ROiïlDAMSCH HUISBLAD Baksteen lag Gooi bijzonder zwaar op de maag... Brielle^s muziek heeft de jeugd en dus vertrouwen in de toekomst Zwaluwen moest de eer aan Noordwijk laten FORTUNA BEHAALDE MOOIE ZEGE Nederlagen van DVO* Sunlight en The Red Stars Redelijke belangstelling voor liturgische avondgebeden Vijftien jongeren volgen opleiding bij Libertatis Primiiiae In actie bij Maarten ZATERDAGVOETBAL ONDERAFDELING Vreemd verschijnsel Burgerlijke stand HVO sleepte een puntje uit de regen Eerste nederlaag voor Sunlight een feit Expositie Bob Zijlmans TSB klom naar de top door overwinning van der Vlugt Dia-middag voor SVB-hejaarden The Red Stars vergat te schieten en verloor Vlaardingse schermers op de loper Voe tbalprogramm a voor zondag DVO aan de verkeerde kant van de score Porgy and Bess AGENDA !j|& Hoofdafentschap en Redactie: g /LAARDJNGEN, Sm. Havenstsaat 1 Tal, 3229 KOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD MAANDAG 14 DECEMBER 1964 «■•daottfi r«L sut VLAARDINGEN: KLACHTEN OVER BEZORGING TELEFOON 6637 uNSUEHNDESiNGEL 33 13.30 TOT 19 30 ÜUR: (Van onze correspondent) Baksteen heeft 't Gooi zwaar op de maag jeiegen. Deze Fortuna-binnecspeler pres teerde het niet alleen belde Vlaardingse doelpunten tot stand ie brengen, maar bo vendien enkele keren van de doellijn te trappen of te koppen abt zijn doelman Hooymans er niet meer bij kon. De zege ging naar Fortuna, het team, dat technisch her meest in de melk te brokkelen had, maar een overwinning op het nippertje be vocht op de Hilversum se ploeg, die npr- ciaal In de tweede helft akelig dicht bij de gelijkmaker is geweest. Ook op het Hilversumse Sportpark waren de omstandigheden al even bar en boos ais elders in het land- Een wind met storm- kracht zoveel en een bij bakken vol m»eï gutsende regenmassa. De Vlaardingse jongetjes vonden arnrser een droog plekje hoog op de geheel over dekte tri tune. Met een bewonderenswaar dig uithoudingsvermogen moedigde de iele stemmetjes de Fortunezen aan. Maar ze zwegen ook menigmaal, want *t Gooi was dit keer eens niet een willoos slacnt» offei van de tegenpartij zoals Sn zovele voorgaande ontmoetingen, In de periode vóór het wisselen van de shirts, bleek de Vlaardingse ploeg zich het snelste aan de erbarmlijke omstandighe den te kunnen aanpassen. Tegen winti in slaagde de ploeg er in de bal goed laag te houden. Het overwicht kwam ove rigens pas na een minuut of twintig. Voor- dier had de Gooi-aanval ernstige pogingen ondernomen Hooymans van zijn stuk te brengen. Vooral de voor de eerste keer opgestelde Engelander, deed voortreffelijk werk. Hij bracht Van Wiggen tot twee maal toe in schietpositie. De eerste keer kon Hooymans met een prachtige sprong het zelf wel klaren en de tweede keer: kwam Baksteen hem assisteren. Een kop bal van Van Wiggen werd alweer donr Baksteen van de doellijn gekopt. Maar na twintig minuten was het zover. Van ccr Zwam liet een daverend schot los, dat be kwaam door de Hilversumse keeper ge stopt werd. Maar Bakker zou als een kor- kebakker misgrijpen op een schot van Don, na keurig solospel. Op dat moment stond Meycr nog een Vlaardingse treftcr in de weg, maar kort daarop kwam dan toch de verdiende Fortuna-goal. Baksteen passeerde eerst drie man en trof uit pen onmogelijke hoek de roos (0—1). De Hon gaar Damas schitterde in deze periode. Na de thee waren