OTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ij vertrek van rederij Verboon, een der laatsten der Mohikanen Uitbundige lof voor Bram Voogd bij opening le autostallingsbedrijf Bij de HoIIandiaan-Aeolus staat de titel op 't spel W VOORSNEL mL HERSTELLEN VAN IPE. GEBROKEN RUITEN FA. F. J. KLOET ZN Voortschrijdende omschakeling van visserij- op industriestad Volkstuinders hadden «oede opbrengst van gewassen The Crocksons gaven cachet aan Co-op feestavond KLACHTEN Meer apotheken geopend Zaïullreciitcrs weer in opspraak Opdringende industrie Agenda Öndeme mersïnzicht Burgerlijke stand Predikbeurten -==s schildersbedrijf 2e Maasbósstraat 80 - Tel. 3276 - Vlaardingen Hooidagenlschap en Kedactie: VLAARDINGEN, Sm, Havenstr. Ifcj. 3329 Kedactic: Tel. 545J over bezorging: Vlaardwgen: 18.30 tot 19.30 uur: Insulindesingel 33 - Telefoon 6637 a ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 27 MAART I960 Tijdens een vergadering van de slich ting Vlaardingse Gemeenschap is gebit» ken, dat er hard wordt gewerkt om hei Bureau voor Socaaal Toerisme nog dit sei zoen met zijn werk te laten beginnen De rekening van net Vakantiecomité 1954 werd goedgekeurd; er kon volstaan worden met het op de gemeentebegroting uitgetrokken bedrag. Het programma voor 1965 is in voorbereiding en belooft goed te worden. De vergadering ging er mee aecoord, dat de stichting het initiatief neemt toi stichting van een historische vereniging, waarover overleg wordt gepleegd met de culturele raad voor Zuid-Holland. Uit de vergadering werden bezwaren geopperd tegen het feit, dat in Vlaardin- gen. ondanks de uitbreiding van de laat ste jaren, tijdens het weekeinde en 's nachts nog steeds maar één apotheek geopend is en er werd op aangedrongen uitbrei ding van dit aantal te bevorderen. De stichting zal over deze kwestie contact op nemen met burgemeester en wethouders. De heer J, van IJperen, voorzitter van de Vlaardingse Jeugdgemeenschap, heeft in de Vlaardingse Gemeenschap de plaats van de heer M". Mooy, ais vertegenwoor diger van de Vlaard, Jeugdgemeenschap ingenomen. De twee zoons A, en J. Verboon en hun moeder werden later de vennoten in de N.V. waarin dit bedrijf werd omgezet Van deze twee zoons is de heer A. Ver boon overleden, zijn zoon is er thans in opgenomen, evenals de zoon van de heer J. Verfooon. Het pand en de grond, daar-1 van zijn de erven A. Verboon-Ommering erfpachtei Van de twee trawloggers, die de huldigt Verboon-vloot omvat, stamt de 660 pk Ja.i Senior VI, 84 van 195? en de 750 pk. Margatethe "VI. 14 van 1963. De laatste vleetlogger, deEben Haëzer VI. 56 van het bouwjaar 1942, werd een viertal jaren geleden afgestoten. COMPLEX VAX EXTRA KOSTEN Een zwaarwegende factor, die tot het be sluit heeft geleid. "Vlaardingen de rug toe te keren, is stellig de onkostenfactor, ver bonden. aan de situatie: vestiging in VHaar- dnngen en thuishaven in IJmuiden, Want wat zijn de consequenties hiervan; die oofc v-oor de nog resterende twee Vlaardingse visserij rederij en, de Doggermij en het Kwakkelsteinconeern. gelden? De nodig bij het veartrek van de schepen, wat in Scheveningen niet nodig is. Beide sche pen van Verboon zi.jn met Sdheveningers bemand. Dit houdt telkens reiskosten voor de rederij in van IJmuiden naar Scheve- ningen en omgekeerd. Voor een kleine re derij als Verboon. moet in IJmuiden van een an'dere walmachinist gebruik worden gemaakt en moet zij daar tevens dooreen factor worden vertegenwoordigd. Als we daar nog aan toevoegen, dat door deze omstandigheden ook de proviandering in IJmuïden