de Geen snelheidstesten bebouwde kom Minder panden in Maasland onder Monumentenzoro Belo*ooiide kindertekening voor de Fluzi in o Lange discussie over Bijstandswet Negende fokveedag Voome en Putten Fijne dag voor bejaarde Spijkenissers Transistorradio voor Annolics Gestman Ziekenfonds Maassluis groeide door in 1963 KANTONGERECHT Concoursvluchten naar de Hoeksche Waard Eerste (nood) winkel in groeiend Brielle Waterdamp en sigaretten bij *t wachten op recht Filmcamera zal snorren in Rockanje's raad Roekanje op de film Vrachtwagenchauffeur uit Bolnes omgekomen Nieuws uit Maasland Uit het politierapport KOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 9 JULI 1964 C3 Gaotersvond kwam de gemeenteraad van Hawlimd jn. openbare zitting bijeen. De raadsleden waren reeds om 7 uur bijeen gekomen voor een voorbespreking en tegen beü negen werd de vergadering openbaar. Het voorstel van 3. en W. m verband met <t» inwerkingtreding van de Algemene Bijstandwo* vergde plm. een vol uur. Het was de beer Verhagen (VVD) die het on juist vond dat deze zaak alleen ju handen van B. en "W, kwam. Ook de heer Van Geest <CH) was deze mening toegedaan en stelde roor dat een commissie zou worden samen gesteld bijv. uit personen uit de kerkelijke kringen, alsmede een commissie van bij stond. De voorzitter, burgemeester Groot Enzermk, betoogde dal dan veel mensen ztch met de zaak gaan bemoeien, en in dien een aanyraag wordt afgewezen of met ju*rt behandeld zou zijn. kan men zich al tijd, nog op G.S. ol desnoods op de Kroon beroepen. Blijft de zaak m handen van B. en W., dan gaat men de omwegen mts. De beide voorstellen van de heer Van Geest werden, aangenomen. De heer Van Geest 'CH> vond het ook Jammer dat voor een tijdelijk aan te leg gen voetbalveld (10 jaar) een beorag van f 10000 uit hel fonds Dorpsuitleg genomen moet worden. Hij had gaarne gezien dat een groter bedrag beschikbaar was gesteld, maar dan voor een blijvend veld. Daar er nog jpoen exploitatierekening is, kan nog niet gezegd worden, welke huur de ver eniging zal moeien betalen. De voorzitter vond het ook jammer. Reeds twee keer zijn de pionnen voor een permanent veld ge torpedeerd. En men ziet op hel ogenblik geen andere oplossing. Besloten werd het geplande voetbalveld bfj de r.k. begraaf plaats te doen aanleggen, waarvan de kos ten zijn begroot op 28.500. Beeloten werd de volgende subsidies te verstrekken: 100 aan de Stichting Avond VLO te Delft en aan de Stichting Medisch- Opvoedkund'ig Bureaux te Delft 630. Hierbij merkte de voorzitter op dat het ge wenst is d»t bij opname hiervan eerst het gemeentebestuur op de hoogte wordt ge bracht. iedwcen kan zijn. kind doen opne- mén en dan bij de gemeente aankloppen. .Aan de Stichting Broederschap de Blauwe Druif in verband met de oogstfeesten een. subsidie worden gegeven. Doet dit maar één vereniging dan wordt het bedrag 125 en alg. geen vereniging medewerking verleent, dan krijgt men niets. De heer Verhagen (VVD) was verwon derd. dat zo weinig ingezetenen geageerd hebben tegen het feit dat hun woning on der monumentenzorg was geplaatst. Hij had wel een Storm van verontwaardiging ver wacht, Toch zag hij gaarne dat het pand 's-Horenatraat 24, niet onder monumenten zorg kwam. Voor dat pand is reeds een bouwvergunning afgegeven aan de Coöp. Aankoop verenig ing voor Land- en Tuin bouw. De heer Van. Geest lCH> was het hiermee «ens. doch zag gaarne nog vier andere woningen van de lijst afgevoerd. De heer Jb. v. d. Wel (AR) zag gaarne dat er maar vier overbleven en wilde er maar lietet 46 afvoeren. Deze diende een voor stel in. maar