HOÏÏERDAMSCH NIEUWSBLAD Schiedam heeft reeds vele jaren een eigen verkeersingenieur Jeugd maakt kennis met nieuwe reddingswijze Geen licht meer voor bewoners van de Oranjegalerij mmm KLACHTEN Ir. v. Bogerijen bekijkt Schiedamse verkeersproblemen wetenschappelijk Uit het politierapport Windbukskogellje kost bijna een oog Protestbrief aan B, en Wen Bouw- en Woningtoezicht De nieuw films in de komende dagen AT AAR Verkeersopstopping met kwade gevolgen KLANTEN bij duizenden! BETONWERKERS SJOUWERS TIMMERLIEDEN Blijspel in de Rank in Kethel SVV zonder Diek van Dijk in derby tegen Xerxes Hoofdagentschap en Redactie: SCHIEDAM, BROERSVEST 3 - TELEFOON 268091 ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD VRIJDAG 5 FEBRUARI 1965 over bezorging: Schiedam: van 18.3019.30 uur Tel. 26 72 92, Rotterdamsedijk 232e. Kethel: Kerkweg 6. TANIGE TUD geleden werd bekendge maakt, dat 's Xccrlands eerste ver- keerringenienr op het eind va» 1964 aan d& Delftse Technische Hogeschool afgestu deerd in dienst was getreden van de Gemeente Debt. Hiermede was de Trin- s.'nstad zo dacht men de eerste, die ce.n derge^jke ambtenaar toevoegde aan de dienst Openbare Werken en zeker de «rite die het ook in Delft nijpende ver keersprobleem op een ulenwe, wetenschap pelijk voorbereide wijze, naar een oplos sing zou brengen. Pacht men, want de pri meur bleek het ten slotte toch niet te rijn. De door Delft aangetrokken ambtenaar is ais eerste afgestudeerd bij prof. dr. J. Vol- muller, die, sedert korte tijd dit bijvak aan de T.H. doceert. Hij Is dus een „nor- maai" civiel ingenieur, die zich In rijn stu dietijd heeft gespecialiseerd op de proble matiek van. het verkeerswezen door in de ze richting af te studeren. Een uitzonde ring tussen zijn studiegenoten meestal wordt een andere afstudeerrichting geko zen maar geen eersteling, evenmin als Delft, dat, van verschillende zijden attent gemaakt op zijn vergissing, zijn aanspra ken om 's lands progressiefste stad op het gebied van verkeerstechniek te zijn, snel moest prijsgeven om plaats te nemen In de lange rij van Nederlandse gemeenten, zoals Botterdam en Amsterdam die sedert enige tijd al een In deze materie gespecia liseerde ingenieur in dienst hebben. „Je moet ze jong vangen", zei ir, R, van Bogerijen, Schiedams hoofd civiele werken tevens verkeersdeskundige, toen wij hem attent maakten op het Delftse bericht, „je moet ze jong vangen, maar dan is er ook heel wat van te maken. Het is overigens zo, dat hoewel wij allemaal de verkeers techniek als specialiteit hebhen. gehad, ei wed degelijk «en verschil is tussen de -eer der afgestudeerden en de categorie die op dit ogenblik de Hogeschool gaat verlaten, hoewel de specialiteit, de naam en de func tie ogenschijnlijk gelijk zijn. Men moet het zo zien. Pakweg tien jaar geleden werd aan de Technische Hogeschool ook al ver keerstechniek -gedoceerd, maar, omdat de verkeersintensiviteit in Nederland toen nog niet zo groot was geen al te grote par keerproblemen <dafc is iets van de laatste tien jaar) bijvoorbeeld richtte men zich toen veel meer op wegconstructies en be moeide men zich minder met de problema tiek. Op dit ogenblik maakt de huidige ver keerssituatie het omgekeerde nodig, dus worden constructies en dergelijke relatief minder behandeld, terwijl de grootste aan dacht zich richt op de, juist de laatste tijd zo ingewikkeld geworden verkeersproble matiek. Men is bezig de zaak in de vin gers te krijgen, kijk maar naar de ruit om Rotterdam, de Horvathweg e.d., ondanks de ouderdom van de plannen (het plan voor de ruit om Rotterdam bestaat reeds sedert 1940) zij» het ontwikkelingen, die we dan ken aan de moderne opvattingen omtrent het verkoel". TJE TAAK VAN DE POLITIE, de oxide coördinator van het verkeer rag ir. R. van Bogerijen ais voigt. „De politie is van ouds", zo zei hij. „de instantie, die zich bezighoudt met de verkeersgeleiding en de daarbij optredende moeilijkheden als verkeersongelukken en kan als zodanig zorgen voor een belangrijke inbreng var gegevens omtrent de verkeersveiligheid Bovendien kan het gebeuren dat op de tekenkamer een wegrnpïan vordr ontwor pen. dat in de praktijk slecht \-oIdoet en waarop veel ongelukken voorkomen. Wordt zoiets gesignaleerd en dat is in de prak tijk meerdere malen voorgekomen, dan is het de taak van de politie een dergelijke fout op te sporen, te analyseren en tezamen met de verkeerstechnicus te zoeken naar de meest geschikte oplossing. Dit is even als trouwens de functie van verkeerstech- nicus, van. stad tot stad en eigenlijk van wijk tot wijk verschillend. Delft bijvoor beeld. met zijn talloze grachten, verlangt van zijn. politie en verkeerstechnicus een veel nauwere samenwerking, dan het vol komen nieuw opgebouwde Lelystad, terwijl een stad als Rotterdam, waar niet alleen de interlokale verbindingen maar ook in tern hef wegennet sterk aan veranderingen onderhevig zijn, aan politie en verkeers- technici zwaardere eisen stelt dan Den Haag." „De verkeertechniek is", aldus ir. R- van Bogerijen „een voortdurende confron tatie met moeilijk lieden, die bijna alle maal in een minimum van tijd tot oplos sing moeten worden gebracht, maar die tevens in de daarvoor benodigde tijd van karakter veranderen. In Schiedam bijvoor beeld bestaan in verband met enkele gro te kruispunten nogal waf moeilijkheden, waarvoor op zo kort mogelijke lermijn een oplossing moet worden gezocht, maar of die goed is kan pas over enkele jaren wor den gezegd, wanneer de Horvnth- en Zoom. weg hun functie in het lokale vorkeer zul len hebben gekregen, de sanering voor het grootste gedeelte asn kant zal zijn en de op papier reeds bestaande veranderingen aan straten zullen zijn uitgevoerd. Maar do kans bestaat dat de ruit om Rotterdam en Schiedam het karakter van het Schie- dam se lokale verkeer zodanig verandert, dat de thans bestaande gedachten hier dooi* een hechtere basis krijgen of ook dat zij verdwijnen ofwel m een andere richting moeten worden geleid, zoals ook gebeurt met het kruispunt Oranjestraat-Nieuwe Haven, waar indertijd een prachtige roton de is ontworpen en gemaakt, die thans bij lange na niet aan de door het verkeer ge stelde eisen voldoet De verkeerstechniek is, zeker In Schip- dam. waar niet alleen het karakter van het -lokale verkeer maar van de gehele stad stadssanering en opbouw nieuwe wijken aan het veranderen is, een inge wikkelde materie, die enerzijds door in vloeden van buitenaf steeds aan verande ringen onderhevig is. maar waarbij men tevens het in de toekomst te verwachten verkeer ir, de plannen moet verdisconteren. SCHIEDAM, 5 ebr. Drie „misdadi gers" van tezamen 32 jaar <tweemaal 10 en eenmaal 12> zijn. in de Hemn aange houden wegens diefstal van ballpoints. Het zijn alle drie Schiedamse jongens. De ou ders hebben dc knapen van het politie bureau moeten afhalen. Een stroom van ga*, ontsnapte sister- middag in c Van Bovoroostraat tul een beschadigde isbuis. Omwoners hadden bet lek met lappen omwoeld. Technische bedrijven zijn terstond nan het werk ge gaan om liet lek, dat zich m het oetp.nl bevond, te