HOÏÏERDAMSCH NIEUWSBLAD ws FW BOTTELARIJ- PERSONEEL ARGUS ARGUS Hervormde gemeente begint een grote lotenactie Knetterbaan n aprilgrapmaar toch». Gouden feest van Hakkerts muziekgezelschap OM RK WERKNEMERSBOND VIERT ZIJN GOUDEN FEEST Li SG-toneelstrijd Onyx: „Ik kom als een dieP K.L.M. vliegt nu vijfentwintig jaar op Portugal VLAARDÏNGEN „Beatrix" een avondje nil op de vleugelen der humor BOTTELS N.V. üJSkil KLACHTEN Krachtige Schiedamse spaarzin in maart AT O AAR ANNEER Predikbeurten In dc oorlogsjaren van Londen uit Voorlichting over Rijnmond te Spijkenisse M Burgerlijke stand V eilingberichten ..Surprising Amsterdam" goede propaganda en goede service Extra vluchten van Air France in de Paasdagen Salon der Maassteden weldra open ZONNEBRILLEN ZIJN AANGEPAST BIJ: OPTIEK Rozekruisers- genootschap Oranjestraat 9, Teief. 266431, Schiedam ROTTERDAMSCH NIEUWSBLAD ZATERDAG 3 APRIL 1965 8 Hooldsgerttschap en Redactie: VLAARD1NGEN, Sm. Havenstr. 3229 Redactie: Tel. 5453 over bezorging; Vlaardingen: 18.30 tot 19.30 nxirt Insulmdesingel 33 - Telefoon 6537 QP 11 APRIL 1965 zal bet 5fl jaar V geleden zijn, dat het Schiedams Man- dol Inegezels chap O.NX {Ontspanning' na Inspanning) werd opgericht door de heer B, Rakkert Sr. Met dja vrouw en twe* kinderen vormde hij de kern van liet ge- jEetech&p. In 191S gaf de heer Hakkert zijn beroep, broodbakker, op en opende bij xijn muziekhandel op de Hoogstraat, ongeveer waar de City bazar was. Reeds In de beginjaren van het mand». [inegeaeischa<p maakte de heer Bertus Hak hert Sr, er een goede gewoonte van om op Koninginnedag met tijn gezelschap, ge stoken in Tirolercostuums, of in cigeuner dracht met een echte zigeunerwagen, mu «kale bezoeken af te leggen aan de plaat selljke bejaardentehuizen, alsmede In hel slekenhuis. De concerten, die O.N.I. gal bij haar tienjarig bestaan, kregen een goede reeen sie- Het gezelsdiap was destijds gesplitst in twee groepen. Ieder concert had een optreden van de kinderclub «1 de grote club, zoals dat toen heette. Deze concer ten werden aangevuld met het optreden van de bekende humorist de heer L. de Bruin, het niet minder bekende trio Flood en het strijkje onder leiding van de heer W. Straatmans. Schledamse namen en be grippen, die, nog steeds leven bij de oudere leden van het huidige O-N.I. In de jaren dertig was het gezelschap anders van samenstelling dan nu. Een pla no, saxofoon en klarinet en een viertal violen behoorden tot de vaste bezetting. In 1937 nam het gezelschap voor het eerst deel aan een nationaal concours, waar het hit kwam in de le afdeling. Enkele leden uit het gezelschap vorm den het ONI-plectrum quintet, dat goede resultaten behaalde. Erepenning van S,G. Na. 34 jaren de muzikale -leiding gehad te hebben, droeg de heer B. Hakkert deze over aan zijn. zoon J. G. Hakkert. Onder diens deskundige leiding kwam dit ama- ieurgezelschap op een hoog muzikaal ni veau. Vanaf 1951 nam het gezelschap WjJW jaarlijks deel aan de concoursen en wist het zich 00 te werken tot de superieure afdeling. De heer J. G, Hakkert zette dus het werk van zijn vader voort- Speciaal1 op Koninginnedag dirigeerde hij O.N.I. met zijn accordeon in plaats van met zijn di rigeerstok. Op zijn 42ste trektocht langs de bejaardentehuizen en ziekenhuizen werd hij onderscheiden met de Schiedamse Ge- meensdhapspenning van verdienste voor dit goede werk, Eu augustus 1962 overleed de