imBDAMSffl MÜISBUU) Bouwactiviteit iveer overal op gong gekomen Decors voor Eurohal zijn nagenoeg gereed De zalen voor gymnastiek en sport huurverhoging van 500 pet Vele verenigingen in bestaan bedreigd MONOPOLE Hengelconcours voor de biljarters Spaarcijfers over de maand juli Bezoek Aalsmeers bloemencorso Burgerlijke stand Zwemmen in Barendrecht Uit het politierapport Kantoorbediende stak onbekende vrouw met een dolkmes 1 KLANTEN bif duizenden I TWIJFEL AT AAR. ANNEER Hoefdagratftehip M ledietlM SCHIEDAM, BROERSVEST 2 - TELEFOON 68091 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1964 KLACHTEN over bezorging: Scfciedam: van 18.3019.30 uur Tel. 67292, Rotterdams edijk 232c. Kethel: Tel. 01808—252, Kerk- weg 79. IVC DL VAKANTIES in het bouwvak weer tot het verleden behoren, is men overal weer vol g-oede moed aan het werk gegaan. Met mime geldt dit voor «Ie grote aannemersbedrijven, die thans bezig zijn met belangrijke constructies, zoals de fir ma D. Baron, X.V. v.h. J. A, Kuypers, <le Bouwmaatschappij Muys en de Winter, «le SSN-combi natie en Van Vliet Van Duist. Overal rijden de vrachtwagens weer af en aan en zwaaien de bouwkra- ncn weer mei hun machtige armen- De firma Kuypers heeft bij het nieuwe zie kenhuis, dat verrijst op de hoek van de BK-laan en de Verlengde Nassaulaan voor de bouwvakantfc nog net de keldervloeren kunncci afmaken. Het werk, zo verklaren «Ie mensen in de directiekeet, verloopt ge heel volgens schema. De aannemers Oosterwijfc en Boele, die moeten zorgen voor het nieuwe bouwter rein in Kethel, zijn eveneens net voor de vakantie met het opspuiten van dit deel van de polder gereed gekomen en hebben thans hun pijpleidingen verplaatst om met het opspuit werk voor Vlaardlngcn te be ginnen in de Zoute lands ep older en het daaraan greazende gebied. Bij het nieuwe Postkantoor aan de Lan ge Nieuwstraat heeft men nu de vloeren gestort, inclusief de helling, waar later de trappen van het bordes zullen komen. De nieuwe katholieke kerk aan de mgr. No- Namens het District Schiedam van de KNBB organiseert de vereniging „De Gou den Leeuw" op zondag 23 augustus het traditionele hengelconcours voor biljarters uit Maassluis, Schiedam en Vlaardingen. De Vlaardingse Hengelaarsbond stelt hier voor de vijvers beschikbaar in het park ,,'t Nieuwlant" waar reeds om 7 uur de hengels worden uitgezet. Er zal gevist wor den naar eer en deugd, -waarbij de vang sten na meting onmiddellijk weer in het water worden teruggezet Het inschrijf geld bedraagt ƒ1.50 per deelnemer. Gele genheid tot inschrijven bij de heer A. C. Snoek, Dotterbloemstraat 15a, tel. 4883 en in het café „De Gouden Leeuw", tel. 269B tot woensdagavond 19 augustus. Om 8.30 uur vindt in „De Gouden Leeuw" tevens de loting voor de visstekken plaats. Op de dag van het concours worden 's avonds om 8.3 uur de prijzen uitgereikt De or ganiserende vereniging is tweemaal win naar van een dergelijk concours geworden en daagt nu elke biljartclub van het dis trict uit de derde achtereenvolgende over winning te voorkomen. EXTRA JUBILEUMPRIJZEN TIJDENS HENGELCONCOURS Zoals bekend val het hengelconcours door senioren en junioren, een van de weinig overgebleven evenementen van de S.G. Vakantiefeesten, samen met de sportieve viering van een halve eeuw georganiseer1 de hengelsport in Schiedam. De plaatselijke hengelsportvereniging „Schiedam en Omstreken" heeft daarom