herstellen. Ingebroken Is in de Prof. dr. J. II. Gun- ningscluiol aan do Burg. Ilaaren bun- Do dieven zijn binnengedrongen door een ingeslagen ruit on hebben oen radio co oen vorst erker buit gemaakt. Ook is ingebroken in de kantine van do spon vereniging Bermos-DVS. rit eert au tomaat te 80 aid. aan «dd ontvreemd, Tticr zijn flesjes dranken, sigaren en si garetten gestolen. In do kantine van de sportvereniging SV. ou ir.V. Schiedam in hot Hargaparfc is een rnu vernield, een jukebox opengebroken en een geldbakjc geledigd. Bovendien zijn hier vijftig gra- mofoonplaten gestolen. Teveel haast had de 20-jarige T. G. v, G., die op het Rubensplein bij dc Rubens- lftar» naar de bushalte ronde en daarbij aangereden werd door een personenauto bestuurd door J. B. Hij liep een lichte hersenschudding op. alsmede een gekneus de rechterschouder en kwetsuren aan het linker bovenbeen. Hij is ter verpleging in dc Dr, Noletstichting opgenomen. Door haar flets gezakt is mevr. P. W. J. van de Oostsingel, toen haar voorvork brak bij het rijden op dr Broers vest. Zij viel en liep snijwonden aan de linkerslaap op, alsmede bloeduitstortingen aan de hand. Na in de Dr, No-le-tstichting verbon den te zijn, is zij naar haar woning terug gekeerd. Omstreeks vijf uur gisteravond kreeg dc: 11-jarige Ria Steens op de Korte Achter weg een wondje boven het linkeroog, door een kogeltje uit een windbuks. De politie beeft ter plaatse een onderzoek ingesteld, maar van de dader was uiteraard geen spoor meer te bekennen. (Advertentie) SHOWROOMS t SOiUbAM, Porkwsg 20) -205; VI AARD IN GEN, G«d. Bierstoof 37 Tel. {010) 264500 O SCHIEDAM, 5 febr- De Rotterdtamsche Bank heeft als opdrachtgever voor de bouw van het nieuwe bankgebouw aan de Lange Nleuwstnst de wind niet mee. Konden wtf enkele dagen geleden reeds berichten, dat wegens het samengaan van Amsterdamschfc Bank en Rotterdamsche Bank deze laatste nooit het thans in aan bouw zijnde bankgebouw zal betrekken, thans doen zich opnieuw donkere wolben vpor de bouwers voor. Naar het schijnt is er böhet maken van het bouwontwerp niet voldoende rekening gehouden met de plaatselijke bouwvoorschriften, met name wat betreft de gevolgen öte de nieuwbouw heeft voor de reeds bestaande bebouwing. Er bestaan In deze strenge voorschriften een bewoner van de Oranjegalerij, verontrust door het steeds hoger wordende Muiterij op de Bounty De oude garde in Hollywood geeft zich niet over. Zolang de machtige leeuw van Metro-Gold wyn-Maver nog kan brullen, al heeft hij nauwelijks meer klauwen om uit te slaan,-zolang heeft Hollywood nog recht van spreken. Vooral wanneer het een taal betreft, die ook in deze tijd verstaan baar is, aangepast dus aan de hedendaag. se smaak, maar met behoud van het eigen idioom. En dat schijnt het nooit meer kwijt te raken, zeker niet wanneer het te- juggrijpt naar oude successen, die in een. nieuwe verpakking van luxueuzer mate riaal het financiële evenwicht moeten her stellen. Zo is de tweede filmversie van „Muiterij op de Bounty", die thans passage is te zien, ondanks al zijn tech nische perfectie in kleur, trucage en for maat, toch weer zo'n typisch HoUywodd- jproduct, dat in wezen nauwelijks verschil met de eerste verfilming van de histo- VBUDAQ 5 FEBRÜABI Ireae. uur: NCBO: Vergadering- Wijkcentrum, 20 uur: Pol. Partij VVD Verg- Arcade, 14 uur Maison van DooremaaJen: Modeshow. Gereformeerd Jeugdhuis. 