heer J. G. Hakkert op 61-jarige leeftijd. Zijn heen gaan betekende voor ÖJJ.I, bijna.het ein de, maar een goede vriend van de over ledene, de heer W. Straatmaiu, was be reid de mpzikaJe leiding over te nemen- Deze heer Straatmans, die voor de O,NX leden zeker geen onbekende was. wist de goede sfeer in het gezelschap te hand haven. Na een jaar met O-N.I^ gerepe teerd t© hebben, behaalde hij een tweed! prijs in de superieure afdeling van een nationaal muziekconcours. Peestconcert op 20 april Op 20 april a.s. zal de heer "W Straat- mans in gebouw Arcade het f eestconcert dirigeren van het Schiedams Mandoline Gezelschap O.N.I, ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan- Het aanvullende programma zal verzorgd worden door de Russische zang- en dansgroep „Woiga" onder leiding van Nadja Kolesnikowa. Een tier O.N.I. leden. mej. M. Hakkert viert op die dag een gouden jubileum als actieve medewerkster Kaarten voor deze avond. 2ijn dagelijks verkrijgbaar aan het adres van de voorzitter B_ Hakkert, Hoog straat 163. Opmerkelijk is, dal in de maand maart de spaarzin in Schiedam zoveel sterker is geweest dan die in VJaardingen. Terwijl men m Schiedam in doze maand voor I 522.935,47 op de postspaarbankboekjes stortte, werd daar voor 1442.60,712 terug betaald, zodat het spaarsaldo een slordige tachtigduizend gulden beloopt In Vlaardin- ger, spBnde men xich verhoudingsgewijze even sterk ïn om het spaartegoed te doen oplopen. Daar werd n.l. voor f 431.43,734 op de boeltjes bijgeschreven, maar eert of andere voor heel Vlaardmgen geldende re den leidde tot het opnemen van f 420.224.77 van deze spaarcenten, zodat het spaarsal do maar met ongeveer elfduizend gulden is toegenomen. De andere Renedenmaasse gemeenten deelden in de Vlaardingse gang van zaken: Maassluis stortte f 3.7000,- nam f 46.000 op. Maasland stortte f19.000 en haalde er weer f 36.000 af, en Hoek van Holland bracht het tot een storting van f 36.000,- waar voor f32.000 aan op vragingen tegenover stond. Schiedam De plaatselijke afdeling van de Katholieke Bond van Werknemers in Industriële Bedrijven „st. Willibrordus' viert zondag haar 50-jarig bestaan, kerke lijk in de parochiekerk St. Jan. de Doper, en daarna in. de grote zaal van gebouw Arcade waar de leden een feestelijk ont bijt wordt aangeboden. Tijdens dit ontbijt vindt de huldiging plaats van een aantal jubilarissen, die 40 of 25 jaar deel uitmaken van deze stand- organisatie. Na Pasen volgt dan de grote jubileum avond met een uitstekend cabaret en bal na. De bond dateert uit het begin van tie twintigste eeuw, toen de mancipatie van de arbeidende klasse nog In haar begin stadium verkeerde. Lage lonen, lange werktijden en' in de drankindustrie onbe taalde zondagsarbeid waren nog schering en inslag en dwongen ertoe langs orga nisatorische weg naar lotsverbetering te zoeken, Schiedam kreeg na een in de Volksbond gehouden oriëntateren de vergadering, een eigen afdeling waarvoor zich aanstonds 14 leden meldden. De bond kreeg de naam .,R.K. Fabrieks Haven- en Transportarbeiders". De eerste officiële ledenvergadering werd op 4 april 1915 gehouden, met als bestuur de heren A. Dingenouts, voorzitter; A. J. Hertog, secretaris; G. H. Hufskens, pen ningmeester en M J Verdoes en H AL WiUemse als commissieleden. Later nom Mari Ver does de voorzittershamer ter hand; hij zou deze 35 jaar lang hanteren.: Bovendien was hij nog 