ROTTERDAMSCHNIEUWSBLAD 187 Lompenpakhuis aan Westnieuwland door andere hril hekeken „Fluitisten" wonnen met 5-2 van The Red Stars Jeugdgemeenteraad besloot het vergaderseizoen I11 de Vlaardingse bioscopen Klaverjasclub ging op reis Om door een ringetje te halen Agenda Geslaagd voor MMS Pupilïentoernooi Fortuna Vaders gaan verkennen Artsen dienst Nog enige spanning in VDV-competitie Collecte kinderuitzending Loop der bevolking Predikbeurten Afdelingsbaas J. A. Post verlaat Havenbedrijf ,,Vlaardingen-Oost" RQTTEEDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 13 JUNI 1964 Hoofdtjrentwhap es RedMtte; VIAAROINGEN, Sm. HsvmstrMt 1 - Tri, 3229 MuSU T.L Ha VLAARDINC.ENi K1ACHTEN OVER BEZORGING 1130 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 1NSUUNDESINGEL 33 Onder al mijn klanten staat hij, ais een van de kleine handelaren in lompen en metalen, het allerbeste aangeschreven. Bij mij. maar ook hij mijn 6 sorteerders. Bij bet sorteren vechten deze, by wfjze van spreken, om zijn lompen. Want die be hoeven iij nooit na te kijken. Hfl levert alleen lompen met een goud randje, zoals dat in ons vak wordt genoemd: goede scho ne lompen, waar nooit Iets aan mankeert. Hij is ook een goede en eerlijke man. Ik ral u een voorbeeld noemen. Ik had hem eens voor zijn geleverd goed een bedrag van 300,- teveel overgemaakt. Prompt stortte hij dit bedrag op mijn girorekening terug. En neem van mij als vakman en grote grossier In afvalstoffen aati, dat in lompen In het algemeen en in zijn lompen in het bijzonder nooit vlooien zitten. Lom pen, meneer, dat is dood materiaal. Daarin hebben vlooien niets te zoeken. Ik heb wel eens oen vlo uit de nek van een miljonair gehaald, maar nog nooit bij een lompen handelaar. Lompen, dat Is oud goed, dat öc mensen meestal maanden opsparen, alvo rens ze met de lompenman mee te geven. Daar zitten geen vlooien m. Dat zjjn fa beltjes. Deze verklaring tekende we op van de grossier in afvalstoffen, aan wie de „lorre- boer" zijn lompen steeds levert, die we op het oog hadden in het artikel „Vlaardmgen presenteert zich ook op andere spectacu laire wijze", dat op de Vlaardingse pagina van ons blad van zaterdag 30 mei ver scheen. Zijn naam hebben we daarin niet vermeld, maat die mogen, we nu wel noe men: Arie Don, wonende Vettenoordstraat 43, Op verzoek van zijn. vrouw zijn we bij haar thuis geweest. We kwamen bij een keurig gezin met 6 kinderen terecht, in,een gezellig ingerichte woning met een moder ne inboedel, waar alles blonk van reinheid cn netheid, waar je alles door een ringetje kan halen en van de vloer kon eten. Keu rige beschaafde mensen, die zich ons arti kel erg hebben aangetrokken. Die het ook bepaald niet prettig hadden gevonden, dat we het vak, dat Arie Don uitoefent, hadden betiteld met: lorrbocr. die liever hadden gezien, dat we vermeld 2ouóen hebben: handelaar in lompen en metalen of zoals dat tegenwoordig pleegt te word en'aange duid met: handelaar in afvalstoffen. Arie Don verzekerde ons, dat de last van ongedierte, waarover de bewoners van Slsavenburoh hadden geklaagd, niets te maken kon hebben met de aanwezigheid van zijn pakhuis achter deze woningen en met wat daarin ligt opgeslagen. Hierin be vindt zich geen ongedierte: geen vlooien, muizen, ratten of wat dan ook. Hij heeft ons zjjn pakhuis getoond, waarin ailes in middels zoveel mogelijk was opgeruimd en gesorteerd. Een opslagruimte, die bestaat uit een voormalig wijnnakhuis, dat zijn vader als handelaar in lompen en metalen reeds in gebruik had en van de gemeente huurde, alsmede uit de