gemeend aan de concoursen nog waarde voller prijzen te moeten verbinden dan ge bruikelijk. Voor de senioren is het prijzenschema „een op drie"; voor de jeugd zelfs „een op twee". De jongelui krijgen bovendien een tractatie, die het inschrijfgeld Cf 0,50) lli waarde overtreft. In tegenstelling tot andere berichten, bedraagt het inschrijf geld voor senioren f 1,50 Gelegenheid tot inschrijven bestaat tot vrijdagavond 14 augustus 5 uur bij het kan toor van de VVV; de hengelsportzaken Mak. Broers vest en Van Leeuwen. Broers- veïd en ten huize van de heren C. Faasse. v. d, Duyit van Maasdamstraat 15 en J. Freeling, Poortugaalsestraat 9 alhier. Na-inschrijvingen op de dag van de con. courscn te beginnen één uur voor het be* ginsignaal. De senioren mogen alleen bovenmaatse vis ter meting aanbieden. De junioren echter mogen elk visje laten meten, aan gezien alle vis weer in het water wordt teruggezet. SVV HOUDT WAPENSCHOUW OP NIEUWE VELD SW heeft een wapenschouw voor de nieuwe competitie a-S- vrijdagavond in haar nieuwe omgeving sporlpark-Harga (hoofdterrein complex Hermes DVS) en wel tegen niemand minder dan de Eindho- vense ere-divisieclub ,.PSV". De Eindhovcnnren komen in een bijzon der sterke 42i-formatle naar Schiedam t.w. doel: Bals; achter: Dormers, Roel Wiersma, Toon Brusselers. Kemper; mid den: Fons van Wissen en Theunlssen; voor JCoens, v. Stipthen, v. d. Kuilen en Carlo v. d Berg Deze zeer jeugdige voorhoede, resp. 18. 18, 17 en 18 jaar is geheel nieuw voor de PSVers. Koens (ex SW) eu v. d. Kui len (ex-Helmond) hebben regelmatig m het Nederlandsjeugd elftal gespeeld, ter wijl v, d. Berg het afgelopen jaar links buiten is geweest van het Ned. Amateur elftal. De roodgroenen krijgen dus in deze oefenwedstrijd een zeer sterk en talentvol elftal tegenover zich. De nieuwe oeferuneester van SVV, de heer Gosens, zal in zijn elftal zijn nieuwe aanwinsten willen proberen, t.w. achter de doel verdediger Jan v. d. Velden (ex Spar ta) en de rechts-achter Pim Visser <ex Blinkwijk en voordien eveneens Sparta.) In de voorhoede zal de ex-CW middenvoor waar moeten maken dat hij doelpunten kan maken, terwijl de ex-Hermes DVS-er Theo v, d. Poel eveneens wel zijn kans zal krijgen. Al met al kau het vrijdagavond op het sportpark Harga een bijzonder aantrek kelijke partij voetbal worden. Aanvang 13.45 uur. lenslaan. verheft nu al een sierlijk torentje, dat nog in de steigers staat; ook hier is de arbeid weer in volle gang. Bij het station zijn de funderingen voor de nieuwe Brandersbrug zo goed als ge reed en wordt de arbeid nu weer met kracht ter hand genomen. Van betekenis is ook het mindere werk: b.v. de verbou wing van de Kaplaars, hoek Hoogstraat Broersvest, waar een blanke schutting aan het oog onttrekt, maar toch duidelijk ver raadt, dat er een gewichtige verbouwing gaande is. Bli ksernaleider "Wat bovendien interessant mag worden genoemd, dat is de activiteit van de firma, belast met het beveiligen van een aantal gebouwen in onze stad, die tot dusver geen bliksemafleider hadder». Zo is dinsdag een bliksemafleider geplaatst op de Koren beurs. Een glanzende fonkelnieuwe koper draad is getrokken van de hoek bij de Dam tot het hoogste puntje van de koepel aan de Lange Havenkant. Het Eurobnl belooft dit jaar groter en mooier dan het «afgelopen jaar te worden, daar de inrichting van het zalen complex Musis Sacrum bekleed zal worden