duurder uitvalt; dan. zijn w» stellig nog niet volledig geweest met de opsomming van alle onkostenfactor en, voor een Vlaardingse rederij, met IJmuiden als thuishaven, verbonden. Met de vestiging ih Scheveningen, waar de schepen ook hun thuishaven hebben, vallen deze kosten ge heel of grotendeels weg- Op alle kleintjes lettend, kan ook nog opgemerkt worden, dat de twee personeelsleden oop de schuur Sdheveningers zijn, die daardoor minder werkuren maken en voor wie eveneens reisgeld moet worden betaald. ALGEMEEN ASPECT U heeft kunnen 'lezen, dat van de drie rergeblcven visserij-rederijen in Vlaar- inger, die van Verboon heeft besloten aar Scheveningen te verhuizen. Dat di- erse factoren van invloed op dit besluit ijn geweest. Met name werd genoemd e plaatsing van zandtreqhlers voor dc eur, wat do druppel zou zijn geweest, die e emmer deed overlopen Waaruit mag rorden afgeleid dat het gemeentebestuur iet deze maatregel het beslissende stoot- tot het vertrek van rederij Verboon laar Scheveningen heeft gegeven. Gelet p de ons ter beschikking staande infor- patles, komt het ons voor, dat het ge- Iseentebestuur dit ten onrechte in de idiomen wordt geschoven; dat andere /ac- Mren van meer doorslaggevende aard voor feeze verhuizing zijn geweest. De twee rwlloggers van deze rederij hebben inl aws IJmuiden als thuishaven en komen jterhalve sporadisch In Vlaardingen om foor het rederijkantoor af te meren, waar ie zandtrechtcrs ahum. Goed, eind vorüg jaar is door deze om- tandigheïd een staaldraad in tie schroef 'aa een der trawllogigers verward geraakt fft rederij Verboon bofte toen, dat een (ter dokken in Vlaardingen het schip -"i- Mddeliijk voor reparatie kon opnemen. Maar dit kan toch voor een sedert 1910 in Vlaardingen gevestigde rederij niet van Missende invloed op een. dergelijk ingrij pend besluit zijn geweestt. Alewijn Verboon, de stichter van deze ederij, die omstreeks 1910 3n de Ooster- 'Iraat begon, liet in 1916 het indrukwek kende rederij gebouw aan de Koningin Wti- belminahaven Z-O.Z. zetten, dat u op de foto ziet afgebeeld. Toen grensde daaraan ZATERDAG 5» Vljfsloizcn, 24 uur: Afscheidsreceptie A, P. v. Koon. UK. Ver.getjouw, s uur: 27e Jaarfeest buurt vereniging Jac v. Dijkstraat. Stadsgehoorzaal, a uur: Concert harmoniever. Wil to n-Fi j e n oord "«or, 5.45 uur: Deserteur van het legioen h4 j.); 9 uur: De man met de vfjf pas poorten (14 j.). ZONDAG Luxor, 2.30 uur: Ridder zonder vrees (a.l.); uur; Deserteur van het legioen (14 j.); 8 uur: De man met de vijf paspoorten (14 j). Stadsgehoorzaal, 3.45 uur: Tarzans verban ning (14 j.); 6.30 en 9.15 uur: De maagd van Neurenberg (18 j.). MAANDAG U.K. Ver.gcbouw, 8 uur: Bijeenkomst Kon. Ned. My. v. Tuinbouw en.Plantkunde; spre ker H W, Vink over planten ep bloemen in tuinen en parken, "«or, 8 uur: De man met de vijf paspoorten (14 j). TENTOONSTELLINGEN Visbank, tot 5 april. Grafiek en beeld houwwerk van Jan Snoeck; geopend S sur; zaterdag ook 2—5 uur; zondag alleen 2—5 uur. Geopend: Delta-apotheek, Moris de Vijfde- laan 11?,. tel.. 8888. Het kapitale rederijgebouwdat de stichter Alewijn Verboon. in ISIS Het zetten en binnenkort wordt ontruimd. Op de achter grond één van het leger opslagtanks van Nieuwe Mat ex. nog niet het bedrijfsterrein, van Nieuwe Mat ex, dat aioh met een leger van op slagtanks als een olievlek heeft uitgebreid tot aan de deur van dit rederijgebouw, wat op deze foto wordt geïllustreerd met een. van deze opslagtanks op de achter* grondd. Toen stond dit grote gebouw voor verddere uitbreiding van het Nieuwe