ROÏÏERDAMSCH NIEUWSBLAD Knallend begin van uitbreiding Maderas graveerindustrie DrsSusetya Reksasiswaja brengt groet uit Bali SCHIEDAM Films over kunstschilders in de Aula Filmstrook als hulpmiddel hij onderricht historie eigen stad nette kantoor- werksters Mogelijkheden zijn nu uitgeput Kampioenschappen van ..Keer Weer" Burgerlijke stand Wintercompetitie ZRO Gelijkspel van VDV 2 tegen CDR 3 Centrale antenne in Gemeentewoningen Eerste paal voor chr. lagere school Zonder kennis ook Agenda Najaarsverkoping Erfpachtsuitgifte Directeur GG en GD Rijksgoedkeuring weinis liefde Verlichting op Veer plein Hoger salaris voor steel ebouwkundige Nog een flatgebouw aan FL de Vijfdelaan Bevolking groeide Subsidie sclioolmelk Ballenvanger aan Avy Koplaan Aankoop van panden BOOGAARD - SCHIEDAMSEWEG 41 Eerste nederlaag voor korfballende Spijkenissers Nieuws uit Rkoon Restillaten van speurwerk bij Britse scheepsbouw POTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 28 OKTOBER 1964 Hoof dagen tsc fiap en Redactie: VLAARD1NGEN, Sm. Havenstraat I - Tel, 3229 Tel. M5t VL AARDINGEN: KLACHTEN OVER BEZORGING 18.30 TOT 19.30 UUR: TELEFOON 663? INSULINDESINGEL 33 Twee daverende knallen stelden maan dagmiddag de ruiten van de woningen in de Azalea#traat en omgeving op een zwa re proef; de explosies werden veroorzaakt door twee „klappertjes", die de heiers ge legd hadden op de kop vr*i de eerste paal voor de uitbreiding van Maderas Gravecr- iiidustrie-StcmpcIfabriek en zij gaven uit drukking aan de blijdschap van de betrok kenen over het feit, dat nu met de bouw begonnen was. Met assistentie van de vak mensen werd deze eerste paal geslagen door mevrouw K. J. Madern-Kalisvaart, die na afloop door de directiesecretaresse mevrouw A. Dijksma-Grceneveld, namens bet personeel (45 man) werd gelukgewenst en verrast met een bloemstukje. Het was niet de eerste keer, dat me vrouw Modern het helersvak in de praktijk beoefende; in februari 1958 sloeg zij ook de eerste paal voor het huidige bedrijf aan de Azaleastraat, zij het dan, dat toen, om de Situatie te redden een „noodpaal" werd geslagen, omdat de transportploeg met de palen niet kwam opdagen; de heren ver toefden in België en daar was het in die dagen, carnaval. De heer Madern begon na zijn opleiding, in '49 in Rotterdam met twee anderen een bedrijf, maar kwam in 1954 naar Viaardin gen, waar hij het alleen ging proberen. Hij kon de beschikking krijgen over een flat aan de v. Hogendorpiaan en een bedrijfs ruimte aan. de Adriaan Pauwstraat, waar in november 1954 het nieuwe bedrijf werd geopend, nadat de heer en mevrouw Ma dern ai ongeveer een half jaar in bun eigen huiskamer aan het werk waren, geweest om een klantenkring op te bouwen. Met de bedrijfsruimte aan de Adr. Pauwstraat kwam het begin van een snelle groei, die leidde tot de nieuwbouw plannen voor het huidige complex aan de Azaleastraat, dat in november 1958 door burgemeester mr. J. ïleusdcns officieel in gebruik werd ge steld. Ook daarna zette de snelle ontwikke ling van het bedrijf zich voort, zodat thans de graveerinrichting de grootste van ons fcnd is en het in 1962 duidelijk werd, dat de beschikbare ruimte 450 m2 vloerop pervlakte te klein ging worden. De Vlaardingse architect R. Liesveld maakte, nadat andere oplossingen waren vei'» worpen, het plan voor de nu In uitvoering gekomen uitbreiding, waardoor de