20.15 uur: afscheid p, C- M. Schamle. ZATERDAG 6 FEBRUARI Irene, 26 uur: Pers.ver. Veglsr Filmavond. Musi-s Sacrum, 20 uur: Supp.ver- Excelsior '20: Feestavond. Whkcentrum, 20 uur; Ver, Gusto: Feestavond. CXV gebouw, 10-28 uur: Psase Partout: Soos- avond- Arca.de, 37 «tir: KABO: Receptie. Arcade, 20 uur: KABO: Feestavond. FILMS paiiage Theater: „Muiterij op d« Bounty'*. 34 jaar; dagelijks ook za- e« zo. 2 en s uur. Monopole Theater; „Mr- Savdpmeus"; vr-.za. en zo. 2, 7 en 8.15 uur, H j EXPOSITIES Stedelijk Museum; Expositie Frits Klein. Galerie wiegman: werken van Nico van uek- Jcum. Galerie CCCs s febr—28 febr. «XP- Kans van Braaroen. Galerie Font "Vier, Expositie Pteter staats. Galerie Honger: Expositie Aat Veldhoen. Apotheek Jansen, Swawmerdamslngcl tel. M«91?. I leb marl Wassende maan Zon op 8.12 uur, onder J7A7 uur blaart op 10.24 uur, onder 22.59 uur rische roman door James Norman Hall en Charles Nordhoff in 1935, We! is het nu een imposant spektakel geworden met een lengte van drie volle uren, maar de enge lenkoren zingen nog even hard bij de ro mantische taf reien en er worden op Tahi ti zo mogelijk nog meer ethnologische bokken geschoten dan weleer, omdat Hol lywood nu eenmaal show en romantiek on ontbeerlijk acht Het slot met de lange sterf-scéne te een anti-climax, die slecht getimed is. Blijft al3 belangrijkste pluspunt de geslaagde re constructie van de „Bounty" (kosten 3 miljoen gulden, een klein percentage van dc 100 miljoen, die de film in totaal ge kost schijnt te hebben) en van het leven, aan boord, waarvan de technici aan. de hand van de historische gegevens (één en an der heeft zich tussen de jaren. 1787 en 1789 werkelijk voorgedaan) iets bijzonder facinerenda hebben gemaakt, terwijl veel zorg is besteed aan kleinere (betnarmings) rollen en figuratie. Mr. Sardonicus Regisseur William Castle heeft voor zijn nieuwste griezelfilm „Mr. Sardonicus" geen middel onbeproefd gelaten om de toe schouwers te schokken: kolkende retorten, een wazig kasteel in een land, waar de bomen verdorren, gillende vrouwen, gehei me kamers, grafschennis bij nacht, doods hoofden, martelwerktuigen en... Mr. Sar donicus zelf, de Man met het Masker. Beeldschoon is de vrouw van Sardoni cus en zij kan voor het gruwelijke mis maakte gezicht, dat op een onverwacht moment plotseling „onthuld" wordt, slechts if schuw voelen. Gelukkig is daar de En gelse dokter, die zelfs de nieuwste uitvin ding, een injectiespuit (het geheel speelt in 1888) Jn de steek Iaat om die mooie vrouw, van wie hij altijd bleef houden, te hulp te snellen. De medicus is van natu re niet achterdochtig, maar als hij een maal heeft kennisgemaakt met de angst van de dorpsbewoners, ais hij een dieast- maagd door bloedzuigers overdekt 2iet en als hij de vreemde eetgewoonten, van mr. Sardonicus leert kennen, begint hij het een beetje vreemd te vinden. Onder lugubere omstandigheden hergeeft hij Sardonicus zijn vroegere uiterlijk en deze doet wel willend afstand van zijn echtgenote. En juist als de film vrij tam en zwak lijkt te eindigen, volgt heelt Jakonjek de schok kende verrassing, die ten slotte toch nog voor de nachtmerrie Kan zorgen, welke de regisseur vooraf de bezoekers van het Monopoïe-Theaier zo hartelijk toewenst bouwwerk, dat hij vlak achter zOn woning ziet verrijzen, heeft zich ter zake tot het college van B. en W. gewend en bovendien Bouw- en Woningtoezicht gealarmeerd. Uiteraard doet bü dat niet op losse gron den: bij voert een reeks bepalingen aan met nauwkeurige vermelding van rubriek en paragraaf waarmee de bouwers van het nieuwe bankgebouw in conflict zouden komen. Meer in het bijzonder gaat het er om, dat de muren v»n het nieuwe Post