HDTTERDAMSCH flEÜWfflAD PW Huldiging bij afscheid van koster II. Lansbergen De Broersvest kreeg een geheel ander aanzien Grote deelneming bi] de Postduivententoonstelling De Schiedammers leverden dit weekend aantrekkelijk spel Bouw clubhuis HBSS en ODI thans begonnen FAMILIEBERICHTEN Uit het politierapport AT O AAR. ANNÉER. Burgerlijke stand palissandfer eetkamers J Ml Sinterklaasfeest voor gerepatrieerden Kantine- inbraken thans opgelost HANDBAL RUW SPEL Nieuw raadhuis voor Maassluis Afscheid van jeugdkorps NLS te Klaaswaal Dronken auto bestuurder reed wielrijder dood Sinterklaassurprise van Brandwaarborg Mij. DAMES Mevr. W. v. d. Burg KOTTERDAMSCr; NIEUWSBLAD MAANDAG 7 DECEMBER 1964 HoQfi&fftntaobap t& SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 268091 over bezorging: Schiedam: van 10*30—19.30 uur KLACHTEN Tel, 26 72 92, Rotterdamsedijk 232c Kethel: Tel 01803—252, Kerk- weg 79. Nog niet 20 lang geleden was het groot feest in Kethel toen het muziekgezelschap „St. Radboud" zfjn 75-j'arige bestaan vier de. Met name voorzitter Henk Lansbergen werd hier duchtig in de bloemetjes gezet, omdat hij al zoveel jaren voorzitter van dit muziekgezelschap Is. Zondagavond was de zelfde heer Henk Lansbergen weer middel punt van een feestviering toen h(j afscheid nam als koster van de R.K. kerk St. Jaco bus de Meerdere in Kethel. Ook hier bleek weer dat de heer Lans bergen tal van jaren de Kethelse gemeen schap heeft gediend, want niet alleen is hij 40 jaar voorzitter van St. Radboud, tevens was hij gisteren. 20 jaar koster van de R.K. kerk in Kethel en vallen de werkzaam heden op het R.K. kerkhof van Kethel onder zijn toezicht. Het hoofd van de St. Jacobusscbool, de heer P. J. Beekman, die aU ceremoniemeester optrad, liet zich in dezelfde woorden uit Hij dankte het echt paar Lansbergen voor de vele jaren die zij in dienst hadden gesteld van de Kethelse R-K. kerkgemeenschap. De heer 3. van der Meer, die het woord voerde namens het kerkbestuur, prees de heer Lansbergen, die om gezondheidsredenen aftreedt, om zijn rustige persoonlijkheid. Hij bood hem een geschenk onder couvert aan. Tal van andere sprekers en spreeksters gaven, hierna nog uiting aan hun genegenheid voor het echt paar Lansbergen. Het bleef niet bij «preken alleen, want dit afscheid werd ook muzi kaal opgeluisterd, door een kerkkoor dat o.I.v. de heer J. Hoogervorst enkele liede ren zong. De heer J. Hoogervorst had ook de leiding bij het gezelschap „Bel Canto" dat ook enkele muzikaal gezongen werken ten gehore bracht. De Katholieke Kethefse jeugdbeweging had Voor een ander afscheidsgeschenk ge zorgd. Zij bood hun. afscheidswens in dicht vorm aan. De heer Lansbergen wordt als koster bij de Kethelse B.K. kerk opgevolgd door do heer Mari van Veen. Koster H. Lansbergen uan de Kethelse R.K. kerk St. Jacobus de Meerdere krijgt in het U.K. Verenigingsgebouw van Kethel het afscheidsgeschenk van jonge vertegenwoordigers pan de jeugd beweging. Zaterdagmorgen ontstond voor de ver keerslichten in de Gerrit Verboomstraat een kettingbotsing, waarbij drie auto's waren betrokken. De eerste autobestuur der zag dat twee lichten rood waren en dacht dat hij moest stoppen. Het door gaande verkeer was echter net op groen gesteld, maar dc automobilist had daar geen erg in, hij stopte dan ook, terwijl dit eveneens het geval was met een ach