33 jaren ongcsala- rieerd hoofdbestuurder van de landelijke bond. Als nestor van de katholieke arbei dersbeweging in Schiedam verrichtte hij veel baanbrekend werk. dat niet n age Ia- T\E toneelvereniging Onyx had op ■®^op tijdens de vierde avond van de to neelwedstrijd van. de Stichting Schiedam se Gemeenschap vrijdagavond in Musis Sacrum. Een groot aantal toeschouwers genoot van het blijspel voor het voetlicht trad, getiteld: „ik kora als een dief" Ook deze avond werd zonder openings woord o£ enig ander ceremonieel begon nen, zodat de aanwezigen om tien over acht ineens geconfronteerd werden met de hoofdrolspeelster Freule Aline Aubïers in de persoon van Fred. Slee- gers-v, d. Kwast, die een langdurend, en telkens onderbroken telefoongesprek voer de. Intussen maakt men kennis met nicht Cécile (Ineke Martijn) en huishoudster Constance (Elly van Otterloo), waarvan vooral eerstgenoemde leuke woordenwis selingen. uitvecht met „de dief" Jo (Aart Koster) die lid van een bende is. Hij kondigt zich aan als de man,' die het geld van de freule wil roven, alsmede de sie raden, die zich Sti deze villa in de omge ving van Parijs bevinden. Doordat de freule meent te doen te hebben met een „wedergeboren neef George" (zij gelooft in spiritisme) doen zich komische verwik kelingen voor, waardoor de dief zelfs te eten krijgt en blijft overnachten. ZATERDAG 3 APRIL Lange Nieuwutraat; Start wandelmars Sch. Tippelaars. Tivolt. 8 «ur: daroavond v»uilk»urne. muuï, 8 uur: idem BK Jong Schiedam RK Haisd. ind. School, 2 tot 11 u.: Fancy Fair. Musis Sacrum, 8 uur: HBS ver. Onder Ons: toneeluitvoering. Arcade, 8 uur: Cefa film: Duel in de jungle. Wijkcentrum N'enwland, 8 uur: Los Bfgates: feestavond met bal. Irene, 8 uur: Pr. Irene ULO-school; feest avond met dansen. MAANDAG S APRIL Irene, 8 uur: bestuursvergadering handüalver, £>WS. Chr. S«c. Bel-, 8 uur: XNBRD vergadering, Irene, 8 uur: DVK vergadering. FILMS Pasage Theater; Elvis Presley in ..De held van het lunapark", a.ldag. 2 en 8.15 uur, za. en 70. 2. 4.35. 7 en 9,15 uur JU o no pole Theater: Uacisle tegen de koppen snellers, 14 j.i dag. 2 en 8 our. EXPOSITIES Galerie punt vier: Expositie Sjef Toby, MEDISCHE DIENST In het weekend en des avonds rijn voor spoed gevallen de volgende artsen te consulteren: J. van Buren, Buys Ballotsiagel 72, tel. 15SQ50; A. Q. C. Klomp, Jul. van Stolbergstraat 3, tel. 280952: Ch. A. Pol'. Tuinlaan 62, tel, 26Ï857. APOTHEEK *t Gouden Hert, St. LIduijiastr. Ondanks het feit, dat de toneelspelers (sters) hun stem niet altijd even duidelijk konden verheffen, was dit leuke blijspel toch goed te volgen, zelfs achterin de zaal. Bepaald storend was het, dat 2elfs na kwart over acht nog mensen de zaal in kwamen, waardoor het ,,Ssssst" niet van de lucht was. Desondanks hebben de aan wezigen. een prettige avond beleefd, waar bij „Onyx" zich van een goede zijde heeft laten zien en horen. Kees van der Most was bebndelid Canari, Joke van Heel ben delid Nana, Rlnus van Dommele speelde voor neef Georges (die al jaren doodge waand werd) en tenslotte was het aan R, Pluym, wel toevertrouwd de rol te spelen van inspekteur van politie Fargeon. Freule Aline des Aubiers verdient voor haar vlotte en elegante wijze van spelen beslist een compliment, zonder dat we daarmede de anderen tekort willen doen. Opnieuw steun voor de Sporthalplanncn Wederom is er een aantal toezeggingen van