ROÏÏERDAMSCH NIEUWSBLAD Zonder slagvaardiger regeringsbeleid laatste begroting zonder tekort Rijk loopt achter bij behartiging Jeugdige inbrekers hadden het op 11 scholen gemunt Verhuizing Dierentehuis opnieuw in studie Kleiner aantal zeeschepen, maar grotere tonnage UIT ALGEMEEN VERSLAG EN MEMORIE VAN ANTWOORD nieuwe taken door gemeenten Gunstig weekeinde voor Basket Boys Meer binnenschepen met grotere inhoud Uitslag Fortuiia-loting Marathomveg moet doorgetrokken ivorden Sprij bouwt in Cuvk Zendingstentoonstelling NW-Vrouwenbond houdt bazaar voor bejaarden Ruilmiddag Kampioen Zaterdagvliegers in de Hoeksche Waard Hoofdagentediap ca Sedictie: VlAARDINGEN, Sm. Havonsfraat t - Tal. 3219 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 29 OKTOBER 1964 Mwttcï t,L ugg VLAARDINGEN: KLACHTEN OVER BEZORGING 18,30 TOT 18.30 UUR: TELEFOON 6637 INSULINDES1NGEL 33 De secretaris van de Fortuna Jeugdcom missie, Herman Peters, verzocht ons de uitslag van. Je loterij te publiceren, om dat tal van prijzen nog riet bij hem (Jon van Rijnenstraat 31, tel. 8732) zijn afge haald. Hier is de uitslag. Ie prijs no 6108; 2e prijs no. 3399 3e prijs no. 422; 4e nrzjs 2479; 5e priis 8561; overige prijzen zijn gevallen op de nummers: 656, 115, 536, 3411, 7753, 2964, 6558, 8521, 2251, 5823, 895. 2115. 7299, 7932 en 874. O Verschenen zijn het algemeen verslag en de memorie van antwoord bij de gemeentebegroting 1965. In het algemeen verslag zijn de vele vragen en opmerkingen bijeen gebracht, die de leden van do gemeenteraad bij de voorbehandeling te berde hebben gebracht en in de memorie van ant woord dienen burgemeester en wethouders naar aanleiding daarvan van repliek. De bedoeling van deze schriftelijke behandeling is het de sprekers bij de openbare, mondelinge behandeling mogelijk te maken zich aan de hoofdlijnen van het beleid te houden, zonder in wijdlopige discussies te vervallen. Het is echter geen geheim, dat ondanks deze voorafgaande schriftelijke discussie de besprekingen toch vaak te uitvoerig en te lang durig zijn, zodat gezocht wordt naar een andere manier om de begroting te behandelen, In de memorie van antwoord wordt hierover gezegd, dat B. en W. zich zullen beraden over een andere manier van behandelen en dat zij voor de behandeling van de begroting 1966 hierop zullen terug komen. Vermeld wordt ook de suggestie, gedaan in het seniorenconvent de vergadering van fractievoorzitters om te kamen tot een vrijwil lige spreektijdbeperking. Uit het hierover te voeren overleg zal moeten blijken of dit praktisch uitvoerbaar wordt geacht. Enkele leden hadden zich. verontrust ge toond over de sterke stijging van de ge meentelijke uitgaven en vonden het vreemd, dat b. en w, zich wel bezonnen hebben op vergroting van de inkomsten, maar dat een opmerking, gericht op het oinnen de perken houden der uitgaven ontbrak. B. en tv. antwoorden daarop, dat de stijging in heel sterke mate een gevolg is van. de hogere personeelslasten. De totale tidgaven zijn van 1959 tot 1965 met 104 gestegen, maar de personeelslasten voor algemeen beheer stegen in dde periode al met 86%. Het -gemiddelde salaris van de gemeenteambtenaren klom van ƒ5 500 m 1959 tot 9.200 om 1965 en de stijging der sociale lasten was navenant, tw. van 1,000 tot 3.000, Ook subsidies en kosten van onderwijs vertoonden een vergelijkbare stijging, waar echter slechts een bevo-1- k.ngsgroei van acht procent tegenover staat Wat de Uitgaven betreft is het college van mening, dart tundien de gemeente in staat is een begroting zonder nadelig saldo op te stellen op basis van de ryiksuitkeringen, zij daardoor al handelt in overeenstemming met het beleid van de regering, gericht op het beperken der gemeentelijke