aangebouwde schuur, die apen was, toen zij nog bij de boerderij van Hoset behoorde, maar die Arie Don, zo goed en 20 kwaad als dat ging, dicht maakte met oude platen blik, spiraalmatrassen en ander gebruikt, van zijn handel afkomstig, materiaal, toen hij. na de afbraak van boerderij Roest, deze schuur er van de gemeente bb kon huren. Waarbij de huur werd opgetrokken cn in- middels is gestegen tot 9 60 per week. |r ZO LEK ALS EEN MANDJE f Dat voormalige, van steen opgetrokken W' wijnpakhuis heeft Arie Don in gebruik als opslagplaats voor zijn lompen. Dit pakhuis^ lekt als ec-n mandje tussen de zoldering |lf en de buitenmuur. Hij vermijdt angstval- lig daar zijn lompen op te slaan, xvant als zij nat worden, is dat funest voor huni waarde en gaan zij inderdaad stinken. De voormalige open schuur gebruikt hij als opslagruimte voor oude metalen en grens «oude bedstellen, gestikte dekens e.d.l, Op de zolderruimte slaan oude fietsen en onderdelen hiervan opgeslagen. Voor hem waardeloos goed, maar dat zijn klanten tegelijk met hun lompen kwijt willen. Bij ons eerste bezoek lagen zijn goede ren ordeloos en hoog opgestapeld. Hij ver klaarde: ik heb hier lange tijd zonder slroom en licht gezeten, doordat een drag line bij de sloop van de boerderij een elektrische kabel had stuk getrokken. Die heeft lange tijd voor de spelende kinderen levensgevaarlijk bloot gelegen. Ik kon door deze situatie mijn. pers niet gebrui ken en het goed weg ia ten halen. De daardoor opgelopen grote achterstand heb' ik niet kunnen inlopen, omdat ik alles alleen moet doen. Ik heb wel een zoon bij me aan het werk, maar die kan me niet veel uit handen nemen. Het bleek ook deze jongen te zijn, aie de overlast veroorzaakt, waarover de omwonenden zich tegenover ons hebben beklaagd. ANDERE GELEGENHEID NODIG Blijft het feit bestaan, dat zich in de bebouwde kom, in (Je open ruimte, die is ontstaan door de sloop van boeixlerij Roest aan het Westnieuwland .tussen kolenhan del Brobbel-West en groentezaak De Beijerlander, zich een clandestiene vuilnis belt bevindt en daar een ïorrenpakhuis staat, dat schreeuwt om gesloopt te wor den. Dat het daar een al jarenlang be staande vieze troep is, waar een zo spoedig mogelijke saneringsactie in alle opzichten in ditvoormalige wijnpukhui» moet Arie Don zijn lompen opslaan. Tussen het plafond en de muur op de achtergrond lekt het als een mandje, terwijl het nat worden van lompen voor de waarde funest is. Links de pers. Rechts hiervan Arie Don in. gesprek met de bejaarde Sclaavenburch- bewoner Johannes van Witzenburg (83). een grote weldaad betekent. Na Gebr. Lok gaat nu ook het afvalstoffenbedrijf fa. A. Akkerman zich in het industriepark van de Vettenoordpolder vestigen. Kan de ge meente ook niet voor Arie Don daar een dergelijke gelegenheid scheppen en voor al deze handelaren, die hun pakhuizen in de binnenstad hebben? Of kan hem anders een goed afgesloten pakhuis worden aan geboden, dat niet om onmiddellijke afbraak schreeuwt en zo mogelijk met een woning erbij of erboven, waardoor geregeld toe zicht mogelijk is? Op hef Sportpark Zuidbuurf hebben de Vlaardingse scheidsrechters vrijdagavond hun tweede wedstrijd In do netlerlaagse- rïo gespeeld. Een wedstrijd waarin de ge zelligheid hoogtij vierde en waarbij toch serieus werd gespeeld om de punten. Het elftal dat gevormd was uit be&tuurs- en eomnilsslelpden van The Red Stars toon de zich een prettig en sportieve tegenstan der, Er werden meermalen heel aardige staaltjes vnetbal gedemonstreerd door de mannen van de Oaltex, De scheidsrechters