ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD PW Middenstand discussieerde fel over de zaterdagsluiting In Klein Babberspolder komt 'n consumptietent Ook het zomeravondvoetbal wil: recette voor Sporthal Scheidsrechters verloren met 5-3 van Sunlight De films in de komende dagen In de Vlaardingse bioscopen fe VLAARDINGEN In principe acht men deze niet helemaal juist VF C-speelvelden worden verbeterd Elvis in Acapulco Jong maar Fa. Mak in Hoogstraat i?i nieuwe winkel vlaggen op AT .O AAR. ANNEER. Muziek en verjaardag van Prins Bernliard geraffineerd Vroeg rijp Uit het politierapport Een Mexicaanse Adam en Eva T ripoli Aanleg van autosnelweg Antwerpen—Breda ICHIHJAM, BROïRSVEST 3 - TELEfOON 68091 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD VRIJDAG 26 JUNI 1964 KLACHTEN over bezorging: Schiedam: van 18.3019.30 uur Tel. 67292, Rotterdamsed^k 232c. Kethel: Tel. 01808—252, Kerk- xveg 79. Onder de auspiciën van de Schiedarase Middenstands Centrale werd donderdagavond in het gebouw Irene, zowel voor de georganiseerde als niet-georganiseerde zelfstandige, risico-dragende middenstanders een openbare bijeenkomst gehouden, openbaar om de ongeorganiseerde col lega's de gelegenheid te geven aanwezig te zyn. De bijeenkomst was be legd om de mening te peilen inzake de mogeïykheid van een vijfdaagse werkweek voor de winkeliers. Achter de groene tafel hadden plaats ge nomen de heren G. Verhulstdonk, voorzitter; J. Ooykaas, secretaris; A. Govaart, K. Kramer Freher, Schneider en F. Sterenburg. Er bestond vrij veel belangstelling voor deze belangrijke vcgadering, hoewel gelet op bet aantal winkelies in Schiedam, dat voorzitter Verhulsdonk op ongeveer vijfhonderd schatte, men wel meer bezoekers had kunnen verwachten. De veteraan van de Middenstandsbeweging, de heer K. Kramer Freher legde er dan ook in de loop van de avond er de nadruk op, dat de mid denstanders veel meer belangstelling voor bijeenkomsten als deze die nen te tonen. De heterogeniteit en de grote verschillen van individuele en groepsbelangen in de zelfstandige middenstand kwamen op deze overigens zeer geanimeerde avond opnieuw tot uit'ng. Nadat de voorzitter van de Schiedam se Middenstands Centrale, de heer G. Ver hulsdonk een korte inleiding had gehou den, stelde spr. voor drie mogelijkheden op welke dag de middenstand zou kunnen sluiten: Op maandag, op zaterdag of op een willekeurige andere dag. Het Hoofdbe drijfsschap Detailhandel zou gaarne over deze materie een ernstig opinie-onderzoek onder de winkeliers zien. De Mitex, de lan delijke organisatie van de textielhandel, bleek sterk geporteerd te zijn voor sluiting op maandag. De heer Verhulsdonk zei, dat er ongerustheid heerst over de huidige toe stand. We moeten vooral ook rekening houden met de werknemers in de midden- standsbedrijven en hun organisaties. Dc ver tegen wooróigers van de twee gro te textielbedrijven. Gebrs, Bervoets en Smoorenburg. deelden kortweg en op zake lijke wijze mede, dat bij hun bedrijven dienstverlening primair geacht wordt waarbij men open blijft om te volstaan met roulerende diensten voor het personeel Dit bleek ook landelijk de opinie bij het grootbedrijf te zijn, Hierna kwamen de tongen, los. In het verdere deel van de avond ontspon zich een opgewekte, somwijlen sterk gepronon ceerde, discussie, waarbij de verschillen