uitgaven tot een toelaatbaar niveaiu. De vraag of noodzakelijke uitgaven met in de begroting 1965 zijn opgenomen om die begroting slui tend te kunnen maken, wordt ontkennend beantwoord. Met sommige raadsleden vin den b, en w, het spijtig, dat de waterlei' diiigtarieven verhoogd moeten wonden om de begroting in evenwicht te kunnen krij gen, maar zij wijzen er ook op, dat naar hun mening het tarief ten minste gelijk dient te zijn. aan de kostprijs. Tot nu toe was dat niet het geval en verhoging was au onvermijdelijk. Naar aanle'dung van de suggestie, oen hogere uitkering uit het gemeentefonds te vragen, stellen b. en w, dat zo'n aanvraag goed overwogen moet worden en voorzien van deugdelijke argumenten. De slechte Vlaardmgse bodemgesteldheid achten b, en w, geen deugdelijk argument, omdat tien tallen andere gemeenten, in dezelfde om- standogheden verkeren. De tot nu toe gedane uitkeringen zijn voorlopig geweest; de binnen afzienbare tijd te verwachten definitieve vaststelling kan voor VLaardiragen zowel voor. als delig uitvallen. Op heit terrem van de eigen inkomsten der gemeente zullen niet alleen de water- leidin&tarieven verhoogd worden b. en w. zullen de raad dezer -dagen hierover een voorstel doen maar ook is een her ziening in voorbereiding van de tarieven voor huur van school, en gymnastiekloka len en van sportvelden. Voor de kapitaalsuitgaven der gemeen ten hebben de ministers van binnenlandse laken en van financiën -een „leningpla fond" vastgesteld, waarvan voor Vlaardin gen de juiste hooglte miefc bekend is. Het werk heeft in het algemeen kunnen door gaan, al ging het soms wat langzamer dan gehoopt was. Moeilijk zou de situaMa worden mdien de maraister van financiën by het standpunt zou blijven, dat de inves teringen voor -de aanleg van aardgasleidam- Sen met als extra investeringen mogen worden gezien, Dan zouden tonners andere voorzieningen in het gedrang raken, omdat met de aanleg van het aardlgasnet door gegaan moet worden, B. en w. menen ech ter te mogen aannemen, dat de regering het met zover zal laten komen Hoe de financiële situatie zich voor de gemeenten op enigszins langere termijn zal ontwikkelen, valt moeilijk te zeggen, maar b- en w. jnjn op bet ogenblik nog van lening, dat de nieuwe wet met veel gun stteer is dan de oude regelingen. Een minder gunstig aspect van de finan ciële situatie l'ugt ook in de omstandii'ghead, dat de regering het standpunt huldigt, dat de uitgaven van rijk en gemeenten samen In het algemeen niet sneller mogen Sty gen feo het nationale inkomen. Dat houdt in, dat de gegroeide verhouding tussen de uit gaven van rijk en gemeenten gehanhaafd blijft, want de regering ziet geen heil m fian onderzoek naar de financiële behoef ten van de gemeenten, B. en w. nu achten dit onjuist, omdat wie een gegroeide ver houding als uitgangspunt neemt onvol doende oog heeft voor de voortgaande groei. Daarom loopt ook, aldus de memorie van antwoord, het rijk regelmatig achter als het gaat om het behartigen van nieuwe taken door de gemeenten. Wel heeft de minister van financiën nu onlangs toch een onderzoek naar de structuur van rijks- en gemeente-uitgaven toegezegd, maar de financiële toekomst blijft niettemin „mistig", aldus b. en w„ die verder stellen dat. indien het regeringsbeleid ten opzichte van die gemeenten niet anders, niet slag vaardiger wordt, deze Vlaardkigse begro ting waarschijnlijk de laatste is die zonder nadelig saldo sluit. PERSONEELSZAKEN De memorie van antwoord ontkent, dart, ln het algemeen, de situatie op personeels gebied bij de gemeente nijpend zou zijn, al zouden B. en W, bij enige diensten met name bij de reinigingsdienst graag meer personeel hebben. Voor de handarbeider? is