arrmum ism B. en W. verblijd met ruim f 1.3 miljoen van minister Sport en spel op scholen in Babberspolder Clubhuis-bazaar manifesteerde de zelfwerkzaamheid Sport en recreatie in de raad van Maasdam Uitverkochte Harmoiiiezaal voor Studiekring Vlaardingen nette kantoor werksters V erkeersregeïs Raad Maassluis bezichtigt GSW-bedrijf Naar herfstweelde in Boskoop Agenda Nieuwe leiding bij Leger des Heils DZV riste in de Wester) ee Biljarten Rijksgoedkeuring Benoemingen Voetbalterreinen en zivembad in de toekomst Bedrij fsongeval Burgerlijke stand Sanering binnenstad van Maassluis Nieuws uit Maasland ROTTEHDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 7 OKTOBER is..i Hoofdatwitsclup m Redactie: ^lAARDINGEN, Sm. Havenstraat 1 - Tel. 3229 Mwtfci Tel. sas VLAARDINGEN: KLACHTEN OVER BEZORGING 18.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDESINGEL 33 De minister van volkshuisvesting bouwnijverheid heeft Vlaardingen een dou ceurtje verstrekt, waarmee met name de wethouder van financiën ten zeerste zal aün ingenomen. Bewuste minister heert na melijk op 1 oktober j.l. besloten Viaar- dingen een bijdrage uit de kas van het rijk t« verstrekken van maximaal 1.330,958 voor de uitvoering van een deel van het saneringsplan voor de binnenstad. Dit is de ministeriële reactie van het door B. en W. OP 30 januari 1963 ingediende verzoek H3.V. de beschikking bijdragen sanerings- plannen. Dit B. en W.-verzoek omvat het doorbraakgedeelte tussen Hoogstraat en Kuiperstraat, alsmede het gebied, begrensd door Kuiperstraat, Fransenstraat, voor malige Van Kampenschool en voormalige Hofjesstraat. Er staan B. en W. nog meer rijksbijdragen te wachten, zo mag worden verondersteld. Want zij hebben reeds een tweede verzoek bü de minister ingediend voor het saneringsgebied Transvaalbuurt en bereiden verdere aanvragen voor. De beschikking bijdragen sanerings plannen is van nog vrij recente datum. Zij kwam nog juist voor het aftreden van het vorige kabinet tot stand, toen. minister Van Aartsen de portefeuille volkshuis vesting en bouwnijverheid had. Voor Vlaardingen betekent deze vorste lijke ministeriële bijdrage een grote ver lichting van de lasten, wielke Vlaardingeu, als één der eerste gemeenten, die op groot scheepse wijze de sanering van hun bin nenstad ter hand namen, al tal van jaren .moet torsen. Misschien kan er nu meer schot komen in de objecten, vermeld in het investerings programma 1959 tm. 1964, die nog niet of slechts gedeeltelijk zijn uitgevoerd. Om ons tot de belangrijkste objecten te bepalen, in dit programma staan de scholenbouw voor de bestaande stad, "Westwijk en Holy be dragen vermeld van resp. ƒ2.103.000, ƒ0 miljoen en ƒ2,3 miljoen; voor uitbreiding Stadsgehoorzaal ƒ1 miljoen; voor bouw sporthal miljoen; huisvesting leeszalen miljoen: gebouw voor de dienst Sociale Zaken 400.000; internaat v^or debielen ƒ100.000; kleuterdagverblijf 50.000; bouw rijp maken gronden wijk Holy ƒ10.250.000; bouw woningwetwoningen Holy 12.800.000; flatgebouw voor alleenstaanden ƒ3 mil joen; voorziening energie en water wijk Holy ƒ1.084.000; gasgeisers voor woning wetwoningen in wijk Holy 90.000; schakel station wijk Holy ƒ900,000; nieuwe gae- berging wijk Holy ƒ750.000; opjaagstation voor waterbedrijf in Holy 400.000; gebouw voor openbare nutsbedrijven en gemeente werken 3.047.000; centrale autowerkplaats ƒ200.000. We denken onder