eengezinswoningen grond voor ROT!&BDAHSG8 L1ÖWSBLAD Wachten is op De burgerij zal tvellicht meer bij het bestuur der gemeente betrokken raken Hofstee Hofstee KLACHTEN DE GEMEENTERAAD VERGADERDE Natuurmonumenten koopt watermolen NIEUWJAARSREDE VAN BURGEMEESTER HEUSDENS „Doelbewuste geleidelijkheidis nodig bij begin „Rijnmond" Binnenkort voorstel verplaatsing markt lakschrijver etaleur HOLY-ZÏEKENHUIS VLAARDINGEN huishoudelijke hulpen werksters net meisje DAGBLADREKLAME IS NIET TE VER ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD VRIJDAG 8 JANUARI 1935 Ho of dagent schap en Redactie: VLAARDINGEN, Sm. Havenstr. 1 -Tel. 3229 Redactie; Tel. 5453 over bezf'£b'nfr: Vlaardingen: 18,30 tot 19.30 uur: Insulindesingel 33 - Telefoon 6637 In de vergadering, die de gemeentcrr id donderdagavond heeft gehouden onder leiding van burgemeester mr. J. Heusdens, werd o.a. mevrouw J. Vermeidevan Dijk geïnstalleerd. Mevrouw Vermeule heeft voor de P.v.d.A. de plaats ingenomen, die open viel door het overlijden van de heer H. van Munster. Zy werd door de raad tevens benoemd als lid van verschillende raadscommissies. De nestor van de raad, de heer L. G, Borsboom, die namens de raad antwoordde op de nieuwjaarsrede van de burgemeester, heeft deze daarbij gelukgewenst met het feit, dat hij opnieuw voor een periode van zes jaar benoemd is tot burgemeester van Vlaardingen. De heer JBorsboom hoopte dat mr. Heusdens in goede sa menwerking met college en raad en vooral ook in goede gezondheid zyn krachten aan de stad zal mogen geven. De viering van TOO jaar stadsrechten in 1973 vond de heer Borsboom nog wel erg ver in de toekomst liggen; de situatie in de wereld maakt, dat hij zich afvraagt of Vlaardingen die datum nog wel zal beleven, Mr. Heusdens verzekerde dat hij, zoals hy destijds bij zijn installatie beloofde, ook in zijn vierde ambtsperiode zal trachten „zich te ontwikkelen tot een goed burge meester". De raad besloot tot de volgende benoe mingen: de heer M. Hoogerwerf tot lid van het bestuur van de stichting Stadsgehoor zaal; de heer P. W. Emmelot tot lid van het bestuur van de stichting Algemeen Ziekenhuis en de heer F. de Jong tot leraar Engels in vaste dienst en in volledige be trekking bij het gemeentelyceum. Met de voorgestelde aankopen van panden kon de raad zich verenigen. De gemeente koopt zodoende de volgende panden: Van Biebeeckstraat 1 van de heer P. L. Bot, Paterstraat 20 van mevrouw L. v. Delft- Leenhouts, Oosterstraat 73 van de heer J. Hcindijk (hiervoor werd ook een krediet verleend om herstelwerk uit te voeren) Emaus 36 van mevrouw K. den Hollander- Nouwt e.c. en Waalstraat 11 van mevrouw W. Groeneveld-De- Bruijn. De heer It Groéneveld kreeg een bij drage in de verplaatsingskosten van zijn kapperszaak in verband met de ontruiming vh het pand Kuiperstraat 47, dat gesloopt wordt Voor de symbolische prijs van 1, werd ook van de N.V. Aannemïngsmij, J. F. van Eesteren het erfpacfatsrecht over genomen van een perceeltje havenhoofd en water, eigendom van de Staat der Neder landen. Tegen de aankoop van het pand Ooster straat 73 bleken overigens nogal wat be zwaren te bestaan, zodat hierover gestemd moest worden. De heren v. d. Veen (peg), HaHr_>s (kvp) en Dorsman (vvd) vonden dat de koopprijs, samen met de kosten van de noodzakelijke reparaties, veel te hong ■was. Bij monde van de beer Comeiisse vfel de pvda-fraete wethouder De Bruijn