plaatselijke bedrijven tb.v. de bouw van de Sporthal binnengekomen. Het zijn de volgende bedrijven: Van der Hoeven Uoodgietersbedr.'jf), Meijer en Stegman (Idem), Van de Moezel (idem). Eerste Ned, Vloeren Industrie, firma J. Mak en Zoon, Lau waars Bouwmaterialenhandel, firma Geul en Zoon en Tankercl eaning N.V. Afscheid bij Harmonie Schiedam Het Tamboer en Pijpercorps Harmanie neemt op zaterdag 10 april afscheid van zijn voor zitter, rie heer H. Jongman. Hij gaat Schie dam verlaten en kan dus de voorzitters- funktïe niet meer waarnemen ten heeft uiteindelijk rijke vruchten af te werpen. Onder zijn bestuur groeide het aantal leden gestaag. In 1917 werd de bobnd ge splitst en kregen de fabrieksarbeiders een eigen bond onder de naam: St. WlUebior- dus. In het jaar 1923 werd een fusie aan gegaan ir.ct de vakbond Glas- en Aarde- werkfcwerkers, terwijl in 1927 ook de ie- derbebwerkers tot de bor.d toetraden. Na moeizame besprekingen werden later ook de werkers in de Margarine- en Zuivel- industrién in de bond opgenomen. De bond heeft jaarlijks 350 collectieve arbeidsovereenkomsten af te sluiten t.b.v. werknemers in bedrijven, vallende onder, niet minder dan 35 bedrijfsgroepen. Veel zijdig zijn de werkzaamheden van de hoofd- en afdelingsbesturen, die een grote activiteit ontwikkelen. Medio maart deed de landelijke bond een nota uitgaan over een nieuw inkoraen- beleid in ons land. Hierin spreekt het hoofdbestuur van St. "Willibrordus een diep geworteld onbehagen uit ever de wijze, waarop in ons land de loonpolitiek wordt gevoerd. De nota behelst de uitgangspun ten voor een nieuw beleid en geeft boven dien enkele grondlijnen aan om hiertoe te komen, zonder de hieraan verbonden pro blemen over het hoofd te zien. Het huidige bestuur van de ongeveer 320 leden tellende afdeling bestaat uit de heren; C. Plooy, voorzitter; B. van Per gen, secretaris; P. van Gogh. penning meester, en de commissieleden F. Verdoes en P. van Dijk. Vanaf 12 uur bestaat er in de foyer van. Arcade gelegenheid het bestuur met dit. gouden jubileum te complimenteren. ZONDAG 4 APRIL Ned. Prot. Bond 10.30 uur d$. ar. G. D. Boerlage, Amsterdam. Hervormde Gemeente: Grote Kerk 10 u. ds. A. Hoffman, 3 uur Open Deur-dienst; Bethel kerk JO uur as. C. van der Steen. 5 uur ds. A. Hoffman; Opstandingskerk 30 uur ds. J. Bakker. Randwijk. 7 uur ds. J. G. Jansen: Vredeskerk 9 en 10.45 uur ds. J. G. Jansen, 7 uur ds, C. van der Steen; Kethel, De Hank 8.30 uiir ds. W. Vans. Dorpskerk 10 uur ds. W. Vons, 7 uur ds J. DieperslooJ. Rotterdam (Jeugddienst). Gereformeerde Kerk: Ocsterlcerk 10 uur ds. J. Couvée; De Ark, Keihei, 10 uur ds. A. C. Kersten, 2.30 uur ds. W, A Krijger; Magnalïa Dei Kerk 10 uur ds. P. R. Evc- raars, 5 uur ds. Krijger; Goede Haven- kerk 10 uur ds. Krijger, 5 uur ds. W. N. NammenisrïiaJulia'kerk 10 uur ds. W, N. Nanwnensma, 5 uur ds. Everaars. Leger des Hei Is, Lange Haven 71. 10 Uür heilxgingssamenkomst, 630 uur open bare samenkomst Koemarkt, 7.30 uur ver- lossingfisamenkomst. Leiding majoor en mevr. Drijver-Salomon. Ned. Herv. (Geref.} Evangelisatie 10 uur Gpstendangskerk ds. J. Bakker. Randwijk. 4 uur gebouw Irene ds. J. Bakker. Rand wijk. Oud-Gerei. Gemeente, Geref. Jeugdhuis. Lange Haven 97, 9 en 3.45 uur dienst. Oud-Katholieke Kerk. Dam, 26, 10 uur Heilige Mis Hersteld Apost. Genootschap, Stadhou derslaan. 