kantoor annex Bankgebouw zo hoog wor den opgetrokken, dat er voor een reeks woningen aan de Oranjestraat met slaapkamers en keukens die op de nieuw bouw uitzien hoogstens nog wat lucht, maar zeker geen licht meer disponibel is, zodat zook overdag kunstlicht zullen moeten gebruiken. Het gaat hier om ongeveer zeventien meter bebouwing van de Oranjestraat, van de hoek bij Albert Hein tot ongeveer bij dé Singerzaak, waar de bewoners van de woonlagen tot dusver normaal van het zonlicht konden profiteren. In de toekomst zullen zij op ongeveer acht meter afstand tegen een blinde muur aankijken. Boven genoemde bewoner van de Oranjegalerij, de heer C. J. Janssens, heeft zijn protest brief niet slechts aan B. en W, en aan Bouw- en Woningtoezicht gericht, maar tevens een afschrift gezonden aan de eige naresse van de betrokken woningen van de Oranjegalerij, de afd. Pensioenfonds N.V. dc Nederlandse Handel Maatschappij, Blaak Rotterdam, die het initiatief heeft overgenomen en zich met de kwestie gaat bemoeien. TEKST VAIS DE BRIEF De tekst van de brief aan de eigenaresse der woningen luidt als volgt: ,.I>e bouw van de Rotterdamsche Bank N.V, en het Postkantoor aan. de Lange Nieuwxtraat te Schiedam verontrust de bewoners van de Oranjeflat te Schiedam van de woonlagen Lange Nieuwstraat en Oranjestraat. Nu de bouw vordert wordt het duidelijk, dat de zijgevel circa 17 meter achtergevel van de Oranjestraat zal overlappen. Dit brengt met zich mee, dat de slaapkamers en dc keukens op de bewuste woonlagen aan de uiterste zijde van de Lange Nieuwstraat en die aan. het begin van de Oranjestraat geheel in het donker zullen komen. In dit verband noemen wij een aantal artikelen uit het Gemeenteblad Schiedam en wel: A. Gemeenteblad Schiedam No. 23, rubriek 6/1 art. 15 lid 3. betreffende reeds be staande toestand: Geen gebouw mag worden opgericht, indien daardoor de toetreding van lucht en licht tot enig ander gebouw, dat reeds staat of krach tens een verleende of op een. reeds in gediende aanvrage te verlenen vergun ning kan worden opgericht, meer zal worden belemmerd dan redelijkerwijs te dulden is. B. Gemeenteblad Schiedam No. 10, rubriek 6/2, hoofdstuk 3, afd. a: Het is verboden zodanig te bouwen, dat daardoor een bestaand gebouw mot bijbehorend erf niet langer zou blijven voldoen aan het bepaalde ïn deze verordening. Wordt daaraan reeds niet voldaan, dan moet alsnog zoveel mogelijk daaraan worden voldaan en mag In geen geval een on gunstiger toestand wonden gemaakt dan de bestaande. C. Gemeenteblad Schiedam No. 10, rubriek 6/2, afd. b, art. 32: Nadere eisen kunnen worden gesteld ta.v. de hoogte van «en gebouw, indien door de ontworpen hoogte andere gebouwen zowel reeds bestaande gebouwen als gebouwen, be doeld in art. 29 zouden worden belem merd in het voldoen aan dc voorschrif ten dezer verordening, of bestaande af wijkingen van die verordening zouden worden vergroot. D. Gemeenteblad Schiedamhoofdstuk 4a, rubriek 6/2, afd. K, art. 87: Elke woning moet licht en lucht kunnen ontvangen door ramen tn tenminste twee buiten- orntf ek-nmren. Aan deze eisen was bij de bouw van de Oranjeflat voldaan. Na de houw van de Rotterdamsche Bank cn het Postkantoor kan het licht niet meer toetreden. De be woners van de aangehaalde woonlagen maken U er op attent, dat a. de nieuwe situatie redelijkerwijs niet ie dulden is; b. een nog ongunstiger toestand wordt gemaakt dan de bestaande, waarin nu nog kan worden voorzien; c. hier is terdege sprake van belemme ring; d. dat het toetreden van licht