beschik bare ruimte met ca. 200 m2 vergroot wordt. Ook de „routing" in het bedrijf zal aanzien lijk verbeterd kunnen worden, doordat gra veer inrichting en stempel makerij gesehei den worden. De nieuwbouw zal, als het niet tegenwerkt, in januari klaar zijn en daarmee zijn dan de mogelijkheden voor een verdere groei —inoppervlakte—van het bedrijf op deze plaats uitgeput. Mocht de ontwikkeling van de afgelopen jaren zich voortzetten, dan zal binnen afzienbare tijd onder ogen gezien moeten worden, wat er verder te doen staat. Verplaatsing van het bedrijf wordt dan onvermijdelijk, maar waarheen dat zou moeten valt nu nog niet te zeggen. Te hopen valt slechts, dat deze onderneming, die een duidelijk voorbeeld ia van de „hoog gekwalificeerde" industrie, waaraan Viaardingen zo'n behoefte heeft, niet voor onze stad verloren behoeft te gaan. De nu begonnen uitbreiding is door de architect uiteraard volkomen aangepast aan het bestaande gebouw, dat een platte grond heeft in de vorm van een T. De be doeling is, dat de poot van deze T 6Va me ter verlengd wordt en dat dan ook aön 't; andere uiteinde een „dwarsbalk" verrijst van 13'/» meter. Het werk wordt uitge voerd door het aannemingsbedrijf J. H. van den Ham uit Maasland, Bij de gehouden wedvluchten in het af gelopen seizoen van de postd ui venhouders- vereniging Keer Weer werden de volgende kampioenschappen behaald. "Vltessevluchten: 1. G- Blouw; 2, R. Zeii- stra; 3. H. de Roode; 4. Mevr. Vlielander; 5. L. van Brandwijk; 6. B. Simon en Zn. Rondvluchten.: 1. B. Simon cn Zn; 2. H. de Roode; 3. Abr, Waardenburg; 4. S. Zeil- stra; 5. Mevr. Vlielander; 6. J. van. Ever- dingen en Zn. Jonge-dulvenvluchten: 1. A. Waarden burg; 2. H, v. d. Velden; 3. J. Snoeij; 4. Chapkun; 5. R, Zeilstra; 6. J. v. Everdin- gen en Zn. Navlnchten oud en jong: 1Hl v. d. Vel den; 2. B, Simon en. Zn. 3. Adr. Engelaan; 4. A, Waardenburg; 5, Chapkun; 6. R, Zeil stra. Hoogste puntenduif Vitesse: mevr. Wie- lander; Fond: H, de Roode; jonge duiven: L. v. Brandwijk; navlucht oud en jong: F. Woordboek. Generaal kampioen: 1. R, Zeilstra en A, Waardenburg beiden met 187 punten; 3. B. Simon cn Zn. 182 p.; 4. H. v. d. Velden 175 p.; 5. Chapkun en J. van EverdLngen, bei den 172 punten. Geboren: Anna Josina. d.v. K. van der Zwan en H. van Stek, Prof. Telderstr. 370; Teunis Cornells, z.v. T. C Zonneveld en J. Dijkshoorn, Svveclinekstr. 86; Bastiana Hendrika, d.v. W, P. Mulders en L. P. K. van der Lugt, 2e Maasbosstraat 84; Edwin, z.v. J". Moerman en J. van Ark, Wagner- straat 20 A; Anton ie, z.v. B. van Driol en J, Bongers, Rozenlaan 104; Geroldus Ber- nardus, z.v. J. P. Zui-denvijk en H. E. van der Linden, Magnoliastraa't 27 B; Jacob Frederik Jao, Z-v. J. Bor cn M. Smit, Dr. Wiardi Beckmansingel 303; Jacobus. Z-v. J. van der Lee en M. Bergwerff, Jac. van Dijkstraat 20; Martinus Kors. z.v. P. Oos- lerlee en L. Vreezen, Maassluis; Adr. v. Heelstraat 2 A. Overleden: Maria van der Linden, 77 jr, wed. v.: J. B. van Rooi jen, Flatgebouw 79;; Johannes Timmers, 30 jr, CorneÜs Hout manstraat 4. Voor de wintercompetitie van de ZRO zijn bij de dames de le polozcventallen van VZC en SZC in afdeling A Ingedeeld met Merwede 1, Rotterdam en ODZ 2. VZC 2 zetelt ia afdeling B met RZPC 1, Merwede 2, Wilton l on RPZ 2, terwijl het le dameszevental van WIK In afdeling D is ondergebracht met RDZ 3. RET 1, RWV 1. Bij