kreeg geen bijval. Ook de heer Van Geest diende een voorstel jn voor afvoeren van vier woningen, dil voorstel werd aangenomen, waardoor ook het bezwaar van de heer Verhagen werd opgeheven. Z.h.sL werd besloten aan het bestuur van de-r.k. school medewerking te verlenen voor de aanschaf van leermiddelen en whoolmeubelen tot een bedrag van 3.364. Besloten werd aan. het bestuur van de r.k. kleuterschool medewerking te verlenen i.v.m. ée betegeling van het schooLplein waarmee een bedrag van rond 3300 ge moeid zal zijn. Steun van het ministerie van landbouw Donderdag 16 juli a.s. zal voor de negen de achtereenvolgende maal een Fokvee dag te Nleuw-Helvoet worden gehouden onder de officiële naam van „Fokveedag Voorne en Putten 1964". Ook de plaats waar deze grcle Fok veetentoonstelling zal worden gehouden is traditioneel en wel op tiN weiland van A. C. van den Ban te Nieuw-Helvoet. De fokveedag bestaat uit *rie hoogtepunten: de beoordeling van het aangevoerde fokvee met de daaraan ver bonden prijzen: de land-^fn tuinbouwshow en de tentoonstelling, welke ditmaal uit gaat van het Ministerie van Landbouw, afd, Voorlichting. Wat 't eerste hoogtepunt betreft hiervan kan vermeld worden dat de aangifte van dieren voor deze dag nog groter is dan vorige jaren. Voor deze streek van industrie-uitbreiding is dal een zeer verheugend feit voor alle agrariërs. Niet minder dan -45 veehouders hebben hun beste vee ingeschreven. Het tweede hoogtepunt, de land- en tuinbouwshow, zal eveneens zeer interessant zijn. De verhuur van ientruimten is minstens zo groot als vorig jaar. De land- en tuinbouw tentoonstelling heeft behalve de vermelde financiële steun ook de verzorging van de Vereniging van Plattelandsvrouwen. O.a. zal er een fotografische uitbeelding te zien zijn van bestaande woningen en boerderij en en verschillende bedrijfsgebouwen op Voorne en Putten. Voorts zal er een de monstratie worden gegeven met de nieuw ste sloot-reiniger. In totaal zullen 192 dieren worden ten toongesteld en beoordeeld om mes te din gen naar de prijzen. Drie stieren worden aangevoerd door de KI. (Kunstmatige In seminatie Vereniging „Voorne") 150 melk koeien en 38 stuks jongvee. Vermeldens waardig is ook dat negen z.g. fokfamilïes elkaar zullen bekampen van 20 bedrijfs groepen. De secretaris van de Fokveedagcommis- "e. de heer D. J. Kroon uil Nieuw-Helvoet. vertelde: „We houden deze Fokveedag om het grote publiek een goed inzicht te geven van alles wat met de agrariër te maken heeft. Ons gebied was het eerst in Neder land georganiseerd wat het fokvee be treft, vanaf 1.906, met melkeontrole vanaf 1891. Het is begrijpelijk, dal wij hier kam pen mei extra moeilijkheden, die de vee boeren ondervinden. Daarom juist moet de j&arlijkse Fokveedag op Voome blijven". Z.h.st. werd besloten tot aankoop de woning Stationsstraat 18 van de heer D. v. d. Kooij en de woningen Stations straat 30. 32 en 34 van de beer G. A. v. d. Meijs. De aankoop van deze woningen houdt verband met het uitbreidingsplan Het ontwerp uitbreidingsplan (herziening) Doelstraal werd z.h st. aangenomen, als mede het ontwerp uitbreidingsplan Com- mandeurspoider. Besloten werd tot ver betering van de Burger weg. waarvan de kosten zijn geraamd op 65.000. Voor de riolering met bijkomende werken aan de Comandeurkade werd een. krediet van 16000 beschikbaar gesteld. Z.h.st. werd besloten lot het vernieuwen van het pla fond ia de raadzaal en het maken van een betere verlichting f kosten 2850). Besloten werd tol aankoop van een jeep en een haspelwagen, waarvoor een krediet verleend we-rd van 6300. af te