de mogelijk heid geopend mi de avonduren te sollicite ren en dat had aanvankelijk succes. De lonen vormen voor deze groep niet be paald een bezwaar, maar wel bleek men er vaak tegen op te zien pensioenpremie te moeten betalen. Met betrekking tot de huisvesting van gemeentepersoneel wordt in overleg met het huisvestingsbureau al het mogelijke gedaan. Van de mogelijkheid met een hypothecaire lening van de gemeente een woning te kopen is dit jaar door drie personen gebruik gemaakt; alle drie voor een bestaande woning. De voorbereidingen om te komen tot een stichting voor het bouwen van vrije wo ningen voor gemeentepersoneel verkeren in een vergevorderd stadium. Naar aanleiding van een vraag ln het algemeen verslag geven B. en W. de ver zekering, dat de zusters in het Holyzie- kernhuis na hun verpleegtaak geen ander werk behoeven te verrichten; wel verrich ten zij tijdens him dienst, nadat de „ver pleegtaak m engere zin" de normale, bij de functie van verpleegster behorende huis, houdelijke werkzaamheden. Een medezeggenschapscommissie kan in het Holyziekenhuis met «in het leven ge roepen worden omdat een te gering aantal personeelsleden aangesloten is bij een er kende vakorganisatie. Het is b. en w. ove rigens wel bekend, dart het stichtingsbe stuur de instelling -van een contactcommis sie in studie heeft Met betrekking tot de politie zijn b, en w. van mening, dat rekening houdend met de nog steeds bestaande onderbezet ting van het korps actief wordt opge treden tegen verkeersovertredingen. Ook de surveillance wordt redelyk genoemd; met de groei van de stad' zal ook het korps uitgebreid moeten worden. De toegelaten korpssterkte is nu 112 mam en als die sterkte bereikt kan. worden, zal de politiële ddenst naar behoren functioneren. Het is niet de bedoeling in de Westwijk een po litiepost te vestigen; er komt wel een post in wijk Holy. Een reinigingspolitie, dde optreedt tegen verautreiuigimg van de straat e.dh acht het college ongewenst, omdat ddt optreden tot de taak van de normale politie behoort en rij vinden niet, dat er vrees behoeft te bestaan voor een boven het hoofd groeien van de problemen voor de verkeersdienst Als antwoord op de gestelde vragen, wordt in de memorie van antwoord nog meegedeeld, dat van januari tot 6 oktober 103 processen-ver baal werden opgemaakt voor het laten loslopen van honden; 21 voor het depo neren van vuil en. papier op straat en één voor bevuiling van de straat door een hond, De vorming van een beroepskem. by de brandweer kon door schaarste aan bekwa me beroepsmensen niet zo vlug geschieden als gehoopt was, maar niet alleen is au een beroepsbrandweerofficier benoemd, maar tevens zullen, vermoedelijk per 1 ja nuari 1965, vier beroepri>randweerheden in dienst komen. B, en W. verwachten geen moeilijkheden bij de overschakeling van geheel vrijwillig naar vrijwillig met een beroepskem» Aangaande de Bescherming Bevolking wordt o.a. opgemerkt, dat door het geringe bezettingspercentage (33) van de georgani seerde zelfbescherming de oefeningen van ddt onderdeel wel eens wat moeilijkheden opleveren. De operatieve diensten, bemand met noodwaehtplichtigen, zijn. echter geheel compleet. Bij het onderwerp verkeer is uiteraard ook de verkeerstechnische oplossing voor het derde deel van het Liesveldviaduct ter sprake gekomen, maar b. en w, willen Èn de memorie van antwoord niet verder gaan dan de mededeling, dat op deze eind fase momenteel hard gestudeerd wordt. Het college hoopt de raad binnen afzienbare tijd 'het desbetreffende voorstel toe te sturen. Op de bouw van een spoorwegstation in de Westwijk zal het college beslist blijven aandringen en het aanwijzen van voor rangskruisingen wil het beperken