SCHIEDAM Hoe zijn de Schiedamse padvinders behuisd? Winkelbïok in Ridderkerk &8ÉÉ? v 1 mm QBSI M O N O P O L E Structuurplan voor 14 gemeenten van Drieprovinciëndam Fantastisch uitzicht op Deltawerken I Avondvierdaagse te Maassluis Adspir(intendag in Zuidland Grondaankoop door de gemeenteraad Markt van Goedereede niet beschadigen Nieuwe predikant bij Maaslands bejaarden Als de Haringvliet- lirii" "creed is Raadsagenda van Klaaswaal Eerste prijs voor brandweer van Ridderkerk Afsluiting WESTERHAVEHBRUG Uit het politierapport RECTIFICATIE Waterscouts breiden bun vloot uit at cry AAR. AMNEE& Leerlingen Nijverheids- avondschool ontvingen diploma's Autoradio's KLANTEN bij duizenden ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 3 JUNI 1964 B—BB Gistarmhldif \s ua burgemeester eo wethouder# v*n de samenwerkende re- me enten van Drieprovinciëndani iet ontwerp atmelnnrpian van de gemeenten in de om ge ving van de Harlngvlletbrng, de Volkeraksluixea en de dom door de Gre- velinren. H in fetal, aangeboden 3n bet verenigingsgebouw te Willemstad. Het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland werd op 24 januari 1963 op- draoht verleend tot het maken van een structuurplan, waarbij de gemeenten. Nu- mansdorp, Si rij en, Zuid-Beijerland, Din- teloord en Prinsenland, Fijnaart en Hei ningen, Kiundert Nieuw "Vossemeer, Steen bergen, Wil-lemstad, Bruinisse, Sint Phi- lipelend. Den Bommel. Oude Tonge en. Ooltgenspl&at bij betrokken lijn. Bij de formulering van de opdracht gold als uit- ganspunt het totstand brengen van de wer ken van het Deltaplan, in het bijzonder ran de ontworpen verkeerswegen. Burgemeester W. M. van der Harst, voorzitter van de. commissie samenwer kende gemeenten Drieprovinciëndam, opende de vergadering, die benadrukte, dat de gemeentebesturen ais uitgangspunt hadden; op welke wijze kunnen de Delta verken, o.a. dienstbaar gemaakt worden aan de ontwikkeling van dit gebied en op welke wijze kan de aansluiting plaats vin den. van genoemde Deltawerken. Drielandenpunt De mogelijkheid bestaat, volgens de structuurschets, dat de zuidelijke Hellega ten verbonden zullen worden aan het ei land Goeree-Overflakkee. Dit zou een Iandwinst betekenen van een kleine 400 ha. waarvan 145 ha. geschikt zou zijn om voor akkerbouwdoeQeinden te worden ingericht Het resterende gebied zal een recreatie ve functie kunnen verkrijgen. Van de zijde van Rijkswaterstaat overweegt men de Inrichting van dit restant voor het opvan gen van massaal toerisme, dat hier wordt verwaoht, zodra de brug bij Numansdorp tolvrij is geworden en men de spectacu laire deltawerken op dit drielandenpunt in ogenschouw kan nemen. Eerst was men van plan in de Dintel- mortd een stad te vestigen, waar 120.000 mensen zouden kunnen wonen, professor Wieger Bruin, die persoonlijk op de sa menkomst aanwezig was. vond dat raer. beter in het verre verschiet kan kijken. „Wanneer we de Dintelmond af gaan slui ten, is er geen mogelijkheid meer voor uit breiding, die onze kleinkinderen ten zeerste zullen betreuren. Laten we niet vergeten, dat de oorfog in onze gedachten gisteren was en dat het Jaar 2000 morgen is." at tendeerde prof. Weger Bruin rijn gehoor. „Laten we niets dlchünetselen. We kunnen ons immers geep voorstelling maken van wat hert worden zal in de toekomst". Het structuurplan zegt verder, dot het bij Ooltgensplaat aangegeven bedrijfster rein samenhangt met de aan Rijkswater- staat gedane suggestie van eer. loswal aan. het Volkerak ter vervanging van de be- flta&nde haven. Het welslagen van dit project tn economisch opzicht is mede af hankelijk van het tijdig tot stand komen van de