schrijven in 10 jaar. Alsmede tot hot plaatsen van een afdak, waarvan de kosten f 7000 zullen bedragen, eveneens af te schrijven in tien jaar. Voor de aanschaf van brand weet materiaal werd een krediet ven 2000 en voor het plaatsen en aanschaffen van verkeersborden 4000. Hierbij merkte de voorzitter op dat op dit gebied nog enkele veranderingen zullen worden aangebracht. Het bejaardenreisje van Spijkenissers is zeer geslaagd. Het weer was heerlijk, met te koud en niet te warm. Hondertien be jaarden uit Spijkenisse in rie leeftijd van 70 tot 90 jaar vertrokken 's morgens om acht uur m twee bussen met spandoeken „Ouden van Dagen Spijkenisse" en twee personenauto's van de Oostkade. richting Zeist. Daar werd koffie gedronken en toen ging het naar Velp, waar om één uur m hotel Beekhuizen de warme maaltijd werd gebruikt. Hierna volgde een rondrit door de Veluwe en Hoge Vel uwe, waar in een uitspanning thee werd gedronken, 's Avonds om zes uur werd in Schoonho ven een broodmaaltijd genuttigd en toen ging liet huiswaarts. Toen de bussen om half acht aan liet tramstation te Spijkenisse aankwamen, wachtte de jeugddrumband van Concordia hen op. Voorafgegaan door de luidspelen- de band reden de bussen met de breeduit lachende bejaarden erin via het dorp naar het verenigingsgebouw 't Kontakl Namens de bejaarden dankte de heer M. P. MoL de initiatiefnemers voor de zeer geslaagde dag. Behalve aan het Comité ..Ouden van Dagen", dat de reis ook mee maakte. is ook veel dank verschuldigd dan de dames v.d. SIuii-Kraak en .1. Mol Zi] hebben de gehele dag de bejaarden met alles in de bus geholpen. De bejaar den en hel Comité brachten ook dank aan de burgerij van Spijkenisse. die deze reis financieel mogelijk heeft gemaakt. r-W De aula van de Technische School te Middelharnis is al meermalen het toneel geweest van voor Goeree-Overflakkee be langrijke en menigmaal spontane en ent housiaste bijeenkomsten. Gistermiddag was dit weer liet geval vanwege de prijs uitreiking, verbonden aar. de grote teken wedstrijd. die het bestuur van de tentoon stel 11 ng FLUZI enige maanden geleden voor de jeugd van alle scholen van het eiland uitschreef, in de verwachting dat uit zo'n wedstrijd de idee naar voren zou kunnen komen, welke men kan benutten voor de affiche, waarmede voor de FLUZI in de komende weken door het gehele land reklame kan worden gemaakt, Niet minder dan 3400 tekeningen waren voor deze wedstrijd ingezonden en de jury gevormd door de heer A. A. P. Beijsens, leraar aan de technische school, en zijn echtgenote, hebben een enorm werk ge- had aan het beoordelen van dit enorme aantal geestesproducten van de Flakkeese jeugd, temeer, omdat de opdracht van het ten toons teUingsbestuur was niet alleen de meest uitspringende en voor het doel dien stige tekening op te sporen, maar ook om van iedere school en dat waren er 36, van kleuterscholen tot technische school en FIBS de twee beste tekeningen aan te wijzen. Toen dat gebeurd was, heeft de commissie van voorlichting en propagan da van de FLUZI alle schoolhoofden aan geschreven en verzocht mei hun prijswin naars naar de aula van de technische school te komen. En dat is dan gistermid dag geschied. Allen gaven gehoor aan de oproep en, met de hoofden der scholen, wachtte de jeugd in spanning af. welke be loning hen to wachten stond. De voorzitter van het tentoonstellingsbc- stuur, de heer .Toh. Mol. verheugde het dat de jongens en meisjes en niet te ver geten het onderwijzend personeel zo spon taan hebben gereageerd. Even groot was het genoegen om vanaf het feestelijk ver sierde podium van de