tot ge vaarlijke en onoverzichtelijke kruisingen omdat te veel voorrangsborden ook een sterk vertragend element kunnen vormen. Overwogen wordt op meer plaatsen in de stad aanduidingen met plattegrond-skaarten te plaatsen, maar voor een verdergaande beveiliging der zebrapaden willen b. en w, een mogelijke landelijke regeling afwach ten, Het plaateen van een vaagraiL langs de "Westtaaxdseweg, ter hoogte van de alge mene begraafplaats, wijst het college van de hand, omdat zon rail levensgevaarlijk kan blijken voor bijv, fietsers, die er door bekneld kunnen raken. Voor de sanering van het Emails ur gent dbor de totstandkoming van rijksweg 20 en de ontwikkeling van Holy het verkeer op dte Westlandseweg en het kruis punt Burg. Pruissingei/Billitonlcan wordt getracht op korte termijn een oplossing te vinden. Het parkeervraagstuk wordt be zien in een park eerplan, met de studie waarvoor begonnen is. Op het kruispunt Mr. L. A. Kesperweg/ v. Hogendorplaan zijn sinds 1 januari van dit jaar 37 aanrijdingen gebeurd, waarbij drie mensen zwaar on acht licht werden gewond. In twaalf gevallen ontstond zware i in 29 gevallen lichte schade. Betreffende het aanstellen van „ver- kearebri gadiertjes'is de mening van b, en w. onveranderd afwijzend omdat zij de ge varen voor deze kinderen en de door hen geleide andere kinderen te groot achten om daarvoor de verantwooriijkhedd te kunnen dragen. B. en w. noemen het een op zichzelf aan trekkelijke gedachte de ruimten langs de le v, Leyden Qaelstraat, vrijgekomen door sloop van de panden der firma's v, d. Burg en Niemantsverdriet, als tijdelijke parkeer, gelegenheden in te richten. Het laat zïoh nL met aanzien, dat daar zeer binnenkort gebouwd gaat worden, al zijn er wel be sprekingen aan de gang. Het college vreest echter voor een averechts effect als deze parkeerterreinen zo veel, vooral groot ma terieel zouden aantrekken, cïat het verkeer ln de le v. Leyden Gaelstraat er juist nog drukker door zou worden. De doorgaande verkeersverbinding Van Beethovenslngel/Burg. Pruisslngel kan, als dat nodig is, op leder gewenst moment verbreed worden, maar B. en W. willen daarmee toch aog even wachten omdat deze verbinding sterk wordt ontlast btf doortrekking van de Matuthonweg, wat om verschillende redenen urgent Is. DRINKWATER Bij het hoofdstuk volksgezondheid wordt veel aandacht geschonken aan de kwali- teit van het drinkwater. Nadat die kwa liteit in 1963 redelijk was, is in dit jaar weer een verslechtering ingetreden door de lage waterstand op de rivieren en. met name op de Rijn. Er zijn besprekingen geweest met het doel meer inzicht te ver schaffen en de regionale samenwerking te bevoi deren en er wordt ook gewerkt aan de coördinatie van de drinkwaterbedrijven ln Zuid-Holland. De produktiébedrijven der grote gemeenten in het westen van ons land hebben samen gesproken over de toekomstige watervoorziening. Het eerst zullen echter de gevolgen blijken van. het in gebruik nemen van het nieuwe water leidingbedrijf op de Beerenplaat, dat begin 1966 met de waterleverung zal begonnen, Er zijn ook al plannen voor een verdere toe komst, wanneer Maaswater, dat van betere kwaliteit ia dan Rijnwater, uit de Biesbosch naar de Beerenplaat zal worden gepompt. Het ziet er naar uit, dat in de toekomst de drinkwatervoorziening aanzienlijk min der zorgen zal baren, maar er moet wel op gerekend worden, dat de prijs van het water door alle vereiste voorzieningen nog aanzienlijk zal stijgen. Het geneeskundig schooltoezicht, met name voor de oudere leerlingen, is nog onvoldoende doordat nog steeds geen derde schoolarts benoemd kon worden. Nu Is echter een derde schoolarts in tijde lijke dienst aangesteld, zodat B. en W. vertrouwen, dat