Matex-terrem nog met in de weg en waren terreinen aan de andere zijde van d:t ge bouw eventwin in het bezit van dat olie- opslagbe drijf. Bij' het openslaan van de laatst uitgege ven plattegrond van Vlaardingen, die u zich beslist bij Aart Pontier moet aan schaffen, ais u hem nog niet mocht bezit ten, ontwaart u een schiereiland, omge ven door de Nieuwe Maas, de Koningin Wilhelminahaven en de kop hiervan. U ziet dit geheel bezet met olie-op-slag tanks op het gedeelte na, begrensd door Vish al straat en Koningin. Wilhelminahaven Z.O.Z, Maar ook op dit resterende gedeel te zijn reeds twee percelen eigendom van Nieuwe Matex: het perceel van 3914 in2 met eer» bedrijfspand, dat het laatst aan Manssen en Van Aken was verhuurd, maar sedert voorjaar 1964 leeg staat.. Voorts is Nieuwe Matex erfpachter van het 2012 m2 grote perceel, dat de ooste lijke hoek vormt van dit door de Visbal- strsat en Koningin. Wilhelminahaven. Z.O.Z. omsloten gedeelte. Tussen, deze twee Nieu we Matex-percelen bevinden, zich nog 2 percelen van 2477 m2 en 2542 m2, met resp. wed. Pott-Kwaikkelstein en Visserij- mij. Vlaardingen als erfpachters. WAT GEBEURT MET VERLATEN GEBOUW? Nu rederij Verboon besloten heeft het grote rederijgebouw te verlaten, ligt het vcvor de hand de vraag te stellen wat de bestemming van dit gebouw wordt, met de besebreven situatie als richtsnoer. Dat fa- rrïi liep enkelen. tot een van de voornaamste IJmuiden aangevoerde kantjes haring moeten over de weg naar Vlaardingen worden vervoerd. In omgekeerde richting geldt dit voor hét zout en de lege tonnen. In IJmuiden moeten de kantjes worden ge lost en op de wal worden overgeslagen voor het wegvervoer naar VLaantingea. Alles bijeen levert dit extra kosten op van f2,75 tot f3,- per kantje. Voorts bedragen de lossingskosten in IJmuiden van het verse goed 7 pet van de brutobesomming per aangevoerde vangst. In Scheveningen liggen deee kosten aanmerkelijk lager. De retributie voor het gebruik van de zeevis bal, 3 pet van de besomming, is in de drie aanvoerhawens dezelfde. Maar in IJmuiden moeten de vissersschepen tweemaal wor den verhaald en is .sleepdiensthulp ook omstandigheden kunnen hebben behoord, die tot het vertrek naar Scheveningen aan leiding hebben gegeven, willen we gaarne buiten beschouwing laten. Toen Alewijn Verboon in 1916 dit grote rederijgebouw betrok, had hij een vloot van rijf zeillog- gers. de VI. 14, VI. 41, VI. 56, VI. 116, VI. 153.. De grootste, die hij ooit heelt gehad. Dit alles maakt liet vertrek van rederij Verboon naar Scheveningen alleszins ver klaarbaar en was dit, als algemeen aspect voor de in Vlaardingen -gevestigde rede rijen, een gerede aanleiding hierop het licht te doen schijnen. Voegen we daar nog aan toe, dat de Nederlandse harlnghandel, door riJerlei exportproblemen, achteruit iholt, dan be hoeft men geen koffiedikkijker te zijn, om te voorspellen, dat niet alleen de Vlaar dingse zecvlshal, maar ook Vlaardingen ala visserijstad op zijn laatste benen loopt Maar dit komt echt niet door de zand- trechters De jaarvergadering van de Vereniging van Valkstuinders „Vlaardingen" vrijdag avond gehouden in de grote saai van het Verenigingsgebouw aan de Markgraaf laan, kenmerkte zich door een verheugend gro te opkomst van de led An. De verslagen konden alle de goedkeuring van de aan wezigen wegdragen en ook leverde de "be stuursverkiezing geen moeilijkheden op. De secretaris, de heer F. de Waart re leveerde In zïjn Jajirverslag de goede op brengst van. do gewassen en de weelde aau bloemen, waarvan «en gedeelte