onmoge lijk wordt en de woningenwat slaapkamers en keuken betreft, op holen gaan gelijken. In verband hiermede wordt tl dan ook dringend verzocht maatregelen te treffen". Van dit schrijven zijn dan afschriften toegezonden aan het college van B. en W. en aan Bouw- en Woningtoezicht. Het schrijven zelf is gedateerd 9 Januari 1965 en het schrijven aan B. en W, cn Bouw en "Woningtoezicht dateert van 23 Januari 1965. De zaak wordt, naar het zich laat aanzien, thans uitgevochten tussen huis eigenaresse en gemeentebestuur. Van de; reacties der andere betrokken partijen is op dit moment nog niets bekend. Op onze desbetreffende vraag deelde de heer Brunt uan hei stadhuis ons namens D« directie van het Sportfondsenbad heelt gedurende twee weken de besctuK- kmderen door hoofd badmeester Garnaat met de pop worden gedemonstreerd en te- SCHIEDAM, 5 febr. Een verkeersop stopping op de Lange Haven heeft een merkwaardige kettingbotsing veroorzaakt, waarbij twee auto's, een bromfiets cn een. rijwiel betrokken zijn. Een personenauto, bestuurd door mevrouw M. w. v. P.-W, uit Vlaardingen, en een personenauto, be stuurd door A H. uit Rotterdam, stonden midden op de rijbaan te wachten op een vrachtauto die hun dc weg versperde. Een bromfietser, de heer W. P. S., ivilde de wagens rochts passeren en raakte daar bij een vuilnisemmer. Hij begon tc slin geren en raakte daarbij met zijn linker zijtas, die met kranten was geladen, de beide stilstaande auto's. De bestuurd et- van de tweede auto, de hcc-r A. H., open de onmiddellijk het linkerportier om. de schade op te nemen. Juist op dat moment passeerde links een wielrijdster, mevrouw M. \7. v. D.-W., die tegen het portier op reed en viel. Zij liep een schaafwond aan de hand en een gekneusd dijbeen ap. De auto's kregen krassen en de wagen 'van A. H. een gedeukt portier. de gemeente meedat de bouwvergunning voor het nieuwe postkantoor annex banfc- gebouu! indertijd is verleend met inacht neming van de figerende bouwvoorschrif ten voor dc bebouwde kom. Het gerucht dat de architecten van daag contact hebben gehad met het bureau van Bouw- en Wo- ningtoezicht, kon niet worden bevestigd. 9 De kloof tussen de oudere woningen aan de Oranjestraat en de nieuwbouw Postkantoor en Rotterdamsche Bank. was een klas van de St- Aloysiusschoal eerste groep. De jongens en meisjes to un ci cn grote belangstelling voor hetgeen h'jn dienaangaande werd verteld en voorge daan. kmg over een pop, die te gebruiken is bijlwns uitleg worden gegeven. Donderdag h"4 lesgeven in de nieuwe redduigametho-ie voor drenkelingen: de mond op mond be ademing. Heel wat drenkelingen hebben er de laatste tijd hun leven aan te lan- tcn dat hun redders van deze meth rfe gebruik hebben kunnen maken. Du is ook d.? reden waarom in de komende dagen rivm 3000 schoolgaande kinderen, leden van de plaatselijke zwemvereniging, oe Reddingsbrigade alsmede hot personeel van de «plaatselijke politie de gelegenheid krijgen in het Sportfondsen bad me', behuip van de pop vertrouwd te worden met deze methode. Dagelijks zul elk half uur voor een nlas «Sis-; Bij de lezers van dit dagblad zijn er velen die bij U kopen als zij tl kennen. Met Uw ad vertentie wordt bekend Maak daar gebruik van Vergroot uw omzet WIN NIEUWE KLANTEN Gevraagd voor langlopende werken te Schiedam en Rotterdam-IJsselmonde en Aanmelden kantoor Van Deventerstraat 34, Schie dam in öirectiekect Werk Groenenhagen, IJssei monde. Ook op zaterdag van 10-12 uur. SSN Bouwmij. Smits Noordzij Schiedam N.V. KETHEL 5 febr. Het actie comité 