daarentegen ware» Iets sneller en het tem po was ook bepalend voor de productivi teit. Nadat de rust met een 51 voor sprong voor de arbiters wasingegaan, zorgden de roodbroelo?u er voor, dat de einduitslag op 5—2 werd bepaald. Toch zag het er aanvankelijk niet naar uit dat de scheidsrechters een grote over winning zouden behalon. De thuisclub bleek de kunst van combineren goed te verstaan, maar er werd te veel op rechts gespeeld waar Rehwinkel en Venema wel iswaar verwarring stichtten in de zwart witte defensie; echter verweerde Brouwer zich heel goed, terwijl in laatste instantie de secretaris van VSV, Henk de Korte zijn doel op grootse wijze verdedigde. Hij deins de er niet i'oor terug om zich zonder par don. voor de voeten te werpen van HoJz- hauer en Witte, die menige kans daardoor om zeep zagen gebracht. Aan. de andere kant slaagde Den Breems er in om op wonderbaarlijke wijze een jiiet te missen" kans toch te missen toen hij op een meter afstand voor een leeg doel de bal over de lat joeg. Een. en an der kwam de sfeer aan de wedstrijd ten goede, vooral de supporters van de fluitis ten wisten van geen ophouden, In de tiende minuut werd de score ge opend dank zij een fraai schot van Groen waar doelman Van de Marei geen kijk op had. De thuisclub echter was zeker niet ontmoedigd en liet een fris spelletje zien met mooie open aanvallen. Uit een daar van zorgde Venema voor de gelijkmaker Tiedat Keeper De Korte de bal uit zijn han den had laten gaan, (1—1). Groen, Den. Breems, Ban.net en Droog waren de makers van de vier doelpunten die nog voor de thee in de Caltex-touwen verdwenen. In de tweede helft deed de vermoeidheid zich al gauw golden en was het tempo aan zienlijk lager. Merkwaardig genoeg moes ten do jongeren ervaren, dat de thuisclub nog aardig mee kon; zo zelfs dat geen doelpunt meer werd toegestaan. Daarente gen was het spil Mulder, die een kwartier voor het einde via een harde schuiver de eindstand op 5—2 bracht. Eveneens op het Zuidbuurt-complex wordt dinsdagavond de derde wedstrijd ge speeld tegen HVO-officials. ZATERDAG Het Hof, 3.30 uur. Concert door ..De Pijpers" en „De Jonge Pijpers". Triangel, 4,30 uur: Reünie oud-Pijpers. Loxor, 6,45 uur. Ale moordenaar gebrandmerkt, (14 jr>; 9 uur: Gordon de zwart© piraat 114 jrj. Stadsgehoorzaal, 8 uur; Mr. Stanislas, geheim agent (14 jr). De Kattenbcker, 9—6 uur: Expositie „vlaar- dings Visserijverleden". Terrein Levers Zeep Mij., 9 en 3 uur. Ouaer- dag Prins Mauritsgroep N.P.V. ZONDAG Luxor, 2.30 uur, johnny de vluchteling (a.l-) 5 uur, Als moordenaar gebrand merkt 114 Jri; B uur, Gordon, de zwarte piraat (14 jr). Stadsgehoorzaal, 3 45, 6.30 en 9.15 uur, Mr, Stanislas, geheim agent (14 jr). MAANDAG Luxor, 8 uur, Heliegehroed (18 jr). De Kattenbeker, 9—0 uur, Expositie „Vlaao dir.gü visserij verleven". Geopend: Apotheek v, d. Corput, Schiedftiuse- weg 83, tel. 3224. 14 juni wassende maan Zon op 4.19 uur, onder 2101 uur Maan op y.OB uur, onder 0 15 uur 15 jun» Wassende maan Zon op 4 19 uur, onder 21 02 uur Maan op 1027 uur, onder 0-44 uur 9 Tegen het voormalige wijnpakhuis stond de open schuur van boer Roest aange bouwd. Na de sloop van boerderij Koest kon Arie Don deze schuur vnn de gemeente er voor zün handel in lompen en metnlen bij huren en maakte hij de schuur met allerlei materiaal „dicht" voor de opslag van oude metalen. Voor het M.M.S.