rechtsstreekse verbinding van Ooit- ''feensplaat met het verkeersplein op net Drielandenpunt ten zuiden van de brug ,over het Haringvliet'. Komt de verbinding met het verkeersplein er voorlopig niet» dan moet men om dit vanuit Ooltgensplaat te bereiken een omweg van nlim.8 km ma ken. Het openbaar vervoer richting Zienk- zee en Rotterdam is dan genoodzaakt om een kostbare pendeldienst te onderhouden. De haven van. Oude Tonge kan behalve zijn economische functie oök een belang rijke rol voor de watersport gaan vervul len, lil tegenstelling tot de benedendamse haven ju het VolXemk en de Eendracht Voor het aantrekken van stuwende indus trie achten de ontwerpers Flakkee met het aangewezen gebied, ook niet op lange ter- De komende oeververbindingen brengen het industriële project aan de Dintdmond to dichtbij, dat de beoogde concentratie van werkgelegenheid het eiland Flakkee toch van nüt zal 'kunnen rijn. Huisvesting Hintelmondicerkers De ontwerpers verwachten voorts, dat Ooltgensplaat mede een deel van de huis vesting van de D in telroond werkers kan ver zorgen. Bovendien is er een reserve aan wezig voor de eventuele opvang van be woners, die nu nog in verspreide kerntjes wonen. Voor de buurtschappen Langstraat en Achthuizen is tn de sector van de tuin bouw nieuwe werkgelegenheid te verwach ten in aansluiting op de tuinbouw ontwik keling van Achthuizen. De uitbreiding van het woongebied van de dorpen Den Bommel en Oude Tonge ïs gebaseerd op de structureel meest ge schikte mogelijkheden. Deze -is afgestemd op de lokale behoefte en bïndingsmogelijkheid van de plaatselij ke beroepsbevolking, waarbij slechts in zeer beperkte mate aan een woonfunctie is gedacht voor mensen, met werk bu.ten de gemeente- A,, De Deltadienst van Rijkswaterstaat treft voorbereidingen voor de inrichting van de „rcecvmg van het eentrale verkeersple.n aan de Zoomweg op de HcUegatptaten. Daarbij wordt van de verwachting uitge- Voor de Be maal wordt in Maassluis de avondvierdaagse gehouden door deplaat- ïe'Ujke wandelsportverenigïngen VTM en de Mawa'! Vorig jaar waren er 875 deel nemers, nu wordt een aanial van zeker 1000 verwacht. Iedereen van 8 jaar en ouder kan meedoen, hetzij individueel of in groepsverband. Een groep moet bestaan uit II personen plus leider<ster>. Iedere groep ontvangt naast da beloning voor iedere deelnemer een extra groepsprijs. Daar deze avond vierdaagse gehouden wordt m het kader van de 350-jarige zelfstandigheid van Maas sluis, ontvangt voorts nog iedere deelnemer ««i herlnnaringriegpenning aan deze fees ten, echter onder voorbehoud, dat men niet reeds eerder een dergelijke pinning out ving, bij deelneming aan andere evens ui enten. Men kan zich nog laten inschrij ven bij: J. Kolenbrander, Guido Gezelle stra at 54, L de Jong» Weverskade 24; II, vA. Marei, Huysdaelstraat 1SD» gaan dat er ten behoeve van de verkeers veiligheid een. stopverbod moet worden in gesteld op de hoofdrijbaan op de bruggen over hetHarfngvüet en over de Volkerak- ïluizen. De spectaculaire werken zullen de weg gebruikers ongetwijfeld tot stilstaan kun nen verleiden, temeer omdat er steeds wis selende uitzichten sullen ontstaan door het gebogen tracé en de grote hoogte verschil len in het wegdek; dit varieert nj, van 20 meter op de Haringvlietbrug tot 9 en 5 me ter op de dammen en 17 meter boven de sluizen. Het rijk treft derhalve voorbereidingen om degenen, die hier straks enige tijd willen vertoeven, de gelegenheid te bie den om de werken van dichtbij te bezien ronder gevaar voor het verkeer. En ook zal op de recreatiebehoeften In groter ver band worden geleL De verwachting be staat dat het