ROTTERDAMS NIEUWSBLAD Hf HP""" Al in zestiende eeuw stond hier molen voor bemaling van de Broekpolder Rina Moerman gehuldigd zilveren jubilaresse als Veel spanning verwacht bij Intiem-kampioenschappen KLACHTEN OVER HISTORIE WOITGEDAGTIS WEINIG BEKEND Restauratieplannen openen vele aantrekkelijke mogelijkheden Jeugdleden Intiem krijgen training Streekvergariering CHl! Forumavond CJll.B. fSRüllSl Ondanks moeilijkheden veel spoed gewenst Agenda Huis vol vrouwen Produktsehap voor siergewassen oneens met Europese commissie Schip vobj- China bij iverf „De Schelde" te water Sjcoorfl ouo&j: Meer woningzoekenden Vader Diekema Bekneld geraakt Beroepskern brandweer Burgerlijke stand Hoofdagentschap en Redactie: VIAARDINGENSm. Hovemtr, 1 - Tel. 3229 Redactie: TeL 5453 over bezorging: Vlaardingcn: 18.30 tot 19.30 uur: Insulin.d es i n g el 33 - Telefoon 6637 Nu de gemeenteraad heeft besloten het gemaal van de voormalige Broek polder, gelegen aan de Boonervliet, voor de symbolische prijs van .één gulden te verkopen aan de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumen ten in Nederland, mag verwacht worden dat binnen afzienbare tijd deze lelijke molenstomp veranderd zal worden in een sieraad voor het land schap. Dat immers is hetgeen de vereniging zich ten doel heeft gesteld; een doel dat zy hoopt te bereiken met financiële medewerking van rijk en provincie en ongetwijfeld ook met de steun van de gemeenten Maas land en Vlaardingen. Dc restauratie zal geschieden onder leiding van een architect van de Vereniging De Hollandse Molen, waarmee de Ver eniging tot Behoud van Natuurmonumenten nauwe1 relaties onderhoudt. ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD DONDERDAG 14 JANUARI 1965 Het Intiem-Hd, Pieter Dessin, heeft een uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan de selectie-training van de Nederland se Tafeltennis Bond, welke in Rotterdam wordt gehouden en onder leiding zal staan van Ton Hoefnagel. Vanaf zaterdag a.s. gaat Intiem meer aandacht besteden aan de vorming van de jeugdleden. Er wordt dan begin gemaakt met een trainingsactie waarbij de toe komst van Intiem zal worden getraind door de Intiem-teden Peter Dossin, "Wirn Dwarshuis en Ton Stolk. Ook is de moge lijkheid weer opengesteld om zich aan te melden als juniorlid van Intiem. Ook deze leden kunnen dan meteen deelnemen aan dn oefencampagne welke iedere zaterdag plaats vindt van 11 tot 14 uur in het club lokaal aan de Westhavenkade fin het voormalig gemeentelyceum aldaar) De Statenkring Delft van de Chr. Histo rische Unie heeft een openbare streekver- gadering uitgeschreven, die zaterdagmid dag gehouden wordt in de zaal Harmonie, alhier en om drie uur begint. Tijdens deze bijeenkomst zal het woord gevoerd wor den door de heren H. K van Minnen en ir. W. van Soes!, directeur van het proef station voor groenten- en fruitteelt onder glas. Hun onderwerp is „Industrie en tuin bouw, vrienden of vijanden?" De heer Van Minnen spreekt over de betekent: van de industrie in Rijnmond en ir. Van Soest behandelt de nadelen van luchtver ontreiniging voor de tuinbouw. De plaatselijke afdeling van de Christe lijke Bedrijfsbond voor de Metaalnijver heid en Elektrotechnische Industrie tC.M.B.) heeft zich voorgenomen op dins dag 39 januari een vergadering te houden in het gebouw van de Vlaardingse Christe lijke Besturenbond aan de P. K. Dros- s aartstra at 69. aanvang acht uur. Gezien het succes van jaren achtereen, zal een forumavond worden gehouden onder het them;*; „De gevolgen vari een loonsverho