ROTTEBDAMSCH NIEUWSBLAD PW WMetaal acht het voortbestaan van de Jeugdgemeenteraad bedreigd Wilton gaat over tot een twee procents bijslag administratieve kracht Werf Vuyk bouwt een zeegaan opleidingsschip voor het KO. bij KLACHTEN Fellere koers van P vc! A- j on geren Burgerlijke stand AT dD AAR AHNEER. Doorgereden na botsing Ondier invloed achter het stuur Uit het politierapport Meis je gedood bij verkeersongeluk Hachelijk avontuur in tank bij Vogely SW-ers gaan zondag naar Limburg Ontwerp Bouwbureau van de KNSM Diefstal van bromfiets te Maassluis opgelost Hotelier uit Middelharnis in biertapfinale te Amsterdam Volleyballers iieen in Irene De Zevende Dageraad in Passage Theater Wegenaanleg in de provincie Drenthe Australië bestelt nog een Fokker F-27 Mr. J. W.Peek Burgemeester en wethouders der Gemeente Schiedam ItOTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 7 JANUARI 196S Hoofdsgentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 266091 over bezorging: Schiedam; van 18.3019.30 uur Tel. 26 72 92, Kotterdamsedijk 232c. Kethel: Tel. 01808 - 252, Kerkweg 79. ,.Van de 25 man, die indertijd de Jeugdgemeenteraad vormden, ben ik," aldus de heer H. W. Metaal, secretaris der KVP-Centrale in onze stad, „de enige, die thans in de echte gemeenteraad zit. Ik ben het contact met de overige leden Wijt geraakt, inaar geen van hen heeft zich aan de actieve politiek gewgd. Ik neem echter aan, dat zij, net als ik, het zullen betreuren, dat de samenwerking, die er indertijd bestond, thans verloren is gegaan. De homogeniteit is er uit en men begrijpt elkaar niet meer. Wij hadden vroeger een afspraak en hielden ons daaraan, maar dat zit er thans niet meer bij. En dat alleen, als u het mij vraagt, omdat in enkele groeperingen een aantal scherpslijpers zitten, die menen dat ze met de traditie niets te maken hebben. Toen wjj begonnen hebben we dat met zijn allen opgebouwd en toen de toestemming kwam om de raad zaal te gebruiken, vormden wij een soort team. terrein van de fictieve onderwerpen wordt verlaten en dat de huidige Jeugdgemeente raad zijn mening wil opdringen ux plaats van er naar te streven om zijn eigen mening te vormen. Er zijn persorganen, die het Jaten voorkomen, alsof de Jeugdge meenteraad het lichaam is, waarin toekom stige politici en gemeenteraadsleden wor den geschoold. Dat is niet zo. Het is geen scholingsinstituut voor toekomstige ge meenteraadsleden, al komt het dan mis schien zoals in mijn geval wel eens Voor, dat een lid van de Jeugdgemeente raad de lijn in het latere leven doortrekt. Nu is de afspraak op de achtergrond geraakt en met name bij de vroegere Ma rimba-groep lijkt het of er niets meer deugt en de hele wereld tegen hen is. Ook bij ons ging het niet zoetsappig toe, maar dit geschimp, dat was er toch niet bij. Dat moet uitzieken voor er weer een gezond contact mogelijk is. Ondertussen wordt de zaak wat al te veel opgeblazen, met name door de pers. Een kwestie van smaak of gebrek aan smaak,. men spuit maar en blaast maar op; dingen, die volkomen on belangrijk zijn, worden voorpagina-nieuws en er is bij volkomen onbelangrijke figu ren een drang om in het nieuws te komen, die met te stuiten is. ucb JOKVP, de katholieke jonge- 'Oil tden geleden afgeraden i» >.*- je J. in de Jeugdgemeente- i- tIk voelde toen al, dat .menwerking maar een .iv beschoren zou zijn. Ik - j «toe* n er eerst in eigen, kring -Si o'. 