meer ook aan de doortrekking van de Marathonweg als een urgente voorziening. B. en W, hebben besloten met ingang van 19 oktober het wachtverbod op te heffen, geldend voor dc zuidelijke helft van dc Fransenstraat, tussen Ged. Biersïoot en de doorgetrokken oostgrens van Triangel, als mede voor de noordelijke weghelft van de Kievitlaan en de Lijsterlaan en voor de zuidelijke helft van de Kwartellaan. en de Merellaan. Met ingang van dezelfde datum heeft het verkeer op de Waalstr. voorrang op de kruising Waalstraat-Kuiperstraat en Paterstraat:. Met ingang van 19 oktober hebben zij voor het verkeer met alle voertuigen, rij en trekdieren de tunnel in de oprit van de Burgemeester Prulssingel in. beide richtin gen gesloten verklaard. Een wachtverbod hebben zij met ingang van 19 oktober inge steld voor: de noordelijke weghelft van de Fransen straat tussen Ged. Biersïoot en de doorgetrokken oostgrens van Triangel; het gedeelte van. de Hoflaan vóór de brandweer kazerne, ter lengte van 49 meter; het ge deelte van de Maassluissedijk tussen dc markt en de kruising Van Beethovensingel- Burg, Pruissingel; de noordelijke weghelft van de Kievitlaan en de zuidelijke helft van de Kwartellaan en de Merellaan, geldend tijdens de maanden januari, maart. mei. juli, september en november; de zuidelijke weghelft van de Kievitlaan en Lijsterlaan en de noordelijke weghelft van de Kwartel kan en Merellaan. geldend tijdens de maan den februari, april, juni, augustus, oktober en december. B> en W, van Maassluis hebben de raadsleden uitgenodigd voor een bezichti ging van bet bedrijf voor gemeentelijke sociale werkvoorziening, alsmede enkele hoofden van dienst en de commissie van advies GSW-re,geling. Maandag 12 oktober, 's middags 4 uur, worden de genodigden in de kantine van het GSW-bedrijf, Troel- straweg 6, ontvangen. B. en W. voelen aan deze Invitatie behoefte, omdat het reeds zo lange tijd geleden is, dat de raadsleden dit bedrijf in ogenschouw namen en se dertdien het G5W-bedrijf een dynamische ontwikkeling heeft doorgemaakt, terwijl de raad de kredieten beschikbaar stelde onder meer voor de bouw en. inrichting van bedrljfs-kantoorruimte, de aanschaf fing van spuit- en moffel apparatuur, wel ke kredieten inmiddels zijn besteed voor voorzieningen, die, naar de overtuiging van B. en W., volkomen aan hun doel be antwoorden. De boeiende tentoonstelling Herfstweel- tie in Boscoop is een week vervroegd en wordt thans van 8 t.m, 10 oktober gehou den. Daardoor heeft ook de afdeling Vlaardingen van de Kon, Ned. Mij. voor tuinbouw en plantkunde de excursie naar deze expositie van 17 naar 10 oktober moeten verschuiven. De hieraan verbon den kosten bedragen f2.50. Belangstellen den kunnen zich wenden -tot RL Don. Adr. Pauwstraat 27; P. Kornaat, Emmastraat 81 en K boer, Fl. de Vijfdelaan 28. Maan dag 12 oktober houdt de heer Gelcin uit Aalsmeer in Triangel voor de leden een praatje over bollen en knolgewassen op een voor liefhebbers welkom tijdstip. Want het is immers nu juist de tijd voor-het bollen poten, waarbij dus deskundige ad viezen zeer van pas zullen komen. De heer Geiein is zo druk bezet, dat deze da tum reeds vorig jaar juli moest worden gereserveerd. De leden kunnen een intro ducé meebrengen. Deze causerie begint 8 uur. Het ligt in de bedoeling om de beoefe ning van enkele buitenspelen, voorzover het de wijk Babberspolder betreft, uit