de divergerende meningen elkander kruis ten en men aan het eind van de warme debatten toch niet tot een definitieve uit spraak kon komen. Wat men trouwens geen ogenblik had verwacht. We wilden slechts de meningen peilen, aldus immers voorzitter Verhulsdonk. De heer F. Sterenburg deelde onder meer mede, dat men. in middenstandsza ken met bv. vier of vijf man personeel er nog niet een paar bij kan nemen om tot een efficient rouleringssysteem ta.v. de werkuren te komen. Dit zou deze za ken financieel te zwaar belasten. Spr. sprak zich uit voor een vrije zaterdagmid dag, waaraan dan een vrije maandagmor gen moet worden verbonden. Er bestaat op net ogenblik reeds een beduidend per soneelsverloop, vooral van meisjes, die niet op zaterdagmiddag willen werken, omdat dan bv. hun verloofde vrij is. Veel zon- dagswerk kan aldus door de zelfstandige middenstander op zaterdag verricht wor den. De heer M. Zagwijn, textielhandelaar aan de Hoogstraat, was zijns inziens te recht gekant tegen de vrije zaterdag, om dat hij zijn winkel in het centrum heeft. kopen, 's zaterdags komen de mensen naar het stadscentrum om daar hun inkopen te doen. Ook de heer Verhulsdonk zelf gevoel de niets voor een sluiting op zaterdag. Verschillende eigenaren van Schiedamse middenstandszaken voerden nog het woord. Buys' Stoffenhuis. de heren J. van Brce, H. van Druten, namens de kappers, P. C. Mouthaan. De Koning ,cn mevr. A. Ver- maas-Bouquet De heer Van Druten zei vanaf 1928 een winkel te hebben gehad en met zijn vrouw samen van's morgens vroeg tot 's avonds iaat gewerkt te hebben. Hij meende, dat de zelfstandige middenstander thans een heel anderehouding moet aannemen dan voorheen. We leven thans in een tijd van prestatie. Ook voor de arbeider geldt dit Laat liet grootbedrijf ook maar eens met ons meegaan, vond spr., die daarbij ech ter aan dovemansoren klopte. Verschillende sprekers zoals de heren Buys en Govaarl kwamen tot de mening: Onze belangen lopen teveel uiteen om op deze avond tot een definitieve eensluiden de uitspraak te kunnen komen. Dp heer Buijs adviseerde dan ook eerst eens op hoog niveau bij de landelijke besturen van de bonden om inlichtingen over deze uiterst moeilijke sluitingsproblemen in te winnen. Over de opvolging in de middenstands- bedrijven sprak de heer Sterenburg nog een ernstig woord. Hij zei nl., dat bijna niemand van de kinderen, die hun ouders een mensenleeftijd lang dag in dag uit hebben zien zwoegen, nog geneigd is de zaak van de ouders over te nemen. Met het uitgangspunt van dienstverle ning als zakenmotief was de heer Buys het overigens met geheel eens. Hij bleek het eerlijker te vinden er rond voor uit te ko men, dat het er in de handel m eerste instantie omgaat een liefst goede bo terham te verdienen. De heer De Koning (rijwielen) wierp in zijn vertoog reeds een blik iti de verre toekomst. Zolang het kooppatroon van het publiek zich nog niet uit zichzelf heeft gewijzigd, moeten we ons hieraan aanpassen, concludeerde de heer Verhulsdonk terecht. Resumerend kunnen we stellen, dat men op deze vergadering meer gevoelde voor een sluiting op de maandag, dan op zater dag. Trouwens ook Prof. dr. P. L. v.d. Velden, hoofd van het research-bureau van het warenhuis „De Bijenkorf" komt tot de conclusie, dat het sluiten op zaterdag voor de detailhandel ongewenst