teropkomende auto. De derde auto die in het spel was betrokken slipte echter door, zodat de gehele zaak als een harmonica in elkaar schoof. Er ontstond zware mate riële schade, maar er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Mevr. C. J. H, T, in 't V, miste zater dagmorgen vanuit haar boodschappentas een portemonnee met 25 gulden. Zij deed haar laatste sinterklaasinkopen bij de Hema, maar toen zij het warenhuis verliet bemerkte zij de diefstal. Vrijdagmorgen om kwart voor tien ver loor een vrachtauto op de Westfranke- landsedijk ter hoogte van het oude SW- terrein twee heipalen van negen ton elk. Deze palen vielen van de wagen door een oneffenheid in de weg. Beide palen braken, terwijl ook het wegdek enige schade op liep. Een kettingbotsing bij de oversteekplaats voor de Koemarkibrug heeft tot gevolg gehad dat er maar liefst zeven auto's min of meer zwaar werden beschadigd. De eerste auto stopte om voetgangers dc gelegenheid te geven over te steken, maar de achterop rijdende auto's slipten door de hagel en het natte wegdek door. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Sinds zaterdagmorgen is de verkeerssitua tie aan de Broersvest weer normaal. JEin- delyk, zullen velen zeggen, maar de dienst voor gemeentewerken heeft dit werk ïn recordtempo opgeknapt. De voornaamste verandering is de aanbrenging van htt nieuwe fietspad aan beide zyden van de rijbaan. Voor fietsers en bromfietsers is nu ruimte genoeg. Ook voor automobilisten is deze verande ring een grote verbetering. Ook nieuw is de verplaatsing van de bushalten. Lijn die van Schiedam Broersvest naar de west- wijk van Vlaardingen rijdt, heeft thans het beginpunt gekregen vlak voor magazijn Bervoets ter hoogte van het Rerenpad. Aan deze halte begint ook lijn 43 die vroeger aan de andere kant stond. Deze buslijn (43) rijdt van Schiedam Broersvest naar wijk Holy van. Vlaardingen. Het oude be ginpunt van lijn 43 bij de Lange Singel straat is nu uitstaphalte van de beide Vlaardingse bussen geworden. Hier van daan rijden beide bussen rechtstreeks door naar de grote parkeerplaats ter hoogte van de Singe]. Buslijn 39, «en ringlijn door Schiedam met als voornaamste doel de wijk Nieuwlartd, heeft een halte „stopt op ver zoek" even voor de Lange Singelstraat, In het afgelopen weekeinde zijn wederom po stdui vent entoonstellïn gen gehouden hokkensbows waarvoor dc belangstelling uit kringen van de poslduivenliefhebbers groot was. De P.V. Union (Ned. Algem- Bond) hield in het clubgebouw jn dc Boterstraat een hokkenshow waarin de leder) hun beste jonge en oude duiven aan de bezoekers presenteerden. De hokken. vijftig in getal werden door de bondsrekenaar M. Velle- koop uit Maasdijk op kwaliteit en klasse gekeurd. Als prijzen waren voor -de beste elf in zenders geldsbedragen beschikbaar gesteld. Ter versterking van de kas werden eieren en jonge duiven verkocht afkomstig uit de hokken van de meest succesvolle leden. Tot deze elf behoorden: 1 P. de Graaf, SSO'A pt; 2 C. L. Zandboar, 380 pt.; 3 W. v, d. Hoeven, 378'/» pt.; 4 comb. "V. Gogh Koster, 378'/s pt.; 5 M. Hoordijk, 377 pt.; 6 C. van Loopik, 376'k pt.; 7 P. WijnVtes, 378tk pt; 8 A. Heeren, 373 pt.; 0 A. Broeder, 376 pt.; 10 W. Balvers, 376 pt.; 11 J. v. 