te breiden. De hoofden van de W. Bllder- dijksehool, St. Barbarasehool, Nïe. Beet- school, V, H. Rutgersschool en de Van Ho- gendorpschool zijn overeengekomen ver schillende schoolpleinen te gebruiken voor onderlinge oefeningen cn willen daar een voorlopig begin mee maken. Het gemeentebestuur heeft haar steun toegezegd en wil voor het benodigde spel materiaal zorgdragen, Iedere school mag dan van dat materiaal gebruik maken, hetgeen de kosten 20 laag mogelijk zal houden. Er wordt gedacht aan een begin met de spelen korfbal, handbal, basketbal en vol leybal. later uit te breiden met veld atle tiek, kastiebal, voetbal en tennis, In eerste instantie zal een proef worden genomen met de zesde klassen en voorzover moge lijk worden de lagere klassen, later inge past in het dan ontstane systeem. Uiteraard wordt rekening gehouden met de lesroosters van de betrokken scholen tijdens de schooluren. Zo 20uden de spelen in competitieverband na de schooluren kunnen worden beoefend. Daarvoor wor den het meest geschikt geacht de maanda gen, dinsdagen, donderdagen'en vrijdagen, telkens van 16 tot 17.30 uur. De opzet ervan vergt noodzakelijkerwij ze uitwerking en stimulering door een. aan tal mensen, die wat voor de sport over hebben en die een plaats in willen nemen ip voor het betreffende doel in te stellen sportcommissle. Om te slagen zijn de scholen ten zeerste afhankelijk van een zodanige commissie, die zou kunnen be staan uit een aantal enthous taste ouders of ook anderen, die enige vrije tijd willen geven aan de kinderen, woonachtig in de B abberspolder. De hoofden van de genoemde scholen, respectievelijk.' G. J. Schreuder, C. J. v. Belsen, H. Wormgoor, H. A. Schoonfeld en J. Hottentot hebben zich door middel van een circulaire tot de ouders of voogden van de leerlingen gericht, teneinde daad werkelijke medewerking te verkrijgen. Degenen, die als sportleider of -leidster willen meewerken of eventueel zitting wil len nemen in een schcolsportcommissie Met een netto opbrengst van een klei ne f2.000 is de voor de stichting Clubhui zen. De Haven in de Harmonie gehouden bazaar beneden de verwachtingen geble ven. De opkomst van de jeugd overdag is zeer bevredigend geweest, maar de be langstelling van de ouderen in de avond uren bijzonder teleurstellend. Het bestuur schrijft dit toe aan de grote belangstelling trekkende T. V. programma's op vrij dag- en zaterdagavond. De opbrengst mag echter niet als het belangrijkste ele ment worden gezien, maar de getoonde zelfwerkzaamheid van het bestuur en de velen, die het werk van de stichting een warm hart toedragen. Voor de bestrijding WOENSDAG Stadsgehoorzaal, 815 uur n.m.: De ,HAaa£5® Comedie met Clérambard van Marcel Ayme- I,UXOr Theater, 2.30 uur: Come on cowboys (alle leeftijden); 8 uur n.m.; Be burcht aer verdoemden (18 Jaar). DONDERDAG Triangel, 8 uur n.'m.: Ringvergaderlng Her vormde Vrouwengroepen, Stadsgehoorzaal, 8 uur: Tienershow met festival-favorieten. I-uxor Theater, 3 uur n.m.: Elvis in Acapuica (alle leeftijden). VRIJDAG Stadsgehoorzaal. 8 uur n.m.; Tik Tak-show van p.V. De Jong. Luxor Theater, 8 uur n,m.: Elvis tn Acapuico APOTHEEK Geopend: Van Hogendorp-Apotheek. Van Hogen dorplaan. 