ROTTERDAM NIEUWSBLAD Gelijkspel VFC tegen LFC kostte veel moeite Zwaluwen trad kwartier te laat tegen SSC '55 aan staat m teken van opgravingen Geen enkele zege, maar slechts 1 nederlaag ook Kapelaan en drie predikanten herdachten Kerkhervorming Gewijzigde route van hus 43 en 56 Jaarvergadering TSB-seïiutterij bleef in gebreke tegen De Lier Nieuws uit Poortugaal Ger. Kerk herdacht kerkhervorming De Hollandiaan stelde teleur tegen Bolnes Meer belangstelling voor gemeenscbapszang Schiedam organiseert nat. kamp. hoofdklas Geen belangstelling voor Maltha Raket ZONDAGVOETBAL Fortuna steeg weer een sport 99Net echte mensen" van „Faria" in de Stadsgehoorzaal G. L. ELLIS u-u Agenda het antwoord op de hoogste televisie-eisen BOOGAARD - SCHIEDAMSEWEG 41 KONINKLIJKE OLLANDIA flinke mannen zuivelvakman hoUandia Btwldateo toehap m ftedaetie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstraat J T«!. 3229 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD. bdHütiXtLNK VLAARDINGEN: KLACHTEN OVER BEZORGING TELEFOON 6537 INSULINDESJNGEL 33 18.30 TOT 19.30 OUR; Ondanks ecu groot velüovervricht heeft VFC ontzettend veel moeite gehad om het Leidse LFC althans te weerstaan. Erger nog, de thuisclub heeft vrijwel de gehele tweede helft tegen een achterstand aange keken, die ontstond uit een fout van Van Fessem. Pas drie minuten voor het eiu.de kwam de dikverdiende gelijkmaker, zodat de geel-zwartett hun plaats in de kopgroep konden behouden. Het niet talrijke publiek dacht in de be ginfase van de strijd een overwinning van VFC te gaan zien. De Sportparkers gaven al direct de toon aan en hot xvachten was op de man, die de vele goed opgezette aan vallen zou afwerken. Helaas kwam deze man niet, want noch Van der Meer, noch Harm van Hees bleken het ware schot in de benen te hebben. De zo goed begonnen voorhoede zakte daarom na een minuut of twintig weg en de Leidse defensie, die in het begin niet al te hecht leek, kon zich herstellen. Aanvallend echter hadden da gasten niet veel te vertellen tegen de goed-sluitende VFC-defeusie, waarin vooral Vleugel en Arïe van der Lee zich ond-ersceidden. Zodoende werd het een doelpuntloze eerste helft met wem>g hoog tepunten. De tweede helft had een sensationeel be gin. Al na vier minuten speelde Van Fes sem de bal te zacht terug op zijn doelman en dit was voor de snelle Leidse mïdvöor Heijmans de kans om zich tussen de twee VFC-ers te wringen. Woudstra deed njg wanhopige pogingen de situatie te redden, maar via zijn lichaam verdween, het leer tegen de touwen (0—1). Verdiend was deze voorsprong beslist niet, maar het was wel een. welkome rug gesteun voor de hard spelende Leidenaren. VFC gaf de strijd niet op en zelfs de bei de achterspelers Van der Hoek en Van Fessem trokken mee ten aanval. Slechts ten koste van vele wilde trappen, die de bal meestentijds over de zijlijn deden ver- dwijnen kon LFC de voorsprong behouden en naarmate de tijd verstreek leek het er op, dat de fout van Van. Fessem wel eens een zeer kostbare zou worden. Maar het was dezelfde Van Fessem, die drie minu ten voor het einde als de meest gelukkige man naar de middenstip kon terugkeren. Bij een van de aanvallen ontstond een scrimmage voor het doel van doelman Dor. Hoedt en. via vele lichamen, maar het laatst via dat van Van Fessem huppelde de bal over