de heren zitten "VZC 1 en SZC 1 in afdeling A met Rotterdam 1 eri 2 en SVH 2; in afdeling C treffen we Shell 1 aan met Hermandad 1 Rotterdam 4. RZPC 1, SVH 3 en ZPC 1. Voorts SZC 2 in afde ling D met LAC 1, De Maas 2, RW 1, Wilton 1 en SVH 4; VZC 2 in afdeling E met Dockyard 1, Rotterdam 5, RZC 4 en ZPB 2; WIK 1 in afdeling F mot De Maas 3, Nautilus 1, RWV 2 en RZPC 2. In de aspirantenafdeling omvat de da- mesgroep: ODZ. EET, SZC, VZC en RDZ en de jongens A-groep: VZC a, SVH, Rot terdam, RZC a en SZC. in de afgelopen zomercompetitie word de damesaspiranten- ploeg van VZC ongeslagen le met 12 uit 5 en een doelsaldo van 59-3. SZC werd 2e mK 8 uit 6 en een doelsaldo van 24-20. In de Jongens A-aspirantcngroep werd VZC a le met 20 uit 10 en een doelsaldo van 86-4; SZC 5e en voorlaatste met 4 uit 10 e.i 7-57. In het kader van de actie „24 uur uw naaste" ïs het haast vanzelfsprekend dat he* accent wordt gelegd op de zending. Immers is november de zen ding smaand bij uitstek. Dan wordt namelijk aan iede- een gevraagd iets te betekenen voor de .verre-naaste". Teneinde het werk van de zending onder de aandacht' te brengen, wordt vrijdag In de zaal van de Bethelkerk aan de Burgemeester Verkadeslngel een. tentoonstelling geopend welke zal duren tot en met dinsdag 3 november. Dit wordt gedaan omdat verwacht wordt dat allerlei groepen, klassen, schoolkinde ren, clubs van ouderen en jongeren en ca techisanten gezamenlijk de gelegenheid zullen, aangrijpen om wat meer aan de weet te komen van het belangrijke zen dingswerk. De jeugddienst wélke zondagmorgen om tien uur wordt gehouden in de Bethelkerk zal ook geheel in het teken van de zending staan. Behalve wika I. Kandel, die de dienst zal leiden, zal een groet worden SC- bracht door drs, Susetya Reksasiswaja, hoofd van een middelbare school te Bali. He^ motto van de prediking van wika Kan- det luidt: „Het begin komt na het einde". De plaatselijke zendingscommissie zou zeer verheugd zijn als er een jeugdzen- dingscommissic werd opgericht. De groep zal er dan. igoed van doordrongen moeten zijn, dat zending geen liefdadigheid aan zielige arme heidenen is, maar hulp aan eigen verantwoordelijkheid dragende men sen, die onbaatzuchtige hulp op prijs zul len stellen. De Raad voor de Zending der Nederland se Hervormde Kerk heeft voor alle leeftij den materiaal beschikbaar gesteld, dat op de tentoonstelling zal worden uitgegeven, of ter inzage ligt. De 3deintje3 «kunnen knippen, plakken, puzzels leggen en verder vindt men er een schat van leesboekjes en stripverhalen, in. moderne trant geschre ven, tevens geschikt om voor te lezen. In gebouw Triangel zal mevrouw Suse tya Reksasiswaja voor de hoogste klas van de Vlaardingse zondagsscholen een bood schap uit Bali brengen; deze bijeenkomst begint om 10 uur 's-morgens. Op dinsdag 9 november zullen de heer en mevrouw Reksasiswaja in de zaal van de Rehobothkerk tijdens een gemeenteavond causeren. Het tweede tiental van de Vlaardingse Damvereniging is er gisteravond niet in geslaagd om het derde tiental van de Christelijke Damvereniging Rotterdam te verslaan. Bij de stand 88 hadden Lucas- sen en Boudewijns uitstekende winstkan sen, maar op onbegrijpelijke wijze faalden beiden op het beslissende moment Dank zij een prachtige winstpartij van Ipema, die zijn tegenstander op bijzonder fraaie wijze versloeg eindigde de spannende