't Hoe», 376 pt. De bij de Rotterdamse Postduivenbond aangesloten vereniging ,.De Postduif" hield vorige week een tentoonstelling van jonge duiven. Nu waren de oude ervaren vliegers en het kw eekmateriaal van de leden aan de beurt om pronk te zitten voor keurmeesters er» bezoekers. Ook de hokkenshow, even eens over twee weken gehouden, kreeg nu een totaalbeoordéling. Aan het slot van de tentoonstelling werden de duiven verkocht MAANDAG 7 DECEMBER Irene: 20 uur K.N.MJP.T., lezing, DINSDAG 8 DECEMBER Chf« Soc. Belartgen, zo uurTqindersverenlging Klein Babberspolder: Filmavond- Musis Sacrum, J4 en 29 uur: Alg. Bond van Bejaarden: Sint Nicolaasfeest. FILMS. Passage Theater: Mc. Llntock de geweldige, 34 jr; dag. 2 en 8-15 uur- Monopole Theater; „Mar.drin de gentleman- bandiet", 14 jaar, 2, 8 uur (vanavond geslj- BXPosirrea Stedelijk Museum: tentoonstelling pony en paard. Hedendaagse Chinese kunst. Galerie Punt 4: gouaches van ïTosbio Naka- jima- Galerfe wiegman: werken van Nico Benschop- Galerie CCC: Werken Sara Mldflleton- APOTHEEK Jtembrandt Apotheek, JRembraudtlaao fel van de heer Frans Eykenbroek, die om gezondheidsredenen zijn duivenhok moet opruimen. Ook aan deze tentoonstelling waren geldprijzen verbonden die door het lid van de tentoonstellingscommissie, de heer J, Verhaal, werden uitgereikt. De kampioenen van -de verschillende klassen ontvingen bovendien een fruitmand. De uitslagen in de diverse klassen waren: Bevlogen duivinnen t/m 350 km: 1 W. v. d. KantSparla, 92J'* pt,; 2 L. J. Vis, 92*/i pt.; 3 H. Brokling, 92 pt. Dito doffers: 1 I. v. d. Tuyn, 92'/i pt.; 2 H. v. d. Kant, 92V* pt.; 3 W. v. d. Kant— Sparla, 92Vt pt. Bevlogen duivinnen boven 350 km: 1 "W. v. d. Kant—Sparla, 92'A pt; 2 A~ v. d. Grijp en Co., 92V* pt.; 3 L. J. Vis, 92»/* pt. Dito doffers: 1 P. van Os en Co., 93 pt.; 2 H. v. d. Kant, 92V» pt; 3 W. van Deurzen. 92'/ï pt. Bevlogen duivinnen met 7 of meer prijs kaarten: 1 en 2 G. Meyer met resp. 92V» en 92 pt.; 3 C. v. d. Gijp 32 pt. Bevlogen oude doffers met 8 of meer prijskaarten; 1 A- Boes, 92V» pt,; 2 H. v. d. Kant, 92'A pt. Late jonge duiircn: 3 A. Klepke, 90 pt.; 2 A. Boom, 89 pt, Hokkenshow: I W. v. d. KantSparla, 368V» pt.; 2 W. van Deurzen, 368 pt.; 3. L. J. Vis, 367 pt.; 4 J. v, d. "Waarde, 367 p.J 5 W- Verhoeven. Sint Nicolftas bij het Ned. Kath. Vakverbond Dat St. Nieolaas ook na zijn geboortedag zijn zegetocht blijft voortzetten bleek zon dagmiddag In het gebouw „Arcade" waar in twee voorstellingen ruim 500 kinderen te gast waren van de bisschop van Myra. Deze bijeenkomsten, die werden gehouden onder auspiciën van bet Nederlands Katholiek Vakverbond hadden veel succes, dat bleek duidelijk uit de reacties van de vele aan wezigen, Na het cadeautjes uitdelen, van de Sint, was de daad aan de buikspreker Haak van Overload die met zijn sprekende eend Charley het klapstuk van de middag was. Geboren: Ronaldus C*. z, v. J. Hoogland en C. M. de Boer; Annette M-, d, v, p. Roelfzema en S. van der Ploeg. Overleden: J. van Ark, 80 jaar, wed. van der Wel. Lijn 40, de bus dus die van Kethel naar het Schiedamse station rijdt, heelt een stop plaats gekregen voorbij de Lange Singel straat i.p.v. de vorige halte voor de Hema. Hierdoor komt de halte Broersvest ter hoogte van de Lange Kerkstraat te verval len. Ook aan de voetgangers is gedacht; er zijn nu op de Broersvest twee beschermde oversteekplaatsen. De eerste ligt bij de Singel, terwijl de bekende oversteekplaats