rijk hier in grote stijl schep pend en vormgevend te werk zal gaan. Een beslissing over de inpoldering van de Hellegatplaten, zo meent men in. het Structuurplan, zal spoedig moeten vallen, omdat een versterkte ge tij beweging in het Volkerak zal optreden tot aan het tijdstip, waarop de Oosterschelde zal zijn afgeslo ten. In de Volkeraksluizen, aldus lezen wij verder in het plan, zal de pleziervaart slerke hinder kunnen ondervinden var» de beroepsvaart. Bij verdere popularisering van de watersport zal deze hinder In toe nemende mate een belemmering vormen voor de watersportrelatie tussen het noor delijke en het zuidelijke Deltabekken. In deze moeilijkheid zal pas kunnen worden A-oorzien bij de bouw var» het inlaatwerk jn de Volkerakdam, dat na 1978 nodig zal zijn om het Zeeuwse meer te doorspoelen en het peil daarvan te regelen. Volgens de ontwerpers is een aparte sluis voor de ple ziervaart In de Volkerakdam nodig. Meer dan duizend jonge turners verwacht Zaterdagmiddag van 2-6 uur zal Zuid- land in het teken staan van de gymnas tiek. De plaatselijke christelijke gymnas tiekvereniging „Dindua" ontvangt dan een groot aantal adspiranten {meisjes en jon gens 1Ü t.m. 13 jaar) van. de verenigingen uit de Kring Rotterdam en omgeving van het Koninklijk Nederlands Christelijk Gym nastiek Verbond. Het ïs het tweede achtereenvolgende jaar dat de Adspirantendag in Zuidland wordt gehouden. Vorig jaar regende hel. dat 't goot, zodat alle meisjes en jongens onver- richterzake weer naar huis moesten. Het spreekt vanzelf, dat de'leiders en alle deel nemers vurig hopen op gunstiger weer. Ongeveer 1.000 meisjes en jongens zullen op het sportveld van Zuidland hun oefe ningen „draaien" t.\v. vrije oefeningen, lange mat, evenwlchtsbalk, brug, kast- springen. bankoefeningen e.d. Deelnemen de verenigingen 2ijn o.a. „Kracht en Vlug heid" {Rotterdam), Dio (Dordrecht, S, en V, (Sliedrecht), Gorkum (Gormchem), Spirit (Leerdam), „Rotterdam-Zuid" (Rot terdam), „Kracht en Vlugheid" (Baren- dreehl), Dindua (Zuidland), Oranje (Briel- le). SIOS (Dordrecht) e.a- Deze adspirantendag zal om 2 uur wor den begonnen met een marswedstrijd door het dorp met een défilé voor het gemeen tebestuur en genodigden. In de mars zullen het muziekkorps van Zuidland alsmede de drumbands van DIO. Gorkum en SIOS meelopen. Als de adspiranten op het sport veld hun oefeningen hebben gedaan, zullen door dames en heren nog demonstraties worden gegeven. De technische leidïngvan deze dag is Sn handen van. de heer J. van Lelieveld uit Dordrecht. Aan het einde zal de kringvoorzitter, de heer A. Visser uit Rotterdam, de prijzen uitreiken. De orga nisatoren verwachten veel belangstelling van de zijde van het publiek. Vrijdagavond moet de Ridderkerkse raad beslissen over de aankoop van grond aan de Lagendijk naast het bijgemeente- huis. De grond (70 vierkante meter) Js nodig voor winkels. Hij zal worden aan gekocht van de Polder Oud- en Nieuw- Keijerwaard. Gaat de aankoop door (rijksgoedkeuring voor de bouw is al verleend) dan zullen, waar eens <en dat is nog niet langer dan. een paar weken geleden) aan de Lagen dijk nog bijzonder onooglijke woningen stemden en waar nu een massa grondwerk wordt verzet in Ridderkerk namelijk acht fraaie winkels verrijzen. Het zijn winkels ontworpen door de heer N. Boos jr, uit Slikkerveer. De heer Roos bouwt het blok, dat een front krijgt van Monumentenzorg deed uitbreidingsplan kelderen Het ontwerpen, van een verantwoorde uitbreiding voor e'en oud stadje als Goe dereede is een moeilijk en tijdrovend werk. Vooral omdat door de komende ont sluiting van het eiland Goeree-Overflak- kee, een