ont moeting in een 10—10 gelijkspel. De gedetailleerde uitslag luidt: J. LucassenJ. J. Zwijneburg 1—1; R, C. v. Woerden—H. A. v. d. Poel 0—2; P. Ipema—L. v. d. Berg 2—0; L. Smits-F. Helften 0—2; p. Alblas—A. W. Delterne 02; W. AchterbergJ, Franken 2—0; L. BoudewijnsA. v. d. Reijden 11; S. M. KorverF. van Boven 02; J. Voerman AH. ten Hoeve 2—0; G. Vos—A. J. de Brie 20, In de Westwijk is de uitbreiding van het centrale-antennesysteem in •gemeente- woningen nu zo ver gevorderd, dat de meeste aangeslotenen nu, naast bet eerste Nederlandse televisieprogramma nu ook het tweede programma op de beeldbuis ■kunnen krijgen. Een uitzondering hierop vormt het complex Dura-Coi gnetwoni ngen In Hoogkamer, waar vertraging is opge treden in de aflevering der benodigde materialen. Verwacht wordt echter, dat ook hier de aansluiting nog voor 1 novem ber kan geschieden. De aansluiting der overige gemeente- woningen vraagt meer tijd al is het werk inmiddels goed op gang gekomen. In twee complexen van in totaal ca. 1,200 wonin gen achter de Van Hogendorplaan zal het systeem binnenkort gereed zijn en de wo ningen in de andere wijken zullen daarna zo spoedig mogelijk volgen. Toch moet er op gerekend worden, dat het wel begin vol gend jaar zal worden voor alle bewoners van gemeentewoningen van het centra'Ie- antenne systeem kunnen profiteren. Eind vorige week is In Holy de eerste paal geslagen voor de bouw van een zes- klassïge bijzondere lagere school van de Vereniging voor dhr. Schoolonderwijs. De school wordt gebouwd volgens het systeem Simplex. WOENSDAG Harmonie, 8 uur: Nutslezing; gebr. Boomsma over het leven ln Rusland. Lnxor, 8 uur; Man» vrouw cn het huwelijk (18 J'r>. Stadsgehoorzaal, S uur: Gejaagd door ae wind CU 10. DONDERDAG Volksscbouw, 2 uur: Contactmiddag Vrou wenbond NVV. Harmonie, 8 uur: Openbare vergadering PvdA. tuxor, s uur: Liefde in de arena. (18 jr). Stadsgehoorzaal, 3 uur: Yeah, yeah, yeah, a.l. Geopend: Apotheek Backer, Hoogstraat Z28, telefoon 2162. Evenals vorige jaren houdt de handwerk, club van de Remonstrantse Geref. Gemeen, te haar najaarsverkoping. Dit betekent dat er weer vele handwerken en nuttige ge bruiksartikelen aanwezig Zijn. Er is voor de kindereu een grabbelton en raden naar de pop en. ook het vakken- kleed waar de bezoekers op kunnen teke nen is weer aanwezig. Een bezoek aan de Arrainius zaal van de Rem. kerk aan de F-mmastr. 1 is zeker de moeite waard. De verkoopdagen zijn: dinsdag 3 nov. van 10—12, 2—5 en 7—9 uur; woensdag 4 nov. van 10—12, 2—5 en 7—10 uur. Indien de gemeenteraad akkoord gaat met de voorstellen van burgemeester en wethouders zullen enkele percelen gemeen., tegrond in erfpacht worden, uitgegeven, te weten: Aan de firma D. Janson Zn. te Aalst ongeveer 2.500 m2 langs de Ampèrestraat op het industrieterrein De Vergulde Hand voor de bouw van een constructiewerk- plaats; aan de NV Bouwbedrijf Combinatie Vier Viaardingen ca. 500 m2 aan de verlengde 4e Induslriestraat voor de houw van een bedrijfspand; aan de firma J. Hoogewerff Zonen, alhier ca 796 m2 aan. de verlengde 4e In dustriestraat voor de bouw van een be drijfspand; aan de heer P. van dep Hoeven, alhier, ongeveer 1.000 m2 aan de Energieweg, voor het bouwen van een garage met werkplaats en twee woningen. aan de heer G. Blanken (Atlasfabriek van Flasticprodukten), alhier 85 m2 beho rende bij het aan hem verhuurde