is, aange zien deze voor steeds meer kopers vrije dag juist een typische koopdag wordt.De professor vindt het overigens jammrr, dat de vijfdaagse verkeek juist komt In een tijd van personeelschaarste. Hij zou zelfs wensen, dat men uit een oogpunt van pro ductiviteit der kapitaalsinvesteringen zes dagen per week Iaat draaien en telkeus een zesde van het personeel vrij le Keven, Doch dit kunnen alleen de grootbedrijven presteren. De middenstand zou hier finan cieel aan te gronde gaan. Het aardige van deze bijeenkomst was. dat er door de dikwijls felle, maar nim mer k waad aard i ge-discussies voor de Schiedamse middenstand weer eens wat leven in de brouwerij is gekomen. Het bestuur van de voetbalvereniging VFC heeft het gemeentebestuur gevraagd de door de vereniging van de gemeente gehuurde sportvelden aan de Sportlaan een opknapbeurt te geven omdat er weer verzakkingen zijn opgetreden en de gras matten in slechte conditie verkeren. De verzakkingen zijn opgetreden op het hoofdveld, waar ook in het verleden dit verschijnsel reeds tot herstelweric aanlei ding gaf. Het ophalen van deze verzakkin gen zal f 9.000 gaan kosten, terwijl daar naast op een uitgave van f 2.000 gerekend wordt voor uitbreiding van de drainering. Op het eerste bijveld is de conditie: van de grasmat zo slecht geworden, dat de zaak grootscheeps aangepakt moet worden. Verbetering is slechts te verkrijgen door het afsteken van de grasmat, aanbrengen en opnieuw leggen van de graszoden. Dit karwei zal naar schatting f 16.000 gaan kosten. Ook de grasmat van het tweede bijveld is slcchl, maar aangezien dit veid ook gebruikt wordt ais oef en veld, met ge bruik van de lichtinstallatie, zien burge meester cn wethouders hier geen moge lijkheid voor een blijvende verbetering. Zij achten hel dan ook, bij dit intensieve ge bruik, niet verantwoord geld uit te geven voor verbetering van dit veld en zij heb ben dus de raad gevraagd kredieten tot een! totaal van f 27.000 beschikbaar te stellen. "Elvis Presley, iets welgedaner, maar nog steeds lenig in de heupen, zodat hij ongehinderd de nieuwste Bossa Nova aan lanceren, vertoeft deze week in het para dijselijke Acapuloo binnen de muren van Passage. Gepousseerd door een schoen poetsertje, dat alle notabelen var, dit Mexicaanse loeris ten-mekka qm zijn zwarte vingertjes windt, treedt Elvis 's avonds als zanger op (geldig excuus voor rissen zoetgevooisde popsongs) 's middags tijdens de siësta als badmees ter. Het eerste veroorzaakt minder moei lij kb eden dan de andere bezigheid en dat heeft Elvis aan zichzelf te wijten, want hij maakt 2ijn collega in hei zwembad prompt zijn weldoorknede vriendinnetje (Ursula Andress. Jannes Bonds partner in „Br. No") afhandig, ofschoon hij tastbare kansen heeft bij een minstens zo charman te stieren vechtster (Elsa Card anas). Teveqs blijkt Elvis in sterke mate aan hoegtevrees to lijden, zodat hij amper" van „de lage" durft te springen. De ^oorzaak wordt in een schokkende flashbsfèk ont huld: als trapeze-virtuoos heelt hij zijn partner in de vlucht gemist, waardoor deze een dodelijke val in de piste maakte. Na enig geharrewar onder de stralende Mexicaanse zon komt alles in orde: Elvis vermant zich. slaat zijn opponent tegen de grond, duikt onverschrokken van een 40 meter hoge rots en is dan over zoveel complexen heen, dat hij het