de Leidse doellijn, 11. Meer zat er echter niet in. De kansen, die eer der waren gemist door de Vlaardingse*aan_ vallers kwamen niet terug en met een li gelijkspel moest VFC genoegen nemen, Misschien dat de komst van. de nieuwe aanwinst, F. Smit van Noordster, de schot vaardigheid in de geel-zwarte voorhoede kan vergroten. Want alleen dan zullen on ze stadgenoten nog een woordje mee kun nen spreken in de strijd om de hoogste plaats. Door afsluiting Van Hogendorpiaan Een. afsluiting van de Van Hogendorp iaan in Viaardmgen noopt de RET de autobuslijnen 43 en 56 met ingang van maandagmorgen 2 november een andere route te geven. De wagens op weg naar Schiedam (Broersvest) en Viaardingen (Station) rijden dan de bestaande route tot acm de Rotterdamseweg, draalen daar naar rechts en gaan via Plein 1940, de Schiedamsedijk, de Mr. L. A. Kesperweg naar het Station Viaardingen Oost en. de oude route. Terug nemen de wagens de zelfde weg. De halte Van Hogendorpiaan bij de Van der Duvn van Maasdam!aan wordt tijdelijk opgeheven. De halte Van Hogendorpiaan vóór de Rotterdamseweg, die wordt aangedaan door de hussen die op weg zijn naar Schiedam en Viaardin gen Slation wnpht tijdelijk verplaatst naar de Van Hogendorpiaan voorbij de Rotter damseweg Deze veranderingen gaan maandagmor gen om 9 uur in en zullen, pim vier we ken. duren. De afdeling Viaardingen van de Kon Ned. Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde heeft tegen woensdagavond acht uur een jaarvergadering uitge schreven, die gehouden wordt in het R.K Verenigingsgebouw aan de Markgraaf laan Op deze vergadering komt o a een be stuursverkiez.ng aan de orde, aftredens zijn de heren M. Don (voorzitter), D. Ok ker en P, Kor na at, waarvan de eerste twee zich niet herkiesbaar stellen. Het be stuur stelt voor de heer Kornaat tot voor zitter te benoemen en beveelt voor ver kiezing verder aan de heren Don uit Maas land en Langen kamp. Na deze pauze met verloting worden er enkele films vertoond. Ir het Brabantse Sprang-Capelle, dat men ïn de buurt van Waalwijk moet ïoe- keu/beeft Zwaluwen tegen SSC '55 pas ca de rust zijn slag kunnen slaan. Wel nam Zwaluwen na een kwartier de leiding door een fantastisch mooi doelpunt van Aad Bloem, die een voorzet van Frans van Ree met het hoofd in een treffer omboog, wel ke zo hard tussen de palen vloog, als hij de bal ineens op de schoeh had geno men. Maar 8 minuten voor de rust ging deze voorsprong verloren en werd met 11 gerust. Dat was ook de juiste afspiegeling van het spclbeeld in de le helft. Wel had Zwaluwen oen betere techniek getoond, maar die werd opgeheven door het grote re Brabantse enthousiasme. Pas na de hervatting kreeg de grotere technische vaardigheid van de bezoekers de overhand. Het was opnieuw uit een kop. bal dat Zwaluwen de leiding nam. Ditmaal va<» Sjaak Simons uit'n voorzet van Frai.s van der Graaf. Dat gebeurde halverwege de 2e helft. Zes minuten voor het einde re sulteerde het betere spel van de gasten in een derde treffer. Leen de Korver lanceer, de met een. voortreffelijke dieptepas zijn aanvalsleider Aad Bloem, die een tegen stander omspeelde en keihard raak schoot. Daarmee stelde hij de zege van Zwaluwen definitief in veiligheid. De Zwaluwenploeg was een kwartier te laat op het veld ver. het In het „vooronder" van mii*-e-iu (de