ROTTERDAMSE NIEUWSBLAD Burgemeester Heusdens installeerde commissie sport en recreatie Mr. JL Heusdens reikte drie stedelijke penningen uit Modeshowtje spelen nieuwe bezigheid voor het opgroeiende meisje EERSTE ASSISTENTE 3R3srr% "simfvï'ïi* 2Sfi->"!S Met dank en goede wensen uit Rozenburg vertrokken Burgerlijke stand AGENDA Koninklijk zilver voor T. A. Timmer Gemeentepolitie in 1967 in Spijkenisse Ludo zag Iiartewens prompt vervuld Voorlichting aan inwoners van Spijkenisse Braakliggend terrein ontgonnen Afscheid ds. Mul Hoofd**eatKlup «s Redaeti#; WAARDINOEN, Sm. Havenstraat I - Tel 3229 ROTTEBDAMSCH NIEUWSBLAI- DINSDAG 8 DECEMBER 1964 Mllk lat HR VLAARDINGEN: KLACHTEN OVER BEZORGING TELEFOON 6637 INSUUNDESINGEL 33 18.30 TOT 19.30 UUR: In de koffiekamer van het stad huis heeft burgemeester mr. J. Heusdens maandagavond de „Com missie van advies inzake nieuwe organen voor sport en recreatie3 officieel geïnstalleerd. Reeds in september 1962 installeerde de bur gemeester een commissie, belast met het samenstellen van een sport- nota met als opdracht een prognose voor het eerstkomende aantal jaren op te stellen omtrent de te verwach ten behoeften aan sport en recreatie. Deze commissie bracht in juli 1963 haar nota uit, waarin werd geïnven tariseerd hetgeen op het gebied van sportaccommodatie bestond en het geen bjj de uiteindelijke groei van Vlaardingen tot 155,000 inwoners nodig zou zyn. Naast beschouwingen op het gebied van de streekrecreatïe concretiseerde de com missie op voorzieningen welke moesten worden uitgevoerd. In de nota, welke door de gemeenteraad met sympathie en waar dering werd begroet, werd de vraag ge steld of het aanbeveling zou verdienen in de toekomst te komen -tot een. organisatie in één. orgaan. Het was naar aanleidUng van deze vraag, dat b. en w, besloot de commissie in het leven, te roepen. Bij het instellen van deze commissie werd gedacht als taak een onderzoek te doen instellen naar het functioneren, van de huidige organisaties op het gebued van het Vlaardingse sportleven en daarnaast aan dacht te geven aan de wenselijkheid van eventuele nieuwe vormen van. organisaties. Als uitgangspunt behoorde daar bij te zijn een samengaan van overheid en particulier initiatief ter bevordering van. het licha melijk welzijn. Tijdens zijn installatie rede stond mr. Heusdens in het kort stil bij de be moeiingen van de gemeente op het gebied van sport en recreatie, waarbij hij tot 60 jaar terug ging om die eerste gemeen telijke medewerking tegen te gaan, met name in 2865 toen aan de .gymnastiek- en sdhermv er enógmg „Leonidas", het gebruik werd toegestaan van het excercitielokaal van de schutterij, gelegen aan de Markt, De eerste gemeentelijke verordening, welke zijdelings met de sport te maken had, betrof gymnastiek en kwam in 1917 tot stand en was een verordening tot hef fing van eea recht voor het gebruik van een gymnastiektgebouw. Na de laatste wereldoorlog kwam er een radicale omme keer in de houding van de overheid tegen over de sport, aldus de burgemeester. Verder zei hij, dat na de oorlog het stre ven ontstond om bij de opbouw van een stad, de sport in de te ontwerpen plannen, een passende plaats te geven. Ook memo reerde mr. Heusdens de ua-oorlogsc be heersvormen en sprak daarbij over de in 1945 opgerichte Vlaardingse Bond voor Li chamelijke Opvoeding, alsmede van het in leven roepen van een sportcom missie aan het einde van dat jaar. Gezien de huidige tijd, waar m de in zichten zich snel wijzigen, vond de bur gemeester het goed, dat ook een gemeente lijke overheid zich bij tijd en wijle be zint of op bepaalde gebieden