'inden, want er zit aan dat werk in ae Jeugdgemeenteraad een griezelige kant: je timmert er san de weg met alle gevolgen van dien. De echte ge meenteraad is een instelling, die bij zijn werk de publiciteit nodig heeft. De daar besproken onderwerpen dienen zich zelf aan. Dat is business, maar de jeugdgemeen teraad heeft niets achter zich en moet het spelletje helemaal fantaseren met alle agendapunten fictief. Dat lukt wel eens, maar als men naar interessante onderwer pen moet zoeken, dan wordt het moei lijker. LEREN VAiM DE KRITIEK Toen wij begonnen, waren ei* verschil lende pers-mensen, die ons waarschuw den: dat moet je niet zo! of: wat was dat lauw! of: zonde van de tyd Vanaf het eerste moment werd je dus op je vingers g-fcikt als je d'r naast zat Het was niet gemakkelijk: je moest leren van de kritiek. Dat is natuurlijk nog net zo, maar nu is er dan het gevaar, dat het afgebakende Uiteraard kan hij dan van de opgedane ondervinding profiteren. Deze zal hem echter in de eerste plaats leren, dat hij in het politieke leven heel voorzichtig te werk moet gaan". Tot zover de heer Metaal „Ziet u een uitweg uit de huidige im passe?" vroegen wij. „Samenwerking met een groep, die, zoals de heer Piek, 2egt: dat raadhuis is ge meenschappelijk eigendom en dus hebben wïi er recht op; dus kunnen, wij er altijd zomaar in, ook zonder officiële toestem' ming! wel, samenwerking met zo'n groep lijkt mij niet mogelijk. Dat is geen basis, waarop de Schiedams© Jongeren elkaar opnieuw kunnen vinden Indien het nu zo is, dat uit de Marimba-ploeg twee groepen zijn voortgekomen, dan heeft het Politiek Jongeren Contact Schiedam de keuze om of met de ene groep of met de andere in zee te gaan. En dan lijkt me de keuze niet moeilijk. Piek zegt: wij staan voor onze opvattingen en trekken dus nog feller van leer! Maar wat wil die andere groep? zie, dat lijkt me voor een nieuwe samenwer king in PJCS-verband veel belangrijker. En als de gematigde groep nog niet uit getreden is, dan moet het krachtens demo cratische beginselen toch mogelijk zijn aan de scherpslijpers het zwijgen opteleggen". ]\TA WAT INTERNE moeilijkheden is de Groep van PvdA jongeren Marimba er toe overgegaan onder enigszins gewijzigd bestuur een nieuwe organisatie te stich'en met de naam „Pieter Jelle Troelstra" Het bestuur schrijft in het zojuist versche nen maandblad de volgende toelichting, dat het doel van de Groep is de socialis tische gedachte onder de jongeren te ver breiden en te activeren. TF7TJ steken. het niet onder stoelen ot banken: iedereen zal nu een keuze moeten maken: of lid blijven en actief me dewerken aan de uitvoering van onze taak, cf het lidmaatschap beëindigen". Al het overige, 2cals dansavonden en an dere vormen van recreatie komen pas op de tweede plaats; aldus het bestuur. Het bestuur spreekt in de inleiding van het uit stekend verzorgde maandblad de hoop uit, dat velen de juiste keuze zullen maken. De keuze voor een ideaal, de keuze voor werkelijke activiteit, de keuze voor een persoonlijke bijdrage aan de socialistische strijd voor recht, vrijheid en gelijkheid voor alle mensen. Op datzelfde moment zullen er echter mensen sterven van hon ger Zouden we, zo vraagt het bestuur van P. J. Troelstra, daar wat aan kunnen ver anderen? Wij geloven, dat we eerst deze vraag moeten stellen: Willen we wél? i Met als opschrift „Actie nodig voor een goede CAO en een extra uitkering" heeft het zich noemende „Actiecomité Wilton- F> ©noord" (dat regelmatig de naam Fye- noord nog met een tweede e erin schrijft, dus Feyenoord) wederom een folder aan de bij Wilton werkende