HOTTERDAMSOH MEUWSBLAD 1 Stralend weer begunstigde tenten- bon wwed strijd en pannekoekenrace Voor het vroegere belastingkantoor is nog geen bestemming gevonden Interpellatie werd storm in glas (bleek)water m GEMEENTERAAD VERGADERDE TOT MIDDERNACHT In heide wedstrijden record aantal deelnemers Brieven worden niet onder tafel gewerkt t> <r\ Hij kreeg geen tijd om te eten •- 3^ if HocffetutseMv ca «ednfe: VLAARDINGEN, Sra. Havamtraat 1 Tal. 3229 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1964 taifOm: IW. HI VLAARDINGEN KLACHTEN OVER BEZORGING 17.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6337 INSUUNDE3INGEL 33 In de raadsvergadering van donderdag, die tot middernacht duurde en onder leiding stond van burgemeester mr. J. Heusdens. kreeg aan het slot van de behandeling der eigenlijke agenda mevrouw Bleeker Van Styrum (vvd) toestemming een interpellatie te houden in aan sluiting op de vragen, die zij eerder aan b. en w. had gesteld over de gang van zaken met brieven, die aan de raad zijn gericht. Het antwoord van het ollege op deze vragen had mevrouw Bleeker, ondanks zijn uitvoerig heid, aanleiding gegeven alsnog een interpellatie aan te vragen. Deze leidde tot soms wat verwarde, ook wel soms heftige, maar in eik geval" zeer langdurige discussies, die er toe leidden, dat de tot nu toe gevolgde werkwijze ongewijzigd blijft. De verwarring werd veroorzaakt door het feit. dat mevrouw Bleeker uitdrukke- lijk vragen had gesteld en ook weer sprak over brieven „expresselijk aan de raad ge richt", terwijl zij later ook het oog bleek te hebben op brieven voor het college van B. en W. en andere gemeentelijke instan ties. De gang van. zaken, zoals B. en W. d!e in hun antwoord hebben geschetst, achtte zij juist, maar zij meende reden te hebben te twijfelen aan de stipte naleving van die regels en pleitte voor een vrien delijke houding tegenover adressanten, zulks in het belang van een goede ver standhouding tussen overheid en burgerij. Ir plaats van. een. motie gaf zij haar inter pellatie een motto mee. ontleend aan een loflied uit 172B op de Vlaardingse dichter Arnold Hoogvliet, n.l. „bescheidenheid die harten bindt, beleefdheid, die geen weerga vindt". Zij maakte verder van de gelegen heid gebruik te pleiten voor instelling van een vragenuurtje; als direct antwoorden onmogelijk is. kan het college altijd in een volgende raadsvergadering van repliek dienen. Die gedachte van een vragenuurtje werd door de voorzitter echter nadrukkelijk van de hand gewezen en hij kreeg daarbij de steun van de PvdA-fractie, die bij monde van, de heer Van Munster liet weten aan zo'n. rondvraag geen behoefte te hebben. De voorzitter gaf dc uitdrukkelijke ver zekering, dat bü onjuiste adressering van brieven deze toch op de plaats komen, v^aar de schrijver re bedoeld heeft en hij verzette zich met klem tegen de suggestie, die uit een vraag van de heer Niemants- verdriet gedistilleerd zou kunnen worden, als zou het college brieven, die het als minder welgevallig ziet, onder tafel wer ken op grond van zo'n onjuiste adressering. Zo erg had het PCG-raad slid het echter met bedoeld; hij wilde alleen maar weten wat het college bij onjuiste adressering doet omdat hij als persoonlijke ervaring had, dat een brief wel eens niet op de raadsagenda werd geplaatst met onjuiste adressering als argument. Dat bleek echter toch nog weer even anders te liggen, dan htj dacht, zodat dit incidentje gesloten kon v/orden. De inhoud van de besprekingen kan in feite het best