pand Maasstraat 38, voor uitbreiding van zijn bedrijf. De heer Blanken wil ook het ge noemde pand, waarin zijn bedrijf geves tigd is kopen voor f6.000 plus kosten. De heer J. J. R- Buirma, arts te Murmer- woude, zal op 1 januari 1965 alhier in dienst treden als directeur van de gemeen telijke geneeskundige en. gezondheids dienst. Er is rijksgoedkeuring verleend voor het vernieuwen van de riolering, het ophogen van straten en het aanleggen van parkeer- konunen in. de deel van de Babberspolder en voor het vernieuwen van een stuk ka demuur langs de Oude Haven, achter het fabriekspand van de N.V. Hollandse Pelmo. len. C> De hedendaagse versie van de ouder wetse toverlantaarn, de projector wordt te hulp geroepen om de Vlaardingse school jeugd wat meer kennis bij te brengen over de geschiedenis van onze stad en daarbij worden dan do lantaarnplaatjes vervan gen door een filmstrook van 26 beelden, die gekozen zijn uit de periode van het optreden van Dirk ID tot kort na de eer ste wereldoorlog. Op 60 scholen in Maar- dingen zal het personeel na de herfstva kantie de beschikking krijgen over een kopie van de filmstrip, die in opdracht van het gemeentebestuur werd vervaardigd door Polygoon. „Om van je stad te kunnen houden moet je haar geschiedenis kennen", zo kunnen in het kort de beweegredenen samengevat worden, die geleid hebben tot dit ïnltiatfet Overleg met da schoolhoofden leverde de conclusie op, dat dit de beste manier was om de schooljeugd kennis van de historie der stad bij te brengen en aangezien de ge meenteraad het daarmee eens was verleen de die vorig jaar een krediet voor het ma ken der filmstrip. Overigens ziet de wet houder van onderwijs haar slechts als een begin; hij hoopt, dat ze de eerste zal zijn van een serie. Daarbij gaan de gedachten o.a. uit naar de resultaten van de opgravin gen in Viaardings grondgebied en \rerder valt er mogelijk een strip te maken over oude Vlaardingse beroepen, en klederdrach ten. Daarnaast is het denkbaar dat er nog eens op deze wijze aandacht wordt ge schonken aan hoe Viaardingen wordt De nu gereed gekomen strip omvat een Burgemeester en weihouders hebben de gemeenteraad een krediet gevraagd van £21,000 voor aanleg van openbare verlich ting op het toekomstige Veerplein. De be doeling is, dat midden op dit plein drie lichtmasten zullen komen van zestien me ter hoogte en voorzien van zulke verllch- tingsarmaturen als op het Liesveld zijn ge bruikt Op voorstel van burgemeester en wet houders besloot de gemeenteraad in mei van dit jaar jhr. ir. J. Ranitz aan te stel len als stedebouwkundig adviseur van de gemeente, als opvolger van ir. W. van Tijen, die zich als zodanig wenste terug te trekken. Om een goede overgang te verkrijgen zou ir. v. Tijen nog gedurende drie jaar als adviseur van b en w. blij ven optreden en in die periode zou hij £2.000 per jaar aan honorarium ontvan gt-. B. en W. hebben nu de raad laten we ten dat zij bij nader ïn2ien dit bedrag te laag vinden voor de diensten, die nog van de heer Van Tijei> gevraagd zullen wor den. Met name zal hij nog adviseren met betrekking tot de wijk Holy en betreffende het daar te stichten zakencentrum; daar voor zal hij regelmatig de vergaderingen van de werkgroep „Zakenwijk Holy" blij ven bijwonen. Op grond van deze nadere overwegingen hebben b. en w. de raad nu voorgesteld het honorarium van de heer