arbeiders uitgereikt Géboren: Joh an M. zv J. Ketting en T. Groenheïjde; Oscar zv A. Manders en C- Meeder; Elisabeth dv G. K. C. Huiskens en C. A. van Rijswijk; NIenke dv H. de Jong en P. de Groot; Eveline A- H. M. dv M. A. Berrevoets en H. M. T> Derck- sen. Overleden: A. A, Lips £7 jaar echtgea. Geil voet. DONDERDAG 7 JANUARI Irene, 19-3j> uur: Kapperclub bijeenkomst- VRIJDAG 8 JANUARI Irene, 20 uur: Geref, Ouderver.: Jaarfeest Musis Sacriun, 20 uur: NVV Bestuurdersbond: Cabaretavond- Galerie Punt Vltr: Opening Expositie Leshe Gabrlelse- FILMS Passage Theater: De 7e dageraad. 18 1., dag. 2 en 3.15 uur. Monopole Theater: Vandaag 2 en 8 uur Achter gesloten gordynen- Vanaf morgen d'Artagnan tegen de drie musketiers; tan. zo- dag- 2, 1, 8.15 uur. EXPOSITIES Galerie Wiegman: werken van Nico Benschop Galerie CCC; Werken Gögös. Stedelijk Museum: Kerstexpositie tot 11 Jan Jaap Nannlnga, Fredlaender en Zao Wop-ki Galerie Hööger: Expositie Otto Dlcke- APOTHEEK, Evers, Lange Haven 81. Kethel. Schledamse weg i. De Rotterdamse Politierechter heeft de 42-jarige caféhouder W. Th. J, EL, uit Schiedam, veroordeeld tot 14 dagen gevan genisstraf, zomede negen maanden intrek king van het rijbewijs. In <3e avond van 13 oktober j,]. omstreeks het miódornachtelajk uur was H. met een door hem. bestuurde auto op het Mathenes- serplein te Rotterdam tegen een bestel» auto gebotst Na de botsing is H. zonder zich naar behoren te hebben bekend ge maakt naar zijn woning gereden, waar hij een half uur later door de politie is aange houden. Onder verdenking zijn auto onder- invloed te hebben bestuurd, werd H, tor ontnuchtering opgesloten. Wegens dit mis drijf heeft het O.M. dat tegen H, drie we ken. gevangenisstraf en negen maanden intrekking van het rijbewijs had gevorderd niet vervolgd. De Rotterdamse Politierechter heeft de 43-jarige constructiewerker W. H. den O., uit Schiedam veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf, zomede l'-'s jaar intrekking van het rijbewijs. Wegens zijn eigenaardige wijze van rij den met een door hem bestuurde auto was Den O. in de avond van 15 november j.l, aangehouden op de Brede Hilledijk. te Rotterdam. De politie stelde vast, dat Den. O dron ken was. Ter zitting bleek, dat Den. O. al eerder was veroordeeld wegens het dron ken rijden op een fiets en daarna op een motorfiets. Het O.M. had tegen Den 0.14 dagen ge vangenisstraf met 9 maanden intrekking geëist. BILJARTEN ?t Twintigjarig bestaan van district Schiedam Op I mei 1964 was het precies 20 jaar geleden, dat het District Sciedam van de Kon. Ned. Biljart Bond het levenslicht aan schouwde. Het vas iU. op deze datum dat het District Schiedam door de bond werd erkend e» dus zelfstandig werd. Begonnen met 13 aangesloten verenigin gen, heeft het district dit aantal in de loop der jaren zien groeien tot momenteel 22 clubs. Er zijn evenwél tijden geweest, dat het district zelfs £7 aangesloten clubs rijk was. Het aantal senior-leden bedraagt op het ogenblik 317. Sinds een half jaar is er ook een junior-afdeling, nl. de jeugd- biljart-vereniging „Europoort" met 19 aan de bond gemelde speler(tjes) zodag in feite 23 verenigingen zijn aangesloten. Dat het district in de K.N.B.B. een goe de naam heeft is reeds meermalen en bij verschillende gelegenheden tot uiting ge komen. Voor een zeer groot deel is dit te danken aan diegenen, die tijd noch moeite spaarden om te zorgen dat alles op „rolle tjes" bleef lopen. Lang niet altijd was dit een gemakkelijke taak. Dat deze „stille