129a, tel. 4233. oktober Wassende maan Zon op 6.52 uur, onder 13.02 uw Maan op 9.47 uur, onder 19.27 uur van het overgrote deel van de grote kos ten, die met de inrichting van de nieuwe huisvesting in het weeshuis gemoeid gaan. zal het bestuur stellig geen tevergeefs be roep doen op het Koningin Julianafonds, het Prins Bernhard-Anjerfonds en het Kin- dcrpostzegellonds. In het fonds, dat het „comité voor inrichting" in het leven heeft geroepen kon het automobielbedrijf Gebr. Eigenraam bovendien een bedrag van f 605.- storten, als opbrengst van de zaterdag gehouden najaarsactie-puzzelrit. "Voor de financiering van het clu -i.- werk is echter wel van het grootste belarg de opbrengst van de op 24 oktober te ho„ - denstraatcolieete. Met de subsidies van rijk en gemeente en de bijdragen van het bedrijfsleven vormt de jaarlijkse collec te-opbrengst hiervoor de belangrijkste in komstenbron. Wie aan het succes van de ze collecte zijn steentje wil bijdragen en dus aan het belangrijke sociale werk van de ongeorganiseerde jeugd, kan zich wen den tot de hoofdleider van clubhuis De Haven, de heer L. Metz, westhavenplaats 16, tel. 4539, waar ook het collectebureau 2al zijn gevestigd. 'worden verzocht zich op te geven bij één van de schoolhoofden. Deze hopen, dat er voldoende animo voor is, waardoor het plan een grote kans van slagen zal heb ben. Behalve de reeds genoemde vijf scholen, is het de bedoeling, dat ook de leerlingen van de Roncallischooï, de Van de Palm school en de Meidoomschool in de spelen worden betrokken. Als nieuwe bevelvoerende officieren van het korps Vlaardingen van het Leger des Heils zijn met ingang van 9 oktober de majoor en mevrouw Souverein uit Zwolle aangesteld. Donderdag, aanvang 's avonds half acht, zal in een openbare samen komst in het gebouw Baanstraat 5, de officiële overdracht van de bevelvoering plaats vinden en zullen de majoors kennis maken met de verschillende onder afdelingen van het Vlaarding3e korps. Zondag hebben de majoors voor het eerst de leiding van de samenkomsten. Zondag hield De Zwervende Visser haar 10e serieconcours in de Wcsterlqe, onder leiding van hoofdcontroleur J, J. Buys. Uitslag: 1. M. Kop 241 gram, 2, G. v.d. Zwart 185 gram, 3. M. R. de Bruyne 163 gram, 4. M. de Bruijn 148 gram, 5. W. van Veen 143 gram, 6. J. de Bruijn 122 gram, 7. D. Verburgh 95 gram, *8. N, N. 63 gram, 9. H, Vink CO gram, 10. H„ Boomert 45 gram, 11. A. Hogendijk Dr. 35 gram, 12. S. v.d. Arend 35 gram, 1.3. E. v.d, Bos 35 gram, 14. M. Groen 30 gram, 15. N.N. 10 gram, 16. A. Hogendijk Jr. 10 gram. Controleurs; 1. W. Vink, 2, J. J. Buys, 3. M, Rodenburg, 4. M, Haddenman. De uitslagen van de vorige week gespeel de wedstrijden voor de bedrijfsbiljartbond waren: Afdeling B: Shell B—Shell C 8—4. B.P,— E.N.C.K 84. Hoofdklasse; v. d. Plas (W.F,) Lunenburg (WJf.) de Groot (W.F.) Lunenburg (W.F.) v. d. Lee (W.F.) Dijkshoorn (LEV.) Schaar (LEV.) Bouwbedrijf Slem de Lange is rijks goedkeuring verleend voor de bouw van een bedrijfspand aan de Energieweg: deze is ook verstrekt voor de bouw van een fabriekshal met kantoren aan de Menniriusstraat voor Eriks N.V. voor welk project 1 oktober de ie paal werd geslagen. In verband met zijn benoeming tot di recteur van dc gemeentelijke gas-, water en elektriciteitsbedrijven te Boskoop heeft de hoer A. van der Kaaij, technisch hoofd ambtenaar l£ klas bij de energie- en wa terleidingbedrijven te Vlaardingen, ont slag uit de gemeentelijke dienst gevraagd. Met ingang van 1 januari 1965 treedt -de heer F, Zoutendijk in de rang van referen daris in gemeentelijke