9.30 en. 4 uur dienst. Evangelisch Luth. Gemeente 10 uur ds. Th, Kruyne, Leiden. Jehovah's Getuigen, Volksgebouw (zaal 8), Tuinlaan 50, 6 uur openbare toespraak, 10 uur Wachttorenstudie. Vrije Chr. Geref. Gemeente. Tuin laan 50, 10 en 4 uur dienst. Baptisten Gemeente Schiedam (aange sloten bij de Unie). Lange Haven 129, 19 uur samenkomst voor iedereen. Chr. Geref. Kerk. Warande hoek B.K.- laan, 10 en 5 uur dienst. Missions to Seamen, Anglikaanse dienst kantine Wilton-Fijenoord Iedere le, 3e en 5c zondag der maand v.m. 9 uur. Rev. C-br, Reeves B.A. Kerkgemeenschap tot verbreiding der Geref, Leer. Lange Nieuwstraat 67, dienst zondag 10 en 5 uur. Voorganger des H. Hofman, Geref. Kerk Vrijgemaakt, Westvest 30, 9.30 en 4.30 uur ds. C. Vonnk. Op 2 april 3940, op een ogenblik dat een groot deel van West Europa reeds In oorlogshandelingen was verwikkeld opende de KLM eeu luchtlijn van Am sterdam naar tie Portugese hoofdstad Lissabon. Deze dtenst werd iwwetnaal per week gevlogen met 3>C-3 vliegtuigen en om het grondgebied van oorlogvoeren de landen te vermijden, werd gevlogen via het Kanaal, de Atlantische Oceaan en de Golf van Biskaje. Hierdoor Was een tnssenlandirg; bij de Noordporlngese ha venstad Oporto noodzakelijk voor brond- stofaanvulllng. De totale reistijd be droeg mim tren uur. De nieuwe lijn was in hoofdzaak be doeld als aanloop tot een regelmatige KLM-dienst op Suriname en de Antillen, De vluchten gaven echter ook aansluiting op de Amerikaanse vliegbotert die dien sten tussen Lissabon en New York on derhielden, de enige iuchtverbinding tus sen Europa en Noord-Amerika In die dagen. Reeds enkele weken na de opening van de Lissabon-lijn, werd Nederland zelf in de oorlog betrokken, maar de KLM bleef op Lissabon vliegen, zij het niet meer wan Amsterdam uit. Met enkele, naar Engeland uitgeweken, vliegtuigen gj-jg de KLM twee maal per wee-k een dienst Bristol-Lissabon onderhouden, de enige regelmatige luchtlijn tussen Engeland en het Europese continent ge durende de oorlogsjaren- In 3942 werd deze lijn doorgetrokken naar Gibraltar. De vluchten hadden 'snachts plaats met gedoofde navigaheUchten en geblindeerde kajuitramen, om geen vijandelijke jacht vliegtuigen aan te trekken. In 1944 kreeg de KLM de beschikking over enige Dakota's, de militaire verste van de DC-3. Het varhaal gaat dat de eerste vlucht met het nieuwe type, met volle lichten aan werd gemaakt Toen de vlieger na de landing in Lissabon, hier op attent was gemaakt, bleken de liohtf schakelaars juist andersom te wei-ken dan bij de civiele DC-3. Eind 3945, toen het luchtverkeer in Eu ropa weer enigszins was genormaliseerd werd deze dienst opgeheven. Gedtrrendt bijna vijf jaren heeft de KLM deze be- Langrijke verbinding tussen Engeland ec het Europese crontine-nt onderhouden, nie ten onrechte door Sir Winston Churchli: de ,li£e-line" genoemd. Alle vluchten, or één na, werden voorspoedig uitgevoerd Op 1 juni 1943 werd DC-3 „Ibis", ondet gezagvoerder Tepas, boven de Noordat- Umtiseh-e Oceaan neergeschoten. De 17 passagiers en 4 bemanningsledenkwameo allen am het leven. Onder de passa giers bevond zich de bekende Engelse ac teur Leslie Howard. In 1946 werd de diensten op Lissabon van Amsterdam uit hervat, toen lijnen naar Suriname, de Nederlandse Antillen en Zuid Amerika werden geopend. Thans vliegt de KLM vijf m^ai per week tussen beide steden, waarvan twee maal In charter voor de Venezolaanse maatschap pij V3ASA De