samengevat worden In hetgeen de voorzitter er over zei, n.l, dat zowel de raad als het college van B en W. er Zijn voor de burgerij en niet omgekeerd. Zij hebben daarom de plicht zo spoedig mogelijk te antwoorden, op ont vangen brieven. Sommige zaken vergen echter soms veel tijd, maar in zulke ge vallen wordt toch geprobeerd al tussentijds een antwoord te geven. Fouten zullen er natuurlijk wel eens gemaakt worden, waar het gaat om zulke grote hoeveelheden, post, maar mr. Heusdens liet nïels na om de indruk weg te nemen, dat het college de burgerij maar laat mopperen en. alleen inaar antwoord geeft als het zo eens uit komt. Misverstanden kunnen door een goede adressering: vaak voorkomen worden; brie ven voor de raad moeten oOk gericht worden aan de raad van de gemeente Vlaardingen en niet aan de leden van de raad. Brieven voor het dagelijks bestuur moeten naar het college van B. en W. gestuurd worden en in sommige gevallen is dc burgemeester de geadresseerde, n.l. als het gaat om zaken, die hem persoonlijk ais hoofd van politie eii brandweer b.v ruken. Brieven voor een bepaal wethouder moeten ook steeds aan het college van B. en W. gericht worden. De gebruikelijke benoemingen werden ook deze keer weer vlot afgedaan, evenals een aantal aankopen van panden. Mejuf frouw E. A. Burky uit Rotterdam werd in tijdelijke dienst benoemd als lerares Neder lands aan het gemeentelyceum Vlaardingen en rtiej. A. Kloeke uit Haarlem als lerares handwerken, eveneens in tijdelijke dienst. In vaste dienst werd een drietal leer krachten van. lagere scholen benoemd, te weten mejuffrouw M. F. J. Tempelman uit Amsterdam aan de Prins Hendrikschool; mejuffrouw J. A. Gast uit Utrecht aan de Professor Teldorsschool en de heer H. van Lieshout uit Delft aan de Van der Palm school, Gekocht werden de panden: Baauwstraat 18. 64 m2, van de heer F. A. van der Kooy, alhier; Gallenburgstraat 130, met het erfpachfcs- rechl van 78 m2 grond, van de N.V. Druk kerij Van Dooren, alhier; Markgraafstraat 1, 79 m2, van de erven K. van der Lugt, alhier; Ruytenburchstraat 9 en 11. 109 m2, van mejuffrouw J. de Zeeuw, alhier; Waalstraat 15. 213 m2, van de heer W. A. de Jager, alhier: Joubertstraat 1. 64 m2, van de heer .1. van der Windt, alhier; Joubertstraat 3. 64 m2, van de heer A. de Kok, alhier en Westhavenkade 53/54 met 542 tn2 grond her voormalige belastingkantoor van het rijk. De koopsom van laatstgenoemd pand bedroeg 150.000 plus 5 als com pensatie voor registratierecht, waarvoor het rijk vrijstelling heeft een ƒ1,750 voor kosten. De heer Niemantsverdriet (PCG) vond het persoonlijk bezwaarlijk dit pand te kopen zonder te weten welke bestemming hot krijgt Hij informeerde of er wellicht een dependence van 'het visserij museum in komt dan wel of het college er misschien tijdelijk een deel van de secretarie wil huisvesten. Om het geschikt te maken zal er nog wel een paar ton aan gespendeerd moeten worden. De heer Dorsman (WD) was het in beginset wel met de aankoop eens maar wilde graag weten hoe het staat met de kwaliteit van het pand; hij vreesde onaan gename verrassingen., Ook de heer Hardonk (PCG) bleek be nieuwd naar de bestemming die het pand zal krijgen en de heer Comelisse (PvdA» stelde zich pamens zijn practie achter het voorstel. De heer v. d. Veen CPCG> noemde na mens de meeste leden van zijn fractie het voorstel aanvaardbaar, ook al omdat de taxatiewaarde veel hoger was dan. de koop som en verder met het oog op de histori sche waarde. Het kan ook van groot nut zijn om'de