werkers" niet altijd vergeten worden blijkt uit het feit, dat thans in dit district twee bondsridders zijn; vier leden van verdien ste en twee aan wie de plaquette „Voor dank en waardering" werd uitgereikt Te vens is er in de persoon van de heer J. N. L. van Dam een ere-voorzitter. Het op 11 januari 1964 officieel geopende jeugdcen trum, waar in de loop van het jaar, mede dank zij de assistentie van een groepje en thousiaste medewerkers door de jeugd ijve rig werd geoefend en waar ook reeds eni ge jeugd-ontmoetingen tegen jeugdclubs uit andere steden plaats vonden, kan zich in de belangstelling van de bond verheugen. Opgemerkt wordt, dat de directie van WF de aangevraagde extra uitkering heeft af gewezen, waarbij men niet accoord gaat met het argument van de WF-directie, dat men alleen in georganiseerd overleg uilkering kan geven. Men noemt dit een „smoes van de directie" om onder de be ril ng van een extra uitkering uit te ko men. Verder beroept comité zich op de verklaring van de ANMB-vooraitter. ie heer I- Baart, die onlangs heeft gezegd, dat als er seen CAO tot stand zou komen ook onderhandelingen per bednjf plaats kunnen vinden. Verder wordt in oe folder geklaagd dat het WF-personeel nog een loonsverhoging van vier procent te goed heeft. „Wij liggen nog een heel tend ach- teu bij onze mede-arbeiders. Duidelijk op 't ogenblik is, willen wij eea goede CAO hebben, dan zal er actie per be. drijf voor gevoerd moeten worden. Er Is nu lang genoeg gepraat. Wij hebben één belang: meer geld in het loonzakfe. In ge zamenlijk optreden kan succes bereikt wor den voor een extra uitkering en de verwe zenlijking van een goede CAO". Aldus het slot var de folder. Ir.tussen heeft de directie van Wilton ook niet stilgezeten, al zal dat stellig geen verband houden met de ophitsende folders, die regelmatig over de werf verspreid wor den De directie heeft namelijk besloten om alvast iets te doen, nu de onderhande lingen over de per 1 januari af te sluiten collectieve arbeidsovereenkomsten van de hardarbeiders en van de beambten in de metaalindustrie zijn vastgelopen, In Wechting van. het resultaat van eventueel te hervatten besprekingen over 'n nieuwe CAO wil de WF-directie uitvoering geven aan de algemene loonmaatregel '65 van het College van. Rijksbemiddelaars voor wat betreft de bijslag van 2 procent in verband me; de premieverhoging ingevolge de AOW AWW. Verder zal de directie af moeten wschten tot welke overeenkomsten even tuele nieuwe besprekingen zullen lelden. Twee mandflessen, inhoudende ieder twee liter cognac, soeuv-elden gisteravond om zeven uur toen in de Nieuwe Mathenes- serstraat een vrachtauto met oplegger doorslipte en tegen een andere vrachtauto botste. Deze auto werd aan de zijkant opengescheurd- Een verkeersznü, een varkeetshek twee lantarenpalen sneuvelden vannacht om tien minuten over één toen op de Boer- havelaan ter hoogte van de Dorentzlaan eer. vrachtauto, bestuurd door C. H. door slipte. De auto werd licht beschadigd. Een Inbreker heeft een bezoek gebracht aan het pand De Meesters!raat 33, bewoond door mevr. E. van L. Uit het woonhuis is een bankbiljet van 100,- meegenomen. Mevr. E. van. L. was op dat moment niet thuis. Een gebroken sleutelbeen liep gistermor gen om kwart over acht de 53-jarige D. van H op, toen hij op de kruising van de Eosboomlaan en de BK-laan geen voor rang aan een personenauto, bestuurd door G. van L. verleende. Hij is per GG en GD naar het gemeenteziekenhuis gebracht. Een hersenschudding