614. Do stand bij de per soonlijke kampioenschappen van Rotter dam 1864, afd. jeugd, laat zien, dat onze jonge Schiedammers het niet siecht doen. C- den Boer staat op de derde plaats met 8 punten uit 5 partijen en C. van Dam be zet de zevende plaats met 3 punten uit 4 partijen. Deze serie is nog niet ten einde. Op de Inhabé aan het eind van de BroersvesU heerste donderdagavond grote spanning omdat het wachten was op de hornat van de 15.000ste bezoeker. Bij de in gang stonden de heren Verhulsdonk en Tegelaar ongeduldig uit te zien naar de komst van de grote onbekende. Er was veel bezoek en de stands hadden niet slechts de belangstelling van kijkers maar ook van kopers; over het algemeen zijn de standhouders zeer tevreden over de com merciële resultaten van deze middenstands- expositie. Omstreeks negen uur ontstond er beroering bij de ingang. Een jeugdig echt paar stapte naar binnen, de heer en me vrouw Van Schendele uit de Da Costastraat; zij werden aangehouden door de controleur met het verzoek om even de kaartjes te mogen zien. Hij bekeek het nummer en vroeg: „Wilt u voor nadere controle over een kwartiertje even in. het restaurant komen?" Een kwar- tier later 2aten de heer en mevrouw Van Schendele in het restaurantje te wachten, nog onbewust van hetgeen h.un boven het hoofd hing. Toen echter een fotograaf 'om heen drentelde en alnaar plaatjes knipte, begon de heer G, van Schendele lont te ruiken, en vroeg hij: „Wat gaat er mei ons gebeuren?" DE MINISTER HEEFT toegestaan dat dit jaar het hengelseizoen op zaterdag 30 mei begint. Hij bezorgde de sportvis, sers dit vroegertje, opdat de sportvissers al tijdens het komende weekeinde hun ge liefde sport kunnen beoefenen. Er schuilt echter een klein addertje onder het ambte lijke gras. De nieuwe visvergunningen, waarvan er al ettelijke werden uitgereikt, gelden pas op 1 juni Het Is dus zaak om te zorgen de oude vergunningen bij de hand te hebben. Wet is wet en daar doet zelfs een ministeriële goedertierenheid niets toe of a£. Voor het tweede vroegertje zorgden d© geschubde waterbewoners zelf. Al tijdens do Pinksterdagen vierden de vissen in slo ten, plassen en vijvers volop bruiloft. Er zal dus zaterdag weinig kujtrieke vis rijn, die geen belangstelling heeft voor het ven lokkende aas dat de hengelaars voorne mens zijn op de eerste visdag te gebrui ken. Naar schatting zullen enkele duizen den Schiedamse hengelaars zaterdag in. al le vroegte huis en haardstede verlaten om hun visstekjes op te zoeken. De vergun ninghouders voor het viswater in en rond het recreatiegebied gaan optimistisch ge stemd het nieuwe seizoen tegemoet Bij de in maart jX in een van de vijver» in het Prinses Beatrixpark gehouden proef- trek met de zegen kwam duidelijk aan hst licht, dat de visstand hier niets te wensen Op de sluitingsbijeenkomst van de Vrouwenbond NW Schiedam, waarvoor vrij veel belangstelling bestond, sprak de voorzitter van de Bestuurdersbond, de heer S. Salomons, over het huidige loon- en prijsbeleid, dat door de uitlating van. de minister van financiën. Witteveen, opnieuw onder de aandacht van brede kringen van de bevolking is gebracht. Spreker zei dat de jongste loonoperatie de verdergaande inflatie niet heeft veroorzaakt, maar deze wel aan het licht heeft gebracht. Als de regering en de ondernemers in Nederland de inflatie willen bestrijden, zal men op recht alle inflatiehaarden moeten noemen. Tot slot van de bijeenkomst voerde de toneelvereniging ,.Tot Steun ln de Strijd" het blijspel „Amor, Vlinders en Haaien" op. De leiding van deze geanimeerde slui- tïngsavond had de nieuwe voorzitster, me vrouw C. Post-Brand. Vitrage opgehangen .op een schemer lamp was oorzaak van een binnenbrandje Singel 145b. De vrouw des huizes was aan de schoonmaak en had de vitrage even over een kap gelegd. Het tweejarig zoon tje stak in een onbewaakt ogenblik het licht aan, waardoor de vitrage in brand vioog. Er was wat schade aan het huis raad. By Koninklijk Bestelt van 21 mei 1964 werd aan de heer N. Koren, geboren op 21 mei 1899 te Leiderdorp en wonende in Schiedam aan de We*tfrankel*n<U«straat 82b. toegekend de gouden ere-ntedaille. verbonden aan de Orde van Qranje-Nassan. De heer Koren neemt, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, vandaag afscheid bij de H.V, Koninklijke Nederlandse Boekdrukkerij H. A. M. Roelants. waar hij de functie ver vulde van chef van de afdelingen hand- z'rtterij, machinezetterij, vorm voorbereiding art stypë, Naast de zeer nauwgezette uit oefening van zijn dagtaak, heeft de heer Koren zich verdienstelijk gemaakt op sociaal-maatschappelijk en politiek terrein. Sinds 1917 is hij lid van de Ned. Chr. Gra fische Bedrijfsbond en vanaf 1952 is hij voorzitter van de afdeling Schiedam van deze bond- Namens de Schled. Chr. Besturenbond heeft hij zitting in het bestuur van de ver eniging „Pro Juventute" en in dat van „De Zonnebloem". Vanaf de oprichting £n 1949 la hij lid van het bestuur van de Vereni ging tot oprichting en instandhouding van christelijke nijverheidsscholen in Schiedam. In zijn jonge jaren heeft hij lange tyd leiding gegeven aan het plaatselijke CJV- werk. Vanaf deze jaren stammen ook zijn activiteiten op het politieke terrein, met name dat van de Chr. Kist "Unie. Van 1939 tot 3960 was hy voorzitter van de plaatse lijke kiesvereniging van deze partij. In 1939 werd hij lid van het bestuur van de statenkrlng Delft van de CH en sinds 1945 is hij hiervan voorzitter. Als afgevaardigde van de kamerkring Dordrecht is hij lid van de Unieraad. Als gevolg van zijn politieke activiteiten en zÜn principiële houding werd hij door de Duitse bezetter gegijzeld Na de bevrijding in 1945 maakte hij deel uit van het Schiedamse Tribunaal. Sinds november 1Ö63 ii hij lid van de ge meentelijke huisvesting*- en klachtencom missie. In een speciaal belegde bijeenkomst in het stadhuis hedenmorgen, heeft loco-bur gemeester H. Sabel, de heer Koren de toe gekende ere-medaille uitgereikt overlaat. Varkens van karpers kwamen voor korte tijd op de wal, hetgeen de jacht- drift van de sportvissers met tientallen, graden omhoog deed vliegen. Zaterdagmorgen krijgen ze dan de kant om aan de waterkant af te reageren. Hol zal dan in alle vroegte al bijzonder druk zijn in het park en rond de vijvers en slo ten in het overige deel van ons recreatie gebied. De eigenaar van het paviljoen „D* Ketel" stelt wederom een beker beschik baar voor de hengelaar, die de grootste vis weet te verschalken. De man' met d* meetplank zal ook vroeg op Jbet terras aan wezig zijn. De vis die ter meting wordt aangeboden, behoort hierna- direct in het water te worden teruggezet Al met al belooft het voor de hengelaar4 waar zij ook hun geluk beproeven, een feestelijke dag te worden. Het vissen mei levend aas is in het water vaa de hengel' sportvereniging Schiedam en Omstreken natuurlijk nog nfet toegestaan. Dit mag eerst op 1 oktober. Of er met borstelworm pjes gevist mag worden is in het reglement nergens te vinden. Een gekookt aardappel tje of een smakelijke broodpluïm lijkt ons overigens beter geschikt om de vis te ver leiden. Als het weer. blijft zoals het nu is, zal er met een levendige mestpier moge lijk zelfs een palinkje te verschalken zijn. Maandag kunnen wij u vertellen wat de resultaten, van de eerste visdag zijn gewor den. Voor de sportvissers is het tc wensen, dat ze druk werk krijgen aant de water- kant, waar die ook gelegen mag zijn. Hierbij volgt, voor hedenavond het T.V.