met decors ontworpen door vïer leerlingen van de Academie voor de Beeldende Kunst te Rotterdam. Nikolaj Dielemans, Frank van Wageningen, Hans Zoeters en Wessel van 't Hoen zijn sinds maandag bezig de de cors in de zalen te plaatsen. Voordien had den zij al een groot en pakkend bord op de gevel van Het Musis bevestigd. Op het toneel stonden gisteravond de vier aanko mende kunstenaars met ijver en passie te verven, zij hadden kennelijk plezier in de voor hen toch stellig ongewone arbeid. Het moest niet zo maar iets worden, nee er moest „internationaal" worden geschil derd; er komen Engelse, Hollandse, Duit se en Hongaarse decors. Natuurlijk is bij de Nederlandse motieven een molen aan wezig, hoe kan het anders, bij de Duitse wand versierselen ontbrak de bierpul niet. Dit kwam natuurlijk door het bezoek van Bij de Rijkspostspaarbank te Schiedam Vlaardingen, Maassluis en Maasland wer den de volgende bedragen ingelegd f535456,80 met 2185 handelingen; f43555,70 bij 1790 handelingen. Maassluis noteerde 228 handelingen met een inleg van 47.000 en betaalde 144 maal terug tot een bedrag van f42.000. Maasland no teerde 91 handelingen en ontving f16.000, en betaalde f22.000 terug. De Koninklijke Nederlandse Maatscliap- pij voor Tuinbouw en Plantkunde afdeling Schiedam, gaat voor de tweede maal naar het Bloemcorso van Aalsmeer kijken. Zo mogelijk wordt een bezoek aan een kwe kerij gebracht. MR. WESSELS WAARNEMER VOOR NOTARIS MEYER Zoals bekend is notaris J. F. W. Meijer' sedert 1 augustus officieel niet meer in functie wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Het sinds ge noemde datum vakante kantoor wordt thans waargenomen door de heer mr. F. M. C. Wessels, kandidaat-notaris, Het blijft gevestigd aan de Nassaulaan 55. Geboren: Gerardus L. J. 2.v. J-Bourrwn en M. C. L. Lansbergen. Abraham F. z.v. A. F. in 'r Vdd en W. P. van der Knaap. Anton ins z.v. A. G. van Nóort en P. J. C. var» der Endt. Johanna E. d.v. A. Ko mijn en .S. Philips. Henrika C. M. d.v. L. L. Timmer» en C, W. Lansbergen. Adria- iui3 z.v. A. Monster en M. Poppeliers. Brenria L. d.v., J, I. de Beer cn I. Thio. In- grid M. d.v. J. Wijzenbroek en A. C. L. H. Boor. Edwin z.v. J Boxma en J K. Hoog stad. Mark .1. z.v. A. J. Dam en W. C. de Rl» ij ter. Andreas L. J. z.v. L, W. Altorf en J C. van tier Pluijm. Edith W. d.v. W- J- C. Willemse en A. C. Kilpatrick. Louis 7- v. M. A. Lacroix en C. van der Most. Caroline M. H. cLv. G; J. M. Kluiters en G, Lispet. Paula H. d.v, L. L, Schepen en M J. Noor- dermeer Antonio W. z.v. H. J. Uinneging er» W van Leeuwen. Henricus z.v. H. Mar- revce en G. J. Levering, Mathilda d.v. L. C. van de Wijgaart en D. Bockkom. Mi- eb èle J. d.v. C. Schuddebeurs en D. Grol. Gerda E. d.v. B. Bovenberg en M. Breg- tnan. Overleden: W. Zonneveld, 80 jr. C. van Beek. 67 jr. W. van Dijken. 43 jr. D, Kleijn, wed. D. Kroes, 90 jr. M. Blog, 55 jr. J. A van Dijk, 38 jr. N .Dielemans aan de goede stad Essüngen waar hij inspiratie voor zijn werk heeft opgedaan. Vrijdagnacht worden de doeken tru nog als een fleurig tafereel op de vloer van de grote zaal uitgerold, op de wanden beves tigd, maar eerst móet de laatste versiering een overblijfsel van de laatste gymnasi um-feestavond, nog van de wand worden verwijderd. De plantsoenendienst zal als alles klaar is de decors opvrolijken met enige planten. Het belooft een bal te wor den, dat in Schiedam