meisje in zijn De beheerder van het buffet Jn de Koop mansbeurs, de heer Jac, Bruyn, gaat zeer binnenkort de zaken uitbreiden met de ex ploitatie van een consumptietent In het Volkstuincomplex „Klein Babberspolder' Enige dag-en geleden plaatste de hout- bouwonderneming „Habbo" uit Ilardinx- veld hiervoor op de rand van de speelwei de een gebouwtje voorzien van veel glas, Gistermiddag is de nieuwe zaak van de fa, J. Mak-jen zonen aan de Hoogstraat of ficieel in gebruik genomen. Voordien was de zeilmakerij reeds 165 jaar aan de Hoofdstraat gevestigd. Gedurende enkele jaren was er ook een neven bedrijf naast het Stedelijk Museum. Nu is alles onder gebracht in het pand. waar vroeger de dis tillateur Schallingh zijn produkten ver vaardigde. De voorzijde van het pand heeft een ingrijpende verandering onder gaan; twee muren werden weggebroken en etalageruiten ervoor in de plaats gezet. De campingafdeling, evenals de water sportafdeling hebben een overzichtelijke plaat3 gekregen, achter de watersportaf deling ligt de zeilmakerij, daar achter de Door sluiting zou hij zijn klanten in de magazijnen. De totale ruimte is ongeveer buitenwijken dwingen in hun eigen wijk te1600 vierkante meter. waarin ook 'n aantal gezellige zitjes wordt ingericht. De heer Bruyn richt zelf het interieur In waarmee nog enkele da®en ge moeid zijn. Ook is het wachten op de beno digde vergunning van de zijde der drank wet Voor de tuinhouders betekent de open stelling een. aanwinst Veel liever had het bestuur een eigen clublokaal annex kanti ne. Ai de twaalf jaar dat het tumen.com- piex in gebruik is, hoort dit tot de vrome maar onvervulde wensen. Het initiatief van de heer Bruyn is overi-1 gens zakelij'k geheel verantwoord, want ook de wandelaars die bij mooie dagen het lommer van de grote aan het complex grenzende laan en de oever van de pol dervaart opzoeken, zullen van deze pleis terplaats gaarne gebrui kmaken. De Dienst Technische Bedrijven voorzag het gebouw tje inmiddels reeds van een aansluiting op de waterleiding. Het goede voorbeeld, dat het bestuur van de Algemene Schiedamse Bedrijfs voetbal-competitie heeft gegeven door de recettes van de wedstrijden af te staan aan het Sporthal fonds, heeft navolging ge vonden. Ook de organisatoren van de Schiedam- «e Zomeravondcompetitie, waaraan op en kele na alle plaatselijke voetbalclubs heb- VRIJDAG 28 JUN'l Buys Bailotslneel: autopedwedstrijden, 7 uur, gursum Corda; Acc.ver, XDO. concert, 3 uur. ZATERDAG 21 JUNI ©HS-terrein, 7-30 uur: Animo gymnastiek demonstratie. FILMS passage Theater: woensd. en dondcrü. 2 en 3,15 uur; zaterdag en zondag: Elvxs in Acapulco. Jïonopole: vrijdag, zaterdag 2—7—9.1S uur; maandag 7-9,15; maandag, dinsdag 2-8 uur: Tripoli; woensdag 8 uur; zaterdagnacht 12 U.: Adam en Eva; zo. mat. 2-4.15 uur: Buster Keaton; woensdag matinee jeugdvoorstelling Chaplïn Festival. «XPOSlTIJi.» Stedelijk Museum: t.m. 28 Juni Tentoonstel ling Vrienden Schenken. Tentoonstelling: Sardegna non Turistica. een fotogra fische vertelling over het Sardinië van de Sarden van Joan van der Keuken. Galerie 4: Tentoonstelling van „S 45". Galerie Wiegman: Tentoonstelling van de werken van Jos Jansen: Les Copains. APOTHEEK Couka, Groenelaan 127, tel. 68035. hen deelgenomen maakt nu een soortgelijk gebaar. De in drie poules ingedeelde competitie is nu