by, die uiteenzette waarom het college de aankoop verantwoord achtte. Het pand in kwestie ligt niet binnen een saneringsplan, maar wel in een gebied, dat binnenkort gesaneerd zal moeten worden. In de nieuwe situatie zal de Oosterstraat een belangrijke verkeersverbinding worden, die dan zeker breder dient te zijn dan nu. Daarvoor is het nodig dat de gemeente dit pand in bezit krijgt en als dat nu niet gebeurt zal het later misschien veel meer moeite en geld kosten. Bovendien kan door aankoop voor komen worden, dat het pand ongeschikt wordt als woonhuis en het is dus ook een sociaal belang dat de gemeente het koopt. Achttien raadsleden waren gevoelig voor deze argumenten; de overige dertien stem den tegen. Met instemming begroette de raad het voorstel in wijk Holy 72 eengezinshuizen, 38 bejaardenwoningen en 17 garages te laten bouwen. Het bouwplan is afkomstig van het bureau voor architectuur en stedebouw ir. W_ Wissin-g te Barendrecbt en da uit voering er van wordt onderhands opge dragen aan L. T. R. Bouw- en Handels onderneming te Krimpen aan den UsseL Voor de eengezinshuizen, die tot de z.g. keuzeplannen behoren, wordt een extra rijksbijdrage aangevraagd en voor daar voor in aanmerking komende bejaarden zal de huur van de bejaardenwoningen met ƒ150,per jaar verlaagd worden, welke verlaging voor gelijke delen voor rekening van het rijk en van de gemeente komt De heer Vermeer <pcg), die namens zijn fractie zijn blijdschap over dit voorstel uit sprak, vroeg het college medewerking te geven aan „Patrimoniums Woningen", dat precies betzelfde plan voor uitvoering klaar b«ft en van de aannemer de toezegging kreeg, dat hU die woningen wil bouwen voor dezelfde prijs als de gemeente betaalt, indien de gemeente zo tijdig voor bouw- ïtond zorgt, dat de bouw aansluitend kan worden uitgevoerd. De grond, waarop de pemeente nu laat bouwen, was namelijk «rst al aan Patrimonium toegewezen. Wethouder De Bruijn. herinnerde er aan, dat aan de vereniging al meteen vervan gende grond was beloofd. Zij heeft ook nog eeo tweede bouwplan, waarvoor vel al grond in het verkavelingsplan Holy be schikbaar is. Dat plan voorziet echter niet in de bouw van nog meer een gezinshui zen. Er is wel een uitbreidingsplan in voorberei ding, maar dat plan is nog niet klaar en de door Patrimonium gevraagde medewer king zal dus moeten wachten tot dat plan In een stadium is, waarin geen misver standen meer kunnen ontstaan. De vereni ging is In ieder geval de eerste gegadigde, maar er moet nog overwogen worden of hst mogelijk is een datum te noemen, waar op met de uitvoering van het bouwplan in kwestie begonnen kan worden. In antwoord op een vraag van de heer Halkes (kvp) 2ei de wethouder, dat het juist voor de; woningen moeiiyker ligt dan normaal om er centrale verwarming in aan te brengen. Het zijn al. z.g. keu-eplanhuizen, bestemd voor huurders met en inkomen van ten hoogste ƒ7.000,— per jaar en. dat stelt grenzen aan de financiële mogelijkheden. Niettemin worden de mogelijkheden op dit gebied ernstig overwogen. Er werd een aantal wijzigingen, goed gekeurd in de begrotingen 1863 en 1964 en er kwam een bedrag van ƒ11.000 be schikbaar voor het aanschaffen van teller*, die gebruikt zullen worden voor het hou den van verkeerstellingen. ONDERWIJS De raad heeft ook een aantal onderw ijs- voorstellen goedgekeurd, w.o. dat waarbij voor het jaar 1963 de werkelijke kosten per