dienst als wnd. chef van de afdeling onderwijs en culturele za_ ken. Met ingang van 1 oktober is aan de gym- nastiekonderwij2ercs mej. N. W. van der Vaart, in verband met haar benoeming in Rotterdam, eervol ontslag verleend. Met ingang van 1 juli j.l. is de heer M. J. Kettman in vaste dienst benoemd als onderwijzer aan de Rembrandt uloschool. Dit geldt voor mevrouw J. A. Kettman-De Gast per 31 augustus j.l. als onderwijzeres aan de Prof, Teldersschool. Tijdens de raadsvergadering van Maas dam, kon de voorzitter, burgemeester mr, M. G. M. van Marwijk Kooy, naast dc raadsleden een talrijk publiek welkom he ten. Dc publieke tribune was vol en daar onder bevonden 2ich diverse Jerien van de' voetbalvereniging Sparta". Het was be grijpelijk, dat hun speciale aandacht uit ging naar punt 11 van de agenda, waar bij de raad werd voorgesteld vast te stel len het uitbreidingsplan „Plan Sportvel den". Doordat het bestaande voetbalveld aan de Lageweg is gelegen in het onlangs vastgestelde uitbreidingsplan „Plan Dorp. herziening 1964" en waarbij het de bestemming heeft gekrevm tot bungalow terrein, is door burgemetster en wethou ders uitgezien naar een nieuw terrein. Het viel niet mee, aldus de voorzitter, hiervoor een, geschikt terrein te vinden, 260 222 30 49 7,40 110 110 30 17 3.67 230 230 29 28 7.93 115 94 29 24 324 140 93 30 11 3.10 140 140 30 18 4.67 130 97 20 29 4.B5 100 100 20 18 5.00 De heer A. M, Ravensloot, docent Ned. taal en letterkunde aan het gemeente lyceum, is 13 september geslaagd voor het doctoraal examen in de Ned. taal en letterkunde en mag dus drs. voor zijn naam zetten. Bij het lossen, van een vracht hout bij een meubelfabriek aan de Industrieweg kreeg de 46-jarige houtbewerker J. C. van V. een pakket hout tegen het hoofd. Met een hoofdwond is het slachtoffer naar hel Holyziekenhuis gebracht. Geboren: Cornelia Elizabeth, d.v. L. B- van Noort en A. H. Korpershoek, Vale- riusstr. 83; Sonja Francisca, d.v. W. F. Veltman cn N. F. Slot, v- d. D. v. Maas damlaan 116b; Christine Pieternella Wille- mina, dv. O. Bergsma en A. J. 'le Sage. Wiihelminastraat 10; Klazina, d.v, P. Tuij- tel en J. M. Korpershoek, Dirk de Derde laan 119: Jolanda Johanna, dv K. Vuijk en P. Groeneveld, P. K. Drossaartstraafc Christina Claudia, d.v. A. A. de Bruïjne en P. J. Leenhouts, Day er 3; Albert, z.v- R. Lutjeboer en M. van 't Sant, Menado- straat 13; Sylvia, d.v. J. dj Jong en H. E van Tienen, Schravendijkplem 86; Mau rice, z.v- R. van Kempen en J. W. Baade, Speen kou idst raat 3 ld; Sophia Ma rj annc, d.v. G, den Breems en S. Smeets, Spoor- singel 5; Petronella Catharine, d.v. F. van den Boogert en P. C. van Noort, Pr. Hen drikstraat 52; Arnoldus Gerardus Theodo- rus, z.v. T, H, J, Leenders en C. A. T. Vollering, rlmulastraat 16d. Overleden: Johannes van Roon, 91 jr, wedr. v. J. Bredius, Jac. v. 'DijkstraatS; Maria van de Waardt, 73 jr., rved. v. P W. de Willigen, Cl. Civilislaan 40- Schoonmaakbedrijf Mammers Co voor de avonduren. Aanm-: Mevr. Snoey, PiC Drossaart- foon aio246716 en 248671 Voor een „uitverkochte" bovenzaal „Har monie" heeft de Studiekring Vlaardingen dinsdagavond een bijzonder leerzame en genoeglijke avond beleefd. Het betekende opening van het herfstseizoen en zoals voor zitter P. de Goede in zijn openingswoord at opmerkte, zorgde de heer A. J. de Loozc oud-hoofdinspecteur van politie in Rotter dam, voor