flÖÏÏEHDAMSCH NIEUWSBLAD m Bejaardencentrum de Valkenhof van binnen en van buiten bekeken Bij de eerste alleen Intiem Sportschool draait Van Gorsel goed klassers kwam tot een zege iAfprijziregen! Diverse koopjes! Twee winters door gewerkt Vogelliefhebbers hregen indruk van Broekpolder S tndiekringbezoekers waren aan boord van HAL-sehepen Celuij;en gevraagd AGENDA VLAARDINGS TAFELTENNIS lëiimi Christenvromven in kerstsfeer Overdag leeg De competitie van de bedriifsbiljartbom! Opbrengst collecte Nieuws uit Maasland Gouden bruidsparen te Ridderkerk Autorijder richt onder invloed ravage aan Uitverkoop! 26% korting! DAYER 1 Hoofdageatschap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Hivwutiaat 1 - Tal 3229 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD WOENSDAG 16 DECEMBER 1964 Btfwitol Tri, Md VLAARDINGEN: KLACHTEN OVER BEZORGING TELEFOON 6637 2NSULINDES1NGEL S3 18.30 TOT 19.30 UUR: Gisteren werd de 35 meter hoge bouwkraan met zün 30 meter lange giek gestreken, die anderhalf jaar lang dienst heeft gedaan bij de bouw van De Valkenhof: het gemeentelijke bejaardencentrum in de Westwijk. Als monteur bij J. P. van Eesteren doet de Rotterdammer P. Vel praktisch niets anders dan de 15 grote bouwkranen en de katkranen, die dit Rot terdamse bouwbedrijf in gebruik heeft, opzetten en strijken. Een specta culair karwei, waarbij hij op flinke afstand van de kraan gezeten, met knopjes en handles werkt op het bedieningspaneel op zijn schoot. Het Strijken van de bouwkraan manifesteerde, dat De Valkenhof zijn voltooiing nadert en binnenkort zijn deuren openzet, om de bejaarden te ontvangen in de 13# woningen, welke het tien woonlagen tellende hoogbouwgodeelte van dit bejaardencentrum omvat. U weet, dat de 46 e/oningen voor alleenstaanden en echtparen in het iaagbouwgedeelte al enige tijd geleden werden betrokken. Wanneer gaan de deuren van het hoogbouwgcdeelte voor de bewoners open? Half februari volgend jaar de dertien woningen op de eerste woonlaag en dan telkens een week later de dertien woningen op de volgende negen woonlagen. Tegen half april zal De Valkenhof dus geheel zijn bewoond. En dat betekent onge veer twee maanden vóór de opleveringsdatum. Een zeldzaam verschijnsel in onze huidige bouwwereld, Waar, door de grote krapte aan personeel, vertragingen bij de oplevering schering en inslag zijn. We spreken stellig namens alle bejaarden, die De Valkenhof gaan bevolken, als we bouw bedrijf 3. P. van Eesteren hiermee complimenteren en daarbij m het bijzonder een pluim op de hoed steken van de heer A. Bakker, die als hoofduitvoerder met het dagelijks toezicht is belast. Bij deze voortijdige oplevering is uiter aard van grote invloed geweest, dat tijdens do twee winters, die in de bouwtijd vielen, is doorgewerkt. Kort na het slaan van de le paal op 12 december 1962 viel een stren ge vorst in. Terwijl al het bouwwerk in Vlaardingen. stil lag, werd voor dit bouw werk met het heien door gegaan, zo goed. en zo kwaad als dit mogelijk was. Maar natuurlijk kon niet worden voorkomen, dat in die bijzonder strenge winter een ach terstand op het bouwschema werd opgelo pen. Dankzij een uitgebalanceerd organisa tieschema, het gebruik van enorme hete- luchtkachels en de aanvoer van verwarm de betonspecie kon ook in de daarop vol gende winter van 1963-64 worden doorge werkt. Waarbij we de beton ijzervlechters, d-j betonstorters en de elektriciens van de fa. Boogaard in actie zagen ïn de open vrieslucht op de vlo eg van de 6e woonlaag b.j een temperatuur van dik 2" graden be neden het vriespunt. Nu, bij intrede van de derde winter, is er voor de afbouw geen vuiltje meer aan de lucht Alles is al lang glasdicht en de centrale