historie zijn weerga nog niet heeft. Wij wensen de initiatiefne mers veel succes. Zaterdag 29 augustus wordt in het Ba- rendrechtse zwembad opnieuw afgezwom men. Men kan er examen doen voor de proeven I, II en HL Het diploma-zwemmen zal beginnen om half vier. Op zaterdag 22 augustus wordt in het Barendrechtse zwembad de km wedstrijd gehouden. Deze begint om 16 uur en zal In vier afdelingen worden gezwommen: voor meisjes en jongens tot en met 15 jaar en voor dames en heren (16 jaar en ouder). Men kan 2ich opgeven bij de badmeester. De kosten bedragen f 1,-. Ieder die de wed strijd uitzwemt ontvangt een herinnering. Een enkelfractuur liep de 64-jarige brom fietser W. P. V. op, toen hij op do krui sing Nvv. Mathenesserstraat-Gustoweg- Maasstraat geen voorrang verleende aan een reehtdoorrijdende vrachtauto. De man kwam op de motorkap tereeht en. werd daarna op de grond geslingerd. De man is ter behandeling in hét Dijkzigtzieken- huis opgenomen. De tienjarige W. P. G. V. kreeg brand wonden in het gelaat toen Jtij met enkele vriendjes een vuurtje bij de Jullanalaan- Boshoek aan het stoken was. De jongen wierp iets op het vuur, waardoor plotse ling een steekvlam oplaaide. Hij is ter ob servatie in de Dr. Noletstichtïng opgeno men. Uit een vrachtauto van de firma Kester, die op de parkeerplaats bij Singel gepar keerd stond, zijn tien dozen met 30 zakjes zandtaartjes per doos verdwenen. Het O.M. bij de Rotterdamse rechtbank eiste dinsdagmorgen tegen de 2G-jarige kantoorbediende G. v. O. ontslag van rechtsvervolging, zo mede ter beschik kingstelling van de regering Op 17 maart had v O. gesolliciteerd bij een Schiednmse firma. Toen men hem naar zijn antecedenten vroeg, wond v. O. zich hevig op Plotseling trok hij een dolkmes en stak een juffrouw C. P. B. genaamd, in ccn der schouders. De ver wonding was van ernstige aard. ofschoon niet levensgevaarlijk. Van F. %vas ai eerder veroordeeld 1961 en was geruime tijd verpleegd in een psychiatrische Inrichting, die hij met proefverlof was gezonden. Volgens een nieuw psychiatrisch rapport konden de strafbare feiten niet aan v. O. worden toe gerekend. Opneming in een psychiatrische inrichting werd aanbevolen. U wist niet van te voren, dal u een u volkomen onbekende vrouw met een dolkmes zou steken, zeide de president van de strafkamer, mr. K. J. Bxuuner tot v. O. Ir. een stortvloed van woorden trachtte v O. zijn houding uiteen te zetten. Hij kon moeilijk werk krijgen en kwam 1:1 financiële moeilijkheden te verkeren. Vol gens van O. was het niet noodzakelijk dat hij in een psychiatrische inrichtng moest worden opgenomen. Het O.M., noemde in zijn requisitoir het optreden var. v O. het handelen in een vlaag van verstandsverbijstering. De of ficier verwees naar de rapporten om trent van O. en maakte bezwaren tegen het optreden v.an sommige directies van psychiatrische inrichting, d;k\rijl3 door omstandigheden gedwongen. Vandaar dat de officier ook ter beschikkiig van de ro- gerlng vroeg. De (toegevoegde) raadsvrouwe mevr. mr H. M. de Kat-Presser heeft in haar pleidooi verklaard dat v O. geen psychia trische behandeling wenst to ondergaan, maar wel gevangenisstraf. Hot motief, waarom v. O. met een dolkmes op solli citatie gaat, is duister, aldus pi., die over tuigd was van de ontoerekeningsvatbaar heid van. v. O. Misschien kan v. O. niet deskundige hulp herstellen Uitspraak 7 augustus