Tijen, nader vast te stellen op 3.000, per jaar. zo groot tijdperk, dat het uiteraard in 25 beelden er is er ook een bij van het stadswapen niet mogelijk was anders dan zeer fragmentarisch 4e zijn. Toch zijn de samenstellers erin geslaagd aan hand van oude afbeeldingen, aangevuld met en kele voor dit doel door Octave de Coruex gemaakte tekeningen, verband leggen tus sen vroeger en nu; reproducties van stads gezichten uit verschillende perioden tonen onderdelen van de stad, die ook nu nog herkenbaar zijn en daarnaast laten ande re beelden iets zien van. de visserij, de gro te „motor" van de Vlaardingse samenle ving jn de behandelde periode. Een teleprent van een kolosde Olympic Freedom, een van de grotere tankers van de Ojiassis-vloot. Deze reuzentanker ligt momenteel voor repa~ ratie van de boeg aan bakboordzijde in de kophaven van de Werf Wilton Fijcn- oord. Het schip heeft met twee aanva ringen een tien meter hoog gat in de scheepshuid opgelopenEerst is de Olympic Freedom bij de Tanker cleaning NV ontgast. Het is, na het bezoek van da Frisia in 1962, ook een Onassxs-tanker, het op één na grootste schip dat de Schiedams e en Rotterdamse haven ooit is binnengelopen. Het gevaarte meet 85.000 ton. De Verenigde Rotterdamse Bouwonder nemers „Verobouw" te Rotterdam die een terrein tussen de Karei de Grotelaan en de Floris de Vijfdelaan in erfpacht hebben gekregen om daarop vier flatgebouwen te stichten, elk van zes bouwlagen op een onderbouw met 48 woningen en 36 gara ges, hebben nu een. aansluitend terrein in erfpacht gevraagd om daarop een vijfde flatgebouw volgens de zelfde plannen op te richten. Naast de erfpachtscanon van f12.000 per jaar, die reeds betaald moest worden, komt voor het nieuwe terrein nog eens een bedrag van f4,950 per jaar of in totaal 1 16.950. Burgemeester en wet houders hebben de raad voorgesteld het verzoek in tc willigen. In de loop van de maand september is de Vlaardingse bevolking met in totaal 131 personen, toegenomen tot 72.483. De toene ming van 131 valt te verdelen in een ge boorteoverschot van iÖ5 <134 geboorten en 29 gevallen van overlijden) en een vesti gingsoverschot van 26 <323 personen ves tigden zich hier en 297 vertrokken naar el ders). Van 1 januari t.m. 30 september groeide de bevolking van 71.941 tot 72.483. Er wer den in die periode 1.246 jonggeborenen in geschreven en 2,069 nieuw gevestigden; daar tegenover stonden 269 gevallen van overlijden en 2.504 van vertrek naar el ders, Het geboorte-overschot in de eerste negen maanden van dit jaar bedroeg dus 977 en het werkoverschot 435. Schoonmaakbedrijf Mommers Co vraagt voor de avonduren Aanm. Mevr Snoey, PK Drossaart straat 181. Viaardingen, tele ZANDER DE TITEL „Kunstwerk en kun stenaar gefilmd" gaf de directeur van het Stedelijk Museum, de heer J Paalman, dinsdagavond in de aula een eerste causerie van de serie lezingen, die hij in 1964/1965 m samenwerking met de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Mu seum wil geven. De belangstelling wast niet groot: er waren maar ongeveer 25 personen in de zaal. Vertoond werden de kunstfilms over de schilders Ei Greco, Goya, Kan din skyr Margritte, Tijtgat en Grandma Moses, door buitenlandse ambas sades ter beschikking gesteld. Het filmme dium, aldus de heer Paalman, is uitste kend geschikt om het werk van belang rijke kunstenaars vast te leggen, hetgeen