verwarming draait op volle toeren. De onderste helft van de 19 woonlagen is praktisch voor bewoning gereed en op de resterende woonlagen zijn schilders, stucadoors, vloerenleggers enz. bezig de laatste hand aan de afwer king te leggen. De twee grot§ personen- bagageliften kunnen tegen half januari in gebruik worden genomen. Liften, waarmee ook de meubels van de bewoners kunnen worden vervoerd. Tot de bewoners zal ook de directrice mej. M. C. G. Prins behoren, die een. flatje op de 8e woonlaag gaat be trekken, vanwaar zij een riant uitzicht heeft op het Vlaardingse stadsbeeld en wij de omgeving. Modelflatjes voor bejaarden met oen ruime woonkamer, waaraan een riant keukentje met roestvrij stalen goot steen grenst; met een slaapkamer, die rechtstreeks in verbinding sthat met het opvallend ruime douchevertrek, voorzien van toilet en vaste wastafel; tussen de slaapkamer en het douchevertrek een door loopje, met aan de ene zijde een hangkast en aan de andere een legkast. Het hoog- bouwgedeelte bestaat uitsluitend uit 130 van deze woningen. Gesitueerd aan ruim 2 meter brede gangen, met aan de ene zijde 6 en aan de andere zijde 7 woningen, Elke gang verlicht door 14 TL-buizen. RECRE.4 TIECEBOVÏÏ7 Aan de achterzijde aan de Frank van Borselenstraat is de particuliere ingang voor de bewoners, waarvoor 130 sleutels zullen worden verstrekt. Opzij bevindt zich 0 Hier ziet u het hoogbouw gedeelte van De Valkenhof, nadat de bouiokraan het taaiste werk heeft verricht by de aanbren ging van een grintlaag op de dak bede kking en monteur P. Vel de bouwkraan aan het stryken is. Op de voorgrond aanschouwt u de braakliggende grond, bestemd voor de uitbreiding van De Valkenhof met een tweede hoogbouwflat unn 10 woonlagen met 230 bejaardenwoningen. Vóór de .hoogbouw ziet u het recreatiegedeeltemet in het midden de hoofdingang. Hechts ervan het gebouw met het schuine dak, toaarin zich de toneelzaal, logeerafdeling en recreatie zaal beuincfett. Links van de hoofdingang het twee bouwlagen tellende gebouwtje, waar gelijkvloers de keuken en eetkamer zyn gesitueerd en op de eerste etage voor zieningen voor hel personeel, voor het houden van spreekuren door een arts en een zaal ucn 6X6 meter voor mogelijk een consultatieb ureau. de hoofdingang, die toegang verleent tot de zeer grete hal van het recreatiegebouw, dat in laagbouw is opgetrokken. Hechts grenzen aan deze van. een garderobe voor- ziene hal een toko, een toneelzaal en een recreatiezaal. Eenzelfde soort toko als in het bejaardencentrum aan de Billltonlaan, met een kapperssalon en verkoop van rookartikelen. De toneelzaal met zijn 200 plaatsen heeft een wijkfunctie. Deze staat dus ten dienste van de wijkbewoners voor het houden van allerlei soorten bijeenkom sten. Van de bij deze zaal behorende voor zieningen, ligt de logeerafdelmg met 6 ka mers, centrale douche en toilet aan dezelf de zijde en zij>n keuken en eetkamer er tegenover gesitueerd, dus links grenzend aan de hal. Deze voorzieningen zijn tevens bestemd voor de logé'a van de bewoners en de artiesten, die hier willen -overnachten. Boven de eetzaal was oorspronkelijk de woning van de directrice gedacht. Daar zijr thans voorzieningen gecreëerd voor de verzorging van het personeel, voor het hou den van spreekuren door een arts, al3mede een zaal van 6 bij 6 meter, die mogelijk dienst zal doen als consultatiebureau. Behalve een recreatiezaal voor de bewo ners, met rond 100 zitplaatsen, een bil jart en een televisiehoek, bevat dit recrea tiegebouw ook een knutselvertrek. Een centrale keuken en wasserij ontbreken. Voor wie hiervan gebruik wil maken, staan de voorzieningen in het bejaardencentrum aan dè Billltonlaan