a.s. Enkele melkbussen en een stukje land leeg zytt de laatste overblijfselen van het buurtschap De Hartel. Langzaam maar zeker voltrekt zich hier een teer grote verandering nodig voor de nieuwe kanaal- axmleg van het h'uropoortgebicd met de j' Wederom is een groep stadgenoten on aangenaam verrast door een schrijven van de gemeente, thans geluhl^g in wat mil der termen vervat, maar daarom niet minder ontstellend. Deze keer treft het na genoeg alle sportverenigingen van onze stad, dus uiteindelijk de Schiedamse sport beoefenaren. Dezer dagen la'n.L een door burgemeester mr. J. Peek en gemeen te-secretaris mr. M. J Blok ondertekend schrijven naar de sportverenigingen uit gegaan, waarin kenbaar wordt gemaakt, dat de zaal- en terrelnhuren drastisch ver- hoqjd moeten worden. Weliswaar zijn er verenigingen, die ervan wisten, dat de huur eerstdaags hoger zou Worden, maar dat neemt niet weg, dat bedoeld schrijven thans als een donderslag bij heldere he mel is binnengekomen. Vandaar dan ook, dat diverse besturen van vooral de kleinere sportverenigingen zich. min of meer „genekt" voelen en dat het twijfelachtig lijkt of deze. verenigingen ;ich zullen kunnen handhaven. Wat bij voorbeeld te denken van de huur van.een zaal, die voorheen f 20,- bedroeg en die thans f 120,- moet gaan opbrengen? O? wat te denken van een verhoging van f 1250 tot f 72,-7 Weliswaar lijken deze bedragen gering, wanneer men bedenkt, dat zij gelden voor DE VRIJHEID LOSTE 600 DUIVEN IN TERGNIER De Vrijheid hield een wedvlucht met 600 duiven, broed '64, vanuit Tergnler (264. km). Het werd een zeer moeilijke vlucht, die traag verliep, vermoedelijk door de koude noordwestenwind. Gelost werd om 6.45.00 Eerste duif lll(.00, laatste 1230 Uitslag-en: 1, 3, 4, 6, 18, 57, 96; M Put ters Cproviciat) 2, 9, ,35, 38, 81, lil, 136; H. v. d. Steen 5, 39, 65; A. Houtsma 7, 25, 53, 113, L Wijnen 8, 62,68; G Lems I, 108; M de Jong II, 13, 22, 28, 72; F, "Wijzenbroek 12; J. Blom 14, 40, 85, 90; L. Tromp 15, 16. 26. 31; D. Ram 17, 93. 131; J v. d. Ent 19 37, 73, 98; Gebr, v. d Windt 20, 23,40; P Verlinde 21, 115, 138; A Verhaal 24, 75, 80, 112;. Hoogstraat 2 - Schiedam - Tel. 6 88 08' Donderdag 2—8: een beklemmend drama over een luguber spel met de dood als inzet, Michael Redgrave Ann Todd. Peter Cashing in AAV DE JUSTITIE ONTKOMEN IS j. Vrij a., wit. 2-1-9.15, zond. 7-9.15, ma., di. 2-8, wo. 8 ,u.: zijn kracht maakte een eind aan zonde en slavernij. Mark Forest en Jose Greci in GOLIATH en de ZONDEN VAN BABYLON 14 J, Zaterd.nacht 12 u.; Het nachtleven in Amerika's groot ste steden met de meest geraffineerde en originele attracties. Floor Show, Nightclubs-, strip-tesse in AMERIKA BIJ NACHT Eastmancolor 18 jr. zo. mat. 2—4-15: Een kleurenfilm vol actie, waarin zelfs meisjes een groot, geweer dragen. HfcVOLVERRECHT IN MONTANA- 14 j. Woensdag matinéc 2 uur, jeugdvoorstelling IN IIET PALEIS VAN DE WATERKONING. A.L. KAPSALON HELENE de salon voor de betere per manent. Stroomloos, voor ieder h"-;jr geschikt ƒ7,30. Helen e tiwle permanent is meest ideale, natuurlijke permanent 10.— f 1,— reductie op vertoon van deze advertentie. Gratis halen en brengen per luxe auto voor perma nent. KAPSALON HELENE Rembrandtlaan 22, Schiedam - Telefoon 67110 Bij de leze» va» dit dagblad rij» er velen die btj U kopen ais zij U kennen. Met Uw ad vertentie wordt U bekend Maak *tw»gebruik van Vergroot tra «neet win nieuw* KLANTEN cen Se heel jaar. Maar wanneer dergelijke bedragen met meer dan 500 procent wor den verhoogd, dan is het begrijpelijk, dat. dit een enorme tegonvallerv oor de pen ningmeesters is en dat deze. plotseling g-een. uitkomst meer zien. 