periode te overbruggen-tot het moment waarop de uitbreiding van het stadhuis aan de Waalstraat tot stand kan komen. Wethouder De Bruyn verdedigde de aan koop van wat hij noemde een goed, zij het verwaarloosd pand. Opknappen kan wel een paar ton kosten, afhankelijk van de bestemming en daarom was de taxatie waarde van ƒ250.000 te hoog. Het gaat hier om een van de panden aan dc haven, die er de eigen sfeer van bepalen en die sfeer willen B. en W. graag zo goed mogelijk bewaren. Daarom is het van be lang dit pand te kopen. Er zijn gemeentelijke diensten, die in een dergelijk pand eeri goede huisvesting kun- nen vinden, maar het college heeft zich over de bestemming nog geen oordeel ge vormd. Nadat in tweede instantie dc zaak nog maals van alle kanten was belicht, kwam het voorstel op verzoek van de heer Dors man In stemming. Hij stemde tegen, even als zijn partijgenoot Dubbeldam en de heer Niemantsverdriet cPCG). CROEXSTROOK Een krediet van ƒ26.000 werd goedge keurd, waardoor langs de Vlaardingse Vaart.' tussen de Hoogstraat en de Ged. Bicrsloot een groenstrook aangelegd zal y/orden. aansluitend bij het terrein van de in aanbouw zijnde r.k. kerk. In deze groen strook wordt, ter vervanging van dc Kwa- keisteeg. een pad aangelegd met een trap naar de Hoogstraat Langs de Hoogstraat komt een parkeerplaats voor twaalf auto's en langs het water een betonnen schoeiïng. Een tijdelijk parkeerterrein komt ook op de hoek van de Waalstraat en de Kuiperstraat, waar ruimte is ontstaan door afbraak van de bebouwing. Voor de aan leg van dit terrein werd ƒ6.100 beschik baar gesteld. Goedgekeurd werd ook een voorstel tot het wijzigen van de grens van een stuk grond aan dc Kon. Withelminahaven Z.Z. dat in erfpacht is uitgegeven aan de heer J. de Jonge, alhier. De bedoeling is een jetere situatie te verkrijgen op de grens lussen het erfpachtsperceel en het voor malige vuilstortterrein van de gemeente. Na wijziging zat de oppervlakte van de; erfpachtgrond de zelfde zijn <2397 m2> en ook dc erfpachtscanon blijft ongewijzigd (ƒ599.25». De aan de transactie verbonden kosten komen voor rekening van de heer De Jonge. Op aandrang van het ministerie van binnenlandse zaken besloot de raad tot ver hoging van het havengeld met twee maal (ingaande xesp. 1 augustus en 1 Ja nuari) in plaats van de verhoging met 25 per 1 juli jb. waartoe in mei werd besloten. Ook de subsidieregeling voor uitzending naar en verpleging van kinderen ïn gezond heids- on vakantiekolonies werd veranderd. De plaatselijke verenigingen op dit gebied zullen voortaan een subsidie krijgen groot 40 <c van de verpleegprijs. indien die ten minste ƒ9 per dag bedraagt en, als de ver pleegprijs lager is dan 9. groot 85 ri, daarvan, na aftrek van ƒ5, Dc betrokken post op de begroting 1964 werd in verband met deze wijziging met ƒ7.500 verhoogd. De raad ging ook akkoord met de voor gestelde wijziging in de verordening op de vermakelijkheidsbelasting. De toegangsprijs, waar beneden geen belasting betaald be hoeft te worden, werd verhoogd van ƒ0.75 tot 1,- de bepaling, dat vrijstelling slechts wordt gegeven als in de betrokken bijeen komst niet wordt gedanst, is geschrapt. Dit alles betekent, dat de opbrengst van de vermakelijkheidsbelasting cngevccr ƒ501) per jaar kleiner zal wordei Wegens de voortdurende stiig ng van hel gemiddelde kredietbedrag vei noogde de raad het maximum van het bedrijfskapi taal van de gemeentelijke volkskredietbank van ƒ600,000 tot ƒ750.000 en in verband met de nieuwe algemene