van het maatschappelijke leven een zekere her waardering, een zekere bezinning noodza kelijk is, hetgeen ook geldt voor de sport en de recreatie. Mr, Heusdens sprak de wens uit, dat het door b. en w. gestelde uitgangspunt juist is, iw. vormen te vinden, waarbij kunnen Samengaan: de gemeente en de burgerij, die als direct en. indirect geïnteresseerde op dit gebied kan worden aangemerkt en die als zodanig bereid en in ataat is haar tijd, haar bekwaamheden en haar ver antwoordelijkheidsgevoel te geven, teza men met de plaatselijke overheid om daar mee de belangen van de sport en de recreatie zo goed mogelijk te behartigen. De burgemeester wees op de taak van de commissie, het gemeentebestuur te wijzen op welke wijze de beste vorm van samen werking tot stand' kan worden gebracht waarbij hij enkele mogelijkheden, noemde. Tenslotte wenste mr. Heusdens de com missie toe, dat men. de juiste vormen zou weten te vinden in grote eendracht en in goede samenwerking, mogelijk op een zo danige wijze, dat daarmee ook voor een verre toekomst de behartiging van de be langen voor de sport en de recreatie ten behoeve van de burgerij hét beste zal worden gediend. Met deze wensen, ver klaarde de burgemeester do commissie namens b. en w. officieel voor geïnstalleerd. De voorzitter van de nieuwe commissie in de nieuwe werkgroep, wethouder T. de Gehuwd: Johan Cornells Hermanus van der Wint, 24 jaar en Gerritje Goedhart, 23 jaar; Petrus Alberlus Verheul, 18 jaar en Jessie Christina Boomsma, 18 jiaax; Maar ten Hendrik Stern, 28 jaar en Cornelia Alida Bekker, 19 jaar. Geboren: Onno, z. v. H Tournier en H. H. Lohmann, Delfts eveerweg lc: Rona'd Johannes, z. v. C. H. van der Meer en B. Post, Markgraaflaan 23; Reinier, z, v. G. J. Bredeweg en G. Ligtenberg, le Maasbosstraat 8; Theodora Wühelmma d. v. G. A. den Hollander en H. Visser, Pi eter Verkadestraat 14; Barthold Philip, z. v. C.'W. Schrier en T. M. Kegel, Dr. Wiarda Beekman singel 253. Overleden: Antje Pleijsier, 77 jaar, echtg. v. J. Drop, Verheijstraat 35; Arend Schol te, 83 jaar, wedr. v. F. Westenborg, Emmastraat 44; Arie van der Weijden, 73 jaar, echtg. v. G. X Moes, Schiedamseweg 110. Geboren: Marjon, d. v. G. A. Pardon, en A. C. Smits, Piet Heinstraat 1, DINSDAG Stadhuis, 8 uur: Installatie commissie van onderzoek culturele behoeften. Triangel, 8 uur: Laatste trekking „Altijd FrJjs"-actle m.tn.v. Kees de Lange, Plar- dinga-zusjes en Piet Boersma- Harmonie, 8 uur: Vergadering Ned. Bond v. Gemeenteambtenaren- Luxor, 8 uur: De preutse professor (14 j.)« Stadsgehoorzaal, 8 uur: Shylock Holmes, prlvé-deteetlve (14 j.). WOENSDAG Lojcor, 2.30 u.: De geheimzinnigs mr-Collina (a-1-); 8 uur: De preutse professor (H j.). Stadsgehoorzaal, 8 uur: Shylock Holmes, prlvé-deteetlve (14 J.). Harmonie, 8 uur: propaganda-avond NOVIB- APOTHEEK Geopendwesterapotheek. Voorstr. 33, tel. 2683- De heer T. A. Timmer, wonende Swee- linckstraat 172. is vanmorgen onderschei den met de ere-medaille in zilver, verbon den aan de Orde van Oranje -Nassau, De uitreiking daarvan vormd-a het hoogtepunt van de bijeenkomst die werd gehouden op het hoofdkantoor van Esso-Nederland N. V te Den Haag, waar het 40-jarig ambtsjubi leum van de heer Timmer werd gevierd. De jubilaris trad op S december 1924 in dienst van Esso-Nederland N.V., waar hij zijn loopbaan begon ais administratief em ployé. Van 1957 tot 1 juli 1963 bekleedde hij de functie van chef van de administratie op de Tankinstallatie te Pemis. Door samensmelting van dit onderdeel met de Raffinaderij aan de Botlek werd hij overgeplaatst naar het hoofdkantoor te VGravenhage, waar hij