ten einde; rest nog de besïissings- wedstrijd, die op dinsdag a.s. om 7 uur in het Sportpark „Boshoek" wordt gespeeld. Aanvankelijk waren er drie finalisten, tw. de winnaar van poule 2, SVV 5 en SVDPW 2 en 3. die respectievelij'k in de poules 2 en 3 op de eerste plaats eindig den. Twee elftallen uiteenzelfde vereniging voor de wïsselbcker tegenover elkaar brengen ach! de wedstrijdleiding niet ge wenst. Vandaar dat dinsdag SW 5 en SVDPW 2 onderling de strijd zullen aan binden. om in hel bezit te komen van de ze erc-trofee. Het bestuur van. SZAC rekent er op, dat sportminnend Schiedam belangstelling zal tonen voor dit sportgebeuren en hiermee tevens van zijn instemming wil getuigen bij het streven de sporthalplannen zo spoe dig mogelijk te realiseren. Voor het Sportpark „Boshoek" belooft het tevens een afscheidsavond te worden, want dit is de laatste wedstrijd, die op de zo voor Schiedam historische voetbalgrond zal plaats vinden. Over veertien dagen gaan de slopers aan het werk en behoort „Boshoek" voor goed tot het verleden. De uitslagen van de nu aflopende com petitie voor de periode van 30 tot 24 juni luidden als volgt: Poule l: Excelsior 4—Schiedamse Boys 2 o—l, PPSC 2—Demos 2 3—3. Martinit 2— SVV 5 (kampioen) 1—2, Demos 2—Excel sior 4 5—0. HBSS 3SW 5 4—7, PPSC 2— Martinit 2 0—5. Demos 2—HBSS 3 6I en PPSC 2—Schied. Boys 2 4—1. Maandag viert Z.K.H. prins Bernliard zijn geboortedag en het plaatselijk Comi té Viering Nationale Gedenkdagen ver trouwt, dat ter gelegenheid van dit heuge lijke feit niet alleen van de rijks- en ge meentelijke gebouwen, doch ook van tal van particuliere woningen de driekleur met oranjewimpel zal wapperen. Avonds zullen op initiatief van ge noemd comité drie plaatselijke muziek korpsen een wandeling door onze gemeen te maken en wel Sursum Corda in dc West- wijk en de Indische Buurt; De Pijpers in het centrum cn de Vettenoordse polder en Voorwaarts in het oostelijk stadsgedeelte. LUXOR. Het thema van de ontspoorde jeugd schijnt onuitputtelijk, waarvan men zich kan overtuigen in de Italiaans-Franse co-produktie „Dabbra Rosse", die om een of andere duistere reden in een Engels sprekende versie wordt vertoond onder de titel ..Jong. maar geraffineerd". Dit Slaat op charmante teenagers, die nog dage lijks met haar schoolboeken onder de arm naar het lyceum trekken, maar van de vriendjes in dat milieu allang genoeg heb* ben. Ze hebben het voorzien, op oudere mannen met dure sleeën, die zij met arge loos raffinement inpalmen door op hun verlangen naar een 2e jeugd te speculeren. Eén ,van deze meisjes fde Duitse actrice Chrisüne KauEmann) verdwijnt, spoorloos en haar vader (Gabriel Fexzetti) doet alle mogelijk moeite om haar te vinden. Mot haar beste vriendin (Jeanne Valérie) gaat hij' naar zijn dochter op zoek, nadat hij er reeds achter is gekomen dat zij een verhouding heeft gehad met een getrouwde architect (Giorgio Albertazzi). Ofschoon hij dan al moet weten, wat voor vlees hij met meisjes van een jaar of zestien in de kuip heeft, zwicht hij bijna zelf voor de overigens vrij kinderlijke avances van de vriendin, maar vóór het zover komt. heeft de architect, door wroeging gekweld, zijn dochter al opgespoord: in een zomerhuisje met een nieuwe_ minnaar. 