ging". Het forum dat onder voorzitterschap van de- voorzitter van de C.M.B., de héér J, Troost zal staan, is uit dc volgende perso nen samengesteld: Mevrouw M. Bot-Baljeu. huisvrouw: A. Broek, middenstander; C. Boender, bonds- bestuurder en D. v.d. Velden, adjunct-di recteur. Het wordt overigens een heel karwei om van de huidige bouwval weer iets moois te-maken. De stenen molentrornp zal in feite opnieuw opgetrokken ..moeten worden en daarna voorzien van ccn nieuwe kap mét wieken. Het is te hopen dat de dan -/gerestaureerde molen ;oók* weer zal worden uitgerust' mét een bel" miaJitigsKiStallatie, zodat de toestand zal zijn, hersteld van vóór het tijdstip waarop de toenmalige windmolen verbouwd werd tot stoomgemaal. Het staat op het. ogen blik nog niet vast of die bemolingsinstal- latie er inderdaad komt: de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten dié zich. in' tegenstelling tot „Monumenten zorg"', waarmee zij. veel wordt verwisseld, Uitsluitend bezig houdt met de zorg voor landschappelijk schoon staat op het standpunt, dat een dergelijke installatie, die toch geen werkelijke dienst 2al kun nen doen, volkomen overbodig is en dat bet bij herstel van deze molen slechts gaat om een landschappelijk: ornament. De Vereniging De Hollandse Molen daaren tegen wenst door middel van de restau ratie een zo gaaf en. natuurgetrouw mo gelijke reconstructie te geven van een originele Hollandse windmolen en denkt daarbij dus niet alleen aan het uiterlijk, maar beslist ook aan het binnenwerk, De herstelde molen zal straks een onder deel vormen van het recreatiegebied, dat hier gedacht is en waarvan de vlieten en vHeüanöen het belangrijkste element uit maken. Die vl-ietlanden zijn voor het overgrote deel a1! eigendom van de ver eniging; ze ontlenen hun belang aan de bijzondere zaken, die de plantenwereld er te zien geeft èn aart de zeldzame vogel soorten. die er worden aangetroffen. De belangen die hier liggen op het gebied van de natuurbescherming komen uiteraard in strijd met een eventuele ontwikkeling tot gebied voor massarecreatie, maar zij zijn tot op zekere hoogte heel wel te combineren met bepaalde vormen van watersport. Bij uitvoering van restauratieplannen diervt ook terdege rekening gehouden te" worden met moeilijkheden, die het gevolg zijn van de ligging van de molen. Immers, de Broekpolder, op de uiterste grens waarvan het gemaal ligt, wordt op het ogenblik opgespoten met modder uit de Rotterdamse havens en de opgespoten polder is voorbestemd de vestigingsplaats te worden van een geheel nieuwe stads wijk, Voor het bereiken van het gestelde doel van de molen een versiering in het landschap te maken, is het absoluut nodig dat hjj in een passende omgeving komt te staan. Daarom, is de molenstomp dan ook met bijbehorende grond aan de vereniging overgedragen, maar nochtans zail het veel zorg en overleg vragen hier een bevredigende situatie te scheppen. DONDERDAG Stadsgehoorzaal, 8 uur. Hoofdstad Operette met „An der schonen biauen Donau". Immanuelkerlr, 8 uur. Bijeenkomst Flladeifl»; actie „24 uur uw naaste". Luxor, 8 uur» P. T. 109 op nachlpatrouuie (i* Jaar). VRIJDAG Triangel, 8 uur: Toneelavond p.v. „Ons Aller Doel", opvoering van „Vader Diekema". Luxor, 8 uur: PT 109 op naehtpatrouille fM- jr). Stadsgehoorzaal, 8 uur: Tot weerziens, mijn liefste 118 jr). Geopend; Apotheek Backer. Hoogst raai 228. telefoon 2162. 