uitbreiding van behoorlijke om vang verwacht mag worden. De gemeen teraad van Goedereede heeft zich meer malen het hoofd gebroken over het nieuwe uitbreidingsplan. De uitbreiding van het stadje werd oorspronkelijk gezocht ïn westelijke richting. Een plan in onderde len werd door de raad vastgesteld. De con sequentie van deze uitbreiding was de ver breding van het grote slop Marlet-Achter straat. Van de zijde van Monumentenzorg kwamen, hiertegen bezwaren. Hiervoor had de raad begrip. Zowel het college van B. en W. als de raad hadden bezwaar tegen het beschadigen van de historische en stedebDuwkundige, waardevolle markt- wand. Het plan was niet populair! Door het instituut Stad en. Landschap van Zuid-Holland is dat plan echter met klem gepropageerd. Gemeentebestuurders 2ijn op stedebouwkundig terrein echter leken, waardoor het moeilijk was eigen bezwaren staande te houden tegen gespecialiseerde stedebouwkundigen. Toen er bezwaren re zen van Monumentenzorg, werd dit door de voltallige raad onderschreven. Het werd een moeilijke beslissing; het geheel klaar zijnde uitbreidingsplan doorzetten of een geheel nieuw plan bglnnen met als gevolg: tijdverlies. Men heeft het laatste gekozen en het In stituut Stad en Landschap opdracht gege ven de uitbreiding te zoeken In de polder Nieuwe OöStdijk, ten oosten van Goede reede, daarbij een tuindorp karakter ver- mijdende. Men Sr nu gekomen tot -een stedebouwkundig eenheid naast en pas send bij het oud Goedereede. Van groot belang is^ dat de gemeente zo spoedig mogetijk de gronden verwerft, welke in het uitbreidingsplan liggen. Met alle grondeigenaren is overeenstemming bereikt aan de hand van taxatie-rapporten Vrijdagavond zal de raad gevraagd wor den hieraan goedkeuring te hechten. 42 meter ook. Tevens zorgt hij voor het beheer van het winkelbïok. De acht winkels krijgen een diepte van 12Va meter. De breedte zal vijf meter be dragen, maar de indeling zal flexibel zijn, zodat bepaalde winkels bijvoorbeeld een dubbele eenheid zonder tussenmuur kun nen-krijgen, Onder het gehele pand is een kelder. Boven de winkels komen woningen, eveneens acht in getal Deze zullen bereik baar zijn via de centrale ingang tussen twee groepen van vier winkels in, die toe gang geeft tot een galerij aan de achter zijde. Onder het platte dak komen de maiso nettes. Op de eerste verdieping tellen de ze een nagenoeg vierkante woonkamer met zijden van ongeveer vijf meter, een keuken en een hak De trap in de hal geeft toegang tot de tweede verdieping, waar men drie slaapkamers en een bad- ruimte zal kunnen vinden. Het metselwerk van het blok zal geel zijn, behalve de onderbouw, die donkerder van kleur wordt. Boven de winkelpanden bevindt zich een luifel. Hieronder komen paarsgewijs de entrees van de winkels. Het winkelbïok, dat het karakter van raadhuisplein als winkelcentrum, weer meer zal onderstrepen, komt vroeg in het voorjaar van 1965 klaar. Eind van deze maand hoopt men met de bouw te kun nen aanvangen. Voor Maaslands bejaarden is er 30 juni da grote dag, die ook door niet-leden van de bejaardensoos kan worden, meegemaakt. De reis gaat naar Breda, waar koffie wordt gedronken en een kerk bezichtigd zal worden, vervolgens' gaat men naar Oi5terwijk bij de Vennen een Brabantse koffietafel gebruiken, voorts naar 's Her togenbosch waar thee wordt gedronken en de St. Janskerk wordt bezichtigd. Tot slot gaat men naar Terheijden (NB) waar ge' dineerd wordt. Opgave voor deze tocht is bij mej. J. Huisman, Weth. Dijkshoorn' laan 3, tel. 2462. Ds, en mevr. De Jong ('het nieuwe pre' dikantsechtpaar in Maasland) kwamen gisteren een kijkje nemen in de