bijstandswet werd een verordening vastgesteld, waarin de behandeling wordt geregeld van aanvra gen om bijstand en van bezwaarschriften. Bij de besprekingen over dit voorstel hield de heer Borsboom namens de PvdA-fraetie een inleiding, waarin hij wees op het principiële belang van de nieuwe wet. waardoor van de verouderde armenzorg wordt overgeschakeld naar sociale bijstand. De heer Borsboom drong cv bij het college ook ,op aan de sociale raad uit te bouwen lot een centrum van sociaal beleid. De heren v. d. Linden (KVP), Hardonk (PCG) -n Barcndregt (PvdA) pleitten voor de instelling van een college van bijstand en een commissie van advies, zoals de nieuwe wet die mogelijk maakt. Wethouder Wal stra bleek daar in beginsel zeker toe be reid, maar er zijn op dit gebied nog on duidelijkheden, die eerst opgehelderd moe ten worden, voor er een voorstel kan wor den gedaan. ONDERWIJS Een krediet van ƒ525 is goedgekeurd als bijdrage voor de stichting voor katholiek onderwijs, in verband met de voor reke ning van de stichting komende kosten, van een nieuwe afrastering tussen de voormali ge boerderij Surinamesingel 101 en de Don Boscoschool. Deze stichting ontvangt ook ƒ175 voor het aanschaffen van een zand en watertafel voor de Juli a-kleuterschool aan de Hoflaan cn 2.076 voor het treffen van voorzieningen aan vloeren en pla fonds van drie lokalen en de gang van de St. Mariascftool- Vocr de vereniging tot bevordering van schoolonderwijs naar de leer van de ge reformeerde kerken te Schiedam kwam een krediet van ƒ36.109 beschikbaar, bestemd voor het aanschaffen van meubilair en leer middelen voor de uloschool der vereniging. De raad. besloot in februari 1963 medewer king te verlenen aan de stichting van deze school, die met ingang van het nieifRfe. schooljaar gaat draaien. Voor de bouw van een uloschool "-met dertien leslokalen en drie vaklokalen aan de Spalandlaan. in opdracht van de vere niging voor chr. schoolonderwijs, alhier, verleende de "raad 'n krediet van ƒ1.212.416 en om bij de school een gemeentelijke gym nastiekzaal te bouwen kwahL nog eens ƒ518.400 op tafel. Beide gebouwen worden gezet door het Schiedamse aannemingsbe drijf J. v. d. Tempel cn Zn. N.V. volgens het systeem Simplex. De raad keurde ook nog een aanvullend krediet van ƒ55.905 goed, waardoor de kleuterschool van de vereniging voor bij zonder chr. schoolonderwijs in Zuidbuurt drie speelwerklokalen kan krijgen in plaats van de twee volgens de oorspronkelijke plannen, waarvoor al in april een krediet beschikbaar kwam. In totaal is nu voor deze kleutfcirchool ƒ245.955 gevoteerd. Bijzonder groot, in verhouding tot het eerder verstrekte krediet van ƒ27.000 was het aanvullende krediet van ƒ38 000 dat goedgekeurd werd in verband met de ver plaatsing van een houten schoolgebouw van de Wcsthavenkade naar een terrein m wijk Holy, waar het dienst zal doen voor open baar en bijzonder lager- en kleuteronder- wüs. De oorspronkelijke raming was ge baseerd op een telefonisch gevraagde voor lopige schatting der zuivere kosten van verplaatsing. Er bleek echter nog veel meer nodig te zijn; n.l. nieuwe dakbedekking, nieuwe ondervloeren, nieuwe vloerbedek king. verplaatsing van de fietsenstalling en tuinaanleg. Verder kwamen er aansluit kosten van gas. water en elektriciteit, aan leg van een speelplaats en schilderwerk bij. waardoor het grote aanvullende krediet nodig werd. De raad ging akkoord met een verhoging van de subsidie voor het geven van gods dienstonderwijs op openbare lagere scho len. Die