15 januari Wassenfle maan Zon op 8.41 uur. onder 16.58 uur Maan op 14.32 uur. onder 639 uur Zelfs met zijn lelijke zinken dak vormde de Stenen Molen" aan de Boo nervliet een wezenlijk onderdeel van het landschap in het unieke vlietengebied. Hoeveel te meer zal dat het geval zijn indien hier in een passende omgeving een echte molen komt te staan. ,-Hpe-zéer Vhet van- belang wordt geacht dat een" gerestaui-eerde moten"' In een pas- Keilde .omgeving komt te staan, blijkt uit hetgeen'de ^adjunct-directeur van "de Ver eniging lót /Behoudvan Natuurmonumen ten, dr, ir. J. van Soest, hierover zegt. „Deze molen", aldus de heer Van Soest, „heeft waarde als karakteristiek bestand deel van zijn omgeving. Maar als deze om geving niet kan worden genoten ofwel helemaal -niet meer bestaat, heeft het voor ons geen zin aan te "dringen -op een even kostbare als dan nutteloze restau ratie. Per se" is het noodzakelijk, dat wij, buiten, de molen, ook de beschikking krij gen over de omringende grond". ONBEREIKBAAR Een groot probleem vormt momenteel ook de ontoegankelijkheid. vJan de molen- werf. Immers, de vroegere toegangsweg, de Broekweg, is bedolven onder bagger specie en het vroegere gemaal is daarom praktisch alleen over water bereikbaar geworden. Pas als de opspuilingen in öe Broekpolder klaar zijn en-het terrein da-ar voldoende, is gedroogd en verhard, kan er weer een toegangsweg gemaakt worden. Zoals gezegd vormen de molenrestau ratieplannen een onderdeel van de ideeën, die leven om vaa het gebied op en rondom Booner-, Middel- en .Trekvliel een recre atiegebied tc maken, waarvoor eensdeels gedacht wordt aan beplantingen op ver schillende punten en anderzijds aan uit breiding van de beschikbare oppervlakte water. Over deze zaak wordt echter nog steeds gesproken tussen de vereniging en de betrokken gemeenten Maasland en Vlaardingen en over dc definitieve vorm die deze plannen zullen krijgen valt dan ook nog niets te zeggen. Fragmenten van de kaart van Potter, waarop wat nu molen „NooitgedagL" wordt genoemdstoeit aangeduid ais „De Cleijne Broock Molen" (De Kleine Broekmolen). Ondanks het schetsmatige ucm de tekening is toch duidelijk te zien, dat, die molen uit de zestiende eeuw in vorm al grote overeenkomst had met de molens, zoals we ze óofc nü nog op ver- schillende plaatsen in ons land kimnen aantreffen. Over de geschiedenis van de te restau reren molen, die in de betrokken raads stukken wordt aangeduid als de molen „Noaitgedagt", is niet Zo 'heel veel bekend De nxoien. stond algemeen bekend als ,,de stenen molen" en is op de bekende kaart van Cruqius. die het hoogheemraad schap Delfland in beeld brengt, te vinden als „VUetroolen", Een nog oudere kaart bevindt zich in het bezit van de gemeente Schiedam, n.l. het „Caertbouck van het St. Jacobs Caslhuys te Schiedam", dat tussen 1570 en 1572 werd samengesteld door dc landmeter Potter. Hierop en vergelij king met hedendaagse stafkaarten leert dat het om dezelfde molen gaat staat de molen .onder de naam „Cleyne Brook fbroek) Molen" aangegeven als eigendom van het Gasthuis, evenals het gebied rond de molen en de Bommeer. In de huidige molenromp, waarop de voormalige kap met wieken bij de ver bouwing lot stoomgemaal werd vervangen door een lelijk zinken dank, bcvingt zich nog een gedenksteen met de inscriptie: „Deze mooie Js gesttgt onder- het opsïgt van den Burgermeester) A. V. D. Linden, Cap. (kapitein der schutterij) Dr. W. Box. J. Wyncn, P. H. V. D. Schalk, W. P. Dyxhoom en A, V. D. Bergh jn den jare 1753". Dat de molen toen „gestlgt" werd dient kennelijk zo verstaan te worden, dat toen een -stenen windmolen tot stand kwam als vervanger van een veel, oudere met riet gedekte