beschikbaar. Er is in dit bejaardencentrum evenmin een rust huisgedeelte. Uiteraard staat dit recreatie gebouw in rechtstreekse verbinding met het hcogbouwgedeelte en kunnen de bewo ners zich ook van hieruit naar hun flatjes begeven. UITBREIDING NOG IN DE MIST Kunnen we dus tegen half februari vol gend jaar de officiële opening van De Val kenhof tegemoet zien of de eerste bewoners van de hoogbouw officieel begroeten, wan neer met de bouw van 'n tweede en waar- schljnlijk identiek hoogbouwgedeelte met 130 woningen zal worden begonnen, waar mee De Valkenhof zal worden uitgebreid, daarover hangt nog een waas. Het U jam mer, dat fa. J. F. van Eesteren hiermee niet continu door kan bouwen, gelet op de 459 gegadigden vonr de 130 woningen, die binnenkort beschikbaar komen en op de 150 kandïuaten, die bovendien nog op de wachtlijst van het bejaardencentrum aan de Billltonlaan prijken. Een voorstel over deze uitbreiding heeft de raad echter nog niet bereikt. Officieel Is overigens over de ze uitbreiding nog niets bekend; alleen, dat de stichting, welke De Valkenhof gaat be heren, hiertoe een voorstel heeft ingediend. De ruimte ervoor, oorspronkelijk bestemd voor de bouw van een vrijgezcllencentnim en grenzend aan de Dirk de Derdelaan en de Floris de Vijfdelaan, ligt beschikbaar waarna er dan nog, tussen deze uitbreiding en het inmiddels bewoonde complex twee kamerwoningen voor onvolledige gezinnen, een perceel overschiet voor de bouw van de zo zeer begeerde sporthal. &;,;m bwih'i - -M' O Een ivoonkamer, gelegen op een der bovenste etages en aan de Dirk de Derde laan, met uitlicht op het teinJceloeTifrtmen daarachter reap, op de Tramonta-woon- biokicen en het vrjde Maaslandse polderland schap. A De plaatselijke afdeling van de Konink- luke Nederlandse Natuurhistorische Vere niging heeft zich dinsdagavond in het Ver eningsgebou w aan de Markgraaflaan laten voorlichten oVer ,.Uo vogels in. deze contreien". Over dit onderwerp hield ae heer A. de Jong uit Schiedam een voor de leden, interessante causerie, toegelicht door tientallen dia's. Vooral de leden van de Vogelwerkgroep toonden bijzondere belangstelling voor de lezing. Zij kregen een goede indruk van de Broekpolder, met name van al het na tuurschoon, zoals dit er was in oorspronke lijke staat, alsmede de boerdenjen. De leden van de Studiekring hebben dins dagavond In de grote zaal van de Harmo nie een goede indruk gekregen van de v. ijze waarop do Nederlandse vlag In het buitenland wordt hoog gehouden. Met name daarvan het aandeel van de Hol- iand-Anierika-Lijn, Enkele bijzondere in teressante films werden daarbij vertoond. Maandagavond werd op de Westhave.i- plaats een jongeman door een ander mis handeld. De politie verzoekt eventuele ge tuigen z.eh met haar in verbinding te stel len. WOENSDAG Stadhuis, s urn: Vergadering jeugdgemeente» laari, onderwerp van discussie lijkbezorging, in het ba zonder erematic- Luxor, 8 uur: Tsapeze (a-J). StadsKehoorzaal. a uur: De AJcatraz (14 i DONDERDAG Harmonie, 2 uur: Vergadering BorgstelÜngs- fonds voor de middenstand. Recreatiegebouw ENCK, B13 tttirr Opening cloor P. Janssen van expositie schilderijen, gouaches er, beeldhouwwerk. Luxor. 