de rollen omgekeerd, 't G'ioi trok ten aanval. Weliswaar wat slordiger dan de Vlaardmgers, maar met een grote dosis strijdlust. Brouwer kwam vlot achtereen oog in oog met Hooymans maar treuzelde te lang met schieten. De Jong (ex-EIinkwijk) ge passeerd, maar ingevallen voor Loman, knoeide al even erg. Een schitterrende kan* kreeg Van Doesburg toen Humphrey Mijnals de gladde bal vreselijk miste. Maar Van Doesburg schoot hard in plaats van met een wippertje de uit zijn doel ge komen Bakker te passeren. Het werd uit stel van excccutie. Kort hierna veroorzaakte Mijnals overtreding. Van Doesburg gaf uit d° directe" een tikje aan Baksteen en met een listig schot kwam Fortuna op rozen (02), Maar hierna werd het toch bt- natnvd voor de VI aar dingers. De Jong br.cht de spanning in de 27ste minuut te rug met een goede omhaal cn de bal in de hoek <1—2). 't Goi trok naar voren. Enge- lander zou doel hebben, getroffen als een van de Vlaardingse verdedigers niet de vuist had gebruikt Penalty en dus een ge lijke stand....? Mijnals schoot traag en zacht en Hooymans dook snel en vinnig. Geen doelpunt! Voor de rest hield r'e Goot-aanval zich bezig met het missen van kansen, al had Engelander beslist pech toen hij in de laatste minuut met een knappe omhaal alles of niets beproefde. De punten gingen naar Vlaardingen. Dat men met enthousiasme alleen geen wedstrijd kan winnen is zaterdag aan de Kethelweg weer eens duidelijk onderstreept Zwaluwen enthousiast moest op een vrijwel onbespeelbaar terrein en fn een stromende regen de strijd aanbinden met Noordwijk technisch veel beter. Ent housiasme tegen techniek dos onder om standigheden die nu eenmaal vragen om een goede balbehandeling en een grote be heersing van het lichaam. Het was dan ook geen wonder en alleszins verdiend dat de gasten met de overwinning gingen strijken. Alleen in de eerste helft bood de thuis club goed tegenstand en met de wind in de rug kregen Bloem en de zijnen nog een aantal aardige kansen op een treffer. Maar doelman Van der Niet trok zich niet veel van de „modderpoel" aan en stopte de weinige goede schoten van de Zwalu- wen-voorwaartsen met groot gemak. Aan de andere kant liet ook Schras goe de dingen zien, al had hij geluk, toen linksbuiten Broring een mislukte voorzet losliet, waaruit de bal tegen de paal be landde, zonder dat de Zwaluwen-goalie In de le klas van de onderafdeling van het zaterdagvoetbal beleefden we het hoogst opmerkelijke verschijnsel, dal op een en hetzelfde sportpark, het sportpark Zuidbuurt, de belangrijke degradatie wedstrijd VIaardir.genSNS werd afge last en DVORSM wel doorgang vond. Moet daaruit geconcludeerd worden, dat het terrein van Vlaardingen zoveel slech ter is dan dat van DVO, of dat de scheids rechters van bewuste twee wedstrijden verschillende maatstaven over weer en terreingesteldheid hebben aangelegd? Hoe het zy, de wedstrijd DVO—RSM liep op een. teleurstellende 0i nederlaag van DVO uit, waardoor zowel Vlaardingen als DVO in het hoekje verzeild is geraakt, waar de slagen vallen. In deze afdeling ging voorts .alleen de wedstrijd TOGR ZWSH door, wat een 10 resultaat op leverde en waardoor TOGR de leiding van Rozenburg overnam, zij het alleen door een beter doelsaldo. Stand 1 B: TOGR 8 6 1 1 13 17—9 Rozenburg 8 B 1 1 13 19—12 RSM 8 4 1 3 9 19—17 Heinenoord 6 4 0 2 8 15—8 Rhoon 8 4 0 