'Geeif"V/onder, dat eèh bestuurder de opmerking maakte, dat je op deze manier de zaak er zo bij neer zou willen gooien. „Je doet je werk alle maal voor de jeugd. Voor de jeugd, die anders de straat op gestuurd wordt en geen uitweg meer weet. Voor de jeugd, die we daarmede fijne sportgenoegens willen verschaffen, maar waarmee we straks geen raad meer zullen weten Of denken de autoriteiten soms, dat het geld ons op de rug groeit? Of dat de toto ons duizenden guldens in de schoot werpt?" Deze en dergelijke opmerkingen worden thans gemaakt door de vereni gingsbestuurders, die ongetwijfeld de kop pen bij elkaar zullen steken. Of dat kontakt al of niet middels de SBLO zal geschie den Is nog een open vraag, echter van belang, omdat een overkoepelend orgaan als de SBLO mogelijk meer gewicht in de schaal zal leggen dan de verenigingen, individueel. Natuurlijk ziet het er niet naar uit, dal de gemeente zonder meer de drastische huurverhogingen ongedaan zal kunnen ma ken, maar dat er iets op moet worden ge- vonder) lijkt wel zeker. Wellicht heeft men te licht gedacht over de manier, waarop sportverenigingen vandaag de dag rond moeten komen. Een bepaalde vereniging telde 65. leden, waarvan 45 beneden de 13 jaar. Per lid betaalt deze vereniging jaar lijks al t 2,40 aan bondskosten. etc., zo dat een klein, kind kan uitrekenen dat zo'n vereniging wanneer het ook geen financiën put uit de toto na de verho ging tot verdwijnen gedoemd ia. Er zijn. verenigingen en nu denken we aan grote gymnastiekverenigingen als THOR en DOK die voor hun honderden leden vele zalen gebruiken om de oefeningen té kunnen houden. Zo'n vereniging zal dus zo'n kleine tien keer de huurverhoging moeten betalen. Dat kan voor een penning meester betekenen, dat hij voorheen een bedrag van f 250,- moest betalen en na de huurverhogingen meer dan duizend gulden zal moeten uittellen Wanneer hier geen wonder geschiedt, dan 2ulien ook dergelijke verenigingen een moeilijke pe riode tegemoet gaan. Er waren reeds bestuurders, die zich afvroegen, of er mogelijk een abuis was gemaakt blj.de verhogingen. Van de se cretaris van de sportraad, de heer 3. C. Bronneman, kreeg men evenwel te horen, dat er echt geen vergissing ln het spel was, integendeel. In Schiedam bestond eigenlijk al tien jaar een achterstand in de zaal- en terrelnhuren, zodat het hoog tijd werd, dat hieraan iets ging gebeuren. Uiteraard staan de verenigingsbesturen er versteld van, dat men deze 10-jarige achterstand nu blijkbaar ln één jaar wil Inhalen.... Er is nóg ïen groot bezwaar van de verenigingen. Het rondschrijven was geda teerd 7 juli, terwijl het poststempel het droeg van drie weken later, n.L 28 juli Wanneer men daarbij rekening houdt met het feit, dat de huren per oktober ingaan en dat het geld drie maanden tevoren be taald moet zijn, dan is het logisch, dat hieraan niet voldaan kan worden.. Uitstel tot januari 1965 had dan ook zeker mogen worden verwacht. Ten slotte nog Iets over. de inhoud van het schrijven 2elf. Gelukkig was het min-... der cru opgesteld dan dat van de onlangs door ons gepubliceerde aankondiging i.z.;\ de bedrijfspanden. Maar