-cSiploma slaagden gis teren aan het gemeentelyeeum VJaarain- genJna de Baan Ü8>. Els de Bruyn (16), Froukje v. d. Burg (1S>, Marijke v. d. Ililst (17), Jacqueline Hoogerwerf (16), Lia Koster (17). José Oosten <16h Els van Hoon (17), Susan Stoop (19) en Els van Zoest (18)! allen te Vlaardingen; de tweeling zusjes Erica cn Evelien Dierssen (17) en Nita Dijkstra (17), allen te Maassluis; Henna Foppen <J7>, Hoek van Holland en Margreei Sprik tl7), Schiedam. Een kandidate moest worden afgewezen. Voor het verlengde examen gymnasium A. met herexamen, voor Latijn, slaagde Eri Theunessen (17), dochter van het voormalige hoofd van de Willem de Zwij- ger-ulosohoal. Zondag organiseert Fortuna een pupillen- toernooi, waarbij de deelnemende vereni gingen in drie groepen zijn ondergebracht: Groep 1: Feijenoord, HDVS, SVV, DFC en Fortuna: groep 2: VFC, Naaldwijk, DHZ DCV en Excelsior '20; groep 2: De Hol- landiaan, WIK, VDL, Hoek van Holland en Fortuna 2. De duur van de wedstrijden is twee maal een kwartier. Er wordt op drie vel den tegelijk gespeeld. De eerste wedstrij den beginnen 's morgens 11 uur en de laat ste 's middags 4.15 uur. De Prins Mauritsgroep van de Ned. Padvindersver. beeft eer. nieuwe vorm ge zocht voor het zo gewenste contact tus sen de groep en de ouder3 der léden, In plaats van de gebruikelijke ouderavond is daarom voor zaterdag een „ouderdag" ge organiseerd, waaraan een twintigtal va ders actief zullen meewerken. De groep beeft voor deze dag de beschikking gekre gen over een terrein van de Levers Zeep Mij aan de Deltaweg, waar de deelnemen de vaders om negen uur beginnen. Ver deeld over een aantal patrouilles gaan zij een kamp opbouwen, pionieren en een maaitijd bereiden, s Middags komen de moeders, met de kinderen, het k?mp be zichtigen en verder zullen verschillende spelen worden gedaan. Van zaterdagmiddag, één uur, tot maan dagmorgen, acht uur, zullen in bijzonde re gevallen dienst doen de artsen: M. Prins v. Wijngaarden, V. Hogeodorpïaan 28, tel. 6264 en N. Warmolts, Hdffaon 37, te'. 2074. De zondagsdienst van B. W. Bussema- ker wordt waargenomen door dr. J. A. Leegsma, Maassluisedijk 9, tel. 3689. De zondagsdienst van dr. G, J. Bas wordt waargenomen door 3S, Leynse, Mr. Verschuurstraat 42, tel. 7371. Geopend; apotheek v.d. Corput, Schie damseweg 83, tel. 3224. BOEKHANDEL DEN DRAAK VEERTIG JAAR Do heer J. M. den Draak, firmant var» boekhandel A. den Draak en schrijfhuis A. den Draak hoopt woensdag met een receptie jn Triangel het veertigjarig d«- stöan van gijn bedrijf te vieren. Die re ceptie wordt gehouden van acht tot tien uu- 's avonds. In de voormiddag, van uen uur tot half één is er, eveneens i» T.uan- gel, een expositie van nieuwe modellen kantoormeubelen, en van kantoor machines. Bovendien valt van 17 t.m. 30 jtmLin de bockhandel, Ged. Biersloot 77, een expo sitie te bezichtigen, gewijd aan persoon en werk van wijlen de auteur A. M. de Jong. De huishoudelijke competities van VDV loopt ten einde, een slot waarin nog wél vaa enige spanning sprake is wat betreft de bezetting van de bovenste plaats. Ver burg is uitgespeeld en kwam tot een score van 22 punten uit 14 partijen. Van den Kerkhoff had nog een redelijke kans om de veteraan te passeren, maar tegen Buyse kwam hij niet verder dan remise, Met 20 punten uit 13 partijen kan hij achter uag gelijk komen met Verburg, maar dan moet hij tegen Lansbergen geen vergis sing maken. Van Leeuwen is de derde kanshebber die over blijft om bovenaan te eindigen. Echter Is zijn achterstand vrij groot; hij heeft namehjk 15 punten uit IQ partijen, dus wel het minste aantal ver- llespunten. Inmiddels la een begin gemaakt met de Cordon de zwarte Piraat LUXOR. Zeeroverij en slavenhandel hebben, althans in hun geromantiseerde vorm en veiligheidshalve heperkt tot het projectiedoek in de bioscopen, ook in onze zakelijke tijd van scheerapparaten en W.A.