aula de naam FLUZI was er honderden malen te lezen en het personeel van de technische school had een complete voorsteven van een schip op het podium opgebouwd de na men der prijswinnaars bekend te maken. Hij moest daarvoor 73 namen afroepen en ieder dezer a feeroepenen ontving van de voorzitter een fraai diploma, met daaraan bevestigd een cellofaanzakje, waarin zich hei grootste zilveren muntstuk van Neder land een rijksdaalder bevond. Boven- dien ontving ieder kind een van -te fluores cerende Fluzivignctten. een beschrijving van hetgeen de Fluzi gaat bieden en de Scinïolzwtudag «reed sucres voor oj><-nb. school Barendrecht Ondanks het sombere weer is te Baren drecht met veel animo aan diverse num mers deelgenomen aan de sehoolzwem- riag. waarbij de prestaties van leerlingen van dp 2e chr. school te Rijsoort! opvie len. Op deze school wordt in klassever- band zwemles gegeven, m. het zwembad van Barendrecht. Als eerste eindigde na spannende sti ijd de openbare lagere school uil Barendrecht met 222 punten, 2e werd de 2e chr. school uit Hijsoord met 205 punten, 3e werd de Groen van PrinstererschooJ met 67 punten 4e de Dr, J. Th. de Visscrschool met 49 punten. Fluzi-voorzitter Joh. Mol toont de ■prijswinnende tekeningr die door Anne lies Gestman werd vervaardigd voor de grote tekenwedstrijd, die het bestuur pan Fluzi voor de gehele Flakkeese jeugd uitschreef. Annelies was er ken nelijk beduusd van, dat zij naar het oor deel )ian de jury het best had ttoldaan aan de voor de wedstrijd gestelde voorwaarden. fraaie folder van de Streek-VW van het eiland Met het bekend maken van de hoofdprijs wachtte de heer Mol tot hel laatst. Dat hield de spanning er in. De gelukkige, aan wie deze prijs ten deel viel was Annelies Gestman, dochtertje van schoolarts H. W. Gestman, te Middelharnis. Zij heeft met een keurig uitgewerkte tekening de ont sluiting van het eiland door de brug juist weer gegeven. Met het diploma met de geldprijs kon Annelies uit handen van de FLUZl-voorzttter die hoofdprijs in ont vangst nemen: een fraaie transistorradio van het nieuwste type. Daarna wachtte de prijswlnnares nog een bijzondere taak. De voorzitter ver zocht haar hel op het podium opgebouwde schip af te breker als symbool van het feit. dat Goeree-0verflakkee na de brug- opening geen veerboten meer nodig heeft. Voor Annelies was het gemakkelijk ge maakt: zij behoefde slechts aan een touw te trekken en daarop spleet het schip in tweeën, waarna een stroom van grote wit te ballen, alle met de Fluze, de zaal in rolde. Ieder kind kreeg zo'n mooie bal me mee naar huis! Het gejuich was niet van de lucht. Ten slotte maakte de heer Mol nog be kend. dat op 29 augustus de openings dag van de FLUZI nog een beroep op de jeugd zal worden gedaan en wel om dan deel te nemen aan een grote, op het tentoonstellingsterrein te houden ballon- bal1 on wedstrijd. C Meer verzekerden rn hogere kosten Verschenen la het jaarverslag 1963. van het A!g, Ziekenfonds „Maassluis" (werk gebied Maassluis-Maasland). De toene ming van de bevolking in 1963 te Maas sluis heeft ook zijn iiv.loed gehad op het aantal verzeten den. Het aantal wettelijk verzekerden steeg met 237 zielen en kwam op 11231. De vrijwillige afdeling gaf ook een stijging te zien nl. 193. totaal 340 ver zekerden. totaal 13847, Ook de aanvullende afdeling ging vooruit ett kwam op Ï367fi een stijging van 354. liet aantal afleveringen \an genees- en verbandmiddelen et toont een v ooi tduren- de stijg'ng. In 1962 bedroeg het aantHÏ a de kringen «9133 (1125 762.33). in 1963 91182 (f 149 777.3+) een stijging van 2949 afleve ringen. in geld uitgedrukt f24 015.21. De totale kosten bedroegen wettelijke verzekerden f 1.103.018.38. vrijwillig verze kerden f 220.881.