8 uur: De hartstocht van een 17*JarIge (18 J )- Stadsgehoorzaal, 8 uur: Rio Bravo (1* j.). Geopend: Delta-Apotheek. FJ. de Vijföe- laan 112, tel. 8088. gevangene van 0 De fZotrerdamse monteur P. Vel strijkt. met het bedienen ren knoppen en handles op zijn bedieningspaneel, de 35 meter hoge bouwkraan met de 30 meter lange giek. In het teken van het naderend kerstfeest stond de decemberbüeenkomst van de af deling Vlaardinger-Ambacht van de Ne derlandse Christen Vrouwenbond» welke dinsdagavond werd gehouden in de grote z&ai van de Immanuëlkerk aan de Rotter- damseweg. Trouwens aan de sfeervol in gerichte zaal was het uiteraard merkbaar, dat er sprake was van een kerstbijeen komst. De Kerstliturgie van de N.C.V.B. met als titel: ,,De Koning is in uw midden" stond cp het programma en werd volledig ge bruikt, Verschillende van de rond honderd dames lazen beurtelings de teksten, afge wisseld met samenzang van een tiental liederen. Als gastvrouwe zorgde mevrouw Van Dam voor mooie begeleiding aan de piano. Na de pauze was de aandacht ge vestigd op het kerstverhaal, verteld door mevrouw Van Lïndohk. De bijeenkomst stond onder leiding van mevrouw Bon. De kerststukjes, die de tafels sierden werden na afloop bezorgd aan de zieke leden van de afdeling. 0 Vanuit de woonkamer is het riante keukentje gefotografeerd. 17 december Wassende maan Zon op 8.43 uur, onder 1S.29 uur Maan co 15 21 uur, onder 0,21 uur Nu de eerste sportschool in Vlaardingen driemaanden draait, kan gezegd worden, dat sportschool Van Gorsel-Westwijk we kelijks 83» bezoekers trekt, die één of twee keer in de week van de sportzaal ge bruik maken om judo en andere takken van sport te beoefenen. In hoofdzaak judo uiteraard in deze dojo, waarvan de vloer is bedekt met een dikke judomat. En dan voornamelijk door de- jeugd, waaraan de Westwijk zo rijk is. Bovendien telt de sportschool Van Gorsel aan de Kethelse- weg ook nog 240 leerlingen. Bij de ope ning van de sportschool in de Westwijk werd met rond 350 nieuwe leerlingen be gonnen) waaruit de conclusie kan worden getrokken, dat het aantal in de eerste drie maanden flink is opgelopen, Maar de heer Van Gorsel verwondert er zich over, dat er helemaal geen vraag naar de sportzaal van deze school is, om overdag te gebrui ken, terwijl het een van de weinige sport- alen in Vlaardingen is, zo niet de enige, lie overdag kan worden benut. In andere teden met een sportschool ziet men, dat ulsvrouwcnverenigiögen, damesclubjes en personeel van bedrijven een dergelijke ge legenheid gaarne benutten. SAUNA BIJ DAMES IN TREK De Sauna in de nieuwe sportschool mag zich nog niet in een druk, maar wel in een stijgend bezoek verheugen. Bedroeg bet aantal bezoekers in oktober tussen do 25 en 30 per week, in november liep dit op tot tussen de 30 en 35, tervvüi in december een week met 44 gebruikers begroet kon worden. De meesten maakten voorheen van een andere sauna gebruik, veelal in het bekende instituut Wij burg in Rotter dam. Hieruit kan de gevolgtrekking wor den gemaakt, dat in Vlaardingen nog een drempelvrees voor saunabaden bestaat, waarbij we denken aan: wat de boer niet datWant de korte ervaring heeft reeds geleerd, dat zij, die deze drempel vrees hebben overwonnen, geregelde ge bruikers worden. Misschien speelt ook de factor een rol, dat een saunabad wat prij zig wordt gevonden. Dit geldt dan niet voor de dames. De vrouwelijke belangstel ling voor saunabaden heeft de verwach tingen van het echtpaar Van Gorsel ver overtroffen, zodat zij hebben moeten be sluiten, de gelegenheid voor dames van 1 dag tot 2 dagen per week uit te breiden met ingang van het nieuwe jaar. De conclusie, die de heer Van Gorsel na drie maanden meent te mogen trekken is: economisch ia de sportschool een succes gebleken. Waaraan hij de mededeling toe voegt: meer dan 20 van mijn collega's hebben verklaard, dat zij deze sportschool ae mooiste m Nederland vinden. In de competitie van de bedrijfsblij art- bond werden vorige week de volgende re sultaten behaald. Resp. gemaakt caram boles, beurten, hoogste serie en matchpun- ten: HOOFDKLASSE v. d. Lee (WF) 140 140 49 18 2 De Groot (WF) 230 211 49 25 0 Schaar (LEVi 130 130 30 32 2 v. d. Kas (WF> 