werd belast met de leiding van de administratie ten aan zien. van de investeringen in vaste activa. De registratie van en de controle daarop, waarvan de waarde honderden miljoenen guldens bedraagt, vereist een grote mate van administratieve- en bedrijfskennis. Beiden zijn bij de heer Timmer in ruime mate aanwezig en mede om het feit, dat jubilaris zijn 40-jaar durende werkzaam heden steeds tot volle tevredenheid van zijn superieuren heeft verricht, werd hem de Koninklijke onderscheiding toegekend. Bruijn dankte daarna de burgemeester voor diens bereidwilligheid, de commissie te willen installeren en zei verder dat de taak van de commissie zeker met eenvou dig is. Naast wethouder De Bruijn hebben de volgende personen zitting in de commissie: mevr. M. C, Vreeken.-Bouwman; mevr. M. de Vries-v. d. Spek; mevr. H. A. Bleeker- van Styrum en de heren X van Aperen; C. Baan; S. Barendregt; J. X Donkers; M. Goumaxe; W. Th. v.d. Graaf; D. Haddeman; M. Hoogerwaard; A. Kranenburg; J. Ligt- hart; J. van der Linden; A. H. Muhring; W. Oostveen; A. Pleijsier; P. X de Ronde; D. A. v.d. Snoek; A. Stiigter; A. v. X Veer; en X L. Verwey, allen woonachtig te Vlaardingen. Ziekenhuis-dependance en medisch wijkcentrum Bij het bereiken van een inwonertal van 20.000 vermoedelijk begin 1967 zal Spijkenisse een eigen korps gemeentepoli tie krijgen en zal de detachering van de rijkspolitie dus worden beëindigd. Volgend jaar begint het gemeentebestuur met de voorbereiding van deze belangrijke reor ganisatie. Door het aanbrengen van een loopbrug over de Groene Kruisweg dit voorjaar is het aantal ongevallen op deze weg sterk verminderd Betreurd wordt het, dat nog te veel van het kruispunt bij de Rozen- laan gebruik wordt gemaakt. In dc wijk Braband zal in eerste instan tie een tijdelijk medisch wijkcentrum komen. In de loop van 1965 zal het ge meentebestuur met voorstellen komen over de vestiging van een dependance van een ziekenhuis te Spijkenisse. Twee belangrijke bezwaren bestaan er tegen de drinkwatervoorziening. Het drink water is te duur en heeft vaak een onaan gename smaak. Het prijsverschil aan weerszijden van de Oude Maas (Hoogvliet en Spijkenisse) wordt bijzonder ongewenst genoemd. Het streekschap Drinkwater voorziening Voome, Putten en Rozenburg is over deze zaak in onderhandeling met het Rotterdamse gemeentebestuur. POLITIE ALS GASTVROUW' Toen de zesjarige Ludo Kwak uit de Van 's-Gravensandestr. meedeed aan de wed strijd, die werd uitgeschreven bij de ope ning van de Albert-Heijnsupermarkt, ver telde hij in zijn briefje, dat het zijii lief ste wens was bij de politie te komen. Dit kwam ook de commissaris van politie ter ore eft deze w^s, zeker in de Sinterklaas tijd, meteen bereid, die wens in vervulling te laten gaan, al was het dan maar voor één middag. Vrijdag was zodoende Ludo te gast bij de Vlaardingse politie; hij mocht mee in de surveillance-auto, bezichtigde het hele hoofdbureau, met inbegrip van de cellen, kreeg zijn vingerafdrukken mee naar huis en bezocht het verkeerslofcaafl. Aan het eind van de middag werd de jeugdige po- litie-enthousiast ontvangen door de com missaris, die hem niet zonder tastbaar aandenken aan deze middag liet weggaan, terwijl ook de organisatoren van de wed strijd voor enkele geschenken hadden ge zorgd. De Vlaardingse Politie Sport- en Perso neelsvereniging heeft Ludo uitgenodigd woensdagmiddag in Muzanda het Sinter klaasfeest te komen vieren met de kinde ren van de politiemensen. Het spreekt van zelf, dat het bezoekertje bijzonder entbou-* siast was over deze prompte (tijdelijke) vervulling van zijn liefste wens. Burgemeester