leerling voor gflo. vglo, ulo en blo resp. werden vastgesteld op ƒ72,75, ƒ218,75, ƒ104,39 en. ƒ165,47. De per leerlingen, be schikbaar gestelde bedragen waren resp, ƒ60,54, ƒ194,11, ƒ80,48 en ƒ137,05 en de overschrijdingen dus ƒ21,21, ƒ24,64, ƒ23,91 en 28,42. Voor het kleuteronderwijs in 1963 werden de door bet rijk beschikbaar gestelde be dragen met 332,56 per lokaal en ƒ7,85 per kleuter overschreden. De vergoedingen aan de bijzondere scholen werden voor 1964 vastgesteld op ƒ458.640,81. ƒ30.966.39 en ƒ131.772,40 voor resp. glo, vglo en ulo. Dc Vereniging voor gereformeerd school onderwijs krijgt 7.715 uitgekeerd voor aan schaffing van meubilair en leermiddelen en voor verandering van de «tentrale ver warming in de Van der Schaarschool van de Vereniging voor bijzonder christelijk schoolonderwijs werd een krediet van /18.938 goedgekeurd. Van de Kortedljk naar de in aanbouw zijnde blo-school aan de Delftseveerweg wordt een Iaagspatmingskabel gelegd omdat het bestaande net niet zwaar genoeg is. De raad voteerde hiervoor een krediet van ƒ7.100 terwjjl ƒ18.500 beschikbaar kwam de boezemkaden, ter weerszijden van de Vlaardinger Vaart te verhogen en te versterken. Een voorstel een rijksbijdrage aan te vragen en een krediet beschikbaar te stellen, waardoor bewoners van bejaarden tehuizen een korting op de huur zouden kunnen krijgen van ƒ150 »pér jaar, werd door het college voor nader beraad terug genomen. Wel werd besloten een aanvullend voor schot aan te vragen en te verlenen an de vereniging tot verbetering der volkshuis vesting Patrimoniums Woningen aangezien de op ƒ599.876 geraamde kosten van ver betering van 225 woningen aan de Mark graaflaan en omgeving in werkelijkheid 608.996 blijken te hebben bedragen. De Vereniging tot Behoud va» Natuur monumenten in Nederland wordt voor de symbolische koopprijs Tin 1,eigena resse van de molen Nooitgedagt aan de Broekkade te Maasland, met een bijbe horend stuk grond, dat vrij is gebleven van de opspuiting. Het gaat hier om de molen, die aan de Boonervllet staat, halverwege het uiteinde van de voormalige Broekweg en de Bommeer en die het overtollige water uit de polder uitsloeg op de Boonervllet. Door de opspuiting heeft het gemaal zijn functie verloren en de Vereniging tot Be- hond van Natuurmonumenten beeft de bedoeling de huidige stenen molenromp weer in de oude toestand te brengen. De huurovereenkomst met de vereniging van volkstuinders Vlaardingen betreffende het tu'mencomplex aan de Zuidbuurtseweg werd voor vijf jaar verlengd tegen een prijs van 0,09 per m2 per jaar, maar met dien verstande, dat een gedeelte van het terrein, groot 778 m2, buiten de overeenkomst wordt gehouden omdat de gemeente die grond nodig heeft voor aanleg van een sloot langs de ontworpen verlengde Mara- thonweg. De winkel Van Hogendorplaan 85a Werd voor vijf jaar opnieuw verhuurd aan C, Jamin N.V. te Rotterdam en de huur van het pand Van Schravendijkplein 36/38 verhuurd aan de heer C. G. de Groot werd voor een jaar verlengd. Het betreft een woning, winkel en gedeelte van een wagen loods; de huur bedraagt ƒ60,50 per week. De raad nam ook een voorstel aan tot verhuur van het pand Westhavenkade 96 aan de Stichting Chr. Detailhandelsschool Beneden-Maas. De stichting bad al in huur het pand nr. 95, het vroegere gemeente- lyceum, waarin zij nu haar school heeft gevestigd. Op nummer 96 wil zij een con cierge huisvesten, die ook