4 8 29—10 MW '27 7 3 1 3 7 21—15 Zuiderpark 7 2 2 3 6 12—18 DVO 8 Z Z 4 5 9—12 SNS 7 2 l 4 5 12—16 Vlaardingen 7 1 1 5 3 10—20 ONTGOOCHELING Sunlight komt op eigen veld al even slecht, of nog slechter, uit de voeten dan Zwaluwen. De zeepmensen berokkenden hun aanhang een ontgoocheling door tegen een van de staartclubs, ZBVH, zijn eerste nederlaag (12) op te lopen. Het merk waardige feit doet zich voor, dat Sunlight uit zijn vier uitwedstrijden de volle buit veroverde en in zijn vijf thuiswedstrijden 4 verliespunten opliep. Egelantier Boys, noch OFB kon van deze Sunlightse mis stap profiteren, omdat hun uitwedstrijden, tesp, tegen DOS '32 en NBSW werden afgelast. Maar in verliespuntenaantal is Sunlight nu gelijk met Egelantier Boys gekomen. Als klap op de vuurpijl verloor ook The Red Stars met l-2 van GSS, zodat het voor de Vlaardingse zaterdag clubs een droevige dag was. De zes, die in bet veld kwamen, zorgden voor de schrale oogst van slechts 3 punten. Een troost voov The Red Stars was, dat GTB met een 4—6 zege van WIA terugkeerde, waardoor de stand in 2 A thans is: Geboren: Adriana Pieternella, d v J Vis ser en J P van Ree, v. Wesembekestraat 7 ;Erna Louise, d v A Vellekoop en M. van Dop, Maassluis: G. Gazellestraat 8?; Marianne Emma Margaretha, d v J Mi Museh en I Gijsbers, Roemer Vtsscherstr 173 Overleden: David Verboom, 78 jr. ecn*g van N, van der Krans, Handelstraat 41, 1 enthousiast spek Sunlight 9 6 2 1 14 23—15 Egelantier Boys 8 5 2 1 12 18—11 OFB 8 5 1 2 11 21—14 GTB 9 5 1 3 11 21—16 DOS '32 8 4 2 2 10 18—13 GSS 9 4 1 4 9 1415 ZBVH 9 4 0 5 8 13—15 TRS 9 2 1 6 5 23-21 NBSW 8 2 0 6 4 19—23 WIA 9 1 0 8 2 13-36 Programma voor zaterdag.' le klas: DVOZuiderpark, Heinenoord—Vlaardin gen, MW-ZWSH, RSM—SNS, TOGR— Rhoon; 2e klas Ar Sunlight—WIA, DOS '32—GSS, GTB—ZBVH. Deslechte weersomstandigheden ten spijt heeft HVO zijn thuiswedstrijd tegen Heerjansdam toch door zien gaan. Hoewel de omstandigheden, zich nu niet direct leen den voor het bedrijven van de voetbalsport hebben de 22 spelers zich tot het uiterste ingespannen er nog iets dragelijks van te maken. Beide verdedigingen slaagden daar het beste in en de 00 eindstand Is hiervan het bewijs. Voor de thee was HVO iets sterker, maar het gemis van Van Oosten maakte van de voorhoede een on gevaarlijke linie, zodat de Heerjansdam- mers weinig moeite hadden de aanvallen af te slaan. Ook aan de andere kant was de defensie te sterk en het grootste ge deelte van de strijd speelde zich dan ook op het middenveld af. In de tweede helft had HVO er een han dicap bij, want zowel Hoogerwerf als Pors moesten zich laten vervangen omdat zij bevangen waren door de koude. Het pleit voor Vink en zijn mannen dat zij de stand toch blank wisten te houden, waarbij zij werden geholpen door de scheidsrechter, die er 5 min. te vroeg de brui aan gaf. Waarmee beide teams overigens akkoord gingen, want het spelen in deze weersom standigheden Is nu niet direct een lolletje. Het zich al kampioen wanende Sunlight kreeg zaterdag een bittere pil te slikken in de vorm van de eerste nederlaag in dit seizoen. Het was ZBVH, dat de zeepman- nen duidelijk maakte dat de weg naar de eerste plaats nog lang is en dat men zo laks spelend als zaterdag nog vele malen kan uitglijden op deze weg. Al na 1 mi nuut spelen h2dden de gasten een voor sprong door toedoen van