-verzekering nog niets van bun aantrekkingskracht verloren, zals moge blijken uit het feit, dat nog ge- regeld rolprenten, hierover in roulatie worden gebracht. In Gordon, de zwarte piraat is bovendien duidelijk sprake var, de ook al zo aantrekkelijke strijd tussen goed en kwaad, waarbij Rïcardo Montal- ban als Gordon de vertegenwoordiger van het goede is en Jose Jaspe, als collega piraat Tortuga vol kwade bedoelingen steekt Tortuga doet namelijk ijverig aan slavenhandel, daarbij gesteund door een perfide overheidsdienaar, Romero (Vin cent Price), die in het spelen van dubbel spel een lucratieve broodwinning ziet. Deze heren wordt echter de voet dwars gezet door Gordon, die, hoewel zeeschui mer en dus zeker geen lieve jongen, het nobele standpunt huldigt, dat slavenhandel een. verfoeilijke aan gelegenheid is en dié handel dan ook met veel wapengekletter bestrijdt. Het feit, dat hij vroeger zelf slaaf is geweest, kan in dit geheel nauwe. Kjks toevallig genoemd worden. Onnodig te verklappen, dat het goede dus Gor don - tenslotte wint en het mooie meisje krijgt Daarvoor moet eehter wel het een en ander aan risico genomen worden en de regisseur Mario Costa is vakman ge noeg om het lang de schijn te laten heb ben of de stoute Jongens hun zin zullen krijgen. Got don heeft echter de steun van een. hevig verliefd en bovendien bij zonder knap Creools meisje, dat ook Manuela (Giulla Rubïnl), de dochter van de gouverneur van zijn gelijk weet té overtuigen en met deze steun Is de held natuurlijk onoverwinnelijk, zodat hij met slechts zijn vijanden glorierijk overwint, maar ook, via Manuela, op de zetel van de gouverneur belandt, Mr. Stanislas, geheim «gent STADSGEHOORZAAL. Eddie ConstJhti ne is 48, Jean Marais 80 jaar. maar de oudjes doen het nog best iu de actiefste sector van do Franse film, waarin nog heel wat van de lichaamskracht en h«t uit houdingsvermogen wordt gevergd. Marais, de laatste jaren jeune premier op middel bare leeftijd in musketierfilms ep andere gecostumeerde avonturen, springt nu in hedendaags colbert van het ene dak naar het andere en bindt om de haven klap vuistgevechten aan ajs in zijn jonge ja ren. En het kan wel niet ander?, of z»jn publlclteitsmanager verzekert met de hand op het hart, dat Marais nooit of te nim mer een stuntman als stand-in gebruik! Hij presteert deze huzarenstukjes in „Mr. Stanislas, geheim agent", een "levendig* film van expert Jean-Charles Dudrumet Startend als een eerzaam zakenman, be hoeft hij alleen maar in een café een ver keerde winterjas aan te trekken, om ou- iddelïjk verwikkeld te raken 'n een spio- nagecomplot. Eerst Is hij verdachte, aan gaai de Franse geheime dienst hem ge bruiken om de bende te ontmaskeren. Deze kidnapt hem. waarna hij als pastoor verkleed ontsnapt en, immuurn voor vuur- salvo's en hinderlagen, zijn tegenstan ders uitschakeldt, terwijl hij Genevieve Page. die hij tussen de bedrijven door heeft veroverd, vanuit een vliegtuigje uit oen auto met tijdbom redt Marais zal dit soort werk ook op zijn zestigste nog wel aankunnen, Men schrijft ons. De jaarlijkse collecte voor het uitzenden van kinderea naar ge zondheidskolonies zal zaterdag gehouden worden. Ieder jaar worden omstreeks 150 kinderen uitgezonden en de collecte vormt een niet onbelangrijke bron van inkom sten ter bestrijding van de daaraan ver bonden kosten. Gaarne willen wij dan ook vragen de collectanten njet 20 jnaar yoor bij te