subsidie werd verhoogd van 5. per lesuur tot ƒ6.50, met ingang van het nieuwe schooljaar. De voormalige scheepswerf Figee. die tot 31 augustus verhuurd is aan de plezier- vaartuïgenvcreniging De Kulk, werd op nieuw voor een jaar aan deze vereniging in huur gegeven voor een bedrag vanf 3000 en de huurovereenkomst voor het pand Westhavenkade 16 met de stichting club huizen „De Haven" werd met een half jaar verlengd tot 31 december voor een bedrag van ƒ2.116,80. Besloten werd tot aankoop van een electro-bestelwagen voor het gemeentelijke gasbedrijf; het verstrekte krediet is 7.500 groot. Het nieuwe voertuig kom in de plaats van de ..mechanische hond", die sinds 1957 gebruikt wordt voor het vervoer van een roestzuigapparaat. Een ander technisch hulpmiddel dat voor ƒ43.000 ter beschikking zal komen is een „analoog netmodel". Hiermee wordt een hulpmiddel aangeduid, dat de technici van de gemeente in staat zal stellen nauw keurig vast te stellen hoe de netten van gas- en waterleiding aangelegd moeten worden om. met zo laag mogelijke kosten aan alle te stellen eisen, te kunnen voldoen. In de woningen van het bejaardencen trum De Valkenhof zullen in totaal 180 geisers geplaatst worden, die door de ge meentelijke energie- en waterleidingbedrij ven geëxploiteerd gaan worden. Voor aan schaf en installatie stelde de raad ƒ28.000 beschikbaar. In het sportpark Zuidbuurt zullen de parkeerplaatsen voor fietsen én bromfiet sen verbeterd en uitgebreid worden en ook Louis van Zanten is gisteren de gehele dag nIet thuis geweest. Hij heeft zich zelfs geen tijd gegund tussen de raiddag wat te gaan eten. 's Morgens half tien begon reeds tie tentenbouwwedstrijd. De keuring hiervan was 's middags tegen 1 uur be ëindigd en toen was hel hoog tijd voor het treffen van de voorbereidingen voor wat In het programma van KindervaKantie- feest stond aangekondigd als „de beroem de pannekoekrace''. Twee evenementen, die zich afspeelden op de grote speelwei de van het Oranjepark en %vaarbïj Louis van Zanten als een der leidende figuren op de voorgrond pleegt te treden. Waarbij hij zich in zijn element voelt als een vis in het water. Waarbij hij weer op onver beterlijke wijze als de grote animator fun geerde en na afloop geen stem meer over had. Nog slechts een schorrig geluid kon voortbrengen. Het stralende zomerse weer scliiep niet alleen een paradijselijke sfeer lil de natuurpracht van het Oranjepark, maar had ook een enorme animo voor bei de gebeurtenissen tot gevolg. Het was daar op de zonovergoten speelweide een drukte van belang. Met dc 42 tenten van de tentenbouwweristrijd als entourage, speelde zich 's middags de pannekoeken race af met 48 deelnemers, die gemakke lijk tot 100 zou zijn uitgegroeid, al» tlaar- t**.or maar voldoende tijd was geweest. Bij Hier de tent met winnaars, die de le prijs veroverde in de categorie zelfge bouwde tenten de verplaatsbare muziektent, waarin on der leiding van mevr. M, McuIUijk-Van Strijen de deelnemer» de pannekaeken bak ten en Louis van Zanten zich achter de microfoon stond schor te schreeuwen, dron gen voortdurend nieuwe gegadigden naar voren. Vooral meisjes in de lagere school leeftijd. Maar tevergeefs drongen zij tien talten malen aan, of zc ook mee mochten doen. Ze hadden zich tevoren moeten, mel den. was het bescheid. Dat was kennelijk een noodzakelijke uit vlucht, om niet- met het tijdschema vol komen m de knoop te raken. Want in het programma stond over de pannekoekrace aangekondigd: aanmelden ter plaatse, deelname