een boeiend relaas van zijn drie a vier maanden verblijf in Kameroen in Midden-Afrika. Niet minder dan 2300 dia's heeft de heer De Looze daar opgenomen, waarvan hij er dinsdagavond tweehonderd heeft laten zien. Mogelijk dat het tweede dee! van zijn reisverhaal een. volgende keer aan dc beurt kan komen. De heer De Looze begon zijn verhaal met de bootreis met het vrachtschip Mossel Bsy uit Hamburg. Versteld luisterden de aanwezigen naar de soms bijzonder lage prijzen voor fruit (bananen DO voor 70 cent, grote ananassen voor 10 cent), maar evengoed naar de vele vrachten, die de vrouwen op hun hoofd meetorsen. Dat de spreker een liefhebber is van insecten, wis ten de aanwezigen al van zijn lezing vorig jaar, maar ook op deze avond heeft de heer De Looze dat weer overduidelijk la ten zien. Bijzonder interessant was zijn „avontuur met een rups", die hjj in tien foto's van rups tot vlinder heelt, laten groeien. Een applausje was zijn deel, hoe wei dit na afloop ovationeel te noemen was. Dat kwam de spreker zeker wei toe. want de wijze warrop hij zijn toehoorders en kij kers heelt laten meegenieten van het prachtige oerwoud, dc honderden huiten cn de schitterende land schop non, was buiten gewoon interessant. Bidsprinkhanen, boom kikkers, kortom, vele bijzondere soorten insecten werden bij de kleurendia's ver toond, alsook het leven in Kameroen On getwijfeld zal dc volgende lezing van de heer De Looze wanneer is nog met be kend) weer grote belangstelling krijgen. Dc Studiekring Vlaardingen za! op de vol gende bijeenkomt behandelen „De mens en zijn sieraden", uitgaande van het Ned. Diamant Comité m samenwerking met de federatie Goud en Zilver. Deze zes schoorstenen hebben tot taak het werk van de douane by de Duits-Zwitserse grens bij Konstanz wat plezieriger te maken. Op dit drukke punt kregen de douane-ambtenaren het te kwaad met de uitlaatgassen. De schoorstenen zuigen dam pen op en brengen deze buiten het werkterrein ran de douane. Afbraak, maar ook begin van nieuwbouw Met genoegen constateren B. en W. van Maassluis dat de eigendomswerving in de binnenstad, noodzakelijk voor de realise ring van do stedebouwkundige plannen voor de stadskern, nagenoeg is voltooid. Ten aanzien van nog slechts twee gevallen zal onteigening, al dan niet voorafgegaan door een minnelijke overeenstemming tus sen beide partijen moeten volgen. Het ligt in het voornemen de raad binnen afzienba re tijd ter beoordeling te doen toekomen een ontwerpplan tot herziening van het uit breidingsplan in onderdelen „Sluispolder- West", welke herziening in hoofdzaak be trekking zal hebben op de toekomstige op bouw van de binnenstad. Omtrent verschil lende onderdelen van dit herzieningsplan kon eerst kort geleden oen duidelijk inzicht worden verkregen. Bij een verdere ontwik, keling van bedoeld herzieningspia 11 zal het waarschijnlijk zijn. dat in dc komende periode in het saneringsgebied. naast de afbraak van opstallen, welke gestadig voortgang vindt, tevens een begin kan worden gemaakt, zij hei vooralsnog in ge ringe mate, met tie bouw van nieuwe ob jecten. Met name heelt het college von B. en W. hierbij het oog op het punt van overgang tussen dc na-oorlogse woningen P. C Hooftlaan en de oude bebouwing Lijnstraat c.o. Coop. Raiffeiwmbank. De spaarbank had de afgelopen maand een spaarover schot van f5118i,45. Sedert 1 Januari j.l. 2ijn de spaargelden