mr, J, Heusdens speldt de heer Van Houwelingen de stadspenning van de gemeente Vlaardingen op de borst. O Na hem met de stadspennlng te hebben gedecoreerd, overhandigt de_ burgemeester de heer Oostveen de bij deze onderschei ding behorende oorkonde. De gemeente Spijkenisse gaat voorlich ting geven aan de nieuwe kiezers. Zij die in 196l> voor de eerste naai ter stembus zullen gaan en dit zijn er nogal wat nu de kiesgerechtigde leeftijd verlaagd isvan 23 lot 21 jaar zullen in de loop van volgend jaar uitgenodigd worden voor een voorlichtingsavond. Ook voor memve inwo ners zullen volgend jaar weer voorlich tingsbijeenkomsten worden belegd. Deze bijeenkomsten hebben onder de naam Burgeravond reeds de nodige bekendheid verkregen. De 5 mei-viering zal volgend jaar in Spijkenisse beslist niet ongemerkt voorbij gaan. Die voorbereidende besprekingen zijn reeds in volle gang. Een versterking van de burgerzin wil het gemeentebestuur ook bereiken door het inrichten van een permanente expositie met maquettes, uit breidingsplannen, foto's en ander voor lichtingsmateriaal. Drie personen, die zich bijzonder ver dienstelijk hebben gemaakt, hebben maan dagavond de penning der gemeente Vlaar dingen ontvangen, In de burgerzaal van het stadhuis werden deze door burgemees ter, mr. X Heusdens uitgereikt aan de he ren Cr. van Houwelingen en W. Oostveen ei» de heer P, van Noord ontving de pen ning, alsmede de daarbij behorende oor konde in zijn woonkamer aan de Emma straat 82. Namens de gemeenteraad brachten bur»- gemeester Heusdens, en de wethouders H. K. van Minnen en G. Walstra een be zoek aan de heer Van Noord (74h, die tve- gens ziekte niet op het stadhuis aanwezig kon zijn, Daar schetste de burgemeester de verdienste van de heer Van Noord voor Vlaardingen. In 1933 werd de heer Van Noord opgenomen in het bestuur van de dienst voor maatschappelijk hulpbetoon. In I94G deed hij zijn intrede in het be stuur van de dienst voor sociale zaken, momenteel genoemd de gemeentelijke in stelling voor maatschappelijke zorg. Ver der vervulde de heer Van Noord geduren de ruim 16 jaren de functie van lid-voorzit- Duizenden, neen tienduizenden meisjes in de tienerleeftijd hebben onder haar Sin- terklaascadeautjes het geschenk aangetrof fen, dat zij bovenaan haar verlanglijstje hadden gezet en zijn nu thuis in haar vrije tijd poppen-modeshowtje aan het spelen. Want in alle speelgoedwinkels zal het zijn toegegaan als In het Speelgoed- en Hobby- paradijs van ons gelukkig weer hersteld raadslid Jaap Ligthart, waar wc ons licht hebben opgestoken. Het heeft er storm ge lopen voor de modepoppetjes, die In de loop van deze zomer in onze Nederlandse speelgoedmagazijnen zijn verschenen, na dat deze mannequin-popjes reeds een vier tal jaren geleden de Amerikaanse speel- goedmarkt stormenderhand hadden ver overd. De poppen-modewereld, die het Ca- liforaiscbe echtpaar Mallei heeft gescha pen, is een schot in de roos van de meis jesharten en een voltreffer op de wereld- speelgoedmarkt. Mevrouw Mattel, mode ontwerpster en de heer Mattel, architect, zij hebben hiermee een groot braakliggend terrein ontgonnen en de meisjes, die de leeftijd zijn ontgroeid om met een pop, fornuisje of serviesje te spelen, een bezig heid geschonken, waarin zij zich echt vrou welijk creatief kunnen uitleven. VOOR VADER EN ZOON In de naoorlogse welvaartstijd werd er voor de oudere jongens een keur van mo dem speelgoed op de markt gebracht, dat op verkleinde schaal een imitatie vormt van wat de mannenwereld bezig houdt in. het tijdperk van sport, techniek en elek tronica: de modelbouw van het spoorweg