ten goede kwam aan de actie „Kom zing met ons en doe als wij", bestemd voor zieken en bejaarden. Het bestuur toonde zich erkentelijk aan he-t gemeentebestuur voor de subsidie Van f 12.000,- bestemd voor het clubgebouw op het Zuidbuurit-complex. Het ligt in de be doeling dat dit nieuwe gebouw in het ko mende voorjaar gereed komt en dat het dan met enig officieel vertoon zal worden geopend. Zonder anderen te kort te willen doen, werd. een woord van hulde gebracht aan het bestuurslid, de heer J. Karna at die bijeonder voel werk heeft verzet op net complex- De leden werd verzocht om wat meer aandacht te besteden aan hun tuinen, met name om de paden schoon te houden, als mede het onderhouden van de sloten. Nog altijd zijn er personen, die bun plichten ten. opzichte van de vereniging niet ge heel nakomen, wat betreft het onderhoud van hun tuinen. De erevoorzitster, mevrouw M. de Vrics- v.d Spek deed een &er°cp op de lede® om wat meer aandacht te besteden aan de smalle paden in de tuinen. Het lid maatschap van. de Vereniging is «£n ere kwestie en daar oom moet men trachten om van het complex een lustoord te ma ken waarin men met het bel» gezin pret tige uren kan doormake«n, zo zei zij. In verband met de a.s- uitbreiding van het complex aan de Zuidbuuct werd het bestuur uitgebreid en ziet er thans al» •volgt uit: H, Bagchus, voorzitter; F. d# "Waart, secretaris; J. Louwe, penning- meesier. aangevuld met de heren J. Her- rebout J. Noordam. J. Karnaat. J., C. Hamburg en C. v-d, Kooy- U heeft met de stichting van dit eerste autostallingsbedrijf in Vlaardingen In de roos geschoten en als ondernemer goed de behoefte aan een dergelijk bedrijf aange voeld. U Is nog verder gegaan, doo* er een Qulck-servlcebedrijf met een doc-het- zelt gelegenheid aan vast te koppelen. U stelt uw klanten in staat hun auto zelf te wassen, te poetsen en eraan te sleutelen. Gelet op het grote gebrek aan arbeids krachten getuigt ook dit van een juist on- dernemersinzicht. U heeft do grote stal- lingruimte tevens benut —voor een perma nente show van caravans, kampeerwagen tjes, bungalowtenten en met mogelyk ook nog sportartikelen. Ik heb me daarom, na het spontane ja op uw uitnodiging, uw be drijf officieel te willen openen, afgevraagd of Ik hiervoor wel de aangewezen persoon was cn of dit niet meer op het terrein van do wethouder van sport en recreatie had gelegen. Voor jullie jongens, zo wendde burgemeester J. Heusdens zich tot dc twee zoons Aad (21) en Wlm (18) van Bram Voogd, moet het iets moois zijn «en eigen toekomst te scheppen In een bedrijf, dat jullie vader van de grond af heeft opge bouwd en mee te helpen dit tot verdere ontwikkeling te brengen, VERKEERSVEILIGHEID De huidige 1 miljoen auto's in ons land zullen, volgens de prognoses, in 1970 met 214 miljoen meer dan verdubbeld en in 1980 met 4 miljoen verviervoudigd zijn. Voor Vlaardingen zijn deze cijfers resp, 6.250, 12,500 en 20.000. Met dit autoslallingbedrijf draagt u uw steentje bij het hieruit voort vloeiende enorme parkeerprobleem te be strijden, zo belichtte de Caltex-vertegen- woordiger. Maar ik wil vooral ook voorop stellen, dat u met uw servicebedrijf ook de verkeersveiligheid dient. Ik weet dit uit eigen ervaring met andere Quick-service- KODA JC, dat zondag In Schiedam zo'n lelijke misstap beging, waardoor het de voor promotie, belangrijke 3e plaats aan Xerxes verspeelde, zal dit in de komende thuiswedstrijd tegen Fortuna stellig niet weer overkomen. Het wil er bij ons niet jn, dat Fortuna aan Xerxes eenzelfde dienst zal kunnen bewijzen, als