projec heefl burge meester mr. J_ Heu-lions zaterdagmorgen onder grote belangstelling een tentoonstel ling geopend, welke voornamelijk gewijd aan de archeologische vondsten van Viaar dingen uit de ij^rtïjd. De tentoonstelling wordt gehouden naar aanleiding van het boek „Divico", een jeugdboek van de hand van de Vlaardingse schrijfster mevrouw T, Vos-Dahmen VOO BuChbolz, lid van de Archeologische werkgroep „Helinium" Vlaardingse boekverkopers zagen in het verschijnen van het roek van mevrouw Vos een unieke gelegenheid om daarmee tevens de kinderboekenweek 1964 in te wijden, te meer omdat de historie van Viaardingen in het boek aan de orde KOn.t Mr. Heusdens vond het verheugend, dat Visserij- de activiteiten van de organisatoren zich hadden uitgebreid- Het komt de culturele ontwikkeling van de jeugd ten goede en dat achtte hij van groot oelang Van met minder belang achtte de burgemeester het feit, dat de Vlaardingse jeugd zelf de éta lages mocht inrichten van de vilt Vlaar dingse boekverkopers. Bovendien is het zo, dai leerlingen van de derde tot en mei de zesde klassen van de lagere scholen de etalages beoordelen met als wisselprijs vooi de bet ingerichte etalage de Boeken- beker. De anders zo schotlustige voorhoede van TSB heeft er in de thuiswedstrijd tegen De Lier niet veel van terecht gebracht. Slecnts een doelpunt was het resultaat van ander half uur goed voetbal en dat was tegen De Lier niet voldoende, want ook aan die kant zorgde men voor een treffer. Voor de vele belangstellenden was het ten aantrekklijkc wedstrijd, die een technisch uitstekend TSB te zien gaf tegen een goed partij gevend De Lier. In het begin had TSB een over wicht en de gasten moesten de verdediging al snel versterken oon van den Berg en de zijnen het scoren te beletten. Toch kon men niet verhinderen, dat van der Linden in de 26e minuut, zijn ploeg de leiding gaf uit een pass van Warrebout. I0. Maar hoe goed de aanvallen daarna ook van opzet waren, tot een tweede doel punt zouden de Shell-mannen niet komen. Schuld daaraan was de voorhoede, die verzuimde te schieten. Gevaarlijke situa ties waren er voldoende voor het Lierse doel, m3ar daar bleef het bij. Aan de an dere kant had de driemansvoorhoede het moeilijk tegen de goed sluitende TSB-de- fensie, waarin vooral linksachter Naaktge boren op de voorgrond trad. Het bleef dor. ook bij vele verre schoten, waarmee van Noordenne geen moeite had. ïn de tweede helft zorgden de gasten voor een prachtige gelijkmaker. Al in de 2e minuut kopte linksbinnen Hazebroek de bal op schitterende wijze langs Van Noor denne, 1—1, waarmee de strijd weer vol komen open was. Beide teams hebben daarna verwoede pogingen gedaan de vol le winst binnen te halen. TSB met technisch beter spel en De Lier via zijn schietgrage middenvoor. Maar alle pogingen laaiden, zodat een 11 stand het scorebord sierde, toen de arbiter voor het laatst floot, Ir. het museum ruikt .men iets van het avontuur en. omdat jeugd **u avontuur nu eenmaal bij elkaar horen, vond rar. Heus- dens de plaats van de tentoonstelling ge lukkig gekozen. Uiteraard gaat het er om, dat het Vlaardingse publiek naar het mu seum komt om de boekententoonstelling m ogenschouw te nemen, maar de burge meester sprak de wens uit, dat wie eez- maal door het boek gepakt zou rijn, ook de andere gangen