-, aanvullend verzekerden f37172.95. totaal-generaal f 1.361.072,35. Wettelijk en vrijwillig verzekerden ge combineerd werden 928 patiënten uit het ziekenhuis ontslagen met een aantal \er- pleegdage» 16026 terwijl m 1962 dit èantal bedroeg 812, met 15683 da pen. Uit het aanvullend fonds werd voor rie- kenhutsveipleging 18 verzekerden met 1179 verpleegdagen f20.322.iD hptaald Aan ge zinsverzorging werd uitgekeerd 8794,- ver deeld over diverse instellingen. Voor kin deruitzending kwamen 30 kinderen in aan merking. voor een totaal bedrag van f 1500 ■zijnde f50,- per kind. De vrijwillige afde ling geeft een voordelig saldo te zien v art f 20.728,01 en de aanvullende afdeling f 360,53. Verplicht en vrijwillig gecombineerd on- dei gin gen 204 patiënten 2857 behandelingen voor hoogtezon: Diatherïe 288 patiënten 3342 behandelingen: massage 499 patiën ten 6185 behandelingen Infrarood 148 pa tiënten orthop. schoenen 18 patiënten; or- thop. corsetten 32: kunstledematen 1: bril lenglazen 2891: brilmonturen 255: boortoe stellen 16- Het aantal gevallen voor ziekenvervoer bedroeg 2715: vergoeding voor reiskosten (aantallen gevallen) 46. Ziekenhuis verple ging aantal opnamen 945. aantal verpleeg - dagen 16106. B- Een geheel nieuw aspect voor t« hard rijden werd gistermorgen döor een auto monteur (met schriftelijke bevestiging van zijn baas) naar voren gebracht. Ik testte een auto op de Burg. Van Haarenlaan, ver telde de man. De wagen moest bij hoge snelheid geprobeerd worden. Dus reed ik wat te hard." Mr. Franken, vond dit geen excuus, evenmin als de verklaring van de baas van de verdachte, die schreef, dat de monteur niet gemist kon worden en daarom de wagen binnen de bebouwde kom testte. „Het zou wal moois worden", aldus de of ficier. „als ieder garagebedrijf, of particu lier zijn vervoermiddel in de stad zou gaan proberen. Als ik zelf 50 km rij, dati voet ik me soms een doetje, wanneer mij auto's passeren. Nee. hiervoor is geen enkel ex cuus het zou een janboel worden als iedereen maar in het wilde weg zou gaan festen" De monteur kreeg ƒ30 boete, SCHADE OmER INVLOED De heer H. J. de G. was op een dag in mei, na een langdurig bezoek aan een Schiedams café, nogal hard met zijn auto van het Koemarktplein weggereden en had een naast hem staande auto geraakt „U had wat gedronken", vroeg de kantonrech ter de verdachte, die zijn raadsman Mr, Uitslag Concours Commissie Hoeksche Waard van de Nederlandse Bond van za terdagvliegers vanaf Sf, Qucntin. Deelne ming 328 duiven Los om 6.15 uur met noordoostenwind. Eerste en laatste duif om 9.55.45 uur en 9.59.56 uur. Snelheid resp .1087,97 meter en 1000,97 meter per minuut. Eerste 20 50 prijzen voor: A. Koe- dood Barendrecht, 1, 25, 47 Moret-Versen-, daal Strljen 2 en E, K, Poule: C, Doolaard Oud-B ei jerland 3, 10. 15. 16, 22: A Holle- mans Strijen 4 en Konings Poule T. Bou- dewijns Zuid-Beijerland 5, 31W. Bos Zuid- Beijerland 6, 18: W. Kranedonk (Reisduif) 'a-Gravendeel 7, 28 eti Konings Poule Joh. "Tichuttdt* Oud-Bei jerland 8; H. Kranedonk (OG) 's-Gravendeel 9 P. van Vugt Baren drecht 11, 14. 21, 24, 27, 37 en R, K. Poule; P. Terlouw Barendrecht 12; J. in *t Veld (OG) 's-Gravendeel 13 A. Reijerkerk Put ter shoek 17; T. B. Leeuwenburg Oud-Beij- erland 19H. Boudewijns (Beisduif) 's-Gra- vendeel 20; P. den Hartog Puttershoek 23 A. Kazejager Puttershoek 29, 38; G. Koes- vel d Zuid-Beijerland 30 A. Kochveijn Nu mansdorp 32 IC, Schipper Oud-Beijerland 33, 35: G. van Heemskerk Zuid-Beijerland 34. 