molen, zoals er tenminste al in 1571 een stond en waarschijnlijk zelfs al Jang voor die tijd. BROEKMOLEN De stenen molen van 1753 was een scheprad molen, evenals de tweede molen, die voor lozing \'an het water uit de Broekpolder werd gebouwd, n.l. de Broek- molen. die langs de Vlaardmger Vaart stond, ter hoogte van de latere taanderij (nog later de eerste werf van de water sportvereniging De Bommeer). Toen de „modernisering" van de waterlozing aan de orde kwam werd eerst deze Broek molen verbouwd tot stoomgemaal, maar dat bleek geen succes te z\Jn; het gemaal stond op een ongunstige plaats. Daarom wenl besloten de Vlietmolen of Stenen Molen met een stoommachine uit te rus ten: de Broekmolen is. daarna van het toneel verdwenen, Wil het ooit werkelijk komen tot een restauratie .van deze historische molen, dan zal -er toch spoedig iets moeten gaan gebeuren Sinds namelijk in 1962 dé be-. malitig^van dè5 Broekpolder werd geslaakt de polder zelf'is in april 1964 officieel" ontbonden is het bouwwerk in snel tempo afgetakeld en wat er n-u nog staat kan nauwelijks meer dan een ruïne ge noemd worden. Laten we dus hopen, dat de Vereniging tot Behoud van Natuur monumenten, .samen met de Vereniging De Hollandse Molen, spoedig zal kunnen j beginnen met de uitvoering van haar alles- Hulpprediker J. Hoogendam en Krijn van Halewijn, zij waren de enige manne lijke gasten in een huis vol vrouwen en bloemstukken. Hoewel cr ook nog een met geschenken beladen grote tafel stond, w er toch zoveel ruimte in de geriefelijke woning van de heer A. van Roest aan de Mauritssingel. dat cr bij de tuindeuren nog een plekje vrij was, om, ir» gezelschap van de gastheer, mol mannen onder elkaar tc zijn. XJ kent de beminnelijke gastheer natuurlijk wel. die in 1922 ais bakkers knecht in de banketz&ak van II. J. Schenk aan de Hoogstraat, van Renktiio in Vlaar dingen belandde en welke winkel van 1932 1960 onder zyn eigen naam meer dan plaatselijke vermaardheid genoot om zijn Vlaardingse ijzerkookjes. zijn zwarte, zou te en cilroenbrokken. Hij bad precies de A.O.W.-leeftijd bereikt, toen hij zijn pand aar de gemeente verkocht. Nu is men er bezig een warenhuis voor de Ilczna te bou wen. BETREFFENDE HEFFINGEN EN MINIMUM-M 4 TEN Het Prod u kt schap voor Siergewassen i; Den Haagis het ten zeerste oneens nier de Europese commissie, in Brussel. He' gaal om dc heffingen en minimum-ma ten van het produktsehap, die gezien de pu bliekrechtelijke bevoegdheden van he' schap, door de'Ëuropese commissie aJs Ne. deriandsche overheidsmaatregelen worden gezien. Zaterdag 16 januari wordt bij de Kn ninklijke Maatschappij ..De Schelde" ir Missingen het 14.800 ton metende Chines; motorschip „Guang Ming" le water gela ten. De tewaterlating geschiedt door me- vrouw Li En Chu. Het schip is bij ,.De zins sympathieke plannen. Dit gebied kan Schelde- gebouwd voor rekening van de er slecht aan aantrekkelijkheid door wUH„China Machinery import and Ekport Cor- nen. po ration" te Peking. Als maandag a.s. de Intiem-kampioen schappen 1965 zullen eindigen met de fi nale-wedstrijden, zal het aan spanning zeker niet ontbreken. Maandag- en woens dagavond zijn do voorronden gespeeld en ook daarin was veel spanning te beleven en werd menig zweetdruppeltje gelaten. Momenteel mag A Stolk zich nog club kampioen noemen maar hij zal zich ter de ge in moeten spannen om zijn titel voor een jaar te prolongeren. Er liggen'diverse kapers op de kust, die ook wel eens kam pioen willen worden. Eén daarvan is J. Hoog end ijk, die ongetwijfeld de sterkste