soos. Deze hartelijke belangstelling werd buitenge woon gewaardeerd. Primeurs te Maasland Aan de Maaslandse veiling heeft de heer B. v. d. Giessen de eerste aardappelen aangevoerd, de opbrengst bedroeg 85 cent per kg. De Fa. Kuijster-Pols bracht de eer ste peulen, opbrengst f 4,10 per kg. en de heer J. A. Voorham dt eerste paprika's, opbrengst 41 cent per stuk. Weinig gespaard in mei te Maasland De stortingen en de uitbetalingen van de Co-o. Raiffeisenbanlc (spaarbank) te Maas land waren gedurende de maand mei bijna aan elkaar gelijk. Stortingen. f69.640,65, terugbetalingen f68.811,79, spaaroverschot f828,87. De eerste vijf maande van het jaar leverden in totaal een spaaroverschot van f4.7071,14, totaal spaargelden per eind mei f2.661.827,01, (vorig jaar eind mei f 2.477.013,89). Aan 154 Zilvervlootspaar- ders was verschuldigd f95.605,86. Vrees voor verkeersdrukte in Oud dorp De leden van de gemeenteraad van Oud dorp hadden veel te vragen aan burge- gomeester J. A. Kleijnenberg en het meeste daarvan hield verband met de ver keersdrukte en het bezoek, dat deze Flak- keese strandge-meente te wachten staat na opening van de Haringvlietbrug. De heer J. Komtebedde b.v. vond de Oosterweg, de enige jaren eeleden aangelegde weg naar het Noorderstrand, het visitekaartje van de gemeente, althans hij behoort dat te zijn, maar is het nu volgens genoemd raadslid niet,., weshalve hij B. en W. ver zocht er op toe te zien, dat die Oost er weg fraai iti orde komt. De burgemeester stemde met deze opmerking in en beloof de, dat B. en W. hun best zullen doen. De: lieer G. Tanis (AR) sprak over een nieuwe route, die ten dele bestaande wegen zal, volgen, gedeeltelijk nieuwe weggedeelten moet bevatten en waarvan de raad al een en ander bekend was, o.a. dat het plan nog niet geheel voor elkaar is. „Straks gaat de brug open en dan wordt hei hier hopeloos! Kunnen w« niet beter zelf het plan voor zo'n weg maken?" vroeg de beer Tanis. De voorzitter antwoordde de heer Tanis, dat het plan voor een nieuw tracé, dat zal lopen vanaf de provinciale weg en de in gang van het dorp door het zuidelijk deel der gemeente, met de provincie is opge steld en dat ook rijkswaterstaat er in ge kend is. Het. gaat er nu om welk deel de provincie en liet rijk willen subsidiëren. Men achtte het bij genoemde instanties de meest wenselijke route naar ,J>e Punt" tot aan de tijd, dat de grote Dammenweg van Haringvliet naar en door Grevelingen klaar zal zijn. De heer A, de Jong (SGP) vond, dat een snelweg buiten dc gemeente om be hoort te gaan en de heer Komtebedde (VVD) sprak van' „een ongelukkig plan". De heer J. Santifort (PvdA) voorzag ook verkeersmoeilijkheden na de brugopening en wenste met name, dat er meer aanwij zingen voor de toeristen langs de wegen geplaatst zullen worden, opdat die niet naar routes enz. zullen behoeven te zoe ken. De voorzitter wilde ook dit gaarne be zien, maar meende te moeten voorspellen dat er wel eenrichtingverkeer zal moeten worden ingevoerd om moeilijkheden te voorkomen. Aan het eind van de vergadering maak te dc heer T. Koek (SGP) gebruik om de burgemeester, als hoofd der politic maatregelen te verzoeken teneinde het on behoorlijk gekleed gaan van dames-bad gasten tegen te gaan. Hij wenste, dat de politie hierop zou loczien, al gaf hij toe, dat het een moeilijke aangelegenheid is. „Maar zo bloot te lopen is tegennatuur lijk en in strijd met Gods Woord!" merk te de he«r Koek op. De voorzitter beloofde aandacht aan een en ander te zullen ge ven. De raad van Klaaswaal komt op donder dagavond 7 uur in openbare vergadering bijeen. In 1963 heeft de raad in principe besloten