49: C. Robbemond (Reisduif) 's-Graven- deel 33 J. Buizer Numansdorp 39, 40 J. Naaktgeboren (Reisduif) 's-Gravendetl 41 A. Vat Barendrecht 42-48: II. Verdonk (OG) 's-Gravendeel 43; C. Bosschaert Ba rendrecht 44, 48 A. Heyden (Reisduif) "s-Gravendeel 45 P. Visser Barendrecht 50. Prijzen Sh voor A Koedood Barendrecht met 1ste en Doolaard Oud-Beijerland met 3de prijs. Aangewezen duif voor A- Holte mans Strijen met 4de prijs en Heeft wie Heeft gewonnen door A. Koedood Baren drecht met 1ste prijs, T'art Chateauroux Uitslag Coneourscom missie Hoeksche Waard van de Nederlandse Bond van za terdagvliegers vanaf Ch&teauroUx. Deelne ming 193 duiven. Los om 5.35 uur met noordoostenwind. Eerste en laatste duif om 16.32.47 uur en 18.03.39 uur. Snelheid resp. 899,26 meter en 796,41 meter per mi nuut. Uitslag: W. van der Velden Zuid-Beijer land. 1, 3, 35; P- Zeeman Oud-Beijerland 2. 12; A. Hazejager Puttershoek 4. 9, IS, 25 P. van Vugt Barendrecht 5, 8, en Ko nings Poule K. Schipper Oud-Beijerland 6, 14, 27; W. Bos Zuid-Beijerland 24. 31; Gebr. Batenburg Slrtjen 10 C. de Zeeuw (Reisduif) 's-Gravendeel 11 en Konings Poule C. Doolaard Oud-Beijerland 12, 21, 28; L. van der Voorden Oud-Beijerland 15, 19; P. den Hartog Puttershoek 16, 38 en R. K. Poule C. Robbemond (Reisduif) 's-Gravendeel 17. 34 en R, K. Poule: P. de Man (Reisduif) VGravendeél 20, 29; J. Dezer dagen is de eerste uunket tn de De noodwinkel aan de Welleweg uoorztet ?iieuicc Bnefse troomuyk ..Ruppc", even I in een behoefte welke de öciccmérs van buiten de oude pcstircfltralfen geopend. J deze woonwijk iang hebben geroeid. Buizer Numansdorp 30 Gebr. Vermoen (OG) 's-Gra vendee! 32 J. Seio (OG) 's-Gravendeel 33; G Hobo Zuid-B ei,jerland 36C, Bosschaert Barendrecht 37 j. in 't Veld fOG) 's-Gravendeel 38. De prijzen Sh gingen naar W. van der Velden Zuid-Beijerland <2 x). Aangewezen duif gewonnen door W. Bos Zuid-Bei jerland met 7de prijs. Heeft wie Heeft gewon nen door W. van.der Velden Zuid-Beijer land met eerste prijs. DE EERSTE RECHTZITTING na de pensionerinjr van Mr. Cos stond onder ïeïdïnr van de waarnemend kantonrechter Mr. O. Sipkes. De openbare zitting begon bOna «en uur te Iaat aJ* gevolg van een i-rij langdurige kïnderzHUog vooraf. Getuigen en ver dachten stonden broederlijk vereend in de gang van het voormalige burgemeestershuls te wachten. Velen stonden hun kansen met rikaar te bespreken. Wij waren darr ongewild getuige van. daar de zitting voor minderjarigen niet openbaar is en ook wij in de gang moesten wachten. De meesten gaven zieh ruimschoots «en kans op vrijspraak, maar van bun welsprekendheid op de gang was later voor het hekje niet Teel meer over. De meeste zaken gingen over hard rijden. Er vielen boeten van 20 tot 25 en 40 gulden to«. Natuurlijk waren de excuses niet van de lucht. Het al veel gehoorde „Mijn snel heidsmeter deugde nïet, ik had er echt geen erg in", was niet van de lucht. De officier Mr. Franken liet zich daar niet door van de wijs brengen evenmin als de kanton rechter, deze vonniste meestal conform de eis. In speciale gevallen, zoals bU een scholier met een bescheiden zakgeldje, streek hij vaderlijk de hand over het rechter lijke hart. Postma mee gebracht had. U was ook in een wat 3ombere toestand. Waarom heeft u niet direct de schade geregeld Ik kreeg gelf de indruk dat u er niet helemaal zeker van was of u wel of met met dc auto zou gaan. „Ver dachte kmktu gelaten. Mr. Franken vertel de, ..Het scheelde maar 'n haar ot deze zaak was voor de politierechter gekomen. Onder invloed wegrijden