van. het museum zcu weten te vinden. Divico zs een kind van de ijzertijd, zo vaa 200 jaar voor Ckr, De schrijfster laat hens de avonturen van zijn tijd beleven, maakt met hem een reis door het Neder land van toen en plaatst hem geheel in de omstandigheden, zoals die iaar de huidige opvattingen toen geweest moeten zijn Me vrouw Vos heeft daarbij een dankbaar ge bruik gemaakt van haar kennis als am,'- teuz -archeologe. Mr. Heusdens kreeg uit harden, van mevrouw Vos het eerste exem plaar van Divico. Na de toespraak van de burgemeester werd een aantal dia's vertoond, die allen verband hielden met de in Viaardingen verrichte opgravingen en. daarop kwamen verscheidene versieringsmotieven voor zo- ais die in Divico worden oeschreven. Dc heer J. M. den Draak, die namens de Vlaardingse boekverkopers de tentoon stelling had ingeleid zei, dat men zeer ver heugd was over de plaats van de tentoon stelling Hij betuigde zijn erkentelijkheid aan de Vlaardingse afdeling van AVRO's Jcugdomroep ,,Mignon", die de technische verzorging van de diavertoning verzorgt. Verder worden archeologische vondsten in het museum geëxposeerd. Sparen, In oktober werden op het postkantoor te Poortugaal 196 handelingen verricht voor de Rijkspostspaarbank. Daar bij werd ingelegd 29.339,55 en terugbe taald 24.870,36. Collecte, De collecte voor de Nationale Reclassering heeft in Poortugaal opge bracht 392,26. schenen. Onderweg had de chauffeur van de bus een jongetje aangereden, dat geluk kig niet ernstig werd verwond, maar welk voorval wel veel oponthoud gaf. Door 2ieh in de bus te verkleden konden de spelers bij aankomst onmiddellijk het veld betre den, waardoor de vertraging tot een kwar tier beperkt kon worden. Zwaluwen moest het nog steeds zonder Piet Hoogerboord stellen, die wellicht in de volgende wed strijd =aL kunnen worden opgesteld. Ook Jo Don ontbrak. Hij werd uitstekend ver vangen door Van Druten. Als rechtsbuiten stond H. van Genderen voor Bert van. Veen opgesteld. Deze laatste was kort voor af loop van de wedstrijd GWVZwaluwen met een tegenstander naar de kleedkamer verwezen. Hierop is nu een schorsing van 5 wedstrijden gevolgd, zodat Zwaluwen het nog 4 wedstrijden zonder Van Veen zal moeten doen. Ir. de kerk van de Gereformeerde Ge meente aan het Westnieuwland heeft deze gemeente in samenwerking met de Chïjs- telijk Gereformeerde Kerk de kerkhervor ming gezamenlijk herdacht. Ds. M. C. Tanls, chr- gerei predikant Barendrecht sprak over het onderwerp „Luther en de Heilszekerheid- Ds. L. Hulsman, predikant aan de gerei, gemeente te Viaardingen, sprak in het tweede gedeelte van de dienst over: „Lu ther en de Heilsverkondigïng" De zangver enigingen „Euphonia" en Ethan" verleen den medewerking aan de herdenking van de kerkhervorming, waarbij z;j onder meer het Luüherlied zongen- Zonder doelman Jungblut, waarvoor De Herder meespeelde, heeft De Hollandiaan in zijn thuiswedstrijd tegen Bolnes met 3—2 het onderspit moeten delven. Wel wa ren de melkmannen technisch beter dan hun tegenstanders, maar de zo nodige doelpunten bleven uit. Wol scoorde Jansen na 17 minuten de openingstreffer, maar nog voor de thee maakte de Bolnes- buiten er 1—1 van, In de tweede helft liepen de gasten door dezelfde speler uit tot 13, voordat de thuisclub weer wat terug kon doen. Het was Van