over te gaan tot de Invoering van een rioolbelasting per 1 juli 1964. Ter uit voering van dit principebesluit stellen B. en W. nu de,raad voor een verordening vast te stellen op de heffing van een riool- belasting, waarbij gelijktijdig een eerder vostgestelde z.g.n. baatbelasting na 2 zei worden ingetrokken. In verband met de plannen tot stichting van een nieuwe land bouwschool stellen B. en W. de raad voor het uitbreidingsplan in onderdelen te her zien. Ook het uitbreidingsplan „Dorp" komt weer aan de orde. Wedstrijden in Keen wijk De Ridderkerkse brandweerploeg heeft met succes aan de Provinciale wedstrij den in Reeuwij'k meegedaan. De ploeg, die op volle sterkte onder de leiding van com mandant A. van Rij, meedeed, behaalde de eerste prijs in klasse twee en toonde zich daarmee het meest bekwame team van de veertien deelnemende ploegen in die klasse. Bij de opgaven was de werke lijkheid zo dicht mogelijk benaderd: er was brand in een woonwagen ontstaan, waarna het vuur oversloeg naar een scheepswerf. De wedstrijden werden za terdag gehouden. Tweedaagse kerkcoufereutie te Maassluis In de zalen van de nieuwe Gereformeer de Maranathakerk, aan de G. A» Bredero- laan te Maassluis, vangt vrijdag 12 juni a.s., n.m. 7.30 uur een conferentie aan ge organiseerd door 'de Centrale Kerkeraad van de Herv. Gemeente te Maassluis,- rond om het thema: „De kerk in een verander de samenleving". Deze conferentie eindigt op zaterdag 13 juni a.s. om plm, 5.30 uur. Sprekers op deze conferentie zullen zijn; Dr. C. P. v. Andel, secretaris van de (Sy nodale) Raad voor zaken van kerk en sa menleving over: „De wereld is anders ge worden". Ds. R- Kapteyn, secretaris van de (Sy nodale) Raad voor herderlijke zorg over: „De taak van de gemeente in een veran derde samenleving"; Ds, P. van der Vloed, apostolaatpredikant te Vlaardïngen en voorzitter van de classis Schiedam over: „Traditioneel en modem apostolaat"! Burgemeester W. J, D. v. Dijck, oven „Het Maassluis van de toekomst. Wat ver wachten wij van de Hervormde Kerk? Vrijdagavond wordt de dag besloten met een. „nocturne" een liturgische avond- sluiting, geïnspireerd op de diensten "van ds. Bernard en Frits Mehrtens. Zaterdag is er een gemeenschappelijke broodmaal tijd. Er zal ruimschoots' gelegenheid zijn voor persoonlijke- en algemene discussie. Vriendschappelijk voethal te Maassluis Het voetbalseizoen te Maassluis loopt ten einde. Ter afsluiting hiervan zijn voor Ex celsior 1 en 2 voor zaterdag a.s. twee wed strijden vastgesteld, zij het vriendschappe lijk. Excelsior 2 ontvangt om 3 uur in de Dijkpolder 's-Gravenzandsche Sportver eniging 2, terwijl Excelsior bezoek krijgt van een jeugdteam van HDVS uit Schie; dam. Deze wedstrijd vangt aan om 4 uur. Hoe staat het op het ogenblik eigenlijk met de behuizing van de verschillende pad- vlndersgroepen In Schiedam? Op deze vraag antwoordde de dïstricts-eomniïssari van de r.k.-padvindersgroepen, de heer P. C. M. Schamlë, dat zijn groepen, die over de gehele stad verspreid xljn, wel een dak boven hun hoofd hebben, maar dat men alleen niet moet vragen, hoe dit dak er altijd uitziet, DJt-w. de kwartieren van de r.k.