verkeer, luchtverkeer, wegverkeer, scheep vaart, autoracebanen en elektronische ap paraten als radio's, inbraak-alarminstalla ties, detective-luisterapparaten, elektroni sche orgels enz. Grote speelgoedmagazij nen hebben daarvoor een speciale hobby- afdeling ingericht, zoals het Speelgoedpa radijs aan het Liesveld, Het is speelgoed, dat 5n hoge mate een creatief en instruc tief karakter heeft, waarbij de jeugd vaak een hobby ontwikkelt, die de basis schept voor hun beroepskeuze. Speelgoed, dat steeds meer wordt geperfectioneerd en de werkelijkheid nabij komt, die het wil na bootsen. Op steeds kleinere schaal, om te gemoet te komen aan de beperkte ruimte in de moderne huizen. Speelgoed met "n steeds grotere collectie accessoirs voor verhoging en vernieuwing van de speel vreugde, waar de vaders soms nog meer in opgaan dan hun zoon, voor wie bet werd gekocl^en die nog harder sparendan hun zoon om er weer een onderdeel bij te kopen. VOOR MOEDER EN DOCHTER "Welnu, met hun poppen-modewereld heeft 't echtpaar precies hetzelfde willen scheppen voor de opgroeiende meisjes. Zij werken daarbij ook met schaalmodellen. Zij bootsen ook op verkleinde schaal de werkelijkheid na. Zij laten de meisjes geen iSiBwiiiiSiiiiiiMiiiutiiiimiMmiiiiiiumiiniiimiimiiinu On onze afdeling boekhouding vaceert de funktie van houden. Voor deze funktie betalen wij een goed salaris. Schriftelijke sollicitaties ontvangen wij gaarne aan ons adres: Damco fabriek van bakkerijgrondstoffen N.V., Industrieweg 14, Vlaardingen. poppen aankleden met poppenkleertjes, maar miniatuur mensjes met miniatuur modekleding. 3n de grootst mogelijke ver scheidenheid. Alles wat in modehuizen en op modeshows wordt getoond, hebben zij natuurgetrouw in miniatuurformaat nage bootst Met alles, wat er bijbehoort: kap sels, hoedjes, tasjes, schoeisel. sieraden, sportattributen e» alle mogelijke andere accessoires. Zij hebben vier figuurtjes ge creëerd en voor hen de modeartikelen ont worpen, waarmee zij de gehele kinder-, dames- en herenmode bestrijken. En daar mee de basis hebben gelegd voor een bij kans onuitputtelijke collectie mode-artike len, die zij in Japan door de fijne vingers van de Japanse vrouwen laten vervaardi gen. In. fabrieken en ais huisindustrie. Al les is tot in. de kleinste details minitieus afgewerkt en met een dergelijk kunstzin nig effect, dat hoewel hier van massafabri- cage sprake is, elke creatie een exlusieve indruk maakt. Zij hebben hun jongens- en meisjesfiguren van. verschillende leeftijd groepen namen gegeven en. voor elk van hen de meest gevarieerde mode-collectie ontworpen. Op commerciële leest ge schoeid uiteraard. Men begint met een van de figuurtjes te kopen en een keuze te ma ken uit het grote aantal sets, die elk een bepaalde creatie met de bijbehorende ac cessoires bevatten. Het blijft natuurlijk niet bij één figuurtje en één creatie. Het speelgenot stijgt, naarmate de collectie uitbreidt. Het is allemaal vrij prijzig, maar dat geldt ook voor het moderne speelgoed van de mannelijke jeugd. Dit blijkt echter in onze huidige welvaartstijd geen overwegende bezwaren op te leveren gelet op de enorme aftrek- Als tegenhan ger geldt: dit moderne speelgoed verschaft óq opgroeiende jeugd een zinvolle, nutti ge en leerzame tijdsbesteding in de huise lijke kring, waaraan niet alleen de jongt n o£ het meisje, maar ook vader of moeder ol bet gehele gezin veel plezier beleeft. ter van de commissie Woonruimtewet en was hij 14 jaren penningmeester van de rond 5700 leden tellende afdeling Vlaar dingen van het Ncderlandsche Roode Kruis. Ook had mr, Heusdens waardering voor