HDVS dit heeft gedaan. De recente 5—1 zege op SVV ten spijt. DE voor de degradatiestrijd 2 be langrijke wedstrijden Imgdunum—VFC en Velo—-DCL, die afgelopen zondag geen doorgang vonden, zijn nu als inhaalwed strijden ingelast in. 2 A van West II. Velo en DCL hebben op VFC resp. 3 punten achterstand. VFC is het meest gebaat bij eet» zege van. Velo, want er blijft dan een afstand van 3 punten met DCL, vooropgesteld, dat VFC het ïn Leiden niet kan bolwerken. WIK gaat zondag in Leiden een neder laag tegemoet tegen het uitstekend draai ende ASC, dat van de staart naar de 3e plaats Is opgeklommen. DE HOLLANDIAAN heeft zondag in Vlaardingen het rijk alleen in de belang rijke thuiswedstrijd tegen Aeolus. De winnaar van deze krachtmeting maakt een uitstekende kans op de titel. Aeolus voert de ranglijst aan met 17 uit 12 en de Hollandïaan staat 4e met 15 uit 11. Maar winnen de rooöwitten, dan nemeo ze de leiding van Aeolus over, want dan passeren, ze tevens Eurosport en The Rising Hope, die 17 punten bezitten, resp. uit 13 en 14 wedstrijden en zondag niet binnen de lijnen komen. Maar wint Aeo lus, dan. werpt het zijn. voornaamsteri vaal achteruit. Voor beide geldt, dat ze Gehuwd: Antonius J. van den Boom, 21 jr. en Petronella J. Qvergoor, 23 jr; Richard J. Kuijpers, 27 jr. en Theodora Wapenaar, 21 jr; Willem B. Verburg, 23 jr. en Maria Kal, 18 jr; Lody N. Pattia- pon, 25 jr. en Lena L. van Leenen, 20 jr. Geboren: Inge, d.v. C. van Fijik en E. G. Kooijman. Van der Werffstr. 51; Ja- queline D. d.v. L. Daub en E. J. Bal, Stationsstr. 129. Overleden: Luiijen Bredius, 68 jr, echt- gen. v. H.J. Bronkhorst, Westnïeuwland 7; Maria K. van den. Berg, 73 jr, wed. v. J. Hage, v. Lennepspiaats 25; Johanna van. der Horst, 80 jr, wed. v. J, Dankier, Emmastraat 17; Maria E. Brouwer, 73 jr. echtg. v. J, Bakker, v. L. Stirumstr. 82a; Abraham de Heer, 79 jr, echtg. v. M. Vroegop, Maasland, Diepenburchsfr, 7; Elizabeth Michels, 68 jr, echtg. v. W. J. van Oosterhout, Hoek van Holland, Scheepvaartplein 7b. bij een nederlaag hun eigen lot uit han den geven. In Rotterdam wonnen de roodwitten zeer verrassend met 1—3 van Aeolus. Laten we voor hen hopen, dat ze deze prestatie herhalen. Maar dan zal de defensie wel wat hechter in elkaar moeten zitten als in de laatste wedstrijd tegen Groen Witten. Als het goed voet- balweer is mag grote belangstelling voor deze titanenstrijd worden verwacht, waar- In voor belde elftallen geldt; erop of eronder. bedrijven, waar men mij op levensgevaar lijke gebreken aan mijn auto heeft ge wezen. HELPT ELKANDER Wij vinden allemaal uw bedrijf een enor me aanwinst voor ons industriepark, ver klaarde vlaggenfabrikant J. Thurmer als tolk van d. Industriële Kring Vettenoord. In onze IKV bestaat een voorbeeldige sa menwerking. Want juist door een sterk staaltje van gebrek hieraan is de IKV ont staan. Een van ons reisde bijkans geheel Europa af voor een bepaald machine-on derdeel. Nadat hij dit eindelijk in Zwit serland had kunnen betrekken, bleek hem, dat hij hiervoor slechts een paar stappen had behoeven te doen, wanl zijn buurman- fabrikant had dit volop voorradig. Daar om, heer Voogd, als u moeilijkheden heeft, wend u zich dan tot ons, want we helpen elkaar in. de IKV allemaal. Dat de heer Thurner als geschenk van de IKV een Ship Mate-vlag bij zich had, behoeft nau welijks vermelding. Wij van de Vlaardingse Middenstand Centrale zijn trots op je, Bram. Je hebt dag en nacht gewerkt om dit te bereiken. Je hebt een hedx'ijf gesticht, dat we juist zo bitter hard nodig hebben. Al die gestalde autos op straat, wordt een steeds grotere verschrikking en gevaar voor de ver keersveiligheid. Er zijn veel meer van deze autostaUings- bedrijven nodig. Vooral ook in ons stads centrum. Het is goed, dat men het accent op de woningbouw legt, maar men vergeet daarbij het steeds nijpender wordende autostallingsprobleem. Nog steeds worden er veel te weinig garages bij nieuwe wo ningen gebouwd. Voor huizen boven een bepaalde bouwsom moest dit eigenlijk wet. 