-padvindersgroepen hebben hens wel een opknappertje nodig. Vooral de behui zing In Schiedam-zuid schreeuwt om een GEMEENTELIJKE KENNISGEVING GEMEENTE SCHIEDAM In verband met herstelwerkzaamheden zal de Westerhavenbrug in de nacht van vrildar 5 juni op zaterdag 6 jont a.s. van 0.30 uur tot 6 uur v.m.. alsook od dezelfde tijd in de nachten van 89 juni, 9—10 jnnl, 10—11 juni. 11—12 jnni en 1213 juni 1964 voor alle verkeer ziin gesloten, of zoveel langer of korter als de werkzaamheden zullen duren, Schiedam, 3 juni 1964. Een vermoeide dolf rustte gisterochtend uit, in het portiek van pand 35 in de Lange Nieuwstraat Op zijn ring stond HoUand-80-1587-74. De duif is in het asiel opgesloten. De tweepersoons kano van de 16-jarige R. A. M. J. B. is van standplaats in de Poldervaart verdwenen. De soooterberljder W. Z. kreeg wat schaafwonden en. een hoofdwond, doordat de 18-jarige mej- M. M. K. op de Dam de rijweg overstak en in het midden even bleef staan, omdat zij wat duizelig werd. Toen zij doorliep raakte zij de aankomen de scooter. Mej, M. M- K. kreeg schaaf wonden aan handen en benen. - grondige restauratie. Als het geld ervoor disponibel zon zijn dan was het netelige probleem van een niet-geriefelljke behui zing bij deze groepen in een ommezien op gelost, aldus onze zegsman. De hoofdleidster van de bekende Tono* groep, mevr. Van Walsum was er helemaal niet over te spreken, dat men voor haar groep nog steeds geen stuk grond ergens buiten de stad beschikbaar heeft Nadat haar groep de boerderij „De Vijf Sluizen" heeft moeten verlaten, is deze aan het zwerven gegaan. Dank zij de heer drs. J, Houtman heeft men gelukkig een tijdelijk onderdak aan de Lange Haven, maar men zou op den duur toch wel graag een. eigen „home" hebben. We hadden nog een onderhoud met da penningmeester van de Burg. Van Ha aren- groep, de heer F. van Erk, Deze grote pad- vindersgroep, die onder leiding staat vaa groepsleider (oubaas) J. M. M. Adriaanse, hoopt le kunnen gaan bouwen op een ter rein bij de Sportparkbrug, waar een flink betonnen gebouw met enkele grote zalen van veertien bij zestien, meterzeen leiders- lokaal, een stamlokaal etc.moet komen, maar het wachten is nog steeds op de bouwvergunning. Dit zijn zo beetje de peri- rikelen van de behuizing der Schiedamse beien van de behuizing der Schiedamse padvinders. GEMEENTELIJKE KENNISGEVING GEMEENTE SCHIEDAM Afsluiting B«ursbrug De Beursbrue zal in verband met herstel werkzaamheden in de nacht van donder dag 4 Juni qd vriidae 5 juni a.s. vanaf 20.03 uur n.m. tot 6.00 uur vm. voor alle ver keer zijn gesloten en niet in de nacht van woensdag 3 od donderdag 4 juni a.s., zoals is gepubliceerd. Schiedam. 3 juni 1964. De Groep I Wateracouts van het N.P.V. hield dinsdagavond In het gebouw Irene een ouderavond, waarop o.a. gelegenheid bestond om kennis te maken met de groepsleider A. Koppenol en de verdere leden vaai de staf. De groepsleider gaf een zakelijke Inleiding over de werkwijze van de groep, die zich zal moeien aanpassen aan de nieuwe situatie. Deze brengt n.l. voor de Waterscouts een uitbreiding van de vloot met zich mee. Momenteel voltrekt zich fci snel tempo in het verkennerswerk een reorganisatie. De groep is in het bezit van een opge tuigde strandgloep, een tweemaster, „De Zeven Provinciën". Dit vaartuig wordt op het ogenblik klaargemaakt op de werf van "Wilton-Feijenoord voor het zomerkamp, dat in Nieuwkoop zal worden gehouden. Bovendien bestaan er plannen om twee stalen vletten te laten bouwen, wat natuur- WOENSDAG 4 JUNI Chr. Soc. Belainswi 8 uur. Werkende Jeugd; contactavond. DONDERDAG 5 JUNI Mnsl* Sacrum, 8 uur Voetbalvereniging SW; feestavond. FILMS Passage-Theater West Side Story 3 en 8 uur. Mono pole: Vrfld, en zat. 2, 7 en 9.15 uur. Zond. 7 en 9.15 uur, Gun Hawk. Ma. en dL 2 en 8 uur. Wo, 8 uur. Wo.-mat. jeugdvoorstelling Sjors van de Rebellenclub. EXPOSITIES Stedelijk Museum, vanaf 16 mei: Werken (Grafiek) van Harry Kruiningen. Galerie „Punt 4"r Werken van Willem Kok. MEDISCHE DIENST P. van Santbrink, Van Heuven Goedhart- straat 97-111, tri. 82562, C. J. N. Vlootman, Singel 151, tel. 67760. Ch. Poll. Tutalaan 82, tel. 67B56. L, B. E. Hoogenhuyze, Nassaulaan 59, te. 680C7. APOTHEEK Gouka, Groenlaan 127, tel, 68035. 