dat neemt niet weg we schreven het reeds dat de meeste clubbesluurderd momenteel bijna-, grijze haren krijgen van deze nieuwe zorg, die nog bij allo andere veren tgings-„ zorgen is gekomen. Men js reeds weke- lijks bezig do clubeindjes aan elkaar te knopen en met allerlei acties heeft men- daar tot nog toe kans toe gezien.Strakszal men min of meer „krom" moeien liggen voor de sporthal, want wanneer nat niet gebeurt, dan komt die e»r waarschijnlijk.: nooit. Ers dan nu weer deze? nieuwe zoi-g voor al deze verenigingsmensen, die zichzelf uitschakelen en al dit werk pro deo doen, allemaal in het belang van de jeugd. Dat de Sportraad en de ambtenaar van sportzaken bij deze beslissing niet zijn uitgeschakeld, wordt reeds in de aauvang van de brief bevestigd: ..Gezien de ad viesnota van de ambtenaar van sportza ken en gelet op htt advies van do Sport raad, gedateerd 29 juni. Daarna volgt de mededeling, dat het artikel wuaiy ïn over de Schiedamse lokalen wordt ge- - sproken, zodanig zal worden veranderd, dat de zalen zullen worden verdeeld in vier categorieën, A, B, C en Onder A vallen de vier laatste nieuwe zalen, waarvan <le huur f 12Q._ gaat bedragen- Onder B vallen de Tharb«*2kescboo] en de Gerhardt-schoof, die f 96,- huur gaan doen; De lokalen Oude Kerkhof, Frans Halsplcin,- An Ui. Muisstraat en Etïisonplein vallen onder categorie C en moeten f 72,- gaan bedragen. (Hierbij zij opgemerkt, dal ecu bestuurder vati een vereniging opmerkte, dat niet één turn toestel van de zaal aan het Edisonplein geschikt is voor turnen). Onder D worden gerekend dc lokalen aan de Broersvest en dn St. Anna Zuster straat, die volgens insiders voor bet tur nen helemaal niet geschikt zijn- De kos ten daarvan bedragen f 48,-. Een gelukkige bijkomstigheid Is nog dal het gebruik van genoemde lokaliteiten voor jeugdige personen niet ouder dan 13 jaar mits dat gebruik plaatsvindt vóór* 19.00 uur niet f *20,- f 96.- en f 48,-, maar resp- r 60,-, f 48,-, f 36- en f 24-, gaan bedragen. Besloten on landelijk niet; erkende bonden zullen meer moeten befa' len maar dat betreft eigenlijk alleen par ticulier gebruik, Het mag waar zijn, clat we 'n Schiedam „op rozen" zaten, zoals een clubbestuur der opmerkte, maar dat neemt" niet weg dat een dergelijke verhoging ongetwijfeld zodanig ln het verenigingsleven zul ingrij pen, dat sportlievend Schiedam dezer da gen op zijn achterste poten zal gaan slaan. En dat niet ten onrechte. VEILÏNGBERICHTEN THOLEN, 4 augustus. Eerstelingen bonken 14, gewone 13.10, poters 6.10; dorê bonken' 8.50B.60, gewone 15.1015.30, poters 9; bint jes bonken 15—15,50, gewone 9.80—11.10, poters; 7; witte eigenheimers bonken 8, gewone 13.B0—15.30, paters 9.70. Aanvoer 37 ton. ST. ANN ALAND, 4 augustus. Doré gewone 14.80, bonken 8.40; eigenheimers gewone 13.80—14,50, bonken 7.60—7.30, drielingen 9.70; bintjes gewone 10.8011.40, bonken 14.50-15.30. drielingen 8. Aanvoer 200 ton. EXPOSITIES. Stedelijk Museum: Moderne Kunstbeurs. Ba--. lang. - Galerie 4; Tentoonstelling van „S 45". Galerie Wiegman: Guldo de Waart exposeert^ MEDISCHE DIENST In dit weckend en 'e avonds ajn de vol gende artsen te consulteren: J. van Buren, Buys BoUotsinge) 72, tel. 68516; J. Moor„.;. BK-laan 154, tel. 69880; Gv W. Orroel. Schooi-:, straat 3. tel. 84.244, APOTHEEK Apotheek Meuwland, Dr. Wibautplein 17,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 2