speler van Intiem is. Regelmatig behaalt hij het hoogste percentage in de competi tie, maar een uitgesproken toernooispeler is hij niet. Behalve natuurlijk Stolk zullen ook B. Mudde en J. de Bruyn in de finale een hartig woordje meespreken. I gioep B. maakt W. Huisman een redelijke kans op de eerste plaats, terwijl in groep C. M. Stolk als winnaar „getipt" wordt Na het verspelen van de poules in groep C. hebben zich als finalisten, aangemeld J. Drop, Ab Stolk en M. Stolk. Op de tweede plaats eindigden P. Mes, P. de Jong en J. v. Rijswijk, die in een onder linge strijd zullen uitmaken wie van hen als vierde finalist tevoorschijn zal komen. In groep B werd gespeeld in vier poules van vier personen. Winnaars' werden F. Evers, W. Huisman, A. Ommering en G. Wapenaar. Zij werden gevolgd door J. v. Akker, L. v.d. Lee. F, Rieken en H. Sehef- fers en zullen evenals het eerste viertal in de finale uitkomen. In groep A zijn ingedeeld C. Borsboom, J. de Bruyn, P. Dossin. W. Dwarshuis, K. de Graaf, J. Hoogendijk, M. v.d. Knaap, B. Mudde,- A. Noordhoek, A, Stolk, H. Versteege, J. Vreugdenhil en G. IJtsma. De prijzen zullen meteen na afloop van de finale worden uitgereikt. Op 31 december stonden bij het gemeen telijk bureau voor huisvesting 2.924 woning soekenden ingeschreven tegen 2.773 op 1 januari van het vorige jaar; een toeneming dus van 151. In de loop van het jaar %'er- dwenen 975 namen van de lijst der inge schrevenen omdat een woning kon worden toegewezen; 494 personen werden afge voerd wegens vertrek naar elders. Tegenover deze verminderingen staat echter een aantal van 1.620 nieuw-ingc- schrevenen. De eigen toneelgroep der personeelsver eniging „Ons Aller Doei" van B. Sprij'? Hout- en Meubelindustrie N.V.. alhier, geelt vrijdag een uitvoering in zaal Triangel. On der regie van mevr. B. v.d Vaart-Bink gaat zij „Vader Diekema" op de planken brengen; de voorstelling begint om acht uur. TerwijI hij aan boord van een motorschip aan het werk was is een 25-jarige duikei uit Oo»\- en Wesi Souburg met de linker voet bekneld geraakt in. een draad. Met vermoedelijk een gebroken Hnkcrenkel is het sla cli tof Ier naar het Ho iyzieken.hu is ge bracht. Met ingang van 1 februari zijn aange steld als beroepibrandwachl le klasse bij de gemeentelijke brandweer de lieren A van der Lee. .7. van der Lugt en J. Ver hoeven, Beide luatstgenoemde heren ma de brandweer. ken nu nog als vrijwilliger deel uit van Er zijn drie soorten heffingen, die alle drie voor specifieke doeleind en bestemd zijn: financiering van algemene vakdoel- einden en dekking van de administratieve kosten van het productschap, financiering van onpersoonlijke reclame in West-Du its- land, dekking van de kosten van het uit de markt nemen van bloembollenoversohói- ten. De Duitse reclameheffing wordt door dat land zijn bereid op die manier vonr het produktsehap geïnd op verzoek van de Duitse vakorganisaties, dc importeurs m de onpersoonlijke reclame m hun land te betaien De. andere twee heffingen worden slechts om redenen van administratie1") doelmatigheid alleen bij de export gehe ven; De Europese commissie is Van meniuu dat deze uitvoer hef fingen en minimum-ma ten. In het verkeer tussen EEG-landen ir strijd zijn met he' EEG-verdrag. Aan am einde van de eerste Ease van de Gemeen schappelijke markt hadden ze al opgehe ven moeten zijn. In een ,,met redenen om kleed advies'* verzoekt de commissie he: Koninkrijk der Nederlanden, alsnog aan zijn verplichtingen te voldoen. Dat zou eigenlijk op 9 januari ai gebeurd moeten zijn, maar