gaan. Eenmaal in de week kan ieder toch wel een dubbeltje missen? Vrilt u mee collecteren,.? Op de dag van collecte zijn bussen verkrijgbaar in Triangel. zomercompetitie van V.D.V. De uitslagen van de tot nog toe gespeelde partijen lul den: J, Lucassen—W. Achterberg 0—2; P. Iperna—J- Scholte 0—2; L. Smite—J, Lu- ca sa en 0—2; J. Leewfs—G, Vos 0—2; J. C, v. Vy'oorden 0—2; 6, M- KorverJ. Ltl- LucassenJ, Voerman I—I; L, Smits—R, passen jr. 02. In de loop van de maand mei groeide de Vlaardingse bevolking met 51 personen tot een totaal van 72.233. Er vestigden zich hier 35 gezinnen (179 personen); er ver trokken 46 gezinnen (249 personen). Het aantal geboorten bedroeg in de afgelopen maand 14B; het aantal gevallen van over lijden 27. Woensdagavond heeft de jeugdgemeCP- schap in het stadhuis zijn laatste vergade ring van dit seizoen gehouden. ïn deze bij eenkomst werden ook twee nieuwe leden voorgesteld, nl. de heren F. v. Ven cn R. Liebrechts. die belden deel nlt zullen maken van de KVP-fractle. Slechts weinig leden waren ter vergadering gekomen; maar niettemin droegen de dLcussies, die gevoerd werden, een fel en emotioneel karakter. Als eerste punt stond op de agenda een discussie over de politieke vorming van 21-jarige in onze stad, in verband met het feit, dat zij op die leeftijd kiesgerechtigd worden. De vergadering was er in het al gemeen voor al eerder niet do politieke vorming te beginnen, b.v. door het instel len van discussie-uren op ,de middelbare scholen en door uitgebreide voorlichting in de pers, Dat laatst© zou inhouden, dat er niet alleen zakelijke verslagen worden ge leverd, maar dat ook de hete totstand koming van een wetsontwerp, met allo rijzende problemen, uitvoerig belicht wordt. Verder zouden de scholen uitge nodigd' kunnen worden voor bezoeken aan de Staten-Generaal en aan de gemeente raad. Levendige discussies ontstonden bij eer» volgend agendapunt, waarin werd voorge steld een straf van ten hoogste 120 boete of 18 dagen hechtenis te stellen op het wegwerpen van vuil op openbare weg. In verband met de vervuiling yan de stad werd het noodzakelijk jfeaeht de straf op Maandag hebben de leden van de klaver- jasvereniging OVD weer hun jaarlijkse uitstapje gemaakt, welk uitstapje mede mogelijk is geworden door de medewer king van verschillende zusterverenigingen en door de milde wijze, waarop velen hun bijdrage voor de tombola hebben gegeven. Aan een belangrijke voorwaarde voor het slagen van de reis was voldaan; het weer was prachtig. De bus van de EVAG, voerde het gezelschap eerst in de richting Udenhout. waar de koffie-met-gebak stond te wachten. De stemming in de dus was prima en er werd uit volle borst ge zongen van ,,geen woorden maar dader»". Als de kelen daar wat droog van geworden waren moest daar iets san gedaan wmder» en dat wilde ook best lukken want Bra- bents bier smaakt best, vooral als het ge bruikt wordt onder het genot van wat vro lijke muziek- De reis leidde verder naar het Euro- strand, waar ook de koffietafel gebruikt werd, die het gezelschap zich best het smaken. Het volgende deel van de reis be stond uit een rondrit, die de klaverjas- vrienden helemaal tot atm d? Belgische grens voerde en daarna geleidelijk over ging in de terugtocht. Voor defihifffct koers werd gezet naar de thuishaven was er in Tcteringen eerst nog gelegenheid het di ner alle eer aan te doen, van welke gele genheid een dankbaar gebruik is gemaakt Het bestuur, en in het bijzonder de heer Maarleveld, die als vertegenwoordiger van de Volksbond tegen Drankmisorujk de tocht