bleek uit de films van Fernandez Santas over de 17e en 18e eeuwse Spaanse schil ders El Greco en Goya. El Greco (1537 1611) werd eerst in 1575 in Toledo ontdekt, Bij hem vallen Sterk op de diehtopeenge- drongen compositie en het aparte kleuren- gebruik. De film toont een aantal beklem mende protretten van geestelijken en aris tocraten. Dan is het werk over Goya vrolijker van toon. Uit zijn werk proeft men de Roco- co-stiji Maar aanfrijpend zijn 2ijn teke ningen over de verschrikkingen van de oorlog. Van hem zijn de woorden: „O, al die nodeloze doeden, ik heb ze gezien" Dit suggestieve werk was het hoogtepunt op deze filmavond. De film over Kandinksky, die de ab stractie een grote plaats toebedeeld heeft, handelt alleen over de Duitse periode, waardoor men geen goed beeld krijgt van zijn gehele werk. Toch maakte regisseur Heinz G nter Zeiss hier een boeiend werk van. Via zijn akademische studies komt Kaïidmsky in zijn laatste periode tot fel expressionistische doeken en lyrische com posities. A DE PAUZE waarin de tentoonstel- over Chinese schilderkunst bezichtigd kon worden, was het de beunrt aan de Bel gische kunstenaars Margarite en Tijtgat. Luc de Heusch maakte de film over Mar garite met de titel:„I-a legon des choes Hieruit bïijkt dat Margarite zijn objecten aan de natuur ontleent. Zijn surrealistische stijl van schilderen doet vreemd aan, he„- geen in de film nog extra gesuggereerd wordt door vreemde ge-luidscompositaes en beeldopnamen. Een ander karakter vulden wij bij Tijb- Toen per I januari 1964 de rijkssubsi die van zes cent per liter op de school- melkverstrekkïng verviel, is een regeling getroffen, die voor 1964 zou gelden en waarbij de gemeente haar subsidie met drie cent per liter zou verhogen, terwijl de overige drie cent door de ouders extra moesten worden betaald. Met het °°8 °P het blijvende belang van schoolmelkver strekking hebben burgemeester en wethou ders de raad voorgesteld deze regeling te verlengen, wat voor 1965 een bedrag van. f 13.200 extra betekent. Met deze extra- uitgave is in het ontwerp van dc begro ting 1985 al rekening gehouden. Omdat van het speelveld aan de zijde van de Ary Koplaan in het sportpark Zuid- buurt nog al eens ballen in de Ary Kop laan terecht komen, wat uiteraard gevaar oplevert voor het verkeer, hebben burge meester en wethouders de raad voorge steld een bedrag van f3.350 beschikbaar te stellen voor het aanbrengen jvan een „ballenvanger". Deze zal vij met ter hoog worden en 25 meter lang. Op de agenda van de komende raads vergadering staan de volgende voorstellen tot aankoop van panden: le Van Ley den Gaelstraat 53. met her. erfpachtsrecht van 102 m2 grond, van de heer K. van Oos ten te Zeist: Oosterstr. 73 mat 74 m2 grond van de heer J. Heindijk, alhier; Voorstraat 22 met 78 m2 grond van mevrouw de we duwe J. Troost-van Dijk, alhier. gat, wiens werken geen zware melancho lische dreiging bezitten, maar een verha lende stijl, di ons de anekdotische kant van allerlei dingen laat zien. Alleen jammer, dat de film 'm zwart-wit is opgenomen, waardoor aan de kleurschakeringen tekort wordt gedaan, Tto slot een film over het werk van de Amerikaanse schilderes Grandma Moses, die evenals Tijtgat, zich van. een primi tieve manier van schilderen bedient. Veel schilderwerken van haar krijgen daardoor een komisch effekt Het SCHERPER, RUSTIGER BEELD geeft U