de commissie heeft zich al bij voorbaat bereid verklaard om uitstel te go- ven als een parlementaire procedure dat nodig maakt. Minister Biesheuvel heeft uit- ste. gevraagd to' 9 april en noewel het antwoord uit Brussel nog niet is ontvangen heeft men in Den Haag goede hoop dat dit zal worden ingewilligd. Geboren: Carla, d.v. P. Moerman en J W. van Vier zen. Petuniastraat 33a; Alma, d.v. M. Blonk en J. A. Guleij, Klaproos straat 26c; Ruud, z.v. H. de Jongh en M. W. Vllelander, Gr. v. Prins tererstraat 94; Roland Marc. z.v. W. K. de Jong en A. S. Teewes, Sperwerlaan 547; Jan. z.v. H. Pee reboom en L. van der Pijl, P. K. Dros- saartstraat 227; José, z.v. J. A. Eseriha Kubio en A. M. Cantos Egido, Maasstraat 14; Marcellinus Bcmardus Maria, z.v. J. H. C. Ham en A. M. L. Rodenrijs, 2e Maasbosstraat 1; Willem Paul, z.v. C. Ver biest en C. M. Smulders, Sclaavenburch 17; Nellie Hélène, d.v. J. van Dijk en E. C. Elshout, Joh. v. Bijnenstraat 19; Ma ria Elizabeth, d.v. L. A. Franckc en M. van Dop, Maassluis. Joz. Israëlslaan R2. Geboren: Geertje,' d.v. G. Booster en E. Dekker, Eiouwlaan 104; Emd, z.v. K. van der Windt en K. Hollenberg, (Delta weg 12: Bastiaan Willem, z-v. J. W. Nie sing en H. V- M. Dries sen. Prof. Sutgers- sttaat 397; Diana, d.v. J. D. vte-rmeulen en N. Suvaal, Diepenbrockstraat 46; Jo hanna Maria, d.v» D. Boomsma en K. Dronkers, Caspar Fagelstraat 4: Bianca, d.v. J. H. van den Berg en N. van der Stei, Schimmelpenninckstraat *..eb; Ma rianne, d.v. M. Schepen en J. van net Wvut, H an delstraat 16; Jacob PM ter, z.v, J- P. Dijksma en A, M. Hoogland, N'c. ptetgh Chasseplein 5. Beetsstraat 53; Anthonie Pieter, z.v. K. Vet burg en D. van der Wekke, Jan Thijs- senstraat 12: Robert Jan, z.v. G IV. de Bo« en J. van Hooidonk, Bm. A. van WalPumlaan 105; Willem Johanna Peter, z.v. W. J. Spuij en C, J. SwiHens, Prof. Ruigersstraat 213. Gehuwd: Arie Wapenaar, 24 jaar en Jannetje Boerdam, 22 jr. OverledenPetrus Verheug 79 jaar, eer tg. van M- R. Mich els. Jonker Frans straat 8; Martin us Nicotaas Thomassen. 85 wedr. van J. W. Baldal. Hot'aan 45; Paul us van den Broek, 75 jr., echtg, van M 3. van Donge, Hyacintstraat 6: Engel Rietdijk, 81 jr wedr. van M. Mol, Ver- Overleden: Jacobs Spaans, 76 jr. echtg. W. Post. Schiedamseweg 105; Johannes in Krimpen. 62 jr. echtg. v. A. Sluij- ter. Insulindesingel 43b. O Rina Moerman en da heer A. van Roest in de huiskamer vol bloemen en geschenken. ALS EIGEN KIND Anton van Roest, voor de vele vrien den. die hij zich in de loop cler jaren in Vlaardingen heeft gemaakt, genoot volop van de grote belangstelling en de vele at- tenties. Hot was voor hem het overtuigen de bewijs, hot* bekend en bemind ook Rina Moerman zich heeft genruk;. voor wie hij dit feest in zijn woning hrri georganiseerd. Zij was 25 jaar geleden als meisje van 18 lentes in zijn gezin opgenomen om zijn vrouw.in de huishouding en de banketbak kerswinkel te helpen. Ze was een oudere zus en intieme vriendin voor zijn enige dochter geworden, die nu helaas haar dro gisterij in Zwjjndreeht alleen moet drijven, omdat ze twee maanden geleden haar man ■plotseling heeft verloren.