VXASA-di ensten hebben Caracas als bestemming, de KLM-vluch- ten eindigen in Santiagp (Chili), Lhn& (Peru) en Cunafao- Mede in verband met de aanstaande verkiezingen voor de Raad van Rijnmond heeft het gemeentebestuur van Spijkenis se een voorlichtingsavond belegd voor personen die voor de eerste maal aan stemming zullen mogen, deelnemen. Deze wordt dinsdagavond 8 uur in het gemeen- tehuis gehouden. Getracht zal worden de aanwezigen op deze avond kennis te laten maken met een jeugdgemeenteraad. Hieraan vooraf zal burgemeester Bliek een inleiding hoonden om de nieuwe kiesgerechtrgden bekend te maken met wat zij mogen en wat zij moe ten doen al» de dag der vertriezómg is aan gebroken. De Buurtvereiging Beatrix biedt haar leden twee maal per jaar een feestavond aan in de Stadsgehoorzaal, namelijk eer „grote" en een „kleine". Gisteravond betrof het de laatstgenoemde en dit houdt in, dat een amateurgezelschap de avond verzorgde. Deze was toevertrouwd aan het gezelschap Paul Renes, dat haar pro gramma betitelde met „Op de vleugelen der huinor". Ongeveer 400 personen bevonden zich in <Je zaal waar zij reeds tijdens het openingsnummer hun medewerking kon den verlenen toen De Melody Makers met een accord eonpotpooirri de spits afbeten van het muzikale gedeelte. Het kostte wel wat moeite om „Kun je nog zingen, zing dan mee" een feit te laten worden, maar er kwam toch wel iets van terecht. 2»! het niet veel. Het duo De Agja's zong enkele bekende melodieën, van wie de vrouwelijke helft het meest imponeerde, ook al was het tempo wat aan de langzame kant. Verder verschenen de Clema's op het podium met wat kolder en werden enkele schei sen gebracht. De conference kwam voor rekening van Jules Bakker, terwijl Paul Renes na de pauze als Lorre Meistro de stemming er in bracht. De financiële commissie voor de bouw plannen van de hervormde gemeente (flbo- co) is gisteravond met haar eerste grote actie begonnen. Deze eerste actio bestaat uit een verloting met een zeer groot aan tal loten, nL 75.000, mei als hoofdprijs een auto- ter waarde van f5600. Grote prijzen tussen flOOO en f50 completeren de prij zen, die een totale waarde hebben vou f15.000. In die wijkgemeenten zijn honderden me dewerk (st)ers (totaal 700) geactiveerd. Zij zullen trachten in het komende jaar, t.m. april 3966 elk kwartaal per wijkgemeente ca 2500 loten te verkopen. Per kwartaal is er dan een aparte lotenserie, voor elk var» deze series is een aparte prijs van f 1000 beschikbaar. Voor de eerste serie, die loopt van 2 april jl, t.m. 30 juni a.s., is de serieprijs een kampeeruitrusting tw.v. f 1000 welke zal worden geleverd door de fa. Mak aan de Hoogstraat. Loten kunnen worden be steld op gironummer 553500 tn.v. finan ciële commissie bouwplannen v.d. her vormde gemeente. Schriftelijke bestellingen kan men Inzen den aan hei secr. Vond el laan 13a, telefoon 261687. Men hoopt met deze eerste grote actie f60.000 bijeen, te kunnen brengen als eerste stap ter versteviging van. de bouw- kas van de hervormde gemeente die de komende jaren enkele kerken en zalen wil bouwen. Nadere inlichtingen over de Xibo- co-actie verstrekken de voorzitter van d' commissie, ds. J. G. Jansen, en de secre taris, de heer W, v. d. Gaag, Vondellaan 13a. Ds. Jansen gaf over één en ander een uiteenzetting tijdens een vergadering, die vrijdagavond in de consistorie van de Gra te Kerk werd gehouden en