toezicht zal houden op de gemeentelijke turnzaal, die deel uitmaakt van het complex Aan de vereniging tot verbetering der volkshuisvesting Patrimoniums Woningen werd een terrein tussen de Ged. Biersloot en de Mesdagstraat naast de panden Ged. Biersloot 40 en Mesdagstraat 22 in erfpacht gegeven om daarop een gebouw te stichten, dat twee winkels zal bevatten, met daarboven zes woningen. De erfpachts canon bedraagt 5,per m2 per jaar. SCHOOLPROBLEMEN Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid, waarin werd ge vraagd het bezoeken van de school voor kinderen in wijk Holy wat te vergemakke lijken en dr. De Jonge (pvda) onder-: streepte, dat hier echt wel een probleem ligt. De afstanden naar de scholen z«n groot en de weg is geheel onbeschut Het probleem is pas opgelost als er rijksgoed keuring komt voor het verplaatsen van de houten dependance van het vroegere ge- meer. telyceum. die dan als opvangschool kan dienen. Is het echter in afwachting daarvan niet mogelijk de RET-bussen, die bij het Holyziekenhuis vaak lang staan w-achten, by het begin en einde der school tijden voor de kinderen te laten rijden? ■Wethouder Van Minnen had oog voor de geopperde bezwaren, al vond hij, dat die niet overdreven moeten worden; het gaat maar om enkele kinderen. De bussen kun nen hier geen uitkomst brengen want de wachttijden bij het ziekenhuis zijn tevens rusttijden voor de chauffeurs. De oplossing moet komen van de ver plaatsing van de houten school waartoe de raad al in mei vorig jaar besloot. De ver wachting was, dat de vereiste ryksgoed- kenring hiervoor pas een flink stuk in 1965 verleend zou worden, maar de wethouder kon nu tot zijn vreugde meedelen, dat hy woensdag bericht heeft gekregen, dat de goedkeuring er is. Zodoende zal volgende week al met de voorbereidingen begonnen kunnen worden, al zal het wel tot maart duren voor de school In Holy in gebruik genomen kan worden. De beschikbare ruimte zal dan echter ruimschoots vol doende zijn- Heel uitvoerig is er weer gesproken over de problemen rond de komst van het aard- maar veel nieuws heeft dit alles niet meer opgeleverd, hetgeen ook nauwelijks erwachfcn viel na de diepgaande be sprekingen, die de raad al eerder aan dit onderwerp heeft gewijd en de opnieuw uitgebreide informatie, die burgemeester en wethouders hadden verstrekt in de toe lichting bij het voorstel, dat nu op de agenda stond. Veel van het gesprokene vormde dan ook zonder meer een herhaling van hetgeen in die toelichting te lezen vieL Een belangrijk punt, dat ter sprake kwam betrof da financiering van alles wat met de omschakeling op aardgas te maken heeft Hiervoor zal nog ruim vier miljoen gulden nodig zyn en de raad met name de heer Meerman (peg) wilde weten of in dit: opzicht geen moeilijkheden te vrezen vallen met het oog op de beperkingen, die de regering de gemeenten in financieel opzicht heeft opgelegd; het z.g. leningplafond. Wet houder Walstra zette uiteen, dat indien het aardgas dit jaar niet in Vlaardingen komt ongeveer de helft zal worden uitgegeven van het krediet van een miljoen gulden, dat de raad al beschikbaar stelde. Komt het aardgas wel, dan moeten er nieuwe kredieten komen, maar dan zal het college daarvoor zich toch eerst tot de raad moeten wenden, die dan de gelegenheid krijgt vast te stellen welke zaken - woningbouw en scholenbouw b.v. het belangrijkst zijn. Desnoods zal dan beslist moeten