en een botsing veroorza ken. Nee. het was een onverantwoordelijke daad. wat goed tot verdachte moet door dringen en Ik vraag een boete van 50 gul den en onvoorwaardelijke ontzegging van het njbewijs voor drie maanden. Het woord was hierna aan de raadsman Mr. Postma. Allereerst maakte Itij enkele opmerkingen omtrent het proces verbaal en vertelde daarna de achtergronden van het gebeurde. „Mijn cliënt heelt persoonlijk de schade van 200 gulden betaald en niet bij de ver zekering verhaald". (Mr. Franken zei hier later over. „Als verdachte bij de verzeke ring het ongeval aanhangig had gemaakt, was liij zijn no claim verzekering kwijt ge weest"), ,Mijn cliënt is een zelfstandig zakenman! het zou voor hem onoverkome lijk wezen, als hij drie maanden zijn rij bewijs kwijt, zou zijn. Ik vraag u daarom, mijnheer de kantonrechter verhoog de boe te, maar ontneem hem het rijbewijs niet". De kantonrechter laakte het gedrag van verdachte, maar kon toch wel met de raads man meegaan en vonniste tot een boete vaa 75 gulden en een voorwaardelijke straf van drie maanden ontzegging van de rijbe voegdheid bij herhaling. De volgende verdachte een verzekerings inspecteur uit Vlaardingcn, bracht ook een raadsman mee en wol Mr. Heycop ter Hase, Verdachte reed 3 januari van dit jaar op de Vlaardingerdijk ter hoogte van de Hob- bcmastraat, waar hij plotseling naar links uitweek voor een brommer en daarbij slip te, zodat bij op de Hnkerweghelft tegen een geparkeerd staande auto opbotste. De raadsman trachtte met allerlei opmerkin gen omtrent schoonheidsfoutjes in het pro cesverbaal de aandacht af te leiden van de schuld van zijn cliënt. Mr. Franken eiste een boete van 60: Mr. Sipkes kon de me ning van de strafpleiter niet delen en be sliste conform de eis. Jn Maassluis komt het herhaaldelijk voor dat er aan minderjarigen sterke drank ge schonken wordt, aldus de officier van. jus titie. ,Ik vroeg dc jongr^ui naat hun leef tijd; 2e zeiden dat ze 3^ jaar waren en ik geloofde hen", vertelde de kelner uit Maas sluis, die de jongens bier geschonken had. „Het was Nieuwjaarsdag en het was druk; dan let je daar niet zo precies op", voerde hij nog aan. De verklaring kon echter geen genade vinden in de ogen van de officier, die 30 gulden, voor de kelner en 40 voor de eigenaar eiste. De uitspraak was conform de eis. HET REGENDE dat het goot woens- dagmorgen. Veten, die op het kanton gerecht ter verantwoording waren J geroepen, stonden dampend met natte regenjassen in de lange gang van het i gebouw op de Lange Haven te wach ten op de openbare zitting. Maar eerst 1 werden de kinderzaken afgehandeld» Dit gebeurt achter gesloten deuren. Er staat een kleine bank Sn de gang, die vol zwijgende mensen zat. De rest- j leunde tegen muren of deuren. Ver- schlllenden hingen tegen verkeerde deuren: deze vlégen telkens open. Het was inmiddels kwart over tien ge worden en nog steeds was de straf zitting niet begonnen. De trap vond o! gauw aftrek bjl de jeugdige zon daars, die behaaglijk hun natte lede- maten strekten, echter niet voor lang. want hel huiselijk verkeer op dt rriffie loopt via deze trap. Om de sfeer te veraangenamen staken enkele kettingrokers een sigaret of sigaar aan. Het bekende spreekwoord „Als er één schaap over de dam is volgen er meer" ging ook hier op en dat veraange naamde niet de atmosfeer. De kinder- zitting duurde voort De mensen waren wat aan elkaar gewend en begonnen zachtjes met elkaar te fluis teren, maar iedereen fluisterde en men kon elkaar dus niet verstaan. De gesprekken werden dientengevolge luider en luider, totdat een brede