liep gisteravond om acht uur mevr, C. M. op, toen zij op het zgru Koemarktplein van de duozit viel van een motorrijwiel, bestuurd door de 19-jarige Maarten Jansson. Deze laatste nam de bocht naar links te scherp en slipte hierdoor." Op de Antiverpseweg te Rijsbergen is gisteravond omstreeks kwart voor acht een personenauto, bestuurd door E. D. uit Breda in volle snelheid achterop een to dezelfde richting rijdende graafmachine gereden. Een naast de bestuurder zittend meisje, de negentienjarige M. C. P. Sroe- kens, eveneens u!t Breda, werd op slag gedood. S is ernstig gewond naar het !»t Ignatiusziekenhuis vervoerd. Bij het onder zoek, dat de rijkspolitie instelde naar de oorzaak van deze botsing, is gebleken, dat de achterverlichting van de graafmachine niet geheel t$Li de eisen voldeed. 1 „Help, lp!" zo riep ivoensdagmid- dug om circa drie uur een achtjarig i jongetje, dat in een tankwagen icas 1 gekropen, die voor de machinefabriek, fcetelmakery en tankbouw-firma J D. Vogely, aan de Naordvestgepar. keerd stond «oor reparatie. De knaap had de grote tank tevoren goed be. keken, klom toen op de aanhangwagen waarop de tank benestigd teas en no wat gemorrelaan de klep van de tank. klom hij in de tank. Blijkbaar vond hij het leuk zo'n tank eens can binnen te zien, tvelke leukigheid wel licht aan geen zijner leeftijdgenoten ooit ten deel is gevalle». Deze nieuttv- gierigheid kioam de knaap duur t« staan. Toen hij uit de tank wilde klim- men, kon hy zich nergens afzetter». want de tank bevatte alleen tnaar lucht, waartegen hij zijn benen moei lijk kon a/zetten. Door zich enigszins op te trekken, kon hy nog net zyn kleine hoofdje bouen de tank brengen en luidkeels om hulp roepen. Geluk- Jcig voor hent hoorde een op de brug lopende man hem roepen. Deze klom op de wagen-, liep uertjofgens het trap petje van de tank op en bovenop de tank staande trok hij de jongen uit zijn benarde positie, waarna deze zich snel huiswaarts begaf. Voor een twee de keer zal hy stellig toe! oppassen zich in een dergelijk avontuur £e S storten. 3 De SVV-ers gaan zondag naar Limburg voor een vuurproef tegen RODA JC, dat de sterke kopgroep van d-_ze afdeling vormt. Door de verdienstelijke zege op stadgenote Hermes-DVS zijn de SW-ers de achtervolgers van deze kopgroep gewor den. zodat de uitslag van deze strijd bij zonder belangrijk wordt. De Roda JC-ers zijn m eigen huis echter niet mis en het zal voor SVV een zware opgave worden om een punt uit Kcrkrade weg te slepen. Op het Harga SW-complex komen om 2.30 uur de reserve-elftallen van SW en Ajax in het veld. Zondag LI. hebben de rood-groene reserves tegen Telstar een be hoorlijke nederlaag geleden, die gezien het vertoonde spel wel onfortuinlijk genoemd kan worden. Zaterdag kunnen de SW-eis zich revancheren tegen de Amsterdam mers, die echter over een sterk reserve team beschikken. De leerlingen van de stuuramansoplei dingen van de Hogere Zeevaartscholen to ons land ontvingen tot dusverre praktisch onderricht onder de vaart aan boord van het instructie vaartuig m.a. „Prinses Julia na" van bet Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart (K.O.F.). De wens vt- de Vereniging van Hogere Zeeva scholen in Nederland om dit praktische onderricht In volle zee te doen geven en de veroudering van de „Prinses Juliana' waren aanleiding tot het besluit voor de houw van een nieuw zeegaand tostruo- tievaartuig. Het is in opdracht van het KOF ontworpen door het Bouwbureau van Uc Kon. Ned. Stoomboot MIJ. te Amster