DUBBEL TELEVISIEGENOT Hoodfdealer voor Viaardingen en omstreken De korfbalploeg De Blauwe Treffers uit Spijkenïsse heeft hot tegen de Trekvogels uit Rotterdam niet kunnen redden. Hot eerste twaalftal van de Spijkenissers, deze week zonder trainer-speler Van Buuren, heeft do beide punten in Rotterdam moe ten laten. Gastheer Trekvogels voelde zich op het halfverharde veld beter thuis en be haalde een overigens verdiende 54 over winning. Na enkele minuten reeds nam Trekvogels de leiding, doch de Spijkeius- sers wisten spoedig weer gelijk te maken. Hierna namen de Rotterdammers opnieuw de leiding, maar D.B.T. kwam steeds te rug en met de rust stonden beide ploegen, gelijk met 3—3. In de tweede helft namen de Spijkenissers het initiatief en soorden. het vierde doelpunt Opnieuw vtexd het ge lijk en even. later deponeerden de Trekvo gels het vijfde doelpunt Jn de DBT-korf. De falende DBT-aanval had geen antwoord meer, zodat de Spijkenissers hun eerste nederlaag en wel raet 5—4 moesten incas seren. OLIEBOLLENAKTIE. Zaterdag zul len de leden van de Rhoonse mandollne- vereniging Zonnige Jeugd een oliebol- lenaktie houden, waarvan de opbrengst be stemd is voor de aanschaf van nieuwe in strumenten en voor de vervanging van da verwarming in hun clublokaal. GEVONDEN, damesposlhorloge, zwar te dameshandschoen, grijze rok. dames- pulshorloge met metalen armband, blau we bollpoint. zwarte jongensschoen, dames horloge, blauw jongensjasje, kinderpistooh Burgerlijke stand: Geboren: Leo zoon van de Jong, Sander en Mnret, Leent je Martin Dave Theodor. zoon van Binder Martin J. en de Graaft Anna M. E. Ondertrouwd: Teekens, Pieter G. oud 21 jaar en van 't Verlaat, Johanna C. M. oud 18 jaar. Getrouwd: Verschoor Huibrecht oud 23 jaar cn vriens Adrians J. oud 19 jaar. Overleden: Huibregt Koert oud 77 jaar. Bedrijfsklaverjas te Maassluis De heer A. Zwaans uit Viaardingen reed pet motorfiets op de Laan 1940-1845 te Maassluis in de richting van de Zuid dijk. Öp de kruising met de P. C. Hooftlaan kwam hij in botsing met de uit laatstge noemde laan komende personenauto, be stuurd door mej. J. Y» v. d. Veen. uit Maassluis. Beide voertuigen werden flink beschadigd. Er werd geen persoonlijk let» ■1 veroorzaakt Motor en auto botsten iti Maassluis In de bedrijfsklaverjascompetitie te Maassluis heeft in de afgelopen week het team van Futura, een grote overwinning behaald op het team van de Neeff, met 16.977 tegen 13.746 pnt. Daar Elementum van Dirkzwager verfoor 14.05215.638 put wordt het dringen voor de bovenste plaats. Het team van de Ver. Touwfabrieken ze gevierde over Wallramit met 15.714—14.656 pnt. Heden wordt gespeeld De Neeff-— Elementum en FuturaVTM en vrijdag DirkzwagerW allramit. De Britse scheepsbouw heeft in het jaar maart '63-'64 984.000 pö.st. besteed aan speurwerk, vooral op het gebied van stoom- turbineschepen, waar de internationale con currentie het scherpst is. Verder heeft de eerste poging tot gedetailleerde planning en produktiecontrole bij de montage, in richting en uitrusting en het voltooien van de romp. geleid tot een besparing van on geveer KFe in manuren en bij het over werk zelfs van 30f3 in vergelijking met eenzelfde schip dat eerder In dezelfde tijds duur was afgebouwd. Aldus het jaarver slag van de speurwerkorganisatie voor de Britse scheepsbouw»

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1