tussen Hema en Passage 20 meter noorde lijker is opgeschoven. Dit is gedaan om het verkeer uit de richting Botterdam wat meer bewegingsvrijheid te geven bij het naderen van deze oversteeekplaats. Een. nieuwtje zijn ook de betonplaten die voor de bus halten liggen. Deze zijn er speciaal om de wachtende buspassagiers te beschermen voor automobilisten die door plassen water rijden, waardoor dit alle kanten heénvloog. (Advertentie) vindt U broersvest 64-66 Schiedam PROPAGANDA-AVOND VOOR DE REKKENSE INRICHTING De Prot. Chr. Vereniging Rekkense in richtingen voor reclassering en zwakzin nigenzorg houdt op zaterdag 12 december in het gebouw „Irene" een propaganda- feestavond. Aan deze avond, die voor ieder een gratis toegankelijk is, geeft de toneel groep Intermezzo haar medewerking met het toneelstuk „De Dochters van de baas", nieuw raadhuis Ook de samenwer gerepatrieerden in onze gemeente vierden zaterdag het feest van. de goedheiligman en wel maison Tivoli, waar al gauw een bijzonder genoeglijke cfeer heerste. De Sim liet oij wijze van verrassing het kwartet Los Cu- banos optreden. De vrolijke Spaanse klan ken van dit uitstekende kwartet gaven aan deze contactavond een bijzonder opgewekt karakter. Spaanse kennissen van de gere patrieerden waardeerden dit optreden met „Dié olê"-geroep. Gilkraag en zijn Thim- derbircls gaven de danrilustigen volop gele genheid zich uit te leven in een moderne dansf maar zij slaagden er met hun jazz nummer ook in de mensen van over de 40 op de dansvloer te krijgen. De pianiste Gré de la Croix. bijgestaan door de Hotch potch Band, bracht onvergankelijke jazz- melodieen ten gehore. De stemming werd volkomen Indisch, toen onverwacht de King of the Strings George de Fretes en zijn broer John op het podium verschenen. Ongetwijfeld hebben de Hawaiiaanse klan ken. bij de gerepatrieerden vele herinne ringen wakker geroepen, want tijdens de muziek danste men of men luisterde vol aandacht. Bepaald verrassend wss het moment waarop de verschillende bands gezamen lijk optraden, zowel de Thunderbirds, Los Cubanos, de Hellcats, als de gebroeders Fretes en Passanea. Het feest duurde tot vier uur in de nacht en heeft vele gerepa trieerden op deze sinterklaasdag de pret tige ontspanning gebracht, die anderen dan in de huiselijke kring kunnen vinden. ANNO 1820 In november steeg het spaartegoed 2,5 ton In de afgelopen maand werd bij de Spaarbank anno 1320 te Schiedam ruim 2.5 ton meer ingelegd dan terugbetaald. Ingelegd werd n.J. f 1.772.574,86 en terug betaald 1,519.676,50. Wel veel gunstiger cijfers dan in november 1963 toen de te rugbetalingen dc inlagen met f61.000,- overtroffen. Het tegoed van de deelnemers aan het z.g. Zilvervlootsparen, met 10 procent Rijkspremie, overschreed in november de fi,5 miljoen. Het aantal deelnemers aan dit sparen was ultimo november 3032. Er werden in november 846 spaarbusjes ter lediging aangeboden (november 2963; 646). Het in deze busjes gespaarde bedrag bedroeg f 23.940,61 (november 1963: f 18,832,91). Het door de afhaaldienst ten huize van spaarders afgehaalde bedrag steeg in no vember tot f69.855,- In de afgelopen elf maanden werd d.m.v. deze dienst f761.742,- gespaard, tegen in de eerste elf maanden van 1963 f735.779,-. Ook uit het bedrijfssparen blijkt bet gun stige spaarklimaat. Tot eind november was in 1964 via de bedrijven