2ij komt'er met een oorvijg en verwijtende woorden af, omdat de vader'ook haast in de val was gelopen, waarmee de film zijn „Aufklii- rungs-werk verricht denkt te hebben. Veel opgehelderd is er dan echter nog niet, be halve het feit, dot regisseur Giuseppe Ben- naci de kennelijke opdracht had. pikante situaties tot op het merg uit te benen. STADSGEHOORZAAL. De Engelsman Peter Glenville (49) is naast Ingmar Berg man één van de weinige regisseurs, die hun tijd verdelen tussen film en toneel; beide media dragen daarvan de duidelijke sporen. Dit is ook het geval met „Term of Trial" ..Vroeg Rijp", weliswaar geba seerd op een roman maar onmiskenbaar in opbouw en uitwerking op een toneelstruc tuur gericht en zelden filmisch. Hier staat tegenover, dat hij zijn spelersmateriaal steeds weet te inspireren tot sterke vertol kingen. De bromfiets van J. J, K„ bleek na te rugkomst van de eigenaar, uit de Kethel- straat verdwenen te zijn. De bromfiets van J. M. is van het Wilhelminaplein ver dwenen, Uit de Rembrandtlaan is de fiets van T. K. verdwenen. Mej. E. K. miste haar fiets die zij in de Troelstralaan had gestald. BERGEN OP ZOOM. 25 Juni. Asperges AA extra 420; AAI 330; A extra 330; Al 330; B extra 330; BI 240; C extra 2W; Cl 120; Dl 60; EI 100; E II 73; A afw. 190; B atw. 150; stek 40. OUDENBOSCH. 25 Juni. Aardbeien senga I 54-B6, idem diversen 54*33; rode bessen 35-37; frambozen 23-35; fabrieksprijzen senga l 7«, idem II &S-74; diversen 64-65; frambozen 1.14-115. Donderdagmiddag zijn de heer A. F. Vraudeunt en mej. E. van Walsum in de echt verbonden. Leerlingen van- mej. Van Walsum, die kleuterleidster op „Ons zonnig binnenhof tüos, hadden prach tige bogen gemaakt, waaronder het u.s bruidspaar de trappen van het Schie damse stadhuis bestepen, Zowel bruide gom ais bruid behoren tot oeroude en bekende Schiedamse [families. Ditmaal had hij niemand mirtder dan Sir Laurence Olivier tot 2ijn beschikking, die zichzelf bijna onherkenbaar in de huid van een wat zorgelijke, slappe en aan de drank vcrslaagde leraar in een grauw Noorden gels industriestadje heeft gestoken. Deze Mr. Weir -is getrouwd met een Franse vrouw (Simone Signoret). een huwelijk, waarin beide partners zich onbevredigd voelen, zonder bij machte le zijn, hierin verandering ie brengen. Op school hand haaft hij zich moeizaam; een bakvis wordt verliefd op hem, misschien nog meer uit medelijden, maar hij blijfl stug en af werend, Uit wraak beschuldigt zij hem na een schoolreisje naar Parijs onzedelijke handelingen met haar verricht te hebben, terwijl hij haar juist op het zinloze van haar houding had gewezen. Er komt een rechtszaak van en de leraar 2it in de be klaagdenbank wegens aanranding van een minderjarige. Het merkwaardige is nu, dat zijn vrouw, die tverkelijk van hem houdt, hóópt dat hij schuldig is; want met deze daad zou hij zijn mannelijkheid be wezen, hebben. Het meisje echter komt tot inkeer en biecht op, dat zij alles maar ver zonnen heeft. Hij weet dan na zijn vrij spraak nog maar één middel om zijn huwes- lijk te redden: hij overtuigt zijn vrouw er van, dat hij toch schuldig is en het meis je hem. voor, een veroordeling had willen behoeden. En met deze leugen zal hij zijn vrouw trachten le behouden: voor hoe lang? De rol van het schoolmeisje wordt .ver rassend gaaf gespeeld door de lS-jarige Sa rah Miles, een „coming", actrice in Enge land. aim on mag sluiten en de trapeze weer op