worden, dat Vlaardingen nog maar niet aan aardgas begint, al worden er wel grote belangen mee gediend als dat wel gebeurt. Niet alleen zal de inkoopprijs van het aardgas ongeveer een miljoen gulden per jaar lager zijn dan die van het huidige gas, een ver schil, dat ongeveer voor de helft recht streeks ten goede komt aan de verbruikers, maar ook in de strijd tegen de luchtveront reiniging is het aardgas een machtige bond genoot, aldus de wethouder. De raad ging akkoord met hetgeen tot nu toe aan voor bereidingen is getroffen en ook met de regelingen voor ombouw en inruil, zoals die waren voorgesteld. Alleen de heer v. d. Veer (psp) kreeg de aantekening tegen het artikel ie hebben gestemd, waarin aan fitters en winkeliers een vergoeding wordt toegekend wegeus derving van omzet i In zyn nieuwjaarsrede, die burgemeester mr. J. lïensdeus donderdag avond, tijdens dc eerste vergadering van de gemeenteraad in 3965 heeft uitgesproken, stelde hy o.a. twee heiangryke zaken van bestuurlijk karak ter aan dc orde, te weten de wyziging in de gemeentewet, die het mo gelijk maakt meer dan tot nu toe de burgery rechtstreeks bij het bestuur van de stad te betrekken en de komende verkiezingen voor het nieuwe bestuurslichaam Rijnmond, waarin 24 gemeenten gaan samenwerken. Reide feiten zullen van grote invloed zijn op de gang van zaken binnen onze gemeente en zjj komen dit jaar aan de orde, zodat het begrijpelijk is, dat mr. Heusdens er in zijn rede aandacht aan besteedde. Bij de wijziging van de gemeentewet heeft als grondgedachte bovenal voorge len de band tussen bestuurders en be stuurden te versterken. Aw.t tussen ge- meen te bestuur en. burgerij. Het is nu mo gelijk geworden commissies in het leven te roepen met bestuursbevoegdheid ten aanzien van bepaalde, aangewezen belan gen (de z.g. functionele decentralisatie) en commissies met bestuursbevoegdheid ten aanzien van het geheel van belangen van een deel der gemeente, dat door rijn ligging of karakter als het ware r. af zonderlijke eenheid vormt (de z.g, terri- tor decentralisatie), „ik heb mij", aldus burgemeester Heus dens, „bij de laatste begrotingsbehande ling afgevraagd of Vlaardingen voor deze binnengemeentelijke decentralisatie niet nog te klein is maar bij nadere overweging geloof ik, dat ook wU moeten onderzoe ken in hoeverre in onze gemeente behoefte bestaat aan de nu geschapen mogelijk heid meer burgers, voor wie to*!» be stuursfunctie in geen enkel geval onver enigbaar Is met de functie die zU in de maatschappij bekleden, In het bestuur te betrekken". Mr. Heusdens meende, dat de geringe belangstelling van de bestuurden voor het werk van de bestuurders wellicht mede te wijten is aan een te sterke concentratie van het bestuur bij een te klein aantal vertegenwoordigers van de plaatselijke bevolking. Spreiding van de bestuursver- antwoürdeylkheid zal inderdaad het getal der belangstellenden enigszins vergroten, maar of daarmee een algemenere en bre dere interesse voor het plaatselijk welzijn kan worden bereikt achtte epreker nog zeer ie vraag. Blijkt echter behoefte (e bestaan aan deze nieuwe vonm, dan zullen kundige en zich -van hun verantwoordelijkheid be wuste burgers gevonden moeten worden, die bereid zijn en tijd hebben deze nieuwe taak op zich te nemen, waarbij dan ander zijds de gemeenteraad en het college van. burgemeester en wethouders bevoegdhe den zullen moeten afstaan, al blijven