Uperen, die 9 minuten voor het einde de stand op 2—3 bepaalde. Meer zat er echter niet in, zodat de HoHandianeu hun supporters wei heel erg teleurstelden. MAANDAG 2 NOVEMBER 1964 Het ga-at weer de goede kant uit met het aantal bezoekers, dat deelneemt aan d« gemeenschapszang In de Grote Kerk. 2a- lerds waren er minstens vierhonderd mannen, vrouwen en kinderen in het ge bouw, die er allen aan bijdroegen, dat het een goede bijeenkomst werd. Mede in verband met de herdenking van de kerkhervorming werden vier coupletten gezongen van gezang 97: Een vaste burcht i3 onze God, Het orgel werd bespeeld door de heer A. Zoutendijk, organist van de ge reformeerde gemeente aan het Westnieuw land. Als tussenspel gaf hij een mooie ver tolking van Gavotte van Wesley. De heer J. Thurmer deelde mee, dat het bedrag voor de restauratie van de Grote Kerk inmiddels de f 11.000 Is over schreden. Het was de heer Thurmer nog niet bekend wanneer de NCRV-televisie de opnamen van het zingen in de Grote Kerk op 17 oktober 2ai uitzenden, maar wel had hij inmiddels vernomen, dat de opnamen buitengewoon geslaagd waren en dat daar mee zeker wel een vol uur mee gevuld zou kunnen worden. Het is de bedoeling dat er een 15-minuten-uiUendlng aan zal worden gewijd. Na afloop van de bijeenkomst konden 40 personen worden verblijd met een bloe menhulde. cT" Het district Schiedam organiseert van 28 ton, 39 mei 1965 het nationale kam pioenschap hoofdklasse van de Ned. Biljart bond. Daaraan gaat het gewestelijk kam pioenschap van het gewest Het Westen van 23 t.m. 25 april vooraf, georganiseerd door het district de Bollenstreek. Verdere ge westelijke kampioenschappen gewest Het Westen: le klas van 2 t,m. 4 april door district Delft; 2e klas van 4 t.m. 7 maart 1964 door het district Den Haag; 3e klas van 12 tm. 14 februari 1965 door het district Rotterdam; 4e klas van 8 hm. 10 Januari 1965 door het district Krimpeiier- waard: 5e klas van 20 t.m. 23 november 1964 door het district Veen- en Rijnstreek. Ondanks do maatregel voor de inschrij ving voor het bïljarttoemooi om de Maltha Raket, het minimum moyenne terug te brengen van. 6,- lot 4.60, zijn voor dit toernooi slechts 2 inschrijvingen binnen gekomen, wat voor de wedstrijdleiding uiteraard aanleiding is geweest dit toer nooi van het programma te schrappen Deze geringe belangstelling bevreemdt de wedstrijdleiding ten zeerste, gelet op de klacht van. topspelers in het district Schie dam, dat er voor hen te wéinig wedstrij den worden georganiseerd-. Geen enkele zege van onze vier Vlaar dingse zondagclubs. Drie geiyke spelen en een nederlaag. De laatste viel, waar die het minst werd verwacht. De Hollandiaan ontgoochelde ztfn aanhang door een 2—3 nederlaag op eigen veld tegen het toch niet zo best op de ranglijst geklasseerde Bolnes. Des te verdienstelijker waren de puntenverdelingen van Fortuna en WEK. Dc 2—3 van Fortuna bfl SW en de 1—1 \*an WIK tegen leider Tonegido waren betere resultaten dan verwacht mochten worden. En ook VFC kwam thuis tegen LFC met 1—1 niet slecht uit de bus. For tuna steeg weer een sport op de ranglijst van de 2e divisie B ten koste van HDVS en vergrootte zijn voorsprong op het on derste drietal 't Gooi, HVC en Longa tot 2 punten. Zondag wacht Fortuna de thuiswedstrijd tegen het op de 4e plaats staande Itoda JC. VFC NOG