gestegen niet f 246 OOn Per ultimo september was aan spaarders verschuldigd f2860.7M.i6, Rekemng-cou- rant houders hadden per dezelfde datum tegoed f 770,351,67. Totaal toevertrouwde middelen f 3.631.568.11. Aan. 165 spaarders van de Zilvervloot was verschuldigd f 102.304,07. Tc water. De jonge V. mocht de pas gereviseerde auto van zijn baas even pro beren. Bij de Burgerwcg aan de Wcstgna^ raakte het voertuig in de vliet Er waien geen persoonlijke ongelukken, maar vv»i moest de auto weer naar de garage om nagezien te worden. 'Door omstandigheden zijn we thans echter in de gelegenheid een perceel ten. noorden van het uitbreidingsplan „Plan Dorp, her ziening 1964" aan te kopen. Hij was ver heugd, dat zowel dc Koninklijke Neder landse Voetbalbond, als het Bestuur van dc voetbalvereniging zich met de ligging van de percelen kunnen verenigen, waar bij de KNVB ook een gunstig rapport uit bracht over o.m. de grondstructuur. Op de deze percelen, kunnen aldus spreker, twee sportvelden en een ocfenvcld worden gemaakt. De heer G. Visser (CHU) merkte op, dat het wenselijk is het nieuwe complex eerst bespeelbaar te maken, alvorens het oude te bebouwen. De voorzitter kon zich hiermee volledig verenigen. Dit neemt ech ter niet weg, aldus mr. van Marwijk Kooy, dat wij de grond zullen verkopen. Na enige discussie besloot de raad met algemene stemmen tot vaststelling van het plan. Direct hierop aansluitend was punt>12 van de agenda, waarbij door Burgemees ter en Wethouders werd voorgesteld, van de Fa, Beider de percelen grond benodigd voor het nieuwe sportveld aan te kopen. Bij deze aankoop moest ook worden aan gekocht een perceel grond gelegen aan de Dorpsstraat met enkele opstallen. Tot de ze aankoop werd. met algemene stemmen besloten. Reeds eerder had de raad een ontwerp van een nieuwe algemene Politieverorde ning vastgesteld. De voorzitter merkte hierbij op, dat dezelfde ontwerp verorde ning ook deze avond in de gemeenteraad van Mijnsheerenland ter behandeling werd gebracht. We hebben ernaar gestreefd, aldus de voorzitter, voor de gemeenten Mijns heerenland, Westmaas en Maasdam te trachten een uniforme verordening te ont werpen. Vooral voor de politie zal dit in dc praktijk vereenvoudigend werken. Dit neemt echter niet weg, dat iedere raad afzonderlijk de verordening vast zal moe ten stellen. De heer L. V. M. Niemants- verdriet (WD), vroeg bij enkele artikelen een toelichting en maakte enkele opmer kingen, die echter geen aanleiding tot wijziging van het ontwerp brachten. Voorts werd door de raad vastgesteld een verordening op de belasting der hon den in de gemeente Maasdam. De tarie ven zijn ihans als volgt vastgesteld. Voor zgn. bedrijfshond f 15,- en voor een" zgn, luxe hond f 17,-. De kosten van een twee de hond gaan thans f30,- bedragen. Een volgend belangrijk punt op de agen da was het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot deelneming aan de „Stich ting Recreatieoord Binnenbedijkte Maas" cn dc aanwijzing van vertegenwoordigers in het algemeen stichtingsbestuur. Dit voorstel houdt in aldus de voorzitter, dat U gevraagd wordt te besluiten om met de gemeentebesturen van Mijnsheerenland Futtershoek en Westmaas een stichting in het leven te roepen, waarvan, de taak zal zijn het recreatieprobleem, dat rond de Binnenmaas 2al ontstaan, zo mogelijk op te lossen en deze recreatie dienstbaar te maken aan. de