deze afdeling in 1965 op volle toeren zal draaien. Als er een school arts in vaste dienst kan worden aange steld zal ook getracht worden een sehool- verpleegster in dienst te nemen. Voor het Holyziekenhuis is door het ministerie voorlopig een verpleegprys van. ƒ34,50 per dag goedgekeurd (klassetarie ven resp. 1% en 2 x zo hoog), al was de oorspronkelijke begroting gebaseerd op een verpleegprijs van ƒ40 bij een bezet ting in 1965 van 75%. Bij de berekening der tarieven, is uitge gaan van een onderbezetting in het zieken huis tot 1971; dit feit heeft geleid tot een verhoging der tarieven met ƒ1 per dag. Indien al voor 1971 een bezetting van 90 bereikt wordt kan liet bedrag van ƒ1 verlaagd worden. B. en W. willen er naar streven, dat de verpleegprijzen geheel worden aangepast aan de kostprijs, maar de nonnen, die de minister hanteert om die kostprijs vast te stellen zyn met altijd dezelfde als die van de administratie van bet ziekenhuis, 2odat verschillen zullen blijven bestaan, De ziekenfondsen hebben de tarieven, zoals die door de minister zijn vastgesteld, aanvaard. Of in verband met de hoge tarieven patiënten naar andere ziekenhui zen zullen gaan valt nu nog niet te zeggen. De taneven voor kraamvrouwen met zuigeling liggen, als zc niet op medisch advies zijn opgenomen, hoog. zo zeggen B, en W. in antwoord op een desbetref fende vraag; met het ziekenhuisbestuur wordt overlegd wat daaraan gedaan kan worden. Over de beheersvorm van het zieken huis hopen B, en W. de raad binnen af zienbare tijd hun zienswijze te laten weten. Over het oude ziekenhulscomplex heeft bet vollege dezer dagen een bouwkundig advies ontvangen, dat niet veel moed geeft voor een voortgezet gebruik, voor welk doel dan ook. Over deze zaak is nog geen beslissing genomen, maar wel werd be sloten de zusterhuizen weer ais woningen in te richten, B. en W. zullen de raad hiervoor een krediet vragen. De verpleeginrichting, die gevestigd wordt in de ziekenhuisvleugel van het flatgebouw voor bejaarden zal waarschijn lijk eind 1965 in gebruik genomen kunnen worden; de afdeling physische therapie, die er nu nog huist, zal vermoedelijk aan het eind van dit jaar over kunnen gaan naar het nieuwe ziekenhuis. Dank zij ijyerij? speurwerk van «le Vlaar- dingse politie zijn twee jongens van 13 en één van 12 jaar aangehouden, die In de afgelopen twee weken zich schuldig hebben gemaakt aan 15 Inbraken, Zij had- dep het hoofdzakelijk gemunt op scholen welke zij soms aan de lopende band be zochten, Niet minder dart 11 scholen ko zen zij als inbraabferrein uit en meerma len werd meubilair vernield alvorens enig geld werd aangetroffen. Na te zijn aange houden bekende zij prompt waarna bleek, dat zij ook nog in Rotterdam een inbraak hadden gepleegd. Het begon met oen serie inbraken in de Erasmusschool, de kleuterschool De Klap roos, de Prinses Irene kleuterschool en de Prinses Beatrix kleuterschool, In deze scho len werden wel vernielingen aangebracht maar werd geen geld vermist. Op zondag 11 oktober bezocht het drie tal de Da Costaschooi en de dr. H, Ba- vinekschool, beide aan de Burg. Fruissin- gei en de Marnixsohool aan de nabijgele gen Da Costastraat. In totaal werd daar voor een bedrag van f68 ontvreemd. Een week later, op zaterdag 17 oktober kozen de daders de Jan Ligthartshool als doelwit uit, de dr. H. Colijnschool, waar uit een (rode) portemonnee 30 cent werd errnist en deden de Hugo de Grootschool aan in de Curagaolaan waar wat klein geld in hun bezit kwam. De Rembrandt- school werd op donderdag 22 oktober met een bezoek vereerd waar de buit bestond ub een rol snoep. De Technische school aan. de Deltaweg kwam zaterdag jl. aan de beurt en trof het drietal een aantal