gratis. Moesten dus vele kinde ren worden teleurgesteld, mej. G. D. Spar- reboom en Louis van Zanten hadden als juryleden nog andere zorgen aan het hoofd. De puzzel, hoe te berekenen, wie als prijs winnaars van de pannekoekenrace uit de bus moesten komen. Want bij deze race gmg het er met alleen om, hoevele ma len de deelnemers de pannekoeken wisten te keren, maar ook om de tijd, waarin zij het 130 meter lange parcours aflegden.De opgave was dus: al hardlopende de pan- nekock zoveel mogelijk keien in de pan te laten wentelen en dit in de kortst mo gelijke tijd te doen. Met twee deelnemers tegelijk in het strijdperk. Daarbij liepen Havenloper H. J. Smit en Jacob van Oos- s-Wi,- Kinderen bij dc tent, die dc le prijs in de categorie fahriekstenten verwierf r 'Ivm- ton zich het vuur uit de sloffen, om al meedragende nauwkeurig het aantal wen telingen te tellen. Soms was dit haast niet dïi tc houden, zo bedreven toonden tal van deelneemsters zich daarin. Want hel wa ren overwegend leden van het vrouwelijk geslacht, die m deze race haar kunnen toonden Niet alleen kinderen, maar ook huismoeders. Aan dc race ging de cere monie van het bakken vooraf. Dat moesten de deelnemers onder het. toeziend oog van mevrouw Meuldijk ook zelf doen. Dat ging vooral de mannelijke jeugd niet bijster vlot af, maar ook vele meisjes toonden, dat zij thuis nog nooit van haar moeder paminekoeken hebben mogen bakken. Be dreven hierin bleken alleen maar de deel nemende huisvrouwen le zijn. Gelukkig voor mevrouw Meuldijk had dc lieer P. Bosch man. de nieuwe leider van het vakantiebureau, de kok van de Co-op onmiddellijk bereid gevonden het beslag te maken, waarvoor hij 10 kilo bloem had verwerkt. In de twee voorgaande jaren van deze voor dc derde maal gehouden pannekoekenrace. had 21 j dit geassisteerd door enkele huisvrouwen, zelf moeten doen. Een op zichzelf reeds enorm karwei, maar dat bovendien nog volgde op het bak ken van de pannekoeken, waarop de jeugd van de ten ten bouwwed strijd en word ont haald. Ditmaal waren dat er 262 geweest, gebakken door de dames Meuldijk-Van Strijen. Van Strijen-Brederode en de als vrijwilligster uit het publiek naar voren ge lreden mevrouw Nieuws traten. HONGERIG EN DORSTIG Natuurlijk belandden de pannekocken, tijdens de race bij het wentelen menigmaal niet in de pan. maar in het gras van de speelweide en waren na de race van de pannekoeken niet vee] meer dan vormloze lappen overgebleven. Zij waren, bovendien veelal hevig aangebrand voor menselijke consumptie niet meer geschikt, dachten we. Weshalve we Louis van Zanten sugge reerden. er de dieren van het dierentehuis op te tracteren. Maar we hadden buiten de waard gerekend van de eetlust der jeugd, die de stelregel huldigde: vieze var kens worden niet vet. Er werd zelfs om deze overblijfselen gevochten, bij wijze van spreken. De buitenlucht had de jeugd kennelijk erg hongerig gemaakt. En door de hftte, niet alleen door de met butagas gevoerde grote gasbranders, maar vooral ook door de brandende zon uitgestraald, ook dorstig geworden. Dit laatste hadden de talrijke ouders, als toeschouwers gerie felijk op banken gezeten, een door hen zeer op prijs gestelde service van het va kantiebureau, deze dorst hadden zij met de op de verbrande pannekoekenresten belus te jeugd, ongetwijfeld gemeen. Er was he laas niets om de dorst te lessen, een li monadetentje, geen ij scowagen, van alles niets. Dat er in het gehete Oranjepark, noch in het aangrenzende Het Hof geen. kraan is te vinden, mag als