dam. Het schip Wedt plaats aan 36 leerlingen van de stuurmansopleidingen en 4 leerlin- Dezer dagen werd te Maassluis een. brom fiets in beslag genomen die te veel lawaai maakte. Bij onderzoek bleek dat de num mers van deze bromfiets waren weggevijld en overgelakt Dit was aanleiding nog wat dieper op het geval in te gaan. Daarbij kwam aan het licht dat de bromfiets te Rotterdam was ontvreemd. De berijder, de 22-jarige J. H. D. uit Maassluis, werd aan gehouden. H|j bekende de diefstal. Hij is ter beschikking gesteld van de politie te Rotterdam. Grote opschudding ontstond gistermiddag in Schiedam-zuid toen een meisje de poli tie kwam vertellen, dat zij een buisje met tabletten, dat zij bij de Apotheek had ge haald, had verloren. De politie ging met een luidsprekerswagen rond, maar achter af bleek dat alle moeite nodeloos was ge weest want het meisje had het buisje met tabletten die speciaal voor kinderen bijzon der gevaarlijk waren op de toonbank bij een groentehandelaar laten liggen. Op 13 januari a.s, zal de heer J van Groningen, eigenaar van Hotel BeHevue j Micdelharnis, deelnemen aan tte fina*i Nationaal Kampioenschap Biertappen 1964 Het betekent een sluitstuk van de wed strijden. die In 23 plaatsen van ons land zijn In de grote zaal van gebouw .Jrené heeft de Schiedamse Volleybal-Club (SVC) woensdagavond haar jaarvergadering ge houden, die vrij behoorlijk werd bezocht Van de 159 leden van de vereniging was althans ongeveer de helft aanwezig. Voorzitter W- Huyskes heeft zijn leden op gewekt tot een trouwere opkomst bij 1» training (vooral de jeugdigen) en need een beioep op allen om meer medewerking te vet lenen bij de deelname aan da KNVB- to*o en bij het winnen van donateurs. De contributie moest verhoogd worden en wel met f 5,- per jaar, zodat senioren thans jaarlijks 40.- en junioren f 30,- betalen. Het jaarverslag van secretaresse mej A H. Kievit was in optimistische bewoor dingen gegoten en ook penningmeester P. Valk kon met positieve cijfers voor de dag komen. Het vertrouwen in het huidige t>e. stuur bleek bijzonder groot, want alle ai- trcceade bestuursleden (het gehele bestuur was aftredend) werden herkozen, zodat SVC het nieuwe verenigingsjaar ingaat met het volgende bestuur: Voorzitter W, Huyskes, vice-voorzitter A, F. J. Löffler. tevens com. v. materiaal; sekretaresse mej. A H. Kievit en penning meester P. Valk, met verder mej. J. d. Kraan, J. W. L. Moïze de Chate- lux, mej. M. Esseveld, mej. E v. Baa ien, mej. J. H. v. d. Zouwen, mej. C- A. v. d. Tuyn, H. v. Baaien en J. v. d. Gnend, De film „De zevende dageraad" (The Seventh Dawn) speelt zich af !n Malakka anno 1953. Men ziet door Moskou geïnspi reerde, handgranaatwerpende terroristen. Engelsen die het land van deze rebellen Wil bevrijden alvorens zich terug te trek ken en daartussen in de verdrukking een bevolking, die in de eerste plaats rustig wil leven. In deze janboel komen twee mannen en een vrouw die in 1945, na de guerrilla tegen de Jappen, als gezworen vrienden uit elkaar zijn gegaan, deels naast en deels tegenover elkaar te staan De vriendschapsbanden schuren en wrin- maar houden stand tot het allerlaat ste onherroepelijke ogenblik. Ten «lotte blijft (heel kenmerkend) de minst persoon lijk bij de politieke strijd betrokken figuur van het duo, een rubberplantende Ame rikaan, eenzaam maar met de verering van een lief meisje achter. Wanneer regis seur Lewis Gilbert zich iets meer dan deze Amerikaan bij de zaak betrokken bad ge voeld. had hij waarschijnlijk