260 161 30 32 0 Pulleman <WF> 110 110 23 30 1 Verhoeven (Figee) 100 100 23 39 1 Dijkshoorn (LEV) 140 140 29 19 2 v. d. Plas (WF) 260 113 29 23 0 Puïleman (WF) no 63 31 12 0 v. d. Lee <WF) 140 140 31 23 2 De Groot (WF) 230 146 28 26 0 Verhoeven (Figee) 100 100 28 23 2 Lunenburg <WF) 115 85 23 23 0 Schaar (LEV) 130 130 23 31 2 De Groot <WF) 230 230 36 43 2 v. d. Plas (WF) 260 209 36 27 0 AFDELING A Shell AENCK 12—4; Sunlight—WF 88: WEKL. Smit Sc Co 10—6. De zaterdag gehouden collecte voor het werk van Pro Juvcntute heeft, ondanks hel Slechte weer en een gering aantal collec tanten <29.1 toch nog ruim £806 opgebracht Gehuifd: Leendert Meehelsen. 44 jr. en Jozephine Marie van er Laan 25 jr:. Geboren: Ronald z.v. F. W. van der Wol en M. de Jong Binnensingel "6: Liesbeth d v. P. Eekhout en J. den Hartog, Floris de Vijfdelaarx 204; Adrianus Wilhelmus z.v. W A. Ba ris en A. Veth Maassluis V. Lennep- str. Cc; Arend, z.v. A. Schepen en H. .NI. M. Hoek, Ruytenburchstr. 25: Leendert Ru dy, z.v. C. van Walsum'en P. NI. Streijl, Schimmelpenninckstr. 4b; Suzanna, d.v, J. in 't Veld en L. J. Kal Is va art, Parallelweg 46: Jan Roelof, z.v. J. van Arkel cn C. J. Eender, Johs. Poststr. 6, Monica Alberti- na. d.v. D. T. Lev leger en W. A. Lem, v. d. Werffstr. 122; Geertruida Cornelia, d.v, A. Hoffman en J. Groeneveld, 2e v. L. Gaelstfaat 93. Overleden: Cirola Vinanda Jumelet oud 2 dagen P. K Drossaartstraat 80. Automatische grond.stamper B, en W. stellen de ra:id i oor. over ie gaan tot de aanschaf van een automatische grondstam- per. De kosten hiervan zullen f iJJOO bedra gen. Reinigingsrechten B. en W. stellen de raad voor. de reinigingsrechten van f7,80 per ja:ir te verhogen tot f 12 por jaar. Door hei verhoren van dit tarief zal een hogere opbrengs. verkregen worden van lond £4300. De Vlaardingse tafeltennisverenigingen mogen bij elkn-ar genomen niet ontevreden 'zijn over bet gemiddelde resultaat van de wedstrijden, in de afgelopen week gehou den, Van de 24 wedstrijden werden er 10 1 gewonnen. .3 gelijk gespeeld en 9 verloren. •Een totaalscore dus van 25 punten, juist iets boven het gemiddelde uit. De 3 Sunlight-teams kwamen tot 4 pun ten en de Shell-teams noteerden 8 punten uit 5 wedstrijden. Intiem behaalde U pun ten uit 10 wedstrijden en de Hollandianen moesten zich tevreden stellen met 2 pun ten uit 4 wedstrijden. Tenslotte moesten de Windmolens genoegen nemen met 1 pun! uit 2 wedstrijden. In de eerste klasse leverde Intiem 1 een goede prestatie door met 7—3 te winnen van Insulinde 1. Muride, Stolk en Hoogen- dijk scoorden met dit team 9 punten uit s 8 wedstrijden en staan thans op de derde plaats geklasseerd. Intiem 2 verloor met 6l van Hermandad 3 en blijft thans in de middenmoot. Kremer was met Shell 1 te- gon Eendracht 4 in topvorm cn won allo partijen, maar Eendenburgh en van 't Oe ver stelden teleur, met als gevolg 'n 6—'9 nederlaag. In de tweede klasse was er-volop spon ning in de strijd tussen De Hollandiaan 2 en Centrum 1. Eal, Top Stuye kwamen met 4—1 achter te staan, maar het moreel wa daardoor niet gebroken. Toen Het celluloid balletje voor de laatste keer was geslagen, had do Holl. met 6t gewonnen. Intiem 4, dat in Vreugdenhil een invaller had, kwam in Hoogvliet tegen de club van dien naam niet verder dan 55. Do vijf derdo ktassers deden het lang niet slecht. Sunlight 1 versloeg RET 1 met 6—4 cn Shell 2 won met 7—3 van Hoogvliet 2. In tiem 5 dankte het aan een hattrick van Borsboom. dat tegen Diveko 1 nog juist met 5—5 werd gelijk gespeeld. De plaatse lijke ontmoeting tussen Intiem 6 en Shell 3 werd door Intiem met 100 gewonnne. Van de vierde klassers verschenen er 8 teams achter do groene tafels. Sunlight '2 won in Maassluis met 7—3 van TOG 4 Wind molens 2 kreeg tegen R.N. 1 geen voes aan de grond on kreeg kansloos klop met 10—0. Niet veel beter deed Hollandiaan 4 het te gen Stadhuis 3, want met 2 bleven de punter aan de Coolssngel. Het vijfde team van Holl. verloor met 73 van Stadhuis 2. Intiem 7 won thuis met 7—3 van SVA 5 maar het achtste team tan de blauwhem- den moest met 61 haar meerdere erken nen fn 21 Up 8. In Schiedam behaalde WTV 1 tegen Intiem 9 een 10—0 monsteroverwin ning. Ten slotte verloor Shell 4 m het spor park met 9—1 van Diveko 3. In de vijfde klasse was Sunlight 3 kans loos tegen TSF 6 dat met 10—0 won. Wind molens 3 hield het tegen Deroda 3 op een 5—5 resukaat. evenals Hollandiaan 6 ttgen Service 6. Intiem 11 versloeg Nationale met 82 en als laatste vijfde klasser won. Shell 5 met 61 van Hagero S. De junioren kwamen tot de volgende re sultaten: Sunlight—Elan. 19; HoU. Wind molens 10—0; TTCK—Intiem 3—7; In tic m- Nassaukade 0—20. Vrijdag vieren de heer en mevrouw K C. Spruijt en M. C. Spruijt-den Breeijen hun gouden, huwelijksfeest in Eolnes. D> heer en mevrouw Spruijt zijn beiden 7' jaar. Zij wonen aan het Dijkje 109 Zij kre gen drio kinderen, twee dochters en een zoon. De heer Spruijt heeft bijna vijftig jaar bij Boole's scheepswerven gewerkt, het laatst als machinebankwerkers-baas. In de crisisjaren werkte hij steeds een periode van vier weken, waarna hij vier iveken thuis moest blijven. Ook heeft de gouden bruidegom zes iaar m dienst „gelegen". Hij diende eerste voor zijn nummer waar na de eerste wereldoorlog uitbrak en hij word gemobiliseerd. Het echtpaar viert het feest thuis. Ver moedelijk zullen de negen kleinkinderen en drie achterkleinkinderen ook op bezoek ko. men Donderdag 2ijn ook de heer en mevrouw I. G. van Dmnen cn P. v. Drunen-v.ci. Ben vijftig jaar getrouwd. Het echtpaar woont aan het Burgemeester Nieuivenhui- senpiein in Ridderkerk. De heer en mevrouw Van Drunen zijn respectievelijk 79 en 78 jaar oud. 2ij zijn in Ridderkerk getrouwd. Een 22-jarige inwoner van Vlaardingen heeft vannacht voor grote schade aan ge parkeerde auto's gezorgd. Hij reed onder invloed de B.K-laan in, ma3r ter hoogte van het Rubensplem begon hij plotseling te slingeren. Hi; raakte op de verkeerde rijbaan en botste tegen zes geparkeerde auto's, die alle min of meer ernstig wer den beschadigd. De bestuurder werd uit de wagen geslingerd, maar werd door zijn ouders, die in e-en andere wagen achter hem reden^ meegenomen naar Vlaardin gen. Daar werd de Schiódamse politie ge waarschuwd die de Vlaardingse jongeman meenam naar het politiebureau en hem ter ontnuchtering heeft ingesloten. Uiteraard nrd ook tegen hem proces verbaal opge maakt. Noemenswaardig letsel had hij niet opgelopen. Aanvragen van scholen te Maasland Het bestuur der Nod. Herv. school to Maasland heeft een verzoek ingediend bij het gemeentebestuur iz. medewerking vol gens ex art. 72 der L.O.-wet 1920, om me dewerking te verlenen voor de aanschaf van een projector met toebehoren, kSassc- bureau, papierbak enz., alsmede leermid delen. De kosten van een en ander zullen f 1,050 bedragen. Een verzoek is ontvangen van dc R.K.- school voor klassikaal leermiddel rekenen, klaasebibliotheek, schrobboenmachine, vernieuwing verlichting vijf lokalen en verven van de muren in. de gang. Hiervan zijn de kosten begroot op f4000. B. en W, stellen voor, de gevraagde medewerking te verlenen. DAGBLADREKLAMÊ nial (e vervanger Wegens verplaatsing van de winkel van de Herman Frantsen Stichting van Hoogstraat 173 naar uitverkoop van exclusieve hanthveef- stoffen t*n andere artikelen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1964 | | pagina 1