de in te stellen commissies altijd werken on der verantwoordelijkheid en dus ook toe zicht van hetzij de raad, heizij het college. De gemeenteraad houdt de financiële touwtjes in handen, want hij moet de commissies in. kwestie kredieten ver strekken. Tegenover mogelijke voordelen van deze decentralisatie zag mr. Heusdens ook de kans. dat er nadelen naar voren zullen komen zoals onoverzichtelijkheid door verbrokkeling van het bestuur en te veel deskundigen in de commissies, die belast zijn met behartiging van één belang, zodat niet het geheel van belangen zien, waarvan het hunne er slechts één is» VERKENNEN Ia verband met het In werking treden van Rynmond merkte de burgemeester ten aanzien van de samenwerking tussen 24 gemeenten op, dat het minste, dat samenwerken Inhoudt toch is dat men meer rekening met elkaar gaat houden en niet meer geheel naar eigen goeddunken handelt. Iedere samenwerking betekent een offer van een stukje zelfstandigheid. In het beginstadium rijn geen spectacu laire daden te verwachten; er zal een doel bewuste geleidelijkheid betracht dienen tc worden en er mag geen te zware wissel getrokken worden op de in het samen werken nog onvoldoende ervaren partners. Verkennen en aftasten vormen naar het inzien van mr. Heusdens het juiste begin. Hij hoopte, dat de wasdom van Rijnmond bereikt zal rijn blnenea de drie aan haar gegeven experimentele jaren. Hei is mogelijk, dat na de aanlooptijd van drte jaar een uitbreiding der gezamenlijke ac tiviteiten gewenst Is, maar dit nu al te stellen noemde spreker voorhang. Wel hoopte hij, dat een positieve bena dering van Rijnmond door alle politieke partijen zal leiden, tot een krachtig agglo meratie-bestuur, tot heil van de gemeenten die gaan samenwerken. In zijn nieuwjaarsrede heeft mr. Heus dens uiteraard ook een aantal markante feiten uit het afgelopen jaar gememo reerd. Ky herinnerde aan het plotselinge overlijden, van hef raadslid, de heer H. van Munster en aan hei besluit tot een regionale aanpak van net probleem der ludhtverontreiniguïg. waarover de bespre kingen nog gaande zijn. In verband met de verontreiniging viel ook vaak het woord „markt". Hierover zal het college zeer binnenkort bjj de raad komen met een voorstel tot ver plaatsing. De womngbouw leverde in 1964 488 eenheden op» wat een teleurstellend resul taat is vergeleken met het jaarlijkse aan tal van 700 woningen dat sinds 1948 werd gebouwd. Er mag echter niet vergeten worden, dat er op dit terrein al meer dan eens hoogte- en dieptepunten zijn ge weest. Een lichtpunt is, dat op 1 januari 1.188 woningen in uitvoering waren, waar van 466 woningwetwoningen. Ook de be volkingsgroei was in 1964 betrekkelijk klein, van bijna 72.000 steeg het aantal inwoners tot ongeveer 73.000. Op het ge bied van de scholenbouw is een verheu gende activiteit ontplooid. Met de bouw van een aantal scholen is inmiddels be gonnen en zeer binnenkort zal dat ook het geval zijn met een r ^.