hun middenvoor, terwijl er in de 35e minuut nog een tegen valler bijkwam, toen ZBVH via een vrije schop op 02 kwam. ïn de tweede helft was Sunlight ster ker, maar de gasten verdedigden hun voorsprong met veel enthousiasme. Slechts eenmaal moesten zij zich gewonnen ge ven. Du Pree zorgde uit een vrije schop voor het redden van de eer, maar dat was niet voldoende om de nederlaag af te wenden. Het bleef 1- 2. waarmee ZBVH een verche-ide beloning kreeg voor zijn er een vinger naar uitstak. Het was eigen lijk het enige opwindende in de eerste helft van deze ontmoeting. Na de thee had den de Noardwijkers het windvoordeel en al na een kwartier leverde dit een doel punt op. Linksbinnen Haasnoot de let terlijk en figuurlijk grote man in de voor hoede van. Noordwijk ontving de bal op maat van de jonge rechtsbuiten Van der Luyt en 2ijn harde schot was voor Schras onhoudbaar, 0L Zeven minuten later was 't opnieuw raak. Middenvoor Van der Lippe wist wat van hem verwacht werd bij dit windvoor deel. Hij loste van grote afstand een hard schot, dat door Schras niet geheel kon wor den gestopt De terugspringende bal kwam voor de voeten van Haasnoot, die beheerst inschoot, 0—2. In de 28e minuut viel de beslissing, toen. Van der Luyt de bal uit een hoekschop van Broring inschoot en de stand daarmee op 0—3 bracht Uit een le vensgroot misverstand tussen rechtsachter Van. der Wiel en doelman Van der Niet, kon Bloem in de 31e minuut de eer red den, maar datwas alles wat Zwaluwen in deze wedstrijd kon bereiken. Voor het ove rige domineerde Noordwijk, dat dan ook zeer verdiend de punten mee naar huis mocht nemen. In de Vjsbank wordt van 19 december tot 4 januari een tentoonstelling gehouden van schilderijen en tekeningen van Bob Zijlmans. Deze expositie, georganiseerd door de commissie voor beeldende kunsten, wordt vrijdagavond, acht uur, geopend door de heer F. Duister, kunstrecensent van De Tijd-Maasbode, Voor het publiek is de tentoonstelling dagelijks van zeven tot negen te bezichtigen en 's zaterdags bo vendien van twee tot vijf. Op zondag al leen van twee tot vijf, waarbij tweede kerstdag als zondag wordt gerekend. Eer ste kerstdag en nieuwjaarsdag is de expo sitie gesloten. Door een kleine en ietwat gelukkige overwinning op de Boys van Hazerswoude heeft TSB zaterdag de eerste plaats van zijn afdeling voor zich opgeëist. Nadat beide teams de scheidsrechter zo ver had der. gekregen dat hij dc wedstrijd toch door liet gaan ontwikkelde zich op net slechte terrein een gelijkopgaande strijd, waarin de thuisclub zich op kon trekken aan het technisch iets betere spel van de TSB-ers. Ir de 15e minuut speelde een der ffa- zerswoude verdedigers zo onoordeelkun dig terug, dat Floor van den Berg op mak kelijke wijze voor de openingstreffer kim zoigen, 0—1. Later zou blijken dat daze verdedigingsfout een zeer kostbare zou zijn, want zowel voor als na de rust bleven de beide defensies de aanvallers de baas. Het bleef dus bij een 0—1 stand, waarmee TSB zich gelukkig kon prijzen. r\E 74-JAAR ODDE Brielse Harmonie Vereniging „HOV Libertatis Primitae" heeft ongetwijfeld een verzekerde toekomst omdat zij de jeugd heeft aangetrokken, be ter nog omdat zij ?.