minder plaat jes aan de fraaie kleureffecten in een oer woud verschoten, De verschillende partijen zouden wat meer hun scherpe kanten heb ben behouden waarmee het drama van de vriendschap een sterkere achtergrond had gekregen. William Holden is als de Ame rikaanse 'planter precies op zijn plaats. Capucine heeft al meer getoond dat de schoonheid van een mannequin to eon oer woud wonderbaarlijk kan opbloeien, Susan nah York is als de verliefde dochter van de Engelse resident nog net zo schalks en bijdehand als to „Tom Jones" en de Ja panner Tetsuro Tamba speelt de terroris tenleider. i gehouden, waarin de eerste prijswinnaar', zuden uitkomen. De heer van u-romngen were eerste bij de wedstrijden die to Do dreeht zijn gehouden. De beste prestaties zullen namens de -Ne- derir-ndse Brouwerijen worden beloond met geldprijzen van f 50,- tot f 500,-. Bovendien zullen de nieuwe landskampioenen bij ae teams en bij de eenmanszaken worden op genomen in „Het Ridderschap der Biertap. pe>s'\ waarvan ze de eretekenen in out- varigst zullen nemen, tezamen met de sinds 1952 ingestelde wisselbekers. Hoewel het aantal wedstrijden m 1964 sterk was ingekrompen en deelneming was gekoppeld aan een proeve van Df-kwaam- heiL. in. eigen' zaak, bleek de belangstelling vom deze demonstraties van vakmanschap dermate groot dat to verschillende provin cies meer wedstrijden moesten worden ge organiseerd. Ih 1964 steeg het g^middetoe aantal deelnemende bedrijven tot 43 pei wedstrijd, het hoogste gemiddelde dat ooit bij de nationale bieriapwedstrijden werd bereikt, Dc V.V.V.'s legden belangstelling aan oe dag voor deze wedstrijden, door uitreiking van onderscheidingen aan d.e prijswinnaars Ook de Horeca-organisaties legden belang- stel-ing aan de dag. De finale zal worden gehouden in de Gla zen zaal van het RAI-gebouw te Amster dam en vangt aan om 10.30 uur. Na 16 uur zullen de prijswinnaars beleend ge mankt worden. gen in opleiding voor radio-officier, Ir, band met het doel van het schip krijf twee boven elkaar geplaatste bruggen omvangrijke apparatuur van de bov. brug, navigatiebrug, is gedupliceerd c i "i daaronder liggende tostructlebrug, j, daar meegenuvigeerd kan worden. Ai- de tostructiebrug ligt een tostructielo M waar lesgegeven kan worden. In de chinekamer komt een door glas tegen geluid afgeschermde ruimte, waar e eens instructie kan worden gegeven. Het speciale karakter van het vaaj f brengt mede. dat de bemanning 20 zal omvatten. Het ligt in de bedoeling - de instructievaarten per groep ongevee* dagen zullen duren. De bouw van het schip is opgedN -j, aan A. Vuyk Zonen's Scheepswem Capelle a. d. IJssel, welke werf voor KOF 'eeds eerder bouwde het m.s. .J Bes Irene" en het m.s. „Prtosea Chr na". De hoofdafmetingen van het nle schip zijn: lengte over alles 69,23 m; li- te tussen L L 60,00 m.breedte op 12,00 m, holte tot A-dek, 8,25 mT holte de tussendek <2x) 580 m dieptgang 4.5 Het zal worden uitgerust met een Stc Thomassen motor met een vermogen 120C APK en wordt gebouwd onder JcL van Bureau Veritas, NED. DIENST KHOON/FO ORTUGAAL Gedurende het weekeinde van 9 jatiuan namiddag tot 10 januari 24-00 uur, zal, uitsluitend to spoedgevallen, in dé ge meenten Rihoon en Poortugaal worden waargenomen door de arts: E. J. Sartorius, tel. 01397-2239. In de miljoenennota 1965 spreekt de -f. gering de verwachting uit dat de nie.v wegenftoanciertogsregeïing gebaseerd p de Wet Uitkeringen Wogen spoedig i ,-j, krach, zal worden. De dezer dagen ver! nen Memorie