f 180.607.25 ge spaard (1963: f 164.455,-), De aan de spahrbank toevertrouwde gol den en de reserves waren per 30 novem ber 1964 voor f30,6 miljoen belegd in ef fecten, voor f8,3 miljoen in hypotheken en voor f 10,4 miljoen in onderhandse leningen aan gemeenten e.d. De ohbelegde middelen bedroegen f3,2 miljoen. Vrijdagmorgen zijn door de politie van Schiedam enkele jonge Vlaardlngers van 17 jaar voorgeleid bij de officier van jus titie in Rotterdam. Deze jongelui, vijf in getal( hebben afgelopen zomer in Schiedam in tal van sportkantines in de sportcom plexen Harga en Thurlede ingebroken. Eenmaal was dit het geval in het boten huis van Koens, terwijl er elfmaal werd ingebroken in de kantines van HDVS, SVDPW, Asvion, Schiedam, (Jrsus en i HESS. Hun buit bestond meestal uit wat geld en snoepgoed. Voor aanvang van de wedstrijd UYG— Dynamo 3 heren, viel er een Inmense stil te In de anders zo bedrijvige EnergiehaÜ, Met een minuut stilte eerden de handbal lers op alle drie de velden hun sportmak- ker an UVG, R. v. Luyn, die afgelopen maaudag door* een verkeersongeval op de Boersvest, zo jammerlijk oin het leven is gekomen. De wedstrijd UVGDynamo 3 werd een aantrekkelijk geheel. Met frisse open aan vallen trokken beide partijen op de ves ting van hun tegenstander af. Er werd rs- deïijk goed samenspel gegeven, alhoewel het vangen hier en daar nog al eens een schoonheidsfoutje vertoonde. In de tweede helft vergrootte UVG zijn voorsprong tot 9—5 (rust 7—5), maar een inzinking het Schiedamse team werd goed door de Rotterdammers benut. Bij het laatste Buit- signaal waren de punten broederlijk ver deeld en was ieder tevreden met de 99 uitslag. De UVG-dames deden het tegen Spar taan iets beter dan de heren. Na een goed opgezette aanval was het Roos Kommer die de score opende. Spartaan is echter niet snel op de knieën te brengen en al spoedig was de UVG-\ oorsprong weer in gehaald (11). Voor rust zorgde Clazien Voogt voor een 2l stand, terwijl Lous de Ridder in de tweede helft voor 31 zorg de met een doelpunt volgens het boekje. De laatste 7 minuten moesten de Scbie- damsen met 9 dames spelen, doordat J. de Koning na een ongelukkige' val mat een lichte hersenschudding van het veld moest worden gedragen. De DWS-dames hebben het er in Roer mond tegen het gerenommeerde Swift, zon der Nel Robart, nog heel behoorlijk afge bracht. Swift nam al spoedig de leiding door twee zuivere doelpunten. DWS gaf zich echter niet zo vlug gewonnen en wist de achterstand weg te werken. Toch zou Swift voor rust nog een 4—2 voorsprong behalen. De tweede helft gaf hetzelfde beeld als de eerste, ook waar het de doel punten betrof. Met een 84 nederlaag kon den de Blauwwitten met fier opgeheven hoofd het veld verlaten. De DWS-heren speelden thuis tegen Ga- na uit Den Haag. In de eerste helft werd van ueicle zijden redelijk spel gegeven, Aat Sneevliet opende de score, maar hier op had Gona direct antwoord (11>. Met drie snelle uitvallen bracht DWS de stand op 41. Gona kwam echter terug en bin nen de twee minuten was het 4—3. Dit gaf DWS de juiste prikkel, en het wist op nieuw een grotere voorsprong te nemen <36), Toch zou Gona in. de eerste helft nog tot 56 ophalen. De tweede helft was echter niet zo prettig. Scheidsrechter Ver hoef had wel moeite om de leidsels in han den te houden, maar siaagdé daar toch uitstekend