®e aandacht li gaan be steden aan jongens en meisjes uit de ora- ge\ing die maar enigszins geïnteresseerd zijn in (blaas) instrumenten. Het bestuur van de Brielse Harmonie vereniging zag al lange tijd „de blazers' steeds ouder worden. De oudjes deden het wet best maar er meldden zich geen nieu we jonge leden meer aan. Vreemd Is dat in geen geval, elke muziekvereniging tobt met dit grote probleem. De jongeren voe len zich niet op hun gemak als enkeling tussen de oudere leden muziek te gaan studeren. Heel logisch ging men denken ken bij het bestuur \an de Brielse Harmo nie vereniging ..Als de jeugd zich in de aanvangstijd niet thuis voelt tussen de oudere leden dan lichten we een aparte afdeling op voor alle jongeren. In deze af deling kan dan alle aandacht worden be steed aan het onderricht. Pas na het ein de van de cursus, wanneer deze jongeren de kunst voor eert goed deel machtig zijn, zullen ze worden opgenomen in het grote "Libertatus Primitiae", aldus redeneerde men. Zo werd aan <le jongeren in Brielle en directe omgeving een oproep gericht om zich aan te melden voor een cursus in blaasmuziek. Een cursus alléén toeganke lijk voor de jeugd. Als cursusleider werd aangewezen dc heer M(aarten) van der Vlugt. Als repetitielokaal was een gebouw aan de Clarissestraat disponibel. Wat de toekomstige muzikant nodig had was: een schrift, schrijfgereedschap en een. muziek boekje. Slechts een bedrag werd gevraagd van £2,- per maand voor het lidmaatschap alle lessen waren geheel vrij. Binnen enke le dagen meldden tien leerlingen zich aan en dat is 'n groot aantal als men weet dat anders gemiddeld twee leerlingen per jaar zich bij deze harmonie-vereniging aan meldden. Twee maanden geleden werd de eerste les gegeven en allo tien leerlingen waren even enthousiast. Enthousiast waren de jongens en meisjes (ook meisjes inte resseren zich voor de blaasmuziek!) om dat met uitzondering van de cursusleider geen oudere personen aanwezig waren; men durfde fouten maken, er was geen oudere muzikant die hun liet horen hoe het eigenlijk nu wél moest! Cursusleider Van der VTugt (Maarten voor alle leerlingen) bracht hun met het grootste geduld het ge heim van de noten bij de eerste tree van de toonladder" zou men kunnen zeggen. Met grote belangstelling zagen het bestuur van „Liberatis" en cursusleider uit naar de volgende repetitie-avond. Zouden de leerlingen wel terug komen? Niet tien, maar veertien leerlingen verschenen op de tweede les en toen wist men dat de bere kening juist v/as geweest cn dat de toe komst van de Brielse Harmonie Vereni ging verzekerd was! Veertien nieuwe jon ge leerlingen ineens, dat had men niet niet kunnen denken! Met nóg meer Ijver werd op die tweede cursus-avond les gege ven. Op de derde cursus-avond kwam de vijftiende leerling zich voor de muziek aanmelden! Natuurlijk wordt met door al len hetzelfde instrument bespeeld. De voorkeur wordt aan de leerling zelf over gelaten, maar ook de cursusleider heeft een invloedrijke stem hierin. Ai gauw weet de heer Van der Vlugt welk instru ment een leerling „het best ligt" Van de 15 nieuwe leerlingen bespelen er 5 klari net, 4 trompet, 3 alt, 2 bariton en 1 trom bone, Bovendien zijn er zes nieuwe leer lingen die een opleiding krijgen voor tam boer. Opdat er thuis met de Irommul niet al te veel leven wordt gemaakt worden aan de tamboers „geluidloze trommels" verstrekt waarop men in de huiskamer rus tig kan oefenen. DE MAN, die zo nauw bij dit alles be trokken is, Maarten van der Vlugt, aan