'teïijk verplicht worden gesteld. Bram, jt bent een sieraad van onze Vlaardingse mid, geest, durf en zakelijk inzicht, een fan- denstand, een voorbeeld van ondernemings- tastische kerel, zo stak de heer J, Ligt- hart do loftrompet over Bram Voogd, die hij ook aan zijn zoons ten voorbeeld stelde. HARDE WERKER Ik heb u als een. nobel en hardwerkend mens leren kennen, was de getuigenis van- Dorsogarage-directeur Van Dorp. En ar chitect G. Geluk, die complimenten in ont vangst mocht nemen voor de vernuftige vondsten in dit van uiterste doelmatig heid getuigende bedrijfspand, voegde daar als laatste spreker aan toe: ik hen diep onder de indruk gekomen van uw eigen grote activiteit, zowel bij de verwezen lijking der bouwplannen als bij de bouw zelf, zodat ik op het laatst niet meer wist of u de bouwer, de opzichter, mijn op drachtgever of zelf de architect was. De snelle bouw is het resultaat van het aan wenden van de bijzondere bouwmethode van de Belonfabriek De Meteoor in De Steeg, van de montage door Van SJun- dert uit Ridderkerk cn van gezamenlijke inspanning, waarbij de elektrische en de verwatmings-in stall atie resp. werden ver zorgd door de Vlaardingse bedrijven Boo gaard en De Bruin. Van de vele vrienden van Bram Voogd, die hun medeleven toon den, fungeerde Adri Hofman als ceremo niemeester van de receptie gistermiddag in de grote stalJingsruimte. temidden van de auto's, caravans, kampeerwagens en tenten. Als één der evenementen in het kader van het 60-jarig bestaan van de Co-op „De Voorloper" werd donderdagavond in de "Vlaardingse Stadsgehoorzaal een feest avond gehouden, waarbij het de bijna 700 aanwezigen, aan niets heeft ontbroken wat men op een dergelijk feest mag ver wachten. Bij het betreden van de zaal werd men reeds onthaald op een plak chocolade, keurig verpakt ïn. bet feestprogramma, gevolgd door gratis koffie met gebak, dat in de pauze werd gepresenteerd. Een. at tentie, die hoog werd gewaardeerd door de feestgangers. Het feestprogramma werd voor een deel ook verzorgd door de in Vlaardinge woonachtige acrobaten „The Crocksons", die met name voor de pauze een. num mertje gooi- en smijtwerk ten bsste ga ven en daarbij veel succes oogstten onder de naam, The Mellon Bros. Na de pauze toonden zij zich kunstenmakers, die hun evenwicht goed. wisten ie bewaren. Succes was ook weggelegd voor de imi tator Peter Piekos, die voor* een zeer aan gename conference zorgde. De stemmen die hij imiteerde, maakten, de nodige in druk bij de aanwezigen. De dwaaltocht door operaland, gemaakt door het duo Van Keelsbergen kreeg ook veel onthaal. Voor jongleurwerk van klasse was Gioo Manelli verantwoordelijk, die zich ook als antïpodiste onderscheidde. Vanzelfspre kend, dat ook André van Duin als paro dist waardering ondervond van zijn ge slaagd optreden. Het kwartet Geor-ge Amelung zorgde voor tal van klanken waaronder een Zuid- Amerikaanse show. George Amelung was zelf een groot gedeelte van de avond in touw zij het als pianist tijdens de uit stekende begeleiding vaa diverse program raanumraers. De voorzitter, de heer C. de Vries sprak in zijn openingswoord over versteviging van de Co-op banden, hetgeen hij tevens 2ag in het grote aantal belangstellenden,' dat getuige wilde zijn van de viering van het 60 jarig bestaan van de Co-op; een jublieum-viering, die er ongetwijfeld zijn mocht. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, Markt, zondag 10 uur ds. G, Biesbroek, 5 uur ds. P. van der Vloed, Cat.afd. 8: Rehoboth- kerk, BilHtonlaan, zondag 9 en 10.30 i*ur de heer Jac. Westmaas, 7 uur ds. P. van der Vloed. Cat.afd. 8: Rethelkcrk. VI.- Amibacht. zaterdag 7.30 tot 3.15 uur Avond gebed, zondag 10 uur ds. W. Kolkcrt, 7 uur ds, J. van Noort, Cat.aM. 6: ImmBnuël- kerk, Van Hogendorplaan, zondag 10 uur de heer ,T. van Lambalgen, 7 uur ds. A. J. Hoorn; Nieuw ge Kerk, Binnensingel, zon dag 10 uur de heer J. Hoogcndam, 5 uur ds. W. J. Schouten, Cat.afd, 8; "Wijkge- meente Tchthuskerk, zaal Geref. Mara- nathakerk, zondag 8.45 uur ds. J. W. de Jong; Westwijkkapel zondag 10.30 uur ds. J. w. de Jong, 7 uur ds. J. Kooien uit Reeuwijk, Commissie „Het Woord", zaal Harmonie, Scbiedamseweg 51. zondag 10.30 uur de heer A. R. Woenink uit Amsterdam. On derwerp: „Weet wat je zegt". Rusthuis Wetering dinsdag 10.30 uur ds. W. J, Schouten. Jeugtlkerkcn worden gehouden voor 12 tot 16-jarigen om 10 uur in gebouw „Soit Deo Gloria", CaUenburgstraat, in de grote zaal van de Immamiëlkerk, in 'n zaal van Triangel en 10.30 uur in de grote zaal van de Rehoboihkerk. Kinderdiensten voor 612-jarige om 30 uur in Obadja, Callenbuxgstraat en Rlaax- sluissedijk 7a. Holy-ziekenhuis zondag 9 uur ds. Y. J. Tiemersma. Rem. Geref. Gem. en N.P.B., Hoflaan, hoek Emmastraat, zondag 10.30 uur ds. H. R. Postma. Gereformeerde Kerk: Oosterkerk, Schte- damseweg, zondag 20 uur ds. Y. J. Tie mersma, 5 uur dr.. F. L. Bos; Emmaüs kerk, Van Linden van den Heuvellsir zondag 9 uur dc. F. L. Bos, 10.30 uk- ~cs Th. Swen, 5 uur ds. H. J. Kouwer.koven; Pjiiëlkerk, Hcnrictte Roland HbUfstr&riL' zondag 9 uur ds. H. J. Kou venhoven, J0.J0 uur ds. H. J. Heynert, 5 uur <2*:"G. Aal- bersberg, „Vrienden van JezLs"; Mm- nathakerk, Zuidwij k, zondag 10 vji ds. Joh, Lever, 5 uur ds. H. J. Heynen; Aula Prof Rutgersschooi, Van Maanenstraat, zondag 11 uur ds. G. Aalbersherg, Jeugd dienst. Onderwerp: „De blinde ziet, de stotnme spreekt". R.-K, Kerk. Parochiekerk van de H. Joannes de Doper, Hoogstraat. HH missen 7.30, 9 (hoogmis), 20.30 en 12 uur, avond mis 6,30 uur. Parochiekerk van St-Willi- brordus, Insulindesingel, HH missen 8,30, 10, 12 cn 4.15 u. Parochiekerk H. Geest, v. Hogendorplaan. HH missen 8,30. 10, 11, 12 en 7 u. Bijkerk, St.-Wililbrord, Westwijk, HH missen 8. 9.30 en 11.30 uur. Holy-rie- kenhuis zondag n.ra. 7.30 uur H. mis. Chr. Geref. Kerk, Emmastraat 116. zondag 10.45 en. 5 uur ds. N. Braadsma uit Sliedreeht; Aula H. de Cockschcol, Philips de Goedestraat 162, zondag 9 en 3 uur ds. N„ Brandsma. Geref. Gemeente, Westnieuwiand 56, zondag 10 en 5 uur leesdienst, Geref. Gem. in Nederland, Jacob van der Windstraat 17, zondag 10 en 5 uur leesdienst. Het Leger des Heïls, Raansiraat 5, zondag 10 uur Opdrachtdiemt, 6.30 uur openhichtsamenkocmst bij de Visbank, 750 uur Verlossingssamenkomstdinsdag 2,15 uur Gezinsbond; woensdag 2.15 uur In stuif voor de jeugd; donderdag 7.30 uur bidstond; zaterdag 7 uur straatzang. Iedere zondag 12,15 uur zondagsschool. Samen komsten staan onder leiding van brig. M. Souverein, B.C.U., zaal Rode Kruis, Emmastraat 38, zondag 10 uur samenkomst. Evangelist M. Kooymans.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 1