63-64 dat in de wmten vorig jaar met zulk een verrassend succes in Kethel, zo vele gezellige uitvoeringen heeft gegeven, zal dit werk voortzetten door op zaterdag a.s. in de „Rank" een toneeluitvoering te ge ven, waarbij zal worden opgevoerd het blijspel „De dochters van de baas''. Dit blijspel zal opgevoerd worden door het amateur toneelgezelschap ..Intermezzo' te Schiedam. Het doel is financiële steun te geven ten behoeve van de restauratie van het orgel i de Ned. Hervormde Kerk. SCHIEDAM, 5 febr, Afgelopen zondag konden, op de wedstrijd en In afdeling Rot terdam na, alle wedstrijden in de zondag- competitie van de KNVB worden alge*' werkt en het ziet er naar uit dat de weer goden koning- voetbal het komende week einde ook welgezind zullen zijn, zodat alle voetballers, voor velen voor het eerst sinds lange weken, weer binnen de witte lijnen kunnen komen. m In do sami-prof sector vraagt de wedstrijd SWXerxes de bijzondere aandacht. Bei de elftallen beschikken over enkele goede spelers. 3n het Xerxes-elftai springt da naam Wim Klein eruit. Dit ex-SFC lid ver vult de laatste tijd een bijzondere rol in da voorhoede van Xerxes. SVV is gehandicapt door het ontbreken vac. Dick van Diik. die pas in militaire dienst is opgekomen cn minstens éên zondag binnen zal moeten blijven. De andere semi-profvertegenwoor diger Kermes-DVS heeft zondag de verre uitwedstrijd tegen Limburgia in Brtmsum, maar of hier volle winst voor HDVS in zit is te betwijfelen. Hermes-DVS heeft zondag weer de beschikking over spil Jan Rijke, die zijn schorsing achter de rug heeft Het tweede elftal van Hermes-DVS moet een ingelaste wedstrijd tegen RBC spelen, terwijl SVV II een uitwedstrijd heeft te gen Go Ahead II. ïn. cle betaalde jeugd- sector krijgt SVV bezoek van Fortuna '54, terwijl de HDVS-jeugd een lastige uitwed strijd tegen koploper DWS heeft. In de amateursector zijn Martinit en SFC vrij. In de derde klas komt Excelsior'21) zondag uit tegen Leomdas in het sportpark „Harga". een mooie gelegenheid^ om te be wijzen dat het onverdiende verlies van af gelopen zondag werkelijk een vergissing is. Excelsior moet ook eens gaan winnen om wat verwijderd te raken van do onder ste degradatie-plaatsen, DHS deed zondag knap werk dcor met tien man thuis kop loper RVO te verslaan: wordt er zondag opnieuw thuis van ADS gewonnen dan is de weg terug weer bereikt. Voor Demos is in de vierde klas de be langrijke wedstrijd thuis tegen Olivio vast gesteld. Wint Demos dan is de laatste plaats aan ditzelfde Olivio overgedaan. B:j verlies staat de ploeg van voorzitter Van 't Geloof echter stevig onderaan. SVDPW staat ook al in de hoek waar de klappen zullen vallen. Door een zege a.s. zondag op Merwede kan deze zich echter weer wat geriefelijker gaan voelen. In de afdeling Rotterdam gaat Schiedam op bezoek bij Bloemhof bij winst staat Schiedam stevig aan de top van de ranglijst. DR-Z komt uit tegen The Rising Hope, winst is in deze moeilij ke wedstrijd beslist niet uitgesloten. gaat de moeilijke uitwedstrijd tegen pBGG spelen In het verre Den Bommel op GOe- ree-OverQakkee, terwijl Schiedam bij Sagn Boys op visite gaat en WF Metro ontvangt. Bij cle gisteren gehouden verkoop te „Ooncordia" is door notaris G. L Hindrws verkocht: perceel Groeneweg 5, f iC.wü niet afgemijnd, Willem Beukelszoonstraat 70-72 f 12.500 niet afgemijnd, Hofsingel 5" 3 bod f 30 000. afgemijnd f 20.000. verkocht f 58.000 Garage Emmastraat 63, boa f 9.200,afgemijnd f 7.750, verkocht f 16.930.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2