in. DWS had echter de beste scoringskansen en liep tot 516 uit, on danks twee gemiste straf worpen. Gona was echter nog niet geslagen en bij het verstrijken van de tijd wist het de ach terstand tot 9—17 terug te brengen. KERSTKRANSENACTIE VOOR GEREF. JEUGD Honderden boterletters en. kerstkransen zullen er straks voor zorgen, -dat de wijk Nleuwland van de Gereformeerde Kerk een goede kerstleestviering kunnen organiseren voor de kinderen in Nieuw land. Afgelopen vrijdag en zaterdag is een groot korps van medewerkers op pad gegaan om de boter letters te bezorgen bij hen, die deze bestel den. Tevens heeft men reeds orders geno teerd voor kerstkransen en op dit moment ■werden in totaal niet minder dan 600 boter letters en kerstkransen verkocht of besteld. De WF heren hebben het er o.ok deze zondag lelijk bij laten zitten. Van Hennes werd in een. bijzonder onvriendelijke wed strijd met 816 verloren. Wat de werf mensen bezielt is niet recht duidelijk. Er wordt bijzonder ruw en unfair spel gele verd, hetgeen alleen tot resultaat had dat een veldspeler en de keeper voor enige tijd naar het strafbankje verhuisden. Wil, len de WF-mannen het dit jaar redden in de eerste klasse district, dan zullen zij toch uit een ander vaatje moeten tappen. De Wiltnn-domes deden het tegen AHC beter. Met snel en aantrekkelijk spel wis ten zij zich goede scoringskansen te ver zekeren. De verbinding tussen aanval en verdediging was nu stukken beter dan vo rige week. Na twee maal twintig minuten gespeeld te hebben, konden zij fier het veld verlaten met een 63 overwinning. Rotterdamse architecten voorgesteld B. en "W. van Maassluis schrijven dal- na het verslag van de commissie ad hoe, gedaan van. haar werkzaamheden met be trekking tot de voorbereiding van de bouw van een. nieuw raadhuis, het aanbeveling rerdient over te gaan tot het aantrekken van een architect, teneinde opdracht te kunnen verstrekken tot het vervaardiger, van een schets plan. In 1937 werden ook stappen gedaan voor de bouw van een nieuw raadhuis. Uit een toentertijd verleende meervoudige opdracht werd het ontwerp van de architecten, de gebr. Kraayvanger te Rotterdam, het meest geslaagd geacht. Aangezien dit ar chitectenbureau ook thans een vooraan staande plaats op het gebied van de ar chitectuur inneemt en een uitstekende re putatie geniet, stellen B. en W. voor, dat de raad er mee instemt, dat aan dit bu reau opdracht wordt verstrekt tot het ver vaardigen van een schetsplan voor een ESPERANTO-AGENDO. Merkredon, la 9an de deecmbro klubvespero. Ni rakontos nïajn travivajojn dum la pasinta ce kino v. Gink Ploeg straat 19, Het ongunstige weer en het feit, dat het zaterdag 5 december was, heeft meer dan 26 leden van HBSS en ODI er niet van weerhouden om verder te gaar» met het storten van beton op het Harga-vcld. Reeds 's morgens om acht uur waren deze leden present en met medewerking van adviseur J. Griep is er tot ongeveer één uur in de middag aan één stuk door gewerkt, in welke periode ongeveer 18 m3 beton werd ge6tort, w.