-kleuterschool in de Babberepolder. Het scheepvaartver keer gaf een gunstige ontwikkeling te zien. zowel het aantal zeeschepen als dat der binnenschepen steeg het afgelopen jaar met rond 11 pet. De werkgroep „Zakenwijk Holy", die tot taak heeft het college van burgemees ter en wethouders te adviseren omtrent de problemen met betrekking tot de ge wenste winkelvoorziening en wat daar bij behoort in wijk Holy, heeft inmiddels aan bef college rapport uitgebracht en onge twijfeld zal de raad dit jaar over dat rapport van gedachten kunnen wisselen. PINNEN SCHEMA De verkeersproblemen nemen in het voorbereidend stedebouwkundig werk een belangrijke plaats in. Met het aanvaarden van de verkeersnota door de raad werden de hoofdlijnen getrokken van een veelja- renplaxt tot ordening van bet verkeer in Vlaardingen. De activiteiten voor verbe tering van het wegennet voor het door gaande verkeer in en rondom de gemeen te noemde mr. Keusdens m zijn rede niet onbevredigend. De verdubbeling van rijksweg 20 tussen Vtaanüngen en Maas sluis nadert haar voltooiing terwijl aan de aanleg van deze rijksweg tussen Vlaar dingen en Rotterdam gestaag wordt ge werkt. Datzelfde geldt voor de aansluitingen van de Beneluxtunnel met enerzijds rijks weg 20 e» anderzijds de Vondelingen weg. Van de bouwtijd van de Beneluxtunnel 4'/» j!aar is nu meer dan de helft ver streken en het werk verloopt tot nu toe geheel volgens het gemaakte werkschema. Onvoorziene omstandigheden voorbehou den zal daarom de Beneluxtunnel met aan sluitende wegen in ht vroege voorjaar van 1967 tn gebruik kunnen worden gesteld. Ondanks het vele werk. öat de politie in het afgelopen jaar heeft moeten verzet ten om het verkeer in zo goed mogelijke banen te leiden is het aantal verkeerson gevallen gestegen. In de eerste elf maan- aen van 1964 werden 1.372 verkeersonge vallen geregistreerd tegen 1.225 in dezelfde periode van 1963. Het verkeer eiste één dode; 135 mensen liepen zwaar lichamelijk letsel op en 235 personen werden licht ge wond Dc burgemeester memoreerde de ver vanging. op 1 januari, van de Armenwet, die 52 jaar lang van oetekems is geweeS*; tioor de Algemene Bijstandswet met nieu we organisatievormen en. hij hoopte, dat die nieuwe organisaties er in zullen sla gen spoedig en met voortvarendheid het vele en goede werk dat onder de oude wet werd verricht voort te zetten. Mr Heusdens betichtte ook enkele van de gemeentelijke bedrijven, die uiterst nut tig werk doen, dat echter niet steeds direct tol de verbeelding spreekt. Een keus ma kend noemde tij bv. het woningbedrijf, dat op 1 januari 6 923 nleuwbouwp&nden ert 1.064 saneringspanden in exploitatie had eu bijna 6 miljoen gulden huur per jaar ophaalt De G-EW8 legden o.a. een tweede hoog- spanmngsleiding van het schakelstation West bij de Industrieweg naar wijk Holy en teelde bovendien 20 km kabel terwijl er veel voorbereidend werk is gedaan voor de komst van het aardgas. De dienst voor gemeentewerken ont plooide alleen al op het gebied vsn de rio lering een indrukwekkende activiteit Het rioolgemaal Oost kwam gereed en voor de ontwatering van. Holy werd een diep ri ool aangelegd en aangestoten op dit ge maal, dat nu op korte termijn in bedrijf kan worden gesteld. De maatregelen van de regering op fi nancieel gebied zullen zeker een remmende invloed hebben op de gemeentelijke acti viteit, al valt niet met zekerheid te zeggen >n welke mate dat het geval zal zijn. Mr, Heusdens verzekerde echter, dat het colle ge van burgemeester en wethouders aan dit waagstuk alle aandacht besteedt. Hij sprak ook de verwachting uit, dat de raad nog dit jaar te maken zal krijgen met de resultaten van het werk van twee commis sies, n.L die, welke al3 taak heeft een on derzoek in te stellen naar het functioneren van het plaatselijke sportleven en verder de z.g.: culturele commissie, waarvan het werk, naar