zoekt. Kleurig en fleurig amusement van oudgediende Richard Thorpe, die/ de show-ingrediënten even smakelijk weei te mengen als de Europese hotelkok in de film, e^n. kostelijke rol van cea andere veteraan^ Paul Lukas. Maar in „Fuo ja Acapulco" draait toch alles om de blijk baar onuitroeibare Elvis. Als het paradijs er zo heeft uitgezien als de Mexicaanse regisseur Alberto Gout ons voorschotelt in de film „Adam en Eva" zijn wij de slang dankbaar ons er uit. tè hebben verlost. Het eerste menssnpaar is geplaatst in een soort stadspark met-her tenkamp, waar Izij niet veel meer dden dan slapen, kinderlijk verrukt procv«tt van de vruchten des velds, beesten knuf felen en. zich mateloos vervelen. Door de opzet van de film kon Alberto Gout er ook nauwelijks iets -anders van maken. jEijj heefi zich strikt gehouden aan de letter van het scheppingsverhaal. "Waarschijnlijk was zijn bedoeling het verhaal zo eerlijk mogelijk le presenteren zonder fantasie- frahjes, maar hij heeft hierbij uit het oog verloren, dat hij dan eenvoudig stof -te kori kwam voor een speelfilm. Bovendien geeft hij geen enkete visie op het verhaal, Adam en Eva zijn slechts twee naïevelin gen die een beetje rondhangen bij c&a betonnen vijvertje. D<s slang, die Eva ver leidt, scharrelt enkele seconden in 8e buurt van <ie appel en het-onheil is ge- schtecl, de mensheid wordt de woestijn in gestuurd. De cflimax is achter de rug. voor men er erg.in heeft, dat het vernaai al zover is gevorderd. Het stunleifge camerawerk heeft als enige verdienste, dat het de naaktheid van Adam en Eva drastisch verborgen weet te houden, tot na dc zondeval -het vijgeblaadje uitkomst brengt. A1 'met pi doet de- film goed noch kwaad, In Monopole za. nacht. Jn de film Tripoli, die deze week In hét Moncpote Theater draait krijgen wij eea pseudo-historisch beeld van de overlast, die Amerikaanse koopvaarders anno 1805 ondervonden van de Tripolitaanse piraten. De Amerikanen ondernemen een militai re actie tegen Dema, een vestingstad aan Noordafrikaanse kust. Mariniers" wor den aan land gezet, zodat de stad van u?t zea en van de landzijde kan worden, aan gevallen. Tegen deze achtergrond speelt zich een liefdeshistorie 'af. Luitenant O'Bannon ontmoet in "het legerkamp van een Afrikaanse bondgenoot de mooie gravin Sheila d'Arneau, Franse van afkomst, die beoogt Pasja Hamet aan ziph te binèen. met het oog op zijn rijkdommèa. Eer. eerste poging daartoe mislukt. De Franchise voegt Zich als dansmeisje bij de expeditie van de Amerikaanse luitenant, Hamet speelt ondertussen dubbel spel «n verraadt de plannen-van de Amerikanen. Dc Franse gravin voelt zich tenslotte meer tot O'Bannon aangetrokken en ver raadt de plannen van de Afrikaanse pasja, wiens verraderlijke opzet zij aldus door kruist, De stad 'valt In handen van de Amerikanen enSheila in die van de Amerikaanse luitenant Ia Monopole. tieverband uitkomen. Het zijn immers De Vlaardingse scheidsrechters zijn er gisteravond op het lerrein van Sunlight wel achter gekomen, dat het moeilijk vol te houden Is, twee wedstrijden per week te spelen. Ook al bestaan de tegenstanders uit spelers, die niet elke week ip. competi tieverband uitkomen. Het zijtt immets over het algemeen feestuurs- en commis sieleden, die graag nog wel een balletje willen trappen, maar ook ontmoet men dan wel spelers, die