-.arbij ook een deel van de vloer was inbegrepen. Ook op de komende zaterdagen zullen deze HBSS— en ODI- leden te vinden zijn bij hun toekomstige clubgebouw, waarvan alleen de kantine al een afmeting zal krijgen van B.75 x 13.45 m. Behalve zeven kleedlokalen van 3.75 x 3.60 meter komen nog twee kleinere kleedloka len, alsmede een scheidsrechterslokaal, een EHBO- en bestuurskamer, een verblijf dat als opslagruimte gebruikt zal worden en nog een. ruimte, waarin het kantineraate- riaal opgeslagen kan worden. Het ligt in de bedoeling met bet storten van het beton gereed te komen voordat de vorst zijn in trede zal doen. Daarna wordt de bouw voortgezet en zo mogelijk zal bij het begin van het nieuwe seizoen alles klaar zijn. In ieder geval moet de kantine dan gereed zijn en zo spoedig mogelijk daarna de kleed lokalen. Inclusief arbeidsloon is er zo'n 65.000,met dit bouwwerk gemoeid, waarvan HBSS en ODI 20.000,— terug verdienen door de „doe-het-zelf-methode". HBSS heeft diverse akties ontketend, zoals de uitschrijving van een obligatielening 1600 obligaties van 25,—), oud-papler-akties, ballpolntverkdop, enz. ODI zal 6909,— bijdragen en 'heeft behalve een oud-papier- aktle ook nog een boterlettersktie in het leven geroepen, waarvan er vrijdag en za terdag niet minder dan 365 aan de man werden, gebracht. Men koppelt hier tevens een kerstkransenaktie aan vast en ook daar van zijn er reeds vele besteld. ODI hoopt hiermede een kleine duizend gulden te ver dienen, die voor de clubhuieaktie bestemd zullen worden. Aan het eind van de tweede Jeugdkorps- uitvoering van N.L.S. in zaaft Koster te Klaaswaal is afscheid genomen van dip leden van het korps die wegens de daar voor gestelde leefi Ijdsgrens de rijen, gingen verlaten. Het aantal Is dit jaar nogal groot nl. 18. Aan het eind van de avond speldde dirigent Dick Kosten de jongens en meis jes oor het front van de troep en met be geleidende muziek uit programma's, waar in zij een aandeel hebben gehad de ge bruikelijke .Teugdkorpsspeid op. Voor alle scheidenden had de heer Koster ook een persoonlijk woord en dankte hij hen voor de trouw aan het Jeugdkorps in al die ja ren, tie meesten al vanaf hun 7-8ste Jaar, betoond. Van de afdeling Fanfare waren het Maddy Buitendijk, Ella van And?!, Loes Herweljer, Marja Visser, Anneke de Bruyn( Krien Koster. Adrie van Soest uit Klaaswaal en Jan van der Velden uit Nu- mansdorp. Bij de afdeling accordeons wa ren bet Lize Andeweg, Strijen, Joke de Ruiter, Greup, Corry Blok, Greup, Wiily Mast, Klaaswaal, Henny Kruithof, Mijns- heerenland. Riet Vis Zuid-Beijerland en Truus v.d. Berg Mijnsbeerenland. De tam boers leerden drie gegadigden op n.l. Nal Nel La ge weg, Riet de Groot en Tamboer- maltre Huub Zegers uit Klaaswaal. Een dankwoord ging deze avond ook naar mevr. Nuyten van 't Scapinoballet die het Jeugdkorps bij het instuderen van de dansjes zeer gewaardeerde medewerking verleent. Een zeer ernstig ongeluk op de Maas dijk heefl vrijdagavond het leven gekost aan de 37-jaxüge ongehuwde kantoorbedien de Joh. Ger. van der Bijl, Julianalaan 78b, die werd geschept door een personenauto bestuurd door de 23-jarige J. B. De auto bestuurder had alcohol gebruikt De heer Van der Bijl die vrijdagavond enkele mi nuten voor acht door de hem achterop ko mende auto werd geschept, werd over dc auto heengeslagen <m moest met zeer ern stig hoofdletsel naar het gemeentezieken huis worden overgebracht waar hij zater dagmorgen is overleden. De 23-jarige J. B. die eerst in de Rijn straat nog enkele betonnen paaltjes had onderste boven gereden en in de Lek straat enkele geparkeerde auto's had ge ramd, reed na het ongeluk met de fiets onder zijn