het Brielse Maarland N.Z, 70 vertel de: „Heel Libertatis" vindt het geweldig dat er zovedl animo is voor dit klassikaal muziekonderricht. Vroeger kwamen rie jon gens en meisjes druppelsgewijs naar de vereniging. Wij konden dan niet voldoende aandacht aan hen besteden. Wat verloren zaten ze dan tussen de groten op eigen houtje wat mee te blazen. Dikwijls zag men een nieuweling na een paar lessen niet meer. „Een grote hulp noemde Maar ten van der Vlugt het muziek-onderwijs dat tegenwoordig op school gegeven wordt. De leerlingen kunnen al wat muziek lezen. Dat geldt niet voor de jongste leerling Jantje Dekker, 8 jaar oud, maar de overi ge leerlingen weten er allemaal al iets van", Vanzelfsprekend is het „gevoel voor muziek" en het „muziek spelen" een gave. Ik weet al na de eerste les zo onge veer of iemand dat heeft. Toch is het zo, dat dc èén meer aandacht nodig heeft dan de ander, vertelde Maarten van der Vlugt Van groot belang acht hij de houding van de ouders van de kinderen die les krijgen. Het beste is als de ouders toezien dat hun kinderen dc muziekles blijven volgen. Er is geen enkele muzikant, groot of klein, tlie Later spijt heeft van zijn opleiding, aldus Van der Vlugt. Ook deze cursusleider is dankbaar voor het genoten muziekonder wijs. Maarten van der Vlugt heeft twee jaar laog muziekonderwijs ontvangen op het Conservatorium. Vervolgens één jaar les gehad voor instructeur tamboer-hoorn- bflazen bij de Militairen. Dan heeft hij nog een cursus voor dirigenten gevolgd dat on der leiding stond van Riet van Mever, In 1941 meldde Maarten van der Vlugt zich bij de Brielse Harmonievereniging „Liber- Maarten van der Vlugt, aan. wie het be stuur van de Brielse harmonie Libertatis Primitiae, de zorg voor de opleiding van jonge muzikanten heeft opgedragen. tatis' aan. „Mijn eerste mars was in 1944, op het H.B.S.-terrein bij een voetbalwed strijd en m het bijzijn van de bezetters speelden we het Brielse lied: „Wie hier de baas wil .spelen, die moet maar verder gaan!" De man die zo goed met trommel overweg kan gaan en zo bijzonder viool en trompet speelt is ook eens tamboer- maitre an „Libertatis" geweest, „maar dat was maar heel kort, want ze konden me als blazer met missen" vertelde hij. Intussen wordt elke vrijdagavond druk „gerepeteerd" door de nieuwe leerlingen van „Libertatis". Een Harmonie vereniging als „Libertatis" heeft momenteel 25 senio ren-blazers met 7 man van hel tamboer korps. Wanneer de nieuwe leerlingen lid zullen blijven on over twee jaar hun cir- sus beëindigen, dan is de Brielse Harmo nie vereniging eigenlijk op dubbele sterk te; Iedereen is het er over eens: ,,Er is harmonie in de Brielse harmonie!' Voor de leden van de Stichting Vlaar dingse Bejaardenzorg wordt donderdag 17 december^ 's middags half drie, een dia middag over Noorwegen gegeven in het clubhuis aan de Emmastraat 43a. Toegang gratis. Een brandende kerstboom zal deze middag in kerstsfeer zetten. Het initiatief van lis. A. J. Hoorn, her vormd predikant van. de wijkgemeente Immanueikerk, om gedurende de Advents tijd (van 1 tot en met 23 dec.) iedeie avond van 19.30 tot 19,50 uur een liturgisch avondgebed te houden, heeft zich tot n«'g toe in een redelijke belangstelling kunnen verbeugen. De helft van het aantal bijeen komsten is thans voorbij en nadat de eer ste keer rond honderd personen zich 