gehele streek. Een en an der is het logisch gevolg van het stand punt, dat de gemeenten rond de Binnen maas een recreatieve taak hebben te ver vullen in het kader van het struktuurplan Hoeksche Waard. Het gemeentebestuur van Mijnsheerenland heeft enige tijd ge leden grond weten te verwerven, welke gelegen, zijn aan de Binnenmaas in de om geving van het bestaande zwembad. De bedoeling is deze gronden aan de op te richten stichting weder te verkopen, zodat het stichtingsbestuur, waarin de eerderge noemde gemeenten gelijkelijk vertegen woordigd zijn, over een territoir beschikt, dat dienstbaar gemaakt zou kunnen wor den aan de inwoners van de gemeenten, die de stichting in het leven hebben ge roepen, alsmede wellicht aan de inwoners van de gehele Hoeksche Waard. Naar vo ren kwam, dat in dit verband werd ge dacht aan. een modern zwembad. Belang rijk is, aldus spreker, dat ernaar gestreefd is zoveel mogelijk besluiten van het be stuur der stichting aan de goedkeuring von Gedeputeerde Staten te onderwerpen, waarbij b.v. wordt gedacht aan de uit treding. De heer J. W. van Drongeien (SGP), verklaarde zich een principieel tegenstan der van het voorstel. Hij zag direkt de noodzaak van het project niet en was be vreesd voor de zondagsrust. Het was vol gens spreker in strijd met God's woord cn de belijdenisgeschriften en kon derhal ve zijn stem aan het voorstel niet geven. Dc andere raadsleden dachten hier anders over en het betreffende voorstel werd met zes tegen één stem aangenomen. Daarna werd overgegaan tot het verkiezen x'an twee vertegenwoordigers om in het al gemeen stichtingsbestuur zitting te nemen. Bij de le stemming werden op de heer L. V, M. Niemantsverdriet 4 stemmen uitgebracht en bij de tweede stemming be haalde de heer W. de Geus 4 stemmen, zodat deze heren werden benoemd, welke benoeming door hen werd aanvaard. Voorts werden, de uitvoeringsvoorschrif ten aan de orde gesteld van de op 1 janu ari 1965 in werking tredende Algemene Bijstandswet. Gezien het geringe aantal te verwachten aanvragen mede door optrekking van de AOW achtten Burge meester cn Wethouders het niet direkt noodzakelijk een commissie van Bijstand in te stellen. Ook aan een commissie van advies werd gezien dc grootte .van de ge meente en in aanmerking nemende het ge ringe aantal problemen, dat zich de afge lopen jaren heeft voorgedaan bij de Dienst voor Sociale Zaken geen behoefte gevoeld. Dit houdt in, dat op aanvragen om bij stand door Burgemeester en Wexhouders wordt beslist. Aan hen wordt een advies uitgebracht door de ambtenaar belast met de uitvoering van de Algemene Bijstands wet. Bij het behandelen van de bezwaar schriften zal dc chef ter secretarie aan Burgemeester en Wethouders advies uit brengen. Mocht later blijken, aldus de voorzitter, dat toch behoefte bestaat yau b.v, een commissie van Bijstand zullen. U hiertoe de nodige voorstellen bereiken. Zonder discussie en met algemene stem men werd daarna de verordening ter uit voering van de art. 29 en 38 der Algeme ne Bijstandswet vastgesteld. Voorts werd door de raad besloten tot vaststelling van een „Verordening tot het toekennen nan het daarvoor in aanmerking komend gemeente-personeel van een sa larisverhoging in de vorm van eep uit kering ineens over het jaar 1964" en wer den de leden van de Woonruïmtecornmis- si- benoemd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1