meemaakte, kunnen zich verzekerd houden van. de erkentelijkheid dergenen, die mee zijn geweest. dit vergrijp te verhogen, maar er waren ook bezwaren. Genoemd werd een groot tekort bjk» papierbakken in de gtad en ook hadden de sprekers begrip voor de moeU.il,;e situal' van de politie, dje haar handen vol heeft met voornamelijk ver- kr-rszaken, zodat het niet mee zal vallen ook nog op overtredingen van deze aard sphe: p te letten, De oppositie tegen het voorstel noemde de voorgestelde boete krankzinnig hoog omdat niemand met b.v. vet papier in zijn zak gaat lopen tot hij een papierbak tegenkomt Een voorstel be- treffenle verkeersmaatregelen in de Prins Hendriklaan en op de Schiedamseweg werd door de „wethouder" teruggenomen maar de jeugdraad bleek wel bereid ƒ15.000 beschikbaar te stellen voor de bouw van een directiekeet ten dienste van Gemeentewerken, bij het werk in de nieu ws wijk Holy. Ned. Berv. Gemeente: Grote Kerk, Markt, zondag 10 uur de heer Jac, Westmaas. 5 uur ds. G. Biesbroek, Cat aid. 32; Rehoboth- kerk, Billitonlaan, zondag 9 cn 1030 uur ds. W. J. Kolkert, 7 uur de heer J. Hoo- gendam. Catafd. 32; Bethelkerk, VI.- Ambacht, zaterdag 7.30 tot 8.15 uur Avond gebed, zondag 10 uur ds. J. van Noort, Bed. Heilig Avondmaal, 7 uur dé heer Jac. Westmons, Cat.afd. 32; Immanuëlkerk, Van Hogendorplaat», zondag 10 uur ds. C. Bles- broek, 7 uur ds. A, J. Hoon»; Nieuwe Kerk, Binnensingel, zondag 10 Uür ds. P. van der Vloed, 5 uur ds. W, J. Schouten. Bediening Heilige Doop. Onderwerp; „Hét geloof van de Christen en het inzicht van de deskun dige"; Wijkgemcente Icftthuskerk, zaal Geref. Maranatbakerk. zondag 8,45 uur da. J. Boulerse, tekst Gal. I U: Westwijkkapel zondag 10 30 uur ds. J, Bouterse, tekst Gal. 1 11, 7 uur ds. J. W. de Jong, Zangdienat m.m.v. Zangkoor Cantate Deo o.Lv. Joh. Groen. Jeugdkerkeo worden gehouden voor 12 lot 10-jarigen om 10 uur In gebouw „Sol: Deo Gloria", Calienburgstraat, in de grote zaal van de Bethelkerk, In de grote zaal van de Immanuêlkerk, in een zaal van Triangel en 1Ö.30 uur in dé grote aaal vaa de Rehobotbkerk. KImlerdiensten voor 6—12-jarigen om 10 uur In Übadja, CaJlenburgstraat en Maas sim ssedijk 7a, Rem. Geref. Gem. en N.P.B., Hoflaan, zondag IC uur ds, J. G. J, van 'terson. Gereformeerde Kerk: Oogterkerk. Schie- damaeweg, zondag 10 uur ds. G. Aalbers- berg, Ev. Dienst. Onderwerp: „Kiezen i» delen", Ruth i 16b— 17a, 5 uur dr. F, L. Bos; Emmaüskerk, Van Linden van der» HeuvelIsingel, zondag fl en 10-30 uur df. H. J, Kouwenhoven, 5 uur ds. Y, J. Tie- mersma; Pnlélkerk, Henriëfcte Rol, Rolst- straat, zondag 9 en 10,30 uur da.' H, J, Heynen, 5 uur ds. H. J. Kouwenhoven Maranathakerk, Euidwijk, zondag 10 uur dr. F. L, Bos, 5 uur ds. G. Aalbersberg; Rust huis „De Wetering", Cl. Civillslaan 40, zon dag 10 uur ds. Y, J. Tlemersma. R.K. Kerk, Parochiekerk van de H. Joannes de Doper, Hoogstraat, H.H. Mis sen 7 u»r. 8.15 uur en 9.30 uur (Hoogmis), U uur, 12,15 uur en 7 uur n m. Lof; Paro chiekerk van Sint Willibrordus, Insulinde„ singel, H.H. Missen; 7 uur, 8,30, 10 uur n.30 uur V.xn,, 4.15 uur en 7 uur nun. Lofj Parochiekerk Heilige Geest, Van Hogen- dprplgan, H.H. Missen; 7 uur, 8.30 uur, 10 uur, 11 uur v.m„. 12 pur 'g middags en 7 uur n.m. Lof; Bijkerk St, Willibrord. WestwJjk, H.H. Missen 8 uur, fl.30 uur er» 11 uur v.m, Chr. Garef. Kerk, Emmastraat 116, 2on- dag 10 uur eerw. heer P. Sneep, 3 uur ds. H. van Leeuwen uit Rotterdam-West; Aula. H. de Cockschool, Philips de Goedestr. 