STEEDS IN DE RUNNING De 11 puntenverdeling tegen LFC deed VFC weer een plaatsje verder op de rang lijst zakken, doch alleen door een minder goed doelsaldo. Leider Quick en no. 3 Lug-; dun urn deelden met 3—3 eveneens de pun ten. Gouda en Roodenburg profiteerden van deze twee gelijke spelen. Gouda, dat met 10 van Blauw Zwart won, nam door een beter doelsaldo de leiding van Quick over en Roodenburg, dat uit met 0—1 de baas bleef over Celeritas, klom van de 6e naar de 3e plaats. De spanning in 2A van West II is zowel boven- als onderaan de ranglijst te snijden, zoals de huidige stand laat zien: DRIEMAAL 1—1 Ondanks het zeer verdienstelijke gelijke spel van WIK tegen leider Tonegido, waar door deze zijn le verliespunt opliep, zakta WIK in 4C een plaatsje, waarbij het werd gepasseerd door Te Werve, dat met 3—i van ASC won. Toch heeft WIK slechts 2 verliespunten meer dan Duindorp SV, dat uit tegen de Ooievaars niet verder dan 1—1 kwam en daardoor van de misstap van Tonegido geen gebruik maakte om de lei ding over te nemen. Wassenaar zorgde thuis tegen GSC voor het derde 11 gelüke spel in deze afdeling en Fep daardoor evenmin op Tonegido in. DSO kwam door een 3—2 zege op Gr. W, Il/Vac. met WIK gelijk. Stand in 4C: Tonegido Duindorp SV Wassenaar De Ooievaars Te Werve GSC WIK DEO Oranje Groen Gr.W.n/Vac. Programma 4 voor 18—5 13-U 12—19 14—9 7-5 9-11 7—7 6-7 7-8 9-21 4—12 Gouda 7 5 0 2 10 9—2 Quick 7 4 2 l 10 13—8 Roodenburg 7 4 1 2 9 14—7 Lugdunum 7 4 1 2 9 21—14 VFC 7 3 3 1 3 11—9 LFC 7 3 3 1 9 10—9 ODS 7 1 4 2 6 10—13 Westlandia 7 2 2 3 6 9—17 Blauw Zwart 7 2 1 4 5 11—14 Celeritas 6 1 1 4 3 5—7 Velo fi 1 1 4 3 12—19 DCL 7 1 1 5 3 9—14 Programma voor zondag: Roodenburg— VFC. QuickWestlandia, Velo—Gouda. LugdunumCeleritas, LFCODS, Blauw ZwartDCL. 3tr it gaande van de gedachte dat de grote hervormer Maarten Luther het gesprek zocht en is blijven zoeken met de Rooms Katholieke Kerk, werd vrijdagavond in de Grote Kerk in het kader van de herdenking van de kerkhervorming een gesprek ge voerd waarin getracht werd de Reformatie te waarderen. Gesprekspartners waren kapelaan J. N. van Rossum, ds. H, J. Kou- venhoven, geref. predikant, ds. G, Bies- broek, hervormd predikant en d3. A. J. Hoorn, hervormd predikant, die dé lei ding had. Kapelaan Van Rossum opende het ge sprek met een. en ander te verteEen over de achtergrond van de hervorming, het voorspel, de houding van de twee pausen en de toestanden in de kerk voor en in de tijd van het optreden van Luther Calvijn. Ds. Kouwenhoven sprak allereerst over de vraag hoe Jezus Christus binnen de kerk gestalte moet krijgen. Hij noemde het een verrassing dat momenteel in de r.k. kerk als het ware geschreeuwd wordt om een kerk, die de Heer van de Kerk niet in de weg staat. Zijn gang te gaan, Zijn gang naar de harten van de mensen De predikant kon niet goed zeggen in hoe verre het tweede Vaticaans concRie dui delijk tegemoet komt aan de vele vragen, die blijkbaar leven in de harten van niet weinig rooms-katholeken. Ls. Biesbroek die sprak over Rome en de F cformatie zei dat 't tweede Vaticaan se concilie bij vele reformatorische chris tenen grote verwachtingen heeft gewekt Het ziet er naar uit, dat *fc concilie een zaak van historische betekenis kan 2ijn en In een toelichting op het programma van de Toneel- en