postzegels aan, welke Het bestuur van de Vlaardingse Dieren bescherming heeft gisteren het B. en W- antwoord ontvangen op zijn adres van 14 augustus jl. Daarin wees het bestuur het voorstel van B. en W. van de hand, de oude boerderij Boogeudam aan de Broek- weg als nieuwe vestiging voor het Die rentehuis te bestemmen en deze als ge meentelijk huur object te betrekken. Het diende in dit adres tegenvoorstellen in, be helzend de vermelding en omschrijving van vier plaatsen in de gemeente die geschikt v Goedkeuring voor fabriek verleend Ia de Oostbrabantse gemeente Cuyk zal binnenkort een fabriek van Sprij'schout en meubelindustrie N.V. worden gebouwd. De N.V. heeft daarbij het oog laten vallen op tien hectare industrieterrein. Het ligt in de bedoeling van de directie van de n.v. om -wanneer het gebouw gereed is, een gedeelte van de produktie van Vlaardingen naar Cuyk over te brengen. De nieuwe industrie zal aan ongeveer vijf honderd man personeel werk bieden. Het industriegebouw krijgt een grondop pervlak van ongeveer twee hectare. In middels Is de rijksgoedkeuring voor de bouw van de fabriek ontvangen. Met deze bouw denkt men over ongeveer twee jaar gereed te komen. De zendingscommissie van de Hervorm de Gemeente Vlaardingen organiseert, sa men met het Dynamo jeugdwerk een zen- dingstentoonsteliing, die van zaterdag lm. volgende week dinsdag gehouden wordt in de grote zaal bij de Bethelkerk aan de Burg. Verkade singel. Op deze expositie, die zaterdagmorgen om tien uur wordt ge opend, zullen o.a. te zien zijn een minia tuur gamelanorkest, een Arabisch evange lie, een Koran in het Nederlands, voorwer pen uit het museum voor de Suriname- zending en vele foto's. De openingstijden zijn; Zaterdag van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds; zondag van elf tot ze ven en van acht tot tien uur; maandag en dinsdag van negen tot twaalf, van twee tot vijf en van zeven tot tier» uur. Klaverjastoernooi OVD De maandag gespeelde wedstrijden in het klaverjastoernooi van OVDExelsior hebben de volgende resultaten opgeleverd: 1. OVD, 11.811 punten; 2. HVO, 11.774 pun ten; 3. Rocos Vrienden, 10,606 punten e.i 4. Brandweer, 10.349 punten. moesten worden geacht voor de stichting van een nieuw diercntefliuis, waarbij werd uitbegaan van het behoud van een eigen Dierentehuis en aangedrongen de grond in erfpacht uit te geven. Hieraan was vooraf gegaan de huur opzegging per 15 juli jl. van de gemeentelijke grond waarop het huidige Direntefhuis rond tien jaar gele den werd gebouwd en door de burgemees ter officieel geopend. ln het B. en W,-antwoord, gedateerd 23 oktober jl. wordt vermeid dat de iu het adres van het bestuur van de Vlaardingse Dierenbescherming genoemde mogelijkhe den zijn onderzocht maar dat deze geen aanvaardbare oplossing bieden. B. en W, voegen hieraan toe dat de vestiging van een Dierentehuis elders in de gemeente opnieuw In studie as genomen en zodra bet resultaat hiervan bekend is het contact met het bestuur van de Vlaardicgse Die renbescherming zal worden geopend. zij meenamen op bun rooftocht. Ook werd toen een bezoek gebracht aan de Oude Lijnbaan Vlaardingen arm de Zomerstraat maar daar vonden zij geen geld; wel wat touw. dat zij echter lieten ligeen. De postzegels bleken de jeugdige inbre kers wel te hebben getroffen want zondag begaven zij zich opnieuw naar de Techni sche School om voor de tweede keer een can Lal zegels zich toe te eigenen. Een aan steker namen zij toen tevens mee. Verder werd ingebroken m de St. Bar- haraschool aan de Seringenstraal waar f4 nerd vermist; in de Christ. Huishoud en Industrieschool aan de Van Hogendorp- l.Jan, buit f30, en in de Groen van Prin- Sterer "ULO aan de Parkweg waar met