's avonds om half acht in de Iraraaniici- kerk bevonden, bewoog verder het aantal meisen zich tussen de 50 en 80 bezoeke.s. Elke avond werd en wordt de liturgie ge volgd zoals die voorkomt In het dienstboek van de protestantse broedergemeenschap te Taizé (Frankrijk), voor elke dag in de week een andere Inhoud van de liturgie. Ds. Hoorn is van mening, dat het huise lijk gebedsleven over het algemeen wat Is verdrongen en wel voor een groot deel door de jacht in deze tijd naar andere dingen,; die veel tijd in beslag nemen. Afgezien daarvan kan het geen kwaad als christe nen van verschillende kerken meer contact met elkaar maken en waarin het gemeen schappelijk gebed een belangrijke plaats inneemt. Behalve ds. Hoorn, die als organise wr steeds als liturg de bijeenkomsten leidt, j heeft ook pastoor v.d. Sluys, van de rooms- j kataolieke wijkparochie eenmaal de litur gie verzorgd. Verder heeft de gereformeer de predikant, dr. F. L. Bos. eveneens toe gezegd een bijeenkomst te willen leiden. Beide collega's van ds. Hoorn hadden hem toegezegd hun gemeenteleden te zul len opwekken de dagelijkse gebedssamen- komsten te gaan bezoeken. Toch blijkt tut een bericht in de gereformeerde kerkoo- de, dat ds. Bos niet bijzonder enthousiast is over de avondgebeden. Hij vindt de be doeling ongetwijfeld sympathiek, maar vraagt zich tevens af of het wijs is een soort „gebedscampagne" van vier weken op te zetten en of het verschraalde huise lijke gebedsleven, waarop ds. Hoorn te recht attendeert, op deze wijze kan worden genezen. Na inzage van de liturgie heelt ds. Bos zich ervan overtuigd, dat de gebeden, wel ke heel nauw bij de psalmen aansluiten, bijbels verantwoord mogen worden geacht Verder schrijft ds. Bos, dat het deelnemen aan de avondgebeden tot zegen kan strekken, mits men'over enkele (door hem genoemde) bezwaren kan heenstappen. De speciale oproep van collega Hoorn moge bedenkingen ontmoeten, men mag er ook afwijzend tegenover staan, aldus ds. Bos m de rubriek „Nieuwshoek" van de kerk bode. Twaalf van de vijftien leerlingen zetten onder leiding van Maarten van der Vlugt hun beste beentje voor in het oefenlokaat Ondanks een groot overwicht voor de rust heeft TRS de thuiswedstrijd tegen het Schiedamse GSS met 12 verloren. Do Stars vergaten namelijk te schieten ter wijl zij de wind als bondgenoot hadden. Slechts eenmaal, in de 35e min., konden de rood-witten juiciien. De Bloois mocht de vreugde-uitingen van zijn medespelers in ontvangst nemen na het scoren van de openingstreffer. Na de thee waren het de gasten, die het windvoordeel hadden en zij maakten er Iets meer gebruik van. Via doelpunten van rechtsbuiten Wessel in de 20e en middenvoor Wetten in de 30e mi nuut brachten zij de stand op 1—2, waar mee het duel werd afgesloten. Acht schermers van de sportschool Brouwer hebben gisteren deelgenomen aan een in Amersfoort gehouden wedstrijd te gen sportschool Bocrsma, aldaar. In totaal kwamen er 14 deelnemers op sabel en 6 op floret op de loper en hoewei de Amers- foortse school al heel wat ouder is dan de Vlaardingse, die haar eerste verjaardag heeft gevierd, was het krachtsverschil miniem. In beide categorieën viel de be slissing pas na barrage; op sabel werd da Amersfoorter Huib Boersma eerste, ge volgd door Jan Bruinse en Peter Kerk- laan, beiden uit Vlaardingen. Voor alle drie» dc