auto hard door. Het rijwiel werd nog 240 meter meegesleurd. Toevallig wa ter» daar ter plaatse aanwezig enkele amb tenaren van de douane, die full speed de achtervolging inzetten en in samenwerking met de politie Rotterdam kon de automobi list in het oosten van de stad worden aan gehouden en naar het hoofdbureau van po litie aan de Lange Nieuwstraat worden overgebracht waar hij is ingesloten. Ver over de vijfhonderd inwoners van Kethel hebben dezer dagen een surprise •/an Sint Nicolaas ontvangen, waarop zij niet hadden gerekend. De Sint had hier voor de Cooper itieve Brand Waarborg Maatschappij Ke hel en Omstreken inge schakeld, die er al haar leden in betrok. Zonder de zo gunstige financiële positie in gevaar te brengen, zorgde deze coöperatie ve ervoor, dat alle leden een drinkglas van bijzondere aard ontvingen. Een waardevol geschenk, want het betrof hier een Leer- dams glas met geslepen voet. gedecoreerd volgens ontwerp van de Kethelse kunste naar Jaap de Raat en in kleuren uit gevoerd. Op d« voorgrond staat het wapen van. Kethel en Spa land met daaronder het opschrift Kethel en aan de bovenzijde een lint, waarop de naam Coop. Brandwaar borg Maatschappij en verder versierd met een eenvoudige decoratie. De gewoonte getrouw bezocht de Sint ook hier alle scholen, waar hij overal met vreugde werd begroet. Ook de Bond van Bejaarden afd. Kethel hield in de Rank voor haar leden een. St. Nicolaasfeest, dat bijzonder gezellig is geworden. De voorzit ter de beer Van Noordennen was ziek en werd door andere bestuursleden vervan gen. Misschien, hebben enkele oudjes we gens het slechte weer verstek laten gaan, maar de aanwezigen zijn behoorlijk aan hun trekken gekomen. Vermoedelijk zal aan de anderen ook wei zijn gedacht De avond werd besloten raet een verloting, waarbij prachtige prijzen te winnen waxen. Ontwikkeling Scheveitfngse visserij De ontwikkeling van het visserijbedrijf woidt ernstig belemmerd door het uitblij ven van de verbeteringen aan de Scheve- ningse buitenhaven. Dit staat in een motie, die leden van. de grootste fracties in de Haagse gemeente raad woensdag hebben ingediend. In de mo tie wordt er bij het college van B. én W. op aangedrongen alles te doea, opdat zo vlug mogelijk kan worden begonnen met de verbetering van de buitenhaven van Sc beven ingen. De raadsleden waren, teleurgesteld door de mededeling van de minister van Ver- keei en Waterstaat, in de openbare com missievergadering van de Tweede Kam ar, da; nog geen datum kon worden genoemd uop de werkzaamheden aan de buiten haven van Scheveningen zullen aanvan gen Decembermaand geschenken maand van waardevolle cadeaux voor moeders en dochters. 0.3. Damesjaponnen (ook met jasje) Deux-pieees, Rokken enz., wol, wevenlt, zijde, alpaca enz. DAGBLADREKtAME is niet te vervangen Tot onze diepe droefheid overleed geheel onver wacht mijn geliefde Man, onze zorgzame Vader, Behuwd- en Grootvader ANTHONIE WJLLEM BROEKHUIZEN in de ouderdom van 71 jaar Uit aller naam: A. BROEKHUIZEN—Meyer Schiedam, 5 december 1964 Hoofdstraat 241 a De overledene ligt opgebaard m de romvkamet Nassaulaan 68, Schiedam. Bezoek aldaar v. 19-20 u Teraardebestelling vindt plaats woensdag 9 dec a,s. op de Algemene Begraafplaats te Schiedam te l uur h.m. Vertrek vanaf bet woonhuis te 12.30 uur njn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 2