het feit, dat de heer Van Noord 12 jaren het ambt van ouderling bekleedde in de Gereformeerde Kerk. De heer W. Oostveen dankte zijn onder scheiding aan het feit, dat hij zich gedu rende zijn ruim 34-jaxig directeurschap van de gymnastiekvereniging „Hcllandi?" op sportgebied bijzonder verdienstelijk voor Vlaardingen iiad gemaakt. Tevoren was hij echter reeds 16 jaren lid van de ze vereniging, zodat hij meer dan 50 ja- reu aan gymnastiek deed. Toen. de heer Oostveen in maart 1930 tot directeur werd benoemd, telde de vereniging 60 teden en momenteel is dit aantal uitgegroeid tot 1400 leden. Verder trad hij diverse ker-m op als jurylid namens de afdeling Rotter dam van het Koninklijk Gymnastiek Ver bond. Do heer G. van Houwelingen (67) heeft zich in meerdere functies cp maatschap pelijk gebied verdienstelijk gemaakt. Ge durende een groot aantal jaren was nij lid van de gemeenteraad en had als zoda nig zitting in tal van commissies en trad in verschillende besturen van organisaties als gedelegeerde op. Ook schonk hij zijn werkkracht aan andere organisaties en ln- stellingen, die werkzaam zijn of waren m hei belang.van de burgerij. Zo is de heer Van Houwelingen van 1946 af, bd van het bestuur van -de gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg. Verder heeft hij meermalen in het najaar de belangen behartigd van de bemanningsleden van ce vissersvloot te Dieppe. Het speet mr. Heusdens bijzonder, dat de heer Van Noord de bijeenkomst in de burgerzaal niet kon bijwonen, maar toch was de heer Van Noord verbonden met het stadhuis. Zo kon hij via een telefoon- installatie de feestelijke plechtigheid toch beieven. Een zoon van de heer Van Noord dank te in de burgerzaal mr, Heusdens, namens zijn vader voor de toekenning en uitrei king en de toespraak, die verband hield met de onderscheiding. Dc voorzitter van de gemeentelijke in stelling voor maatschappelijke zorg, wet houder G. Walstra toonde zich zeer ver heugd over het feit, dat twee leden v?n deze instelling met een onderscheiding wa ren vereerd. De heer "Walstra sprak over een vriendenkring, waarin de instelling hasv werkzaamheden verricht. Namens de directie van de Kon. Hol- lancia NV sprak de heer D. Zwikker» die zei dat het alle Hollandianen buitengewoon veel genoegen doet, dat de heer Oostveen do penning van Vlaardingen mocht ont vangen. Hij liet het niet bij woorden, want in allerijl was besloten om er iets aan toe te voegen, en hij deed dit door aan de heer Oostveen een enveloppe met in bond te overhandigen. Zowel de heer Van Houwelingen alsme de de heer Oostveen spraken daarna nog een persoonlijk dankwoord, zij het dat eerstgenoemde zijn spreektalenten als oud-raadslid nog niet verleerd bleek, want hij dook wel heel ver terug ln de hlsto- en kwam daarbij met zeer veel cij fers voor de dag. De bijeenkomst werd bijgewoond door 't voltallig college van burgemeester en wet houders, vrijwel alle raadsleden en verder de commissie van sport en recreatie, die juist tevoren door mr, Heusdens was ge ïnstalleerd. De opgroeiende meisjes zijn /.o verrukt heeft overtroffen. Zelfs de grote waren- over de modepoppetjes, dat de vraag er- halzen in Rotterdam waren op Sinterklaas- naar in de Sinterklaastijd de stoutste ver- j dag geheel door hnn voorraad heen. wachtingen van de speelgoedwinkeliers C> danken, vanaf de eerste dag was de ge meenschap aan het Evengelie namelijk ge bleven en voorop staat dat dit blijft tot de dag van Christus Jezus Spr. wees er verder o? dat de geschiedenis van een kerk niet getypeerd is door een prediker, maar door de gemeenschap aan do pre diking. Zo is dit woerd