waar tnr, H. Snoep als voorzitter van de Kerkvoogdijk de eerste vier loten (kwitanties) kocht, t.w. voor zichzelf, zijnv rouw en zijn twee kin deren. isschiea reden er donderdag, renteloos liggende wielerbaan om bet hier ook eens te pro- avond in het Hargapark een tijdelijke bestemming in de beren: „Een Apeldoomse brom- door ons aangeprezen zin te fiets- en motorclub, de vereni- geven? Zouden de door ons ge- ging voor veilig verkeer, de ge- waf meer bromfietsen dan ge woonlijk, maar bet gros der brommende jeugd heeft ons be richt over de openstelling van de onvoltooide wielerbaan toch wel gezien voor wat het was: een aprilgrap. Jammer onder tussen, dat het een aprilgrap is. In Apeldoorn is men er toch werkelijk in geslaagd een knet terbaan tc stichten voor de jonge bromfietsrijders. En daar. om herhalen wij ons bericht, maar nu als suggestie: zou het niet mogelijk zijn de daar zo noemde verenigingen en mis schien ook de heer Henrion Verpoorten van het Clubhuis St. Jorisdoelen er niet een prachtige mogelijkheid kunnen scheppen, waar de knettërlust van Schiedams jonge mensen zich kan botvieren? meentepolitie en enkele ande re gemeenten, werken samen om in het Orderbas te Apel doorn een zogenaamde testbaan voor bromfietsers aan te leg gen. Reeds op 13 april 'zullen leden van de genoemde Apel doomse bond op dezp baan hun eerste demonstraties geven. Omtrent de Apeldoomse knetterbaan knipten we het Daarbij zal warden geloond, wat volgende krantenbericht uit, dat op een dergelijke baan kan en o.f. Toldoende motief kan zü» mag worden gedaan met een bromfiets. De Nederlandse Te levisie Stichting zal van deze demonstratie een film opnemen, die gebruikt zal worden bij de propaganda voor de aanleg van dit soort hanen. Apeldoorn is waarschijnlijk de eerste ge meente die een dergelijke baan krijgt. De bedoeling is dat bromfietsers zich op deze ba nen kunnen uitleven. Waarbij men uitgaat van de gedachte, dat een knetterbaan of testbaan voer het beoefenen van de bromfletssport beter geschikt is dan de straten in het centrum van de stad." Voorzitter K> S. Vr Bruijnaeels had in zijn openingswoord een beroep op de aan wezigen gedaan, om op 5 mei allen de vlaggen uit te steken om de bevrijding dankbaar te vieren, Ook verzocht hij hen met klem, deel te nemen aan de heiden- icing van de gevallenen. De tombola zorgde er voor. dat een aantal personen de zaal verlieten met taarten, fruit of levensmiddelen. Gehuwd: Jan de Blois, 26 jr. en Pieter tje Johanna Rollof, 24 jr. Geboren: Maria Petronella, d.v. E, de Bruin en P, Verboon, Maassluis: v. Sco relsfr. 8b- Marike Dorine, d.v. W. Eongers en W. Hooijkaas, Jan v, Arkdstraat i Erick Jan, z.v. D. T. J, Munnilchuis em A. P, G. Schade, Liesveld 75. Marco, z v. A. R. W. Breddels en H. C. Paerel, Hoek v. Holland: Huydecoperstr. 40 Johannes, z.v. A. van der Zouwen en T. L Verburgh, Bleiswijkstr. 32. BERGEN OP ZOOM, 2 april. Sla 7—23: spinazie 20—80; rabarber 42—8: Draapsteien 5—12; rfldq's 8—24: andijvie 39—32; rode kooi 810; witte kool 14; savoyekool 1439; wit lof 38—73: prei 12—31: uien. 15—26: Jonathan 12—37; st. remy 12—34. „Surprising Amsterdam" is de titel van een boekje, dat de KXJVL gratis beschikbaar stelt aan Amerikanen, die van plan zijn, Europa te bezoeken. Ar thur Frommcr, een bekende Amerikaanse schrijver van reisboeken, geeft i" dit boekje een inderdaad groot aantal gege vens en wenken. Na