„Rina Moerman heeft zich echter vooral'"'onmisbaar ge toond tijdens het langdurige ziekbed van zijn vrouw en in dc laatste 5 jaar, dat hij weduwnaar is. In die 25 jaren is hij met haar vergroeid als vader en zorgzame dochter. Of, om het met zijn eigen woor den-te "zeggen: ik ben stikgelukkig met haar. EENZAAM IN DE FEEST- DRUKTE Deze bekentenis deed hij, toen de om zijn zonnige humeur cn vitaliteit algemeen bekende Krijn van Halewijn (73). die an derhalf jaar geleden, zijn vrouw verloor, verzekerde: de mensen mogen allemaal rog zo goed en vriendelijk voor je zijn. de gruwelijke eenzaamheid, waarmee je moet worstelen, wanneer je als bejaarde alleen achterblijft, kun je alleen maar besef fen, als het jezelf overkomt. Vooral dé feestdagen rijn dan smartdagen voor je. Krijn van Halewijn. wiens gemeenschaps zin werd beloond met de zilveren konink lijke onderscheiding, is nog steeds voorzit- tei van de nu 27-jarige buurtvereniging Ja cob van Dijkstraat. Maar hij vindt, daar niet zoveel bevrediging meer in. Ook in do Jacob van Dijkstraat is dc gemeenschaps zin verdwenen bij de naoorlogse Vlaar dingse expansie. Vele leden zijn overleden of vertrokken. Het ledental is van 125 rol 85 teruggelopen en slechts een vierde deel is nog in de Jacob van Dijkstraat woon achtig. Wel wordt er nog jaarlijks een feestavond en een bustocht voor de kinde ren georganiseerd. Maar de bus moet met volwassen leden worden opgevuld, omdat er hooguit nog 30 kinderen zijn. De jonge gezinnen in de Jacob van Dijk straat hebben nu 1 of 2 kinderen, tn plaats van de 8, die er vroeger gemiddeld werden geteld. Zo dreigt ook deze bekende buurtvereniging, als een van de weinige, die zijn overgebleven, weldra x'erlcden tijd le worden. OOK DUSERTJE We begrepen, dat Krijn van Halewijn zich zelfs nog eenzaam voelde temidden van de feestvreugde in huize Van Roest, waarvan Rina Moerman als een bijzondere zilveren jubilaresse het middelpunt was. Het merendeel van de dames, die de ver trekken met haar gezellige drukte vulden, bleek te behoren tot de Hervormde Vrou wengroep en de zangclub van de Bethel- kerk. waarvan de jubilaresse deel uit maakt. Misschien bevonden zich onder hen ook nog de oude vriendinnen van baar uit de tijd dat ze lid was van de Oranjegarde cn de gemengde zangvereniging Excelsior en wellicht ook oude klanten van de ban ketzaak. die deze gelegenheid niet wilden laten voorbijgaan, om van hun medeleven blijk te gevèn. Hoe het zij, het is voor Rina Moerman een onvergetelijke dag ge worden, waar de avond tevoren een diner- tje in de benedenzaal van tearoom Lies veld aan was voorafgegaan, waarbij d« dochter van de heer Van Roest de 25 jaren van Rina's verblijf in het gezin, in vogel vlucht de revue had laten passeren en de heer Van Roest haar een gouden arm bandhorloge had aangeboden, dat een ver edelde uitgave was van het doublé-exem plaar, hetwelk zij 15 jaar geleden mocht ontvangen en dat nog steeds best loopt, zo als zij verzekerde. Zo erfl or geschoten in Maasland Uitslag schietvareniging Maasland, korps wedstrijd op basis van 50 punten: C. Poot 50, G. Poot 49, W. van. Dijk 49, J. J, van Buuren 49, H. Korpel 49. C. Klejjn Hes- selink 48. Fr. van Staalduinen Wzn» 48. IVL P. Hanemaaijer 48. K. van Roon 48, Fr. van Staalduinen Pzn. 47, A, Poot 46. J. W. Groenewegen 46. W. van Roon 46, G, Dek ker 45. C. J. Poot 45. A. van Dorp 45, J. van Zwienen 44. J. A. Kingsma 44. G. Bakker 44. J. J. JÖrgens 43. A, Staalduinen 43, TJ. Boekestetin 43. W. L. Simons 42, T Jorgens 42. W. Zonneveld 41. P. Boc- kestijn 40. M. C. Verploegh 40. A. Korpel 46 en A. J. v. d. Pol 38 dunten. Vrije baan op basis van 30 punten: J. J. van Buuren 30. C. Kleijn Hesselink 30, M. P. Ilancinaaijer 30. K van Roon 30. A. Korpel 29. J. W. Groenewegen 28. W. van. Roon 28. J. A, Kingsma 28. Fr. van Staal duinen Pzn. 27. A. Poot 27, 1WL C. Ver- ploegh 27 en. J. van Zwienen 26 punten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1