een. bedrag van f2 genoegen moest worden ge nomen. Ten slotte werd een portemonnee ln het Kolpabad gestolen. Een deel van de buit is achterhaald Terwijl in vele andere plaatsen overeen komstige ondernemingen bij gebrek aaa blijvend succes al lang zijn opgegeven, gaat de Waard in gse afdeling van de Vrouwen bond NVV voor de zestiende maal haar jaarlijkse bazaar houden, waarvan de op brengst geheel bestemd is om wat plezie rige dingen te doen. voor zieke en bejaar de NW-leden. Gok nu weer zijn de ijverige dames er in geslaagd een grote hoeveelheid bijeen te brengen van al hetgeen nu eenmaal voor het organiseren van een bazaar on misbaar is en bovendien hebben zij zich verzekerd van de medewerking van een aantal leden van „Jonge Strijd". Medewerking gaven ook de schenkers van de vele levensmiddelen en huishoude lijke artikelen, die verkocht gaan worden, samen met de produkten der nijvere hand werksters, die dit jaar meer gezocht heb ben in de kleinere artikelen als poppenkle. ren ed., in plaats van rfe in grote en dus dure stukken. De bazaar wordt na tuurlijk gecomplementeerd door de gebrui kelijke attracties, als daar zijn het rad van avontuur en het bekende ..namenbord". De bazaar wordt gehouden op 6 en 7 novem ber, d.w.z. volgende week vrijdag en za terdag. Vrijdagavond, half acht verricht de heer J, F. H. Ranshuysen, voorzitter van de plaatselijke afdeling van de Algemene Bedrijfsgroepencentrale, de officiële ope ning, waarna tot tien uur het publiek wél- kom is. Zaterdag zijn de openingsuren van twee tot zes en van zeven tot tien uur. Ongeveer 300 bejaarden hopen van harte, dat deze bazaar tenminste éven goed zal slagen als voorgaande jaren het geval was. Het tweede herenteam van Basket Boys speelde zijn eerste competitiewedstrijd in dit seizoen tegen BHC 2 en de tweetjes be haalden ln deze ontmoeting een ruime en dik verdiende overwinning (27-12), Voor de rust konden de tegeos tenders het nog aar dig bijhouden, zoals hl ijkt het de ruststand (1410). De tweede helft was echter hele maal voor Basket Boys, dat met aardig op gezette aanvallen en goede schoten een vei lige voorsprong opbouwde. In de verdedi ging blonk W. Born uit, terwijl H. van Roon e«a B. Berkhout voor de meeste punten zorg. den. De grotendeels uit jeugdige speelsters be staande damesploeg speelde tegen het ge routineerde Blue Birds 2. In deze wedstrijd opende Marjan Bom al meteen de score met een prachtig afstandsschot, maar Blue Birds had al spoedig een antwoord en de strijd verliep verder bijzonder spannend. Geen der ploegen slaagde er in een beslis sende vorsprong te nemen en bij de rust De "Vlaardingse Jeugdgemeenschap orga niseert, in samenwerking met de afdeling Vlaardingen van de Nederlandse vereni ging De Verzamelaar, een ruilmiddag voor de lagere schooljeugd en deze ruilmiddag wordt donderdag van twee uur tot half vijf gehouden in zaal Excelsior, Öostbavenkade 10. Op deze middag in de herfstvakantie kunnen de jongelui alle mogelijke en onmogelijke zaken met elkaar ruilen, zoals b.v, speldjes, munten, prentbriefkaar ten, suikerzakjes, bierviltjes en nog vele andere. Een overzicht van het scheepvaartverkeer ln Vlaardingse havens gedurende liet derde kwartaal van Ï964 laat zien, dat In die periode het aantal zeeschepen kleiner was dan in de overeenkomstige periode van 1963, maar dat de gezamenlijke tonnen maat groter werd. in totaal deden 462 zeeschepen met een inhoud van 3.702.530 m3 (bruto) Vlaardingse havens aan tegen 490 met 3.479.222 in het derde kwartaal van 1963. De verdeling over verschillende havens en meerplaatsen was als volgt: N.V. Havenbedrijf „Vlaardingen-Oost" 212 (222) 2.611.610 (2.078.749) N.V. Nieuwe Matex 77 93) 882.936 (1.185.219 