prijswinnaars gold, dat zij via een barrage tot een beslissing moesten komen Op floret eindigden vier gegadigden met evenveel winstpartijen. Na barrage gingen de eerste twee plaatsen naar Amersfoort, resp, naar Betty Koopmans en Wil Spij ker. De derde plaats was voor Fred. v. Keulen van sportschool Brouwer. Het Ligt in de bedoeling deze ontmoeting tussen bei de sportscholen jaarlijks te herhalen. Het barre weer trok een streep door het amateurvoetbalprogramma van afgelopen zondag, We schrijven nu 14 december en. weet u, dat de Hollandiaan op 8 november zijn. laatste wedstrijd speelde? Voor ko mende zoodag is het volgende programma vastgesteld: 2e klas A: VFC—ODS, Cete- ritas—Gouda, Quick—DCL, Lugdunum— Blauw Zwart, RoodenburgVelo, Wesüan- dia—LFC, 4e klas C: WIK—DEO, GSC—Gr. W, LL/Vac., Duindorp SV—ASC, Wassenaar- Te Werve, de Ooievaars-Oranje Groen. le klas B onderafdeling: De Holiandlaan DRZ, Eurosport—FSV Pretoria, Groen Witten—The Rising Hope. Het Fortuna-jeugdelftal, dat met 3 uit 10 de ranglijst sluit van de 2e klas A in het betaalde jeugdvoetbal, trekt zaterdag naar de jeugd van Holland Sport, dat met 6 uit 11, drie plaatsen boven Fortuna staat geklasseerd. Fortuna 2 heeft een vrije zon dag. Op het goed bespeelbare terrein van DVO werd zaterdag ook gevoetbald. De thuisclub kwam in. het veld tegen RSM, dat in de stromende regen een kleine over winning behaalde. Al in de eerste helft was RSM beter, maar goed verdedigen van cie DVO'ers voorkwam doelpunten. Na rie thee kreeg DVO een paar kansen, maar het benutten daarvan was een te moeilijke zaak. Bovendien moest Gast zich laten vervangen (bevangen door de kou de). wat de DVO-voorhoede verzwakte. In de 20e minuut trol rechtsbinnen Mantel de roos, nadat hij de bal goed toegespeeld kreeg van zijn rechtsbuiten Schaft, 01. Het was de enige treffer van deze wed strijd en het betekende de nederlaag voor DVO. De beroemde negeropera Porgy and Bes.* wordt vrijdagavond voor de afde ling Vlaardingen van het NIVON in Mu- zanda ten tonele gebracht door net beker», de marionettentheater van Bert Brugmsti. De reputatie van dit theater Is een garan tie, dat de operaliefhebbers hier een boeiende avond te wachten staat: wie eerder een dergelijke uitvoering meemaak te zal met bewondering vaststellen welke grote artistieke mogelijkheden het mario nettentheater biedt en hoe knap Bert Brug man die weet te verwerkelijken. De voor stelling in Muzanda begint om acht uur. Verenigingsgebouw te Poort Liga al: De Raven Onder de naam De Haven zal voortaan het verenigingsgebouw naast de Geref. Kerk aan de Emraastraat te Poortugaal worden aangeduid. Bij de opening in september j.l. werden suggesties gevraagd voor een toepasselijke naam en dezer dagen, heeft de kerkeraad een keus gedaan. Het idee is afkomstig van de heer A. ,T, van Dijk. „De Haven" heeft tweeërlei betekenis: het drukt een ze kere veiligheid uit en ook een historische gebondenheid aan de omgeving- Zowel de kerk als het gebouw zijn namelijk omgeven door de gedempte oude haven. Het is een. gemakkelijke naam en het zal daarom weinig moeite kosten om „De Haven" een begrip in de gemeente en omgeving to doen 2ijn. MAANDAG Luxor, 8 uur, Trapeze <aJ.). 15 december Wassende maan Zon op 8.42 uur, onder 16,29 uur Maan op 14.31 uur, onder 3.31 uur

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1