een troost voor iedere gemeente en kon spr. dan ook af scheid nemen; God za] het werk voort zetten, waarbij spr. wees op de zegenbede bij het begin van de dienst ..Onze hulp is ln de Naam des Heren", dat de con stante lofzang moet zijn voor jong en oud. Na de dienst nam de heer D. Roorda de leiding van de vergadering en heette de verschillende afgevaardigden van de zusterkerken welkom alsmede burgemees ter Aschoff met wethouder Lievaart na mens het gemeentebestuur. De heer Roorda sprak namens kerkeraad en ge meente de scheidende predikant toe en roemde het vele werk dat deze zowel op de kansel als In de gemeente verricht had. Spr. had ook vele waardering voor het werk onder de jeugd, daarbij o.a. doelend op de jeugdavonden welke gere geld in. de pastorie belegd werden. We zijn dan ook zeer dankbaar dat ds. Mui Ds. G. Mul, beroepen predikant bij de Geref. Kerk (Vrijgem.) te Deventer nam j.l. zondagmiddag afscheid van zijn ge meente te Rozenburg. De scheidende pre dikant had als tekst gekozen Philipp, l: 3—6. ,,Ik dank mijn God zo dikwijls Lk Uwer gedenk; immers in al mijn gebeden bid ik telkens voor u allen met blijdschap wegens uw deelhebben aan de prediking van het Evangelie, van den eersten dag af tot nu toe. Hiervan ben ik overtuigd dat Hij die in u een goed werk is begonnen dit ten einde toe zal voortzetten tot den j van Christus Jezus". In zijn predi king wees spr. o a. op hst feit, dat Bau- lus met zijn gedachten veel in Philippi 5, in verband met het vroeger voorge vallene met de stokbewaarder en zijn daar op gevolgd eerherstel. De dankzegging was de primaire binding tussen Paul us en Phiiippi. Poulus bidt voor iedereen, sym pathiek of niet. De grondtoon van het ge bed van Paulus was de gemeenschap aan de prediking van het Evangelie, dat hun leven had geraakt. Ook het vervolg van de kerkgeschiedenis gaf Paulus reden tot en zijn echtgenote zich zo aan de ge meente gegeven hebben. Burgemeester Aschoff wees op het feit dat het ambt van predikant een wonder baar ambt is blijkend uit de wijze waarop men als predikant komt en gaat. Er zal nu veel aanpassingsvermogen van hem gevergd worden. De boodschap blijft echter dezelfde. Spr. roemde de vooruit strevendheid van de gemeente blijkend uit het feit dat reeds een nieuw beroep werd uitgebracht en sprak dan ook gaarne de wens uit dat de vacature spoedig vervuld zou worden. Spr. hoopte dat ds. Mul bij zijn laatste afscheid, wat hopelijk nog lang zal durent nog eens met voldoening mag terugzien 'op dc tijd die hij in de burgerlijke gemeente Rozenburg heeft doorgebracht. Namens de Geref. Kerk te Hoog vliet sprak as. Veefkind en gaf namens de Kerk ln Hoogvliet ds. Mui de beste wensen mee naar Deventer. Ook Hoog vliet is dankbaar voor het werk van ds. Mul. Ds. Mul verlaat een gemeente ineen, tijd met veel zorgen; veel verandert, maar de Zender blijft; daar kunnen we ontzaglijk dankbaar voor zijn. Namens de kerk van Middelbands sprak de heer Vos. Daar ds. Mul consulent van do gemeente was, beschouwde men hem daar ook zo'n beetje als eigen predikant. Ook hier was de samenwerking altijd zeer prettig verlopen. Voor de Kerk van Overschie voerde de heer Boutens het woord, die er op wees, dat de kapers uit Deventer ds. Mul in Overschie beluisterd hadden. Spr. had niet verwacht dat ds. Mul al zo spoedig zou weggaan, gezien het enthousiasme waarmede deze over RozenDurg sprak. Ds. Mui dankte tenslotte de verschillende spre kers voor hun goede woorden, waarna al len gelegenheid kregen persoonlijk meteen 'handdruk van ds. Mul en zijn echtgenote

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1