overbekend worden verondersteld. Gelukkig bood het nabij gelegen ziekenhuis uitkomst. Althans voor hen. die met een fles waren bewa pend en op de hoogte waren van de buiten- kranen op het complex van het Algemeen Ziekenhuis. Als oen niet minder belangrijk gemis word de totale afwezigheid van toi letten i" deze parken gevoeld. Maar van deze leemten, daarvan kan men de schuld moeilijk in de slhoenen schuiven van het Vakan tie-com ité. Leemten overigons, die aan het enorme succes van de tentenbouwwedstrijden en pannekoekenrace. geen zichtbare afbreuk hebben gedaan. Althans wij hebben er niets van bespeurd en alleen de klachten over de niet te lessen dorst opgevangen. In de muziektent, waar de vlammen van de grote gasbranders geen denkbeeldig ge vaar voor het oplopen van brandwonden bij het pannekoeken bakken, opleverden en waardoor met behulp van de overigens ge lukkig tamme wind. nogai eens de vlam in de pannen sloeg, daar in de muziektent ontwaarden we "weer de stille medewer kers, die we bij alle evenementen van het Kin der vakan Ueleest aantreffen; leden van de Vlaardingse EHBO-brigade. In dit ge val mevrouw Vermey-de Vries en. de heer Erkelens. Zij behoefden gelukkig niet in actie te komen. 's Avonds tegen half zes was Louis v?n Zanten op het vakantiebureau nog bezig met het bepalen van de prijswinnaars van de pannekoekenrace, Welke sleutel hij daarvoor mer irej. Sparreboom heeft ge bruikt. dat zijn we niet aan de weet geko men. Wel, dat bijvoorbeeld mevrouw Krijnberg tijdens haar race haar panne- koek 82 omwentelingen liet maken en het parcours in 50 sec. volbracht. Maar op de lijst van prijswinnaars treffen. We haar als 6c aan. De duur van 50 sec. heeft baar dus kennelijk parten gespeeld voor oen ho gere plaats op do ranglijst, welke het vol gende beeld vertoonde: 1 Sisa Proper, 2 mevrouw Odijk, 3 Kina Proper, 4 André Krijnberg. 5 Corrie van der Haast, 6 me vrouw Krijnberg, 7 A. Krijnberg, 8 Th. Suith, 9 Kees Eigenraam met troostprij zen voor: 10 Corrie Bruijninck. 11 Corrie van der Ende, 12 Anneke Boersma. WINNAARS TENTEXBOUW- WEDSTRIJDEN Voor de uiryleden Tjtuus Sparreboom en Kees Qosterlee «was het ook een hete hek sentoer de winnaars van de tentenbouw- wedst rijden. aan de wijzen: van de wed strijd met zelfgebouwde en van die met fahriekstenten. Maar daar zijn zij tenslot te "toch als volgt uitgekomen: Eigen gemaakte tenten: 1 Bert vair ScEn 2 Come Bruijninck, 3 Arie Noorahoeb, 4 Trudie Groenendijk. 5 de meisjes Burger. 6 Karl van Heest 7 Koos Moerkerken, S Bram Keizerwaard, 9 Willy Vrij hot 10 "Witn. Spruit; 11 Frits Sparreboom; 12 Rina Tom, troostprijs: Chris Faes. Fahriekstenten: a Arie Pronk: 2 meis jes Proper, 3 Hans Brederode, 4 Coby de Boer; 5 Bas Postma, 6 Marrie Plomp. 7 Leo Rietdijk. De winnaars van de prijzen, die weer uit waardebonnen, bestaan, variërend van zes tot één gulden, worden verzocht, hun prijzen op het vakantiebureau in de Vis- bnnk te komen afhalen. Het KlndervakanUefeest is niet alleen voor de kinderen. Althans niet wat de pannenkoekenrace betreft, waarvoor ook menige huismoeder zich als deelneemster meldde 0 De meedravende Jacob van Oosten had moeite het tellen van het aantal omwente lingen der pannekoeken hij te houden film- e'tv Forehandel, 'f Hoogstraat 112 - Tel. 8335 Vlaardingen' komt er bij de voetbalvereniging DVO een tegelpad van de kleedgelegenheid naar de zitbanken langs het veld. De raad keurde voor dit doel een krediet van ƒ4 200 goed

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1