technisch een prima partijtje ten beste geven. Met 2—1 in het voordeel voor de arbi ters ging de rust in maar na het laatste eindsignaal van scheidsrechter Coenradie hadden de zwart-wïtten met 5—3 verloren van de Sunlighters. Reeds na 5 minuten spelen had Getards succes toen hij van dicht bij doelman De Korte -kansloos passeerde. De foodwitten bleven aanvallen en 2elfs ontstond er, een panieksituatie voor het seheidsrechters- doel, waar -de achterhoede meermalen raar stond te schutteren. Spectaculair trad keeper De Korte op en daardoor bleven voorlopig meer doelpunten aan die kant uit Een onverwachte tegenaanval over rechts bracht de bal bij Brussaard, die op handige wijze een tegenstander passeer de en de gelijkmaker in het doel orikte, hetgeen plaatsvond in de 15de minuut Na een half uur gelukte hef Brussaard op nieuw om de Sunlightd,oe2man ie passeren en dat betekende 2—1 voor de scheidsrech ters. Na de thee dacht dezelfde Brussaard er gced aan te doen de achterhoede te gaan assisteren, maar daarbij maakte hij hncs in het doelgebied, zodat een elfmetertrap op het programma stond. De Bruijn ken de geen pardon en schoot de bal via de vin gertoppen van De Korte hard in de tou wen, 2—2 dus. Rozendaal, die bij Sunlight als in zijn beste jaren speelde, maakte van een ver- dedigingsfout gebruik door de bal hard in de touwen te jagen, even later gevolgd door een uitstekende kopbal van Mnoy, waar door met 4—2 voor de thuisclub het Dieft beslecht was. Wel zorgde Oudenaarden in Gerards maakte aan alle onzekerheid «a einde nadat hij in. de'40ste minuut de eind stand op 5—3 bepaalde. Op het terrein van Fortuna aan de Flo- reslaan wordt dinsdagavond om half aöht de voorlaatste wedstrijd gespeeld tegen Naaldwijk. Op hel terrein van .Zwaluwen werdt de nederlaagserie donderdagavond besloten met een ontmoeting tegen een Zwa iuwen-combinatie, aanvang 7 uur, Minister Van Aartsen acht het uitgeslo ten, dat de autosnelweg Aro&werpen—Breda eind 1966 gereed zal zijn. Dit geldt ook voor het Nederlandse deel, dat in verhou ding tot het Belgische kort is, maar. geen nut kan afwerpen, wanneer aan de grens geen aansluiting aan het Belgische tveg- vak wordt verkregen. Dit deelt de minis ter mee m antwoord op schriftelijke vm- gen van het Tweede-Kamerlid drs. P. Vis (PvdA). Hoewel nog .geen zekerheid' is verkregen, dat de aanleg van het Nederlandse deel op korte termijn zinvol zal zijn, is opdracht gegeven spoedig de benodigde gronden te verwerven, aldus de minister. Hij merkt op. dat ondanks aandrang op de Belgische minister van Openbare Werken om de aan leg van. i.et Belgische deel van de auto- snelweg Antweypen—Breda met spoed tfif hand te nemen, hierop van Belgische zijd* nog steeds geen bevredigend antwoord i* gegeven. 4 In 1962 heeft de Belgische minister vaa Openbare Werken verklaard, helaas voc? 1965 geen gelden beschikbaar te hébbéö, doch na 1965 aan deze weg zeer hoi» prioriteit te willen geven. Op 25 mei van dit jaar is de zaak besproken in het Comité van ministers van de Jenelux. Een bcshs* sing kon echter niet worden genomen po afwezigheid van de minister van Open' dezelfde (35ste) minuut voor 4—3, maar bare Werken van België, de heer Bcby HERENKLEDING STEEKT Eft MET "COUPE EN SCHOUDERS" BOVEN UIT HOOGS1R.174 SCHIEDAM

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 2