de burgemeester hoopte, de zal wijzen naar nieuwe vormen en nieuwe mogelijkheden om de belangstel ling voor het culturele leven in Vlaardin gen te vergroten. De raad kreeg de toezeg ging, dat irv 1965, als dat nodig is, informa tieve besprekingen tussen college en raad gehouden zullen worden, waarbij ook even tueel deskundigen aanwezig kunnen zijn. Mr. Heusdens sprak voorts de hoop uit, dat in 1965 Vlaardingen zijn nieuwe gren zen in het noorden en westen zal krijgen. Indien het ingediende wetsontwerp wordt aangenomen zal in het westen de gemeen tegrens gevormd worden door de ver lengde Doenkade, waar in de nabije toe komst een belangrijke verkeersader komt tc lopen, nL de toegangsweg tot de Blan- kenburgse tunnel. Er zal naar gestreefd moeten worden het gebied, dat dan bij Vlaardingen komt groot 534 ha voor namelijk te bestemmen voor stedelijke re creatie en waar nodig en mogelijk ook voor eventuele streekrscreatie. Aan de oostzijde van de gemeente loopt de grens zo grillig, dat Vlaardings gebied ten oos ten van de in aanleg zijnde Zoomseveg koznt te liggen en Schiedams ten westen er van. mr. Heusdens hoopte, dat de nieu we grens tussen Vlaardingen en Schiedam eveneens spoedig in een wettelijke rege ling haar beslag zal krijgen. VIERING 700 JAAR STAD Aan het eind van zijn nieuwjaarsrede herinnerde burgemeester Heusdens er aan hoe hij twee jaar geleden de burgerij heeft gevraagd haar gedachten te laten gaan over de viering van het feit» dat het op 14 mei 1973 79C jaar geleden zal zijn, dat Graaf Plons V aan Vlaardingen stads rechten schonk. Tot nu toe zijn reacties op die uitnodiging vrijwel uitgebleven. Mr. Heusdens herinnerde er aan o.a. uit de overweging, dat ieder mens en daardoor ook todcr gemeentebestuur van tijd tot tijd een injectie nodig beeft tot verhoogde acti viteit. Naar zijn mening leent die 14e mei 1973, de officiële datum van de herdenking, zich voor een dergelijke verhoogde acti viteit, die een reveil zou kunnen inhouden cp uiteenlopend terrein en die zou kun nen uitmonden in het tot stand brengen van één of meer objecten van duurzame aard, de burgerij ten goede komend. Het zouden tevens symbolen moeten zijn van de verandering van een oude, kleine stad tot een moderne gemeenschap. ,Het ligt In mjjn voornemen". aldus de burgemeester, „het college van burgemees ter en wethouders eerstdaags een plan te doen toekomen handende voorstellen, op welke wijze deze gedachte eventueel ge realiseerd kon worden. Mocht een derge lijk voorstel In goede aarde vallen, dan hoop Ik dat de steun van uw raad en van dr burgery onmisbaar als zij is niet zal ontbreken". Voor spoedige indiensttreding vragen wij leerling en aankomend ei Handige jongens die een gedegen opleiding willen hebben gelieven te solliciteren. Een vijfdaagse werkweekregeling is van toe passing. Sollicitaties schriftelijk of mondeling aan onze afdeling Personeel. a Hwswwt VlwnSnflto Gevraagd worden boven 18 jaar voor enkele uren per dag. Aanmelding bij het hoofd van de huis houdelijke dienst tussen 17-1S uur, Holy-Ziekenhuis. Voor spoedige indiensttreding vragen wij Voor controle en uicprijzen van binnengekomen goederen. Accuratesse is een 1e vereiste. Prima salaris en een vijfdaagse werkweekregelmg is van toepassing. Sollicitaties schriftelijk of mondeling aan onze afdeling Personeel. Htwg»tr*al Vli»rdlng«rt

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1