3 juni Laatste kwartier Zon op 4.25 uur, onder 20.52 uur Maan op 1-49 uur, onder 11.57 uur 4 juni Afnemende maan Zon op 4.24 uur, onder 20.53 uur Maan op 2.08 uur, onder 13,13 uur lijk grote kosten met zich zal medebren gen. De leiding van de groep zal trachten een „Stichting 'Waterscauts" in het leven te roepen. Hierdoor zal het dan mogelijk worden, om leningen te sluiten cxf zelfs obligaties uit te geven. Het ligt daarbij ri de bedoeling ook ouders in deze nieuwe Stichting een bestuursplaats toe te wijzen. Tevens wil men proberen nieuwe le den aan te werven. Een vertegenwoordiger van ds,? bouwcommissie, die hierna het woord kreeg vertelde onder meer aan de ouders, dat men van plan is de vletten zelf te bouwen, waarbij men de deskundi ge hulp van oud-leden en eventueel van ouders wil inschakelen. Nadat deze zakelijke besprekingen wa ren afgelopen werd een dia-band lezing ver toond, die was samengesteld door stuur man Timmerman in samenwerking mat een collega'.'Hét klankbeeld illustreerde op duidelijke wijze de vele facetten van het groepswerk. In het gebouw van de Technische School, Mgr. Nolenslaan 3, zijn dezer dagen aan de leerlingen van de Gem. Nijverheids- avondschool bonderdtweeëndertig diplo ma's uitgereikt door de directeur, de heer A. van der Dool. De leerlingen waren van de afdeling A., driejarige cursus en van da afdeling B, tweejarige cursus. Bovendien waren er nog aspirant-leerlingen. Er wer den tachtig leerlingen afgewezen. Tevens werd bij deze gelegenheid af scheid genomen van een der leraren, da heer A. Bal, die vierentwintig jaar aan het technische onderwijs is verbonden ge weest. De inspecteur, van onderwijs, de heer C. A. Kamp, stak de geslaagde leerlingen nog een pluim op de hoed: Deze jongelui, die overdag hard werken, zijn flink genoeg om gedurende de avonduren nog deze -les sen te willen volgen. Hij stelde hen aan vele ouderen ten voorbeeld. Ten slotte wekte hij hen op om te volharden op deze ingeslagen weg. Naderhand zullen deze leerlingen de vruchten plukken van hun noeste arbeid. KAPSALON HELENÊ de salon voor de betere per manent, Stroomloos, voor teder haar geschikt ƒ7,50. Helene tiède permanent is meest ideaje, ratuurlijhe permanent ƒ10.— redactie op vertoon ran deze advertentie. Gratis halen en brengen per luxe auto voor perma nent, KAPSALON ï'ELENE inbouwen en ontstoren GRATIS, Korte Singelstraat lia-b, Telefoon 6962*, Schiedam. Btj de lezers va» dit dagblad zijn er velen die by TJ kapen als zij 11 kennen. Met Uw ad vertentie wordt O bekend Maak daar gebruik van Vergroot uw omzet WIN NIEUWE KLANTEN Hoogstraat 2 - Schiedam - Tel. 6 88 08 DONDERDAG 2-8 Actiefilm - speelfilm - schouwspel - alles ineen GLENN FORD - BARBARA STANWIJCK - JEDWARD G. ROBINSON HEBZUCHT In TECHNICOLOR 13 jaar VRIJDAG, ZATERDAG 2 - 8; ZONDAG 8; MAANDAG, DINSDAG 2-8; WOENSDAG 8- De film die u moet zien en herzien JACK HAWKINS - WILLIAM HOLDEN - ALEX GUINNESS THE BRIDGE ON THE RIVER KWAI TECHNICOLOR 14 jaar. ZATERDAGNACHT Een zeer ongewoon filmwerk, dat u met stijgende beklemming volgt. ELIZABETH TAYLOR - KATHARINA HEPBURN - MONTGOMERY CLIFT SUDDENLY LAST SUMMER 18 Jaar ZONDAG, MATINEE 2 - 4.15 Een spannende episode uit de laatste oorlogsdagen met vele bekende binnen- en buitenlandse sterren. THE LAST BLITZKRIEG 14 jaar- WOENSDAG, MATINEE 2 uur - Jeugdvoorstelling. RUSTY EN DE VLUCHTELING Alle leeftijden. I formule 1 aanbouwmeubelen WONINGINRlCHTfNG'BROERSYEST 64-66

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 2