Shell Nederland Raffinaderij N.V., (Inst. Vlaardingen) 35 40) 69.205 70.365) Eerste Nederl. Goöp. Kunstmestfabr23 33) 25.236 38.209) N.V, van Neerbos' Industrie- en. Handelmaatschappij 1 (—2) 507 2.232) Gemeentelijke havens114 (100) 113.036 104.448) BINNENVAART Het aantal binnenschepen, dat in de verslagperiode Vlaardingen aandeed was groter dan in 1963 5.327 tegen 4.788 en ook het gezamenlijke draagvermogen groeide belangrijk 3.377.462 tegen 2.594.067 ton. Hier was de verdeling; N.V. Havenbedrijf „Vlaardin gen-Oost"1.203 828) 1.89o.lll (1.198.952) N.V. Nieuwe Matex749 709> 291.506 305.967) Shell Nederl. Raffinaderij N.V. (Inst. Vlaardingen) 1.151 (1.113) 560.535 452.942) Eerste Nederl. CoÖp. Kunstmestfabr.499 41G> 244.948 192.889) N.V. Lever's Zeep Maatschappij 14 18) 6.598 7,790) N.V. v. Neerbos* Industrie- en Handelmaatschappij 135 128) 52.539 60,022) Gemeentelijke havens1.576 tl 582) 326.225 376 405) hadden, onze stadgenoten een 1110 achter stand. Kort voor het einde was het nog 1717, maar toen had topscorer Marijke Kort opnieuw succes, waarmee zij een zwaarbevochten 1917 overwinning be werkstelligde, die overigens toch wel ver diend genoemd mag worden. Het bestuur van Basket Boys is er in ge slaagd een trainer voor de woensdagavond aan te stellen. Belangstellenden zijn op die avond van harte welkom in de turnzaal van de Dr, H. Colijnschool aan de Huygens- straat De dames oefenen van acht uur tot kwart voor negen; de heren van kwart voor negen tot kwart voor elf, Bij de afdeling West Rayon A van de Nederlandse Bond van zaterdagvliegers zijn de Kampioenschappen in het seizoen 1964 als volgt aepaald: Vitessevluchten: 1 A. Rietveld (Zuider- post) Rotterdam 15103 pst; 2 W. H. van Mourik (HTjerg) Rotterdam 14697 pnt; 3 P. Boudesteyn Capelle aan den IJssel 34a72 pnt.4 A. van der Spoel Ridderkerk 14203 pnt.; 5 C. Plaïsier Ridderkerk 13968 pnt.: 6 A. Koedood Barendreeht 13556 pnt; 7 C. Vuik en zn. Capelle aan den IJssel 12776 pnt.; 8 PI. van Vugt Barendrecht 12587 pnt.; 9 H. L. Lookers Ridderkerk 12011 pol.: 10 G. ter Maten sr. Capedie aan den IJssel 11525 pot. Rondvluchten; D. Vlasblom Ridderkerk 7578 pnt.; 2 W. H. van Mourik (H'berg) Rotterdam 7156 pnt.; 3 C, Plaisier Ridder kerk 8509 pnt.; 4 J. Corndisse Capelle aan den IJsseL 0276 pnt.; 5 P. van Vugt Baren- drecht 6229 pnt; 6 G» ter Maten Capelle aan de IJssel 6069 pnt; 7 Wingelaar-Hokke Ridderkerk 5631 pnt; 8 C, Vuik Capelle aan den IJssel 5291 pnt.; 9 P Boudesteyn Capelle aan de IJssel 5127 pnt.; 10 A. Riet veld (Zuiderpost) Rotterdam 4994 pnt Jonge Duiven: I L. Rook Capelle aan den IJssel 9178 pnt; 2 T. Lagerwaard Capel le aan de IJssel 0175 pnt; 3 H J Looker* Ridderkerk 9153 pnt; 4 C Plaisier Ridder kerk 8948 pnt.; 5 J. van Deventer Capelle aan den IJssel 8451 pnt.; 6 Wingelaar-Hok ke Ridderkerk 7591 pnt7 C. Vuik en 2n. Capelle aao de IJssel 7415 pnt.; 8 C» Rob- fa emond (Reisduif) 's-Gravendeel 7388 pnt.; fl ,j, Cornelisse Capelle aan den IJssel/J8S ppl.; 10 G. ter Maten sr. Capelle aan den IJssel 6924. Kampioenschappen Generaal; i C. Plai sier Ridderkerk 29425 pnt; 2 W. H. van Mounk (H'berg) Rotterdam 28094 pnt.; 2 A. van der Spoei Ridderkerk 15579 pnt 4 C. Vuik en 7.n Capelle aan den Ussei ?o472 pnt.; PL van Vugt Barendrecht 25459 pnt: 6 A. Rietveld (Euiderjpost) Rot terdam 25455 pnt7 P, Boudesteyn Ca pelle aan de IJssel 25044 pnt.; 8 H. J. Lookers Ridderkerk 24770 pnt.; 9 G. ter M-ten sr. Capelle aan den IJssel 24318pnt; 17 L. Rook Capelle aan den IJssel 24393 pnt. De Kampioensduu gewonnen door C. Vuik en zn Capelle aan den ïlssel met 10-maal prijs. (Holt '61-971.186). I In concours stonden in totaal 2t 818 dui ven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1