Letterlievende Vereniging „Varia" spreekt de regisseur de hoop uit, dat de toeschouwers na afloop van. liet toneelspel, dat gisteravond in de Stads gehoorzaal op de planken werd gezet, zouden zeggen: ,,Het waren net echte Jannen" en „Net echte mensen". Welnu Charles de MenthonBake kon met recht trots zijn op zijn acht spelers om het niveau dat zij gisteravond met hun spel wisten te bereiken. Want de matrozen en. officieren uit „Meeuwen boven Sorrento" van Hugh Hastings waren inderdaad „echte Jannen" geworden en vooral Dries van Roon en Cces Wapenaar respectievelijk als Turner en. Badger waren zelfs „echte mensen". We hebben zoveel temeer respect voor de manier waarop „Varia" gisteravond ge speeld heeft, omdat „Meeuwen boven Sorrento" zeker geen gemakkelijk toneel spel is. Daarbij komt, dat men het met deze opvoering op moest nemen tegen vertolkin gen van het beroepstoneel waar namen als Gijsbert Tersteegh, Kees Brusse en. Cor Ruijs niet vreemd zijn. Het is een grote opgave voor amateurs om een toneelspel met negen mannenrollen op het podium te brengen, zodanig dat het een zeer talrijk publiek tot het eind toe blijft boeien. Van die taak hebben alle spelers zich uitstekend gekweten. Gesteund door een spitse tekst, waarin een dialec tische uitspraak niet stoorde en een goed geregisseerde mise cn scène kwamen de spelers stuk voor stuk tot goed werk. Dries van Roon als Turner alias Lofty gaf blijk van een groot akteertalent. Hij beweegt zich zeer natuurlijk over het toneel cn weet zich. zo in. 2ija rol in te leven dat zelfs noodzakelijke stemverheffingen niet geforceerd aan doen. Kar de Buck als sergeant Herbert gaf een goede typering van wat ons als bééld van een tyrannieke leger-officier voor de geest staat. Menselijk was ook de com mandant» luitenant Redmond, gespeeld door Joop Wijlacker. Verder speelden mee: Ger Brussaardals luitenant Granger, Henk de Buck als Sims, Piet de Buck als Haggis, Charles de Men- thon-Bake als Hudson en Wkn van der Baars als Sparks. Na afloop van deze zeer geslaagde toneel avond kon xnen een dansje maken in de Harmonie waar de muziek werd verzorgd door de Ballroom Specials oj.v. H. Vrijen- hoek. en in de wandelgangen van de stads gehoorzaal waar Rudi Pieters voor piano muziek zorgde. ADA MEKES. TIJDELIJK vanaf 3 november particulier spreekuur In het Holy-zleken- huls 3e verdieping Noord. Spreekuren dagelijks van 13- 14 uur behaSve vrijdag en za terdag. dat de doorwerking van de genomen be sluiten op de duur het gezicht van. de r.k. kerk kan veranderen, etgeen. er stellig toe kan bijdragen, dat er een betere om gang en een beter contact kan plaatsvin den. Hij stelde, dat Rome en de Reforma tie zich beide hebben te stellen onder de norm en de kritiek van de Heilige Schrift. Gespreksleider ds. Hoorn meende dat men zich met Rome (als Rome dat zou wil, len en kunnen), onder de kritiek van Gods verlossende woord zouden kunnen en moe ten stellen. Een kritiek, welke ds. Bies- Biesbroek formuleerde ten aanzien van de r.k. kerk. Kapelaan Van Rossum zei ten slotte nog lets over de houding van de r.k. kerk tegen over de andere kerken en over de jongste verschuivingen in die houding. Ten slotte sprak ds. Hoorn de wens uit, dat men elkaar zou blijven vasthouden in het gesprek van de avond. Na een gemeen schappelijk gebed voor de eenheid der Kerk, besloten met het Onze Vader, werd de goed bezochte bijeenkomst besloten met samenzang van gezang 149, Grote God, wij loven U. Bepaald jammer was het, dat op ver scheidene plaatsen in het gebouw het ge sprek niet kon worden gevolgd. Hetgeen wellicht voorkomen had kunnen worden als de toespraken van de kansel af hadden: plaatsgevonden. zondag: GSC—WïK, TonegidoDEO, Duin dorp SVWassenaar, Gr.W.