figuur in uniform, de wachtmeester der Rykspolitie, in de deuropening verscheen. Allen keken vol verwach ting naar hem op, maar nee, het was nog nïet zover. Toen hij zich om draaide laaiden de gesprekken weer fel op. Totdat om elf uur deurwaarder Van Duin riep „Openbare zitting". Zo schuifelden alten voorzichtig en vol verwachting naar h innen, waar zij dampend plaatsnamen op de banken onder het alziend oog van de kanton rechter. De burgemeester van Roekan je heeft de leden van de gemeenteraad opgeroepen voor een vergadering op dinsdagmiddag half zes. Deze vergadering is mede belegd, omdat op deze dag op initiatief en voor rekening van de Nederlandse Blindenbond te Roekanje filmopnamen worden ge maakt. Het is de bedoeling, dat ook tij dens de vergadering wordt gefilmd. De agenda vermeldt o.m, benoeming leid ster kleuterschool krediet van f3000 voor aanschaffing van een maaimaehme; sub sidieverzoeken van: interlokale woning- ruil centrale, stichting tot steun protes tants geestelijke verzorging van het leger en federatie van verpleeginrichtingen van langdurig ziekên en voorlopige vaststel ling gemeenterekening 1961. In het kader van zijn landelijke filmac tie laat de Ned. BUndenbond in Roekanje een film opnemen, waarbij het oog van de camera speciaal "op de inwoners gericht zal worden. Dit wordt bereikt doordat dins dag 14 juli een fllmopnamewagen door de plaats rijdt om de inwoners bij hun huls, op de boerderij, op straat en bij hun werk te filmen. Het is de bedoeling dat de flim ook een beeld van het verenigingsleven zal geven waarvoor een optocht wordt gehouden, De opstelling hiervan is bepaald zeven uur e avonds bij de Kolpastraat, terwijl op dc dag van opname eveneens geluidsopnamen worden gemaakt. In het komende winter halfjaar wordt de film vertoond. Op de rijksweg tussen Venlo en Velden is in de nacht ter hoogte van de gemeente grens Axcen een vrachtwagen, bestuurd door de 26-jarige heer A, W. van Hengel uit Bolnes, door onbekende oorzaak tegen een boom gereden. De brandweer van Venïo moest de man, die bekneld zat, be vrijden. Kort na aankomst in het zieken huis te Venlo is hij overleden. De heer Van Hengel was een maand geleden getrouwd. Sporttvcdslrijden afgelakt te Rozenburg In bet kader van de vierde Rozenburgse Sportweek zouden gisteren voetbalwedstrij den en gyirmastiekdemonslraties worden gegeven, doch in verband met de aanhou dende regen heeft de Sportstichting te recht deze evenementen afgelast. Gestolen brommer achterhaald te Oud-Reijerlaitd Terwijl Arie Hokke in Zuïdland even zijn bromfiets neerzette om een zakje patat te kopen maakte een ander zich meester van de brommer. Dit werd pas de volgen de dag aan dc rijkspolitie doorgegeven en nog geen 24 uur later kon de dader to Oud-Beijerland worden achterhaald. De politie kon daar op de reecis gedeeltelijk gesloopte brommer beslag leggen. Concours succes De muziekvereniging ..Wijdt Gode uw kunst" heeft op hel con cours te Hoog Soercn een eerste prijs in de eerste afdeling behaald. Reisje Vrijdag 17 juli gaan de leer lingen van de zondagschool naar Oister- vvijk waai* de speeltuin „De Waranda" wacht. Niet leerlingen mogen -"ok de'-.e reis meemaken. Kosten zijn f4,50. Een brand in een koffiebranderij in de Nieuw Mathenesserstraat werd door de Schiedamse Brandweer, die mei twee wa gens uitrukt was in de kiem gesmoord. Door oververhitting was de vhestrommel waar de omhulsels van de koffiebonen m terecht komen, in brand geraakt. Mei evii neveisputl was de brand snel bedwongen. Schade ongeveer 400 gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1