162, zondag IQ uur Dienst dei Woord», 5 uur eerw. heer P. Sneep. Geref. Gemeente, Westnteuwland 58. zondag 30 en 5 uur ds. L. Huisman., (Voorbereiding H, A.). Geref, Gem. In Nederland, Jacob van der Windtstraat 17, zondag 10 en 5 uur Jee*- dienst Hel Leger des Heils, Baanstrsat, zon dag 10 uur Holllgingssamenkornat, gio uur openluchtsamenkomst bij de Visbank, 7.30 uur Evangelisatieaaxruenkomst Leider der samenkomsten Envoy B, F. W. v. d. Hoek uit Schiedam. Jehovah's Getuigen, Gemeente Oost, Muziekzaal Volksgebouw, Schiedamseweg 12, zondag 5 uur openbare toespraak; „Jezus' meesterlijke onderwijsmethode" met aansluitend bijbelstudie. Donderdag 7.30 uur dienstvergaderlng en school der theo cratische bediening. Gemeente West, zaal Excelsior, Qosthavenkace 10, zondag 5 uur openbare toespraak: „Zijn geluk en honger verenigbaar?" met aansluitend bbbelstudio, Donderdag 7.30 uur dienstver gaderlng en school der theocratische be diening. B.C.U., zaal Rcode Kruis, Emmastraat 38, zondag 10 uur samenkomst. EvangeUil M. Kooymans. Onder grote belangstelling 1b vrijdag morgen in het VuIcaanrestaurant op har telijke wijze afscheid genómew» van de Keer J. A. Post, dio bijna 42 jaar het Haven bedrijf Vlaardingen-Oost heeft gediend en nu is opgenomen in de „ploeg der gepen sioneerden". De beer post heeft gewerkt In de construetieafdeling van het bedrijf, waar hij Sa 1938 voorman xverd. ïn 194»5 is hij bevorderd tot baas en in 1951 tot afdelingsbaas. Toen hij het jubileum va» zijn 40-jarig dienstverband vierde, werd hem do eremedaille, verhonden aan de or de van Oranje-Nassau, in zilver, toege kend. In zijn afscheidstoespraak tot „Koos" stelde de directeur van H.V.O., de heer P. Baaims. dat de heer Post in de loop der jaren steeds zijn taak voor meer dan 300 pet heeft vervuld. Hij heeft zich ook veel vrienden gemaakt, want al eiste hij enerzijds veel van zijn mensen, aan oe andere kant stond hij ook altijd op eerlijke en rechtvaardige wijze op de bres voor bun belangen. Velen zijn duoi' de beer Poat opgeleid tot cerste-klas vaklieden en na zijn afscheid zal de beer Past altijl nog wolkom zijn bij H.V.Q., waarmee de band overigens ook al gehandhaafd blijft door het feit, dat zijn vijf kinderen allen bij het bedrijf werken. Één van hen, de heer A. Post, volgt ïijn vader in diens functie op. De heer Ba aim» vertolkte de dank van het bedrijf door het aanbieden van het gebruikelijke „sigarencentje". Namens zijn collega's weed de heer Post toegesproken door baas A. van der Valk, die 2ijn woorden van waardering en dank eveneens onderstreepte door het aanbieden ven een geschenk in couvert en de heer C. v, d. Borg, spreekbuis van voorlieden en bazen in de afdeling constructie en montage onderstreepte, dat zij de heer Post altijd al* hun vriend zullen, blijven beschouwen, hoewel hij voor hen een har de leermeester is geweest Zij zijn hem daarvoor echter dankbaar, omdat het on ontbeerlijk was voor hun opleiding. Ook deze spreker liet een gevulde enveloppe ven eigenaar verwisselen. De ondernemingsraad werd vertegen woordigd door de heer J. van. Wösbeek, die vooral ook de nadruk legde op de be reidheid van de heer Post steeds zijn ken nis aan anderen over te dragen. Behalve een geschenk van de ondernemingsraad bood hij namens het personeel van de con- structieafdeting ook een elektrische klok aan, met dc wens, dat deze de heer Post zou helpen „bij de tijd" te blijven. Nadut ook een oud-collega, de heer R. P, Mole naar zich in de rij der sprekers had ge schaard, heeft de heer Post hen allen be dankt voor dc vriendelijke woorden en ge schenken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1