van Antwoord op het voor1 pi ge verslag betreffende dit wetsontwerp geeft aan deze verwachting grond. Intussen zijn Gedeputeerde Staten van Drenthe voor de berekening van de aandelen van het provinciale en van het tertiaire wegen fonds in de opbrengst van de motorrijtui genbelasting nog uitgegaan van de bestaan de regeling. De uitkering ten behoeve van her provinciale wegenfonds is geraamd op f4,5 miljoen of f512.000 meer dan m 1964 Voor het tertiaire wegenfonds wordt een uitkering van f 1.450.000 verwacht of f267 800 meer dan vorig jaar. Voor de voortzetting van de werken tot aanleg van de nieuwe noord-zuid en oost-west verbindingen is voor 1965 een bedrag van f 5,6 miljoen uitgetrokken. Voorts ia i 100 000 geraamd voor de weg en 1 mü- joen voor de reconstructie van de provin ciale weg langs de Lutterhaofdwijk. Overeenkomstig het bij Provinciale Sta ten aanhangige voorstel om de onderhouds kosten van de provinciale autowegen ten laste van het provinciale wegenfonds te brengen is ter zake op de gewone dienst van de begroting geen post meer geraamd. De financiering van de kosten van de wegen, voorkomende op het provinciale wegenplan, heeft ook dit jaar mede plaats gevonden met behulp van de eigen midde len van de provincie. Tot dusver hebben Gedeputeerd© staten geen gebruik te hoe ven maken van de mogelijkheid om voor deze financiering langlopende geldle ningen aan te gaan. De hege rentestand van de laatste tijd is daarbij mede een punt van overweging geweest. Naar raming zal het provinciale wegen fonds per ultimo 1964 een tekort hébben var* rond f 5 miljoen, dat dus tijdelijk met provinciale middelen wordt gefinancierd. Volgens de begrotingscijfers 1965 zal dit tekort in dat jaar toenemen tot rond f 3,313.000. Indien de omstandigheden zulks noodzakelijk maken, zullen Gedepu teerde Staten ter dekking van althans ©en gedeelte van dit tekort een of meer vaste geldleningen sluiten. Terwijl dinsdag In de Fokkerfabriek op Schiphol de tweede F 27 Friendship werd overgedragen aan vertegenwoordigers van de Australische luchtvaartmaatschappij East-West Airlmes, maakte de directie van deze maatschappij to Australië de be stelling bekend van. nog een derde Friend ship. Daarmee is het totaal aan Friend ships voor Australië, besteld door zes maat schappijen en de Australische rijkslucht vaartdienst, gestegen tot 28. Intussen nadert bet Fokker-produkt steeds dichter de mijlpaal van 300 verkoch te machines. Het wereldtotaal bedraagt thans nL 2S9, inclusief de 197 toestellen die door Fokkers licentiehouder to Ame rika, de Fairchild Hdler Corporation, zijn verkocht NEUWSBLAD meest brengt zijn hartelijke, welge meende dank voor de overstel pende bewijzen van medeleven bij het neerleggen van zijn ambt van Burgemeester ondervonden. Tevens betuigt hij met wederkerige heilwens zijn erkentelijkheid voor de gelukwensen, die hij en Mevrouw H. G. A. PeekLinthorst bij de jaar wisseling mochten ontvangen, Schiedam, 6 januari 1965. betuigen met weder kerige heilwens hun dank aan allen, die be- wijzen van belangstel ling bij de aanvang van het jaar hebben be-1 toond. UUJIIiail!lll[|il!Mllllllllilllll!!llillU!lll]|l[IIHIUiniIllllillllllll|IIIUIIIillimilllirilllllt!III'l Voor spoedige indiensttreding gevraagd. (Vrl.) voor het verrichten van eenvoudige werk zaamheden. Bekendheid met typen wordt vereist. Ons kantoor is gevestigd te Schiedam. Sollicitaties onder no. 38323 Adv. Bur. Benjamin, Postbus 111, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2