- programma van de Inhabé: 8 uur: Achter het Schie's; 8.15 uur; N. van Lopik spreekt met amateur-archeoloog, Chris de Roo, over de bodemvondsten in Schiedam; journalist T. van Ssndo, vraaggesprek met Jan van SchijndcL Daarna volgt een forum o.l.v. N. van LopL'k. The flying Dutchmen besluiten de ze avond. VIER VOOR TEXAS STADSGEHOORZAAL Het begin -van de film „Vier voor Texas" is veel belovend: dan verfilmt regisseur Al- drich een overval op een postkoets, zoals wij zelfs van John Ford nog nooit gezien hebben. Maar al spoedig maakt hij van dit kleurige Wild West-avontuur een dolle klucht. Terwijl Ford 2ijn Westerns altijd serieus neemt, al ontbreekt de humor er niet in, maakt Aldrich er een potje van, waarin alle Wild West-ingrediënten door elkaar gehutseld zijn, zonder dat het een sma kelijk gerecht wordt. Sommige gangen worden aantrekkelijk opgediend, want Al drich verstaat 2Ïjn vak. Maar hij is geen goed verteller; hij verdwaalt op zijpaden, manoeuvreert zo i-ngexvikkeld met de ge stolen geldbuidels uit de postkoets, dat hij (en de toeschouwers eveneens) er geen rand meer mee weet, en verliest zich in bijkomstigheden met een dubbele bruiloft ais voor een Western bijzonder ongebrui kelijk slot Er zijn bijna twee uur verlopen waarin men Frank Sinatra en Dean Mar tin elkaar of in de haren ziet vliegen óf het leven redden; waarin Anita Ekberg als Frank's vriendin hem 's ochtends de baardstoppels afscheert en 's avonds met een revolver uit een lastig parket verlost en waarin Hollywoods laatste „vamp"- ontdekking Ursula Andress als scherp. schutster een mooie amazone is, die, te gelijk met haar oude raderboot gerestau reerd, terecht de belangstelling van Dean Martin geniet Er is natuurlijk ook een echte boef; dat is Victor Buono. Hi is nu een onbetrouwbare bankdirec teur met onbetamelijke oprispingen bij hel nuttigen van vele heerlijke technico- lor-hapjes, die deze lilm, tezamen met de grote hoeveelheden drank, welke traditie getrouw in de dorstige Westernkelenver dwijnen, misschien toch tot „eten en drin ken" voor de liefhebbers maken. DE Z00*/ VAN CAPTAIN BLOOD LUXOR De situatie is bepaald uniek; de zoon van Errol Flynn (die roem oogstte met de film „Captain Blood") speelt nu „De Zoon van Captain Blood". En treedt als evenbeeld van zijn vermaarde te vroeg gestorven vader volkomen in diens voet spoor. Het voordeel van de fraaie kleuren en het brede doek 2ijn aan zijn kant om de film van thans nog meer reliëf te geven tegenover die van weleer. Maar een wezen lijk verschil tussen Errol en zijn zoon Sean is niet te ontdekken. In dit romanti sche genre is hij de volmaakte held, de vechter Op rapier en andere wapens, die vijanden doet sneven en vrouwenharten stormenderhand verovert. Er is een zeer levendig verhaal geweven om deze- zoon, De heer Tegelaar overhandigt het gelukkige echtpaar nog een e^fra geschenk, nl. een handstofzuiger en demonstreert daarvan de werking. Even later verscheen dan de heer G. Verhulsdonk, de voorzitter van de Schie damse Middenstandsvereniging, die het echtpaar gelukwenste met het feit, dat een van hen als vijftienduizendste bezoeker waa binnengekomen en met hen een rondleiding over de tentoonstelling begon. De stand houders toonden zich verheugd over het feit, dat een van hen als vijftienduizendste bezoeker was binnengekomen en met hen een rondleiding over de tentoonstelling begon. De standhouders toonden zich ver heugd over het feit dat de 15,000ste binnen de verwachte termijn waa binnengekomen