een korte en leven dige beschrijving van Nederiand In het algemeen, neemt Frommer de lezers mee naar de grachten, de terrasjes, de res tauranis en café'fi, napr het nachtleven, de musea en tal van bezienswaardiheden.' En bij doet dat zo vlot. dat zelfs de Nederlandse lezer, dif boekje doorblade rende en hier en daar een stuk lezende achter zijn schrijfbureau in Den Haag^ Rotterdam of Utrecht om alleen dé grootste Nederlandse steden te nemen. zin krijgt, de eerstvolgende trein naar Amsterdam te nemen, om weer eens Iets te zien van wat zo smakelijk in dit boekje wordt aanbevolen en wat hij reeds kende, maar zo lang niet meer zag, en om iéts te eten van de culinaire geneugten die worden opgesomd. Of de „multi-lingual abilities of 90% of the po pulation", die de vriendelijke Frommer geconstateerd heeft, op een procent nauw keurig kloppen, behoeft geen Nederlan der bij zijn landgenoten te onderzoeken. Wèl hadden wij graag bij de opsom ming van wat er buiten Amsterdam ia Nederland nog te zien is, graag Boymans in Rotterdam opgenomen gezien. Goede propaganda 1 En voortreffelijke service! Van 7 tot 25 april a.s. zal Air France In verband met Pasen 30.000 meer plaatsen aan passagiers bieden. De extra vluchten zullen vooral op de gebieden aan dc Mid dellandse Zee zijn gericht, in de eerste plaats Nice en Corsica, op de luchtverbiu- dingen waarmee elk 10.000 plaatsen meer beschikbaar zijn. In de tweede plaats ko men Noord-Afrika, Londen, de Balearen en Italië. Van 30 april tot 2 mei wordt in het Stedelijk Museum te Schiedam de tweede Salon van de Maassteden gehouden. Kun stenaars, woonachtig te Schiedam, Rotter dam, Dordrecht, Vlaardingen, Maassluis en naaste omgeving hebben gelegenheid gehad hiervoor werk in te zenden. De officiële opening heeft plaats op vrij dag 9 april, des avonds 8.15 uur. Wethou der mr. M. J. M. van Kinderen spreekt als voorzitter van de Commissie van het Stedelijk Museum' het openingswoord en reikt de prijzen uit De dlrecUe vaa tact NIEUWSBLAD behoudt zich het techt voor advertenties zonder opga ai vso redenen te weigeren. BIJ advertenties ooder num mer worden *an de adver teerder niet doorgegeven, drukwerken, circulaire* en denjeiljlce «lukken afkom stig van tussenpersonen, hetzelïde geldt voor andere stukken, welke niet bona ride op de tnhaud van de advertentie reflecteren. Stukken, die b!j het blad blijven berusten, worden na een maand na controle van de inhoud vernietigd. fouten m telefonisch opgegeven advertentie» is het blad niet aansprake lijk. Verzoek om herplaat sing zonder betaling of restitutie kan derhalve niet rdeo Ingewilligd. Van Deventersfraat 28, Schiedam vraagt te SCHIEDAM: m verband met verantwoordelijk werk leeftijd 25 jaar of ouder. Goed. loon. Sollicitaties te richten aan de Chef Personeels- zaken. Telefoon 030 26.92.-80. •fo de vorm van uw gelaat •fe de stand van uw ogen en ■ér de kleur van uw huid Wat Js, wil en doet, het informatiecentrum Joh. Schiedam, telefoon SfiZlav. Elke woensdagavond van 8—9,30 nor, KAPSALON HELENE de salon voor de betere permanent. stroomloos, voor ieder haar geschlk' fï.50. Helen e tiède perma nent is meest Ideale, n* tuurlijke permanent f M- £1.— reductie op vez«n«r van deze advertentie Gratis halen en mensn per luxe aula vnnr nem* nent KAPSALON HELENE Rembrandtlaan 22- Schledam - Telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1965 | | pagina 2