Ü/Vac.—Te Werve, ASC—Oranje Groen. FSV PRETORIA KNAPTE ZIJN DOELSALDO OP Helaas is de 4—3 zege. die de Hollandiaan in zijn laatste thuiswedstrijd tegen hekke- sluiter Groen Witten uit het vuur sleepte geen. waarschuwing geweest, de te trage defensie met een mannetje extra te ver sterken, zoals we hadeen aanbevolen. Nu moesten thuis 3 doelpunten worden geïncas seerd van Bolnes, dat in zyn 4 voorgaande wedstrijden tot slechts 6 treffers was ge komen. En ditmaal betekende dit een 2—3 nederlaag. En tevens de verwisseling van de leiderspositie voor de 3e plaats. FSV Pretoria won. maar liefst met 90 van Groen Witten, terwijl The Rising Hope met 50 NEC tot zijn slachtoffer maakte Beide clubs passeerden de rood witten, ter wijl Aeolus naast hen kwam via een fraaie 2i zege op DRZ. Eurosport bleef nog achter hen, doordat het niet speelde. Voor lopig is het nog een groot gedrang om de leiderspositie. De krachten lopen in 1B weinig uiteen, met uitzondering van Groen Witten en NEC, die uit d& toon vallen. Stand: FSV Pretoria 3 4 0 1 8 16-3 The Rising Hope 5 2 2 1 6 10-5 De Hollandiaan 5 3 0 2 6 12-7 Aeolus 5 3 0 2 6 11-8 Eurosport 4 2 1 1 5 5—4 Bolnes 5 2 1 2 S 9-9 Puttershoek- 4 1 2 1 4 7-4 DRZ 5 1 2 2 4 NRC 5 1 1 3 3 4—13 Groen "Witten 5 0 1 4 I 7-26 Programma voor zondag: FSV Pretoria- De Hollandiaan, EurosportPuttershoek, The Rising HopeBolnes, NRC—DRZ, Groen Witten—Aeolus. MAANDAG Bethelkerk, 9—12, 25 en 7—10 uur. Zendings- tentoon stelling. Excelsior, 8 uur, Ktaverjastoernooi Excelsior OVD. Excelsior, 7.1S uur, Eullbeurs „De Verzame laar". Luxor, B uur, Gods Geuzen. (14 jr.). DINSDAG Bethelkerk, 12, 2—5 en 7—20 hut, Zendlngs- tentoonsteliing. Arminiuszaal, 10—12, 2—5 en 7—9 uur, Najaars- verkoping Naai- en handv/erkver. Remonstr. Geref. Gemeente. Harmonie, 8 uur, Vlaard. Scheidsrechtersver. spreker L. Horn. Harmonie, 6 uur. Studiekring Viaardingen; spreker A. ilabells over „Expeditie IJsland-'. Lux or, 8 uur, Gods Geuzen <14 jr). Stadsgehoorzaal, B uur. Yeah, yeah, yeah, (ai.) Geopend: apotheek Bot, Billitonlaan 66, tel. 4729. 3 novembez Afnemende mam Zon op 7.3B uur, onder 17.09 uur Maan op 6.10 uur, onder 17.13 uur Hoodfdealer voor Viaardingen en omstreken Fabrieken van Melkprodukcen en V. ^middelen N.V. Voer het verrichten van diverse afwisselende werkzaamheden op de afdeling Melkinrichting zoeken wij nog enkele Leeftijd: vanaf 18 jaar. De betreffende werkzaamheden worden deels in dagdienst, deels ïn nacht- of vroege dienst verricht. Voor aktieve werknemers bestaat de gelegenheid om In de praktijk en door het volgen van een mondelinge cursus te worden opgeleid tot Sollicitaties {en/of Inlichtingen over de gunstige arbeidsvoor- waarden) bij de afdeling Personeelszaken, Oosthavenkade 39, Viaardingen (tel. 01898 - 2941). Dagelijks tussen 8.30.17.30 uur dinsdagavonden tussen 19.00 - 20.00 vur. W

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 2