en boden het gelukkige echtpaar allerlei gEschenken aan. Wankelend onder het gewicht van 20 mooie cadeaus ter waarde van in totaal 350 tot 400 gulden kwamen de heer en mevrouw Van Schendele tenslotte in het restaurantje terug; zij waren wat beduusd door de onverwachte gebeurtenis, die overigens een welkome verrassing was. De heer Van Schendele is broodbe- zorgen en heeft drie kinderen. Bij verschil lende stands, die een prijs beschikbaar hadden gesteld werd een praatje gemaakt Ook de heer Tegelaar, de organisator van de Inhabé voegde zich bij het gezelschap en bood het. echtpaar als extraatje een handstofzuiger aan, waarvan hij zelf de werking demonstreerde. Het is duidelijk dat aan de geschenken ook de bloemen niet ontbraken. De heer en mevrouw Van Schendele, die per brommer waren geko men, vertrokken tenslotte per taxi naar huis. Bij het instappen in de taxi zwaaiden zij de heren Verhulsdonk en Tegelaar een opgewekte groet toe met de belofte: „we komen morgen terug voor de expositie zelf, want daarvan hebben we nu natuur lijk nog maar veel te weinig gezien!" Da Vlaardingse Vereniging voor Ge zondheidszorg „Het Groene Kruis, Het Oranje-Groene Kruis, heeft over het afge lopen verenigingsja ar haar ledental zien vermeerderen met 270 nieuwe leden. Hier door is men op een totaal gekomen van 6980 leden. Voor een groot deel wordt de ze verklaard door folders, die In ruime mate rverden verspreid. Toeb is Ijet niet mogelijk om het werk op verantwoorde wijze voort te zetten zon der een noodzakelijke contributieverho ging. Tijdens de gisteravond gehouden Al gemene Ledenvergadering in het gebouw van de vereniging aan de Floreslaan werd besloten om de contributie te verhogen van f 10,30 tot 115 per lid per jaar. Een niet geringe verhoging dus, maar met minder komt men er niet nit. Deze verhoging gaat waarschijnlijk reeds per 1 juli a.s. in en we! in samenwerking met het Wit-Gsle Kruis. In het verslagjaar werden zés cursussen gc-bouden voor moederschapszorg en kin- derhygiène waaraan werd deelgenomen, door in totaal 156 personen. Aan de vader- les werd door 31 heren belangstelling ge toond. De aftredende bestuursleden, mevrouw J. Okker-van Gelderen en de heren Th. J. C. K. Bausch en drs. J. van Prooye wer den bij acclamatie herkozen. Een vierjarig meisje kwam deze weck cp het politiebureau terecht toen het de weg was kwijtgeraakt. De kinderpolitie bracht het kind met de auto naar huis. maar het had blijkbaar 20 veel plezier in het ritje, dat het enkele malen een ver keerd adres opgaf en ten slotte slechts 110de de auto verliet. De andere morgen meldde de portier van het politiebureau asn de afdeling kin derpolitie. dat er een klein meisje m de hal stond, dat met de auto mee wilde. De vierjarige was thuis aan het toezicht van moeder ontsnapt en uit de Stations straat naar het Delftseveer gelopen om weer eens te mogen autorijden. Zij heeft al was het dan ook na een ernstige toespraak baar zin gekregen; de ern stige woorden heeft het meiske - vermoe delijk maar op de koop toegenomen, De bekerwedstrijd VFC—Lugdunum wordt niet zondag, maar reeds zaterdag gespeeld en begint 's avonds half zeven, Lugdunum werd kampioen van de 3e klas. waarin zowel te land als op zee tegen een achtergrond van prachtig tropisch gebied en fraaie oude zeilschepen, vrijwel onaf gebroken slag wordt geleverd. De uitslag laat zich wel raden, al brengt een verbijs terende aardbeving de eindbeslissing. Re gisseur Tullio Demlcheli leidde een keur van zeerovers en x'ole anderen onder wie Ann Todd naar het bevredigende slot van dit verhaal van Casey Robinson-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 2